11:52 05/07/202105.07.2021. Կորոնավիրուսի 53 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5628 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:18 05/07/2021Բաթումիում ադրբեջանցիները հարձակվել են ախալքալաքցի դպրոցականների վրա«Ղարաբաղը մերն է թե՞ ձերը»
17:43 03/07/202129 տարի առաջ այս օրը զոհվել է Դուշման ՎարդանըԱյսօր Հայաստանի հերոս Դուշման Վարդանի՝ Վարդան Ստեփանյանի մահվան օրն է։ Նա մահացել է 1992 թվականի հուլիսի 3-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Մյուրիշեն համայնքում։ «Զենք վերցնել ու գնալ կռվելու...
11:36 03/07/202103.07.2021. Գրանցվել է կորոնավիրուսի 125 նոր դեպք, երեք մարդ մահացել էԵրեկ կատարվել է 5073 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 125 նոր դեպք: ԱՆ հրապարակած տվյալների համաձայն, կա 97 առողջացած, գրանցվել է 3 մահվան դեպք: Համավարակից ի վեր...
09:15 03/07/2021Զոհվելուց անցել է 9 ամիս, ԴՆԹ-ն հաստատեց, եզդի Հովոն անմահացել էՀայաստանում երիտասարդ եզդիների ասոցիացիայի նախագահ Սաիդ Ավդալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է ազգությամբ եզդի Հովհաննես Բաքոյանի լուսանկարն ու հայտնել՝ եզդի Հովոն անմահացել է.
20:06 02/07/2021Իմ հայկական ինքնությունը անհիմն կապում ես ահաբեկչության հետ և դա հենց ատելության խոսք է․ Փայլանը՝ ԱլթունինԹուրքիայի խորհրդարանի հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը անդրադարձել է այդ երկրի նախագահականի հանրային կապերի վարչության պետ Ֆահրեթթին Ալթունի հակահայկական հռետորաբանությանը։ Այս մասին գրում է...
13:25 02/07/2021Տիգրանակերտի դեպքում ադրբեջանցիները չգիտեն՝ մեզ ինչի մեջ մեղադրեն. Համլետ ՊետրոսյանՀնագետը նշում է՝ մենք այնպիսի գյուտ ենք արել, որ այդքան էլ հեշտ չէ արհամարհելը:
18:10 01/07/2021Վատիկանում մեկնարկել է Լիբանանի հոգևոր պետերի հանդիպումըԺողովի առաջին նիստում դասախոսությամբ հանդես է եկել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Առաջինը:
12:11 01/07/2021Արցախի պետնախարար. Արցախում հիմա էլեկտրաէներգիայի մատակարարման խնդիրներն ավելի սուր են արտահայտվածԱրցախում պատերազմի ընթացքում Ադրբեջանի օկուպացիայի հետևանքով ջրային շատ ակունքների նկատմամբ վերահսկողություն այժմ հայկական կողմը չունի։ Առաջացած ջրի խնդրի լուծման համար Արցախում մտածում են ջրամբարներ...
12:35 30/06/2021Forbes. Հակամարտության գոտիներում խաղող աճեցնող հնագույն գինեգործական երկրներից մեկը. Հայաստանի վերածնունդըForbes հայտնի պարբերականն անդրադարձել է Հայաստանում գինեգործությանն ու գինու մշակույթին։ «Գինու շատ արտադրողների համար խաղողի բերքահավաքը ամենալարված ժամանակաշրջանն է, քանի որ դրանից է կախված գինու...
11:12 30/06/202130.06.2021. Կորոնավիրուսի 128 նոր դեպք է գրանցվելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5613 կորոնավիրուսով հիվանդ։
17:22 29/06/2021Հատկապես այսօր մեր գիտության առջև դրված են խնդիրներ. Ռադիկ ՄարտիրոսյանՀունիսի 28-ին ՀՀ Գիտությունների Ազգային ակադեմիայում տեղի էր ունեցել ՀՀ ԳԱԱ նախագահի, փոխնախագահի և ակադեմիկոս քարտուղարի ընտրություններ: ԳԱԱ նախագահ էր ընտրվել «Հայկենսատեխնոլոգիա» գիտաարտադրական...
15:41 29/06/2021Հրապարակվել են մի քանի առարկաների միասնական քննությունների արդյունքներըԳնահատման և թեստավորման կենտրոնը հրապարակել է հունիսի 22-ին տեղի ունեցած «Ֆիզիկա» ու «Հայոց պատմություն» և հունիսի 25-ին անցկացված «Քիմիա» ու «Ռուսաց լեզու» առարկաների միասնական քննությունների...
15:29 29/06/2021Վրաստանում 10-20 %-ը վարակված են կորոնավիրուսային վարակի հնդկական շտամովՄոտ ժամանակներս Վրաստանում հնարավոր է կորոնավիրուսային վարակի և հիվանդների մահացության դեպքերի աճ: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ՝ երեքշաբթի ճեպազրույցում այդ մասին ասել է առողջապահության փոխնախարար Թամարա...
11:10 29/06/202129.06.2021. Կորոնավիրուսի 116 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5613 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:26 28/06/202128.06.2021. Կորոնավիրուսի 54 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5609 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:30 28/06/2021Հայկական դուդուկի պատմությունը՝ ճապոնական դպրոցների երաժշտության դասագրքերումԱյսօր Ճապոնիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արեգ Հովհաննիսյանը դեսպանությունում ընդունել է ճապոնացի դուդուկահար Յասուտակա Տարումիին, որը տևական ժամանակ զբաղվում է Ճապոնիայում հայկական երաժշտության...
09:09 26/06/2021Հայ փաստաբաններն ուզում են մուտք գործել Ադրբեջան՝ ստանձնելու հայ գերիների պաշտպանությունըՀՀ Փաստաբանների պալատը որոշել է դիմել ՀՀ իրավասու մարմիններին, Ադրբեջանի իրավասու մարմիններին, Ադրբեջանի փաստաբանների միությանը, ինչպես նաև միջազգային այլ կառույցներին։
12:22 25/06/2021Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսը հիշել է իր այցը ՀայաստանՀինգշաբթի Վատիկանում Հռոմի պապը հանդիպել է «ՌՈԱՔՕ» կրոնական կազմակերպության անդամներին, որի ընթացքում իշել է 2016-ին Հայաստան կատարած այցը և թե ինչպես Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.
10:25 25/06/2021Արթուր Բազեյանը՝ մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության լավագույն բռնցքամարտիկ56 կգ քաշային Արթուր Բազեյանը ճանաչվել է Իտալիայում կայացած բռնցքամարտի մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության լավագույն բռնցքամարտիկ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանի Բռնցքամարտի Ֆեդերացիայից։...

18:37 17/01/2020История одного солдата: герою Апрельской войны Меружану Степаняну сегодня исполнилось бы 27 летМеружан Степанян родился 17 января 1993 года в Гюмри.
15:14 17/01/2020В Ереване обнаружено тело экс-главы СНБ Армении Георгия КутоянаЧуть ранее в одной из квартир на улице Паруйра Севака города Ереван обнаружено тело бывшего начальника Службы национальной безопасности Армении Георгия Кутояна – с огнестрельным ранением.
12:15 16/01/2020Католикос Гарегин Второй отслужит панихиду по случаю 30-й годовщины погромов армян в Баку и СумгаитеВ церкви Сурб Гаяне 19 января в конце Святой литургии под предводительством Его Святейшества, Верховного патриарха и католикоса всех армян Гарегина II будет отслужена панихида.
10:10 16/01/2020Праздники Армянской Апостольской Церкви: 16 января в календареДень памяти Свв. Патриарха Петра, дьякона Авессалома и епископа Власа
12:14 15/01/2020Омбудсмен Арцаха призывает международное сообщество дать правовую оценку погромам армян в БакуАртак Бегларян выступил с заявлением в связи 30-й годовщиной массовых убийств армян в Баку, организованных Азербайджаном в январе 1990 года.
10:56 15/01/2020МЧС предупреждает водителей о гололеде на ряде автодорог АрменииПеревал Варденяц и автодорога Сотк-Карвачар труднопроходимы для всех видов транспортных средств.
14:37 14/01/2020Armenia Airways получила гарантии от Ирана и возобновляет авиарейсы Ереван-ТегеранУчитывая вышеотмеченное, авиакомпания Armenia Airways возобновляет регулярные авиарейсы Ереван-Тегеран-Ереван с 14 января, отмечается в заявлении.
10:15 14/01/2020Праздники Армянской Церкви: 14 января – Рождество Св. Иоанна КрестителяAрмянская Апостольская Церковь каждый раз торжественно отмечает рождество Иоанна Крестителя, который возвестил о пришествии Иисуса Христа.
09:09 11/01/2020В Иране заявили, что украинский самолёт был случайно сбит в результате «человеческой ошибки»В генштабе добавили, что сбили самолет, поскольку тот пролетал рядом с важным военным объектом
10:38 09/01/20209 января – день рождения кинорежиссера и сценариста Сергея ПараджановаСегодня, 9 января, исполняется 96 лет со дня рождения советского кинорежиссера и сценариста, Народного артиста Армении и Украины Сергея Параджанова.
11:03 08/01/2020Глава МИД Армении выразил соболезнования близким погибших при крушении самолета под ТегераномПассажирский самолет международных авиалиний Украины разбился вскоре после вылета из международного аэропорта имени имама Хомейни в Тегеране рано утром 8 января.
09:58 08/01/2020При крушении украинского лайнера в Иране никто не выжилКак сообщил РИА Новости представитель минавиации Ирана Джаафар Заде, на борту самолета находились 167 пассажиров.
10:44 06/01/2020Армянская Апостольская Церковь отмечает Богоявление и Святое Рождество6 января Армянская Апостольская Церковь отмечает праздник Богоявление и Рождества Иисуса Христа, в память событий Рождения и Крещения Иисуса Христа.
18:15 03/01/2020Премьер Армении – «диванным геополитикам»: «Сидите спокойно там, где сидели!»Республика Армения, ее граждане и находящиеся в нашей стране многочисленные туристы живут в повседневном русле, отметил он.
10:44 03/01/2020Снег и гололед: представлены подробности о состоянии дорог в АрменииПеревал Варденяц (со стороны Гегаркуникской области) для грузовиков закрыт, а для легковых автомобилей – труднопроходим.
20:00 30/12/2019Какая погода ждет жителей Армении в новогодние праздники? Рассказали синоптикиВ столице Армении Ереване днем 30 декабря, 31 декабря, 1-4 января прогнозируется погода без осадков.
10:05 30/12/2019В Армении начался рождественский постНакануне , 29 декабря, Армянская Апостольская Церковь отметила Масленицу Рождественского поста․
14:54 28/12/2019В Минюсте Армении открестились: официального письма из Венецианской комиссии не получалиЧто касается неофициального письма, оно не подлежит публикации, говорится в сообщении.
10:55 28/12/2019МЧС предупреждает водителей о гололеде и тумане на дорогах АрменииПеревал Варденяц для грузовиков закрыт, а для легковых автомобилей – труднопроходим.
10:16 28/12/2019Праздники Армянской Церкви: 28 декабря в календареДень памяти Свв. апостолов Иакова Зеведеева и Иоанна Евангелиста