14:52 22/09/2016Եթե մարդիկ նորմալ աշխատում են, կադրային փոփոխություններ չեն լինի. Վահան ՄարտիրոսյանՀՀ կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում տրանսպորտի և կապի նորանշանակ նախարար Վահան Մարտիրոսյանը ժամանակ խնդրեց, որպեսզի հարցերին պատասխանի.
11:45 21/09/2016Հովիկ Աբրահամյանի կադրերից ազատվելու խնդիր չկա. վարչապետՀարցին, թե նոր կադրերն ի՞նչ սկզբունքով են ընտրվում, նա ասաց. «Պրոֆեսիոնալիզմ»:
13:46 20/09/2016Նալբանդյան. Որևէ պետություն ի վիճակի չէ միայնակ լուծել փախստականների խնդիրները«Հայաստանն իր սեփական փորձով գիտի, թե ինչ է նշանակում լինել փախստական և ապաստան տալ տեղահանվածներին»:
13:25 17/09/2016Շարմազանով. ՀԱՊԿ անդամ պետություններում ընտրական գործընթացներն ազգային անվտանգության առումով խիստ կարևոր ենՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական պատվիրակությունը կարևորում է ընտրությունների օրինական և թափանցիկ անցկացումը:
14:21 16/09/2016Առանց չափազանցության սեպտեմբերի 13-ը կարելի է համարել քաղաքական ուժերի և քաղհասարակության հաղթանակ. Լևոն ԶուրաբյանԱզգային ժողովի ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանն այսօր ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ մեծ հաջողություն համարեց ընտրական օրենսգրքում փոփոխությունների շուրջ իշխանության և ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի...
14:28 14/09/2016Ադրբեջանը պատրաստ չէ լուրջ խոսել վստահության մեխանիզմների մասին. Սերգեյ ՄինասյանԱրցախի հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացը ոչ թե մտել է փակուղի, այլ վերադարձել է իր նորմալ վիճակին: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը նմա կարծիք հայտնեց Կովկաս ինստիտուտի փոխտնօրեն,...
14:14 13/09/2016Վահրամ Բաղդասարյանը՝ Ուորլիքի հայտարարության մասինԱյս պահին որևէ որոշում չկա, փաստաթուղթ չկա, ցանկություններ և առաջարկություններ են:
14:59 12/09/2016Քաղաքական դաշտում Հայաստանի հետ խնդիրներ չունենք. Վրաստանի նախկին ԱԳ նախարարԸստ նրա, տնտեսական հարաբերություններն այնքան զարգացած չեն, թեև մեծ պոտենցիալ է տեսնում:
10:49 10/09/2016«Կեցցե՛ս, Օգյուն, առյուծ տղա». Ոստիկանը՝ Դինքին սպանողինՀրապարակվել է սկանդալային տեսանյութը:
18:10 08/09/2016Դավիթ Բաբայան. Ցանկացած նման հանդիպում նպաստում է խաղաղության և կայունության պահպանմանըԸնդհանուր առմամբ դրական եմ գնահատում, որովհետև ցանկացած այդպիսի հանդիպում նպաստում է խաղաղության և կայունության պահպանմանը: «Panorama.am»-ի թղթակցի հետ զրույցում՝ անդրադառնալով ԵԱՀԿ ՄԽ...
14:55 06/09/201625 տարիների մշակութային ձեռքբերումները ամենալավը կարող է ներկայացնել անկախության սերունդը. մշակույթի փոխնախարարՄինչև տարեվերջ Հայաստանի անկախության 25-ամյակին նվիրված Երևանում և մարզերում նախատեսված են շուրջ 300 բազմապիսի ծրագրեր: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնեց ՀՀ մշակույթի փոխնախարար Արթուր...
13:58 05/09/2016Շարմազանով. Միասնության հաղթական ոգին էր, որ թույլ չտվեց ադրբեջանցիներին հաջողություն գրանցելՍակայն մեր պայքարը դեռ չի ավարտվել. մենք պետք է համախմբվենք հանուն համահայկական խնդիրների լուծման:
11:36 03/09/2016«Անդառնալի է միայն մահը». Դովլաթովի ծննդյան օրն է«Հումորը՝ ազգի զարդն է… Քանի դեռ ի վիճակի ենք կատակելու, մենք մնում ենք մեծ ազգ»:
15:56 17/08/2016«Սասնա ծռեր» խմբի անդամները չեն կարող համարվել քաղբանտարկյալներ. Մասնագետ«Անձը, ում անհատական ազատությունը սահմանափակվել է, պետք է դիտարկվի որպես «քաղբանտարկյալ», եթե...
16:58 12/08/2016Չավուշօղլուն՝ Սիրիայում հրադադարի հաստատման հարցում Իրանի դերի մասինԻրանի անվտանգությունը Թուրքիան դիտարկում է որպես իր անվտանգություն,-իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն: Նշենք, որ Իրանի ԱԳ...
12:51 11/08/2016Ադրբեջանը ևս մեկ անգամ չցանկացավ իր դռները բացել իրանցիների առջևqafqaz.ir - Նույնիսկ Հասան Ռոհանիի՝ Ադրբեջան կատարած այցի ընթացքում այդ հարցը չլուծվեց:
10:41 06/08/2016Դեսպանատունը մտահոգված է անբացատրելի պատճառներով քաղաքացիներին բերման ենթարկելու փաստով. Ռիչարդ ՄիլսՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսը, ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Անդրեա Խալուպովան հանդիպել են Հայաստանի Հելսինկյան կոմիտեի նախագահին:
12:10 05/08/2016«Սասնա ծռեր»-ի անդամ Աշոտ Պետրոսյանը հացադուլ է հայտարարել. Փաստաբան«Նա ցանկանում է, հորդորում է, որ իր հետ հանդիպեն կոմպոզիտորներ Տիգրան Մանսուրյանը և Ռոբերտ Ամիրխանյանը»:
11:40 04/08/2016Ժիրայր Սեֆիլյանը Պավլիկ Մանուկյանին խնդրում է դադարեցնել հացադուլը«Սիրելի՛ Պավլիկ, ինչպես տեսնում ես, ամեն ինչ չէ, որ մենք կարող ենք որոշել, եթե ողջ ես մնացել, ուրեմն դա Աստծո կամքն է եղել»:
13:09 03/08/2016ԱՄՆ պետքարտուղարություն. Թեթևացած ենք, որ Էրեբունու ոստիկանական շենքի առճակատումը հուլիսի 31-ին ավարտվեց«Կրկնում ենք, որ Հայաստանում քաղաքական փոփոխության հասնելու նպատակով բռնության կիրառումն անընդունելի է»:

15:40 04/12/2012Экс-посол США в Азербайджане Мэтью Брайза рассказал, почему в Баку он боялся за себя и жизнь членов своей семьи«Террористы планировали убить в Баку израильских и американских дипломатов и членов их семей, в том числе, как я боялся, меня и мою семью».
12:26 04/12/2012Тегеран не верит заверениям Азербайджана: Приобретенная у Израиля военная техника может быть использована против Ирана«В конце концов, против какой угрозы направлено приобретение Азербайджаном таких видов вооружения?», - отмечает аналитик.
18:18 03/12/2012Минобороны Армении выступило с комментарием в связи со смертью военнослужащего Артура КочарянаРанее начальник Военно-медицинского управления Минобороны РА Арташес Парсаданян заявил, что ведомство целиком взяло на себя затраты на лечение (на это требовалось 50 тыс. долларов).
11:50 03/12/2012Посол РА в Иране: Армения приветствует вступление иранских инвесторов на армянский рынокИран является седьмым торговым партнером Армении: мы приветствуем вступление иранских инвесторов на армянский рынок.
17:08 01/12/2012Закрытым границам, угрозам применения силы, ксенофобии и расизму нет места в 21 веке. Заявление президента АрменииПрезидент С. Саргсян обратился и к позиции Армении по карабахскому урегулированию.
11:42 01/12/2012Минздрав Армении: В настоящее время госпитализированных с подозрением на сибирскую язву нетПрофилактические и антиэпидемиологические меры борьбы с сибирской язвой в Армении продолжаются. Как сообщили в пресс-службе Минздрава Армении, в настоящее время госпитализированных нет, лишь в селах...
11:10 01/12/2012В Армении в настоящее время находятся около 6000 сирийских армян. Данные Миндиаспоры РАС начала года по сей день в Армению прибыли 10 тысяч сирийских армян, однако около 4 тысяч вернулись в Сирию.
20:15 30/11/2012Частое упоминание Геноцида армян в новом издании учебника СЕ «Compass» активизирует турецкое лоббиВ книгу дата 24 апреля включена как день памяти жертв Геноцида армян в Османской империи 1915г.
15:04 30/11/2012Выдвижение Гагика Царукяна еще более отдалит ППА от возможности оказывать влияние на политические решения. Мнение политолога«У нас сложилась в некоторой степени странная ситуация, когда до выборов осталось меньше 100 дней, но до сих пор нет четкости в позициях политических сил», – заявил на встрече с журналистами...
14:35 30/11/2012Г. Мелик-Шахназарян: Армянская дипломатия должна изучить и использовать в переговорах прецеденты признания независимостиСложившаяся ситуация не позволяет связывать больших надежд в направлении достижения договоренностей путем обсуждений и переговоров.
17:06 29/11/2012В Армении 24 организации обвинили прокуратуру в неуважительном затягивании суда по «делу Матагиса»В суде общей юрисдикции Ширакской области Армении несколько раз за текущий месяц откладывается рассмотрение т.н.
15:37 29/11/2012Серж Саргсян: Сотрудничество между Арменией и Туркменистаном имеет более высокий потенциал развития«У нас состоялся положительный и предметный разговор, в ходе которого обсуждалось множество вопросов и перспективы сотрудничества»
11:04 29/11/2012Главы МИД Армении и Туркменистана обсудили двустороннее сотрудничество28 ноября министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян провел встречу с прибывшим в Ереван главой МИД Туркменистана Рашидом Мередовым, сообщает пресс-служба МИД Армении.
15:53 28/11/2012Посольство Ирана в Армении ответило на заявление иранского посла в Азербайджане по Нагорному Карабаху«Иран готов приложить усилия в направлении мирного урегулирования проблемы. Позиция Исламской Республики Иран в карабахском вопросе не изменилась».
18:25 27/11/2012Скандальный учебник истории… «Травля» Эдика Минасяна напомнила пресс-службе альма-матер Армении инквизиторов, фашистов и Сталина«Отрывок, ставший темой спекуляций, излагается исключительно на основе фактических данных и лишен субъективных подходов. Очевидно, что вопросом спекулируют лишь исходя из политических соображений».
15:36 27/11/2012WWF и Caucasus Nature Fund прекращают финансирование Хосровского заповедника. Ультиматум министру охраны природы АрменииК. Манвелян и А. Вермишя выразили надежду на то, что их призыв «отрезвит министра охраны природы РА», в противном случае они пригрозили предпринять иные шаги...
18:56 26/11/2012Глава Союза художников Армении возмущен «распрями» в колледже им. ТерлемезянаПредседатель Союза художников Армении Карен Агамян 60 лет назад окончил Ереванский государственный художественный колледж им.
16:26 26/11/2012Гагик Минасян: Азербайджан не предоставил гарантии для участия армянской делегации в сессии заседаний ПАЧЭС в Баку«Сложившаяся ситуация является ярким проявлением безответственного отношения Азербайджана, как председательствующей в этой структуре страны».
14:29 26/11/2012Иранский парламентарий: Али Лариджани попытался навести Эрдогана на мысль о том, что Анкара идет по ошибочному путиПредседатель парламента Ирана попытался навести премьер-министра Турции на мысль о том, что Анкара идет по ошибочному пути.