17:44 08/07/2022«Led Zeppelin symphonic». ռոք երգիչներ ու սիմֆոնիկ նվագախումբ՝ մեկ նախագծում ու «Հրազդան» մարզադաշտումՀայաստանում են բրիտանական London West End ռոք խմբի երգիչները, ովքեր հանդես են գալիս «Led Zeppelin symphonic» բացառիկ նախագծով։ Համերգը տեղի կունենա հուլիսի 9-ին Երևանի «Հրազդան» մարզադաշտում։ Led...
14:28 08/07/2022Հայկական կինոյի հիմնադրման 100-ամյակը նշելու կապակցությամբ հոբելյանական հանձնաժողով է ստեղծվելԱյս տարի հայկական կինոն նշում է 100-ամյակը: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ այդ կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է Հայկական կինոյի հիմնադրման 100-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողով,...
14:15 08/07/2022Գրեմմիի հավակնորդներ Տիգրան Մանսուրյանը, Ալեքսանդր Լիբրայխը և տիտղոսակիր դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը միավորվել են մեկ բեմումԾագող աստղ, երիտասարդ դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Էդուարդ Թոփչյան) կկատարի Ռախմանինովի Դաշնամուրի թին 2...
11:45 08/07/2022Հերման Նորդերմեերի «Ռեմինիսցենցիա» առաջին անհատական ցուցադրությունը՝ Հայաստանի պատմության թանգարանումՀայաստանի պատմության թանգարանում հուլիսի 14-ին կբացվի հոլանդացի անվանի փորագրանկարիչ, վիմագրության վարպետ, «Գեղարվեստական տպագրության Երրորդ միջազգային բիենալե, Երևան 2021»-ի առաջին մրցանակակիր...
09:00 08/07/2022Led Zeppelin Symphonic նախագիծը՝ ՀայաստանումՀուլիսի 9-ին Երևանի «Հրազդան» մարզադաշտում
18:12 06/07/2022«Երևանի հուշարձանների թալանը շարունակվում է»«Մոսկվա» կինոթատրոնի դիմացից անհետացել է կինոռեժիսոր Ներսես Հովհաննիսյանի աստղի բրոնզե շրջանակը
17:39 06/07/2022Հաղպատում մեկնարկել են Յուրի Երզնկյանի 100-ամյակին նվիրված միջոցառումներըԱյս տարի նշվում է հայ կինոյի մեծ վարպետ, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Յուրի Երզնկյանի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանը: ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Հայաստանի ազգային...
15:39 06/07/2022«Ոսկե ծիրանի» շրջանակում հայ հանդիսատեսը կվայելի ֆրանսիական կինոյի իսկական հրավառությունԵրևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը շարունակում է սերտ համագործակցությունը ՀՀ-ում արտասահմանյան դեսպանությունների ու միջազգային կազմակերպությունների հետ:
13:43 06/07/2022Կոմիտասի անվան պանթեոնում բացվեց Ջիվան Գասպարյանի կիսանդրինԱյսօր դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանի մահվան առաջին տարելիցն է։ Կոմիտասի անվան պանթեոնում բացվեց ականավոր դուդուկահարի կիսանդրին։ Քանդակի հեղինակը քանդակագործ Ալեքսան Բաբայանն է: Հիշեցնենք, որ Ջիվան...
09:53 06/07/2022Կամերային նվագախումբը և «Հովեր» երգչախումբը հանդես կգան համատեղ համերգով2022-ը հոբելյանական է Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի, ինչպես նաև «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբի համար։
20:52 05/07/2022Հեղինակային երգեր՝ Աղավնո գյուղումԵրգիչ Գագիկ Հարությունյանը երգում է իր հեղինակային երգը Արցախի Քաշաթաղի շրջանի Աղավնո գյուղում։ Աղավնո գյուղը պահպանվել է գյուղապետ Անդրանիկ Չավուշյանի հերոսության շնորհիվ։ Հիշեցնենք նաև, որ օրերս...
20:20 05/07/2022Հետայսու ավելի կխստացվի միջոցառումների կազմակերպման գործընթացը․ԿԳՄՍՆ Պահպանության ծառայություն ՊՈԱԿՀՀ ԿԳՄՍՆ Պահպանության ծառայություն ՊՈԱԿ-ը պարզաբանում է տարածել, որում ասվում է․ ««Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում օրերս տեղի ունեցած հանրային միջոցառման կապակցությամբ տեղեկացնում ենք,...
16:47 05/07/2022Ռուսաստանը չի մասնակցի Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ-2022»-ին2022 թվականին կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթին մասնակցելու ռուսական ազգային ընտրության հայտերը չեն ընդունվի։ ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Իգոր Կրուտոյի ակադեմիայի մամուլի...
15:20 05/07/2022«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամը մեկնարկել է սոցիալական ուղղվածության համերգների շարքՀիմնադրամի կրթաթոշակառուներն ու մանկատան սաները միասին կատարեցին Կոմիտասի «Կաքավիկ»-ը։
13:26 05/07/2022Կոմիտասական ամառային դպրոցԿոմիտասի թանգարան-ինստիտուտը աշակերտների, ուսանողների, ասպիրանտների, երիտասարդ գիտնականների համար կազմակերպում է «Կոմիտասական» մեկշաբաթյա ամառային դպրոցին, որն անցկացվում է երկու փուլով՝ ըստ երկու...
10:58 05/07/2022GAIFF Pro-ի Համարտադրական շուկայում կներկայացվեն 12 նախագծեր, 4 աշխատանքային փուլում գտնվող ֆիլմերՆախագծերի ներկայացուցիչները կհանդիպեն ու կաշխատեն տարբեր ֆիլմ-պրոֆեսիոնալների հետ, ովքեր Հայաստան են ժամանել աշխարհի տարբեր երկրներից:
09:11 05/07/2022Սերգեյ եւ Լուսինե Խաչատրյանները ելույթ են ունեցել «Concentus Moraviae» փառատոնում«Concentus Moraviae» 27-րդ ամենամյա երաժշտական փառատոնն այս տարի այքի է ընկել աշխարհահռչակ հայ ջութակահար Սերգեյ Խաչատրյանի ու տաղանդաշատ դաշնակահար Լուսինե Խաչատրյանի մասնակցությամբ և փայլուն...
17:56 04/07/2022Երևանում կանցկացվի Քշիշտոֆ Պենդերեցկու անվան ժամանակակից դասականների փառատոնըՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հուլիսի 9-ից 19-ը կանցկացնի ժամանակակից դասականների փառատոնը։ Այն այսուհետև կրելու է լեգենդար լեհ կոմպոզիտոր Քշիշտոֆ Պենդերեցկու անունը։ Պենդերեցկու անվան...
16:30 04/07/2022Լայմա Վայկուլեի ամուսինը խոսել է Լատվիայում երգչուհու ունեցած պարտքերի մասինԵրգչուհի Լայմա Վայկուլեի ամուսինը՝ Անդրեյ Լատկովսկին, մեկնաբանել է Լատվիայում երգչուհու խոշոր պարտքերի մասին լուրեր ։ Նրա խոսքը մեջբերում է StarHit-ը։ Լրատվամիջոցներում ակտիվորեն տեղեկություններ են...
13:45 04/07/2022Արցախից ահազանգում են՝ Կանաչ ժամ հայկական եկեղեցին լրիվ ավերվել է ադրբեջանցիների կողմիցԱյժմ այն վերանորոգման անվան տակ վերածվում է ուղղափառ եկեղեցու։

18:48 14/08/2015Mary Kocharyan from Armenia finishes third at ‘New Wave Junior’ Song Contest12-year-old Mary Kocharyan from Armenia finished third at ‘New Wave Junior’ Song Contest held at Artek Children’s Camp in Crimea on August 11-13, RIA Novosti reported citing the press office of the...
20:18 12/08/2015Authorities in France seize Picasso painting banned from leaving SpainA Picasso worth €25m (£17.5m/US$27.4 million) and considered a cultural treasure by Spanish authorities who had barred it from being exported has been seized from a boat docked at Corsica, according...
20:32 11/08/2015‘Speghani’ Girls’ Choir of Armenia wins awards at Florence International Choir Festival‘Speghani’ Girls’ Choir of Armenia wins awards at Florence International Choir Festival Armenia's Speghani Girls’ Choir has won several awards at the Florence International Choir Festival held on...
19:31 11/08/2015‘Imperial’ circus of St. Petersburg to give performances in Armenia“Imperial” traveling circus of Saint Petersburg, Russia, will be giving performances in Yerevan from August 29 to October 4.
16:08 11/08/2015Leonardo DiCaprio to play serial killer Dr HH Holmes for Martin ScorseseMartin Scorsese will direct Leonardo DiCaprio as prolific 19th-century serial killerDr HH Holmes after studio Paramount won a huge Hollywood bidding war for the project, reports Deadline.
20:30 10/08/2015Actor Yervand Manaryan turns 90Merited Arts Worker of Armenia, actor, director, screenwriter Yervand Manaryan celebrates his 90th birthday today.
20:00 08/08/2015Artsakh premiere of Verdi’s Requiem to be held in Renaissance Square of StepanakertThe premiere of Giuseppe Verdi’s Requiem is scheduled for September 1 in Renaissance Square of Stepanakert, the capital of Artsakh (the Nagorno Karabakh Republic), on the occasion of Artsakh’s...
14:03 05/08/2015Robert Downey Jr still world's best-paid actor as Bollywood stars crowd top 10Robert Downey Jr has topped Forbes magazine’s annual list of the highest paid actors for the third year in a row.
20:14 04/08/2015Diaspora pianists to perform at Armenian Music Soiree in Yerevan‘Armenian Music Soiree’, a concert featuring pianists Mikael Hayrapetyan of Russia and Raffi Petrosian of Canada, is scheduled for August 5.
20:08 03/08/2015National Philharmonic Orchestra’s concert in Beirut to be dedicated to Armenian Genocide centenaryArmenia’s National Philharmonic Orchestra led by conductor Edward Topchyan will give a concert in Beirut on August 8 during the Beiteddine Art Festival this year.
16:38 31/07/2015Karin’ folk ensemble performs a round dance on top of Mount AraratA 100-meter-long Armenian tricolor was raised at the summit of Mount Ararat on the 100th anniversary of the Armenian Genocide
14:54 31/07/2015Charles Aznavour to perform at Batroun International FestivalOne of the world’s most legendary artists, Charles Aznavour, will be present at the Batroun International Festival this summer for a special concert where he will be celebrating his 90 years old tour.
16:25 29/07/2015Armenian government to allocate funds for excavations of Arshakuni dynasty sepulcherPrime Minister of Armenia Hovik Abrahamyan visited on July 28 Aghzk community (former Dzorap) in Aragatsotn province to familiarize himself with the process of archeological excavations in the...
15:37 27/07/2015Armenian musicians to work with Symphony Orchestra of Damascus OperaArmenian Ambassador to Syria Arshak Poladyan met on July 26 with Syrian Culture Minister Issam Khalil.
19:05 23/07/2015Possible Avenues of Promoting Armenian Music in UK: Interview with Wozzy Brewster OBEInterview with Wozzy Brewster OBE
15:59 23/07/2015Komitas songs arranged for piano and saxophone to be performed at Cafesjian Center for Arts‘Katnegh’ Armenian classical music group will perform songs by the great composer Komitas on July 24 at the Cafesjian Center for the Arts in Yerevan.
13:30 21/07/2015Halle Orchestra lets audience set ticket price for showAudience members will be invited to pay what they like for what they hear at an upcoming Halle Orchestra concert, according to BBC.
20:00 18/07/2015The story of a monument: ‘Cross and Sword” (photos)An online search will not provide a photo and information on the group of monuments set on the shore of Lake Sevan, in Tsovazard community of Armenia’s Gegharkunik province, when the visitor cannot...
14:31 18/07/2015Artsakh President Bako Sahakyan visits State History MuseumOn 18 July Artsakh Republic President Bako Sahakyan attended the State History Museum of Artsakh and partook at a solemn ceremony of handing in an exclusive collection of Armenian coins by Lebanese...
10:50 18/07/2015450, 000 to attend Charles Aznavour concert in Belgium next monthThe world-famous singer Charles Aznavour will give a concert in Belgium on August 29. 450,000 people will attend the concert of 91-year-old performer at Grand Casino Knokke, says a statement on the...