10:58 12/10/2021Ճարտարապետ Արսեն Կարապետյանն արժանացել է Տրդատի շքանշանիՃարտարապետ Արսեն Կարապետյանն, որի տաղանդի և համբերության շնորհներով նախագծվել և կառուցվում է Տրինիտիի նոր հնձանը, արժանացել է Տրդատի շքանշանին։ Այս մասին տեղեկացնում է Տրինիտի ընկերությունը: Նա...
20:06 11/10/2021Մասնավոր հավաքածուում գտնվող Բոտիչելիի աշխատանքը կհանվի աճուրդիSotheby’s-ի հունվարյան աճուրդում կներկայացվի վաղ վերածննդի իտալացի գեղանկարիչ և գրաֆիկ Սանդրո Բոտիչելիի մոտ 1500-ին ստեղծած կտավը, որը, ըստ Sotheby's- ի ներկայացուցիչների, «Բոտիչելիի ուշ շրջանի...
18:22 11/10/2021Ադամյանի թատրոնը հոկտեմբերի 13-ին ելույթ կունենա ԱխալքալաքումԹբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվան հայկական պետական թատրոնը հոկտեմբերի 13-ին Ախալքալաքի մշակույթի տան բեմում հանդես կգա Ա.
17:32 11/10/2021Կհնչեն Լյուդվիգ վան Բեթհովենի և Անտոնին Դվորժակի ստեղծագործություններիցՀոկտեմբերի 12-ին՝ 19։30-ին, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի հետ հանդես կգա չինացի դաշնակահար Ջին...
17:23 11/10/2021Երգիչ Վալերի Լեոնտևը Մոսկվայում կորոնավիրուսով հոսպիտալացվել է72-ամյա արտիստը գանգատվել է թուլությունից, հազից և բարձր ջերմությունից։ Այս մասին տեղեկացնում է տեղական տելեգրամյան ալիքերից մեկը։ Նրան Մոսկվայում հոսպիտալացրել են։ Ըստ աղբյուրի, Վալերի Յակովլևիչը...
13:58 11/10/2021Գառզուի և Ժանսեմի ցուցահանդեսը կուղեկցվի դասական համերգներովԵվրոպական ժառանգության օրերի շրջանակում հոկտեմբերի 17-24-ը «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահի վերաբացված ճեմասրահներում կանցկացվի «Հայաստան-Ֆրանսիա.
13:12 11/10/2021Շառլ Ազնավուրի «La Bohème. Անցած օրեր» գրքի շնորհանդեսն ու «Տարեք ինձ» երգի պրեմիերան՝ մեկ օրումՀոկտեմբերի 8֊ին Փարիզ հյուրանոցում մեծ հանդիսավորությամբ Newmag-ը ներկայացրել է Շառլ Ազնավուրի «La Bohème.
12:50 11/10/2021Մշակվում է օրենք՝ հաշվի առնելով պատմամշակութային ժառանգության պահպանման անհրաժեշտությունը. ՂուլարյանՄշակվում է Երևանի փոքր կենտրոնի մասին օրենք, որը կկանոնակարգի շինարարական աշխատանքները՝ հաշվի առնելով պատմամշակութային ժառանգության պահպանման անհրաժեշտությունը։ news.am-ի հաղորդմամբ, այս մասին...
09:23 11/10/2021«Ոսկե ծիրանի» մրցանակակիրները«Ոսկե ծիրան» Երևանի 18-րդ միջազգային կինոփառատոնն ամփոփել է մրցութային ծրագրերի արդյունքները: Հոկտեմբերի 9-ին Երևանի կոնյակի գործարանի «Արարատ» թանգարանում կայացել է փառատոնի փակման հանդիսավոր...
09:11 11/10/2021Կրկին վանդալիզմի է ենթարկվել «Անվերջության ժապավեն» հուշարձանըՏարեսկզբից ընթանում են շինարարական և վերանորոգման աշխատանքներ, վերջինս ամբողջությամբ քանդվել էր նման դեպքերի պատճառով։
15:04 09/10/2021Ալեքսանդր Սերովը կորոնավիրուսի պատճառով հայտնվել է վերակենդանացման բաժանմունքումՌուս երգիչ Ալեքսանդր Սերովը կորոնավիրուսով վարակվելուց հետո տեղափոխվել է Մոսկվայի հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունք: Այդ մասին հայտնում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդան»: Պարբերականի տվյալներով՝ 67-ամյա...
12:51 09/10/2021«Մեծ հաղթանակի դեմքերը». Երևանում Ռուսական տունը բացում է լուսանկարների յուրահատուկ ցուցահանդեսՀայաստանում Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի ներկայացուցչությունը (Երևանում Ռուսական տունը) հրավիրում է բոլորին «Մեծ Հաղթանակի դեմքերը» ցուցահանդեսի բացմանը, որտեղ կներկայացվի Հայրենական Մեծ պատերազմի հայ...
10:46 09/10/2021«Արմենիա» միջազգային փառատոնն իր տանիքի ներքո է համախմբել մեծանուն երաժիշտներիՀոկտեմբերի 9-ին «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում հայ հանդիսատեսին կներկայանան նոր սերնդի տաղանդավոր ու անվանի ջութակահար Դանիել Լոզակովիչը և աշխարհահռչակ դիրիժոր Ջանլուկա...
17:01 08/10/2021Եվա Գևորգյանը Շոպենի անվան 18-րդ մրցույթում անցել է երկրորդ փուլՌուսաստանաբնակ երիտասարդ տաղանդավոր դաշնակահարուհի, մի շարք մրցույթների դափնեկիր Եվա Գևորգյանը ելույթ է ունեցել Շոպենի անվան միջազգային 18-րդ մրցույթում։ Նա հաղթահարել է առաջին փուլը՝ անցնելով...
16:18 08/10/2021Արհեստական բանականությունը վերստեղծել է Գուստավ Կլիմտի երեք կորած նկարներըGoogle Arts & Culture հարթակը գործարկել է նոր ինտերակտիվ կենտրոն, որը կոչվում է Klimt vs. Klimt — The Man of Contradictions (Կլիմտ vs. Կլիմտ- Հակադրությունների մարդը), որը թույլ է տալիս ծանոթանալ...
15:55 08/10/2021«Եվրատեսիլ-2022»-ը կանցկացվի Թուրինում«Եվրատեսիլ-2022» երգի միջազգային մրցույթը կանցկացվի Իտալիայի Թուրին քաղաքում: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս մասին այսօր հայտարարել են մրցույթի մամուլի ծառայությունից։ «Իտալիայի Թուրին քաղաքը հաղթեց...
15:47 08/10/2021ԱԳՆ. Հայ եկեղեցու սպասավորներն ու հետևորդները պետք է անարգել մուտք ունենան Շուշիի Մայր տաճարԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանն Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից Շուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց Մայր տաճարի կրկնակի ռմբակոծման մեկ տարվա կապակցությամբ տարածել է մեկնաբանություն, որտեղ ասված է.

17:12 16/01/2017Ашот Арутюнян назвал причину сокращения числа посетителей Музея истории Шуши в 2016 годуМузей истории города Шуши в минувшем 2016 году посетили 2 207 человек, 480 из них – иностранцы, 620 – из Армении, 854 – из НКР, 253 – студенты.
11:08 14/01/2017Современные армянские композиторы написали произведения специально для уникального квартета имени АрутюнянаДеревянно-духовой-фортепианный квартет имени Арутюняна, сформировавшийся в составе Государственного молодежного оркестра Армении, 15-16 января выступит с концертами в Москве.
18:31 13/01/2017На сайте московской Третьяковской галереи за 2 часа скупили 30 тыс. билетов на пинакотеку ВатиканаЭкспозиция «Roma Aeterna. Шедевры Пинакотеки Ватикана. Беллини, Рафаэль, Караваджо» открылась 25 ноября в Инженерном корпусе галереи.
12:52 13/01/2017Нарек Ахназарян совместно с Нидерландским филармоническим оркестром выступит в АмстердамеПервые в 2017 году концерты всемирно известного виолончелиста, лауреата XIV международного конкурса им. Чайковского Нарека Ахназаряна состоятся в Нидерландах.
18:30 12/01/2017Спикер НС Армении Галуст Саакян: Благодаря Рубену Матевосяну армянская песня продолжает очаровывать слушателяПредседатель НС РА пожелал юбиляру здоровья, неисчерпаемой творческой энергии и новых успехов.
13:14 12/01/2017Президент Серж Саргсян поздравил Народного артиста Армении Рубена Матевосяна с 75-летним юбилеемОн отметил, что Рубен Матевосян является одним из величайших мастеров армянского песенного искусства, народной песни и что он заслуженно пользуется любовью и уважением армянского народа.
15:54 11/01/2017Число посетителей Музея истории Армении и Национальной галереи увеличилосьСообщается, что среди посетителей Государственного музея истории РА также множество туристов.
12:55 11/01/2017Джазовый пианист Тигран Амасян выступит с более 10 концертами в различных странах мираТигран Амасян в рамках концертного турне, посвященного альбому «An Ancient Observer», 7 мая выступит и в Армении – в концертном зале имении Арама Хачатуряна в Ереване.
19:55 10/01/2017В Киеве откроется авторская выставка Марины СаркисянВесной прошлого года одна из авторских работ Марины Саркисян, отображенная на пасхальном яйце, победила на Всеукраинском фестивале пысанок в Киеве.
17:50 10/01/2017Культурная жизнь Арцаха: картинную галерею в Степанакерте активно посещают не только жители Армении, но и туристыПоследняя выставка 2016 года открылась 29 декабря – посвящена она праздникам Нового года и Святого Рождества. Как рассказала Елена Дадаян, на выставке представлены 50 работ.
17:34 09/01/2017Всемирно известный французский пианист Ричард Клайдерман выступит с концертом в ЕреванеКонцерт Ричарда Клайдермана пройдет в ереванском спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна 18 марта.
14:47 09/01/2017Сегодня исполняется 93 года со дня рождения режиссера Сергея ПараджановаСергей Параджанов родился в Тифлисе (ныне – Тбилиси).
12:52 09/01/2017Выставка картин выдающегося живописца Александра Бажбеук-Меликова пройдет в Тбилиси в январеЭкспозиция посвящена 125-летнему юбилею со дня рождения и 50-летию со дня смерти художника.
09:44 09/01/2017Вручение премии «Золотой глобус»: по числу наград лидирует мюзикл «Ла-Ла Ленд»В категории «Лучший полнометражный анимационный фильм» победителем стала картина «Зверополис», снятая на студии Disney.
16:10 05/01/2017Глава Минкультуры Армении организовал «беспрецедентный ужин» с американскими бизнесменами и политикамиКак отметила пресс-секретарь главы Минкультуры РА, А. Амирян представил краткосрочные, долгосрочные и инвестиционные программы министерства культуры Армении.
20:18 04/01/2017Российскую певицу блокируют в Youtube за плагиатФанаты со всего мира подняли шум вокруг релиза, обвинив певицу в плагиате на песню южнокорейского певца, танцора, композитора Тэяна «Yes, Nose, Lips».
13:13 04/01/2017Состоится международный конкурс фотографий «В контексте нематериального культурного наследия»В конкурсе могут участвовать все граждане, которые представят фотографии, посвященные различным проявлениям жизнеспособности нематериального культурного наследия.
16:53 30/12/2016В Армении объявлены лауреаты первой кинопремии «Анаит»: фильм Мгера Мкртчяна «Линия» о карабахской войне победил в серии номинацийЛауреатами премии «Анаит» в номинации «Лучший композитор» стали Ваагн Айрапетян и Карен Арутюнян («Доброе утро»).
12:27 29/12/2016Сегодня день памяти актера театра и кино Фрунзика МкртчянаУ актера было два имени: Мгер (так его звали дома) и Фрунзик, которое ему дал отец в честь известного полководца Михаила Фрунзе.
11:48 29/12/2016Звезда Голливуда Дебби Рейнольдс умерла через день после смерти дочери – актрисы Кэрри ФишерЕе дочь – актриса Керри Фишер, сыгравшая принцессу Лею в киноэпопее «Звездные войны», скончалась 27 декабря в Лос-Анджелесе в возрасте 60 лет.