14:59 21/12/2017Տարին կամփոփենք 7%-ը գերազանցող տնտեսական ակտիվության ցուցանիշով. փոխնախարար2017 թվականի 11 ամիսներին հանրապետությունում արձանագրվել է 7,3% աննախադեպ բարձր տնտեսական ակտիվության ցուցանիշ: Այս մասին այսօր գործադիրի նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ տնտեսական...
11:48 16/12/2017«Ժամանակն է, որ Լատվիան ճանաչի ու դատապարտի Հայոց ցեղասպանությունը». ՇարմազանովՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը նախօրեին Լատվիա-Հայաստան բարեկամական պատգամավորական խմբի ղեկավար Սերգեյ Պոտապկինի հետ հանդիպմանն իր գոհունակությունն է հայտնել Լատվիա-Հայաստան բարեկամական...
16:47 04/12/2017Շարմազանովը միջազգային գործընկերներին կոչ է արել այցելել ԱրցախՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը Ռուսաստանի Պետական դումայի հրավերով այսօր մասնակցել է «Խորհրդարանականներն ընդդեմ թմրամիջոցների» միջազգային համաժողովին և հանդես եկել ելույթով: ՀՀ ԱԺ...
14:18 02/12/2017Ինչպես սնվել ձմռանը, որպեսզի առողջ լինել ու չգիրանալՀայաստանում ագրոպարենային ապրանքների գների վերահսկողության բացակայության պայմաններում ձմռան ամիսներին պտուղ-բանջարեղենը կտրուկ թանկանում է: «Լոլիկը, պղպեղը, սմբուկը, վարունգը, որ ամռանը կազմում են...
14:28 01/12/2017Հայաստան-ԵՄ նոր համաձայնագրի ստորագրումը խոշոր ձեռքբերում էր. Վաչե Գաբրիելյան«Հայաստանի և ԵՄ-ի միջև համաձայնագիրը կարևոր է նաև միջազգային տեսակետից՝ համագործակցության նոր ձևաչափեր փնտրելու և գտնելու տեսանկյունից»։
14:31 30/11/2017Եթե ինչ-որ մի պաշտոնյայի զավակ հաջողակ բիզնեսմեն է, չպետք է հեռուն գնացող հետևություններ անել. Դավիթ Հարությունյան«Հասկանում եմ, որ կա հանրային բացասական ընկալում՝ հատկապես հաշվի առնելով տնտեսական զարգացումը, բայց չեմ կարող միանշանակ համաձայնել այն հանգամանքի հետ, որ եթե ինչ-որ մի պաշտոնյայի զավակ զբաղվում է...
09:54 28/11/2017ՌԴ-ԵՄ հայաստանյան խաղատախտակում գրանցվեց ոչ-ոքի, բայց հաղթեց ՀայաստանըՆոյեմբերի 24-ին Բրյուսելում ստորագրվեց Հայաստան-ԵՄ նոր՝ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը։ 7 տարվա բանակցությունների արդյունքում մշակված այս փաստաթուղթը բավականին սպասված էր, և...
13:11 25/11/2017Մոուրինյո. Մխիթարյանն անհետանում էր դաշտում«Ես գոհ չեմ նրա վերջին խաղերից: Խոսքը ոչ թե մեկ-երկուսի մասին է, այլ երեքի, չորսի կամ հինգի»:
14:40 21/11/2017Ռուս տիեզերագնացը Սևանը նկարել է տիեզերքիցՌուս տիեզերագնաց, ՌԴ հերոս Սերգեյ Ռյազանսկին ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է Միջազգային տիեզերակայանից արված Սևանա լճի լուսանկարը: «Սևանա լիճը Հայաստանում (գտնվում է ծովի մակերևույթից մոտ 1900 մ...
15:00 17/11/2017Բրազիլիան քարոզում է Արցախյան խնդրի խաղաղ կարգավորում. Բրազիլիայի արտգործնախարար«Մենք կարծում ենք, որ հարցը պետք է լուծվի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում, հրադադարը պետք է պահպանվի՝ հասնելու վերջնական խաղաղության»։
12:41 16/11/2017Շնորհիվ եզակի դիրքի՝ Հայաստանը կարող է դառնալ կամուրջ՝ ԵՄ-ի և Ռուսաստանի միջև«Սա իրոք կարևոր տարի է, քանի որ մենք նշում ենք հայ-նիդեռլանդական դիվանագիտական հարաբերությունների 25-ամյակը»:
16:31 14/11/2017«Դուք հավատու՞մ եք, որ բերենք ԱԺ-ում ընտրենք ԿԲ ղեկավարությանը, դրանից անկախությունը շահելու է». ՄելքումյանԱյսօր խորհրդարանում «ՀՀ Կենտրոնական բանկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը ԿԲ նախագահ...
12:00 14/11/2017Իսրայելյան. Ադրբեջանում գիտակցում են, որ հենց Բաքուն է մասնակցում Իսրայելի հակաիրանական գործողություններինԱդրբեջանական ԶԼՄ-ները հերթական անգամ փորձում են խեղաթյուրել Իրանի ԱԳՆ մամուլի խոսնակի հայտարարությունները: Ֆեյսբուքյան իր էջում իրանագետ Արմեն Իսրայելյանը մանրամասնում է, որ այս անգամ խոսքը...
12:40 08/11/2017Դեկտեմբերի 1-ին Հայաստան-ԵՄ նոր համաձայնագրի շուրջ խորհրդարանական լսումներ կանցկացվենԹարմ հետքերով քննարկելու փաստաթղթի ստորագրումը:
09:09 04/11/2017Նյու Յորքի «Մետրոպոլիտեն» թանգարանում կներկայացվի հայկական մշակույթը4-17-րդ դարերի հայ պատմամշակութային ժառանգությունը ներկայացնող բացառիկ ցուցահանդեսի բացումը նախատեսված է 2018թվականի սեպտեմբերի 21-ին:
12:18 01/11/2017Սաղաթելյան. ԱԺ-ում ստեղծվելու է ժամանակակից մեդիամիջավայր«Որպեսզի միջանցքում լրագրողները ընկճված չնստեն»:
09:35 27/10/2017Քաղաքական հայացքներով հայտնի մարդ լինելը դեռ չի նշանակում լինել քաղաքական գործիչ. ՀՀ նախագահՆախագահ Սերժ Սարգսյանը հյուրընկալվել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության «Անդրանիկ Մարգարյան» քաղաքական դպրոցում:
16:54 24/10/2017Սերժ Սարգսյան. Ալիևի հետ հաջորդ հանդիպմանը շատ անհամբեր եմ սպասումՈրպեսզի իմ գործընկերոջը հարցնեմ, թե ինչն է նրանց զայրացրել:
09:42 24/10/2017Գանձասարում կայացավ «Գանձասար» գորգերի համալիրի օրհնման արարողությունըԳանձասարում պաշտոնապես ազդարարվեց բարեգործական մի նախագծի մեկնարկ, որով սկսվում է հայկական գորգարվեստի հարուստ ավանդույթների մերօրյա վերելքը:
11:14 23/10/2017Իրանագետ. Եվրամիության որևէ երկրի դեռ չի հաջողվել տնտեսական լուրջ կապեր հաստատել Իրանի հետ«Իրանի միջուկային համաձայնությունից անցել է շուրջ երկու տարի, սակայն Եվրամիության որևէ երկրի դեռ չի հաջողվել տնտեսական լուրջ կապեր հաստատել Իրանի հետ»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է իրանագետ Արմեն...

14:08 26/02/2013Григорий Айвазян: Героизацией Сафарова Азербайджан признал ответственность за геноцид в отношении азербайджанских армян«Настал тот момент, когда Азербайджан должен ответить за свои преступления, а также компенсировать материальный и моральный ущерб, который был причинен азербайджанским армянам».
12:23 26/02/2013Американский конгрессмен: «Я с нетерпением жду того дня, когда НКР добьется заслуженного признания»Член Палаты представителей конгресса США Адам Шифф направил поздравительное послание президенту Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяну в связи с 25-летием Карабахского движения.
23:53 25/02/2013«Пока, революция». Почему оппозиция не смогла захватить власть в Армении: репортаж «Ленты.ру»«Проблема Раффи в том, что Серж Саргсян неверных шагов совершать не будет. Тем более что за ним стоят серьезные люди...»
17:58 25/02/2013Лидер «Hello Revolution» в Армении Раффи Ованнисян не позволит никому сомневаться в своем патриотизмеРаффи Ованнисян прокомментировал также свою встречу 21 февраля в президентской резиденции с Сержем Саргсяном.
13:41 25/02/2013Мэр города Армавир Рубен Хлгатян подал заявление об отставке«Губернатор сегодня действительно прибыл в мэрию города Армавир и сообщил сотрудникам и членам муниципального совета о том, что мэр подал заявление об отставке, а также выразил благодарность Рубену...
13:18 23/02/2013Мэр Ванадзора опровергает слухи о своей отставке. Армен Ашотян же заявляет о смене «лица власти» в АрменииЗа комментариями корреспондент Panorama.am обратился к самому мэру Ванадзора С. Дарбиняну.
20:51 22/02/2013А. Гегамян на сессии ПА ОБСЕ заявил о предвзятости данных Freedom House по свободе СМИ в Армении«Не политически ли предвзяты сегодняшние обсуждения? Не выступает ли все это своеобразной политической дубинкой?»
17:25 22/02/2013Азербайджан желаемое пытается принять за действительное. А. Ованнисян об искажении призыва С. Оганяна к С. Абиеву«Министр обороны Армении выступил с призывом к главе Минобороны Азербайджана уважать требования режима прекращения огня, что позволит избежать потерь с обеих сторон».
17:12 22/02/2013ANCA призвал Совет национальной безопасности при президенте США убедиться в безопасности системы «We the People»Американский комитет «Ай Дата» (ANCA) призвал Совет национальной безопасности при президенте США изучить и публично проинформировать, что система «We the People» Белого дома защищена от иностранного...
12:44 22/02/2013Лариса Алавердян: Армения сама должна поднимать тему преступлений, совершенных азербайджанцами против армян«Азербайджан тратит огромные суммы на распространение ложной информации, при этом он действует агрессивно и активно, но не безошибочно».
11:42 22/02/2013Канадский парламентарий стал свидетелем безупречных выборов президента в Нагорно-Карабахской РеспубликеЧлен парламента от федерального избирательного округа Скарборо-Эдженкорт канадского города Торонто Джим Kaриджианнис выступил с заявлением в связи с 25-летием Карабахского движения.
15:19 21/02/2013Интересы Р. Ованнисяна могут столкнуться с интересами АНК, АРФД и ряда других политических сил. Комментирует Армен Ашотян…«Нужно научиться признавать свое поражение. Всю предвыборную агитационную кампанию наш фактически оппозиционный соперник «номер один» вел довольно цивилизованно...».
10:44 21/02/2013Борис Навасардян: Единственным непротиворечащим Конституции требованием является требование провести новые выборыДиректор Ереванского пресс-клуба Борис Навасардян, касаясь требований, предъявленных экс-кандидатом в президенты, лидером партии «Наследие» Раффи Ованнисяном, на своей страничке в Facebook выступил с...
17:32 20/02/2013Английская версия фильма про Ходжалу «Между голодом и огнем. Власть ценою жизней» бьет рекорд в YouTubeБолее того, английская версия фильма уже вызвала беспрецедентный интерес у международной общественности.
14:02 20/02/201316% бывших избирателей ППА проголосовали за Сержа Саргсяна. Данные социолога«Серж Саргсян опирается на все политические силы, кроме радикального Армянского национального конгресса...»
10:14 20/02/2013Виктория Нуланд: США разделяют мнение БДИПЧ/ОБСЕ о президентских выборах в АрменииСША разделяют мнение наблюдательской миссии БДИПЧ/ОБСЕ о проведенных 18 февраля в Армении президентских выборах.
22:33 19/02/2013Президентские выборы в Армении. Доклад миссии БДИПЧ/ОБСЕНаблюдательская миссия Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ обнародовала сегодня доклад относительно состоявшихся 18 февраля президентских выборов в Армении, которые...
12:44 19/02/2013Президентские выборы в Армении были улучшены, однако лишены атмосферы реальной конкуренции. Заявление миссии ПА ОБСЕПредставители Парламентской Ассамблеи ОБСЕ, осуществившие наблюдательскую миссию на президентских выборах в Армении, распространили заявление, в котором представили позицию ПА ОБСЕ по поводу выборов.
12:41 19/02/2013Находящийся в больнице кандидат в президенты Армении Паруйр Айрикян узнал предварительные итоги голосования от журналистовКандидат в президенты Армении, глава Объединения «Национальное самоопределение» (ОНС) Паруйр Айрикян, на которого ранее было совершено покушение, в настоящее время находится в больнице, он жалуется...
10:10 19/02/2013«Я горжусь этими 30 000 голосов». Грант Багратян комментирует прошедшие президентские выборы в Армении«На первый взгляд кажется, что это поражение, однако...»