11:31 09/10/2020ՊԲ-ն զոհված զինծառայողների նոր անուններ է հրապարակելՊաշտպանության բանակը հրապարակել է ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում զոհված զինծառայողների նոր անուններ։ Անմահացածները 26-ն են։ 1.Գևորգյան Ռոման Նաիրիի, ծնվ.
11:04 09/10/202009.10.2020. Կորոնավիրուսի 614 նոր դեպք է գրանցվել, 7 մարդ մահացել էԱնցած մեկ օրվա ընթացքում կատարվել է 3312 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 614 նոր դեպք: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարույունից՝ ավելացնելով, որ գրանցվել է...
20:16 08/10/2020Ռազմական գաղտնիք պարունակող փաստաթղթեր բերելու համար սպան «Արիության համար» մեդալի է ներկայացվելՀայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը ներկայացնում է հերթական հերոսների անունները․ «Մայոր Նորայր Բաղդասարյանը թշնամական հրետանային մարտկոց ու կայանքներ ոչնչացնելու համար ներկայացվել է «Արիության...
16:28 08/10/2020Ճանաչենք մեր հերոսներին՝ Ալեքսան Սահակյանին«Հայ զինվոր»-ի ֆեյսբուքյան էջում հրապարակվել է կապիտան Ալեքսան Սահակյանի հերոսության դրվագներից մեկը: ««Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանի ներկայացված կապիտան Ալեքսան Սահակյանի վաշտը հայտնվել էր...
15:54 08/10/2020️ Հարվածի պահին Մայր տաճարի նկուղում երեխաներ և կանայք են եղել. ՄԻՊՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանն ահազանգում է՝ ️Ադրբեջանը հարվածել է Ղազանչեցոց Սուրբ Ամենափրկիչ տաճարին, որը հանդիսանում է Արցախի երկրորդ բնակեցված քաղաքի՝ Շուշիի խորհրդանիշը։ «Հարվածի պահին Մայր տաճարի...
13:41 08/10/2020Վարձկանների հավաքագրում Սիրիայում՝ Արցախի դեմ Ադրբեջանի կողմից պատերազմ վարելու համար«Զինուժ» մեդիան հրապարակել է Սիրիայում վարձկանների հավաքագրման մասին վկայող տեսանյութ: Նկարահանումն արվել է Աֆրինում: Տեսանյութում Իմամը կոչ է անում ներկաներին միանալ և պատերազմ վարել Արցախի դեմ՝...
11:12 08/10/202008.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 718 նոր դեպք, գրանցվել է 9 մահՀայաստանում երեկ կատարվել է 3656 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 718 նոր դեպք: Առողջացել է 202 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 9 մարդ: Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության...
13:14 07/10/2020ՊՆ. Ադրբեջանական բանակի նավթամթերքի հերթական մեծ պահեստի ոչնչացումըՊաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հրապարակել է տեսանյութ, որտեղ երևում է Արցախի ՊԲ փայլուն իրականացրած գործողությունների արդյունքում ադրբեջանական բանակի կենսական...
11:40 07/10/2020Կազմակերպվել է հակագրոհ և հետ վերադարձվել Վարանգաթաղ կոչվող բարձունքը. ՊԲԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հայտնում է. «Ինչպես արդեն ավելի վաղ հաղորդել էինք, երեկ օրվա ընթացքում ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակել են ջախջախիչ հարվածներ հասցնել հակառակորդին՝ էապես...
10:50 07/10/2020Ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում զոհված զինծառայողներըԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հրապարակել է ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում զոհված զինծառայողների անունները.
23:33 06/10/2020Հենրիխ Մխիթարյանը դիմել է ՌԴ, ԱՄՆ ու Ֆրանսիայի նախագահներինՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ու իտալական «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան, ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան Հենրիխ Մխիթարյանը բաց նամակով դիմել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել...
20:58 06/10/2020Եվրախորհրդարանը վաղը կքննարկի ԼՂ հակամարտության հարցըՎաղը՝ հոկտեմբերի 7-ին Եվրախորհրդարանը լիագումար նիստի շրջանակներում կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում վերսկսված ռազմական բախումների հարցը: Այս մասին տեղեկանում ենք Եվրախորհրդարանի...
18:34 06/10/2020Բացառիկ լուսանկարներ Ստեփանակերտից«ԲԱՑԱՌԻԿ ․Ստեփանակերտի ավիրված քաղաքացիական ենթակառուցվածքներն ադրբեջանական հրթիռակոծությունից հետո», - այս մասին գրված է Արցախ տեղեկատվական շտաբի էջում։ Լուսանկարները՝ Դավիթ Ղահրամանյանի։
17:36 06/10/2020Ադրբեջանական հրետակոծության հետևանքները ՍտեփանակերտումՀայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը լուսանկարներով ներկայացրել է ադրբեջանական հրետակոծության հետևանքները Ստեփանակերտում: Լուսանկարիչ` Արեգ Բալայան Ավելի վաղ ՀՀ պաշտպանության նախարարության...
15:20 06/10/2020Գորիսում արցախցի կանայք բնական թելերից զինվորների համար գուլպաներ են գործումԿանանց զարգացման «Ռեսուրս կենտրոն» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Ռուզաննա Տոռոզյանը գրում է. «Արցախից Գորիս ժամանած ընտանիքների կանայք փորձում եմ իրենց ձեռարվեստով նեցուկ լինել հայ զինվորին .... գործում...
13:53 06/10/20203454 զոհ, 17 ինքնաթիռ, 16 ուղղաթիռ. ադրբեջանական կողմի կորուստները ժամը 09.00-ի դրությամբՀայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը ներկայացրել է Ադրբեջանի կորուստները ժամը 9։00-ի դրությամբ։ Այսպես, հակառակորդը ունեցել է 3454 զոհ, կորցրել է 17 ինքնաթիռ, 16 ուղղաթիռ, ուղղաթիռ, 379...
18:06 05/10/2020Արցախում զոհվել է 19, վիրավորվել՝ 80 քաղաքացիական անձ․Արցախի ՄԻՊԱդրբեջանական պատերազմական հանցագործությունների հետևանքով Արցախում զոհվել է 19, վիրավորվել՝ 80 քաղաքացիական անձ, վնասվել՝ մոտ 2700 գույք ու ենթակառուցվածք։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ՄԻՊ-ը։ Արցախի...
14:50 05/10/2020Էլթոն Ջոն․Հայաստանն ու Արցախը ազերի-թուրքական հարձակման տակ էՀայաստանի նկատմամբ ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիային է անդրադարձել աշխարհահռչակ երգիչ Էլթոն Ջոնը։ Թվիթերում նա տարածել է կարմիր շրջանակն ու գրել, որ միանում է մյուսներին, քանի որ ցանկանում է...

13:54 14/05/2015Yerevan hosting EHEA Ministerial Conference and Fourth Bologna Policy ForumAbout 500 participants from 47 countries and international organizations, including 20 education ministers, are attending the event.
09:01 14/05/2015Armenian Church celebrates Feast of Ascension of Our Lord Jesus Christ todayThe Armenian Church celebrates the Feast of the Ascension of Our Lord on the fortieth day following the Feast of the Glorious Resurrection of Our Savior Jesus Christ.
14:12 13/05/2015Turkish intellectual: What happened in Ottoman Turkey was genocide“I am also guilty of this crime because my ancestors also participated in the genocide,” Hasan Burgucuoglu said.
12:18 13/05/2015Abovyan mayoral elections: Nomination of candidates begins todayThe nomination of candidates for the mayoral elections in Abovyan city, Kotayk province, begins today and will last until May 17.
09:23 13/05/2015Seasons affect how genes and immune system work – studyScientists found genes involved with immunity - the body's defence against infection - were more active in cold months.
18:00 12/05/2015Ceasefire Agreement is most tangible result of Minsk process – MayilyanExactly 21 years ago, on May 12, 1994, the Ceasefire Agreement between Armenia, Azerbaijan and the Nagorno-Karabakh Republic took effect.
16:45 12/05/2015‘Never Again’ program tells truth about Armenian Genocide in different countries worldwideAs part of the ‘Never Again’ program, film screenings were organized in different countries of the world in commemoration of the Armenian Genocide.
12:24 12/05/2015Renowned actress Svetlana Grigoryan died one year ago on this dayToday, May 12, marks one year since the death of beloved Armenian theater actress Svetlana Grigoryan.
09:30 12/05/2015International Nurses Day is celebrated todayIn January 1974, 12 May was chosen to celebrate the day as it is the anniversary of the birth of Florence Nightingale, who is widely considered the founder of modern nursing.
18:44 11/05/2015Armenian President: Azerbaijan avoids taking part even in apolitical seminar of scout movement in ArmeniaArmenian President Serzh Sargsyan on Monday received the delegation of the World Organization of the Scout Movement (WOSM) headed by Secretary General Scott Teare.
12:10 11/05/2015Armenia, Azerbaijan to discuss Karabakh conflict in RigaArmenia and Azerbaijan will discuss the Nagorno-Karabakh conflict on the sidelines of the Eastern Partnership summit in Riga on May 21-22, an EU representative has said, according to RIA Novosti.
09:47 11/05/2015May 11 is Eat What You Want DayWhat You Want Day was created by Thomas and Ruth Roy of wellcat.com to help people break away from the frustrating health and diet trends of our times, if for only one day.
10:21 09/05/2015Serzh Sargsyan: Armenians brought their contributions towards total defeat of Nazi forces"By fighting heroically on various fronts and working in the rear day and night, we thus defended our homeland, Armenia, as well," said the President.
09:49 09/05/2015‘Eternal glory to our martyrs!’ - Karabakh President sends congratulations on Triple Holiday"We are deeply grateful to our brave fathers and grandfathers for their heroic path, for the lessons of patriotism and selflessness taught to us," Bako Sahakyan said.
18:37 08/05/2015President: I hope complete US recognition of Armenian Genocide is not matter of ‘if’ but of ‘when’On the evening of May 7, President Serzh Sargsyan, who has paid a working visit to the United States, took part in an interreligious prayer service in memory of the Armenian Genocide victims which...
18:04 08/05/2015Idea of national unity united everyone on Shoushi liberation day – Astvatsatur PetrosyanThe liberation of Shoushi on May 8, 1992 became the beginning of formation of Nagorno-Karabakh Republic Defense Army, said the Karabakh war participant.
09:31 08/05/2015World Red Cross and Red Crescent Day is celebrated todayThis date is the anniversary of the birth of Henry Dunant (born 8 May 1828), the founder of International Committee of the Red Cross (ICRC) and the recipient of the first Nobel Peace Prize.
09:00 07/05/2015Luxemburg Parliament recognizes Armenian GenocideThe resolution was adopted unanimously.
16:22 06/05/2015Aleppo’s residential areas continue to be shelledArmed clashes continue in the city.
13:51 06/05/2015Draft amendments to Law on Income Tax and Law on Profit Tax adopted on first readingThe Armenian National Assembly on Wednesday adopted, on first reading, the draft law on making amendments and additions to the Law on Income Tax and Law on Profit Tax.