15:16 26/02/2021Երթ. «Նիկոլ, Էրդողանից բացի, քեզ մերժում են բոլորը»Բաղրամյան պողոտայում՝ ԳԱԱ շենքի դիմաց տեղի ունեցած հանարհավաքից հետո երթի մասնակիցներն անցան Պռոշյան փողոցով։ Մինչ այդ Կառավարական առանձնատների մոտ բազմաթիվ ոստիկաններ էին բերվել ու մի քանի շարքով...
12:51 26/02/2021Մեկ տարուց ավելի ներկայիս կառավարության խոստումների իրագործմանը սպասելուց հետո հասկացա՝ ստիպված եմ հեռանալ հարազատ երկրից. ԱրոնյանԿառավարության պատասխանը եղավ. «Մեր փորձագետները գտնում են, որ Լևոն Արոնյանը այլևս պոտենցիալ չունի»:
17:09 25/02/2021Մենք ամուր կանգնած ենք ՊՆ-ի ու ԳՇ-ի կողքին և համոզված ենք, որ րոպե առաջ այս տխրահռչակ իշխանությունը պետք է հեռանա. ԱռուշանյանՀՀ Սյունիքի մարզի Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանը շնորհակալություն է հայտնել Գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանին և ողջ շտաբին, այս պատմական և վճռական պահին հայի և Հայաստանի Հանրապետության...
16:06 25/02/2021Ոստիկանություն. Չտրվել սադրանքներիՀՀ ոստիկանությունն ապահովում է հասարակական կարգի պահպանությունը և հասարակական անվտանգությունը՝ իր գործառույթներին համապատասխան: «Ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ ՀՀ ոստիկանությունը բոլորին...
15:57 25/02/2021Լավրովը Արա Այվազյանի հետ խոսել է Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի մասինՌուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայ գործընկեր Արա Այվազյանի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը՝ նշելով, որ Մոսկվան ակնկալում է իրավիճակի...
15:41 25/02/2021Ընդդիմությունը հանդարտության կոչ է անելու, բայց լինելու ենք վճառական ու հասնելու ենք մեր հիմնական պահանջին. Վանեցյան«Նորմալ մարդուց հարց տվեք, էլի: Գլուխները պատով են տալու կրակելու են ժողովրդի վրա, թող փորձեն կրակել կամ անգամ ուժ կիրառեն»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արութր...
14:02 25/02/2021Ճգնաժամի հանգուցալուծումն առանց վարչապետի հրաժարականի այլևս հնարավոր չէ. ԼՀԿԵրկրում ստեղծված իրավիչակի վերաբերայլ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության խորհուրդը հայտարարություն է տարածել։ «Երկրում քաղաքական ճգնաժամը խորանում է, և գործընթացները քաղաքական հուն անհապաղ...
12:07 25/02/2021ՀՀ զինված ուժերը պահանջում են ՀՀ վարչապետի և կառավարության հրաժարականը. ԶՈւ ԳՇՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբն իր վճռական բողոքն է արտահայտում անհեռատես և չհիմնավորված պատճառներով ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի 1-ին տեղակալին պաշտոնից ազատման առնչությամբ, որն իրականացվել է...
13:31 24/02/2021Մի խումբ զինվորներ, ծնողների դրդմամբ, հրաժարվել են մեկնել իրենց մշտական տեղակայման վայրեր. ՊՆՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում նշվում է, որ փետրվարի 23-ին ՀՀ ՊՆ N զորամասում տեղի է ունեցել միջադեպ, որի ընթացքում մի խումբ զինծառայողների ծնողներ ու հարազատներ...
11:29 24/02/2021«Խոնարհում հերոսներին»Համերգը տեղի կունենա փետրվարի 25-ին, ժամը 19։00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը:
11:25 24/02/202124.02.2021. Կորոնավիրուսի 273 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 6 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2993 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 273 նոր դեպք: Առողջացել է 188 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 6 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
17:48 23/02/2021ԱՄՆ-ը COVID-19-ի պատվաստանյութ ստացածներին կոչ է անում չայցելել հասարակական վայրերՄարդիկ, ովքեր ստացել են կորոնավիրուսի նոր պատվաստանյութի երկու դեղաչափերը, դեռևս պետք է ձեռնպահ մնան հասարակական վայրեր այցելելուց: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է ԱՄՆ գլխավոր վարակաբան...
17:29 23/02/2021Վիկտոր Համբարձումյանի չստացած երեք Նոբելյան մրցանակներըԳԱԱ Վ.Համբարձումյանի անվան Բյուրականի աստղադիտարանի տնօրեն Արեգ Միքայելյանը համոզված է, որ հանրահայտ սատղագետ և աստղաֆիզիկոս Վիկտոր Համբարձումյանը երեք անգամ կարող էր արժանանալ Նոբելյանի մրցանակի:...
12:46 22/02/2021Սոպրանո Գոհար Հակոբյանը Մինսկում կներկայացնի հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններՃանաչված սոպրանո Գոհար Հակոբյանը մենահամերգով հանդես կգա Մինսկում՝ ներկայացնելով ոչ միայն արտասահմանցի, այլև հայ կոմպոզիտորների գործեր: Փետրվարի 27-ին Մինսկի Верхний город համերգասրահում կկայանա...
11:21 22/02/202122.02.2021. Կորոնավիրուսի 104 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 5 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 3198 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 104 նոր դեպք: Առողջացել է 104 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության...
11:16 22/02/2021Արյունով հայ, իսկ թափված արյունով՝ ֆրանսիացի. Միսակ Մանուշյանին և նրա զինակիցներին նվիրված հիշատակի միջոցառում ՓարիզումՓետրվարի 21-ին Փարիզում տեղի է ունեցել Երկրորդ համաշխարհայինի ընթացքում Ֆրանսիայի ազատագրման «Դիմադրություն» շարժման հայազգի ականավոր ներկայացուցիչ Միսակ Մանուշյանին և նրա զինակիցներին նվիրված...
10:47 22/02/2021Տոսկանայում բացվել է «Հայոց մայր» հուշարձանը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյակինԻտալիայի Տոսկանա քաղաքում նախօրեին բացվել է «Հայոց մայր» հուշարձանը՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին։ Այս մասին տեղեկացնում է Իտալիայում Հայաստանի դեսպանությունը: «Վիգեն Ավետիսի...
13:49 21/02/2021Հետապնդում են մարդկանց, որոնք Ադրբեջանի համար լրջագույն վտանգ են ներկայացնում.Վարդան Ոսկանյանը՝ Սաղաթելյանի ձերբակալության մասին«Մենք գործ ունենք շինծու մեղադրանքով հասարակական կարևոր դերակատարություն ունեցող անձի ձերբակալման փորձի հետ»,- Երևանի դատարանի «Ավան» նստավայրի մոտ Արա Սաղաթելյանի ձերբակալման իրավաչափության հարցով...
17:00 20/02/2021Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիներն ու քաղաքական գործիչները շարժվեցին չորս ուղղություններովԱզատության հրապարակում Հայրենիքի փրկության շարժման հանրահավաքի ընթացքում ՀՅԴ ԳՄ անդամ, շարժման համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարեց, որ փետրվարի 20-ը շարժման նոր սկզբն է ու նոր էջ են բացում հայ...
10:58 19/02/202119.02.2021. Կորոնավիրուսի 191 նոր դեպք է գրանցվել, ևս 5 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 2931 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 191 նոր դեպք: Առողջացել է 213 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության...

10:41 23/07/2016NKR Defense Army serviceman woundedThe adversary violated the ceasefire on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan 18 times by firing 200 shots from weapons of different calibres on the night of July 22-23, NKR...
11:22 22/07/2016No incidents reported overnight at Khorenatsi Str.It’s been the sixth day that members of “Daredevils of Sassoun” group have been holding several policemen hostages at Erebuni Police HQ.
12:24 21/07/2016Violence against journalists unacceptable, Ombudsman of Armenia saysThe Ombudsman’s office has issued a statement concerning the events at Khorenatsi Str. “During the clashes at Khorenatsi Str., several journalists have been injured overnight. This is strongly...
11:03 20/07/2016Peaceful night at Khorenatsi StreetPolice continues its watch at Khorenatsi str, where members of armed group are holding the seized police regiment.
22:12 17/07/2016Law enforcement bodies intend to resolve the situation of the armed incident through negotiationsOn the night of July 17, at around 5:30, Varuzhan Avetisyan, press secretary of the “New Armenia” movement posted a message on Facebook, entitled “Daredevils of Sassoun Group: We have started an...
13:48 17/07/2016One police officer killed, another two wounded, Armenia’s NSS reports on the armed incidentArmenia’s National Security Service (NSS) has released updated information over the armed incident occurred in Yerevan’s patrol police regiment in Erebouni district of the Armenian capital.
17:33 16/07/2016Russian Border Patrol servicemen enhance control across Armenian-Turkish borderServicemen of Border Guard Department of Russian Security Service deployed in Armenia have enhanced the control across the Armenian-Turkish border, press service of the Russian Border Guard...
17:38 09/07/2016Serzh Sargsyan: Status quo will change when Nagorno Karabakh people exercise their right of self-determinationToday, President Serzh Sargsyan made a statement during the meeting of the Heads of State and Government of the NATO member and non-member states dedicated to the Resolute Support mission in...
15:00 08/07/2016Minister of Economy on aviation pricingIn terms of provision of services, as well as identification of pricing dumping possibilities in the sphere of aviation, Armenia needs serious revision, Minister of Economy of Armenia, Artsvik...
13:01 05/07/2016Constitution shouldn’t be a matter of subjective perception, Vardan Ayvazyan says“The Constitution shouldn’t be a word play. Each letter should have its essence, its legal content,” constitutional law expert, Vardan Ayvazyan said during a press conference. Mr. Ayvazyan noted that...
14:11 02/07/2016President Serzh Sargsyan sends congratulatory message to U.S. President on Independence DayToday, on the occasion of Independence Day of the United States of America, President Serzh Sargsyan visited the residence of the US Ambassador to Armenia, information and public relations department...
15:31 01/07/2016Criminal cases over NKR servicemen’s murder and mutilation by Azerbaijani forces suspended due to ‘insurmountable circumstances’Six criminal cases were initiated by the Prosecutor General's Office of the Nagorno Krabakh Republic over the murders and tortures of NKR servicemen during the military offensive of Azerbaijani...
17:46 26/06/2016Pope and Catholicos sign joint declaration on justice and peaceIn this regard we also express our hope for a peaceful resolution of the issues surrounding Nagorno-Karabakh.
12:11 25/06/2016Karekin II: Centuries-old Armenian Christian values have flourished in GyumriGyumri is one of those historical towns of Armenia where centuries-old Armenian Christian values have flourished, where the history and culture of our people and the spirit of generosity have...
18:25 18/06/2016German historians highlight Bundestag recognition of the Armenian GenocideIstanbul-based Armenian Agos newspaper published interviews with historian Wolfgang Gust, former Editor-in-Chief of German Der Spiegel, and Eric Weitz, German historian at City University of New...
13:53 28/05/2016President Sargsyan: We prevailed, we survived, and we liberated ourselvesPresident Serzh Sargsyan accompanied by His Holiness Catholicos of All Armenians Garegin II, the highest leadership of the Republic and guests participated in the festivities dedicated to the...
19:10 20/05/2016President Sargsyan deems critical to get rid of obstacles obstructing free movement of goods and services within EEUPresident Serzh Sargsyan received today members of the Intergovernmental Council of the Eurasian Economic Union (EEU) and Chairman of the EEU Board Tigran Sarkissian, who have arrived to Armenia to...
15:02 18/05/2016We hope Azerbaijan won’t deceive the hopes of the Co-Chair countries, Edward Nalbandian says“We share Mr. Jagland’s view on the concept of “Democratic Security”, according to which the democracies are less likely to go to war,” said Foreign Minister of Armenia, Edward Nalbandian during the...
12:10 14/05/2016Azerbaijan deliberately escalates the situationBy shelling the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan, deliberately escalating the situation, at the same time putting the blame on Karabakh side for its actions, Azerbaijan vividly...
12:21 03/05/2016Armenia, considered a free country in terms of civic journalism, Samvel Martirosyan saysAccording to evaluations of freedom of the press by NGOs, Armenia is not considered a completely free country, said IT expert, Samvel Martirosyan during a press conference on May 3.