13:53 02/10/2021«Ոսկե ծիրանյան» շաբաթԱվելի քան 80 ֆիլմ, շուրջ 70 հյուր. «Ոսկե ծիրանյան» շաբաթի մեկնարկը կտրվի հոկտեմբերի 3-ին
13:00 02/10/2021Շակիրայի վրա հարձակվել են երկու վայրի խոզերԿոլումբիացի երգչուհի Շակիրայի վրա հարձակվել են երկու վայրի խոզեր: Նա չի տուժել։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով տեղական թերթին։ «Երկու վայրի խոզեր այգում հարձակվել...
11:45 02/10/2021Սկսվել է Ջիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմի միջազգային ցուցադրությունների շարքըՕրեր առաջ Լոս Անջելեսի «Ալեքս» կինոթատրոնում, հարյուրավոր մարդկանց մասնակցությամբ կայացել է ռեժիսոր Ջիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմի առաջնախաղը, որով սկսվել է ֆիլմի միջազգային...
10:00 02/10/2021«Ոսկե ծիրան». Բուժաշխատողների համար կինոփառատոնի մրցութային ծրագրերի ֆիլմերի մուտքն ազատ էՀոկտեմբերի 3-ին մեկնարկում է Երևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային 18-րդ կինոփառատոնը, որը կշարունակվի մինչև հոկտեմբերի 10-ը։ Փառատոնի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բոլոր բուժաշխատողների համար...
14:45 01/10/2021Կոռնել Մունդրուցոն՝ «Ոսկե ծիրան» միջազգային 18-րդ կինոփառատոնի ժյուրիի նախագահԵրևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային 18-րդ կինոփառատոնի լիամետրաժ ֆիլմերի մրցույթի ժյուրիի նախագահն է հունգարացի թատրոնի և կինոյի ռեժիսոր, Կաննի, Լոկարնոյի և տասնյակ այլ հեղինակավոր կինոփառատոների դափնեկիր...
14:24 01/10/2021Հայկո՝ Երևանից մի գույն պակասեցԵրևանը վերջին հրաժեշտն է տալիս ՀՀ Վաստակավոր արտիստ Հայկոյին (Հայկ Հակոբյան)։ Սիրված երգչին ճանապարհելու են եկել բազմաթիվ երգիչ-երգչուհիներ, դերասաններ, արվեստի ոլորտի ճանաչված ներկայացուցիչներ,...
14:22 01/10/2021Հայկոյին Արամ Խաչատրյան համերգասրահից դուրս բերեցին չդադարող ծափահարությունների ներքոՀայկոյին Արամ Խաչատրյան համերգասրահից դուրս բերեցին չդադարող ծափահարությունների ու «Վերև» երգի հնչյունների ներքո։ Ուղիղ հեռարձակումը՝ News.am-ի։
13:44 01/10/2021Վերջին հրաժեշտը ՀայկոյինԱյսօր առավոտից Արամ Խաչատրյան համերգասրահ մարդկանց հոսքը չի դադարում։ Այստեղ են Հայկոյի գործընկերները, հարազատները, երկրպագուները։ Նրանք վերջին հրաժեշտն են տալիս սիրված երգիչ, երգահան Հայկոյին։...
12:50 01/10/2021Պրոխոր Շալյապինի կինը մահացել է կորոնավիրուսի հետևանքներիցՌուս երգիչ Պրոխոր Շալյապինի կինը՝ Տատյանա Կլաուդիա Դևիսը մահացել է COVID-19-ի հետևանքներից ։ Այս մասին երգիչը հայտնել է Instagram-ի իր էջում, գրում է «ՏԱՍՍ»-ը։ «Ինձ համար շատ դժվար է սա գրել, և ես...
09:40 01/10/2021Լոս Անջելեսի Սուրբ Ղևոնդյանց Մայր տաճարում տեղի է ունեցել Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունըԼոս Անջելեսի Սուրբ Ղևոնդյանց Մայր տաճարում տեղի է ունեցել ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունը, որին ներկա են եղել մեծ թվով արվեստագետներ և հայ համայնքի...
18:51 30/09/2021«Սեր կար իր մեջ, շատ սեր»․ ընկերները՝ Հայկոյի մասինԿոնդի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցում տեղի է ունենում ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունը։
18:22 30/09/2021Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենա ջութակահար Սերգեյ ԴոգադինըՀոկտեմբերի 2-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա ջութակահար Սերգեյ Դոգադինը։...
17:30 30/09/2021Մահացել է գրող, ազատամարտիկ, սցենարիստ, անձավախույզ, լեռնագնաց Վահան Տեր-ՂազարյանըԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը խորը վշտով տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 28-ին Երևանում կյանքից հեռացել է գրող, ազատամարտիկ, սցենարիստ, անձավախույզ, լեռնագնաց Վահան...
16:46 30/09/2021Երևանի մետրոպոլիտենի բոլոր կայարաններում վաղ առավոտից հնչում են Հայկոյի ստեղծագործություններըԿարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենի բոլոր կայարաններում վաղ առավոտից հնչում են ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկոյի (Հայկ Հակոբյան) ստեղծագործությունները՝ ժամանակակից մի շարք ֆիլմերի...
14:16 30/09/2021Մինիմալիստ ես, ընդգծված մինիմալիստ. Տիգրան Մանսուրյանը՝ Հայկոյի մասին«Հայկոն երջանիկ էր ու շատ»:
13:34 30/09/2021«Նամակ քեզ, Հայկոս ...Ներիր ինձ». Անահիտ ՍիմոնյանՀայտնի և սիրված երգիչ Հայկոյի նախկին կինը՝ Անահիտ Սիմոնյանը, նրա մահից հետո երկու կարճ տեսանյութ է հրապարակել Ինսթագրամի իր էջում՝ դրանց կցելով նաև Հայկոյին ուղղված նամակներ։ «Նամակ քեզ, Հայկոս ...
12:59 30/09/2021Հայտնի են «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի 2021/2022թթ. կրթաթոշակառուներըՄրցույթում հաղթած 15 տաղանդավոր երեխաներ դարձան «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի 2021/2022թթ.
12:38 30/09/2021Փարիզում ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի հովանու ներքո համերգ է կայացել՝ նվիրված Անրի Վեռնոյի 100-ամյակինՍեպտեմբերի 29-ին, ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի և ՅՈւՆԵՍԿՕ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցչության հովանու ներքո՝ ՀՀ ԿԳՄՍ հետ համատեղ, հարգանքի տուրք է մատուցվել ֆրանսահայ նշանավոր կինոռեժիսոր Անրի Վեռնոյի 100-ամյակի...

15:41 12/11/2010Yerevan to host renowned musician Goran BregovicYerevan will host world famous musician Goran Bregovic & Wedding and Funeral Orchestra on Monday, November 15 in K.
12:08 11/11/2010Armenian FM gives interview to Indian public TVArmenian Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandyan had a meeting Wednesday with the director of India’s cultural relations committee Suresh Goel.
12:55 08/11/2010Armenian and Russian Presidents to attend festive celebration of Armenian union of RussiaKremlin hosts on November 17 festive celebration of 10th jubilee of Armenian Union of Russia. According to the union official website, it’s supposed that Serzh Sargsyan of Armenia and Dmitry...
12:31 08/11/2010Cesar Award wining Alain Delon turns 75Cesar Award wining French actor Alain Delon turns 75 today. Delon was born on 8 November 1935 in Sceaux, Seine, suburb of Paris. At Cannes, Delon was seen by a talent scout for David Selznick. After...
10:13 05/11/2010Bollywood to shot film in GeorgiaRepresentatives of Indian Bollywood have got interested in Georgia. Movie producers and actors are now expected in Georgia. The team, which shot Slumdog Millionaire winning 8 Oscars, is now going to...
18:44 01/11/2010Artsakh President receives guests from GreeceOn 1 November President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received member of the "Hay Dat" commission in Greece Khachik Khachaturyan and headmaster of the Hadzikiriakio boarding school in Athens...
15:57 01/11/2010Contest of short stories announced"The Center for Organizing Youth Activities" announces a short stories contest for 10-16 year-old youths.
12:31 30/10/2010“I didn’t come here to make a speech” by Marquez publishedThe new compilation of speeches by Gabriel Garcia Marquez is entitled, of course, "I Didn't Come Here to Make a Speech." The title is true to the spirit of absurdity that characterizes "magical...
14:50 28/10/2010Exhibition of President's Award opens in ArmeniaArmenian President Serzh Sargsyan today visited the exhibition opened at the Artists’ Union of Armenia on the occasion of the 10 years since the establishment of the President’s Award.
13:27 26/10/2010B. Sahakyan: Cultural sphere is among primary strategic directions for Artsakh developmentOn 25 October President Bako Sahakyan received cultural and art workers of the republic as well as heads of organizations functioning in the sphere.
11:00 26/10/2010Michael Jackson tops Forbes list of highest-earning dead celebsMichael Jackson made more money than any other dead celebrity over the past year, topping Forbes' list of highest-earning dead celebrities released yesterday.
16:00 25/10/2010Global Heritahe Fund: Ruins of Ani among endangered sitesMore than 200 of the world's most significant cultural heritage sites could be severely damaged or lost which would cost developing nations over $100 billion in lost revenue, a new report of Global...
15:13 25/10/2010“Pomegranate grain” festival to kick off“Pomegranate grain” state junior theatre 10th festival kicks off today and will last till October 31, Hasmik Tonoyan, the assistant of Isahakyan library’s director told Panorama.am.
19:02 22/10/2010Placido Domingo to stage concert in YerevanYerevan will host the first ever concert of the renowned Spanish tenor Placido Domingo early in December.
15:28 22/10/2010"Ararat" TV channel participates in "Golden Prague" international TV film festivalCzech “Golden Prague” 47th international cultural TV film festival was conducted in Prague October 16-20.
16:02 21/10/2010"Smoke on the Water/Rock Aid Armenia" remix available at iTunes and AmazonRemix of “Smoke on the Water” track, recorded by rock stars in 1989 within the framework of Rock Aid Armenia project, is already available at iTunes and Amazon online stores.
14:19 19/10/2010"The Last Tightrope Dancer in Armenia" awarded The Grand Prix in Belgrade film festivalThe Last Tightrope Dancer in Armenia awarded The Grand Prix of the 19th International Festival of Ethnological Films in Belgrade, Serbia.
15:35 18/10/2010Paganini International Violin Competition to open in Moscow today40 violinists from Armenia, Germany, Egypt, Iran, China, Mexico, the USA, France, Japan, etc. will be featuring in the Paganini International Violin Competition due to open in Moscow today, Russian...
11:21 18/10/2010Joe Cocker Yerevan concert tickets on saleFor the first time the world-famous English rock/blues musician, composer Joe Cocker will perform a single concert in the Armenian capital of Yerevan.
15:52 16/10/2010Joe Cocker concert in Yerevan October 26For the first time the world-famous English rock/blues musician, composer Joe Cocker will perform a single concert in the Armenian capital of Yerevan.