11:06 24/03/202124.03.2021. Կորոնավիրուսի 1164 նոր դեպք է գրանցվել, 17 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4263 կորոնավիրուսով հիվանդ։
15:03 23/03/2021Հայկ Ալումյան. Դատարանն արեց այն, ինչ դատախազներն իրենից ուզում էին«Օրենքով սահմանված չէ, որ մեր իրավունքը սահմանափակվի, ու դատարանն առանց մեր միջնորդություններին լուծում տալու անցնի դատաքննության»,- Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրի դիմաց...
14:09 23/03/2021«Պատերազմի օրերին ֆինանսների նախարարն իրեն պարգևատրել է մոտ 73 մլն դրամով»«Ես հասկանում եմ, որ գտնվում եք նախընտրական փուլում, և պետք է հայտարարություններ անեք, որ մանիպուլացնեք մարդկանց»,- խորհրդարանում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը՝...
11:07 22/03/202122.03.2021. Կորոնավիրուսի 506 նոր դեպք է գրանցվել, 15 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4220 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:19 22/03/2021Վերջին երկու օրվա ընթացքում ավելի քան 100 ուխտավոր է այցելել Դադիվանքի և Ամարասի վանական համալիրներՄի խումբ հայ ուխտավորներ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողների ուղեկցությամբ այցելել են Դադիվանքի վանական համալիր: Ըստ ՌԴ ՊՆ տարածած հաղորդագրության՝ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների...
11:33 21/03/2021Կարեն Հովհաննիսյան. ՌԴ-ն ունի հստակ տեղեկություն, թե ինչ հնարավոր սցենարներ կարող է կիրառել Թուրքիան, և տալիս է հստակ ազդակՌազմական փորձագետ Կարեն Հովհաննիսյանը գրում է. «Թուրքիայի, ավելի ճիշտ՝ Էրդողանի ձեռքերը գնալով երկարում են։ Էրդողանը կարողանում է օգտագործել իր լծակները և ռեսուրսները , որպեսզի առնվազն Օսմանյան...
11:11 20/03/202120.03.2021. Կորոնավիրուսի 1071 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4187 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:13 20/03/2021ԱՄՆ զեկույց․ Սուրբ Ղազանչեցոց եկեղեցու նպատակային ռմբակոծումը պետք է հետաքննվի, մեղավորները ենթարկվեն քրեական պատասխանատվությանԿրոնական միջազգային ազատության ԱՄՆ հանձնաժողովը (USCIRF) հրապարակել է 2020 թվականի Ադրբեջանում կրոնի ազատության հետ կապված իրավիճակի մասին զեկույցը, ուր անդրադարձել է երկրում 2019 թվականի ընթացքում...
11:55 19/03/2021Human Rights Watch. Ադրբեջանում կալանքի տակ գտնված հայ ռազմագերիները խոշտանգումների են ենթարկվելԱդրբեջանական ուժերը տանջանքների են ենթարկել 2020 թ-ի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հայ ռազմագերիներին՝ դաժան, նվաստացուցիչ վերաբերմունքի և խոշտանգումների ենթարկելով նրանց գերեվարելիս, տեղափոխելիս...
11:06 19/03/202119.03.2021. Կորոնավիրուսի 891 նոր դեպք է գրանցվել, 22 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4725 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 891 նոր դեպք: Առողջացել է 332 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 22 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության...
18:18 18/03/2021«Չսեր»՝ հոգեբանական դրամա ռուսական դրամատիկական թատրոնի բեմումՍա պատմություն է կոտրված հույսերի, զուր պատրանքների ու ցանկությունների, մարդկային բեկված ճակատագրերի ու սիրո պակասի մասին:
13:18 18/03/2021Ի աջակցություն Սերժ Սարգսյանի՝ դատարանի դիմաց հավաքվել են քաղաքացիներԱվան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Վահե Միսակյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվելու է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով դատական նիստը:...
11:05 18/03/202118.03.2021. Կորոնավիրուսի 1024 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4687 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1024 նոր դեպք: Առողջացել է 273 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 7-ը, ըստ առողջապահության...
14:20 17/03/2021Շուշիի «Կանաչ ժամ» եկեղեցին արդեն ավերված է. Վարուժան ԳեղամյանԹուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Թշնամին Շուշին օկուպացնելուց հետո անցել է հայկականի ոչնչացմամը: Արբանյակային լուսանկարներից երևում է, որ Շուշիի «Կանաչ ժամ» ժողովրդական անունը կրող եկեղեցին...
13:04 17/03/2021Հոլանդացի վավերագրողները ցանկանում են Արցախի մասին ֆիլմ նկարահանելԱյս օրերին նրանք Հայաստանում են, հանդիպել են Կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ Հարություն Խաչատրյանին:
11:06 17/03/202117.03.2021. Կորոնավիրուսի 854 նոր դեպք է գրանցվել, 7 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4181 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 854 նոր դեպք: Առողջացել է 211 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 7 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
15:40 16/03/2021ՄԻԵԴ-ը Նախարարների կոմիտեին ծանուցել է Ադրբեջանում գերիների մասին՝ վերջինիս կողմից բավարար տեղեկատվություն չտրամադրելու պատճառով2021 թ. մարտի 9-ին Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (յոթ դատավորների պալատ) որոշում է կայացրել Նախարարների կոմիտեին տեղեկացնել Ադրբեջանի կողմից գերեվարված հայերի վերաբերյալ կիրառված միջանկյալ...
13:42 16/03/2021Սուրեն Սարգսյան. ԱԳՆ-ն պետք է «աշխատացնի» նաև վարչապետինՄիջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Մեր ԱԳՆ-ի մասին Եթե ուզում ենք մեր ԱԳՆ-ն առավել էֆֆեկտիվ աշխատի, մենք պետք է նրան օժտենք հետևյալ ֆունկցիաներով։ 1. Մեր ԱԳՆ-ն Հայաստանի արտաքին քաղաքականության...

10:21 13/06/2019Norway Chess: Левон Аронян в 7-м туре занял второе местоВ 8-м туре, который состоится в сегодня, 13 июня, соперником Левона Ароняна будет Фабиано Каруана (США).
13:45 12/06/2019Минобороны Арцаха: На передовой наблюдается рост учебных полетов азербайджанских БПЛА и военной авиацииМинобороны Республики Арцах призывает азербайджанскую сторону воздерживаться от провокационных действий по искусственному обострению ситуации.
10:42 12/06/2019Сборная Армении по футболу забила три мяча в ГрецииОтметим, что это вторая подряд победа сборной Армении. Ранее сборная Армении разгромила команду Лихтенштейна (3:0).
11:37 10/06/2019Землетрясение в Азербайджане ощущалось и на территории АрцахаСила подземных толчков в эпицентре составила 4 балла.
13:01 08/06/2019Землетрясение в Иране ощущалось в АрменииГипоцентр землетрясения залегал на глубине 10 км.
09:53 08/06/2019Вследствие пожара в армянском Абовяне есть пострадавшийПолностью сгорела часть двигателя автомобиля и частично передние шины.
12:19 07/06/2019В Армении может быть основано IT-представительство ИзраиляПремьер-министр Армении Никол Пашинян в рамках Петербургского международного экономического форума (ПМЭФ) встретился с директором Центра инноваций Министерства экономики Израиля Агароном.
11:24 06/06/2019Исполняется 116 лет со дня рождения выдающегося армянского композитора Арама ХачатурянаВ Ереване в день рождения композитора открывается 15-ый Международный конкурс Хачатуряна. В этом году он проводится по специальности фортепиано.
10:21 05/06/2019Генсек ООН: Мы должны и можем победить, выход естьВсемирный день окружающей среды (World Environment Day), установленный ООН, ежегодно отмечается 5 июня.
18:59 04/06/2019В Ереване погасили посвященную Генриху Мхитаряну почтовую маркуПортрет Г. Мхитаряна выполнен в стиле компьютерной графики.
11:22 03/06/2019Сотрудники Полиции Армении обнаружили выбросившую в водоканал младенца мать2 июня в 22:00 гражданка была доставлена в вагаршапатский отдел Полиции и дала признательные показания.
11:00 03/06/2019Стартовало очередное заседание парламента АрменииЗатем НС продолжит работу с обсуждения «Годового отчета о деятельности Центрального банка Армении».
09:42 03/06/2019Возле Королевства Тонга произошло землетрясение магнитудой 6,1Сейсмологи оценили подземные толчки по интенсивности сотрясений в эпицентре как «разрушительные».
15:33 31/05/2019В Канаде скончался джазовый музыкант Дикран ГобалянДжазовый музыкант Дикран Гобалян был известен под псевдонимом Леон Редбоун.
13:03 30/05/2019«Нас пинают, словно мяч»: в Армении перекрыли ведущую из города Аштарак в село Уджан дорогуСотрудники 17 дорожно-строительных компаний, строивших различные участки дорожного коридора Север-Юг, перекрыли ведущую из города Аштарак в село Уджан дорогу (Арагацотнская область).
10:41 30/05/2019Юзеры возненавидели финал Лиги Европы в Баку: пустые места, плохая атмосфера, изъятие футболок Мхитаряна на стадионеКак только начался показ, претензий в Интернете стало еще больше. Людям не нравилось все: от ракурса камеры до качества футбола (в первом тайме).
10:21 30/05/2019Праздники Армянской Церкви: 30 мая – Вознесение ГосподнеЭто Господний праздник, который Армянская Апостольская Церковь отмечает на сороковой день после Св. Пасхи, в период с 30-го апреля по 3-е июня.
11:42 29/05/2019Парламент Армении созвал очередные заседанияВ повестку дня включен 41 вопрос, включая выборы судьи Конституционного суда РА.
16:09 25/05/2019«Кубок Александра Дитятина»: армянские гимнасты завоевали золотоАртур Давтян завоевал также золотую медаль в многоборье, а Гагик Хачикян занял 4-е место среди юниоров.
13:03 25/05/2019Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за неделю нарушили режим прекращения огня около 120 раз, применив также гранатометПередовые воинские части Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, при необходимости прибегая также к превентивным действиям.