18:24 27/06/2016Էրդողանը Պուտինին՝ ռուս օդաչուի ընտանիքը մենք ընդունում ենք որպես թուրք ընտանիքիՌուսաստանի Դաշնության նախագահ Պուտինը Թուրքիայի նախագահ Էրդողանից ստացել է նամակ, որում թուրքական առաջնորդը հայտնել է իր շահագրգռվածությունը՝ կարգավորել ռուսական ուղղաթիռի կործանման հետ կապված...
11:34 26/06/2016Ջորջ Սորոսը կոչ է անում ամեն ինչ անել ԵՄ-ն փրկելու համարԵՄ-Մեծ Բրիտանիա քաղաքական ու տնտեսական ոլորտներում ամուսնալուծության հետևանքով միջազգային շուկաներում իրարանցումը դեռ երկար կտևի:
11:28 25/06/2016Սեփական դիմանկարը տեսնելով՝ Հռոմի Պապն իրեն հատուկ անմիջականությամբ բարձր ծիծաղեցՖրանցիսկոս պապը Հայաստանում նվեր է ստացել աշխարհում իր ամենափոքր դիմանկարը
14:06 23/06/2016Արմեն Ռուստամյան. ԵԽԽՎ զեկույցը դեղին քարտ էր ԹուրքիայինԵվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում ընդունված «Թուրքիայում ժողովրդավարական ինստիտուտների գործունեության» վերաբերյալ զեկույցի նախնական տեքստն ու վերջնական արդյունքը շատ տարբեր էին․ զեկույցը...
13:22 23/06/2016Աքսել Ֆիշեր․ Թուրքիան չի կարող մեզ ասել՝ ինչ որոշում կայացնենք«Բունդեսթագը իրավունք ունի կայացնել այսպիսի որոշում և մենք այն կայացրեցինք։ Սա պարզ է։ Ոչ ոք չի կարող մեզ ասել, թե դա անհնար է»,-այս մասին ասաց Գերմանայի Բունդեսթագի պատգամավոր, ԵԽԽՎ պատվիրակության...
17:36 22/06/2016Իրանի ԱԳՆ. Միջուկային համաձայնությունը բեկանման ենթակա չէՈչ ոք չի կարող պատռել միջուկային համաձայնությունը,-իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ հայտարարել է Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը: Իրանի արտաքին գերատեսչության ղեկավարն այսօր...
11:58 22/06/2016Հռոմի պապի այցը Հայաստան ընդգծում է համայն հայության հետ իր մտերմությունը. Ֆեդերիկո ԼոմբարդիՀռոմի պապի հետ Հայաստան մեկնող լրագրողների շարքում լինելու է Եվանգելինա Հիմիթյանը, ով Ֆրանցիսկոս պապի` Բուենոս Այրեսի արքեպիսկոպոս եղած տարիներին նրա ընկեր հայ քահանայի դուստրն է
12:19 21/06/2016Հիմնական ձեռքբերումը դիտորդների թվի ավելացման պայմանավորվածության հստակեցումն է. քաղաքագետՊաշտոնական հաղորդագրությունները բավականին շատ էին, և այն ինչ տեղի է ունեցել ներկայացված է հանրությանը: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնեց քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանն՝ անդրադառնալով...
21:32 20/06/2016«Հանդիպումը կառուցողական մթնոլորտում էր». Նալբանդյանը՝ Սարգսյան-Ալիև հանդիպման մասին«Այսօրվա հանդիպումը բավական օգտակար էր, և, որոշ զգուշավորությամբ, կարող եմ ասել՝ կառուցողական մթնոլորտում էր: Որոշ հարցերի շուրջ նախագահներն ըմբռնման եկան, որ եթե այդ հարցերի շուրջ...
16:09 20/06/2016ՀՀ նախագահ. Ակնկալում եմ, որ մենք ի վերջո կպայմանավորվենք և Ադրբեջանը կկատարի իր պարտավորությունները«Վիեննայում մայիսի 16-ին համանախագահների հայտարարությունը ևս այդ մասին է խոսում»:
12:09 18/06/2016Թուրքիայի հավաքականի պարտությունից հետո ամենուր ծաղրում են ոչ թե խաղացողներին, այլ Էրդողանին«Հիմա պարոն Էրդողանը արգելելո՞ւ է իսպանացիների մուտքը Թուրքիա»:
14:51 16/06/2016ԵԱՏՄ-ն կապեր է հաստատում աֆրիկյան ինտեգրացիոն միավորումների հետԵԱՏՄ-ի և աֆրիկյան ինտեգրացիոն միավորումների միջև կապերի հաստատման աշխատանքներ են սկսվել: «Ռիա նովոստի» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ` Պետերբուրգյան միջազգային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում...
19:55 14/06/2016«Գազետա.ռու»-ի ռեպորտաժը՝ Հերունու կառուցած աստղադիտակի մասին«Գազետա.ռու»-ի թղթակիցը ռեպորտաժ է պատրաստել Հայաստանի սարերում գտնվող անսովոր աստղադիտակի մասին: Թղթակիցը այցելել է Հայաստան, ծանոթացել 30 տարի առաջ Արագածոտնի մարզի Օրգով գուղի մոտակայքում ֆիզիկոս...
14:11 10/06/2016ԲՀԿ-ն ակտիվորեն մասնակցելու է ՏԻՄ ընտրություններինՀնարավո՞ր է` ԲՀԿ-ն Գյումրում սատարի Սամվել Բալասանյանի թեկնածությունը:
12:11 08/06/2016Խոսրով Հարությունյանը Սամվել Բաբայանի վերադարձի մասին«Դե ֆակտո Արցախը պատերազմական իրավիճակի մեջ է և նրա ներքին կյանքն այս բարդ վիճակում ալեկոծելն ինձ համար արկածախնդրության տպավորություն է թողնում: Բոլորն, այդ թվում նաև Սամվել Բաբայանը, պետք է ձեռնպահ...
11:59 06/06/2016Բունդեսթագի թուրք պատգամավորներին սպառնում են սպանելԳերմանիայի Բունդեսթագի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևից հետո թուրք ազգայնականները սպառնում են սպանել Բունդեսթագի ազգությամբ թուրք պատգամավորներին: Die Zeit պարբերականին հղմամբ`...
11:41 01/06/2016Թուրքիայի վարչապետ. Անկասկած Գերմանիայի հետ հարաբերությունները կփչանան, եթե ընդունվի 1915 թ-ի իրադարձությունների մասին բանաձևըԹուրքիայի վարչապետ Բինալի Յըլդըրիմը սպառնացել է Գերմանիային, որ կխաթարվեն թուրք-գերմանական հարաբերությունները, եթե հունիսի 2-ին Գերմանիայի Բունդեսթագը կողմ քվեարկի Հայոց ցեղասպանության շուրջ...
14:40 30/05/2016ԼՂՀ տարածքում գտնվող իսլամական ճարտարապետության հուշարձանները չեն օգտագործվում ռազմական նպատակներով. ԼՂՀ ԱԳՆԱդրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավարը հայտարարություն է տարածել այն մասին, որ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության տարածքում գտնվող իսլամական ճարտարապետության հուշարձաններն իբրև թե օգտագործվում են...
14:18 27/05/2016Ադրբեջանը բազմաթիվ անգամ օգտագործել է քիմիական թունավոր նյութեր Արցախի բնակչության նկատմամբ. Դ.Բաբայան«Ագրեսորը փորձում է իր կողմից բազմաթիվ թունավորման փաստերը քողարկել»:

11:34 17/11/2012Зашивший рот заключенный УИУ «Нубарашен» прекратил голодовкуПресс-служба УИУ Минздрава Армении выступила с пояснением относительно объявившего в знак протеста голодовку и грозящего членовредительством заключенного.
16:24 16/11/2012Турецкий фотограф: Армяне не ошибаются, полагая, что в Турции их пока не любятТурецкий фотограф Али Салтан подготовил фоторяд, посвященный селам, расположенным по обе стороны реки Аракс – армянской и турецкой.
15:54 16/11/2012Правящая партия Армении ждет появления сильного оппозиционного кандидата на выборах президента 2013г. Причины пояснила К. АчемянНа данный момент предложение о переходе к 100%-ной пропорциональной избирательной системе в Армении неуместно, более того, странно, что с подобными инициативами выступают именно в преддверии выборов…
14:00 16/11/2012Наира Зограбян: ППА должна выдвинуть на президентских выборах собственного кандидатаВстречи членов партии «Процветающая Армения»(ППА) в областях республики показали, что доминирующим является лишь одно мнение.
17:32 15/11/2012Иран прилагает последние усилия для спасения президента Сирии Башара Асада«Что касается намеченного в Тегеране форума по сирийскому вопросу, то вряд ли он окажет какое-либо воздействие на разрешение сирийского конфликта».
10:10 15/11/2012В Армении открылась совместная выставка произведений армянских и иранских искусствоведовВ краеведческом музее города Ехегнадзор Вайоц-Дзорской области Армении открылась совместная выставка произведений армянских и иранских искусствоведов.
17:33 14/11/2012Азербайджан преследует лишь одну цель – исказить сути переговоров по Карабаху. Ответ Э. Абдуллаеву«Несмотря на заверения, официальный Баку на самом деле своими шагами затягивает переговорный процесс, что действительно недопустимо».
11:52 14/11/2012Серж Саргсян: Рано или поздно Турция вынуждена будет считаться с действительностьюВ мэрии Лиона от имени градоначальника Жерара Коломбо состоялся торжественный прием в честь президента Армении Сержа Саргсяна, в котором приняли участие представители армянской общины Франции.
16:45 13/11/2012Экс-президент Армении Роберт Кочарян посоветовал «особо сообразительным» не искать его тени. На заявления ответил Э. Шармазанов…«Фору дает Республиканская партия, и РПА всегда была в статусе задающей фору», – отметил Э. Шармазанов.
14:45 13/11/2012Баку изначально политизирует гуманитарную проблему. Случаев добровольной сдачи азербайджанцев Армении множествоСложившуюся ситуацию в интервью Panorama.am прокомментировала заместитель главного редактора газеты «Голос Армении», руководитель проекта «Обыкновенный геноцид» Марина Григорян.
17:36 12/11/2012«Щедрое предложение» Вардана Седракяна в партии «Наследие» не оценили. Овсеп Хуршудян ответил за Раффи Ованнисяна«Если он планирует подобным образом управлять страной, быть президентом, который не в курсе законов или, еще не став главой государства, уже их нарушает, то он избрал неверный для себя путь».
11:05 12/11/2012В Тегеране состоялась встреча министра юстиции Армении со спикером парламента ИранаУкрепление армяно-иранских экономических отношений будет способствовать обеспечению сосуществования в регионе.
11:22 10/11/2012Публикация Panorama.am помогла 10-летнему Левону Айвазяну из Гюмри найти «путевку в жизнь»Анонимный благотворитель сразу же передал лично Рубену Айвазяну 8500 долларов на операцию, что и дало возможность срочно выехать в Москву.
16:00 09/11/2012Азербайджан «подарил» Армении уникальный архивный документ по сумгаитским событиям«Азербайджан по понятным причинам избегает публиковать материалы остальных дел по сумгаитским событиям, хранящиеся в бакинских архивах и недоступные для исследователей».
15:51 09/11/2012Адвокат правопреемников Манвела Сарибекяна представил в ЕСПЧ ходатайство о рассмотрении дела в ускоренном порядкеАдвокат правопреемников убитого в Азербайджане армянского пленного Манвела Сарибекяна Ара Казарян представил в Европейский суд по правам человека(ЕСПЧ) ходатайство о рассмотрении дела в ускоренном...
11:51 09/11/2012На гала-мероприятии Всеармянского фонда «Айастан» Бако Саакян призвал всех с воодушевлением участвовать в «Телемарафоне-2012»8 ноября в Москве президент НКР Бако Саакян принял участие в гала-мероприятии Всеармянского фонда «Айастан» и выступил там с приветственной речью.
11:00 08/11/2012Какие действия предприняло правительство Британии в связи с героизацией Сафарова? Бурные обсуждения в Палате лордовБурные обсуждения в Палате лордов
14:22 07/11/2012Экс-глава НС Армении: С идеей перехода к парламентской системе управления, кроме ППА, выступали и другие партии«Действующая ныне полупрезидентская система управления способна довольно эффективно решать и решает существующие в стране проблемы».
13:22 07/11/2012Армен Мартиросян: Партия «Наследие» готова вести с ППА совместные консультации о переходе к парламентской системе управления«Партия „Наследие” готова выслушать предложение о проведении консультаций от ППА, так же как и от других политических сил. Следовательно, если ППА выступит с таким предложением, мы готовы встретиться»