10:35 23/09/2020Երևանում կանցկացվի «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնըՍեպտեմբերի 24-28-ը Երևանում տեղի կունենա «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնը։ Երաժշտասերները հնարավորություն կունենան ունկնդրելու դասական երաժշտության 5 համերգներ, որոնք կկայանան Կարեն...
20:07 22/09/2020Արվեստների թագավորական ակադեմիան քննարկում է Միքելանջելոյի «Տոնդո Տադդեի» խորաքանդակի վաճառքի հարցըԱրվեստների թագավորական ակադեմիան ուսումնասիրում է Միքելանջելոյի 1504-1506 թվականներին ստեղծած Տոնդո Տադդեին՝ Աստվածամայրը մանուկ Քրիստոսի և Հովհաննես Մկրտչի հետ խորաքանդակը վաճառելու...
16:58 22/09/2020Մշակութային ՊՈԱԿ-ներում նորոգումներ կլինեն, ձեռք կբերեն անհրաժեշտ տեխնիկաՀայաստանի Հանրապետության կառավարության 2020 թվականի սեպտեմբերի 10-ի N 1519-Ն որոշման համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության ենթակայությամբ գործող...
10:29 22/09/2020«Ֆիրդուս այլընտրանքայինի» առաջին մրցանակը շնորհվում է վիետնամցի ճարտարապետինԵրևանի 33-րդ (Ֆիրդուս) թաղամասի քաղաքային միջավայրը վերակենդանացնելու այլընտրանքային առաջարկների մրցույթի ժյուրին սեպտեմբերի 20-ին առցանց ամփոփիչ նիստում որոշել է Առաջին մրցանակը շնորհել ճարտարապետ...
20:06 21/09/2020«Ընկերների» աստղերը «Էմմիի» ժամանակ վերամիավորվել են«Էմմի» մրցանակաբաշխության ժամանակ «Ընկերներ» սերիալի աստղերի մասնակցությամբ անցկացվել է վիդեոկոնֆերանս: kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, արարողության վարող Ջիմի Քիմելն զրուցել է Ջենիֆեր Էնիսթոնի,...
19:49 21/09/2020ԱՄՆ-ում 2001-ի ահաբեկչության մասին ֆիլմ կնկարահանվիԴերասան Ռամի Մալեքը, ով առավել հայտնի է որպես «Բոհեմական ռապսոդիա» ֆիլմում Ֆրեդի Մերկուրիի դերով, նկարահանվելու է 2001 թվականի սեպտեմբերի 11-ին ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած ահաբեկչության մասին պատմող...
17:37 21/09/2020Սոցիալական հեռավորություն չպահպանելու պատճառով Մադրիդի թատրոնը չեղարկել է ներկայացումըԻսպանիայի մայրաքաղաքի Թագավորական թատրոնը հասարակության մի մասի բողոքների պատճառով ստիպված էր չեղյալ հայտարարել կիրակի երեկոյան նախատեսված ներկայացումը: Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտարարվել է Մադրիդի...
16:11 21/09/2020«Ժառանգները» սերիալը «Էմմի» մրցանակի է արժանացել«Ժառանգները» սերիալը «Էմմի» մրցանակ է ստացել՝ «Լավագույն դրամատիկական սերիալ» անվանակարգում. 72-րդ մրցանակաբաշխությունն անցկացվել է ամերիկյան «ABC» հեռուստաալիքի ուղիղ եթերում, փոխանցում է «ՌԻԱ...
15:19 21/09/2020Ինչու է ազգային սայլը մնում տեղումՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ, «Կարին» ավանդական երգի-պարի խմբի հիմնադիր Գագիկ Գինոսյանի բանաձևը
14:16 21/09/2020Christie’s աճուրդում վաճառքի է դրվել տիրանոզավրի ամենամեծ կմախքներից մեկըՀոկտեմբերի 6-ին Նյու Յորքում Christie’s աճուրդում կվաճառվի տիրանոզավրի ամենամեծ ու ամենալավ պահպանված կմախքներից մեկը: Սթեն անունով տիրանոզավրը, որին կոչել են պալեոնթոլոգ Սթեն Սերքիսոնի պատվին, ով...
19:45 19/09/2020Ճապոնիան 2,6 մլրդ դոլար ներդրում կկատարի տիեզերքի հետազոտման գործումՀաջորդ ֆինանսական տարում (2021 թ. ապրիլի 1-2022 թ. մարտի 31) Ճապոնիայի ավիատիեզերական գործակալության («JAXA») բյուջեն կկազմի ռեկորդային 2,6 մլրդ դոլար: Ծախսերի ավելացումը պայմանավորված է Տոկիոյի ՝...
19:15 19/09/2020«Եվրատեսիլ»-ի կազմակերպիչները մրցույթի համար պատրաստել են չորս սցենար«Եվրատեսիլ» միջազգային երաժշտական մրցույթի կազմակերպիչները հայտարարել են հաջորդ տարի միջոցառման անցկացման չորս տարբերակ: 360tv.ru-ի հաղորդմամբ, դա պայմանավորված է նրանով, որ դեռ հայտնի չէ, թե ինչպես...
18:15 19/09/2020Եղիսաբեթ Երկրորդը պրոդյուսեր Հարվի Վայնշտեյնին զրկել է Ասպետական շքանշանիցՄեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդը որոշել է պրոդյուսեր Հարվի Վայնշտեյնին հանել Բրիտանական կայսրության բարձրագույն շքանշանի՝ ասպետների ցուցակից: kinonews.ru-ի հաղորդմամբ, այս տեղեկատվությունը...
18:00 19/09/2020«Փոքր մեղվի մեծ ճամփորդությունը»՝ երեխաների օգնությամբՍոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի բեմում
17:48 19/09/2020Պետրոսյանը նշել է Ստեպանենկոյից ամուսնալուծության պատճառըՀումորիստ Եվգենի Պետրոսյանը նշել է Ելենա Ստեպանենկոյից ամուսնալուծության պատճառը: Արտիստի խոսքով, իր նախկին կինը իրեն կյանքից դուրս էր նետել։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, նա գրել է այդ մասին Ինսթագրամում։...
16:00 19/09/2020Հյ.Իռլանդիայի առողջապահության նախարարն ասել է՝ Վան Մորիսոնի աշխատանքները վտանգավոր ենՀյուսիսային Իռլանդիայի առողջապահության նախարարը հորդորել է զգուշանալ հեղինակ-կատարող Վան Մորիսոնի աշխատանքներից: «Ես չգիտեմ, թե որտեղ է նա վերցնում իր փաստերը: Ես հասկանում եմ, որ էմոցիաներն այստեղ...
14:22 19/09/2020Կարեն Խաչատրյանի ծննդյան 100-ամյակն էԱյսօր լրանում է հայազգի կոմպոզիտոր, թատերական գործիչ, մանկավարժ Կարեն Խաչատրյանի 100-ամյակը։ Կարեն Խաչատրյանը՝ ստեղծագործական հայտնի դինաստիայի ներկայացուցիչ է, դինաստիա, որը տվել է հիանալի...
12:00 19/09/2020Ֆիլմերի ցուցադրություն՝ «Մոսկվա» կինոթատրոնի ամառային դահլիճումՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնը «Մոսկվա» կինոթատրոնի հետ համատեղ՝ հետևելով հայտարարված կարանտինի նոր կանոններին, սկսում է «Կինոն բեմի վրա» խորագրով ցուցադրությունների շարքը՝ կինոթատրոնի ամառային...

19:36 25/04/2014Фильм о любви девушки из маленькой деревушки Ддмашен в сердце Армении попал в КанныФильм о любви девушки из маленькой деревушки Ддмашен в сердце Армении попал в Канны
17:34 25/04/2014Президент НКР Бако Саакян выразил соболезнования в связи с кончиной Константина Орбеляна25 апреля президент НКР Бако Саакян направил телеграмму соболезнования семье Константина Орбеляна. Как передает пресс-служба главы государства, в телеграмме говорится: «С глубоким прискорбием узнал о...
16:16 24/04/2014В Сеуле открылась экспозиция, посвященная 99-й годовщине Геноцида армянСегодня при содействии Музея-института Геноцида армян в Сеуле состоялось открытие временной экспозиции, посвященной 99-й годовщине Геноцида армян.
13:30 24/04/2014В Лос-Анджелесе скончался известный армянский композитор Константин ОрбелянСегодня утром в Лос-Анджелесе в возрасте 86 лет скончался известный армянский композитор и дирижер, Народный артист СССР Константин Орбелян.
09:52 24/04/2014Как создавался мемориальный комплекс «Цицернакаберд»?Мемориальный комплекс «Цицернакаберд», посвященный памяти жертв Геноцида армян, еще со вчерашнего дня посещает большое количество людей.
19:09 23/04/2014Вдова Таривердиева посетила Нагорно-Карабахскую Республику. Перспективы развития музыкального искусства в АрцахеПрезидент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня председателя Благотворительного фонда Таривердиева, вдову известного композитора Веру Таривердиеву и российского поэта Виктора...
09:46 23/04/2014Выдающийся шансонье Шарль Азнавур выступит с концертом в ЕреванеВсемирно известный французский шансонье армянского происхождения Шарль Азнавур 12 мая выступит с концертной программой в Ереване.
20:30 22/04/2014Асмик Погосян переназначена на пост главы Минкультуры АрменииУказом президента Армении Сержа Саргсяна Асмик Погосян переназначена министром культуры республики. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
12:26 21/04/2014Армянские и зарубежные эксперты обсудят в Ереване вопросы, касающиеся Геноцида армянМузей-институт Геноцида армян Национальной академии наук Республики Армения сегодня и завтра организует в Ереване международную научную конференцию на тему «Кавказский фронт Первой мировой войны.
15:44 19/04/2014Музею истории Армении будут переданы уникальные рукописи полководца АндраникаВ Музее истории Армении 22 апреля состоится торжественная церемония передачи в архив музея рукописей героя национально-освободительной борьбы армянского народа Андраника Озаняна, который более...
15:55 18/04/2014В Армении впервые пройдет рыбный фестивальПо случаю праздника Святого Воскресения (Пасхи), отмечаемого в Армении 20 апреля, в стране впервые пройдет рыбный фестиваль.
13:33 18/04/2014Музей-институт Геноцида армян станет научно-исследовательским центром международного значенияСпустя год в здании Музея-института Геноцида армян откроется новая постоянная экспозиция, которая будет исключительной по своему качеству и научности.
09:29 18/04/2014В Мексике ушел из жизни всемирно известный писатель Габриэль Гарсиа МаркесВсемирно известный колумбийский писатель, обладатель Нобелевской премии по литературе Габриэль Гарсиа Маркес скончался в Мехико в возрасте 87 лет.
12:27 16/04/2014Сегодня мир вспоминает великого комика Чарли ЧаплинаСегодня, 16 апреля, английскому актеру, кинорежиссеру и сценаристу, великому комику Чарли Чаплину исполнилось бы 125 лет.
10:57 15/04/2014Примадонна российской эстрады Алла Пугачева празднует юбилей: певице исполнилось 65 летСоветская и российская эстрадная певица, продюсер, композитор, народная артистка СССР Алла Борисовна Пугачева сегодня, 15 апреля, празднует юбилей – ей исполняется 65 лет.
10:24 15/04/2014Второй молодежный фестиваль «Арт-Фест» стартует в Армении в маеВ Армении в мае стартует второй республиканский открытый молодежный фестиваль «Арт-Фест» под девизом «Под одной крышей».
10:25 14/04/2014Назван «лучший фильм года» по версии MTV Movie Awards – «Голодные игры: И вспыхнет пламя»Премию музыкального канала MTV в номинации «лучший фильм года» получила картина «Голодные игры: И вспыхнет пламя».
12:43 08/04/2014Третий международный симпозиум по скульптуре «Акоп Гюрджян» пройдет в городе ШушиВ июле текущего года в Шуши пройдет третий международный симпозиум по скульптуре «Акоп Гюрджян». Симпозиум под названием «Мир Арцаху» в этом году будет посвящен 20-летию подписания договора об...
16:58 07/04/2014Известно имя нового главы Национального академического театра оперы и балета АрменииПо итогам состоявшегося 4 апреля конкурса на замещение вакантной должности директора ГНКО «Национальный академический театр оперы и балета имени А.
14:36 28/03/2014Круглое здание аэропорта «Звартноц» удастся сохранить? Ответил представитель Общественного совета АрменииЗдание №1 ереванского аэропорта «Звартноц» (старое здание, известное в народе как «Круглое») может быть сохранено, и концессионер выразил готовность вести работы в этом направлении.