10:38 30/05/2022«Եվրատեսիլի» հաղթող ուկրաինական խումբը վաճառել է իր մրցանակը 900 հազար դոլարով«Եվրատեսիլ 2022» երգի մրցույթում առաջին տեղը զբաղեցրած ուկրաինական Kalush Orchestra երաժշտական խումբը բարեգործական աճուրդում վաճառել է իր մրցանակը՝ բյուրեղյա խոսափող։ Այս մասին թիմի ներկայացուցիչները...
10:26 30/05/2022Լուվրի «Մոնա Լիզա» կտավի վրա տորթ են նետելՓարիզի Լուվրում այցելուն տորթով կեղտոտել է Լեոնարդո դա Վինչիի «Ջոկոնդան»-ն, որը հայտնի է որպես «Մոնա Լիզա: Այս մասին հայտնում է G1 կայքը։ Լրատվական կայքի տվյալներով՝ տղամարդը այցելուների հոծ...
09:52 30/05/2022Թբիլիսիում նշել են Սայաթ-Նովային նվիրված ավանդական ՎարդատոնըՄայիսի 29-ին Թբիլիսիում նշում են Վարդատոնը։ Ամեն տարի մայիսի վերջին կիրակի օրը Թբիլիսիում նշվում է որպես Սայաթ-Նովայի հիշատակի օր: Jnews-ի հաղորդմամբ, վիրահայերը, ավելի քան մեկ դար առաջ հաստատված...
17:35 27/05/2022Երևանի «Ռուսական տունը» համերգով է նշում Սարդարապատում թուրքերի դեմ հաղթանակի օրըԵրևանի «Ռուսական տունը» («Ռոսսոտրուդնիչեստվո»-ի ներկայացուցչությունը Հայաստանում) մայիսի 30-ին համերգ կկազմակերպի հայ և ռուս զինվորականների համար։ «Ռոսսոտրուդնիչեստվո»-ի ներկայացուցչությունը...
11:05 27/05/2022Միանում եմ. Նոր մտավորականներ են ստորագրում երեկ հրապարակած կոչի ներքոՖրանսիայի հրապարակում երեկ հնչեցրած կոչին նոր մտավորականներ են միանում։ Ֆեյսբուքյան իր էջում կոչն ամբողջությամբ հրապարակել է ԱԺ պատգամավոր, թարգմանիչ, հրապարակախոս ԼԻլիթ Գալստյանը, որի ներքո...
10:56 27/05/2022ABBA-ն 36 տարվա մեջ առաջին անգամ հավաքվել է հանրության առաջՇվեդական ABBA խմբի անդամները 36 տարվա ընթացքում առաջին անգամ հանրությանն են հայտնվել։ Ագնետա Ֆելտսկոuգը, Բյորն Ուլվաուսը, Բենի Անդերսոնը, Աննի-Ֆրիդ Լինգստադը հայտնվել են Լոնդոնում ABBA Voyage...
10:23 27/05/2022Լոռի բերդ ամրոցի պարսպի մի հատվածը և Կրասարի կամուրջը կվերականգնվենԵռաթռիչք «Կրասարի կամուրջ» հուշարձանի արևմտյան կողմից թռիչքների պատերի մի հատվածը մասնակի փլուզվել է, որի պատճառով կամրջի վրայի խողովակաշարը անջատվել և ընկել է գետը։
09:20 27/05/2022Մահացել է Depeche Mode խմբի հիմնադիրներից Էնդի Ֆլետչերը61 տարեկանում մահացել է բրիտանական «Depeche Mode» երաժշտական խմբի համահիմնադիրներից Էնդի Ֆլետչերը։ Այս մասին նշված է խմբի «Ինստագրամ»-ի պաշտոնական էջում։ «Մենք ցնցված ենք և վշտացած մեր թանկագին...
16:50 26/05/2022Միխալկովն առաջարկել է ստեղծել Եվրասիական կինոակադեմիա և սեփական «Օսկար»Ռուսաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության ղեկավար Նիկիտա Միխալկովն առաջարկել է ստեղծել Եվրասիական կինոակադեմիա։ Ակադեմիան կկարողանա ստեղծել «Օսկարի» սեփական տարբերակը։ «Արձանիկը կլինի ադամանդե թիթեռ:...
11:33 26/05/2022Օլգա Բուզովան ցանկանում է ներկայացնել Հայաստանը ԵվրատեսիլումՌուս երգչուհի Օլգա Բուզովան հայտարարել է՝ ցանկանում է մասնակցել ԵՎրատեսիլ 2023-ին։ Բայց քանի որ Ռուսաստանը զրկված է երգի միջազգային մրցույթին մասնակցելու հնարավորությունից, ինքը պատրաստ է ներկայացնել...
11:03 26/05/2022Յաբլոնսկի. Խաչատրյանը մեծագույն կոմպոզիտոր է, և նրա անվան մրցույթ ունենալը միայն ավելի է ապացուցում նրա մեծությունըՀունիսի 6-ին կմեկնարկի Խաչատրյանի անվան 18-րդ միջազգային մրցույթը թավջութակ մասնագիտությամբ։
18:32 25/05/2022Հատուկ երևանյան համերգի համար Արգենտինայի ազգային թանգարանից դուրս են բերվել Պիացոլայի և Տրոյլոյի բանդոնեոններըՄայիսի 25-ին Արգենտինայի ազգային տոնն է։ Այդ առիթով Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում մայիսի 27-ին կայանալու է համերգ, կհնչի Աստոր Պիացոլայի «Տարվա եղանակները»՝...
15:34 24/05/2022Էրմիտաժը հաջորդ տարի այլ երկրներում ցուցահանդեսների չի մասնակցիՊետական Էրմիտաժը հաջորդ տարի չի մասնակցի արտասահմանյան ցուցահանդեսներին։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ ասել է թանգարանի գլխավոր տնօրեն Միխայիլ Պիոտրովսկին։ «Ստեղծված իրավիճակում մենք հաջորդ տարի Ռուսաստանի...
14:32 24/05/2022«Զորաց քարեր» արգելոցի մուտքը հունիսի 1-ից կլինի տոմսովՀունիսի 1-ից «Զորաց քարեր» բնակատեղի պատմամշակութային արգելոցը անցնում է տոմսային տնտեսության։ ԿԳՄՍ նախարարություն Պահպանության Ծառայություն ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ գործելու են տոմսերի հետևյալ...
18:55 23/05/2022Արցախում առաջին անգամ էկրան բարձրացավ «Օլիմպիկոս» ֆիլմըGenesis Armenia-ի նախաձեռնած «Արցախն ապրում է» փառատոնի շրջանակում Արցախում առաջին անգամ էկրան բարձրացավ Դավիթ և Հայկ Սահակյանցների «Օլիմպիկոս» մուլտֆիլմը։ Այս մասին տեղեկացնում են Genesis Armenia...
12:05 23/05/2022«Բերդ»-ի պարուհիները՝ սարյանական գույների տարազներովՄայիսի 23-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացել է Բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման արարողությանը: Միջոցառմանը մասնակցել է «Բերդ» պարային անսամբլը։ Պարուհիները բեմ են...
18:05 21/05/2022Երգիչ Վալերի Մելաձեն որոշել է հրաժարվել շոու բիզնեսից՝ հանուն ջրի մաքրմանՌուսաստանի վաստակավոր արտիստ Վալերի Մելաձեն խոսել է նախկին մասնագիտական գործունեությանը վերադառնալու ցանկության մասին: «Գազետա ռու»-ն փոխանցում է, որ այդ մասին երգիչը հայտնել է Instagram-ում կատարած...
17:53 21/05/2022Ադրբեջանը ոչնչացրել է Մեծ թաղեր գյուղի Մանկավարժների պուրակն ու արձանագրությունը. monumentwatch.orgԱյն կառուցվել էր ի հիշատակ Մեծ Թաղեր գյուղի մանկավարժների և Սոկրատ Աղաբեկյանի։
17:41 21/05/2022Ռումինիան կարող է դուրս գալ Եվրատեսիլից՝ իր միավորները խարդախությամբ Ուկրաինային տալու սկանդալի պատճառովՌումինիան կարող է ապագայում հրաժարվել Եվրատեսիլին մասնակցելուց և մտածում է Եվրոպական հեռարձակողների միության դեմ դատի տալու մասին՝ ռումինական ժյուրիի գնահատականները չեղարկելու պատճառով: TVR-ի տնօրեն...
16:41 21/05/2022Netflix-ը վավերագրական ֆիլմ կթողարկի արքայազն Հարրիի և Մեգան Մարքլի մասինNetflix-ն արքայազն Հարրիի և Մեգան Մարքլի կյանքին նվիրված վավերագրական սերիալ կթողարկի։ Նախագիծը նկարահանվել է Կալիֆորնիայում՝ Սասեքսի դուքսի և դքսուհու տանը և Նյու Յորքում։ Այս մասին գրում է...

18:32 07/01/2015Merited Artist of Armenia Eduard Baghdasaryan diesEduard Baghdasaryan, a Merited Artist of Armenia, a laureate of international competitions and festivals, a leading soloist at the National Academic Theater of Opera and Ballet, has died.
14:00 26/12/2014Actor Karen Jangirov diesMerited Artist of Armenia Karen Jangirov has died, theater critic Levon Mutafyan wrote on Facebook. He offered condolences to family and friends of the talented actor.
15:14 25/12/2014Cooperation between VivaCell-MTS and Opera Support Fund marked by holiday concertOn the occasion of the coming holidays a concert took place at the National Academic State Opera and Ballet Theatre after A.
11:16 22/12/2014Armenian chamber music performed in New YorkA concert featuring works by contemporary Armenian composers took place in New York City on Sunday, the official website of the Union of Composers and Musicologists of Armenia reported.
17:57 17/12/2014VivaCell-MTS: Ars Lunga Duo and jubilees of the yearAs part of the Concert in the Foyer of the National Opera and Ballet Theater and the Anthology of Armenian Chamber Music project a concert took place: Ars Lunga Duo and violinists Mary Margaryan and...
13:32 17/12/2014Armenia, Iran discuss expansion of cultural tiesIranian Minister of Culture and Islamic Guidance, Ali Jannati and Armenian Ambassador to Iran Grigor Arakelian in a meeting on Wednesday called for increase in bilateral cultural exchanges, Iran’s...
13:15 15/12/2014Youth Orchestra’s New Year surprise: Hayfilm Non-Stop and Cartoon Non-StopThe State Youth Orchestra of Armenia continues organizing Non-Stop concert series and this time Hayfilm Non-Stop and Cartoon Non-Stop will be presented to the audience before the New Year holidays.
12:43 05/12/2014Armenian President congratulates Sasun Paskevichyan on birthdayArmenian President Serzh Sargsyan on Friday addressed a message of congratulation to composer, People’s Artist of Armenia Sasun Paskevichyan on the occasion of his 75th birthday.
13:32 24/11/2014System of a Down to give concert in Yerevan (video)System of a Down will perform in Armenian capital Yerevan next year, according to the band’s Facebook page.
17:20 21/11/2014Etchmiadzin hosts forum ‘Museums of Russia and Armenia: Dialogue of Cultures’A forum titled ‘Museums of Russia and Armenia: Dialogue of Cultures’ opened at the Vache and Tamar Manukian Matenadaran in the Mother See of Holy Etchmiadzin, with the blessing of Catholicos of All...
16:57 20/11/2014Armenia, Ethiopia to cooperate in cultureThe governments of Armenia and Ethiopia on Thursday signed an agreement on cooperation in the field of culture, the press service of the Armenian Ministry of Culture said.
12:13 18/11/2014President: Organizing International Theater Institute Congress in Yerevan is a significant eventArmenian President Serzh Sargsyan has issued an address to the participants of the 34th Congress of the International Theatre Institute.
12:23 10/11/2014Junior Eurovision 2014: Armenia’s participant to perform 12thThe draw for the running order was conducted as part of the opening ceremony for Junior Eurovision 2014.
19:09 03/11/2014Kon-Tiki museum site about Thor Heyerdahl Jr's visit to ArmeniaThor Heyerdahl 100 years anniversary has also reached the oldest country in the world, Armenia, reads the article published on the site of Kon-Tiki Museum.
12:28 03/11/2014Armenia, Artsakh to be represented at World Travel Market 2014The National Competitiveness Foundation of Armenia (NCFA), along with five Armenian travel agencies, will represent Armenia at World Travel Market annual exhibition, which will take place in London,...
13:53 30/10/2014Karabakh President signs lawArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Thursday signed the Law on Ratifying the European Cultural Convention, the press service of President reported.
16:03 28/10/2014Armenia to host Japanese film festivalArmenia will host Japanese film festival from November 7-11. The festival was organized by Japan’s Embassy in Yerevan and Hikari Armenian-Japanese Scientific Educational Cultural Center, with support...
18:47 27/10/2014Thor Heyerdahl Jr. meets Zori Balayan in Yerevan and receives a book as gift ‘‘Armenia from sea to sea’’Renowned oceanographer Thor Heyerdahl Jr. - the son of the famous traveler and Norwegian scientist - Thor Heyerdahl, during his visit to Armenia, met with one of the leaders of the Karabakh movement,...
16:10 27/10/2014Armenian PM attends unveiling of Sos Sargsyan’s monumentArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan on Sunday attended the unveiling of monument to famous Armenian actor, playwright, People’s Artist and political activist Sos Sargsyan in Stepanavan city in...
09:49 27/10/2014Today is World Day for Audiovisual HeritageThe 2014 theme is: "Archives at Risk: Much More to Do."