13:00 21/10/2017«Տխուր եմ, որ հեռանում եմ Հայաստանից». ԹանկյանԱմերիկահայ ռոք երաժիշտ, կոմպոզիտոր Սերժ Թանկյանն Ինստագրամի իր էջում «Զվարթնոց» օդանավակայանից Արարատ լեռան լուսանկարն է հրապարակել՝ հետևյալ գրառմամբ.
15:07 19/10/2017Էդվարդ Նալբանդյան. Բանակցային գործընթացին հասցված վնասը դեռ չի հաղթահարվել«Ցավալի է, որ գագաթաժողովից հետո Բաքուն նորից փորձում է էժանագին, շահարկումներ անել»:
11:16 17/10/2017Հայաստան-ԵՄ նոր համաձայնագիրը կնպաստի համագործակցության շարունակականությանը. Նատալյա ՎուտովաԵՄ-ի և ԵԽ-ի կողմից ֆինանսավորվող ծրագրերն աջակցում են դատական բարեփոխումներին, բանտային համակարգի կայացմանը, բարձրագույն կրթության ոլորտում կոռուպցիայի հաղթահարմանը:
00:12 07/10/2017Օդանավակայան, պիցցայի գործարան, կինոթատրոն. Կապանում կյանքն աշխուժանում էՍյունիքի մարզկենտրոն Կապանի մասին մարզպետ Վահե Հակոբյանը միանգամից մի քանի ուրախ լուր է հայտնում: Մեկնարկել են օդանավակայանի վերանորոգման աշխատանքները, դրանց արժեքը կազմում է 2 մլն դոլար: Արդեն...
11:43 02/10/2017Վահագն Չախալյան. Կոչ ենք ուղղում ջավախքահայությանը տուրք չտալ խառնակիչ սադրանքներիՋավախահայ գործիչ Վահագն Չախալյանը Ախալքալաքի շրջանի Գումբուրդո գյուղում տեղի ունեցած բախումներից հետո անդորրի կոչով է հանդես եկել: Նա մտահոգություն է հայտնել սեպտեմբերի 30-ին հայաբնակ համայնքում տեղի...
11:56 30/09/2017Հայաստանում 100 տարին լրացած 85 մարդ է բնակվումԱրդեն 25 տարի է աշխարհում հոկտեմբերի 1-ը նշվում է որպես Տարեցների միջազգային օրը: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության տարեցների հիմնահարցերի բաժնի պետ...
11:13 30/09/2017Սամցխե-Ջավախքը մեծ տուրիստական պոտենցիալ ունի. Վրաստանի վարչապետՄիայն 2015-2017 թվականներին Սամցխե-Ջավախքում կառուցվել է 15 նոր հյուրանոց:
11:11 29/09/2017Էրդողանը՝ Բարզանիին. «Տեղդ նստիր, փողն ունես, նավթն ունես, հանգիստ մնա էլի»Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը նորից խոսել է իրաքյան Քուրդիստանում տեղի ունեցած անկախության հանրաքվեից: «Էրմենիհաբեր»-ի փոխանցմամբ, ըստ թուրքական «Milliyet» թերթի կայքի՝ Էրդողանը, ելույթ...
10:28 29/09/2017Զախարովան Մինսկի խմբի կազմի փոփոխությունից տեղյակ չէԱմենշաբաթյա բրիֆինգի ժամանակ ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան անդրադարձել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցին: Զախարովան մեկնաբանելով ԵԱՀԿ խորհրդարանական...
13:50 28/09/2017Խաչիկյանի ազատման մասին իմացել եմ միջանցքում. Դավիթ Հարությունյան«Վազգեն Խաչիկյանի ազատման մասին լուրը լսել եմ այստեղ միջանցքում»,- այսօր կառավարության մամուլի սրահում լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը՝ նշելով, որ այլ...
12:20 22/09/2017Ծծմբաթթվի միջադեպից հետո գործարարը շարունակում է բանանի ներկրումըԳործարար Վահրամ Միրաքյանը, որի ընկերության պահեստների սառնարանների՝ դրսում գտնվող ճնշակների վրա ծծմբաթթու էին լցրել, շարունակում է բանան ներկրել: «Տրոպիկա» ընկերության կողմից ներկրվող Dole և Don...
13:25 19/09/2017Հնարավո՞ր է մեկ տարվա մեջ բոլորի կյանքի որակը փոխվի, իհարկե՝ ոչ. Կարեն Կարապետյան«Միգրացիոն պրոեսներ բոլոր երկրներում կան, և այնպիսի իրավիճակ չի լինում, որ, անկախ նրանից, թե կյանքը որակապես ինչքան լավանա, միգրացիոն պրոցեսները կկանգնեն»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ...
12:14 19/09/2017«Մեկ բառով կուզեի պատասխանեիք՝ կփափագեք մնալ ձեր պաշտոնին». Համբիկ Մարտիրոսյանը՝ վարչապետինԻ պատասխան՝ վարչապետը մեկ բառով ասաց
13:22 18/09/2017Արցախում հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն այլընտրանք չեն տեսնում. Կարեն ՄիրզոյանՍտեղծված պայմաններում մենք հարկադրած ենք ուշադրություն դարձնել մեր պաշտպանական համակարգի և բանակի կատարելագործմանն ու արդիականացմանը:
11:37 08/09/2017Առայժմ պատշաճ չէ հայտարարել՝ հետագայում ինչով կզբաղվի Արայիկ Հարությունյանը. Բեգլարյան«Նոր կառավարության կազմը պետք որոշվի առաջիկա քննարկումների ժամանակ։ Այս պահին հայտարարելու ոչինչ չկա»։
10:52 07/09/2017Ավստրիան ևս դեմ է ԵՄ-Թուրքիա մաքսային միության պայմանագրի ընդլայնմանըԱվստրիայի արտաքին գործերի նախարար Սեբաստիան Կուրցը հայտարարել է, որ իրենք աջակցում են Գերմանիայի այն դիրքորոշմանը, որ Թուրքիայի և Եվրամիության (ԵՄ) միջև մաքսային պայմանագիրը չպետք է ընդլայնվի:...
19:40 05/09/2017ՄԱԿ-ում տարածվել է Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ փաստաթուղթըՓաստաթուղթը հրապարակվել է ՄԱԿ պաշտոնական կայքէջում:
12:38 05/09/2017Սա հերթական փորձն է ճշտելու կողմերի մոտ առկա մոտեցումները. Քաղաքագետ«Ավելին, ակնկալել, որ այդ հանդիպումից հետո Արցախյան հակամարտության կարգավորման տեսանկյունից լուրջ առաջընթաց կգրանցվի, ճիշտ չի լինի»
14:00 04/09/2017Մարուքյան. Չի կարելի բոլոր ձվերը մի զամբյուղի մեջ դնելՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի անդամ, «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը Վրաստանում մեկնարկած ՆԱՏՕ-ի զորավարժություններին չմասնակցելը համարում է ինքնաքննադատության արդյունք: «Կարծում...
09:28 02/09/2017Դինքի մարդասպանին «անվտանգության նկատառումներից ելնելով» տեղափոխել են մենախուցՊոլսահայ լրագրող, «Ակօս» շաբաթաթերթի հիմնադիր-խմբագրապետ Հրանտ Դինքի մարդասպան Օգյուն Սամասթն «անվտանգության նկատառումներից ելնելով» տեղափոխվել է մենախուց: Ինչպես տեղեկացնում է «էրմենիհաբեր» թերթը,...

23:21 18/02/2013С. Мартиросян: Полиция Армении куда более оперативно, чем прежде, реагирует на сообщения о нарушенияхНа данный момент имеется порядка 340 сообщений касательно нарушений на состоявшихся в Армении президентских выборах, из которых 105 были получены в ходе агитационной кампании, а 230 – сегодня в...
17:39 18/02/2013Глава предвыборного штаба кандидата в президенты Армении Паруйра Айрикяна заявляет об исчезновении печати из своего паспортаКоординатор работ предвыборного штаба Паруйра Айрикяна Маня Айвазян заявляет, что к данному моменту они зафиксировали ряд нарушений избирательного законодательства, которые касаются в основном...
17:25 18/02/2013Глава окружной избирательной комиссии №17 опровергает сведения о вбросах бюллетеней в городе АрташатНаблюдатель, представляющий общественную организацию Transparency International, Нарине Эсмаел на избирательном участке №17/05, размещенном в городе Арташат, стала свидетелем вброса около 500...
12:24 18/02/2013В период предвыборной агитационной кампании в полицию Армении поступило 88 сообщений о нарушенияхВ период предвыборной агитационной кампании полиция Армении получила в общей сложности 88 сообщений, в связи с 27 из которых было принято решение об отказе в возбуждении уголовного дела ввиду...
12:07 18/02/2013Серж Саргсян рассказал журналистам о сделанном им в ходе голосования выбореЧуть ранее кандидат в президенты РА, председатель Республиканской партии Армении (РПА) Серж Саргсян вместе с супругой – Ритой Саргсян – приняли участие в голосовании по выборам главы государства на...
12:06 18/02/2013Спикер парламента Армении Овик Абраамян проголосовал во имя безопасной и процветающей АрменииНемногим ранее на избирательном участке 10/08, размещенном в здании средней школы №72 им. Грачья Ачаряна, в выборах президента принял участие председатель Национального Собрания Армении Овик...
11:31 18/02/2013Все дополнительные списки избирателей составлялись четко в соответствии с Избирательным кодексом Армении. Заверения О. КочарянаКроме того, с 9 января по 13 февраля подразделения Полиции проводили работы по проверке списков избирателей, к которым были привлечены также представители гражданского общества.
23:35 17/02/2013Полиция Армении выступила с заявлением касательно распространенных рядом СМИ сообщений о раздаче взяток избирателямМногие передавшие сообщение лица отказались предоставлять материалы о фактах, на которые они ссылались, или же каким-либо иным образом сотрудничать с полицией.
18:57 16/02/2013Раффи Ованнисян: На предстоящих выборах мы одержим победу в первом же туре«Победа принадлежит нашему народу, нашему государству, и в этот раз никто не отнимет у народа победу.
13:47 16/02/2013Украинский ученый Василий Ульяновский о том, за что следует поклониться Великой Армении…Коснувшись темы нынешнего уровня межгосударственных связей Армении и Украины, профессор отметил, что еще многое необходимо сделать, чтобы он действительно соответствовал потенциалам двух стран.
12:47 16/02/2013В случае поражения на выборах кандидат в президенты Вардан Седракян откажется подписывать итоговый протоколКандидат в президенты, специалист по эпосу Вардан Седракян сегодня не явился на пресс-конференцию из-за плохого самочувствия.
11:09 16/02/2013Вице-спикер НС Армении: Азербайджан стремительно катится к диктатуре и фашизму«Общество в Азербайджане не готово к миру, но в данном случае главная проблема в том, что руководство страны ведет осознанную политику в этом направлении».
13:33 15/02/2013Л. Мелик-Шахназарян: Власти Азербайджана идут на провокации с целью отвлечь внимание общества от внутренней ситуации«Если в ближайшие годы в регионе не произойдут форс-мажорные события, Армения и Азербайджан не объявят друг другу войну».
12:59 15/02/2013Раффи Ованнисян уверен, что второго тура на выборах президента не будет, а победу одержит народ«В течение последних 25 дней Армения неописуемо изменилась. Армянский народ решил, что предстоящие выборы будут предполагать не столько борьбу между отдельными лицами – Сержем Саргсяном, Раффи...
11:04 15/02/2013Кандидат в президенты Грант Багратян допустил грубую ошибку в эфире телеканала «Кентрон»«14 февраля в рамках телепередачи «Урвагиц», транслирующейся по телеканалу «Кентрон», отвечая на вопрос телезрителя касательно деятельности ЗАО «Завод Наирит», кандидат в президенты, экс-премьер...
16:15 14/02/2013Полиция Армении оперативно реагирует на сообщения о неточностях в списках избирателей, вносятся правкиСогласно опубликованным предвыборным штабом кандидата в президенты Армении Раффи Ованнисяна данным бюллетеней касательно зафиксированных неточностей в списках избирателей, прописанный по адресу г.
16:00 14/02/2013Состояние здоровья кандидата в президенты Армении П. Айрикяна ухудшилось, он госпитализированСостояние здоровья кандидата в президенты Армении, главы Объединения «Национальное самоопределение» (ОНС) Паруйра Айрикяна, на которого ранее было совершено покушение, ухудшилось, «усилились боли», и...
13:19 14/02/2013На предстоящих президентских выборах в Армении ожидается 60,5-процентная явка. Данные соцопросаСогласно результатам опроса, выяснилось, что 52% из 60,5% потенциальных избирателей уже приняли решение, а 14,4 процентов не определились с выбором.
12:01 14/02/2013«Лишь народ может исправить сложившуюся в Армении позорную ситуацию». Заявление кандидата в президенты Паруйра Айрикяна«Это была «выгодная» ситуация: по сути, кандидаты стали союзниками заказчиками убийства. Лишь Серж Саргсян прервал агитационную кампанию – и то, лишь на один день»
15:15 13/02/2013Армен Мхитарян: Из-за недальновидных действий Азербайджана на границе может сложиться неуправляемая ситуация«Армянская сторона никогда не оставляет без ответа безответственные действия противника».