15:55 19/07/2022ARARAT-ը աջակցել է Հովհաննես Այվազովսկու «Քրիստոս իր աշակերտներով» կտավի բացման պաշտոնական արարողությանըՀուլիսի 17-ին Դիլիջանի երկրագիտական թանգարան պատկերասրահում կայացավ Հովհաննես Այվազովսկու «Քրիստոս իր աշակերտներով» (1887թ․) վերականգնված կտավի բացման պաշտոնական արարողությունը՝ նշանավորելով...
13:59 19/07/2022Երևանի Ռուսաստանի հրապարակում նախատեսվում է տեղադրել հայ-ռուսական բարեկամության հուշարձանՀայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում Երևանի Ռուսաստանի հրապարակում (Երևանի քաղաքապետարանին...
14:10 18/07/2022«Սլավյանսկի բազար». Հայաստանից Մարիա Խանդանյանը զբաղեցրել է 3-րդ տեղըՎիտեբսկում պարգևատրվել են «Սլավյանսկի բազար» արվեստի միջազգային փառատոնի հաղթողները։ Գրան պրին մնացել է Բելառուսում։ «МИР 24»-ի հաղորդմամբ, «Սլավյանսկի բազար 2022» -ի առաջին մրցանակի դափնեկիրն է...
09:30 18/07/2022«Ոսկե ծիրան»-ի մրցանակակիրներըԵրևանի «Ոսկե ծիրան» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնը հատեց եզրագիծը։ Հուլիսի 17-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում անցկացվել է փառատոնի փակման հանդիսավոր արարողությունը: Փակման արարողության ընթացքում...
09:00 18/07/2022Բեն Աֆլեքն ու Ջենիֆեր Լոպեսն ամուսնացել ենՀոլիվուդյան դերասան Բեն Աֆլեքն ու երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսն ամուսնացել են։ Այս մասին հայտնի է դարձել TMZ-ին։ Հրատարակության տվյալներով՝ հարսանիքը տեղի է ունեցել Նևադայի Քլարկ կոմսությունում հուլիսի...
20:00 16/07/2022Հրաչուհի Բասենցի Դեզդեմոնան՝ Լոնդոնի թագավորական օպերայում...երբ ծափերը ողողեցին բեմը
19:52 16/07/2022Երաժշտաթատերական ներկայացում՝ նվիրված Եղիշե Չարենցի ծննդյան 125-ամյակինՄեծանուն պոետ Եղիշե Չարենցի ծննդյան 125-ամյա հոբելյանին նվիրված միջոցառումները շարունակում են ընդլայնել իրենց սահմանները: Հուլիսի 18-ին Գյումրիում կայանալու է երաժշտաթատերական ներկայացում, որը...
12:50 16/07/2022Հոբելյանական համերգ՝ նվիրված «Բարեկամություն» համույթի ստեղծման 35-ամյակինՀանդիսատեսին կներկայացվեն համույթի՝ լայն ճանաչում գտած կատարումներն ու նոր բեմադրությունները: Համույթը հանդես կգա գերհագեցած և համալրված ծրագրով:
12:30 16/07/2022Ադելը վավերագրական ֆիլմ է պատրաստում իր մասինԲրիտանացի երգչուհի Ադելը վավերագրական ֆիլմ է պատրաստում իր կյանքի մասին։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է The Sun-ը։ Նշվում է, որ այն կպատմի 34-ամյա կատարողի անձնական կյանքի և...
11:11 16/07/2022Վենետիկի 79-րդ կինոփառատոնի ժյուրիի կազմըՀայտնի է օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 10-ը կայանալիք Վենետիկի 79-րդ կինոփառատոնի միջազգային ժյուրիի կազմը։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, ժյուրին կգլխավորի ամերիկացի դերասանուհի Ջուլիանա Մուրը։ Նա...
14:57 15/07/2022«Պողիկտոս»-ը՝ օպերայի բեմում. «Ինչպիսի հոգևոր իմաստություն, խրատ ու պատգամ հնչող խոսքերում՝ մանավանդ մեր օրերի համար»«Եվ այս հոգևոր-մշակութային իրադարձությունը պարտ է միշտ լինի օպերային ազդագրում՝ ներկայանալով ամենաբարձր արվեստով»:
13:25 15/07/2022Արթուր Գրիգորյանի և Ֆերդինանտ Մանուկյանի մահարձանների պատրաստման համար բյուջեից գումար կհատկացվիՆիկոլ Փաշինյանն այսօր որոշումներ է ստորագրել, համաձայն որոնց գումար է հատկացվելու ԿԳՄՍ նախարարությանը ՀՀ ժողովրդական նկարիչ Ֆերդինանտ Մանուկյանի և ՀՀ ժողովրդական արտիստ Արթուր Գրիգորյանի...
12:35 15/07/2022Թերրի Ջորջի այցը ARARAT թանգարան«Մեծ պատիվ է արժանանալ Charles Aznavour Signature Blend կոնյակին։ Ինձ համար Շառլ Ազնավուրը մեծություն է։ Ես կպահեմ այն շատ առանձնահատուկ միջոցառումների համար»։
11:00 15/07/2022Մեծ Բրիտանիայի նոր օրենքը խստացրել է հուշարձանների վրա հարձակվելու համար պատիժներըԲրիտանական նոր օրենքի համաձայն, հուշարձանների վրա հարձակվող վանդալներն այժմ կարող են ենթարկվել ավելի խիստ պատժի՝ մինչև տասը տարվա ազատազրկման։ artguide.com-ը գրում է, որ նախկինում ազատազրկման...
10:51 15/07/2022Բոբ Դիլանն արգելել է նկարահանել իր համերգները բջջային հեռախոսներովԱմերիկացի երգիչ Բոբ Դիլանn արգելել է իր համերգների այցելուներին ելույթների ժամանակ օգտագործել բջջային հեռախոսներ։ kulturomania.ru կայքը, հղում անելով Daily Mail-ին, գրում է, որ նոր կանոնների...
20:11 14/07/2022Վան Գոգը թաքնվել էր «Գեղջկուհու» հետևումՎան Գոգի ինքնանկարը գտել են նրա՝ «Գեղջկուհու գլուխը» նկարի հակառակ կողմում։ Յուրօրինակ արդյունքն է եղել նոր ցուցադրության նմուշների ռենտգենագրաֆիկ հետազոտության։ Daily Mail-ի տվյալներով՝ նկարները...
18:26 14/07/2022«Մանկուրտացումը մեր ազգի ամենակարևոր խնդիրներից մեկն է»Տաջիկստանի լուրերի մեջ մայիսից դեռ թոփ-լուրերում է Տաջիկստանի մշնախի՝ «Մանկուրտ. Ռեքվիեմ» ներկայացման արգելքը, որ բեմադրվել է ըստ Չինգիզ Այթմատովի «Եվ դարից երկար է ձգվում օրը» վեպի։ Նախարար...

15:32 26/10/2015Concert dedicated to A. Arutiunian held as part of Khachaturian Festival3rd Khachaturian International Festival Symphony concert held on October 24 was dedicated to the 95th anniversary of famous Armenian composer Alexander Arutiunian.
11:59 24/10/20158th Return Classical Music Festival: Nairi string quintet and Anna Mailyan to perform in YerevanA second concert as part the 8th ‘Return’ Classical Music Festival is scheduled to take place today at Komitas Chamber Music House in Yerevan.
19:34 23/10/2015Armenia joins global campaign to mark UN Day and 70th anniversary of the United NationsOn 24 October, more than 200 iconic monuments, buildings, museums, bridges and other landmarks in more than 60 countries around the world will be lit up blue – the official color of the United...
16:23 22/10/2015Theatre founded by Sos Sargsyan to bear his nameHamazgayin (Pan-National) Theatre will henceforth bear the name of its founder – prominent actor< People’s Artist of Armenia and the USSR Sos Sargsyan, in accordance with a decision taken at the...
14:29 20/10/2015Several premieres announced as part of 9th Yerevan International Music FestivalExcerpts from Italian composer Nino Rota’s music for the movie ‘War and Peace” and Concerto Soiree and Krzystof Penderecki Concerto for Flute will be performed for the first time in Armenia during...
11:42 20/10/2015VivaCell-MTS is once again the General Partner of the 8th “Return” Classical Music FestivalThe grand opening of the 8th “Return” Classical Music Festival took place in the Aram Khachatryan Concert Hall.
14:32 19/10/2015American musicians to perform works by Armenian composers in BostonA concert of vocal music written by Armenian composers is scheduled for November 1 in Boston. The concert will feature American musicians, according to the press service of the Union of Composers of...
13:49 14/10/2015Concert dedicated to 100th anniversary of composer Gorgy Sviridov scheduled in YerevanA concert dedicated to the 100th anniversary of famous Russia composer Georgy Sviridov’s birth will be held in Aram Khachaturian House-Museum in Yerevan as part of the 3rd Khachaturian International...
20:00 12/10/2015President Sargsyan: Armenia attaches great importance to cooperation with La FrancophonieArmenian President Serzh Sargsyan received today Secretary General of International Organization of La Francophonie Michaelle Jean, to the presidential press service reports.
12:49 12/10/2015Francois-Frederic Guy and Xavier Phillips to perform at Yerevan International Music FestivalFamous French musicians will give a concert at 9th Yerevan International Music Festival
15:56 03/10/2015Aram Khachaturian International Music Festival opens in YerevanThe festival will include a series of chamber and symphony concerts and Armenian premieres of famous works
13:58 03/10/2015Actor Armen Dzhigarkhanyan turns 80 todayProminent Armenian and Russian actor Armen Dzhigarkhanyan celebrates his 80th birthday.
12:11 02/10/2015Historian: Azerbaijanis had chance to witness NKR protect Muslim cultural heritageAzerbaijan has developed an illusion that through lavishing millions of dollars it can build up a positive, democratic and tolerant image, thus eliminating the intensifying international criticism on...
17:59 28/09/2015State Youth Orchestra of Armenia, A. Malikyan pay tribute to Armenian Genocide victims with concert in SpainThe State Youth Orchestra of Armenia conducted by Sergei Smbatyan performed on the same stage with world-renowned violinist Ara Malikyan nominated for a Latin Grammy.
13:59 28/09/2015Legendary singer Charles Aznavour to perform in YerevanWorld-famous French singer-songwriter of Armenian descent Charles Aznavour will give a concert on October 10 in Karen Demirchyan Sport and Concert Complex of Yerevan.
13:21 23/09/2015Yerevan Music Festival: Barry Douglas, Wenzel Fuchs, Alexander Chaushyan, Levon Chilingirian to play on same stageIrish pianist Barry Douglas, German clarinetist Wenzel Fuchs, cellist Alexander Chaushyan, and violinist Levon Chilingirian (UK) will appear on the same stage during the 9th Yerevan International...
13:14 22/09/2015Concerts of Youth Orchestra at Austrian "Brucknerfest " and MusikvereinOn 18th and 21st of September the State Youth Orchestra of Armenia (Artistic Director and Principal Conductor Sergey Smbatyan) performed with concerts at the famous scenes of Austria.
19:14 19/09/2015Serzh Sargsyan attends opening of Writers’ Park after Levon Ananyan in YerevanArmenian President Serzh Sargsyan attended today, on September 19, the opening ceremony of Opera Suite Hotel in Yerevan and Writers’ Park after Levon Ananyan in the adjacent area, the presidential...
17:16 19/09/2015Swiss ambassador: In Armenia we found fertile ground to implement many cultural programsArmenia, Germany and Switzerland launching a new international program on exchange of art critics.
14:01 17/09/2015Matenadaran Institute of Manuscripts in Yerevan to host conference on spiritual legacy of NarekatsiA scientific conference dedicated to the spiritual legacy of Armenian monk and poet Grigor Narekatsi will be held in the Matenadaran Institute of Ancient Manuscripts in Yerevan on September 22,...