10:38 30/05/2022«Եվրատեսիլի» հաղթող ուկրաինական խումբը վաճառել է իր մրցանակը 900 հազար դոլարով«Եվրատեսիլ 2022» երգի մրցույթում առաջին տեղը զբաղեցրած ուկրաինական Kalush Orchestra երաժշտական խումբը բարեգործական աճուրդում վաճառել է իր մրցանակը՝ բյուրեղյա խոսափող։ Այս մասին թիմի ներկայացուցիչները...
10:26 30/05/2022Լուվրի «Մոնա Լիզա» կտավի վրա տորթ են նետելՓարիզի Լուվրում այցելուն տորթով կեղտոտել է Լեոնարդո դա Վինչիի «Ջոկոնդան»-ն, որը հայտնի է որպես «Մոնա Լիզա: Այս մասին հայտնում է G1 կայքը։ Լրատվական կայքի տվյալներով՝ տղամարդը այցելուների հոծ...
09:52 30/05/2022Թբիլիսիում նշել են Սայաթ-Նովային նվիրված ավանդական ՎարդատոնըՄայիսի 29-ին Թբիլիսիում նշում են Վարդատոնը։ Ամեն տարի մայիսի վերջին կիրակի օրը Թբիլիսիում նշվում է որպես Սայաթ-Նովայի հիշատակի օր: Jnews-ի հաղորդմամբ, վիրահայերը, ավելի քան մեկ դար առաջ հաստատված...
17:35 27/05/2022Երևանի «Ռուսական տունը» համերգով է նշում Սարդարապատում թուրքերի դեմ հաղթանակի օրըԵրևանի «Ռուսական տունը» («Ռոսսոտրուդնիչեստվո»-ի ներկայացուցչությունը Հայաստանում) մայիսի 30-ին համերգ կկազմակերպի հայ և ռուս զինվորականների համար։ «Ռոսսոտրուդնիչեստվո»-ի ներկայացուցչությունը...
11:05 27/05/2022Միանում եմ. Նոր մտավորականներ են ստորագրում երեկ հրապարակած կոչի ներքոՖրանսիայի հրապարակում երեկ հնչեցրած կոչին նոր մտավորականներ են միանում։ Ֆեյսբուքյան իր էջում կոչն ամբողջությամբ հրապարակել է ԱԺ պատգամավոր, թարգմանիչ, հրապարակախոս ԼԻլիթ Գալստյանը, որի ներքո...
10:56 27/05/2022ABBA-ն 36 տարվա մեջ առաջին անգամ հավաքվել է հանրության առաջՇվեդական ABBA խմբի անդամները 36 տարվա ընթացքում առաջին անգամ հանրությանն են հայտնվել։ Ագնետա Ֆելտսկոuգը, Բյորն Ուլվաուսը, Բենի Անդերսոնը, Աննի-Ֆրիդ Լինգստադը հայտնվել են Լոնդոնում ABBA Voyage...
10:23 27/05/2022Լոռի բերդ ամրոցի պարսպի մի հատվածը և Կրասարի կամուրջը կվերականգնվենԵռաթռիչք «Կրասարի կամուրջ» հուշարձանի արևմտյան կողմից թռիչքների պատերի մի հատվածը մասնակի փլուզվել է, որի պատճառով կամրջի վրայի խողովակաշարը անջատվել և ընկել է գետը։
09:20 27/05/2022Մահացել է Depeche Mode խմբի հիմնադիրներից Էնդի Ֆլետչերը61 տարեկանում մահացել է բրիտանական «Depeche Mode» երաժշտական խմբի համահիմնադիրներից Էնդի Ֆլետչերը։ Այս մասին նշված է խմբի «Ինստագրամ»-ի պաշտոնական էջում։ «Մենք ցնցված ենք և վշտացած մեր թանկագին...
16:50 26/05/2022Միխալկովն առաջարկել է ստեղծել Եվրասիական կինոակադեմիա և սեփական «Օսկար»Ռուսաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության ղեկավար Նիկիտա Միխալկովն առաջարկել է ստեղծել Եվրասիական կինոակադեմիա։ Ակադեմիան կկարողանա ստեղծել «Օսկարի» սեփական տարբերակը։ «Արձանիկը կլինի ադամանդե թիթեռ:...
11:33 26/05/2022Օլգա Բուզովան ցանկանում է ներկայացնել Հայաստանը ԵվրատեսիլումՌուս երգչուհի Օլգա Բուզովան հայտարարել է՝ ցանկանում է մասնակցել ԵՎրատեսիլ 2023-ին։ Բայց քանի որ Ռուսաստանը զրկված է երգի միջազգային մրցույթին մասնակցելու հնարավորությունից, ինքը պատրաստ է ներկայացնել...
11:03 26/05/2022Յաբլոնսկի. Խաչատրյանը մեծագույն կոմպոզիտոր է, և նրա անվան մրցույթ ունենալը միայն ավելի է ապացուցում նրա մեծությունըՀունիսի 6-ին կմեկնարկի Խաչատրյանի անվան 18-րդ միջազգային մրցույթը թավջութակ մասնագիտությամբ։
18:32 25/05/2022Հատուկ երևանյան համերգի համար Արգենտինայի ազգային թանգարանից դուրս են բերվել Պիացոլայի և Տրոյլոյի բանդոնեոններըՄայիսի 25-ին Արգենտինայի ազգային տոնն է։ Այդ առիթով Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում մայիսի 27-ին կայանալու է համերգ, կհնչի Աստոր Պիացոլայի «Տարվա եղանակները»՝...
15:34 24/05/2022Էրմիտաժը հաջորդ տարի այլ երկրներում ցուցահանդեսների չի մասնակցիՊետական Էրմիտաժը հաջորդ տարի չի մասնակցի արտասահմանյան ցուցահանդեսներին։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ ասել է թանգարանի գլխավոր տնօրեն Միխայիլ Պիոտրովսկին։ «Ստեղծված իրավիճակում մենք հաջորդ տարի Ռուսաստանի...
14:32 24/05/2022«Զորաց քարեր» արգելոցի մուտքը հունիսի 1-ից կլինի տոմսովՀունիսի 1-ից «Զորաց քարեր» բնակատեղի պատմամշակութային արգելոցը անցնում է տոմսային տնտեսության։ ԿԳՄՍ նախարարություն Պահպանության Ծառայություն ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ գործելու են տոմսերի հետևյալ...
18:55 23/05/2022Արցախում առաջին անգամ էկրան բարձրացավ «Օլիմպիկոս» ֆիլմըGenesis Armenia-ի նախաձեռնած «Արցախն ապրում է» փառատոնի շրջանակում Արցախում առաջին անգամ էկրան բարձրացավ Դավիթ և Հայկ Սահակյանցների «Օլիմպիկոս» մուլտֆիլմը։ Այս մասին տեղեկացնում են Genesis Armenia...
12:05 23/05/2022«Բերդ»-ի պարուհիները՝ սարյանական գույների տարազներովՄայիսի 23-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացել է Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման արարողությանը: Միջոցառմանը մասնակցել է «Բերդ» պարային անսամբլը։ Պարուհիները բեմ են...
18:05 21/05/2022Երգիչ Վալերի Մելաձեն որոշել է հրաժարվել շոու բիզնեսից՝ հանուն ջրի մաքրմանՌուսաստանի վաստակավոր արտիստ Վալերի Մելաձեն խոսել է նախկին մասնագիտական գործունեությանը վերադառնալու ցանկության մասին: «Գազետա ռու»-ն փոխանցում է, որ այդ մասին երգիչը հայտնել է Instagram-ում կատարած...
17:53 21/05/2022Ադրբեջանը ոչնչացրել է Մեծ թաղեր գյուղի Մանկավարժների պուրակն ու արձանագրությունը. monumentwatch.orgԱյն կառուցվել էր ի հիշատակ Մեծ Թաղեր գյուղի մանկավարժների և Սոկրատ Աղաբեկյանի։
17:41 21/05/2022Ռումինիան կարող է դուրս գալ Եվրատեսիլից՝ իր միավորները խարդախությամբ Ուկրաինային տալու սկանդալի պատճառովՌումինիան կարող է ապագայում հրաժարվել Եվրատեսիլին մասնակցելուց և մտածում է Եվրոպական հեռարձակողների միության դեմ դատի տալու մասին՝ ռումինական ժյուրիի գնահատականները չեղարկելու պատճառով: TVR-ի տնօրեն...
16:41 21/05/2022Netflix-ը վավերագրական ֆիլմ կթողարկի արքայազն Հարրիի և Մեգան Մարքլի մասինNetflix-ն արքայազն Հարրիի և Մեգան Մարքլի կյանքին նվիրված վավերագրական սերիալ կթողարկի։ Նախագիծը նկարահանվել է Կալիֆորնիայում՝ Սասեքսի դուքսի և դքսուհու տանը և Նյու Յորքում։ Այս մասին գրում է...

11:20 14/06/2018Премьер Армении присутствовал на гала-концерте звёзд мировой оперной сцены в МосквеВ музыкальном празднике, организованном на Красной площади, принимали участие симфонический оркестр Мариинского театра под управлением Валерия Гергиева.
17:50 13/06/2018Акоп Казанчян ставит комедию «Лисистрата» в амфитеатре античного СтобиВ беседе с корреспондентом Panorama.am Акоп Казанчян рассказал, что получил приглашение от македонской стороны, все расходы оплачивает министерство культуры Македонии.
16:21 12/06/201814-летняя пианистка Ева Геворгян – лауреат международного конкурса в КливлендеС 30 мая по 9 июня состоялся международный конкурс пианистов Cleveland International Piano Competition, в котором принимали участие пианисты в возрасте от 12 до 17 лет.
15:17 11/06/2018В Виннице открылась выставка армянского художника Карена АгамянаЭкспозицию своей живописи армянский художник представляет в Украине впервые. Выставка открыта до 14 июня и проходит при поддержке Армянской диаспоры Винничины (председатель Самвел Егоян).
11:39 09/06/2018После 60-летнего перерыва Москва увидит балет «Гаянэ» композитора Арама Хачатуряна24 июля на исторической сцене Большого состоится единственное представление, посвященное юбилею великого композитора А.И. Хачатуряна и 100-летию Первой Республики Армения.
19:04 08/06/2018Известны результаты первого тура 14-ого международного конкурса ХачатурянаВ Ереванской средней специальной музыкальной школе имени Чайковского 7-го и 8-го июня прошел 2018 года 1-й тур 14-го Международного конкурса Хачатуряна.
15:06 08/06/2018Американский актер Аль Пачино снимется в новом фильме Квентина ТарантинoПремьера фильма запланирована на август 2019 года.
20:15 04/06/2018В армянском Ванадзоре состоялось представление оперы «Ануш»По случаю Международного дня защиты детей, труппа Академического театра оперы и балета им. Ал. Спендиаряна представила детям Ванадзора оперу «Ануш».
15:29 31/05/2018Премьер Армении в Грузии посетил научно-культурный центр «Дом Ованеса Туманяна»Затем премьера Армении по традиции дома Туманяна пригласили на чаепитие.
11:41 31/05/2018Премьер Грузии: Жизненный путь Ованеса Туманяна – символ армяно-грузинской дружбыС участием премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Тбилиси 30 мая состоялось открытие мемориальной доски, посвященной 100-летию Первой Республики Армения.
12:09 23/05/2018Умер американский писатель Филип РотИз более чем 25 романов самыми известными остаются «Случай Портного» и «Заговор против Америки».
20:30 22/05/2018Президент Армении – Шарлю Азнавуру: Горжусь, что армянский народ подарил человечеству такого сынаПрезидент Армении Армен Саркисян сегодня, 22 мая, направил поздравительное послание Шарлю Азнавуру по случаю дня рождения.
12:39 22/05/2018Спикер НС Армении – Шарлю Азнавуру: Вы по праву заслужили звание великого шансоньеПредседатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян поздравил всемирно известного шансонье Шарля Азнавура с днем рождения.
10:55 22/05/2018Легендарный шансонье Шарль Азнавур отмечает сегодня день рожденияСогласно опросу, проведенному журналом Time и CNN, Шарль Азнавур является лучшим исполнителем эстрадных песен 20 века.
13:11 21/05/2018Эд Ширан признан «лучшим артистом» на церемонии вручения премии Billboard Music AwardsШиран также завоевал награду как лучший исполнитель среди мужчин, был признан лучшим артистом, песни которого звучат по радио, и самым продаваемым музыкантом.
15:48 17/05/2018Ушел из жизни американский актер Джозеф КампанеллаВетеран Голливуда за 60 лет актерской карьеры снялся более чем в 200 фильмах и телесериалах.
18:08 16/05/2018Джон Траволта порадовал пользователей соцсетей зажигательным танцем под трек 50 Cent«Я и Джон Траволта зажигаем! Клянусь, я приехал сюда только из-за него», – написал 50 Cent в Twitter, опубликовав ролик с танцующим 64-летним актером.
14:20 16/05/2018Картина Казимира Малевича ушла с молотка в Нью-Йорке за $85,8 млнРанее сообщалось, что картину итальянского художника Амедео Модильяни «Лежащая обнажённая»продали в Нью-Йорке за $157,2 млн.
19:38 14/05/2018Часы Элвиса Пресли ушли с молотка за $1,8 млнПресли отдал эти часы дяде нынешнего владельца в обмен на его Hamilton, также украшенные бриллиантами.