15:13 01/02/2017Համանախագահներն առանձին խորհրդակցություններ են անցկացնելու Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետՆրանք պատրաստ են կազմակերպել նաև նախարարների հանատեղ հանդիպում
12:28 31/01/2017Վիգեն Սարգսյան. Հայաստանը ցանկանում է Իրանի հետ պաշտպանական ոլորտում ընդլայնել համագործակցությունըԻրանն անընդունելի է համարում տարածաշրջանային խնդիրների լուծումն ուժի կիրառմամբ,-Իրանի ՊՆ տեղեկատվության և քարոզչության վարչության փոխանցմամբ՝ այսօր առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի...
15:31 27/01/2017Զախարովա. ԼՂ խնդրի կարգավորման վերաբերյալ նոր հանդիպումների օրակարգ դեռ ձևավորված չէ«Նոր հանդիպումներ, անկասկած, կլինեն»:
11:35 25/01/2017«Ազատ դեմոկրատներ»-ը քննարկումներ են անցկացնում նաև Հրանտ Բագրատյանի հետԿուսակցությունը խորհրդարանական ընտրություններին գնալու է իր ցուցակով:
12:36 19/01/2017ԱԳՆ խոսնակն արձագանքում է «ձախողված կինոռեժիսորին»«Ցավոք, ամերիկյան բանտում որոշ ժամանակ անցկացնելը նման գիտելիքներ չի ապահովում»:
12:20 18/01/2017ԱՄՆ Պետդեպն անդրադարձել է բլոգեր Լապշինի արտահանձմանը«Այդ մասին իսկապես պետք է այդ երկրները խոսեն»:
19:35 17/01/2017Ալեքսանդր Լապշինի պաշտպանության հարցով Արա Զոհրաբյանը դիմել է Ռուսաստանի և Բելառուսի գործընկերներինՀայաստանի Հանրապետության փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը դիմել է Բելառուսի Հանրապետության փաստաբանների հանրապետական միության նախագահ Վ.
18:00 17/01/2017Վրաստանի նախագահին դուր չի գալիս Հայաստան գազ մատակարարելու վերաբերյալ «Գազպրոմ»-ի հետ կնքած փաստաթուղթըԵրկրի առաջին դեմքն օրենսդիր մարմնին կոչ է անում իրականացրել սահմանադրական իր պարտավորութունները:
10:40 16/01/2017Վիգեն Սարգսյանը` ընտրություններից հետո վարչապետ նշանակվելու լուրի մասինՆա ասել է նաև, որ ինքն ամենաերջանիկ մարդը կլիներ, եթե շարունակեր այն պատասխանատու աշխատանքը, որը վստահվել է իրեն:
10:02 14/01/2017Ժամանակակից հայ կոմպոզիտորները գրել են ստեղծագործություններ հատուկ «Հարությունյան» փայտափողային-դաշնամուրային քառյակի համարՀունվարի 26-ին քառյակը հանդես կգա Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտում՝ նշելով ստեղծման մեկ ամյակը:
12:36 12/01/2017ԵԽ գլխավոր քարտուղարը հայտարարում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբին աջակցության մասինՅագլանդը, սակայն, մտահգություն է հայտնում հակամարտության «մարդասիրական ասպեկտների» հետ կապված։
12:38 27/12/2016Անկարայի դատարանն արգելել է լուսաբանել ռուս դեսպանի սպանության քննությունըԴատարանը նման որոշում կայացրել է Անկարայի դատախազության միջնորդությամբ:
13:38 26/12/2016Տեսակետը, թե Հայաստանը չի կարող զարգանալ առանց ղարաբաղյան խնդրի լուծման, ֆունդամենտալ սխալ է. Սեյրան ՕհանյանՊաշտպանության նախկին նախարար, այժմ քաղաքականություն մուտք գործելու հայտ ներկայացրած Սեյրան Օհանյանը այսօր հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում նշվում է հետևյալը.
15:47 24/12/2016Էրդողան. Թուրքիան թույլ չի տա, որ Սիրիայի հյուսիսում նոր պետություն հայտնվի«Եթե մենք չկարողանանք ստեղծել անվտանգության գոտի, ապա Սիրիայի հետ սահմանակից շրջաններում վտանգը կպահպանվի»:
12:00 24/12/2016Չձգտել մաքսիմալի, եթե ինչ-որ բան պակաս լինի, ոչինչ էլ չի պատահի. հոգեբանԱմանորը մարդուն հնարավորություն է տալիս ինչ-որ բացասական երևույթներ դնել մի կողմ և անցնել առաջ՝ հոգեբանորեն տրամադրվելով դեպի լավը,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց հոգեբան Լիլիթ Բաղդասարյանը՝...
17:04 23/12/2016Գերատեսչությունների գործունեությունը գնահատվելու է ներդրումային ցուցանիշներով. վարչապետՎարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են նախարարությունների, գերատեսչությունների և մարզպետարանների գործունեության...
13:26 22/12/2016Թուրքական մամուլի անդրադարձը. «Ադրբեջան-Իսրայել մերձեցմանը Իրանից «հրթիռային» պատասխան»«Իրանը մերժել է Ադրբեջանին հեռահար հրթիռներ վաճառելու ադրբեջանական ղեկավարության պահանջը»:
13:44 20/12/2016Իրանի նախագահի այցով տնտեսական հարաբերությունները զարգացնելու հնարավորություն կունենանք. Ա. Զաքարյան«Իրանի նախագահի Հայաստան այցի ժամանակ կստորագրվեն մի շարք պայմանագրեր հայ-իրանական՝ երկկողմ նշանակություն ունեցող, որը հնարավարություն կտա մեզ զարգացնել տնտեսական հարաբերություններ»,- այսօր...
11:45 20/12/2016Թուրքագետ. Դեսպանի սպանությունը բացասաբար չի անդրադառնա ռուս-թուրքական հարաբերությունների վրաԱնվտանգության կազմակեպման հարցում երկու կողմերն էլ լուրջ թերացումներ ունեն:

15:40 14/01/2013«Взлет» Гагика Царукяна и «провал» Левона Тер-Петросяна. Рейтинг инициативы «Во имя будущего» за 2012г.В качестве «Самого интригующего вопроса года» была признана тема возможного возвращения в большую политику второго президента РА Роберта Кочаряна.
13:17 14/01/2013Секретарь фракции РПА Ованнес Саакян считает нелепым намерение бойкотировать выборы при отсутствии политической позиции«Если проигравший на выборах президента кандидат найдет в себе силы и поздравит одержавшего победу кандидата, то это будет серьезный прогресс в избирательной системе нашей республики».
10:29 14/01/2013Джавахкский активист Ваагн Чахалян не вошел в список амнистированных в Грузии лицДжавахкский общественно-политический деятель Ваагн Чахалян не включен в список осужденных, которые после принятия в Грузии закона «Об амнистии» будут освобождены.
15:39 12/01/2013Баку-1990: 23 года спустя после геноцида. Марина Григорян о последовательности политики властей АзербайджанаВ течение ближайших месяцев Panorama.am будет регулярно публиковать архивные материалы, посвященные 23-й годовщине геноцида армян в Баку и 25-й годовщине сумгаитской трагедии.
12:20 12/01/2013Вице-спикер НС Эдуард Шармазанов назвал основной состав предвыборного штаба Сержа СаргсянаЗаместителями начальника предвыборного штаба будут Микаел Минасян, Давид Арутюнян, Армен Геворгян, Карен Карапетян и Левон Йолян.
11:15 12/01/2013По следам публикации Panorama.am: Переписка между мэром Еревана и омбудсменом по поводу перегруженности детсадов продолжается«Нам хотелось бы знать, какие меры предпринимает мэрия, чтобы обеспечить предусмотренный законом уход за детьми, посещающими детсады»,- заявила представитель офиса омбудсмена.
15:24 11/01/2013Паруйр Айрикян: Социолог Агарон Адибекян оказывает медвежью услугу кандидатам в президентыПредставление итогов социологических опросов во всем мире носит пропагандистский характер и считается одним из серьезных механизмов воздействия
13:00 11/01/2013Национально-демократический союз определится с поддержкой кандидатов в президенты Армении в конце месяца«Вопросы, связанные с деятельностью нашей партии, решает не председатель, а совет партии. В декабре совет партии принял решение о том, что на президентских выборах не выдвинет кандидата. Что же...
14:42 10/01/2013В 2013 году в Армении пройдут самые справедливые и прозрачные выборы. Заверения главы Минздрава«Думаю, в 2013 году в Армении пройдут самые справедливые и прозрачные выборы, и все мы станем свидетелями выборов, прошедших в соответствии с международными нормами», – об этом на брифинге заявил...
14:12 10/01/2013Армянский музыковед: Сегодня у Азербайджана есть два бренда – нефть и ложь, причем последняя превалирует«Попытки фальсификаций со стороны Азербайджана направлены не только против армянства, но и против Ирана, а значит и против общечеловеческих ценностей».
13:17 10/01/2013Госдеп: Сотрудничество между США и Россией по карабахскому урегулированию продолжится«Мы продолжим продвигать путем сотрудничества во всех возможных вопросах, но вместе с тем, будем искренни в наших разногласиях».
19:42 09/01/2013А. Минасян: На политическом уровне ни одна из политических сил не бойкотирует президентские выборы в АрменииБолее того, эксперт указывает на опасность избранной ППА, АНК и АРФД тактики...
15:12 09/01/2013В 2013 году ощутимого прогресса в карабахском урегулировании не будет. Мнение политологаВ наступившем году и в Армении, и в Азербайджане пройдут президентские выборы, что определенным образом повлияет на возможные развития событий.
12:17 09/01/2013Серж Саргсян является абсолютным лидером по популярности среди кандидатов в президенты. Комментирует социолог«Данные соцопросов показали, что второй тур выборов исключается, хотя теоретически это, безусловно, возможно».
11:36 09/01/2013Обильный снегопад не нарушил воздушное сообщение в АрменииОбильный снегопад в Армении не стал причиной нарушения графика работы международного аэропорта «Звартноц».
19:56 08/01/2013Предприниматели «кинули» кандидата в президенты Армении Нарине Мкртчян?В ближайшие 48 часов будет внесен установленный Избирательным кодексом РА залог в размере 8 млн. драмов для утверждения кандидатуры Нарине Мкртчяна на участие в предстоящих 18 февраля президентских...
18:48 08/01/2013Баллотирующийся в президенты Армении каратист Тарон Абрамян надеется оплатить избирательный взнос«Как только у меня будет 25 млн драмов, я однозначно буду бороться за пост президента», – об этом после заседания Центральной избирательной комиссии Армении заявил в беседе с корреспондентом...
15:16 08/01/2013Приписываемое Патриарху Грузии Илие II заявление о Карабахе - политическая фальсификация и дезинформация Баку. Мнение политолога«Это следует рассматривать как политическую линию, направленную на распространение фальсификаций и политики лжи».
13:03 08/01/2013Иранский сайт: Искажение истории является одним из приоритетов политики АзербайджанаДиректор Института истории Национальной академии наук Азербайджана Ягуб Мамедов заявил, что Азербайджан сотрудничает с Турцией в деле написания общей истории тюрок.
14:07 07/01/2013Министр нефти Ирана ответил на претензии Баку: «Сардар Джангал» находится на иранской территории и полностью принадлежит ИРИОтметим, по данным иранских СМИ, в 2012 году Иран обнаружил в Каспийском море два крупных месторождения нефти.