17:18 29/10/2020Ռուբեն Գրիգորյանը 1.5 միլիոն դոլարի օգնություն է ուղարկել ՀայաստանԳործարար և հասարակական գործիչ Ռուբեն Գրիգորյանը հայտարարել է «Հայաստան» համահայակական հիմնադրամին 1 մլն դոլար փոխանցելու մասին։ Մոսկվայի հայկական թանգարանը տարածել է նրա հայտարարությունը, որտեղ ասված...
15:01 29/10/2020ՀՀ ԱԳ նախարարը հեռախոսազրույց է ունեցել Ժոզեպ Բորելի հետՀոկտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք...
12:56 28/10/2020«Նվիրում Արցախին» նախագիծը՝ «Ոսկե ծիրանից»Նոյեմբերի 1-ից՝ «Նվիրում Արցախին» նախագծով, «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը՝ 17-րդ փառատոնի ծրագրերի շրջանակում, կմիանա «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի «Մենք ենք, մեր սահմանները.
12:13 28/10/2020Ֆրանսիան կոչ է անում ԵՄ-ին միջոցներ ընդունել Թուրքիայի դեմՖրանսիան նախօրեին Եվրամիության գործընկեր առաջնորդներին կոչ արեց միջոցներ ձեռնարկել Թուրքիայի դեմ, այն բանից հետո, երբ Թուրքիայի նախագահ Էրդողանը կասկածի տակ դրեց Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի...
11:11 28/10/202028.10.2020. Կորոնավիրուսի 2241 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4695 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2241 նոր դեպք: Առողջացել 694 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 26 մարդ, որից 5-ը, ըստ առողջապահության...
22:38 27/10/2020Ես հավերժական սգվորն եմ՝ չորս սև գլխաշորերով. Սոնա ՎանԱմերիկահայ գրող, հասարակական գործիչ Սոնա Վանը հրավիրված է եղել նյույորքյան «Cross Culture Communications» ընկերության 50-ամյակի մրցանակաբաշխությանը:
17:57 27/10/2020Քաղաքացիների շրջանում առվել մեծ թվով զոհեր ու վիրավորներ գրանցվել են Ստեփանակերտում, ՀադրութումՀոկտեմբերի 26-ի դրությամբ Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիայի ընթացքում խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ բացած կրակի հետևանքով զոհվել է 39 մարդ։ Եվս 122 մարդ ստացել է վնասվածքներ։ Նման...
15:03 27/10/2020Անհրաժեշտ ու կարևոր են արյան բոլոր խմբերը՝ առանց բացառության. ՊՆՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մեր բանակի թիկունքն ամուր պահելու նպատակով անհրաժեշտ է ապահովել արյան պաշարների բավարար քանակ: «Արյունատվության համար խնդրում ենք անձնագրով մոտենալ...
20:57 26/10/2020Սա Հայոց ցեղասպանության մի նոր փորձ է. Տիգրան Ձիթողցյան«Արդեն մեկ ամիս է, ինչ հայ ժողովուրդը հարձակման տակ է գտնվում, և ամբողջ ազգը պայքարում է ողջ մնալու իրավունքի և մեր հողի մի մասը պաշտպանելու համար: Սա պարզապես պատերազմ չէ Ադրբեջանի և Թուրքիայի 10...
11:05 25/10/202025.10.2020. Կորոնավիրուսի 2314 նոր դեպք է գրանցվել, 27 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 4790 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2314 նոր դեպք: Առողջացել է 207 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 27 մարդ, որց 4-ը, ըստ առողջապահության...
13:26 23/10/202023.10.2020. ՊԲ-ն հրապարակել է 27 զոհված զինծառայողի անունԱրցախի ՊԲ-ն հրապարակել է հայրենիքի պաշտպանության համար մղվող մարտերում նահատակված զինծառայողների անունները։ 1.
11:05 23/10/202023.10.2020. Կորոնավիրուսի 2474 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել էՀայաստանում երեկ կատարվել է 5760 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2474 նոր դեպք: Առողջացել է 489 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 16 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության...
23:36 22/10/2020Իսրայելի հայ համայնքը պահանջել է իշխանություններից զենք չվաճառել Թուրքիային ու ԱդրբեջանինԻսրայելի հայ համայնքը բողոքի ակցիա է իրականացել ու պահանջել իշխանություններից զենք չվաճառել ահաբեկչական և ցեղասպան Թուրքիային ու Ադրբեջանին: Այս մասին տեղեկանում ենք Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատարի...
22:20 22/10/202022.10.2020. ՊԲ-ն հրապարակեց ևս 26 զոհված զինծառայողի անունԱրցախի ՊԲ-ն հրապարակել է հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում նահատակված զինծառայողների անունները։ 1.
17:56 22/10/2020Կովկասում պատերազմը մոտենում է Թուրքիայում ապրող հայերինԳրում է Eurasianet-ն իր հոդվածում։
17:29 22/10/202022․10․2020․ ՊԲ-ն հրապարակել է ևս 40 զոհված զինծառայողի անունԱրցախի ՊԲ-ն հրապարակել է Ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում զոհված զինծառայողների անունները։ 1․Վարդանյան Մկրտիչ Խաչատուրի, ծնվ.
11:06 21/10/2020Հայաստանում կորոնավիրուսից 16-ամյա աղջիկ է մահացել21.10.2020. Կորոնավիրուսի 1836 նոր դեպք է գրանցվել, 23 մարդ մահացել է
20:04 20/10/2020ՌԴ և Ֆրանսիայի ղեկավարները հեռախոսազրույցով քննարկել են ԼՂ հարցըՌԴ և Ֆրանսիայի ղեկավարները հեռախոսազրույցով քննարկել են ԼՂ հարցը։ Այս մասին հայտնում են Կրեմլից։ «Ռուսաստանի նախագահը ցավակցություն է հայտնել հոկտեմբերի 16-ին Փարիզի արվարձանում տեղի ունեցած...

11:32 17/01/2018Депутаты НС Армении приняли в первом чтении поправки в закон об играх с выигрышем и казиноНациональное Собрание Армении сегодня, 17 января, продолжило работу очередных заседаний. Депутаты приняли и проект о внесении изменений и дополнений в закон РА «О борьбе с терроризмом».
17:26 16/01/2018Оппозиционная фракция «Елк» предлагает ограничить в Армении доступ в игорные заведенияДепутат напомнил, что в соответствии с действующим законодательством запрещен доступ в игорный зал физическим лицам, не достигшим двадцати одного года, однако нет процедуры контроля.
14:17 15/01/2018Э.Шармазанов: Хорошая традиция, у политических сил Армении в вопросе осуждения преступления геноцида единое мнениеОн призвал провозгласить 16 января в Армении днем памяти – днем осуждения парламентом РА геноцида езидов.
13:45 13/01/2018Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за минувшую неделю нарушили режим прекращения огня около 200 разЗа указанный период противник произвел в направлении армянских позиций свыше 2000 выстрелов.
14:03 12/01/2018Годовщина жестокой трагедии в Гюмри: ровно 3 года назад российский военный В. Пермяков убил семью АветисяновВ этот день в 2015 году была убита семья Аветисянов из 7 человек, включая двухлетнюю девочку и 6-месячного младенца.
15:10 11/01/2018В Армении за нарушение правил организации фейерверков вводятся крупные штрафы – до 2 млн драмовПредлагаемые поправки нацелены на регулирование отношений, связанных с разрешениями на организацию и проведение салютов, фейерверков, а также местом и временем их организации.
13:30 10/01/2018Минздрав: В Армении c ОРВИ госпитализированы порядка 600 человекСостояние здоровья пациентов оценивается как легкое и средней тяжести, прослеживается позитивная динамика.
14:46 09/01/2018Эксперт: Стабильная ситуация в Иране – в интересах АрменииА. Тоноян также подчеркнул, что любая нестабильная ситуация в Иране может прямым образом повлиять также и на Армению, посему в наших интересах, чтобы Иран был стабильным и мирным.
14:17 08/01/2018В Армении стартовал зимний призыв в армиюРеспубликанский центральный сборный пункт в Ереване сегодня многолюден: пожелать доброй службы призывникам пришли их родители и родные.
12:30 05/01/2018В церквях Армении сегодня проводится церемония зажжения рождественских лампад – ЧрагалуйцОни символизируют божественный свет, благословение церкви.
14:00 04/01/2018Производство коньяка в Армении выходит на новый уровень: зафиксирован рост в 41%В Армении для производящих коньяк крупных и малых компаний создаются равные конкурентные условия.
13:51 29/12/2017Заруи Постанджян: Единственный способ решения существующих проблем в Армении – выражение общенационального несогласияКоснувшись внутриполитической ситуации в Армении, Заруи Постанджян отметила: «Единственный способ решения существующих проблем – выражение общенационального несогласия».
16:11 28/12/2017СНБ Армении за 2017 год пресекла въезд 960 лицам, подозреваемым в связях с террористическими группировкамиПри этом в СНБ Армении воздержались от других комментариев, отметив, что оперативно-розыскные мероприятия продолжаются.
14:31 27/12/2017«Наступит 2018 год – обсудим»: Эдуард Шармазанов о кандидатуре на пост премьера Армении в апреле 2018 годаПри этом Эдуард Шармазанов указал, что президент Армении Серж Саргсян в недавнем интервью четко ответил на все вопросы.
13:45 26/12/2017Президент Серж Саргсян и патриарх Илия II подчеркнули роль Церкви в деле развития отношений Армении и ГрузииАрмения и Грузия взаимосвязаны многовековой дружбой, традиции которой зиждутся на общих христианских и культурных ценностях, а также на прочной исторической основе.
15:18 25/12/2017В резиденции президента Армении стартовали организованные для детей праздничные мероприятияПрезидент Серж Саргсян и госпожа Рита Саргсян в рамках мероприятий сегодня приняли детей из ряда приграничных общин.
14:49 23/12/2017У премьера Армении обсуждены вопросы повышения эффективности областных инвестиционных программЭто будет сделано для того, чтобы в 2018 году представляемые из областей программы были более предметными и практичными.
20:53 22/12/2017Теван Погосян: При голосовании по вопросу Иерусалима в ООН Армения поддержала не Турцию, а выступила против односторонних решенийТ. Погосян подчеркнул, что Армения должна как можно скорее объяснить этот шаг, а не ждать пока пройдет некоторое время и будут распространены различные комментарии по этому вопросу.
12:10 22/12/2017Генассамблея ООН отказалась признать Иерусалим столицей Израиля, Армения поддержала резолюциюПротив резолюции проголосовали 10 государств – США, Гватемала, Гондурас, Израиль, Маршалловы острова, Микронезия, Науру, Палау и Того.
16:34 21/12/2017«Оппозицию надо поставить на место»: экс-спикер НС Армении Галуст Саакян осудил «Елк» за 20-минутные перерывыОппозиция должна знать свое место. Каждый должен вести борьбу именно соразмерно полученным на выборах голосам.