15:20 10/04/2021Նևադայի համալսարանի բժշկական նոր դպրոցը կկոչվի Քըրք Քըրքորյանի անունովՆևադայի համալսարանի բժշկական նոր դպրոցն այսուհետ կկրի հանգուցյալ ամերիկահայ ձեռներեց և բարերար Քըրք Քըրքորյանի անունը, ուրբաթ օրը հայտնել են համալսարանի և Քըրքորյանի MGM ընկերության...
11:35 10/04/202110.04.2021 թ. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 31 հիվանդ է մահացելԱպրիլի 9-ի ընթացքում կատարվել է 4829 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1009 նոր դեպք: «Ունենք 1020 առողջացած և 23 մահվան դեպք»,- հայտնում են ԱՆ-ից։ Ըստ պաշտոնական...
10:35 10/04/2021Այսօր և վաղը Երևանում սպասվում է քամու ուժգնացումՀանրապետության տարածքում ապրիլի 10-11-ը, 12-ի կեսօրից հետո հյուսիսային շրջաններում, 13-14-ը շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Քամին՝ հյուսիս-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, ապրիլի 10-11-ն...
21:41 09/04/2021Արցախի տաղանդավոր երիտասարդների հետ էլի ծրագրեր ունեմ․ ՍիրուշոԵրգչուհի Սիրուշոն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է նոր ծրագրերի մասին։ «Նկարահանել ենք Ջորջի հետ: Նա Արցախից է` Արցախի Ձայների տաղանդավոր տղաներից: Անցյալ տարին իր համար էլ աննկարագրելի դժվար էր ու...
16:48 09/04/2021«Պատերազմի աչքերը»՝ արցախցի լուսանկարիչ Դավիթ Ղահրամանյանի աչքերովՑուցահանդեսին ներկայացվել են շուրջ 100 լուսանկարներ՝ Արցախի տարբեր վայրերից, որտեղ ընթացել են թեժ մարտեր, նաև ներկայացրել է թիկունքում տիրող իրավիճակը:
16:42 09/04/2021«Կարմիր բլուրի» ծայրամասում ֆիքսել ենք մարդու գործունեության հետքեր. Միքայել Բադալյան«Մարտի վերջերին Հյուսիս-Հարավ մայրուղու Արգավանդի խճուղին Շիրակի փողոցին կապող հատվածում, որը նաև շրջանցում է «Կարմիր բլուր» հնավայրը, ճանապարհի շինարարության ժամանակ շինարարները խեցեղեն բեկորներ են...
11:14 08/04/202108.04.2021. Կորոնավիրուսի 1231 նոր դեպք է գրանցվել, 32 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4615 կորոնավիրուսով հիվանդ։
15:10 07/04/2021Վատ թող զգան, որ Ալիևը կոշիկները մաքրում է Նիկոլի դեմքին, այլ ոչ թե ֆեսից. Մալյան«Ոստիկաններին կոչ կանեմ, որ նախ տղամարդ լինեն, հետո նոր ոստիկան։ Մենք այսօր տեսանք, որ տղամարդկության գործոն կարծես թե գոյություն չունի»,- այսօր Կառավարության շենքի մոտ «ՎԵՏՕ» նախաձեռնության կին...
09:00 07/04/2021Ս. Մարիամ Աստվածածնի Ավետման տոնն էԲոլոր եկեղեցիներում Ս. Պատարագ է մատուցվում, և մայրության բերկրանքին սպասող կանանց օրհնության կարգ է կատարվում:
17:21 06/04/2021Վառնայում կտեղադրվի Շառլ Ազնավուրի արձանըԲուլղարական Վառնա քաղաքում կտեղադրվի Շառլ Ազնավուրի արձանը: Նախագիծն իրականություն կդառնա «Ազնավուր» հիմնադրամի և ՀԲԸՄ Վառնայի համագործակցության արդյունքում։ Հուշագիրն արդեն ստորագրվել է և շուտով...
16:08 06/04/2021Ես խոստանում եմ՝ իմքայլական պատգամավորները ձեզնից ներողություն են խնդրելու. Իշխան Սաղաթելյան«Երկիրը լքող քաղաքացիներին կոչ ենք անում գալ, կանգնել մեր կողքին, մեր պետության կողքին, միասնաբար քշենք այս դավաճաններին ու կառուցենք մեր երազած հայրենիքը»,- Սևան քաղաքում կազմակերպված հանրահավաքում...
11:08 06/04/202106.04.2021. Կորոնավիրուսի 760 նոր դեպք է գրանցվել, 22 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4559 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:40 05/04/2021Անդրանիկ Պողոսյան. Աչքիս առաջ տղեքի ժպտացող դեմքերն են՝ գնալու են տուն, որ այդպես էլ չհասանՀետախույզ Անդրանիկ Պողոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Պատերազմի 27-րդ օրն էր, մեզ մեր հիմնական , Մարտակերտի աջ թևի դիրքերից տեղափոխեցին դեպի ձախ` Մատաղիսի կողմի դիրքեր, որտեղ դիրքերը հերոսաբար...
11:13 05/04/202105.04.2021. Կորոնավիրուսի 479 նոր դեպք է գրանցվել, 24 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4537 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:28 04/04/202104.04.2021. Կորոնավիրուսի 590 նոր դեպք է գրանցվել, 20 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4513 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:12 03/04/202103.04.2021. Կորոնավիրուսի 1192 նոր դեպք է գրանցվել, 37 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4493 կորոնավիրուսով հիվանդ։
12:39 02/04/202102.04.2021. Արցախի ՊԲ-ն զոհված զինծառայողների 52 նոր անուն է հրապարակելԱրցախի ՊԲ-ն հրապարակել է հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում նահատակված զինծառայողների նոր անուններ։ 1.
11:03 02/04/202102.04.2021. Կորոնավիրուսի 1116 նոր դեպք է գրանցվել, 23 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4456 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:00 02/04/2021Ավագ ուրբաթԱվագ ուրբաթը Հիսուս Քրիստոսի չարչարանաց, խաչելության, մահվան ու թաղման հիշատակության օրն է: Այդ օրը տեղի է ունենում Խաչելության կարգ:

14:32 22/03/2018Certain provisions of the Armenia-EU agreement to come into force - deputy foreign ministerArmenian government endorsed today the RA draft law on behalf of the Republic of Armenia of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement between the European Union and the European Atomic...
12:43 21/03/2018Hrayr Tovmasyan elected President of Armenia’s Constitutional CourtThe Armenian National Assembly elected today Hrayr Tovmasyan, an MP form the ruling Republican Party of Armenia (RPA), President of the Armenian Constitutional Court.
13:33 20/03/2018New details emerge on Armenian bus crash in RussiaThe two people killed in a crash involving a passenger bus en route from Yerevan to Moscow and a truck are the drivers of the two vehicles, the Armenian Ministry of Emergency Situations told...
17:24 12/03/2018PM Karapetyan starts official visit to LebanonPrime Minister of Armenia Karen Karapetyan on Monday arrived in Lebanon on a two-day official visit.
13:47 10/03/2018Azerbaijan violates ceasefire nearly 220 times over past weekThe Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Artsakh and Azerbaijan around 220 times over the past week (from 4 to 10 March), firing more than 2,500 shots towards...
16:34 07/03/2018National Assembly adopted amendments to the Law on Government Structure in the first readingArmenia's National Assembly passed through the first reading amendments to Law on Government Structure of the Republic of Armenia with 63 votes in favor and 32 opposed votes.
12:39 02/03/2018Armen Sarkissian elected fourth President of ArmeniaThe Armenian National Assembly completed the voting on the election of Armenia’s president on Friday morning to elect Armen Sarkissian as the fourth President of Armenia.
14:19 28/02/2018Sumgait pogroms have not received proper legal and political assessment on int’l platforms – parliament speakerThe Armenian National Assembly kicked off its regular session on Wednesday with a moment of silence as a tribute to the memory of Armenians killed during the 1988 Sumgait pogroms perpetrated by...
12:26 27/02/2018Ruling RPA faction votes down Electoral Code reform proposalArmenia’s opposition Tsarukyan Alliance made a proposal to launch discussions and hearings to make amendments to the country’s Electoral Code at a regular session of the National Assembly on Tuesday,...
14:19 20/02/2018‘Karabakh movement saved hundreds of thousands of lives' - President SargsyanPresident of Armenia Serzh Sargsyan issued a message on the Artsakh Revival Day and the 30th anniversary of Karabakh Movement.
14:02 13/02/2018President of Artsakh: 'The adversary must always know that the language of force is doomed to failure'Artsakh Republic President Bako Sahakyan on Tuesday took part in the public rally of many thousands dedicated to the 30th Anniversary of the Artsakh National-Liberation Movement in the Stepanakert...
14:44 10/02/2018Artsakh defense minister hosts OSCE Minsk Group mediatorsDefense Minister of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh), Defense Army Commander, Lieutenant-General Levon Mnatsakanyan on Saturday hosted OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, Stéphane...
18:57 09/02/2018Bridget Brink: Proud of achievements in economic partnership with ArmeniaArmenia highly values the partnership with the United States, the country's FM Edward Nalbandian stated at a meeting with Bridget Brink, the U.S.
12:17 07/02/2018Armenian parliament passes amendments to Law on PoliceThe Armenian National Assembly on Wednesday adopted in the second reading and in full a bill proposing amendments and supplements to the Law on Police.
13:29 03/02/2018Azerbaijan makes around 150 ceasefire violations over past weekThe situation on the Line of Contact between Nagorno-Karabakh (Artsakh) and Azerbaijan was relatively calm over the past week.
18:08 31/01/2018President Sargsyan convenes National Security Council meetingOfficial press release by the office of President of Armenia President of Armenia, Chairman of National Security Council Serzh Sargsyan convened today a National Security Council meeting to discuss...
20:08 29/01/2018Armenia does everything to maintain military balance, foreign minister saysArmenia is doing its best to maintain the military balance in the region using, among other things, the opportunities stemming from the country’s strategic alliance with Russia, Foreign Minister...
17:47 26/01/2018Armenian delegate at PACE calls on Turkey to cease military offensive in Syria’s AfrinArmenian lawmaker Edmon Marukyan, representing the Alliance of Liberals and Democrats for Europe (ALDE) made a statement on behalf of the group regarding the military operation of Turkey in Syria’s...
15:22 24/01/2018President Sargsyan delivers speech at PACE – LIVEArmenian President Serzh Sargsyan’s speech has kicked off at the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE).
12:56 17/01/2018Armenian parliament adopts bill on gambling in the first readingThe Armenia National Assembly voted overwhelmingly to adopt the draft law on making amendments in the law on combating terrorism in the first reading at today’s sitting.