17:44 08/07/2022«Led Zeppelin symphonic». ռոք երգիչներ ու սիմֆոնիկ նվագախումբ՝ մեկ նախագծում ու «Հրազդան» մարզադաշտումՀայաստանում են բրիտանական London West End ռոք խմբի երգիչները, ովքեր հանդես են գալիս «Led Zeppelin symphonic» բացառիկ նախագծով։ Համերգը տեղի կունենա հուլիսի 9-ին Երևանի «Հրազդան» մարզադաշտում։ Led...
14:28 08/07/2022Հայկական կինոյի հիմնադրման 100-ամյակը նշելու կապակցությամբ հոբելյանական հանձնաժողով է ստեղծվելԱյս տարի հայկական կինոն նշում է 100-ամյակը: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ այդ կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ստեղծվել է Հայկական կինոյի հիմնադրման 100-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողով,...
14:15 08/07/2022Գրեմմիի հավակնորդներ Տիգրան Մանսուրյանը, Ալեքսանդր Լիբրայխը և տիտղոսակիր դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը միավորվել են մեկ բեմումԾագող աստղ, երիտասարդ դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Էդուարդ Թոփչյան) կկատարի Ռախմանինովի Դաշնամուրի թին 2...
11:45 08/07/2022Հերման Նորդերմեերի «Ռեմինիսցենցիա» առաջին անհատական ցուցադրությունը՝ Հայաստանի պատմության թանգարանումՀայաստանի պատմության թանգարանում հուլիսի 14-ին կբացվի հոլանդացի անվանի փորագրանկարիչ, վիմագրության վարպետ, «Գեղարվեստական տպագրության Երրորդ միջազգային բիենալե, Երևան 2021»-ի առաջին մրցանակակիր...
09:00 08/07/2022Led Zeppelin Symphonic նախագիծը՝ ՀայաստանումՀուլիսի 9-ին Երևանի «Հրազդան» մարզադաշտում
18:12 06/07/2022«Երևանի հուշարձանների թալանը շարունակվում է»«Մոսկվա» կինոթատրոնի դիմացից անհետացել է կինոռեժիսոր Ներսես Հովհաննիսյանի աստղի բրոնզե շրջանակը
17:39 06/07/2022Հաղպատում մեկնարկել են Յուրի Երզնկյանի 100-ամյակին նվիրված միջոցառումներըԱյս տարի նշվում է հայ կինոյի մեծ վարպետ, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Յուրի Երզնկյանի ծննդյան 100-ամյա հոբելյանը: ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ Հայաստանի ազգային...
15:39 06/07/2022«Ոսկե ծիրանի» շրջանակում հայ հանդիսատեսը կվայելի ֆրանսիական կինոյի իսկական հրավառությունԵրևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը շարունակում է սերտ համագործակցությունը ՀՀ-ում արտասահմանյան դեսպանությունների ու միջազգային կազմակերպությունների հետ:
13:43 06/07/2022Կոմիտասի անվան պանթեոնում բացվեց Ջիվան Գասպարյանի կիսանդրինԱյսօր դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանի մահվան առաջին տարելիցն է։ Կոմիտասի անվան պանթեոնում բացվեց ականավոր դուդուկահարի կիսանդրին։ Քանդակի հեղինակը քանդակագործ Ալեքսան Բաբայանն է: Հիշեցնենք, որ Ջիվան...
09:53 06/07/2022Կամերային նվագախումբը և «Հովեր» երգչախումբը հանդես կգան համատեղ համերգով2022-ը հոբելյանական է Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի, ինչպես նաև «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբի համար։
20:52 05/07/2022Հեղինակային երգեր՝ Աղավնո գյուղումԵրգիչ Գագիկ Հարությունյանը երգում է իր հեղինակային երգը Արցախի Քաշաթաղի շրջանի Աղավնո գյուղում։ Աղավնո գյուղը պահպանվել է գյուղապետ Անդրանիկ Չավուշյանի հերոսության շնորհիվ։ Հիշեցնենք նաև, որ օրերս...
20:20 05/07/2022Հետայսու ավելի կխստացվի միջոցառումների կազմակերպման գործընթացը․ԿԳՄՍՆ Պահպանության ծառայություն ՊՈԱԿՀՀ ԿԳՄՍՆ Պահպանության ծառայություն ՊՈԱԿ-ը պարզաբանում է տարածել, որում ասվում է․ ««Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում օրերս տեղի ունեցած հանրային միջոցառման կապակցությամբ տեղեկացնում ենք,...
16:47 05/07/2022Ռուսաստանը չի մասնակցի Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ-2022»-ին2022 թվականին կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթին մասնակցելու ռուսական ազգային ընտրության հայտերը չեն ընդունվի։ ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Իգոր Կրուտոյի ակադեմիայի մամուլի...
15:20 05/07/2022«Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամը մեկնարկել է սոցիալական ուղղվածության համերգների շարքՀիմնադրամի կրթաթոշակառուներն ու մանկատան սաները միասին կատարեցին Կոմիտասի «Կաքավիկ»-ը։
13:26 05/07/2022Կոմիտասական ամառային դպրոցԿոմիտասի թանգարան-ինստիտուտը աշակերտների, ուսանողների, ասպիրանտների, երիտասարդ գիտնականների համար կազմակերպում է «Կոմիտասական» մեկշաբաթյա ամառային դպրոցին, որն անցկացվում է երկու փուլով՝ ըստ երկու...
10:58 05/07/2022GAIFF Pro-ի Համարտադրական շուկայում կներկայացվեն 12 նախագծեր, 4 աշխատանքային փուլում գտնվող ֆիլմերՆախագծերի ներկայացուցիչները կհանդիպեն ու կաշխատեն տարբեր ֆիլմ-պրոֆեսիոնալների հետ, ովքեր Հայաստան են ժամանել աշխարհի տարբեր երկրներից:
09:11 05/07/2022Սերգեյ եւ Լուսինե Խաչատրյանները ելույթ են ունեցել «Concentus Moraviae» փառատոնում«Concentus Moraviae» 27-րդ ամենամյա երաժշտական փառատոնն այս տարի այքի է ընկել աշխարհահռչակ հայ ջութակահար Սերգեյ Խաչատրյանի ու տաղանդաշատ դաշնակահար Լուսինե Խաչատրյանի մասնակցությամբ և փայլուն...
17:56 04/07/2022Երևանում կանցկացվի Քշիշտոֆ Պենդերեցկու անվան ժամանակակից դասականների փառատոնըՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հուլիսի 9-ից 19-ը կանցկացնի ժամանակակից դասականների փառատոնը։ Այն այսուհետև կրելու է լեգենդար լեհ կոմպոզիտոր Քշիշտոֆ Պենդերեցկու անունը։ Պենդերեցկու անվան...
16:30 04/07/2022Լայմա Վայկուլեի ամուսինը խոսել է Լատվիայում երգչուհու ունեցած պարտքերի մասինԵրգչուհի Լայմա Վայկուլեի ամուսինը՝ Անդրեյ Լատկովսկին, մեկնաբանել է Լատվիայում երգչուհու խոշոր պարտքերի մասին լուրեր ։ Նրա խոսքը մեջբերում է StarHit-ը։ Լրատվամիջոցներում ակտիվորեն տեղեկություններ են...
13:45 04/07/2022Արցախից ահազանգում են՝ Կանաչ ժամ հայկական եկեղեցին լրիվ ավերվել է ադրբեջանցիների կողմիցԱյժմ այն վերանորոգման անվան տակ վերածվում է ուղղափառ եկեղեցու։

12:28 11/09/2018Конверс Банк – спонсор Ереванского международного фестиваляПрограмма ежегодного фестиваля будет состоять из 7-и симфонических и 2-х камерных концертов, 1-ого оперного спектакля, а также 2-х сольных концертов
09:48 11/09/2018Сильвестр Сталлоне заявил о скором начале съемок пятой части франшизы «Рэмбо»«Приступаю скоро и очень взволнован… Мир, возможно, меняется, но не он. Ничто не закончено!» – написал Сталлоне в Instagram, опубликовав фото своего главного персонажа.
15:06 10/09/2018«Золотой лев» 75-го Венецианского кинофестиваля достался мексиканскому режиссёру Альфонсо КуаронуЛучшим актёром стал американец Уиллем Дефо, за роль художника Винсента Ван Гога в биографическом фильме «На пороге вечности» режиссёра Джулиана Шнабеля.
10:02 10/09/2018Свыше 140 деятелей культуры призвали бойкотировать «Евровидение» в ИзраилеОни напомнили, что во время обострения ситуации в Газе израильские военные убили 62 невооруженных палестинца, включая шестерых детей.
16:50 07/09/2018Ушел из жизни живописец Аветик АкопянРаботы художника хранятся в различных музеях Армении, Государственном музее Москвы, в частных коллекциях.
16:04 07/09/2018Михайловский театр открывает сезон возвращением на сцену балета Арама Хачатуряна «Спартак»Спустя десять лет после первой премьеры хореограф Георгий Ковтун в новой версии усложнил технику, нашел новые ракурсы и краски,
10:54 07/09/2018Второй конкурсный день «Новой волны»: Представитель Армении Геворг Арутюнян вновь получил 100 балловТеперь у Геворга в общем зачете 200 баллов.
20:01 06/09/2018Интерактивный дом-музей знаменитого писателя и драматурга Уильяма СароянаДля представления работ были использованы интерактивные решения. При входе в дом-музей посетителей встречает голографическое изображение Сарояна.
11:48 06/09/2018Продолжается реставрация имеющей для Арцаха важное значение Аскеранской крепостиВ годы карабахской войны взрывы снарядов повредили крепость, разрушилась часть одной из башен.
10:10 06/09/2018«Новая волна –2018»: представляющий Армению Геворг Арутюнян покорил жюриИзвестны результаты выступлений 1-го конкурсного дня «Новой волны –2018» в Сочи.
19:00 05/09/2018Зураб Церетели планирует создать скульптуру Иосифа Кобзона в бронзеРанее Церетели на прощании с Иосифом Кобзоном, который ушел из жизни в возрасте 80 лет, сообщил, что продолжит воссоздавать образ певца и депутата в скульптуре.
09:36 05/09/2018В Ереване открывается выставка «Исток», посвященная 100-летию со дня рождения Оганеса ЗардарянаУ прошедшего почти полувековой творческий путь художника при жизни не было ни одной персональной выставки на родине.
20:11 04/09/2018В Индии появится самая высокая статуя в миреОна будет торжественно открыта 31 октября 2018 года.
16:07 04/09/2018Картина народного художника Армении Саркиса Мурадяна будет выставлена на авторитетном аукционе «Bonhams» в ЛондонеКартина пока ещё не была оценена. З. Мурадян сказала, что специалисты аукционного дома должны изучить полотно, напечатать в каталоге, отправить свои клиентам.
20:30 03/09/2018В конкурсе XXVII кинофестиваля «Киношок» – армянские фильмыВ этом году программа «Киношока» расширена фильмами стран ЕАЭС, на фестивале состоится несколько официальных кинопремьер.
17:39 01/09/2018Впервые в Армении будет представлена известная картина Мартироса Сарьяна «Газели»Картина «Газели» предоставлена дому-музею из коллекции Третьяковской галереи
15:26 31/08/2018Вахтанга Кикабидзе госпитализировали«Никто не приглашал на похороны. Я сейчас лежу в больнице».
14:01 31/08/2018Сегодня 110-летие со дня рождения великого писателя Уильяма Сарояна110-летие со дня рождения великого американского прозаика и драматурга армянского происхождения Уильяма Сарояна (William Saroyan).
11:37 31/08/201882-летний режиссер Вуди Аллен взял паузу в карьереВероятно, следующий проект Аллен начнет снимать в 2020 году, однако источники утверждают, что ему предстоит найти спонсоров.