17:18 29/10/2020Ռուբեն Գրիգորյանը 1.5 միլիոն դոլարի օգնություն է ուղարկել ՀայաստանԳործարար և հասարակական գործիչ Ռուբեն Գրիգորյանը հայտարարել է «Հայաստան» համահայակական հիմնադրամին 1 մլն դոլար փոխանցելու մասին։ Մոսկվայի հայկական թանգարանը տարածել է նրա հայտարարությունը, որտեղ ասված...
15:01 29/10/2020ՀՀ ԱԳ նախարարը հեռախոսազրույց է ունեցել Ժոզեպ Բորելի հետՀոկտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք...
12:56 28/10/2020«Նվիրում Արցախին» նախագիծը՝ «Ոսկե ծիրանից»Նոյեմբերի 1-ից՝ «Նվիրում Արցախին» նախագծով, «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը՝ 17-րդ փառատոնի ծրագրերի շրջանակում, կմիանա «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի «Մենք ենք, մեր սահմանները.
12:13 28/10/2020Ֆրանսիան կոչ է անում ԵՄ-ին միջոցներ ընդունել Թուրքիայի դեմՖրանսիան նախօրեին Եվրամիության գործընկեր առաջնորդներին կոչ արեց միջոցներ ձեռնարկել Թուրքիայի դեմ, այն բանից հետո, երբ Թուրքիայի նախագահ Էրդողանը կասկածի տակ դրեց Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի...
11:11 28/10/202028.10.2020. Կորոնավիրուսի 2241 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4695 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2241 նոր դեպք: Առողջացել 694 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ, որից 5-ը, ըստ առողջապահության...
22:38 27/10/2020Ես հավերժական սգվորն եմ՝ չորս սև գլխաշորերով. Սոնա ՎանԱմերիկահայ գրող, հասարակական գործիչ Սոնա Վանը հրավիրված է եղել նյույորքյան «Cross Culture Communications» ընկերության 50-ամյակի մրցանակաբաշխությանը:
17:57 27/10/2020Քաղաքացիների շրջանում առվել մեծ թվով զոհեր ու վիրավորներ գրանցվել են Ստեփանակերտում, ՀադրութումՀոկտեմբերի 26-ի դրությամբ Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիայի ընթացքում խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ բացած կրակի հետևանքով զոհվել է 39 մարդ։ Եվս 122 մարդ ստացել է վնասվածքներ։ Նման...
15:03 27/10/2020Անհրաժեշտ ու կարևոր են արյան բոլոր խմբերը՝ առանց բացառության. ՊՆՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մեր բանակի թիկունքն ամուր պահելու նպատակով անհրաժեշտ է ապահովել արյան պաշարների բավարար քանակ: «Արյունատվության համար խնդրում ենք անձնագրով մոտենալ...
20:57 26/10/2020Սա Հայոց ցեղասպանության մի նոր փորձ է. Տիգրան Ձիթողցյան«Արդեն մեկ ամիս է, ինչ հայ ժողովուրդը հարձակման տակ է գտնվում, և ամբողջ ազգը պայքարում է ողջ մնալու իրավունքի և մեր հողի մի մասը պաշտպանելու համար: Սա պարզապես պատերազմ չէ Ադրբեջանի և Թուրքիայի 10...
11:05 25/10/202025.10.2020. Կորոնավիրուսի 2314 նոր դեպք է գրանցվել, 27 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4790 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2314 նոր դեպք: Առողջացել է 207 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 27 մարդ, որց 4-ը, ըստ առողջապահության...
13:26 23/10/202023.10.2020. ՊԲ-ն հրապարակել է 27 զոհված զինծառայողի անունԱրցախի ՊԲ-ն հրապարակել է հայրենիքի պաշտպանության համար մղվող մարտերում նահատակված զինծառայողների անունները։ 1.
11:05 23/10/202023.10.2020. Կորոնավիրուսի 2474 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 5760 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2474 նոր դեպք: Առողջացել է 489 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 16 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության...
23:36 22/10/2020Իսրայելի հայ համայնքը պահանջել է իշխանություններից զենք չվաճառել Թուրքիային ու ԱդրբեջանինԻսրայելի հայ համայնքը բողոքի ակցիա է իրականացել ու պահանջել իշխանություններից զենք չվաճառել ահաբեկչական և ցեղասպան Թուրքիային ու Ադրբեջանին: Այս մասին տեղեկանում ենք Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատարի...
22:20 22/10/202022.10.2020. ՊԲ-ն հրապարակեց ևս 26 զոհված զինծառայողի անունԱրցախի ՊԲ-ն հրապարակել է հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում նահատակված զինծառայողների անունները։ 1.
17:56 22/10/2020Կովկասում պատերազմը մոտենում է Թուրքիայում ապրող հայերինԳրում է Eurasianet-ն իր հոդվածում։
17:29 22/10/202022․10․2020․ ՊԲ-ն հրապարակել է ևս 40 զոհված զինծառայողի անունԱրցախի ՊԲ-ն հրապարակել է Ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում զոհված զինծառայողների անունները։ 1․Վարդանյան Մկրտիչ Խաչատուրի, ծնվ.
11:06 21/10/2020Հայաստանում կորոնավիրուսից 16-ամյա աղջիկ է մահացել21.10.2020. Կորոնավիրուսի 1836 նոր դեպք է գրանցվել, 23 մարդ մահացել է
20:04 20/10/2020ՌԴ և Ֆրանսիայի ղեկավարները հեռախոսազրույցով քննարկել են ԼՂ հարցըՌԴ և Ֆրանսիայի ղեկավարները հեռախոսազրույցով քննարկել են ԼՂ հարցը։ Այս մասին հայտնում են Կրեմլից։ «Ռուսաստանի նախագահը ցավակցություն է հայտնել հոկտեմբերի 16-ին Փարիզի արվարձանում տեղի ունեցած...

09:28 12/06/2015Today is World Day Against Child Labour2015 Theme: NO To Child Labour-YES To Quality Education
11:18 11/06/2015Karabakh soldier dies in military positionOn June 11, around 1:30am, a soldier of Nagorno-Karabakh Defense Army, Edgar Melkonyan, 20, died in a military position in the southern direction of the Defense Army, the press service of Defense...
09:29 11/06/2015Scientists create nanotech injections to upgrade brain with electronic meshThe procedure involves mesh electronics a few centimeters in width, which are rolled thin enough to pass through a needle with a diameter of just 100 micrometers and into the brain, where it unfolds.
15:30 10/06/2015Government adopts decision to raise military pensionsThe Armenian government adopted a decision to raise military pensions from July 1, 2015. Minister of Labor and Social Affairs Artem Asatryan told reporters after the cabinet meeting that according to...
09:26 10/06/2015Artificial leg allows patient to feelThe recipient, Wolfang Rangger, who lost his right leg in 2007, said: "It feels like I have a foot again. It's like a second lease of life."
16:05 09/06/2015Nairit employees to receive their overdue salaries by July 15Employees of Nairit chemical plant will get their salary arrears by July 15. Armenian Minister of Energy and Natural Resources Yervand Zakharyan has promised this to the plant’s employees, member of...
11:53 09/06/2015Azerbaijan fires at Armenian villageThe window glass and frame of a villager’s house have been damaged.
09:30 09/06/2015June 9 is World Accreditation DayThis year’s theme focuses on how accreditation can support the delivery of health and social care.
16:15 06/06/2015Arthur Baghdasaryan establishes Armenian Revival union10 political parties and more than 50 NGOs are united around the idea of Armenian revival, chairman of Orinats Yerkir Party Arthur Baghdasaryan said at the first meeting of the Armenian Revival...
13:11 06/06/2015Armenian Church celebrates Feast of St. Gregory the Illuminator’s Deliverance from the PitIt is one of the greatest feasts of the Armenian Church.
09:44 06/06/2015UN Russian Language Day is celebrated on June 6UN Russian Language Day coincides with the birthday of Aleksandr Pushkin, a Russian poet who is considered the father of modern Russian literature.
17:41 05/06/2015State Department concerned about government interference in freedom of expression in TurkeyU.S. State Department Senior Advisor for Strategic Communications Marie Harf has said the U.S is concerned about government interference in freedom of expression in Turkey. “The U.S. supports...
12:56 05/06/2015UN chief: Let us celebrate World Environment Day by becoming more conscious of our ecological impactThe theme of this year’s World Environment Day is “Seven Billion Dreams. One Planet. Consume with Care.”
12:37 05/06/2015Azerbaijan again refuses to lead OSCE Mission to frontlineOn June 5, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno-Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between the armed...
09:31 05/06/2015Today is World Environment DayWorld Environment Day is celebrated in many ways in countries such as Kenya, New Zealand, Poland, Spain and the United States.
17:54 04/06/2015Armenia to double pensions for soldiers serving on frontlineThe Armenian government on Thursday approved the amendments to the Law on State Pensions. According to the amendments, the Armenian officers, noncommissioned officers and contract servicemen who...
09:31 04/06/2015June 4 is International Day of Innocent Children Victims of AggressionThis day is a time for individuals and organizations all over the world to become aware of the impact of monstrosity of abuse, in all its forms, against children.
17:03 03/06/2015OSCE to strengthen confidence-building measures in region – DačićThe OSCE is interested in maintaining stability, and plans to strengthen the confidence-building measures in the region, OSCE Chairperson-in-Office and Serbia’s Foreign Minister Ivica Dačić told a...