10:58 12/10/2021Ճարտարապետ Արսեն Կարապետյանն արժանացել է Տրդատի շքանշանիՃարտարապետ Արսեն Կարապետյանն, որի տաղանդի և համբերության շնորհներով նախագծվել և կառուցվում է Տրինիտիի նոր հնձանը, արժանացել է Տրդատի շքանշանին։ Այս մասին տեղեկացնում է Տրինիտի ընկերությունը: Նա...
20:06 11/10/2021Մասնավոր հավաքածուում գտնվող Բոտիչելիի աշխատանքը կհանվի աճուրդիSotheby’s-ի հունվարյան աճուրդում կներկայացվի վաղ վերածննդի իտալացի գեղանկարիչ և գրաֆիկ Սանդրո Բոտիչելիի մոտ 1500-ին ստեղծած կտավը, որը, ըստ Sotheby's- ի ներկայացուցիչների, «Բոտիչելիի ուշ շրջանի...
18:22 11/10/2021Ադամյանի թատրոնը հոկտեմբերի 13-ին ելույթ կունենա ԱխալքալաքումԹբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվան հայկական պետական թատրոնը հոկտեմբերի 13-ին Ախալքալաքի մշակույթի տան բեմում հանդես կգա Ա.
17:32 11/10/2021Կհնչեն Լյուդվիգ վան Բեթհովենի և Անտոնին Դվորժակի ստեղծագործություններիցՀոկտեմբերի 12-ին՝ 19։30-ին, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի հետ հանդես կգա չինացի դաշնակահար Ջին...
17:23 11/10/2021Երգիչ Վալերի Լեոնտևը Մոսկվայում կորոնավիրուսով հոսպիտալացվել է72-ամյա արտիստը գանգատվել է թուլությունից, հազից և բարձր ջերմությունից։ Այս մասին տեղեկացնում է տեղական տելեգրամյան ալիքերից մեկը։ Նրան Մոսկվայում հոսպիտալացրել են։ Ըստ աղբյուրի, Վալերի Յակովլևիչը...
13:58 11/10/2021Գառզուի և Ժանսեմի ցուցահանդեսը կուղեկցվի դասական համերգներովԵվրոպական ժառանգության օրերի շրջանակում հոկտեմբերի 17-24-ը «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահի վերաբացված ճեմասրահներում կանցկացվի «Հայաստան-Ֆրանսիա.
13:12 11/10/2021Շառլ Ազնավուրի «La Bohème. Անցած օրեր» գրքի շնորհանդեսն ու «Տարեք ինձ» երգի պրեմիերան՝ մեկ օրումՀոկտեմբերի 8֊ին Փարիզ հյուրանոցում մեծ հանդիսավորությամբ Newmag-ը ներկայացրել է Շառլ Ազնավուրի «La Bohème.
12:50 11/10/2021Մշակվում է օրենք՝ հաշվի առնելով պատմամշակութային ժառանգության պահպանման անհրաժեշտությունը. ՂուլարյանՄշակվում է Երևանի փոքր կենտրոնի մասին օրենք, որը կկանոնակարգի շինարարական աշխատանքները՝ հաշվի առնելով պատմամշակութային ժառանգության պահպանման անհրաժեշտությունը։ news.am-ի հաղորդմամբ, այս մասին...
09:23 11/10/2021«Ոսկե ծիրանի» մրցանակակիրները«Ոսկե ծիրան» Երևանի 18-րդ միջազգային կինոփառատոնն ամփոփել է մրցութային ծրագրերի արդյունքները: Հոկտեմբերի 9-ին Երևանի կոնյակի գործարանի «Արարատ» թանգարանում կայացել է փառատոնի փակման հանդիսավոր...
09:11 11/10/2021Կրկին վանդալիզմի է ենթարկվել «Անվերջության ժապավեն» հուշարձանըՏարեսկզբից ընթանում են շինարարական և վերանորոգման աշխատանքներ, վերջինս ամբողջությամբ քանդվել էր նման դեպքերի պատճառով։
15:04 09/10/2021Ալեքսանդր Սերովը կորոնավիրուսի պատճառով հայտնվել է վերակենդանացման բաժանմունքումՌուս երգիչ Ալեքսանդր Սերովը կորոնավիրուսով վարակվելուց հետո տեղափոխվել է Մոսկվայի հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունք: Այդ մասին հայտնում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդան»: Պարբերականի տվյալներով՝ 67-ամյա...
12:51 09/10/2021«Մեծ հաղթանակի դեմքերը». Երևանում Ռուսական տունը բացում է լուսանկարների յուրահատուկ ցուցահանդեսՀայաստանում Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի ներկայացուցչությունը (Երևանում Ռուսական տունը) հրավիրում է բոլորին «Մեծ Հաղթանակի դեմքերը» ցուցահանդեսի բացմանը, որտեղ կներկայացվի Հայրենական Մեծ պատերազմի հայ...
10:46 09/10/2021«Արմենիա» միջազգային փառատոնն իր տանիքի ներքո է համախմբել մեծանուն երաժիշտներիՀոկտեմբերի 9-ին «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում հայ հանդիսատեսին կներկայանան նոր սերնդի տաղանդավոր ու անվանի ջութակահար Դանիել Լոզակովիչը և աշխարհահռչակ դիրիժոր Ջանլուկա...
17:01 08/10/2021Եվա Գևորգյանը Շոպենի անվան 18-րդ մրցույթում անցել է երկրորդ փուլՌուսաստանաբնակ երիտասարդ տաղանդավոր դաշնակահարուհի, մի շարք մրցույթների դափնեկիր Եվա Գևորգյանը ելույթ է ունեցել Շոպենի անվան միջազգային 18-րդ մրցույթում։ Նա հաղթահարել է առաջին փուլը՝ անցնելով...
16:18 08/10/2021Արհեստական բանականությունը վերստեղծել է Գուստավ Կլիմտի երեք կորած նկարներըGoogle Arts & Culture հարթակը գործարկել է նոր ինտերակտիվ կենտրոն, որը կոչվում է Klimt vs. Klimt — The Man of Contradictions (Կլիմտ vs. Կլիմտ- Հակադրությունների մարդը), որը թույլ է տալիս ծանոթանալ...
15:55 08/10/2021«Եվրատեսիլ-2022»-ը կանցկացվի Թուրինում«Եվրատեսիլ-2022» երգի միջազգային մրցույթը կանցկացվի Իտալիայի Թուրին քաղաքում: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին այսօր հայտարարել են մրցույթի մամուլի ծառայությունից։ «Իտալիայի Թուրին քաղաքը հաղթեց...
15:47 08/10/2021ԱԳՆ. Հայ եկեղեցու սպասավորներն ու հետևորդները պետք է անարգել մուտք ունենան Շուշիի Մայր տաճարԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանն Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից Շուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց Մայր տաճարի կրկնակի ռմբակոծման մեկ տարվա կապակցությամբ տարածել է մեկնաբանություն, որտեղ ասված է.

14:35 21/01/2011“Our Arno…all bout him” documentary to commemorate Babajanyan’s 90th jubileeRenowned Armenian composer Arno Babajanyan would mark his 90th today. To commemorate and honor his memory, producer and script writer Mark Petrosyan produced a documentary titled “Our Arno…and all...
10:53 20/01/2011“The Edge” not qualified for “Oscar” Academy Awards“The Edge” by Russian film director Aleksei Uchitel has not been qualified to “Oscar” Academy Awards.
17:33 18/01/2011Armenia host country for “Junior Eurovision 2011”This year Yerevan will host “Junior Eurovision 2011” international song contest. Gohar Gasparyan, the head of Armenian delegation to “Eurovision 2011” said in a news conference that the contest is...
10:35 18/01/2011“Eurovision 2011”: Armenia to perform on May 10The representative of Armenia to “Eurovision 2011” international song contest is nominated to perform on May 10, during the first semi-final.
11:29 17/01/2011Al Pacino awarded “Golden Globe” for portraying Jack Kevorkian“It’s a great honor for me to have portrayed such an extraordinary person as Jack Kavorkian,” says Al Pacino as he accepts the Golden Globe.
13:48 15/01/2011Armenia may host “Junior Eurovision 2011”Armenia may host “Junior Eurovision 2011” this year, Aleksan Harutyunyan, the Chairman of Public TV/Radio company council told reporters today.
11:17 15/01/2011“Social Network” won Critics’ Choice Movie AwardAs expected, "The Social Network" won the Critics' Choice Movie Award for best film of 2010 on Friday evening, along with the best director award for David Fincher, best adapted screenplay for Aaron...
10:51 12/01/2011Queen of Pop tries Queen of ClubsWith a range of gymnasiums and a fashion label behind her, it was only a matter of time before Queen of Pop decided to try something new.
14:04 11/01/2011Why is Coehlo banned in Iran?Brazilian author Paulo Coelho has said his books have been banned in Iran and has appealed to Brazil to intervene.
13:58 11/01/2011National Geographic: Earliest winery found in Armenian Cave“As if making the oldest known leather shoe wasn't enough, a prehistoric people in what's now Armenia also built the world's oldest known winery,” a new study by National Geographic says.
10:58 11/01/2011Concerts in Moscow and Krasnodar dedicated to Georgi GaranianMoscow hosts a jazz concert today to commemorate famous saxophonist Georgi Garanian, who passed away on January 11, 2010.
11:54 10/01/2011Sergei Parajanov’s 87th jubilee marked in TbilisiRenowned Armenian director Sergei Parajanov’s 87th jubilee was marked on Sunday in Tbilisi. The initiative belongs to Georgia’s Ministry of Culture. The celebrations of the event resumed from the...
12:23 06/01/2011Ohan Durian died at the age of 88World wide famous Armenian conductor Ohan Durian died today at the age of 88. Ohan Durian was born on September 8, 1922, in Jerusalem. He was a well-known Armenian conductor. He was the conductor of...
11:51 25/12/2010Ermenihaber. The role of Armenians in Ottoman classical musicTwo books dedicated to the role of Armenians in Ottoman classical music have been published in Istanbul.
10:38 24/12/2010“From Ararat to Zion” granted diploma for “restoration of spiritual values”The film “From Ararat to Zion” has been granted first class diploma at “Radonezh” XV film festival for “restoration of spiritual values”, the web site of “Wem media arts” production center writes.
16:29 22/12/2010After 69 years, Verdi’s “Aida” staged in Armenia againGiuseppe Verdi’s “Aida” – is on the stage of Armenia’s culture heart, the National Academic Theater of Opera and Ballet after Alexander Spendiaryan – in the interpretation of the Italian director...
17:33 21/12/2010Oscar 2011: 248 films eligible for Academy AwardTwo hundred forty-eight feature films are eligible for the 2010 Academy Award for Best Picture, the Academy of Motion Picture Arts and Sciences announced today.
11:08 18/12/2010Palme d'Or holder Serge Avedikian will embody Sergei ParajanovFrench Armenian film maker and actor Serge Avedikian will embody Sergei Parajanov in the identical film being the co-chair of the film at the same time.
10:26 16/12/2010“Eurovision 2011”: song for Emmy to be selected in televised showArt Council of the Armenian Public Television approved earlier Armenian singer Emmy to be the representative of Armenia to “Eurovision 2011”.
14:15 13/12/2010Love story of Armenian and Turkish couple of French-Turkish productionTurkish “Son dakika” news web site writes that a feature film of French-Turkish common production will be soon screened which is aimed to contribute to the normalization of Armenian-Turkish ties.