11:59 03/03/202188 տարեկանում վախճանվել է հայ կատարողական արվեստի սյուներից մեկը՝ Մեդեա ԱբրահամյանըՎախճանվել է հայ կատարողական արվեստի սյուներից մեկը՝ Մեդեա Աբրահամյանը։ Այս մասին գրել է օպերային երգչուհի, սոպրանո Հասմիկ Պապյանը։ «Նա հայ կնոջ հավաքական կերպար էր, իրենով համարձակ ներկայանում էինք...
11:07 03/03/202103.03.2021. Կորոնավիրուսի 360 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 3 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2526 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 360 նոր դեպք: Առողջացել է 168 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 3 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության...
10:24 03/03/2021Freedom House․ Հայաստանի վերջին շրջանի ժողովրդավարական ձեռքբերումները վտանգված ենԱշխարհում ավտորիտար դերակատարները գործում են համարձակ, ժողովրդավարությունն անկում է գրանցում
18:12 02/03/2021Գյուղապետ. «Աչքիս դառնում ենք Աղավնոյի պետություն»«Ոչ վարչապետը, ոչ ռուսները, ոչ ադրբեջանցիները չեն կարող որոշել, որ այն հողերը, որտեղ հայն ապրել է դարեդար, մտնում են Ադրբեջանի կազմի մեջ»,- «Արևելք» պարբերականի հետ զրույցում ասել է Ադրբեջանին...
14:02 02/03/2021Արթուր Ղազինյան. Իմ տեղեկություններով, Արմեն Սարգսյանը և Նիկոլ Փաշինյանը երեկ եկել են համաձայնությանՀՀ Նախագահին խնդրում, հորդորում և պահանջում եմ ՀՀ Սահմանադրական դատարան ուղարկել բացառապես առաջարկությունը։
18:15 01/03/2021Կեղծ հաշիվներից մինչև մոնտաժված հոլովակներ․ ինչպես Արա Սաղաթելյանը դարձավ քաղբանտարկյալ«Մտացածին մեղադրանքներով քաղաքական հետապնդումները. բեմադրություն 4 գործողությամբ»-այսպես է սկսվում ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի նախկին տնօրեն Արա Սաղաթելյանի՝...
13:29 01/03/2021Լինել համախմբված, հավաքվել Բաղրամյան պողոտայում. Արտակ Թովմասյան«Գոյություն ունի իշխանություն և պետականություն, պետություն: Ես միշտ կանգնած եմ եղել պետության, պետականության, ազգի կողքին»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Թովմասյան» հիմնադրամի նախագահ Արտակ...
12:11 01/03/2021Վիգեն Երեմյան. Փաշինյանի սիրտը նո՞ր «մարտի 1» է ուզում«Իմ Ձայնը» նախագիծը տարածել է նախագծի փորձագետ Վիգեն Երեմյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
11:16 01/03/202101.03.2021. Կորոնավիրուսի 158 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 5 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4372 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 158 նոր դեպք: Առողջացել է 117 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
09:38 01/03/202118 տարեկան զինվորը կռվել է ամենաբարձր մակարդակով, չի փախել, չի երկմտել. ծնունդով Ջավախքից պատերազմի մասնակից«Ինչ ունեինք, հիմա չունենք...»:
20:23 28/02/2021ԱԱԾ-ն առանց հիմնավորման Սաղաթելյանին արգելել է հանդիպել իր անչափահաս երեխայի հետ. Գոհար Մելոյան«Գործ ունենք քաղբանտարկյալի դասական կարգավիճակի հետ, երբ ծանութանում ենք գործի հիմքում ընկած իրավաբանական և փաստական հանգամանքներին»,-հայտնեց Արա Սաղաթելյանի ազատ արձակման պահանջով ստորագրահավաք...
16:58 28/02/2021Ստորագրահավաք՝ քաղբանտարկյալ Արա Սաղաթելյանին ապօրինի կալանքից անհապաղ ազատ արձակելու պահանջով«Փաստում ենք, որ Արա Սաղաթելյանը հետպատերազմյան Հայաստանի Հանրապետության առաջին քաղբանտարկյալն է»։
11:14 28/02/2021Միքայել Մինասյան. Մենք չենք հիշում Արարատ Միրզոյանի աթոռին նստած, հետո մահացած գտած տղայինՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը Թելագրամի իր ալիքում անդրադարձել է Yerkir.am-ի հրապարակած տեղեկություններին, որոնց համաձայն ծեծել են այն երիտասարդին, որ Փաշինյանը սպառնացել էր՝ «Քո...
15:30 27/02/2021Ոչ մի կարգավիճակում և ոչ մի պայմաններում Արցախը չի կարող լինել Ադրբեջանի իրավասության ներքո. Արա ԱյվազյանՀայաստանի արտգործնախարար Արա Այվազյանը «ՌԻԱ նովոստի»-ին պատմել է ռուս-հայկական հարաբերությունների զարգացման, Արցախի կարգավիճակի վերաբերյալ Երևանի դիրքորոշման, ինչպես նաև այն մասին, թե արդյոք...
12:49 27/02/2021ՀՀ նախագահի ու ՄԻՊ աշխատակազմերը համատեղ կաշխատեն գերիների վերադարձի խնդիրների բարձրաձայնման ուղղությամբՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի հետ: ՀՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանը նախագահին տեղեկացրել է...
12:05 27/02/2021Հայաստանը կը գտնուի անդունդի եզրին. Արամ Ա կաթողիկոս«Հայաստանը կը գտնուի անդունդի եզրին»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա-ն։ «Երկրէն ներս տիրող քաոսային վիճակը հետզհետէ կը խորանայ։ Քաոսը աղբիւր է աննախատեսելի...
10:25 27/02/2021Սուրբ Կյուրեղ Երուսաղեմի Հայրապետի, Կյուրեղ եպիսկոպոսի և նրա մոր` Աննայի հիշատակության օրն էՀայ Առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Սուրբ Կյուրեղ Երուսաղեմի Հայրապետի, Կյուրեղ եպիսկոպոսի և նրա մոր` Աննայի հիշատակության օրը։ Սբ.
20:44 26/02/2021Եթե դուք սահմանը բերել հասցրել եք Բաղրամյան պողոտա, բա ես որտե՞ղ լինեմ․ Տեր Աբել քահանա«Հայր մեր»-ով սկսեց Տեր Աբել քահանա Քարտաշյանն իր ելույթը՝ Բաղրամյան պողոտայում ընդդիմության հանրահավաքի ընթացքում։ Աղոքից հետո քահանան հայտնեց իր դիրքորոշումը տեղի ունեցող գործընթացների վերաբերյալ։...
18:57 26/02/2021Հորդորում ենք իրավապահ մարմիններին՝ զերծ մնալ խաղաղ ցույցերի և հավաքների ժամանակ բռնություններից․ Մայր ԱթոռՄայր Աթոռի Տեղեկատվական համակարգը ներկայացնում է հոգևոր խորհրդի հայտարարությունը՝ երկրում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ։ «Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում գումարված Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողովի...
16:43 26/02/2021Արա Հակոբյան. Սրանք աջակցում են մեր թշնամիներին, համագործակցում են մեր թշնամիների հետ«ՀՀ ԶՈu գլխավոր շտաբի հայտարարությամբ բանակն ասում է հետևյալը, որ Փաշինյանը, իրեն աջակցող հանցակից խմբի իշխանությունը անհամատեղելի են Հայաստանի անվտանգության հետ, անվտանգության պաշտպանության և...

10:22 17/04/2019Праздники Армянской Церкви: 17 апреля – Великая СредаВеликая Среда посвящена воспоминанию о помазании Иисуса в Вифании и предательстве Иуды .
10:24 15/04/2019В Армении начинается Страстная неделя Великого ПостаСтрастная неделя начинается вслед за Вербным воскресеньем. По значимости событий все дни Страстной недели называются Великими.
13:55 13/04/2019Армянский тяжелоатлет Симон Мартиросян – двукратный чемпион ЕвропыПри этом Симон Мартиросян завоевал малые золотые медали в рывке и толчке.
10:29 13/04/2019Испанский Бургос признал Геноцид армян«Все политические силы городского совета единогласно одобрили ходатайство о признании Геноцида армян»,– говорится в сообщении городского совета Бургоса в Twitter.
09:56 13/04/2019Праздники Армянской Апостольской Церкви: Воскрешение праведного ЛазаряВоскрешение праведного Лазаря воспоминается Армянской Апостольской Церковью в субботу шестой недели – в 41-й день Великого поста – «Лазареву субботу».
17:29 12/04/2019Андраник Ованнисян назначен представителем Республики Армения в ООНКак сообщается на сайте президента, соответствующий указ президент подписал, приняв за основу предложение премьера.
12:45 11/04/2019Макрон подписал указ о провозглашении 24 апреля во Франции национальным днем памяти жертв Геноцида армянОтветственность за исполнение этого указа несет премьер-министр.
10:54 11/04/2019Посол: Инициативой по Геноциду армян Палата депутатов Италии подтвердила свою приверженность общечеловеческим ценностямВиктория Багдасарян поблагодарила все представленные в Палате депутатов политсилы за поддержку инициативы.
11:44 10/04/2019Сегодня в мире отмечается семейный праздник – День братьев и сестёрТрадиция отмечать День братьев и сестёр 10 апреля пришла из США.
11:52 05/04/2019Пианистка Ева Геворгян с сольным концертом выступила в лондонском Альберт-холлеЕва Геворгян отметила, что посетила также концерт российского пианиста-виртуоза и общественного деятеля Дениса Мацуева.
13:27 04/04/2019Премьер Армении: Пусть никто не поддается искушению почувствовать силу контрудара правительства на своей челюстиЕсли некоторые преступные круги будут тратить миллионы на манипуляции общественным мнением в соцсетях, СМИ, то это уже является вопросом национальной безопасности, отметил он.
12:39 03/04/2019ППА: Существует необходимость в приглашении в парламент военно-политического руководства Армении и АрцахаВместо приглашения парламентскими политическими силами премьер-министра и министра обороны отдельно во фракции .
10:05 03/04/2019Президент Алжира подал в отставкуВ ближайшее время должно состояться заседание Конституционного совета для обсуждения прошения Бутефлики.
10:48 02/04/2019Апрельская война. Три года спустяВ ночь с 1 на 2 апреля 2016 г. Азербайджан, грубо нарушив соглашения от 12 мая 1994 года и 6 февраля 1995 года, предпринял крупномасштабное наступление.
09:47 01/04/2019На территории Армении есть закрытые и труднопроходимые автодорогиТруднопроходима автодорога Сотк-Карвачар.
13:59 30/03/2019После встречи с Алиевым премьер Армении и президент Арцаха провели телефонный разговорСобеседники обсудили итоги встречи премьера РА Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева, состоявшейся накануне, 29 марта в Вене.
12:13 30/03/2019Началось повторное освящение армянского Собора в АлеппоЦерковь была подорвана боевиками «Исламского государства» (Террористическая организация, запрещенная в России и ряде других государств – Прим. ред) в апреле 2015 года.
11:24 30/03/2019В Армении артисты Театра оперы и балета намерены провести акцию протестаСотрудники Театра сегодня в 16:00 по местному времени намерены провести акцию протеста в знак поддержки маэстро Константина Орбеляна.
10:39 30/03/2019Перевал Варденяц в Армении закрытДля грузовых автомобилей закрыты также серпантины Дилиджана и автодорога Ноемберян-Воскепар.
11:15 29/03/2019Никол Пашинян прокомментировал прогноз Moody’s по банковской системе АрменииОб этом сообщил на своей странице в соцсети Facebook премьер-министр РА Никол Пашинян.