09:52 19/06/2021Իրանի նախագահական ընտրություններում հաղթել է Իբրահիմ ՌաիսինԻրանի նախագահի թեկնածու Մոհսեն Ռեզային շնորհավորել է դատական իշխանության ղեկավար Իբրահիմ Ռաիսիին նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ: ISNA-ի տարածած լուրը ներկայացնում է «ՌԻԱ...
09:00 19/06/2021Ընտրությունների վերահսկման կոմիտե. Չարչյանի խոսքը որևէ հանցակազմ չի պարունակումԸնտրությունների վերահսկման կոմիտեն ուսումնասիրել է ընդդիմադիր «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորության թեկնածու, ականավոր բժիշկ, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանին ձերբակալելու հիմք հանդիսացած ձայնագրությունը։...
20:15 18/06/2021Աննա Գրիգորյան. Հունիսի 20-ին ջնջվելու են բոլոր բաժանարար գծերը, պետությունը մեկն է բոլորիս համար«Այսօր հրապարակում կանգնած են այն մարդիկ, ովքեր Հայաստանին ուզում են վերադարձնել հաղթանակները, հային՝ հաղթողի հոգեբանությունը, Հայաստանի քաղաքացուն՝ արժնապատվությունն ու արդարությունը»,-...
15:38 18/06/2021ՄԱԿ-ը նախազգուշացրել է վերահաս համաճարակի մասին, որի դեմ պատվաստանյութ չկաԵրաշտի նման թաքնված գլոբալ խնդիրը կարող է վերաճել հաջորդ համաճարակի, եթե երկրները շտապ քայլեր չձեռնարկեն՝ կլիմայի արտակարգ իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ: Այս մասին ասվում է ՄԱԿ-ի զեկույցում,...
11:51 18/06/2021Սաթի Սպիվակովա. Հայաստան՝ հնչում են անմեղ սպանված երեխաների ձայները, լսվում հնչյունները գլխատված եկեղեցիների զանգերի«Արթնացե՛ք, արթնացե՛ք: Մենք Հայրենիք ենք կորցնում: ...Այսօր միայն Ռոբերտ Քոչարյանն ու իր թիմը կարող են վերադարձնել մեր խլած արժանապատվությունը, պաշտպանել մեր սահմանները»:
22:46 17/06/2021Արցախի ՄԻՊ. Հայության տարանջատման և ներքին թշնամանքի հրահրման անընդունելի փորձեր են լինումԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է Հայաստանում նախընտրական քարոզչության ընթացքում պառակտիչ հայտարարություններին՝ դատապարտելով դրանք.
15:44 17/06/2021«Նման գործողությունները դիտարկում ենք «Պատիվ ունեմ» դաշինքի հրապարակային գործունեությունը խոչընդոտելու հերթական անթաքույց փորձ»«Պատիվ ունեմ» կուսակցությունների դաշինքի հայտարարությունը ՀՀ-ում հավատարմագրված օտարերկրյա լրատվամիջոցների կոնտակտային տվյալները չտրամադրելու վերաբերյալ
15:18 17/06/2021ԵԽ պատգամավոր․ Դադարեցրեք հայ ռազմագերիների կեղծ դատավարությունըԵվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Լուկաս Ֆուրլասն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից հայ ռազմագերիների նկատմամբ դատավարությանը։ «Դադարեցրեք հայ ռազմագերիների նկատմամբ կեղծ դատավարությունը, որոնք գերության...
11:42 17/06/202117.06.2021. Կորոնավիրուսի 96 նոր դեպք է գրանցվել, 1 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5585 կորոնավիրուսով հիվանդ։
14:12 16/06/2021Փաշինյանը շարունակել է բարբաջել Սյունիքով Նախիջևան բացվելիք, մեզ համար աղետալի հետևանքներ ունենալիք միջանցքից. Պահեստազորի սպաներ«Հունիսի 15-ին Էրդողան-Ալիև զույգն եղել է Արցախում, իսկ ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատարությունը նախընտրական քարոզարշավի հետ համատեղող Նիկոլ Փաշինյանը՝ Սյունիքում»։
11:43 16/06/2021123 մտավորականների կոչը՝ «Հայաստան» դաշինքին սատարելու վերաբերյալ«Հունիսի 20-ի ընտրությամբ է որոշվելու հայ ժողովրդի` որպես միասնական նպատակներ ունեցող ազգի և Հայաստան պետության լինելիության հեռանկարը»։
11:21 16/06/202116.06.2021. Կորոնավիրուսի 99 նոր դեպք է գրանցվել, 1 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5584 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:32 16/06/2021Արցախի կառավարությունում մշակվել է «Բռնազավթված տարածքների մասին» օրենքի նախագիծ«Էրդողանի ու Ալիևի Շուշի այցի և հայտարարությունների վերաբերյալ Արցախի Հանրապետության կառավարության հստակ դիրքորոշումն այն է, որ նրանց գործողությունները ապօրինի են»:
20:18 15/06/2021Շնորհակալ եմ շուրջ 2 տասնյակ դիվանագետ ընկերներիս՝ գործող իշխանությանը ձայն չտալու համար․ Սուրեն ՍարգսյանՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է․ «Շնորհակալ եմ շուրջ 2 տասնյակ՝ օտար երկրներում հավատարմագրված հայ դիվանագետ ընկերներիս և նրանց ընտանիքների անդամներին, նապապես ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու և...
16:57 15/06/2021ԼՂ-ում ռուս խաղաղապահների մանդատը պետք է լինի անժամկետ. Ռոբերտ ՔոչարյանԱրցախի առաջին նախագահ, Հայաստանի երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը կարծում է, որ ԼՂ-ում ռուս խաղաղապահների մանդատը պետք է լինի անժամկետ։ «Մանդատը սահմանափակված է...
16:28 15/06/2021ՔՊ «Գազել»-ի քաղաքացին խոստովանում է՝ Սյունիք է եկել ԵրևանիցՆիկոլ Փաշինյանի՝ Սյունիքի տարբեր համայնքներում հանդիպումներին միկրոավտոբուսներով մարդիկ են տարել Երևանից։ News.am-ը հրապարակել է մի տեսանյութ, որտեղ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության լոգոյով...
15:06 15/06/2021Դատական նիստը հետաձգվեց մինչև հունիսի 29-ըԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը (Շենգավիթի նստավայր), նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, այսօր հետաձգեց ԵԴ/0253/01/19 գործով քննությունը մինչև հունիսի 29-ը։ Դատական նիստին ներկա չեն եղել...
12:05 14/06/2021Բաքուն լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեքչյանին դատապարտեց 20 տարվա ազատազրկմանԲաքվի դատարանը 20 տարվա ազատազրկման դատապարտեց լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեքչյանին, որին ներկայացնում է իբրև վարձկան, որը «կռվել է Արցախում՝ 2500 ԱՄՆ դոլարի վարձատրության դիմաց», դատապարտեց 20 տարվա...
11:15 14/06/202114.06.2021. Կորոնավիրուսի 41 նոր դեպք է գրանցվել, 4 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5582 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:50 14/06/2021Խաչատրյանի անվան մրցույթի միջոցով ՀՀ-ն ամբողջ աշխարհին ցույց է տալիս իր մշակույթի մակարդակը. Պավել ԿոգանՄրցույթի հաղթող է ճանաչվել Ճապոնիան ներկայացնող դիրիժոր Դաիչի Դեգուչին։

11:21 05/12/2019В мире сегодня отмечают День добровольцевДобровольцы (а в последние годы все чаще можно услышать трансформированное из английского – волонтеры) – это люди, которые тратят свое свободное время на благо общества.
11:16 05/12/2019Из-за непогоды закрыта ведущая из Армении в Арцах дорогаПеревал Варденяц (со стороны Гегаркуникской области) закрыт для грузовиков, а для остальных транспортных средств – труднопроходим.
10:47 05/12/2019На встрече с главой МИД Азербайджана Зограб Мнацаканян подчеркнул необходимость прямого участия Арцаха в переговорахГлава МИД Армении подчеркнул скромный результат в рамках договоренностей по подготовке народов к миру.
13:07 04/12/2019На территории Армении есть труднопроходимые автодорогиНа перевале Варденяц и автодороге Сотк-Карвачар образовался гололед.
10:15 04/12/20194 декабря – День заказов подарков и написания писем Деду МорозуДед Мороз в каждой стране имеет разные имена, а его прообразами были совершенно разные «персонажи». Армянский Дед Мороз – Каханд Папа или Мец Папук («Дедушка нового года»).
14:25 03/12/2019Делегация Армении будет командирована в АзербайджанТРАСЕКА – многосторонняя программа сотрудничества, которая была предложена Европейским Союзом в 1993 году.
15:42 02/12/2019В Армении электропоезд врезался в автомобиль: есть пострадавшиеСпасатели обесточили автомобиль «ВАЗ-2106» и перекрыли подачу топлива.
10:17 02/12/2019Бако Саакян и Никол Пашинян встретились с кандидатами на пост президента АрцахаПремьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Республики Арцах Бако Саакян провели встречу с деятелями, которые готовятся выдвинуть свои кандидатуры на предстоящих в Арцахе президентских выборах...
09:45 30/11/2019Сегодня отмечается День памяти Свв. Апостолов Фаддея и Варфоломея – первых просветителей АрменииОснованная Свв. Фаддеем и Варфоломеем Армянская Церковь называется Апостольской.
10:08 29/11/2019150-летие со дня рождения Комитаса: жизнь великого армянского композитора в фотографияхПараллельно с преподаванием Комитас создает хор, оркестр народных инструментов, обработки народных песен, пишет первые исследования об армянской церковной музыке.
10:12 28/11/2019Праздники Армянской Церкви: 28 ноября в календареСв. Епископ Багарат был Силикийским просветителем, учеником Св. апостола Петра.
13:09 27/11/2019Врио ректора ЕГУ отказался принимать студентов: они продолжают сидячий пикет у его кабинетаУчастник акции, студент ЕГУ Геворк Гюлумян в свою очередь сказал, что накануне исполняющий обязанности ректора ЕГУ их не выслушал, его они ждали на заседании факультета армянской филологии.
10:23 27/11/2019Самолет Ереван-Москва сел в ростовском аэропорту Платов по техническим причинамПо словам представителя аэропорта, авиакомпания прислала за пассажирами резервный борт, который вылетел в Москву.
14:21 25/11/2019«Не поднимайте тосты за мое здоровье, а продолжите мое дело»: герою Армении и Арцаха Монте Мелконяну исполнилось бы 62 года«Наш путь был сложным, но цель – велика… а ведущий к великой цели путь – это победа», – это слова Монте «Аво» Мелконяна – героя Карабахской освободительной войны.
11:38 25/11/2019МЧС Армении: На серпантинах Дилижана и автодороге Горис-Капан наблюдается туманМЧС Армении сообщает, что 25 ноября по состоянию на 08:42 по местному времени, на территории Армении все дороги проходимы.
16:52 22/11/2019Римская конвенция и узы брака не позволили депортировать из Кузбасса армянина без гражданстваС учётом его материального положения назначил наказание за совершённое правонарушение в виде административного штрафа в размере двух тысяч рублей.
11:09 21/11/2019Праздники Армянской церкви: Введение вo храм Пресвятой БогородицыПри императоре Юстиниане в Иерусалиме была возведена и 21 ноября 543 г. освящена церковь Пресвятой Богородицы.
11:51 20/11/2019Никол Пашинян предложил свою формулу карабахского урегулирования«Как это может отразиться? К примеру, сейчас бывший министр охраны природы находится в розыске, разве это может отразиться на моем отношении к природе Армении? Или, к примеру, бывший министр финансов...
13:59 18/11/2019Стрельба в калифорнийском городе Фресно: погибли четыре человекаВ результате стрельбы в калифорнийском городе Фресно погибли четыре человека, еще не менее шести получили огнестрельные ранения.
10:34 18/11/2019В США женатый мужчина убил любовницу и выдавал себя за нееДва месяца Феден считали без вести пропавшей, пока 5 октября в пустыне не обнаружили труп женщины.