13:53 02/10/2021«Ոսկե ծիրանյան» շաբաթԱվելի քան 80 ֆիլմ, շուրջ 70 հյուր. «Ոսկե ծիրանյան» շաբաթի մեկնարկը կտրվի հոկտեմբերի 3-ին
13:00 02/10/2021Շակիրայի վրա հարձակվել են երկու վայրի խոզերԿոլումբիացի երգչուհի Շակիրայի վրա հարձակվել են երկու վայրի խոզեր: Նա չի տուժել։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով տեղական թերթին։ «Երկու վայրի խոզեր այգում հարձակվել...
11:45 02/10/2021Սկսվել է Ջիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմի միջազգային ցուցադրությունների շարքըՕրեր առաջ Լոս Անջելեսի «Ալեքս» կինոթատրոնում, հարյուրավոր մարդկանց մասնակցությամբ կայացել է ռեժիսոր Ջիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմի առաջնախաղը, որով սկսվել է ֆիլմի միջազգային...
10:00 02/10/2021«Ոսկե ծիրան». Բուժաշխատողների համար կինոփառատոնի մրցութային ծրագրերի ֆիլմերի մուտքն ազատ էՀոկտեմբերի 3-ին մեկնարկում է Երևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային 18-րդ կինոփառատոնը, որը կշարունակվի մինչև հոկտեմբերի 10-ը։ Փառատոնի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բոլոր բուժաշխատողների համար...
14:45 01/10/2021Կոռնել Մունդրուցոն՝ «Ոսկե ծիրան» միջազգային 18-րդ կինոփառատոնի ժյուրիի նախագահԵրևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային 18-րդ կինոփառատոնի լիամետրաժ ֆիլմերի մրցույթի ժյուրիի նախագահն է հունգարացի թատրոնի և կինոյի ռեժիսոր, Կաննի, Լոկարնոյի և տասնյակ այլ հեղինակավոր կինոփառատոների դափնեկիր...
14:24 01/10/2021Հայկո՝ Երևանից մի գույն պակասեցԵրևանը վերջին հրաժեշտն է տալիս ՀՀ Վաստակավոր արտիստ Հայկոյին (Հայկ Հակոբյան)։ Սիրված երգչին ճանապարհելու են եկել բազմաթիվ երգիչ-երգչուհիներ, դերասաններ, արվեստի ոլորտի ճանաչված ներկայացուցիչներ,...
14:22 01/10/2021Հայկոյին Արամ Խաչատրյան համերգասրահից դուրս բերեցին չդադարող ծափահարությունների ներքոՀայկոյին Արամ Խաչատրյան համերգասրահից դուրս բերեցին չդադարող ծափահարությունների ու «Վերև» երգի հնչյունների ներքո։ Ուղիղ հեռարձակումը՝ News.am-ի։
13:44 01/10/2021Վերջին հրաժեշտը ՀայկոյինԱյսօր առավոտից Արամ Խաչատրյան համերգասրահ մարդկանց հոսքը չի դադարում։ Այստեղ են Հայկոյի գործընկերները, հարազատները, երկրպագուները։ Նրանք վերջին հրաժեշտն են տալիս սիրված երգիչ, երգահան Հայկոյին։...
12:50 01/10/2021Պրոխոր Շալյապինի կինը մահացել է կորոնավիրուսի հետևանքներիցՌուս երգիչ Պրոխոր Շալյապինի կինը՝ Տատյանա Կլաուդիա Դևիսը մահացել է COVID-19-ի հետևանքներից ։ Այս մասին երգիչը հայտնել է Instagram-ի իր էջում, գրում է «ՏԱՍՍ»-ը։ «Ինձ համար շատ դժվար է սա գրել, և ես...
09:40 01/10/2021Լոս Անջելեսի Սուրբ Ղևոնդյանց Մայր տաճարում տեղի է ունեցել Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունըԼոս Անջելեսի Սուրբ Ղևոնդյանց Մայր տաճարում տեղի է ունեցել ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունը, որին ներկա են եղել մեծ թվով արվեստագետներ և հայ համայնքի...
18:51 30/09/2021«Սեր կար իր մեջ, շատ սեր»․ ընկերները՝ Հայկոյի մասինԿոնդի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցում տեղի է ունենում ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկոյի հոգեհանգստի արարողությունը։
18:22 30/09/2021Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենա ջութակահար Սերգեյ ԴոգադինըՀոկտեմբերի 2-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա ջութակահար Սերգեյ Դոգադինը։...
17:30 30/09/2021Մահացել է գրող, ազատամարտիկ, սցենարիստ, անձավախույզ, լեռնագնաց Վահան Տեր-ՂազարյանըԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը խորը վշտով տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 28-ին Երևանում կյանքից հեռացել է գրող, ազատամարտիկ, սցենարիստ, անձավախույզ, լեռնագնաց Վահան...
16:46 30/09/2021Երևանի մետրոպոլիտենի բոլոր կայարաններում վաղ առավոտից հնչում են Հայկոյի ստեղծագործություններըԿարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենի բոլոր կայարաններում վաղ առավոտից հնչում են ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգիչ, երգահան Հայկոյի (Հայկ Հակոբյան) ստեղծագործությունները՝ ժամանակակից մի շարք ֆիլմերի...
14:16 30/09/2021Մինիմալիստ ես, ընդգծված մինիմալիստ. Տիգրան Մանսուրյանը՝ Հայկոյի մասին«Հայկոն երջանիկ էր ու շատ»:
13:34 30/09/2021«Նամակ քեզ, Հայկոս ...Ներիր ինձ». Անահիտ ՍիմոնյանՀայտնի և սիրված երգիչ Հայկոյի նախկին կինը՝ Անահիտ Սիմոնյանը, նրա մահից հետո երկու կարճ տեսանյութ է հրապարակել Ինսթագրամի իր էջում՝ դրանց կցելով նաև Հայկոյին ուղղված նամակներ։ «Նամակ քեզ, Հայկոս ...
12:59 30/09/2021Հայտնի են «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի 2021/2022թթ. կրթաթոշակառուներըՄրցույթում հաղթած 15 տաղանդավոր երեխաներ դարձան «Երաժշտություն հանուն ապագայի» հիմնադրամի 2021/2022թթ.
12:38 30/09/2021Փարիզում ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի հովանու ներքո համերգ է կայացել՝ նվիրված Անրի Վեռնոյի 100-ամյակինՍեպտեմբերի 29-ին, ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի և ՅՈւՆԵՍԿՕ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցչության հովանու ներքո՝ ՀՀ ԿԳՄՍ հետ համատեղ, հարգանքի տուրք է մատուցվել ֆրանսահայ նշանավոր կինոռեժիսոր Անրի Վեռնոյի 100-ամյակի...

16:17 13/12/2016Михаил Пиотровский: В Армении будет чувствоваться дух Эрмитажа«Мы подписали меморандум о научном, культурном взаимодействии, что, полагаю, будет способствовать популяризации армянской культуры», – добавил Армен Амирян.
11:30 13/12/2016Государственный молодежный оркестр Армении представит симфонию Стаса Намина Centuria S-QuarkИзвестный музыкант, композитор, художник, режиссер и продюсер армянского происхождения Стас Намин празднует свое 65-летие.
19:26 12/12/2016Названы номинанты на кинопремию «Золотой глобус»74-ая церемония награждения победителей учрежденной Ассоциацией иностранной прессы Голливуда премии состоится в Лос-Анджелесе 8 января.
17:28 12/12/2016Минкультуры Армении и Государственный Эрмитаж подпишут соглашение о сотрудничествеМихаил Пиотровский также встретится со студентами и преподавателями Архитектурно-строительного университета и Российско-Армянского (Славянского) университета.
16:45 12/12/2016Фильм Дживана Аветисяна «Последний житель» претендует на кинопремию «Золотой глобус»Кинокартина армянского режиссера Дживана Аветисяна «Последний житель» претендует на ежегодную американскую кинопремию «Золотой глобус» в номинации «Лучший фильм на иностранном языке».
11:54 12/12/2016Киностудия Open Road Films Production приобрела права на показ в США фильма «Обещание» о Геноциде армянВ главных ролях фильма «Обещание» задействованы Кристиан Бэйл и Оскар Айзек. Режиссером фильма является лауреат премии «Оскар» Терри Джордж.
20:00 10/12/2016Национальный академический театр им. Сундукяна откроется 13 декабря: жителей и гостей Ереван встретит «Пепо»В октябре министерство культуры РА сообщило, что уже полностью завершены работы по техническому оснащению сцены Национального академического театра имени Габриела Сундукяна.
19:51 10/12/2016Известный итальянский певец Аль Бано прооперировали после двух инфарктов«Меня оперировали три часа, и я слышал все, что происходило в операционной, и мне пришло на ум пошутить, но потом я подумал, что лучше не отвлекать врачей», – рассказал певец.
19:06 10/12/2016Скончался старейший кинорежиссер «Ленфильма» Сергей МикаэлянСергей Микаэлян – ветеран Великой Отечественной войны, в семнадцать лет отправился добровольцем на фронт, был ранен под Ржевом, защищая Москву.
20:50 09/12/2016Глава Минкультуры России: Восстановление памятников в Пальмире возможно после завершения войны в Сирии«Мы были с Пиотровским в мае этого года в Пальмире. Смотрели, состояние там ужасное».
21:00 06/12/2016За 2016 год Музею литературы и искусства им. Егише Чаренца было передано в дар шесть полноценных архивов«Наш Музей обладает наибольшим количеством музейных предметов в Армении, под ними подразумеваются фотографии, открытки и тетради с рукописями».
18:14 06/12/2016Создатель хитов уложил в прокрустово ложе великую трагедию Армении: российский кинокритик о фильме «Землетрясение»А я не узнаю в нем ни классических черт именно армянского народа, ни города Гюмри (бывший Ленинакан), где до сих пор полно руин. Не чувствую обязательного для Армении присутствия Всевышнего.
20:00 05/12/2016К 140-летию Дереника Демирчяна издана уникальная книга – размышления писателя о карабахском и нахичеванском вопросах«В ближайшее время будет завершена реконструкция Дома-музея Дереника Демирчяна, тогда начнется подготовка к организации новой выставки».
18:44 03/12/2016Знаменитый альтист Юрий Башмет дал концерт в московском метроМузыканты исполнили произведения Стравинского, Шостаковича и других известных композиторов.
11:46 03/12/2016Дмитрий Хворостовский отказался от дебюта в Большом театре по состоянию здоровьяИзвестный оперный певец Дмитрий Хворостовский вынужден отказаться от дебютного участия в двух спектаклях «Дон Карлос» в Большом театре, запланированных на 7 и 10 декабря.
20:50 02/12/2016Иран, Азербайджан, Казахстан и Киргизия представили заявку на включение лаваша в список нематериального культурного наследия ЮНЕСКО«В свою очередь история свидетельствует о том, как армянский лаваш географически распространялся и какой путь прошел в течение тысячелетий».
20:40 02/12/2016Президент Армении Серж Саргсян присутствовал на мероприятии в честь 110-летия AGBUМузыкальное представление было в исполнении воспитанников «Дома сынов армянских» Первопрестольного Святого Эчмиадзина и AGBU, а также Центра креативных технологий «Тумо».
20:40 02/12/2016Путин приказал отметить юбилей Достоевского в России на государственном уровнеВ 2021 году будет отмечаться 200 лет со дня рождения Достоевского.
18:58 02/12/2016В Гюмри отреставрирована фреска известного художника Акопа Акопяна «В горах»Она установлена во втором этаже здания Гюмрийского государственного драматического театра имени В. Аджемяна.
16:40 02/12/2016В Армении популяризируют классическую музыку: мастер-классы в школе ВанадзораВ рамках партнерства Beeline и Фонда развития классической музыки в музыкальной школе №1 города Ванадзора сегодня прошли мастер-классы для воспитанников школы.