11:59 03/03/202188 տարեկանում վախճանվել է հայ կատարողական արվեստի սյուներից մեկը՝ Մեդեա ԱբրահամյանըՎախճանվել է հայ կատարողական արվեստի սյուներից մեկը՝ Մեդեա Աբրահամյանը։ Այս մասին գրել է օպերային երգչուհի, սոպրանո Հասմիկ Պապյանը։ «Նա հայ կնոջ հավաքական կերպար էր, իրենով համարձակ ներկայանում էինք...
11:07 03/03/202103.03.2021. Կորոնավիրուսի 360 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 3 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2526 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 360 նոր դեպք: Առողջացել է 168 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 3 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության...
10:24 03/03/2021Freedom House․ Հայաստանի վերջին շրջանի ժողովրդավարական ձեռքբերումները վտանգված ենԱշխարհում ավտորիտար դերակատարները գործում են համարձակ, ժողովրդավարությունն անկում է գրանցում
18:12 02/03/2021Գյուղապետ. «Աչքիս դառնում ենք Աղավնոյի պետություն»«Ոչ վարչապետը, ոչ ռուսները, ոչ ադրբեջանցիները չեն կարող որոշել, որ այն հողերը, որտեղ հայն ապրել է դարեդար, մտնում են Ադրբեջանի կազմի մեջ»,- «Արևելք» պարբերականի հետ զրույցում ասել է Ադրբեջանին...
14:02 02/03/2021Արթուր Ղազինյան. Իմ տեղեկություններով, Արմեն Սարգսյանը և Նիկոլ Փաշինյանը երեկ եկել են համաձայնությանՀՀ Նախագահին խնդրում, հորդորում և պահանջում եմ ՀՀ Սահմանադրական դատարան ուղարկել բացառապես առաջարկությունը։
18:15 01/03/2021Կեղծ հաշիվներից մինչև մոնտաժված հոլովակներ․ ինչպես Արա Սաղաթելյանը դարձավ քաղբանտարկյալ«Մտացածին մեղադրանքներով քաղաքական հետապնդումները. բեմադրություն 4 գործողությամբ»-այսպես է սկսվում ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոնի նախկին տնօրեն Արա Սաղաթելյանի՝...
13:29 01/03/2021Լինել համախմբված, հավաքվել Բաղրամյան պողոտայում. Արտակ Թովմասյան«Գոյություն ունի իշխանություն և պետականություն, պետություն: Ես միշտ կանգնած եմ եղել պետության, պետականության, ազգի կողքին»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Թովմասյան» հիմնադրամի նախագահ Արտակ...
12:11 01/03/2021Վիգեն Երեմյան. Փաշինյանի սիրտը նո՞ր «մարտի 1» է ուզում«Իմ Ձայնը» նախագիծը տարածել է նախագծի փորձագետ Վիգեն Երեմյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
11:16 01/03/202101.03.2021. Կորոնավիրուսի 158 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 5 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4372 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 158 նոր դեպք: Առողջացել է 117 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
09:38 01/03/202118 տարեկան զինվորը կռվել է ամենաբարձր մակարդակով, չի փախել, չի երկմտել. ծնունդով Ջավախքից պատերազմի մասնակից«Ինչ ունեինք, հիմա չունենք...»:
20:23 28/02/2021ԱԱԾ-ն առանց հիմնավորման Սաղաթելյանին արգելել է հանդիպել իր անչափահաս երեխայի հետ. Գոհար Մելոյան«Գործ ունենք քաղբանտարկյալի դասական կարգավիճակի հետ, երբ ծանութանում ենք գործի հիմքում ընկած իրավաբանական և փաստական հանգամանքներին»,-հայտնեց Արա Սաղաթելյանի ազատ արձակման պահանջով ստորագրահավաք...
16:58 28/02/2021Ստորագրահավաք՝ քաղբանտարկյալ Արա Սաղաթելյանին ապօրինի կալանքից անհապաղ ազատ արձակելու պահանջով«Փաստում ենք, որ Արա Սաղաթելյանը հետպատերազմյան Հայաստանի Հանրապետության առաջին քաղբանտարկյալն է»։
11:14 28/02/2021Միքայել Մինասյան. Մենք չենք հիշում Արարատ Միրզոյանի աթոռին նստած, հետո մահացած գտած տղայինՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը Թելագրամի իր ալիքում անդրադարձել է Yerkir.am-ի հրապարակած տեղեկություններին, որոնց համաձայն ծեծել են այն երիտասարդին, որ Փաշինյանը սպառնացել էր՝ «Քո...
15:30 27/02/2021Ոչ մի կարգավիճակում և ոչ մի պայմաններում Արցախը չի կարող լինել Ադրբեջանի իրավասության ներքո. Արա ԱյվազյանՀայաստանի արտգործնախարար Արա Այվազյանը «ՌԻԱ նովոստի»-ին պատմել է ռուս-հայկական հարաբերությունների զարգացման, Արցախի կարգավիճակի վերաբերյալ Երևանի դիրքորոշման, ինչպես նաև այն մասին, թե արդյոք...
12:49 27/02/2021ՀՀ նախագահի ու ՄԻՊ աշխատակազմերը համատեղ կաշխատեն գերիների վերադարձի խնդիրների բարձրաձայնման ուղղությամբՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի հետ: ՀՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանը նախագահին տեղեկացրել է...
12:05 27/02/2021Հայաստանը կը գտնուի անդունդի եզրին. Արամ Ա կաթողիկոս«Հայաստանը կը գտնուի անդունդի եզրին»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա-ն։ «Երկրէն ներս տիրող քաոսային վիճակը հետզհետէ կը խորանայ։ Քաոսը աղբիւր է աննախատեսելի...
10:25 27/02/2021Սուրբ Կյուրեղ Երուսաղեմի Հայրապետի, Կյուրեղ եպիսկոպոսի և նրա մոր` Աննայի հիշատակության օրն էՀայ Առաքելական եկեղեցին այսօր նշում է Սուրբ Կյուրեղ Երուսաղեմի Հայրապետի, Կյուրեղ եպիսկոպոսի և նրա մոր` Աննայի հիշատակության օրը։ Սբ.
20:44 26/02/2021Եթե դուք սահմանը բերել հասցրել եք Բաղրամյան պողոտա, բա ես որտե՞ղ լինեմ․ Տեր Աբել քահանա«Հայր մեր»-ով սկսեց Տեր Աբել քահանա Քարտաշյանն իր ելույթը՝ Բաղրամյան պողոտայում ընդդիմության հանրահավաքի ընթացքում։ Աղոքից հետո քահանան հայտնեց իր դիրքորոշումը տեղի ունեցող գործընթացների վերաբերյալ։...
18:57 26/02/2021Հորդորում ենք իրավապահ մարմիններին՝ զերծ մնալ խաղաղ ցույցերի և հավաքների ժամանակ բռնություններից․ Մայր ԱթոռՄայր Աթոռի Տեղեկատվական համակարգը ներկայացնում է հոգևոր խորհրդի հայտարարությունը՝ երկրում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ։ «Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում գումարված Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողովի...
16:43 26/02/2021Արա Հակոբյան. Սրանք աջակցում են մեր թշնամիներին, համագործակցում են մեր թշնամիների հետ«ՀՀ ԶՈu գլխավոր շտաբի հայտարարությամբ բանակն ասում է հետևյալը, որ Փաշինյանը, իրեն աջակցող հանցակից խմբի իշխանությունը անհամատեղելի են Հայաստանի անվտանգության հետ, անվտանգության պաշտպանության և...

14:03 02/11/2016Armenian citizens to have improved living conditions, the minister saysArmenian citizens will have improved living conditions in 2017, Minister of Labour and Social Affairs Artem Asatryan told reporters on Wednesday during a briefing in the National Assembly.
12:18 26/10/2016Minsk Group Co-Chairs will discuss in Hamburg a possible meeting of the Presidents at the earliest opportunity.The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group (Ambassadors Igor Popov of the Russian Federation, James Warlick of the United States of America, and Pierre Andrieu of France), together with the Personal...
15:27 25/10/2016James Warlick: After April incidents the ceasefire is generally respectedAfter the April tragedies on the Line of Contact between Armenian-Azerbaijani opposing troops the ceasefire has generally been respected.
11:05 12/10/2016NKR Defense Army: The adversary violates the ceasefire for 50 timesOn the night of October 11-12 the Azerbaijani forces have violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 50 times, firing more than 750 shots toward the...
13:48 01/10/2016Armenian President signed the Law on making amendments to the Government StructureArmenian President Serzh Sargsyan has signed the Law of the Republic of Armenia on making amendments to the government structure, press department of the President’s Office reported.
13:58 29/09/2016Levon Altunyan admits being a millionaireNewly appointed RA Minister of Health, Levon Altunyan hurrying to the Cabinet meeting, managed to answer one question.
12:57 28/09/2016Armenia up 3 places to 79th on global competitiveness indexArmenia has moved up 3 positions to rank 79th on a global index of the world's most competitive economies, according to the report of World Economic Forum, which ranked 138 countries according to the...
16:27 23/09/2016Leningrad’s concert cancelled in YerevanCitizens trying to buy tickets for Leningrad band’s concert say that those tickets won’t be delivered.
12:04 21/09/2016President of Armenia: We will keep our wordToday, at the Republic Square President Serzh Sargsyan was present at the Military Parade of the RA Armed Forces dedicated to the 25th anniversary of Armenia’s Independence.
12:27 17/09/2016Shootout took place in Echmiadzin ahead of local electionsOn late night of September 16 gun were fired in Armenia’s Echmiadzin city, the First News reported. According to the source, a fire was opened on the car carrying Echmiadzin Mayor Karen Grigoryan,...
20:03 14/09/2016Prime Minister says he didn’t left job as Mayor for higher salaryDuring Question and Answer at the National Assembly, the newly appointed Prime Minister was asked whether he would leave his job for another one provided he gets USD 50-80 thousand salary.
12:09 08/09/2016RA Prime Minister resignsPrime Minister of the Republic of Armenia, Hovik Abrahamyan announced after Government Session on September 8 that he decided to resign and give the RA President the chance to form a new Government.
14:07 07/09/2016Two brothers will run for Zovuni village mayoral electionsIn Zovuni village of Kotayq region, Armenia, 4 candidates have nominated their candidacy for the head of community elections to be held on October 2.
11:43 02/09/2016You will decide your own destiny, President Sargsyan congratulates Artsakh Independence anniversaryPresident of Armenia Serzh Sargsyan has sent a congratulatory message on the occasion of the 25th anniversary of independence of the Republic of Nagorno Karabakh.
14:48 05/08/2016Armenian athletes looking forward to launch of Olympic GamesThe members of the Armenian Olympic team are looking forward to the launch of the 31st Summer Olympic Games.
12:20 01/08/2016International media addresses two-week standoff in YerevanLeading international news agencies and media addressed the two-week standoff in Yerevan, Armenia and the surrender of members of Daredevils of Sassoun armed group, who had seized Erebuni police...
13:58 25/07/2016Yerevan standoff: NSS call to those at Erebuni Police HQ«Today a call with the following content was made available to those in the [Erebuni] police station», - Ashot Aharonyan, the Head of the Public Relations and Information Department of the RA Police,...
11:45 25/07/2016NKR DA: Adversary fired towards Martuni and Matrakert positionsThe adversary violated the ceasefire on different directions of the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan 28 times by firing 300 shots from weapons of different calibres on the...
11:44 23/07/2016Armenia stand-off: Two hostages releasedTwo policemen held hostage, a Lieutenant and a Sergeant have been released. They will soon be united with their families. The other two hostages, Deputy Chief of the Police, Vardan Yeghiazaryan and...