15:20 10/04/2021Նևադայի համալսարանի բժշկական նոր դպրոցը կկոչվի Քըրք Քըրքորյանի անունովՆևադայի համալսարանի բժշկական նոր դպրոցն այսուհետ կկրի հանգուցյալ ամերիկահայ ձեռներեց և բարերար Քըրք Քըրքորյանի անունը, ուրբաթ օրը հայտնել են համալսարանի և Քըրքորյանի MGM ընկերության...
11:35 10/04/202110.04.2021 թ. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 31 հիվանդ է մահացելԱպրիլի 9-ի ընթացքում կատարվել է 4829 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1009 նոր դեպք: «Ունենք 1020 առողջացած և 23 մահվան դեպք»,- հայտնում են ԱՆ-ից։ Ըստ պաշտոնական...
10:35 10/04/2021Այսօր և վաղը Երևանում սպասվում է քամու ուժգնացումՀանրապետության տարածքում ապրիլի 10-11-ը, 12-ի կեսօրից հետո հյուսիսային շրջաններում, 13-14-ը շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Քամին՝ հյուսիս-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, ապրիլի 10-11-ն...
21:41 09/04/2021Արցախի տաղանդավոր երիտասարդների հետ էլի ծրագրեր ունեմ․ ՍիրուշոԵրգչուհի Սիրուշոն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է նոր ծրագրերի մասին։ «Նկարահանել ենք Ջորջի հետ: Նա Արցախից է` Արցախի Ձայների տաղանդավոր տղաներից: Անցյալ տարին իր համար էլ աննկարագրելի դժվար էր ու...
16:48 09/04/2021«Պատերազմի աչքերը»՝ արցախցի լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանի աչքերովՑուցահանդեսին ներկայացվել են շուրջ 100 լուսանկարներ՝ Արցախի տարբեր վայրերից, որտեղ ընթացել են թեժ մարտեր, նաև ներկայացրել է թիկունքում տիրող իրավիճակը:
16:42 09/04/2021«Կարմիր բլուրի» ծայրամասում ֆիքսել ենք մարդու գործունեության հետքեր. Միքայել Բադալյան«Մարտի վերջերին Հյուսիս-Հարավ մայրուղու Արգավանդի խճուղին Շիրակի փողոցին կապող հատվածում, որը նաև շրջանցում է «Կարմիր բլուր» հնավայրը, ճանապարհի շինարարության ժամանակ շինարարները խեցեղեն բեկորներ են...
11:14 08/04/202108.04.2021. Կորոնավիրուսի 1231 նոր դեպք է գրանցվել, 32 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4615 կորոնավիրուսով հիվանդ։
15:10 07/04/2021Վատ թող զգան, որ Ալիևը կոշիկները մաքրում է Նիկոլի դեմքին, այլ ոչ թե ֆեսից. Մալյան«Ոստիկաններին կոչ կանեմ, որ նախ տղամարդ լինեն, հետո նոր ոստիկան։ Մենք այսօր տեսանք, որ տղամարդկության գործոն կարծես թե գոյություն չունի»,- այսօր Կառավարության շենքի մոտ «ՎԵՏՕ» նախաձեռնության կին...
09:00 07/04/2021Ս. Մարիամ Աստվածածնի Ավետման տոնն էԲոլոր եկեղեցիներում Ս. Պատարագ է մատուցվում, և մայրության բերկրանքին սպասող կանանց օրհնության կարգ է կատարվում:
17:21 06/04/2021Վառնայում կտեղադրվի Շառլ Ազնավուրի արձանըԲուլղարական Վառնա քաղաքում կտեղադրվի Շառլ Ազնավուրի արձանը: Նախագիծն իրականություն կդառնա «Ազնավուր» հիմնադրամի և ՀԲԸՄ Վառնայի համագործակցության արդյունքում։ Հուշագիրն արդեն ստորագրվել է և շուտով...
16:08 06/04/2021Ես խոստանում եմ՝ իմքայլական պատգամավորները ձեզնից ներողություն են խնդրելու. Իշխան Սաղաթելյան«Երկիրը լքող քաղաքացիներին կոչ ենք անում գալ, կանգնել մեր կողքին, մեր պետության կողքին, միասնաբար քշենք այս դավաճաններին ու կառուցենք մեր երազած հայրենիքը»,- Սևան քաղաքում կազմակերպված հանրահավաքում...
11:08 06/04/202106.04.2021. Կորոնավիրուսի 760 նոր դեպք է գրանցվել, 22 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4559 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:40 05/04/2021Անդրանիկ Պողոսյան. Աչքիս առաջ տղեքի ժպտացող դեմքերն են՝ գնալու են տուն, որ այդպես էլ չհասանՀետախույզ Անդրանիկ Պողոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Պատերազմի 27-րդ օրն էր, մեզ մեր հիմնական , Մարտակերտի աջ թևի դիրքերից տեղափոխեցին դեպի ձախ` Մատաղիսի կողմի դիրքեր, որտեղ դիրքերը հերոսաբար...
11:13 05/04/202105.04.2021. Կորոնավիրուսի 479 նոր դեպք է գրանցվել, 24 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4537 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:28 04/04/202104.04.2021. Կորոնավիրուսի 590 նոր դեպք է գրանցվել, 20 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4513 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:12 03/04/202103.04.2021. Կորոնավիրուսի 1192 նոր դեպք է գրանցվել, 37 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4493 կորոնավիրուսով հիվանդ։
12:39 02/04/202102.04.2021. Արցախի ՊԲ-ն զոհված զինծառայողների 52 նոր անուն է հրապարակելԱրցախի ՊԲ-ն հրապարակել է հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում նահատակված զինծառայողների նոր անուններ։ 1.
11:03 02/04/202102.04.2021. Կորոնավիրուսի 1116 նոր դեպք է գրանցվել, 23 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4456 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:00 02/04/2021Ավագ ուրբաթԱվագ ուրբաթը Հիսուս Քրիստոսի չարչարանաց, խաչելության, մահվան ու թաղման հիշատակության օրն է: Այդ օրը տեղի է ունենում Խաչելության կարգ:

12:20 12/07/2019Минздрав Армении призвал не купаться на тех участках озера Севан, где наблюдаются скопления сине-зеленых водорослейВ случае купания в такой воде могут проявиться следующие симптомы: астма, воспаление глаз, сыпь, в частности, вокруг рта и носа, воспаление кожи, аллергические реакции.
12:02 12/07/2019«Грапарак»: Католикос Арам Первый передал письмо Николу ПашинянуГазета «Грапарак» пишет, что Католикос Великого Дома Киликийского Арам Первый, который периодически встречается с премьер-министром Армении и на днях с большой честью принял также его супругу, не...
10:24 11/07/2019Сегодня отмечается Праздник Свв. Армянских Переводчиков - Саака и МесропаСв. Саак (Исаак) Партев - сын Католикоса Нерсеса Великого, последний представитель рода Св. Григория Просветителя. Был избран Католикосом в 387 году и 52 года стоял во главе армянского патриаршьего...
11:04 09/07/2019Перевернулся «Урал» Минобороны Армении: есть пострадавшийВрачи оценили состояние здоровья пострадавшего как удовлетворительное.
13:13 08/07/2019На западе Ирана произошло землетрясение магнитудой 5,7Данные о пострадавших и разрушениях не поступали.
11:12 08/07/2019Пострадавших в ДТП на автодороге Тбилиси-Сенаки-Леселидзе граждан Армении доставят на родинуОтмечается, с учетом состояния здоровья двое других пострадавших, находящихся в наиболее тяжелом состоянии, будут доставлены в Армению на вертолете.
13:55 05/07/2019Я – противЯ выступаю против Стамбульской конвенции. Не представляете, как мне хочется написать со строчной буквы даже её наименование. Это насмешка и ирония – подписать в Стамбуле конвенцию по борьбе с...
10:08 04/07/2019«Вы почему кефир не кушаете? Что не любите?» Сегодня день рождения актера Мгера МкртчянаУ актера было два имени: Мгер (так его звали дома) и Фрунзик, которое ему дал отец в честь известного полководца Михаила Фрунзе.
13:02 03/07/2019Автомобиль упал в реку Вохчи в Армении: водитель погибНа 12-ом км автодороги Капан-Ковсакан автомобиль марки «ВАЗ-2121» (водитель Г. С., 1957 г. р.) выехал за пределы проезжей части дороги и упал в реку Вохчи.
12:13 03/07/2019В рамках программы «Храм кино» в Ереване состоится показ 3 фильмов ПараджановаРечь о фильмах «Акоп Овнатанян» , «Арабески на тему Пиросмани» и «Киевские фрески».
10:21 03/07/2019Япония: из-за угрозы оползней эвакуируют 800 тысяч жителейОб экстренной эвакуации извещены 800 тысяч человек в городах Кагосима, Амакуса, Кирисима и Айра.
12:14 01/07/2019Национальное Собрание Армении продолжает работу внеочередной сессииВ повестку дня сессии включены 13 вопросов.
10:08 01/07/2019В Таджикистане произошло землетрясение магнитудой 5,2Эпицентр подземных толчков находился в 256 км к востоку от Душанбе.
09:50 01/07/2019Минск-2019: Армения заняла 11 место в командном зачетеСеребряных медалей удостоились: самбист Давид Григорян (82 кг), борец греко-римского стиля Карапет Чалян (77 кг) и гимнаст Ваагн Давтян (кольца).
18:46 29/06/2019Армянские журналисты попробовали себя в роли поваров: фотоДобавим также, что в конце гастрономического тура участники продегустировали приготовленные ими же блюда.
09:50 29/06/2019Армянская Апостольская Церковь отмечает День памяти Католикоса Св. Нерсеса Великого и епископа ХадаКатоликоса Нерсеса называли также «Просветителем сердца» – за деятельность, способствующую процветанию нации и Церкви.
11:02 27/06/2019Минск-2019: Гор Нерсесян одержал победу над турецким боксером и вышел в полуфиналВ полуфинале, который состоится 28-го июня, Нерсесян поборется с британцем Бенджамином Уитакером.
10:18 27/06/2019Армянская Церковь отмечает День памяти Свв. Князей Саака и ИосифаРимские дворяне Сергий и Вахис были высокопоставленными чиновниками Византийского двора.
10:10 25/06/2019Праздники Армянской Церкви: 25 июня – День памяти Свв. Дев Нунэ и МанэСвятые Девы Нунэ и Манэ были одними из дев Рипсимианок, которые во времена преследований императора Диоклетиана покинули Рим и прибыли в Армению.