13:20 21/05/2022Կաննի 75-րդ կինոփառատոնին կից Marche du Film կինոշուկայում գործում է հայկական տաղավարըՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնի աշխատանքային խումբը մայիսի 17-ից սկսել է աշխատանքները Կաննի 75-րդ միջազգային կինոփառատոնին կից գործող Marche du Film կինոշուկայում՝ Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի թիվ...
13:01 21/05/2022Հայաստանյան թանգարանային ֆոնդից ավելի քան 67 հազար ցուցանուշ ենթակա է վերականգնմանՀայաստանում 2021 թվականին գործել է 100 թանգարաններ, որից 63-ը՝ Երևանում։ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի տվյալներով, թանգարանների ֆոնդերը կազմում է 3 157 546։ Մեկ տարում վերականգնվել է 7202 ցուցանմուշ։...
12:01 21/05/2022Կաննում մերկ կինը հայտնվել է կարմիր գորգի վրաԿաննի փառատոնի կարմիր գորգի վրա վազելով մուտք է գործել մերկ մի կին, ում կրծքավանդակը ներկված է եղել Ուկրաինայի դրոշի գույներով։ The Hollywood Reporter ամսագիրի տարածած լուրը ներկայացնում է «Գազետա...
11:22 21/05/2022«Էրեբունի»- ում կցուցադրվի «Կարմիր բլուր» հնավայրում հայտնաբերված ավելի քան 60 արժեքավոր գտածոՄուտքն ազատ է։
11:04 21/05/2022Էվելինա Բարսեղյանի «Ժառանգը» ֆիլմը միջազգային փառատոնում արժանացել է ժյուրիի հատուկ մրցանակիՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնի կողմից պետական աջակցություն ստացած ռեժիսոր Էվելինա Բարսեղյանի «Ժառանգը» խաղարկային կարճամետրաժ ֆիլմը Իտալիայում Միլանի 29-րդ Sguardi Altrove Sguardi Altrove...
10:55 21/05/2022Հայտարարվելու է մրցույթ՝ Սոս Սարգսյանի անվան թատրոնի տնօրենիԵրևանի Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային պետական թատրոնն այժմ տնօրեն չունի։ Դերասան Արման Նավասարդյանը, ով 2018թ.
10:23 21/05/2022Բարձրաստիճան սպաները պահանջում են քրեական գործ հարուցել գնդապետ Արայիկ Մուրադյանի նկատմամբԲանակի, ոստիկանության, ազգային անվտանգության ծառայության պահեստազորի բարձրաստիճան սպաները պահանջում են քրեական գործ հարուցել մայիսի 17-ին Երևան քաղաքում պահեստազորի գնդապետ Արայիկ Մուրադյանի նկատմամբ...
09:51 21/05/2022Տիգրանակերտի թանգարանի վերջին վայրկյաններըԼուսանկարները հրապարակել է Արցախի Տիգրանակերտի պեղումներն իրականացրած արշավախմբի ղեկավար Համլետ Պետրոսյանը։
09:00 21/05/2022«Զենք. պայքար և մշակույթ». ցուցահանդես՝ նվիրված ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 30-ամյակինՑուցադրվելու են արժեքավոր հնագիտական նմուշներ։
15:35 20/05/2022Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնն Արցախում էԵրևանի Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային պետական թատրոնն Արցախում է՝ «Genesis Armenia» ուղեղային կենտրոնի նախաձեռնությամբ մայիսի 19-28-ը Արցախում անցկացվող «Արցախն ապրում է» փառատոնի շրջանակում։ Թատրոնը...
18:05 19/05/2022Լյուբով Ուսպենսկայայի համերգը Բաքվում չեղարկվել է՝ նրա հայամետ դիրքորոշման պատճառովԲաքվում չեղարկվել է Լյուբով Ուսպենսկայայի համերգը, որը պետք է կայանար հոկտեմբերի 9-ին։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ Բաքվի բնակիչներից մեկը նախատեսված համերգի վերաբերյալ բողոքով դիմել է...
12:50 19/05/2022ARARAT թանգարանը միանում է «Թանգարանային գիշեր» միջազգային նախաձեռնությանըԱվանդույթի համաձայն ARARAT թանգարանը այս տարի ևս միանում է «Թանգարանային գիշեր» միջազգային նախաձեռնությանը։ Այդ կապակցությամբ`մայիսի 20-ին, 21։00-ից մինչև 00։30 և մայիսի 21-ին, 21։00-ից մինչև 00։00...
19:13 17/05/2022Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի կունենա «Միսս ԱՊՀ-2022» մրցույթըՀունիսի սկզբին Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի կունենա «Միսս ԱՊՀ-2022» մրցույթը, որը Հայաստանում անցկացվում է 2-րդ անգամ։ Այս մասին հայտնում են...
12:57 17/05/2022Մայիսի 18-ին բոլոր այցելուների համար թանգարաններն անվճար կլինենԹանգարանների միջազգային օրը և «Թանգարանների գիշեր» համաեվրոպական միջոցառումը՝ Հայաստանում
12:42 17/05/2022Արցախի պետական ջազ նվագախումբը՝ նոր կազմով ու նոր մոտեցումներով«Ձեզ համար մի քիչ լույս եմ բերել»։
19:04 16/05/2022Պարզվում է՝ Եվրատեսիլում Ուկրաինայի ժյուրին սխալ միավոր է դրել ԼեհաստանինՈւկրաինացի երգչուհի, Եվրատեսիլում Ուկրաինայից ժամանած ժյուրիի անդամ Իրինա Ֆեդիշինն ասել է, որ մրցույթի մրցավարական համակարգում ձախողում է տեղի ունեցել, ինչի հետևանքով Լեհաստանը սխալ միավորներ է...
17:34 16/05/2022«Նվիրում Կոմիտասին». Եղիշե Չարենցի ծննդյան 125-ամյակին նվիրված ժամանակավոր ցուցադրութունԿոմիտասի թանգարան-ինստիտուտի և Եղիշե Չարենցի տուն-թանգարանի նախաձեռնությամբ «Թանգարանների միջազգային օրը»՝ մայիսի 18-ին՝ ժամը 18:00-ին, Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտում կբացվի «Նվիրում Կոմիտասին»...
15:58 16/05/2022«Եվրատեսիլ 2022»-ում հաղթած ուկրաինական խումբը կվաճառի ստացած մրցանակը«Եվրատեսիլ 2022» երգի մրցույթում առաջին տեղը զբաղեցրած ուկրաինական Kalush Orchestra երաժշտական խումբն աճուրդի կհանի որպես մրցանակ ստացած ապակե խոսափողը։ Այս մասին գրում է Եվրանյուզը։ Երաժիշտները...
14:34 16/05/2022«Արմմոնո» փառատոնին կցուցադրվի 27 մոնոներկայացում, որից 9-ը՝ միջազգային ծրագրումՄայիսի 17-ից 21-ը Երևանում կանցկացվի մոնոներկայացումների «Արմմոնո» միջազգային թատերական ամենամյա հոբելյանական 20-րդ փառատոնը: Այս տարի փառատոնի մասնակից երկրներն են՝ Հունաստան, Ռուսաստան, Ուկրաինա,...
10:08 15/05/2022«Եվրատեսիլ-2022»-ում հաղթել է Ուկրաինան, Հայաստանը 20-րդն է«Եվրատեսիլ-2022» երգի միջազգային մրցույթում հեռուստադիտողների և պրոֆեսիոնալ ժյուրիի քվեարկության արդյունքում 631 միավորով հաղթել է Ուկրաինայի ներկայացրեց Kalush Orchestra-ն «Stefania» երգով: Երկրորդ...

18:40 14/05/2018Назван лучший телесериал-2018 по версии BAFTA«Лучшим актером британского сериала» признан Шон Бин, сыгравший католического священника в «Сломленном». Актрисой года стала Молли Уиндсор из сериала «Три девушки».
15:08 14/05/2018Продажа на аукционе Christie's автопортрета Пабло Пикассо сорванаКартина, стоимость которой оценивается в $70 млн, должна была уйти с молотка во вторник 15 мая, но Уинн сам снял полотно с торгов, отправив его на реставрацию.
19:27 10/05/2018Музеи Армении и Арцаха присоединятся к мероприятиям Международного дня музеевГоворя о связи музея и посетителя, директор сказала, что в последние годы она возросла в значительной степени, что подтверждает большой поток посетителей.
14:30 10/05/2018Арт-выставка Armenia Art Fair состоится в ЕреванеЦель выставки – создать в Армении централизованный художественный рынок, содействовать обмену идеями и налаживанию деловых отношений с другими странами.
11:03 09/05/2018Фотохроника Шуши или докфильм о героической истории: в Степанакерте открылась выставка Левона АтоянцаКак отметил Атоянц, он пытался показать Шуши с помощью фотографий, в своих работах изобразить армянского солдата, который родился не только для борьбы, но и для победы.
10:22 09/05/2018Представляющий Армению Севак Ханагян не вышел в финал «Евровидения-2018»В финал международного песенного конкурса «Евровидение» вышли представители Израиля, Эстонии, Чехии, Австрии, Кипра, Болгарии, Албании, Финляндии, Ирландии и Литвы.
10:32 07/05/2018В Лиссабоне прошла церемония открытия песенного конкурса Евровидение-2018Севак Ханагян выступит в первом полуфинале под 16 номером.
13:56 05/05/2018Как в 2018г. секс и коррупция поставили Нобелевскую премию по литературе в ситуацию сродни мировой катастрофеПринять такое решение Академию вынудила череда сексуальных и коррупционных скандалов, в которых оказались замешаны сами академики и их ближайшие родственники.
20:00 03/05/2018Для развития туризма в Ереване активируются работ по сохранению и восстановлению исторической местности ЭребуниВо встрече приняли также участие начальник управления внешних связей аппарата мэрии Еревана Давид Геворгян и начальник управления культуры Рубен Ованесян.
20:13 30/04/2018Мэр Еревана Тарон Маргарян: Джаз – это не просто направление в музыке, а менталитет и свободаПоздравляя авторов джазовых произведений, исполнителей и поклонников джазового искусства, желаю крепкого здоровья, творческих успехов и неиссякаемого вдохновения.
12:45 30/04/2018Шансонье Шарль Азнавур удостоен японского ордена Восходящего солнцаВ мае текущего года известному во всем мире французскому артисту исполняется 94 года. Исполнитель, композитор, поэт, он является соавтором более 1300 песен.
10:48 27/04/2018Друг Армена Джигарханян опроверг слухи о том, что актер находится в комеПо его словам, актер и режиссер Армен Джигарханян проведет в больнице несколько дней.
15:28 26/04/2018Максим Венгеров: Надеюсь, мне удастся уговорить маэстро Смбатяна совместно представить Концерт для двух скрипок БахаИ он не ошибся: концерт получился великолепным, публика долгое время аплодировала, не отпуская со сцены солиста и оркестр.
10:47 26/04/2018Состояние шансонье Шарля Азнавура у медиков не вызывает опасенийУ Азнавура «схватило спину», поэтому пришлось отменить концерт. Врачи провели обследование.
19:52 18/04/2018Президент Армении Армен Саркисян встретился с руководителями творческих союзовДостигнута договоренность о периодическом проведении подобных встреч.
18:52 18/04/2018Режиссёр Робер Гедигян вошел в жюри Каннского кинофестиваляОбладатели главных наград киносмотра станут известны 19 мая.
09:16 16/04/2018В Риме скончался режиссер фильма «Гнездо жаворонка» Витторио ТавианиСогласно воле родных, тело Витторио Тавиани будет кремировано.
11:55 14/04/2018Государственный симфонический оркестр Армении – официальный оркестр Мальтийского международного музыкального фестиваляВ рамках фестиваля 18-30 апреля пройдут Дни армянской культуры. Юбилей Арама Хачатуряна отметят 18-го апреля отдельным концертом.
10:35 11/04/2018В Пскове открылась выставка памяти жертв Спитакского землетрясения и художника Минаса АветисянаВ 2018 году исполняется 90 лет со дня рождения Аветисяна и 30-я годовщина Спитакского землетрясения.
10:26 10/04/2018«Какой вы француз! Вы же армянин»: российский актер рассказал, как познакомился со своим кумиром – Шарлем АзнавуромРоссийский актер Андрей Анкудинов рассказал «КН», как он познакомился со своим кумиром - Шарлем Азнавуром.