15:36 04/05/2017Իրանը և ԵՏՄ-ն համաձայնեցրել են ազատ առևտրի գոտում շրջանառելի ապրանքներըԵվրասիական տնտեսական միությունը և Իրանը նախնական համաձայնեցրել են այն ապրանքների ցանկը, որոնք ազատ առևտրի գոտում առաջիկայում կշրջանառվեն: Ժամանակավոր ԱՏԳ-ն կարող է ստեղծվել արդեն իսկ այս տարվա...
13:53 03/05/2017Մասնագետներն ամեն ինչ անում են այսօր ծնված հնգյակի կյանքը փրկելու համարԱրմավիրի մարզի Արշալույս գյուղի 23-ամյա Լուսինե Պողոսյանն այսօր առավոտյան ժամը 4-ին լույս աշխարհ է բերել միանգամից 5 զավակ` չորս աղջիկ և մեկ տղա։
09:45 03/05/2017Ադրբեջանը մեղադրվում է Եվրոպայի խորհրդին միլիոնավոր դոլարների կաշառք տալու մեջ. Սասունյան«Այս անօրինական գործունեությունը այնքան մեծ տարածում է գտել, որ եվրոպացիներն այն նկարագրում են որպես «խավիարային դիվանագիտություն»»:
11:15 02/05/2017Իրանական կայք. Իսլամական խաղերից հետո Ադրբեջանի իշխանությունները Բաքվի պատմական մզկիթը կքանդենԻսլամական խաղերից հետո Ադրբեջանի հակաիսլամական քաղաքականություն վարող իշխանությունները Բաքվի պատմական մզկիթը կքանդեն,-հաղորդում է իրանական «Ղաֆղազ.իր» կայքը: Իրանական աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Բաքվի...
12:25 29/04/2017Վեդիում աղբի տեսակավորման կայան, Ալավերդիում՝ կարի ֆաբրիկաՎարչապետի մոտ կայացած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են Արարատի մարզի 5 և Լոռու մարզի 4 համայնքների լավագույն հնգամյա զարգացման ծրագրերը:
18:03 28/04/2017Դավիթ Բաբայան. Ակնկալել, որ նման հանդիպումների ժամանակ հակամարտության կարգավորման բոլոր հարցերը լուծվելու են՝ ճիշտ չէՄոսկովյան այս հանդիպումը, ինչպես ցանկացած հանդիպում մենք արժևորում ենք, քանզի նրանք կարևոր են: Սակայն ակնկալիք ունենալ, որ նման հանդիպումների ժամանակ հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ բոլոր...
09:42 27/04/2017Ապրիլյան պատերազմի հերոս Քյարամ Սլոյանն այսօր կդառնար 21 տարեկանԳնդացրորդ Քյարամը քառօրյա պատերազմի առաջին զոհերից էր:
12:44 26/04/2017Այստեղ մի սերունդ է հավաքվել, որն ուզում է և կարող է ինչ-որ բան փոխել. Հնդկաստանի փոխնախագահԱյսօր Երևանի պետական համալսարանում կայացավ Հնդկաստանի փոխնախագահ Մոհամմադ Համիդ Անսարիի՝ պրոֆեսորադասախոսական կազմի և ուսանողների հետ հանդիպումը:
13:20 25/04/2017Թրամփի մամուլի քարտուղարը մեկնաբանել է Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ նախագահի հայտարարությունը«Կարծում եմ, որ եթե դուք հայացք նետեք նախագահ Օբամայի, նախագահ Բուշի կողմից կիրառված լեզվին, ապա նախագահ Թրամփի կիրառած լեզուն համադրելի է դրանց», - հայտարարել է Սփայսերը:
11:35 24/04/2017Նուբար Աֆեյան. Ես լավատես եմ, Հայաստանի ապագան փայլուն է«Պետք է աշխատենք ուրիշ ազգերի համար դառնալով օրինակ, թե ինչպես կարող ենք հզորանալ ու երկիր սարքել, օգնել ուրիշներին»:
19:27 20/04/2017Ցինիզմի անսահմանությունը․ ադրբեջանական լոբբին «բացահայտել» է ԵԽ-ում Հայաստանի օգտին աշխատող «Միստր-X»-ին«Եվրոպական ռազմավարական հետախուզության և անվտանգության կենտրոն» (ESISC) կոչվող կազմակերպությունը երկար ճգնելուց հետո հրապարակել է երկրորդ «զեկույցը», որով «բացահայտել է Եվրոպայի խորհրդի...
14:12 18/04/2017Թուրքիան դառնում է միջազգային հանրության կողմից անվերահսկելի. թուրքագետՆրա խոսքով, միջերկրածովյան և քրդաբնակ շրջանները քվեարկել են «ոչ»-ի օգտին, մինչդեռ սևծովյան շրջանները հակված էին «այո»-ին:
15:05 11/04/2017«Philip Morris Brands Sarl»-ը դատարանում պարտվել է հայկական «Արարատ»-ին«Հայկական արտադրողն իրավունք ունի ռուսական շուկայում իրացնել իր ծխախոտները բարեխիղճ մրցակցության պայմաններում: Սա կարելի է կոչել հերթական հաղթանակ»:
12:13 06/04/2017Միքայել Մինասյանը Արմեն Մարտիրոսյանին ու Նիկոլ Փաշինյանին հորդորում է դադարեցնել անիմաստ ու անտեղի բանավեճը«Այն ոչ միայն տհաճ է, այլև վնասակար՝ իմ աշխատանքային գործունեության տեսանկյունից»:
14:35 04/04/2017ԵԼՔ դաշինքին հաջողվել է արձանագրել իր օգտին տրված յուրաքանչյուր քվե. հայտարարությունԵԼՔ դաշինքը հայտարարություն է տարածել ԱԺ ընտրությունների վերաբերյալ
14:53 01/04/2017Բոլեսլավ Պիրշտուկ. Ամեն ինչ արված է, որպեսզի Հայաստանում անցկացվեն թափանցիկ ընտրություններ«Հայաստանի Ընտրական օրենսգիրքը շատ արժեքավոր, համակարգված փաստաթուղթ է»:
13:34 01/04/2017Արցախը երբևէ և որևէ կարգավիճակով չի կարող լինել Ադրբեջանի կազմում. ՀՀ ԱԳՆՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի տարելիցի կապակցությամբ: «Արցախի դեմ Ադրբեջանի ապրիլյան ագրեսիայից մեկ տարի է անցել։ 2016թ.
22:21 29/03/2017Հայկ Քոթանջյան․ Հայաստանում իրավական անվտանգության խնդիրները ուշադրության կենտրոնում են«ՀՀ ԱԺ նախընտրական քարոզարշավն անվտանգության հարցերի և արտաքին քաղաքականության համատեքստում» թեմայով այսօր տեղի ունեցած կլոր սեղան-քննարկման ժամանակ ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի...
16:50 29/03/2017ՏՄՊՊՀ-ն պարզել է բենզինի թանկացման պատճառըՄի քանի ամիս տևած կայունությունից հետո Հայաստանում բենզինը կրկին թանկացել է։ 2016 թվականի հոկտեմբերին բենզինի գինը 350-ից դարձավ 330 դրամ, որը պահպանվեց մինչև հունվարի վերջ։ Ըստ ՏՄՊՊՀ-ի՝ բենզինի...
10:07 28/03/2017Յուանի թանկացումն անմիջական ազդեցություն կթողնի համաշխարհային գների վրա. տնտեսագետPanorama.am-ի թղթակիցը զրուցել է տնտեսագետ Թաթուլ Մանասերյանի հետ

13:09 29/01/2013Gallup: На выборах президента Армении 21% граждан ни в коем случае не проголосует за экс-премьера Гранта Багратяна«На предстоящих президентских выборах из 1020 граждан 21% ни в коем случае не проголосует за бывшего премьер-министра РА, лидера партии «Свобода», депутата парламента Армении Гранта Багратяна, 18%...
17:15 28/01/2013Президент Грузии М. Саакашвили из-за Ваагна Чахаляна теперь воюет с Епархией Армянской Апостольской церквиЕпархия также призвала отдельных политиков «не использовать в краткосрочных политических целях такие вопросы, которые непосредственно касаются мира и спокойствия».
13:39 28/01/2013Грант Багратян: АНК И ППА активно вовлечены в политические процессы«Однако я могу сказать, что обе политические силы во внутреннем порядке активно (если не полностью) вовлечены в политические процессы. То есть, отказ от участия не подтверждается фактами».
10:44 28/01/2013Hurriyet: Президент Франции Франсуа Олланд намерен 24 апреля посетить АрмениюПрезидент Франции принял приглашение президента Армении Сержа Саргсяна в 2013 году посетить Армению.
17:23 26/01/2013Серж Саргсян: «Перед нашей политической командой стоит задача сделать программы перспективными»«Благодаря моим и вашим усилиям, приложенным за минувшие пять лет, мы получили возможность создать новую стартовую площадку.
15:35 26/01/2013Иранский депутат: Турция не достойна того, чтобы переговоры между Ираном и группой «5+1» проводились в этой странеТурция не достойна того, чтобы переговоры между Ираном и группой «5+1» проводились в этой стране. Об этом, как сообщает иранское информационное агентство «ФАРС», заявил вице-председатель Комиссии по...
13:19 26/01/2013Генконсульство Армении в Лос-Анджелесе: Угрозы Азербайджана сбивать гражданские самолеты незаконны«Объявив злейшим врагом Азербайджана армян во всем мире, Азербайджан в последние месяцы импортировал свою лживую пропаганду и воинственную риторику на Западное побережье США».
11:44 26/01/2013Врачи оценивают состояние пострадавших в результате ДТП в Ереване как не тяжелоеВрачи оценивают состояние всех трех пострадавших в результате ДТП в центре Еревана как не тяжелое. Об этом Panorama.am сообщили в приемной медицинского центра «Сурб Григор Лусаворич». «Все трое...
20:21 25/01/2013Роман Севанский: В 1918 году азербайджанские бандиты зверски вырезали 5000 русских солдат в Шамхоре«Это были солдаты – уроженцы Тамбовской, Брянской, Саратовской и других российских губерний, которые защищали своё Отечество и после революции стремились обратно в Россию, к своим семьям»
13:00 25/01/2013EuFoA: Если бы выборы президента Армении прошли на минувшей неделе, то 68,6% голосов получил бы Серж СаргсянПредседатель правления партии «Наследие Раффи Ованнисян стал его основным соперником и, по сравнению с парламентскими выборами 2012 года, пополнил ряды своих сторонников.
18:44 24/01/2013«Икорная цена» в ПАСЕ и борьба армянской дипломатии. Комментирует глава делегации Армении в ПАСЕ Давид Арутюнян…«Не думаю, что мы в состоянии вернуть европейскую структуру на правильные рельсы. Мы верны этим ценностям, если мы глубоко осознаем, что они действительно являются ценностью»
14:00 24/01/2013Экономист: Предвыборная программа Сержа Саргсяна содержит четкие принципы, направленные на ликвидацию угроз в экономике«Развитие экономики обусловлено двумя обстоятельствами – проблемами обеспечения экономической безопасности и конкурентоспособности.
11:50 24/01/2013Тигран Уриханян: Партия «Процветающая Армения» на добровольных началах будет способствовать качественному проведению выборов«Мы не собираемся контролировать то, как будет проводиться агиткампания. Эта функция возложена на тех, кто получает за это зарплату».
10:16 24/01/2013Азербайджан должен прекратить политические преследования и только потом называть себя страной будущего. Обсуждения в рамках ПАСЕ«У властей этой страны отсутствует политическая воля, чтобы выполнить взятые перед Советом Европы обязательства».
15:53 23/01/2013В рамках ПАСЕ состоялась трехсторонняя встреча по карабахскому вопросуРанее о подобной трехсторонней встрече говорил и председатель ПАСЕ Жан-Клод Миньон, добавив, что встречи регулярно проводятся в Страсбурге или Париже.
11:38 23/01/2013«Пессимист видит трудности повсюду». Армен Ашотян прокомментировал оценку посла Великобритании президентских выборов в Армении«Тот факт, что дипломат, представляющий одну страну, дает хотя личную, но публичную оценку относительно происходящих и незавершившихся процессов в другой стране, вызывает удивление».
11:03 23/01/2013ПАСЕ призывает страны-члены ввести свое законодательство в соответствие с прецедентными правами ЕСПЧПарламентская Ассамблея Совета Европы (ПАСЕ) призывает стран-членов разработать всестороннюю стратегию и положить конец проблемам в правовой системе, чтобы не нагружать Европейский суд по правам...
13:38 22/01/2013Армия обороны НКР: Азербайджанские ВВС не приближаются к границам НКР«Военно-воздушные силы Азербайджана всегда осуществляли полет на определенном расстоянии от линии соприкосновения.
11:25 22/01/2013Наира Зограбян выразила несогласие с Давидом Арутюняном, назвав предвыборный доклад делегации ПАСЕ «довольно сбалансированным»«Ни для кого не секрет то, что предстоящие выборы не пройдут в условиях конкуренции, и будет отсутствовать общественное доверие к выборам».
19:35 21/01/2013Предвыборная кампания президента Армении Сержа Саргсяна не направлена против соперников на выборахПредвыборная кампания кандидата на пост президента Армении, действующего главы государства Сержа Саргсяна стартовала сегодня со встречи с представителями молодежи в зале заседаний правительства –...