11:06 24/03/202124.03.2021. Կորոնավիրուսի 1164 նոր դեպք է գրանցվել, 17 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4263 կորոնավիրուսով հիվանդ։
15:03 23/03/2021Հայկ Ալումյան. Դատարանն արեց այն, ինչ դատախազներն իրենից ուզում էին«Օրենքով սահմանված չէ, որ մեր իրավունքը սահմանափակվի, ու դատարանն առանց մեր միջնորդություններին լուծում տալու անցնի դատաքննության»,- Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրի դիմաց...
14:09 23/03/2021«Պատերազմի օրերին ֆինանսների նախարարն իրեն պարգևատրել է մոտ 73 մլն դրամով»«Ես հասկանում եմ, որ գտնվում եք նախընտրական փուլում, և պետք է հայտարարություններ անեք, որ մանիպուլացնեք մարդկանց»,- խորհրդարանում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը՝...
11:07 22/03/202122.03.2021. Կորոնավիրուսի 506 նոր դեպք է գրանցվել, 15 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4220 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:19 22/03/2021Վերջին երկու օրվա ընթացքում ավելի քան 100 ուխտավոր է այցելել Դադիվանքի և Ամարասի վանական համալիրներՄի խումբ հայ ուխտավորներ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողների ուղեկցությամբ այցելել են Դադիվանքի վանական համալիր: Ըստ ՌԴ ՊՆ տարածած հաղորդագրության՝ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների...
11:33 21/03/2021Կարեն Հովհաննիսյան. ՌԴ-ն ունի հստակ տեղեկություն, թե ինչ հնարավոր սցենարներ կարող է կիրառել Թուրքիան, և տալիս է հստակ ազդակՌազմական փորձագետ Կարեն Հովհաննիսյանը գրում է. «Թուրքիայի, ավելի ճիշտ՝ Էրդողանի ձեռքերը գնալով երկարում են։ Էրդողանը կարողանում է օգտագործել իր լծակները և ռեսուրսները , որպեսզի առնվազն Օսմանյան...
11:11 20/03/202120.03.2021. Կորոնավիրուսի 1071 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4187 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:13 20/03/2021ԱՄՆ զեկույց․ Սուրբ Ղազանչեցոց եկեղեցու նպատակային ռմբակոծումը պետք է հետաքննվի, մեղավորները ենթարկվեն քրեական պատասխանատվությանԿրոնական միջազգային ազատության ԱՄՆ հանձնաժողովը (USCIRF) հրապարակել է 2020 թվականի Ադրբեջանում կրոնի ազատության հետ կապված իրավիճակի մասին զեկույցը, ուր անդրադարձել է երկրում 2019 թվականի ընթացքում...
11:55 19/03/2021Human Rights Watch. Ադրբեջանում կալանքի տակ գտնված հայ ռազմագերիները խոշտանգումների են ենթարկվելԱդրբեջանական ուժերը տանջանքների են ենթարկել 2020 թ-ի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հայ ռազմագերիներին՝ դաժան, նվաստացուցիչ վերաբերմունքի և խոշտանգումների ենթարկելով նրանց գերեվարելիս, տեղափոխելիս...
11:06 19/03/202119.03.2021. Կորոնավիրուսի 891 նոր դեպք է գրանցվել, 22 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4725 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 891 նոր դեպք: Առողջացել է 332 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 22 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության...
18:18 18/03/2021«Չսեր»՝ հոգեբանական դրամա ռուսական դրամատիկական թատրոնի բեմումՍա պատմություն է կոտրված հույսերի, զուր պատրանքների ու ցանկությունների, մարդկային բեկված ճակատագրերի ու սիրո պակասի մասին:
13:18 18/03/2021Ի աջակցություն Սերժ Սարգսյանի՝ դատարանի դիմաց հավաքվել են քաղաքացիներԱվան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Վահե Միսակյանի նախագահությամբ, այսօր շարունակվելու է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով դատական նիստը:...
11:05 18/03/202118.03.2021. Կորոնավիրուսի 1024 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4687 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1024 նոր դեպք: Առողջացել է 273 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ: Նրանցից 7-ը, ըստ առողջապահության...
14:20 17/03/2021Շուշիի «Կանաչ ժամ» եկեղեցին արդեն ավերված է. Վարուժան ԳեղամյանԹուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը գրում է. «Թշնամին Շուշին օկուպացնելուց հետո անցել է հայկականի ոչնչացմամը: Արբանյակային լուսանկարներից երևում է, որ Շուշիի «Կանաչ ժամ» ժողովրդական անունը կրող եկեղեցին...
13:04 17/03/2021Հոլանդացի վավերագրողները ցանկանում են Արցախի մասին ֆիլմ նկարահանելԱյս օրերին նրանք Հայաստանում են, հանդիպել են Կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ Հարություն Խաչատրյանին:
11:06 17/03/202117.03.2021. Կորոնավիրուսի 854 նոր դեպք է գրանցվել, 7 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4181 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 854 նոր դեպք: Առողջացել է 211 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 7 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
15:40 16/03/2021ՄԻԵԴ-ը Նախարարների կոմիտեին ծանուցել է Ադրբեջանում գերիների մասին՝ վերջինիս կողմից բավարար տեղեկատվություն չտրամադրելու պատճառով2021 թ. մարտի 9-ին Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (յոթ դատավորների պալատ) որոշում է կայացրել Նախարարների կոմիտեին տեղեկացնել Ադրբեջանի կողմից գերեվարված հայերի վերաբերյալ կիրառված միջանկյալ...
13:42 16/03/2021Սուրեն Սարգսյան. ԱԳՆ-ն պետք է «աշխատացնի» նաև վարչապետինՄիջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Մեր ԱԳՆ-ի մասին Եթե ուզում ենք մեր ԱԳՆ-ն առավել էֆֆեկտիվ աշխատի, մենք պետք է նրան օժտենք հետևյալ ֆունկցիաներով։ 1. Մեր ԱԳՆ-ն Հայաստանի արտաքին քաղաքականության...

14:54 30/09/2017Karabakh conflict has always featured hybrid warfare elements – MPThe Nagorno-Karabakh conflict has always featured hybrid warfare elements. With a prevalence of military component in its initial stage, the conflict gained hybrid warfare aspects after 1994, with...
14:51 25/09/2017OSCE Minsk Group not dealing with conflict settlement for a long time now, Alexander Iskandaryan saysNo significant changes should be expected from the Nagorno Karabakh settlement process, the Head of “Caucasus” Institute, political scientist Alexander Iskandaryan told a press conference on Monday.
12:22 22/09/2017Armenia’s digitization agenda aimed at ensuring favorable business environment – Prime MinisterArmenia’s digital agenda development process launched, PM Karen Karapetyan stated during the Cabinet meeting on Friday in Yerevan.
16:07 19/09/2017Garo Paylan says Turkey should recognize the Armenian Genocide, vows to continue his struggle“We believe there is possibility to live in peace and solidarity. The Peoples’ Democratic Party recognizes the Armenian Genocide and knows Turkey will fail to solve the Kurdish issue and become a...
10:57 07/09/2017Armenian Church marks Commemoration of Sts. Abraham and Khoren, Kozma and DamianosThe Armenian Apostolic Church on September 7 marks the Commemoration of Sts. Abraham and Khoren, Kozma and Damianos. As Qahana.am reports, St. Abraham and St. Khoren were the disciples of St. Ghevond...
17:29 06/09/2017EU Ambassador: Preparations for signing Armenia-EU agreement proceeding according to planThe preparatory works for signing the Armenia-EU new agreement are proceeding normally, the Head of the European Union Delegation to Armenia, Ambassador Piotr Świtalski told a news conference, after...
13:27 04/09/2017Armenia’s appeals to international community largely remained unanswered – deputy defense ministerAzerbaijan continues the arms race in the region, expanding the types and markets of the purchased weapons, Armenian Deputy Defense Minister Artak Zakaryan stated at a conference titled...
10:31 02/09/2017President Bako Sahakyan issues congratulations on the Artsakh Republic DayPresident of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic Bako Sahakyan on Saturday issued a congratulatory message on the occasion of the Day of the Artsakh Republic, the Central Information Department...
14:10 01/09/2017Armenian schools welcome over 40,000 first-graders as academic year kicks off todayOver 40,000 first-graders are attending school in Armenia today as the academic year kicks off in all the educational institutions of the country.
13:21 26/08/2017The relative calm maintained across the Line of Contact – Artsakh Defense ArmyThe relative calm established across the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan over the past weeks maintained from August 20-26, Defense Army of the Artsakh (Nagorno Karabakh)...
12:17 18/08/2017Smoking spots detected at Khosrov Forest State ReserveA reconnaissance flight operated early Friday on the helicopter of the Armenian Defense Ministry over Khosrov Forest State Reserve has detected smoking spots in the impassable areas of the forest,...
14:07 29/07/2017Azerbaijani forces make over 180 ceasefire breaches during past weekIn the period from 23 July to 29 July, the situation along the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan was relatively calm.
13:49 30/06/2017FM Nalbandian: It is impossible to reach any agreement without participation of KarabakhIt is impossible to reach any agreement and make a decision over the Nagorno-Karabakh conflict settlement without the participation of Karabakh itself, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian...
14:53 29/06/2017Armenian President: Cabinet, led by PM Karen Karapetyan, enjoys full trust by meThe session of the Armenian Government kicked off on Thursday led by Armenian President Serzh Sargsyan, The president’s visit was linked with the approval of the Government’s 2017-2022 action plan.
14:06 24/06/2017Azerbaijani forces make over 400 ceasefire violations in one week, attempt subversive attackOn 18-24 June, the Azerbaijani forces violated the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan over 400 times from weapons of different...
12:20 22/06/2017Armenian Parliament adopts Government’s 2017-2022 action planThe Armenian Parliament adopted the 2017-2022 action plan of the Government at an extraordinary session on Thursday, reports Panorama.am.
15:34 20/06/2017Armenia’s parliament speaker visits wounded Karabakh soldier at Malayan Ophthalmological CenterOn June 20, Speaker of Armenia’s National Assembly (NA) Ara Babloyan visited Malayan Ophthalmological Center, where Karabakh serviceman Myasnik Hovhannisyan, wounded in Azerbaijani shooting, was...
15:31 19/06/2017Cyprus is Armenia’s Ambassador to EU - Fotis Fotiou“Cyprus is a member state of the European Union and I the face of our country you have a good friend in the EU.
18:09 13/06/2017James Appathurai assessed NATO-Armenia relations as trustworthy and reliable in a meeting with Parliament speakerSpeaker of the Armenian National Assembly (NA) Ara Babloyan received today the NATO Secretary General’s Special Representative for the Caucasus and Central Asia James Appathurai.
13:34 10/06/2017Bicycle ride held in Armenia dedicated to World No Tobacco DayThe World Health Organization (WHO) Country Office in Armenia on Saturday organized a bicycle ride in Yerevan dedicated to World No Tobacco Day.