11:17 28/05/202128.05.2021. Կորոնավիրուսի 104 նոր դեպք է գրանցվել, 9 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5504 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:00 28/05/2021Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրն էԱյն գոյատևել է մինչև 1920 թվականի դեկտեմբերի 2-ը
20:24 27/05/2021ՀՀ-ն իրավունք է վերապահում ձեռնարկել անհրաժեշտ քայլեր՝ իր տարածքային ամբողջականությունը պաշտպանելու համար. ԱդոնցՀՀ ԱԳՆ-ում մայիսի 27-ին տեղի է ունեցել ԱԳ նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցի և ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի օպերատիվ արձագանքման վարչության պետի տեղակալ գնդապետ Նորայր Կարապետյանի հանդիպումը Հայաստանի...
14:28 27/05/2021Հայաստանը դիմել է ՄԻԵԴ՝ 6 հայ զինծառայողների հիմանարար իրավունքների ապահովման պահանջովՀայաստանի Հանրապետությունը դիմել է Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարան՝ գերեվարված 6 հայ զինծառայողների հիմանարար իրավունքների ապահովման պահանջով։ Այս մասին հայտնում է ՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներկայացուցիչը։...
11:17 27/05/202127.05.2021. Կորոնավիրուսի 140 նոր դեպք է գրանցվել, 5 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5495 կորոնավիրուսով հիվանդ։
13:37 26/05/2021Ֆրունզե Դովլաթյանի ծննդյան օրն է«Նա է այն մարդը, որն իր «Բարև, ես եմ»-ով նոր ճանապարհ բացեց հայ կինոյի համար, տարավ հայ կինոն աշխարհով մեկ, տարավ Կանն, որն անհասանելի էր ու դրանից հետո էլ մնաց անհասանելի»:
10:53 26/05/2021Այսօր մինչև ժամը 18-ը քաղաքական ուժերը պետք է ԿԸՀ ներկայացնեն գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերըՔվեարկության օրվանից ոչ ուշ, քան 25 օր առաջ, կուսակցությունները, կուսակցությունների դաշինքները Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով պետք է ներկայացնեն գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը։ Կենտրոնական...
12:58 24/05/2021Պաշտոններից ազատում են պետական համակարգի այն աշխատակիցներին, որոնք չեն կիսում իշխանությունների տեսակետները. ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միությունԱԱԾ պահեստազորի սպաների միություն ՀԿ-ն հայտարարություն է տարածել՝ հայտնելով, որ ահազանգեր է ստանում նախընտրական փուլը դեռ չսկսած, հայրենի իրավապահներն ընդդիմադիր հայացքների համար շինծու մեղադրանքներ...
11:42 24/05/202124.05.2021. Կորոնավիրուսի 34 նոր դեպք է գրանցվել, 3 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5469 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:00 24/05/2021Ստեփանակերտի բանալու տեսքով արձանի վրա գրություններն այլևս տեսանելի չեն. քաղաքապետարանՍտեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի կարգադրությամբ՝ Ստեփանակերտի «Մենք ենք մեր սարերը» հուշարձանի տարածքում բանալու տեսքով արձանի վրա բոլոր գրությունները այլևս տեսանելի չեն, քանի որ դրանք...
15:10 23/05/2021Հոգեգալստյան տոնն էՍուրբ Հարության հիսուներորդ օրը Հայ Առաքելական եկեղեցին տոնախմբում է Ս. Հոգու էջքն առաքյալների վրա:
14:52 22/05/2021Նորիկյան. ԲԱՑԱՌՈՒՄ ԵՄ, որ ընտրվելու դեպքում «Արդար Հայաստան» կուսակցությունը կոալիցիա կազմի ՔՊ-ի հետԻրավապաշտան, Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքյան գրառման միջոցով հրապարակային հարց է ուղղել փաստաբան Նորայր Նորիկյանին, որն իր հիմնադրած «Արդար Հայաստան» կուսակցության միջոցով արտահերթ...
12:10 22/05/2021Երեք տարի՝ առանց Շառլ Ազնավուր. մեծն շանսոնյեն կդառնար 97 տարեկան«Երբ ռադիոընդունիչի կոճակը կսեղմեմ և հեռու հեռուներեն կլսեմ Ազնավուրի երգերը, միտքես կըսեմ. «Ապրի՛ս, եղբա՛յր, դուն ալ հաղթեցիր, դուն մեծ ու տոկուն հայ մըն ես…»,- մի առիթով ասել է աշխարհահռչակ...
11:57 22/05/202122.05.2021թ. Կորոնավիրուսով 16 հիվանդ է մահացելԵրեկ կատարվել է 4138 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 181 նոր դեպք: «Ունենք 371 առողջացած և 15 մահվան դեպք»,-հայտնում են ԱՆ-ից ու նշում, որ նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան...
11:00 22/05/2021Էդգար Էլբակյան. Կապիտուլյանտը պատրաստվում է հանձնել այս պատմական սրբավայրը պատմական թշնամունՔաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը ֆեյսբուքյան էջում հրապարակում է Տավուշի մարզի այն սրբավայրերի ու պատմական վայրերի լուսանկարներ, որոնք Փաշինյանի կողմից հայտարարության ստորագրումից հետո կանցնեն թշնամի...
18:14 21/05/2021Սուրեն Պարսյան. Այս ամենաթողության պայմաններում Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու պարտքը դարձել է 2960 դոլարՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակը տարածել է գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանի անդրադարձը արտաքին պարտքի վերաբերյալ, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
16:07 21/05/2021«Զվարթնոց»-ում կանցկացվի Տոլմայի փառատոնՄայիսի 22-ին ժամը 13:00-ին «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում կանցկացվի Տոլմայի համահայկական հոբելյանական 10-րդ փառատոնը։ Միջոցառումը նախաձեռնել են «Պատմամշակութային...
16:29 20/05/2021Սկանդալային է, որ Եվրոպան իր ձայնը չի բարձրացնում ընդդեմ քրիստոնյա հայերի էթնիկ ու կրոնական զտման․ Սիլվիա Սարդոն«Սկանդային է, որ Եվրոպան իր ձայնը չի բարձրացնում ընդդեմ քրիստոնյա հայերի էթնիկ ու կրոնական զտման։ Մոտ 250 հայեր գերեվարվել են ու չեն վերադարձվել, եկեղեցիներ են պղծվել, գերեզմաններ են քանդվել։ Այս...
11:18 20/05/202120.05.2021. Կորոնավիրուսի 191 նոր դեպք է գրանցվել, 9 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5433 կորոնավիրուսով հիվանդ։
13:49 19/05/2021Մայիսի 21-ին և 22-ին Հայաստանում կանխատեսվում են անոմալ շոգերԱրաբական անապատներից արևադարձային տաք օդի ալիք է ներթափանցում:

10:02 17/10/2019Праздники Армянской Церкви: 17 октября в календареДень памяти Свв. Дионисия Ареопагита, апостолов Тимофея и Тита
12:56 16/10/2019И.о. начальника полиции Армении: Поднять руку на полицейского – все равно, что поднять руку на государствоИсполняющий обязанности начальника Полиции Армении Арман Саркисян в медцентре «Григор Лусаворич» навестил полицейского, раненного ночью в Ереване.
11:15 16/10/2019По делу об убийстве полицейского в Ереване приводу подвергнуты двоеСледственный комитет Армении немногим ранее сообщил подробности инцидента проспекте Азатутян.
10:37 16/10/2019Всемирный день продовольствия отмечается 16 октябряПо данным FAO, 821 млн. человек в мире до сих пор страдают от голода, несмотря на то, что производится достаточно продовольствия, чтобы прокормить всех.
10:22 16/10/2019В Ереване неизвестные застрелили полицейского, возбуждено уголовное делоОт полученного огнестрельного ранения 38-летний сотрудник арабкирского отдела Полиции Тигран Аракелян скончался.
14:30 15/10/2019«Камень» истории Давида СанасарянаСайт Panorama.am обратился за комментарием в Полицию – касательно предполагаемого наезда на ребенка с участием Давида Санасаряна.
10:27 15/10/2019Праздники Армянской Церкви: 15 октября в календареДень памяти Свв. Апостолов Анании, Мáтфия, Варнавы, Филиппа, Иоанна и Силы (Силвания).
10:59 14/10/2019В возрасте 98 лет скончался художник Ришар ЖеранянВ Париже на 98-м году скончался французский художник и литограф армянского происхождения Ришар Жеранян (Richard Jeranian).
10:18 14/10/2019От Сингапура до Шуши: как стартует Форум «Аврора»14-го октября стартуют мероприятия Форума «Аврора». Фонд «Возрождения восточного исторического наследия» организует одно из первых мероприятий в рамках форума «Аврора», который пройдёт в Армении и...
13:25 12/10/2019Никол Пашинян провел телефонный разговор с Владимиром ПутинымБыли также затронуты другие вопросы регионального значения.
09:46 12/10/2019Армянская Церковь отмечает сегодня День Свв. Переводчиков-УчителейСв. Переводчики способствовали духовному и культурному пробуждению Армении и армянского народа.
10:03 10/10/2019Праздники Армянской Апостольской Церкви: 10 октября в календареДень памяти Свв. врачевателя Пантелеймона, священника Ермолы и Девы Евпраксии.
11:16 09/10/2019Серж Танкян и «маленький карабахец» Миша Григорян спели вместеИзвестный рок-музыкант, солист группы System of a Down Серж Танкян накануне представил кофе под собственным брендом «Gavat».
10:03 07/10/2019Праздники Армянской Церкви: 7 октября в календареДень памяти Свв. Патриарха Фокия, последователя апостолов Ераноса и Ирения.
10:11 05/10/2019Праздники Армянской Церкви: 5 октября – День памяти Свв. 72 учеников Иисуса ХристаКроме 12 апостолов. у Иисуса было также 72 ученика.
21:06 03/10/2019В Тавуше вследствие стрельбы ВС Азербайджана погиб армянский военнослужащий-контрактникОб этом сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
15:31 03/10/2019НС Армении обсуждает проект о прекращении полномочий Грайра ТовмасянаОтметим, что вопрос обсуждается без участия Грайра Товмасяна.
10:15 03/10/2019Праздники Армянской Церкви: 3 октября – День памяти Свв. князей Саака и Амазаспа АрцруниСвв. князья Саак и Амазасп (786 г.) были из княжеского рода Арцруни и исполняли обязанности старосты в Васпуракане во времена, когда арабский халифат сильно ужесточил гонения на христиан.
16:12 02/10/2019Мэрия Еревана перечислила «Санитек» 160 млн. драмов и призвала руководство компании рассчитаться с сотрудниками по зарплатеПризываем руководство компаний “Санитек” направить эти средства на выполнение обязательств по уплате зарплаты своих сотрудников.