16:35 30/09/2022Շվարցենեգերը Օսվենցիմի թանգարանի հյուրերի գրքում մեջբերում է արել «Տերմինատորից»Գրառումը հայտնվել է ինտերնետում և մեծ աղմուկ բարձրացրել սոցիալական ցանցերում:
15:24 30/09/2022Մարիցա Թիլիքյանը փոփ երաժշտության միջազգային մրցույթում արժանացել է Գրան պրի մրցանակիԵՊՀ Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնի մեներգչուհին շարունակում է միջազգային մրցույթներում հաղթանակներ գրանցել: Մարիցա Թիլիքյանը Բուլղարիայում անցկացված «Արծաթե յանտրա 2022» փոփ երաժշտության...
13:18 30/09/2022Երևանում ելույթ կունենան համաշխարհային հռչակ վայելող երաժիշտներ Յոզեֆ Կալեյան և Գիլ ՇահամըՀոկտեմբերի 5-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի հերթական համերգը։ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենան համաշխարհային հռչակ...
12:22 30/09/2022Շեքսպիրյան 16-րդ փառատոն. երևանյան 11 բեմահարթակում կցուցադրվի ավելի քան 19 ներկայացում 18 թատերախմբի մասնակցությամբԵրևանի Շեքսպիրյան 16-րդ միջազգային թատերական փառատոնն անցկացվելու է հոկտեմբերի 17-22-ը։ Այս տարի փառատոնը կհյուրընկալի 10 երկրից ժամանած ավելի քան 250 մասնակցի և հյուրի՝ նրանց թվում են հեղինակավոր...
11:54 30/09/2022Հենրիկ Մալյանի ծննդյան օրն է«Ֆիլմերիդ հերոսները էկրանի վրա ապրում են հայերեն, ինքդ հայ ես՝ հայի դարդ ու ցավով, հայի տենչանքներով, երազներով»:
16:48 29/09/2022Արա Մնացականյանի «Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը Կաննի փառատոնում մրցանակի է արժանացելՌեժիսոր Արա Մնացականյանի «Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը Կաննի համաշխարհային կինոփառատոնում (Cannes World Film Festival) հաղթող է ճանաչվել և արժանացել «Լավագույն մարդասիրական ֆիլմ» մրցանակին: Այս...
16:35 29/09/2022Ալլա Պուգաչովան լքել է ՌուսաստանըԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, երգչուհի Ալլա Պուգաչովան կրկին լքել է Ռուսաստանը։ Այս մասին հայտնում է «Известия» թերթն իր Telegram ալիքում։ Երգչուհն Իսրայել է թռչել «Վնուկովո» օդանավակայանից։ Պարբերականի...
14:17 29/09/2022«Հայ ֆեստ». Կկայանա 44-օրյա պատերազմում հերոսացած Ալեն Մարգարյանի հեքիաթներով ներկայացման պրեմիերան«Դետեկտիվ Ալենը»
18:05 28/09/2022«Լոռի բերդ»-ի պեղումները ուշագրավ նյութ է տալիսՔարե գործիքների` սանդերքի, աղորիքների ծեծիչների բեկորներ
14:27 28/09/2022Նիդերլանդներում բացված «Արարատի հմայքի ներքո. գանձեր հին Հայաստանից» ցուցահանդսը հանրային քվեարկության արդյունքում ճանաչվել է տարվա լավագույն ցուցադրությունՍտացել է առաջին մրցանակը
19:36 27/09/202269 տարեկանում մահացել է Բորիս Մոիսեևը69 տարեկան հասակում մահացել է Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստ, երգիչ Բորիս Մոիսեևը։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով արտիստի գեղարվեստական ղեկավար Սերգեյ Գորոխին։ «Այո, այդպես է...
19:03 27/09/2022Բորիս Էյֆմանի բալետի թատրոնը հյուրախաղերով հանդես կգա ԵրևանումՀոկտեմբերի 5-ին և 6-ին Հայֆեստ 20-րդ կատարողական արվեստների միջազգային փառատոնի ծրագրի շրջանակներում Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում կբեմադրվի Սանկտ-Պետերբուրգի Բորիս Էյֆմանի անվան...
19:00 26/09/2022Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ»-ին Ադրբեջանը հրաժարվել է մասնակցելԱդրբեջանի «Հանրային հեռուստատեսություն և ռադիոհեռարձակում»-ը մեկնաբանել է Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ-2022» մրցույթին ադրբեջանական կողմի մասնակցության հարցը: Ադրբեջանական APA-ի փոխանցմամբ՝...
18:09 26/09/2022Կոմիտաս Վարդապետի 153-ամյակի առթիվ Հայր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը հոգեհանգստյան կարգ է անցկացրելԿոմիտաս Վարդապետի 153-ամյակի առթիվ այսօր Հայր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը հոգեհանգստյան կարգ է անցկացրել Կոմիտասի պանթեոնում։ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը, Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտի...
18:05 26/09/2022Հայաստանցի երաժիշտները ելույթ կունենան «Մոսկվան հանդիպում է ընկերներին» միջազգային փառատոնինՀոկտեմբերի 1-10-ը Մոսկվայում տեղի կունենա «Մոսկվան հանդիպում է ընկերներին» 19-րդ միջազգային փառատոնը, որը Վլադիմիր Սպիվակովի միջազգային բարեգործական հիմնադրամի ամենամեծ նախագիծն է: Միջազգային...
18:00 26/09/2022Հայաստանում առաջին անգամ կանցկացվի «Թատերական պաստառներ» միջազգային փառատոն-մրցույթըԳ․ Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի և «ԱԿՏ» մշակութային ՀԿ-ի նախաձեռնությամբ կիրականացվի «Թատերական պաստառներ» միջազգային փառատոն-մրցույթը, և կբացվի ցուցահանդես, որը սեպտեմբերի 29-ից...
16:16 26/09/2022Երևանի պետական կամերային երգչախումբը «Հայնովկա» փառատոնին արժանացել է առաջին մրցանակիԵրևանի պետական կամերային երգչախումբը` գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Քրիստինա Ոսկանյանի ղեկավարությամբ, Լեհաստանում «Հայնովկա» ուղղափառ եկեղեցական երաժշտության փառատոնին արժանացել է առաջին մրցանակի՝...
16:05 26/09/2022«Մանկական Եվրատեսիլի» այս տարվա խորհրդանիշն ու կարգախոսը«Մանկական Եվրատեսիլը» տեղի կունենա Կարեն Դեմիրճյան մարզահամերգային համալիրում դեկտեմբերի 11-ին։
14:43 26/09/2022Հակոբավանքը որպես հոգևոր կենտրոն, կարևորագույն կոթող վերականգնելով՝ երեք հաղթանակ ենք տանելու. Գևորգ ՊողոսյանՄատենադարանում կայացավ «Արցախի Ս․ Հակոբավանքի վերականգնումը և Քոլատակ համայնքի զարգացումը» խորագրով համաժողով։
13:16 24/09/2022Մահացել է «Թռիչք կկվի բնի վրայով» ֆիլմի դերասանուհի Լուիզա Ֆլեթչերը88 տարեկան հասակում Ֆրանսիայի իր տանը մահացել է ամերիկացի դերասանուհի Լուիզա Ֆլեթչերը։ Այս մասին շաբաթ օրը հայտնել է Deadline-ը՝ վկայակոչելով նրա գործակալ Դեյվիդ Շաուլին, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։...

17:27 21/05/2016Night of Museums – when ‘violations’ are acceptableThrough the recent years the number of visits during the ‘Night of Museums’ has increased, head of the ICOMOS-Armenia NGO and "Erebuni" Historical & Archaeological Museum-Reserve, Gagik Gyurjyan told...
15:07 21/05/2016Open air exhibition in Gegharkunik province. Tourists interested in carpet weaving exhibitsMore than 10.000 museum and cultural heritage exhibits (only 1000 of which presented in the permanent exhibition) have been collected and registered in the Geological Museum of Gegharkunik province,...
13:14 21/05/2016Diego Rivera painting sells privately for $15.7 millionA Diego Rivera painting has sold privately for $15.7 million, setting a world record price for any Latin American work of art, Phillips auction house said Friday, according to Associated Press.
17:16 20/05/2016Preparatory works of Aivazovsky’s 200th anniversary to be discussed in CrimeaRussian Prime Minister Dmitri Medvedev will convene a consultation on Crimea museums on May 23. Among topics to be discussed are the preparatory works of marking the 200th anniversary of the one of...
16:31 20/05/2016Artists’ Union of Armenia transfers 4 million AMD to ArtsakhThe exhibition-sale at the Artists’ Union of Armenia which aimed to donate the funds to Artsakh, closed with a total revenue of 4 million AMD received from the sale of 9 art works, Chairman of...
11:13 20/05/2016Cafesjian Centre for the Arts to unveil one of Cascade Complex treasuresCafesjian Centre for the Arts will be open to all visitors on May 21 during the ‘Night of Museum’ from 10:00am until the midnight.
11:01 19/05/2016Works by Petros Poghosyan exhibited at the Fourth Watercolor Competition Biennale in BelgradeArmenian artist Petros Poghosyan participates at the Fourth Watercolor Competition Biennale Belgrade 2016.
16:51 18/05/2016UNESCO backs heritage listing for Le Corbusier-designed art museum building in TokyoA UNESCO advisory panel has recommended putting the main building of the National Museum of Western Art in Tokyo and 16 other buildings designed by Le Corbusier on the world body’s list of cultural...
16:39 18/05/2016Charles Aznavour’s 92nd anniversary at Aznavour SquareAn open air concert is planned on May 22 at Charles Aznavour Square, dedicated to the 92nd anniversary of famous singer, Charles Aznavour.
12:41 18/05/2016‘Museum is a place, a world where I feel my best’“When there are valuable paintings, books, photos, other works of art created with devotion and love everywhere, and you look upon them for a while and cannot take your eyes off of them, you feel...
19:42 16/05/2016Finds discovered by Karabakh servicemen to be exhibited at Tigranakert Archaeological MuseumArmenian soldiers discovered other finds as well – a crock dating back to 7 000 BC, a jug and a dagger among them.
19:04 16/05/2016Mariinsky Theatre soprano Hasmik Grigorian wins Young Female Singer award at International Opera AwardsThe award was a kind of birthday present for Grigorian who turned 35 on May 12.
16:44 13/05/20162885 theatre performances featured in Armenian theatres in 20152885 plays, 2303 of which in Yerevan were performed in 26 Armenian theatres in 2015, reports the National Statistics Service of Armenia.
16:09 13/05/2016Tigran Hamasyan’s ‘Luys i Luso’ project in GermanyFamous jazz pianist and Yerevan State Chamber Choir will present “Luys i Luso” project in Germany in August 2015, said artistic director and conductor of the Yerevan State Chamber Choir, Harutyun...
11:41 13/05/2016International Museum Day: Entrance to 112 Armenian museums free of charge on May 18, 21This year the Museum night event will be held in Armenia on May 21. The event is organized by the International Council of Museum (ICOM) within the International Museum Day celebrations. As The theme...
10:43 13/05/2016Eurovision 2016: Iveta Mukuchyan will perform the lastThe organizers of the 2016 Eurovision Song Contest, SVT and the EBU, have revealed the running order for the Grand Final to take place on14 May, 2016 in Stockholm, Sweden, official website of the...
17:52 12/05/2016Francis Bacon portraits fetch $35 million at auctionLed by a $35 million Francis Bacon self-portrait study and a $36.7 million Cy Twombly canvas, the sale took in $242.2 million, well within the pre-sale estimate range.
10:07 12/05/2016Renowned composer Edvard Mirzoyan’s 95th anniversary“I don’t know what Hell is, but I sure know what Heaven feels like. I think about the human being born on this planet. He is born through struggle. He is born because he wins. If he wouldn’t struggle...
11:47 11/05/2016Eurovision 2016: Iveta Mukuchyan comments on raising the Artsakh flagArmenian representative of the Eurovision 2016 Song Contest, who entered the Grand Final after the voting result of the Semi Final, gave a press conference.
11:04 11/05/2016Tigran Hamasyan joining jubilee concert on the occasion of the 20th anniversary of Yerevan State Chamber ChoirWorld-known Armenian jazz pianist Tigran Hamasyan will perform at the jubilee concert devoted to the 20th anniversary of Yerevan State Chamber Choir to be held at Komitas Chamber Music House on May...