09:52 19/06/2021Իրանի նախագահական ընտրություններում հաղթել է Իբրահիմ ՌաիսինԻրանի նախագահի թեկնածու Մոհսեն Ռեզային շնորհավորել է դատական իշխանության ղեկավար Իբրահիմ Ռաիսիին նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ: ISNA-ի տարածած լուրը ներկայացնում է «ՌԻԱ...
09:00 19/06/2021Ընտրությունների վերահսկման կոմիտե. Չարչյանի խոսքը որևէ հանցակազմ չի պարունակումԸնտրությունների վերահսկման կոմիտեն ուսումնասիրել է ընդդիմադիր «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորության թեկնածու, ականավոր բժիշկ, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանին ձերբակալելու հիմք հանդիսացած ձայնագրությունը։...
20:15 18/06/2021Աննա Գրիգորյան. Հունիսի 20-ին ջնջվելու են բոլոր բաժանարար գծերը, պետությունը մեկն է բոլորիս համար«Այսօր հրապարակում կանգնած են այն մարդիկ, ովքեր Հայաստանին ուզում են վերադարձնել հաղթանակները, հային՝ հաղթողի հոգեբանությունը, Հայաստանի քաղաքացուն՝ արժնապատվությունն ու արդարությունը»,-...
15:38 18/06/2021ՄԱԿ-ը նախազգուշացրել է վերահաս համաճարակի մասին, որի դեմ պատվաստանյութ չկաԵրաշտի նման թաքնված գլոբալ խնդիրը կարող է վերաճել հաջորդ համաճարակի, եթե երկրները շտապ քայլեր չձեռնարկեն՝ կլիմայի արտակարգ իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ: Այս մասին ասվում է ՄԱԿ-ի զեկույցում,...
11:51 18/06/2021Սաթի Սպիվակովա. Հայաստան՝ հնչում են անմեղ սպանված երեխաների ձայները, լսվում հնչյունները գլխատված եկեղեցիների զանգերի«Արթնացե՛ք, արթնացե՛ք: Մենք Հայրենիք ենք կորցնում: ...Այսօր միայն Ռոբերտ Քոչարյանն ու իր թիմը կարող են վերադարձնել մեր խլած արժանապատվությունը, պաշտպանել մեր սահմանները»:
22:46 17/06/2021Արցախի ՄԻՊ. Հայության տարանջատման և ներքին թշնամանքի հրահրման անընդունելի փորձեր են լինումԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է Հայաստանում նախընտրական քարոզչության ընթացքում պառակտիչ հայտարարություններին՝ դատապարտելով դրանք.
15:44 17/06/2021«Նման գործողությունները դիտարկում ենք «Պատիվ ունեմ» դաշինքի հրապարակային գործունեությունը խոչընդոտելու հերթական անթաքույց փորձ»«Պատիվ ունեմ» կուսակցությունների դաշինքի հայտարարությունը ՀՀ-ում հավատարմագրված օտարերկրյա լրատվամիջոցների կոնտակտային տվյալները չտրամադրելու վերաբերյալ
15:18 17/06/2021ԵԽ պատգամավոր․ Դադարեցրեք հայ ռազմագերիների կեղծ դատավարությունըԵվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Լուկաս Ֆուրլասն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից հայ ռազմագերիների նկատմամբ դատավարությանը։ «Դադարեցրեք հայ ռազմագերիների նկատմամբ կեղծ դատավարությունը, որոնք գերության...
11:42 17/06/202117.06.2021. Կորոնավիրուսի 96 նոր դեպք է գրանցվել, 1 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5585 կորոնավիրուսով հիվանդ։
14:12 16/06/2021Փաշինյանը շարունակել է բարբաջել Սյունիքով Նախիջևան բացվելիք, մեզ համար աղետալի հետևանքներ ունենալիք միջանցքից. Պահեստազորի սպաներ«Հունիսի 15-ին Էրդողան-Ալիև զույգն եղել է Արցախում, իսկ ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատարությունը նախընտրական քարոզարշավի հետ համատեղող Նիկոլ Փաշինյանը՝ Սյունիքում»։
11:43 16/06/2021123 մտավորականների կոչը՝ «Հայաստան» դաշինքին սատարելու վերաբերյալ«Հունիսի 20-ի ընտրությամբ է որոշվելու հայ ժողովրդի` որպես միասնական նպատակներ ունեցող ազգի և Հայաստան պետության լինելիության հեռանկարը»։
11:21 16/06/202116.06.2021. Կորոնավիրուսի 99 նոր դեպք է գրանցվել, 1 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5584 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:32 16/06/2021Արցախի կառավարությունում մշակվել է «Բռնազավթված տարածքների մասին» օրենքի նախագիծ«Էրդողանի ու Ալիևի Շուշի այցի և հայտարարությունների վերաբերյալ Արցախի Հանրապետության կառավարության հստակ դիրքորոշումն այն է, որ նրանց գործողությունները ապօրինի են»:
20:18 15/06/2021Շնորհակալ եմ շուրջ 2 տասնյակ դիվանագետ ընկերներիս՝ գործող իշխանությանը ձայն չտալու համար․ Սուրեն ՍարգսյանՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է․ «Շնորհակալ եմ շուրջ 2 տասնյակ՝ օտար երկրներում հավատարմագրված հայ դիվանագետ ընկերներիս և նրանց ընտանիքների անդամներին, նապապես ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու և...
16:57 15/06/2021ԼՂ-ում ռուս խաղաղապահների մանդատը պետք է լինի անժամկետ. Ռոբերտ ՔոչարյանԱրցախի առաջին նախագահ, Հայաստանի երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը կարծում է, որ ԼՂ-ում ռուս խաղաղապահների մանդատը պետք է լինի անժամկետ։ «Մանդատը սահմանափակված է...
16:28 15/06/2021ՔՊ «Գազել»-ի քաղաքացին խոստովանում է՝ Սյունիք է եկել ԵրևանիցՆիկոլ Փաշինյանի՝ Սյունիքի տարբեր համայնքներում հանդիպումներին միկրոավտոբուսներով մարդիկ են տարել Երևանից։ News.am-ը հրապարակել է մի տեսանյութ, որտեղ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության լոգոյով...
15:06 15/06/2021Դատական նիստը հետաձգվեց մինչև հունիսի 29-ըԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը (Շենգավիթի նստավայր), նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, այսօր հետաձգեց ԵԴ/0253/01/19 գործով քննությունը մինչև հունիսի 29-ը։ Դատական նիստին ներկա չեն եղել...
12:05 14/06/2021Բաքուն լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեքչյանին դատապարտեց 20 տարվա ազատազրկմանԲաքվի դատարանը 20 տարվա ազատազրկման դատապարտեց լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեքչյանին, որին ներկայացնում է իբրև վարձկան, որը «կռվել է Արցախում՝ 2500 ԱՄՆ դոլարի վարձատրության դիմաց», դատապարտեց 20 տարվա...
11:15 14/06/202114.06.2021. Կորոնավիրուսի 41 նոր դեպք է գրանցվել, 4 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5582 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:50 14/06/2021Խաչատրյանի անվան մրցույթի միջոցով ՀՀ-ն ամբողջ աշխարհին ցույց է տալիս իր մշակույթի մակարդակը. Պավել ԿոգանՄրցույթի հաղթող է ճանաչվել Ճապոնիան ներկայացնող դիրիժոր Դաիչի Դեգուչին։

11:10 23/01/2019Lars road open for trafficStepantsminda-Lars highway is open for all means of transport as of 10am Wednesday, the Roads Department of Georgia’s Ministry of Regional Development and Infrastructure told the Armenian Ministry of...
10:39 22/01/2019Armenian Church commemorates St. Vahan of GoghtenThe Armenian Apostolic Church honors today the memory of St. Vahan of Goghten. Vahan of Goghten was the son of Prince Khosrov, the governor of the province of Goghten. In childhood, together with...
17:03 21/01/2019Expert predicts deterioration of media freedom in ArmeniaPolitical scientist Aghasi Yenokyan, who served as chief of the Yerevan Bureau of Radio Free Europe/Radio Liberty, predicts the press freedom in Armenia is under risk of deterioration and pressures...
10:36 19/01/2019Armenian Church commemorates the King St. Theodos and Children of EphesusThe Armenian Apostolic Church commemorates today the King St. Theodos and Children of Ephesus. King and distinguished Captain Theodos, who is called also Theodos the Great, is known to the Christian...
12:01 18/01/2019Mother of fallen Armenian soldier gives birth to twin boysThe 40-year-old mother of Armenian soldier Karen Danielyan who fell in Artsakh in 2017, has given birth to twin boys in the town of Artik.
13:28 17/01/2019PM: One thing is clear – the number of ministries will be cut downAccording to the Armenian law, the government is considered formed when the two-thirds of its members are appointed, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at a Cabinet meeting on Thursday.
11:11 17/01/2019Possible summit of Armenian, Azerbaijani leaders would boost Karabakh talks: statementA possible summit between the leaders of Armenia and Azerbaijan would give a strong impulse to the dynamic of negotiations on Nagorno-Karabakh (Artsakh), the co-chairs of the OSCE Minsk Group said in...
10:24 17/01/2019Armenian Church commemorates St. Anton the HermitThe Armenian Apostolic Church honors today the memory of Saint Anton the Hermit. Some time after the spread of Christianity the hermits’ movement started, Qahana.am reports. Hermits were those...
14:17 16/01/2019Iranian media present New Year photos from ArmeniaIranian news agency ILNA has published photos from Armenia during the New Year celebrations. The full photo series titled "New Year in Armenia" is available here.
11:21 16/01/2019Lars road closedStepantsminda-Lars highway is shut down for all types of vehicles as of 10am Wednesday, the Roads Department of Georgia’s Ministry of Regional Development and Infrastructure told the Armenian...
11:43 15/01/2019Lars road open for all types of vehiclesStepantsminda-Lars highway is open for all types of vehicles as of 10am Tuesday, the Roads Department of Georgia’s Ministry of Regional Development and Infrastructure told the Armenian Ministry of...
10:53 15/01/2019Armenian ambassador hands credentials to Donald TrumpAmbassador of Armenia Varuzhan Nersesyan presented his credentials to President of the United States Donald J.
11:44 14/01/2019Armenia’s new parliament holds first sessionThe Seventh Convocation National Assembly of Armenia opened its inaugural session on Monday, January 14.
10:46 14/01/2019Armenian Church celebrates Nativity of Saint John the BaptistThe Armenian Apostolic Church is celebrating on Monday, January 14, the Nativity of Saint John the Baptist (Forerunner).
14:56 11/01/2019‘Don't go to Armenia as you might get back with too many stories’: Unique travel film by ToltFrench travel blogger Benjamin Martinie, aka Tolt, has unveiled a unique video about Armenia he has made during his recent trip to the country.
14:29 11/01/2019Election of CoE Secretary General: Candidatures receivedAt the expiry of the deadline for member States to propose candidates for the election of the next Secretary General of the Council of Europe (CoE), the following candidatures have been received by...
11:20 09/01/2019Today marks 95th birthday of renowned filmmaker Sergei ParajanovToday, January 9, marks the 95th birthday anniversary of renowned Soviet Armenian film director and scriptwriter Sergei Parajanov.
14:06 08/01/2019Winter military draft kicks off in ArmeniaWinter conscription is starting in Armenia on Tuesday, with the place of service of the conscripts to be determined by drawing lots.
11:37 08/01/2019Pashinyan: ‘There is only one solution to all our problems, and that solution is called work’Acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has congratulated fellow citizens on the first working day of 2019 after the holidays.
11:34 06/01/2019Feast of the Holy Nativity and Theophany of Our Lord Jesus ChristEach year, on January 6, the Armenian Apostolic Church celebrates the Feast of the Holy Nativity and Theophany of Our Lord Jesus Christ, which is the commemoration of the Birth and Baptism of Jesus...