11:21 25/09/202025.09.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 392 նոր դեպք, գրանցվել է երեք մահՆախորդ մեկ օրվա ընթացքում կատարվել է 3842 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 392 նոր դեպք: ԱՆ-ից տեղեկացնում են՝ ունենք 135 առողջացած: Երեկ կորոնավիրուսով երեք հիվանդ է...
18:12 24/09/2020Սխալ թիրախավորված և խնդիր չլուծող ծրագիրը ոչ ոքի չի երջանկացնում. ԵՊՀ ուսխորհրդի նախագահԵՊՀ Ուսանողական խորհուրդը նախաձեռնել էր ստորագրահավաք՝ ուսման վարձի փոխհատուցման նպատակով և դիմել ՀՀ կառավարությանը: ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որին արձագանքել...
11:15 24/09/202024.09.2020. Կորոնավիրուսով նոր վարակակիրների թիվը կտրուկ ավելացել էԵրեք մարդ մահացել է։
11:19 23/09/202023.09.2020. Կորոնավիրուսի 210 նոր դեպք է գրանցվել, 8 մարդ է մահացելՀայաստանում երեկ կատարվել է 2256 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 210 նոր դեպք: Առողջացել է 350 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ, որից 4-ը, ըստ առողջապահության...
19:34 22/09/2020Հայաստանի պատանեկան հավաքականը՝ Եվրոպայի օնլայն առաջնության բրոնզե մեդալակիրԱվարտվել է Եվրոպայի Օնլայն առաջնությունը, որին մասնակցել են 40 երկրների շուրջ 800 շախմատիստներ։ Մրցաշարն անցկացվել է 8 ենթախմբերով՝ աղջիկների և պատանիների մինչև 12, 14, 16 և 18 տարիքային խմբերով։...
17:45 22/09/2020Հարոյանը հեռացավ «Ուրալից»Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Վարազդատ Հարոյանը հաստատել է իր հեռացումը «Ուրալից»: Այս լուրը հրապարակել է Sport 24 կայքը։ «Այսօր մենք «Ուրալ» ֆուտբոլային ակումբի հետ որոշեցինք խզել...
11:01 22/09/2020Հայաստանի անկախության տոնի կապակցությամբ աշխարհի տարբեր անկյուններում ծածանվել է ՀՀ դրոշը․ Նիագարա, Բուրջ Խալիֆա․․․Սեպտեմբերի 21-ին Հայաստանի անկախության տոնի կապակցությամբ աշխարհի տարբեր անկյուններում հայտնի կառույցներն ու վայրերը ծածկվել են Հայաստանի դրոշի գույներով։ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ...
17:51 21/09/2020Սեպտեմբերի 21-ը Վաշինգտոնում «Հայաստանի անկախության օր» է հռչակվելԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոնի քաղաքապետը սեպտեմբերի 21-ը հռչակել է «Հայաստանի անկախության օր»։ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը հրապարակել է Մյուրիել Բաուզերի հայտարարությունն ու շնորհակալություն հայտնել նրան։...
12:44 21/09/2020Թե ինչի՞ց են թունավորվել բժիշկները, պարզ կլինի 2-3 օրից«Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ բուժանձնակազմի ու հիվանդների սննադային թունավորումից հետո ՍԱՏՄ աշխատակիցներն այցելել են կենտրոն։ Panorama.am-ի հետ զրույցում տեսչական մարմնի հասարակայնության հետ կապերի...
10:57 21/09/202021.09.2020. Կորոնավիրուսի 121 նոր դեպք է գրանցվել, 6 մարդ է մահացելՀայաստանում երեկ կատարվել է 1633 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 121 նոր դեպք: Առողջացել է 29 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 6 մարդ։ Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության...
10:00 21/09/2020ՀՀ դրոշի գույներով Թբիլիսիի հեռուստաաշտարակըՎրաստանում ՀՀ դեսպանության նախաձեռնությամբ երրորդ տարին անընդմեջ ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ Թբիլիսիի հեռուստաաշտարակը լուսավորվել է Հայաստանի Հանրապետության դրոշի գույներով։ Այս մասին հայտնում է...
11:15 19/09/202019.09.2020. Կորոնավիրուսի 244 նոր դեպք է գրանցվել, 2 մարդ է մահացելՀայաստանում երեկ կատարվել է 3737 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 244 նոր դեպք: Առողջացել է 182 մարդ: Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության նախարարությունից հայտնում...
20:00 18/09/2020Նոր չարտերային չվերթներ Մոսկվայից ԵրևանՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է, որ Մոսկվա-Երեւան նոր չարտերային չվերթներ են նախատեսված սեպտեմբերի 23-ին եւ 25-ին: «Սեպտեմբերի 23-ին, ժամը 11:00-ին «Nord Star»...
16:46 18/09/2020«Զվարթնոց»-ը մինչև սեպտեմբերի 22-ը փակ կլինիՍեպտեմբերի 21-ին Անկախության օրվան նվիրված միջոցառումներ են նախատեսված նաև «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում։ Տոնական միջոցառման նախապատրաստական աշխատանքների նպատակով, սեպտեմբերի 18-ից...
11:04 18/09/202018.09.2020. Կորոնավիրուսի 239 նոր դեպք է գրանցվել, 3 մարդ է մահացելՀայաստանում երեկ կատարվել է 3769 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 239 նոր դեպք: Առողջացել է 138 մարդ: Մահացել է 3 մարդ, որից երկուսը, ըստ առողջապահության նախարարության,...
13:14 17/09/20202020 թ. «Ավրորա» մրցանակի դափնեկիրները«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հինգերորդ «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական ամենամյա մրցանակը շնորհում է Ֆարթուն Ադանին եւ Իլվադ Էլմանին.
11:04 17/09/202017.09.2020. Կորոնավիրուսի 295 նոր դեպք է գրանցվել, 2 մարդ է մահացելՀայաստանում երեկ կատարվել է 4319 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 295 նոր դեպք: Առողջացել 162 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 2 մարդ: Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության...
19:26 15/09/2020Ավիաընկերություններ, որոնք վերսկսել են կամ շուտով կվերսկսեն կանոնավոր չվերթները դեպի Հայաստան«Զվարթնոց» օդանավակայանը հրապարակել է այն ավիաընկերությունների ցանկը, որոնք արդեն իսկ վերսկսել են կամ շուտով կվերսկսեն կանոնավոր չվերթները: Ցանկը՝ ստորև․ «Aeroflot Russian Airlines -ը...

16:24 30/05/2017Депутаты парламента Армении обсудили вопрос создания 3 новых радиокомпаний и «глушилок» на границе с Азербайджаном«Мы попытаемся решить данный вопрос усилением частотности радиостанций», – подчеркнул председатель НКТР.
18:08 29/05/2017Эксперт: В Армении препятствием номер один являются российские монополии«Если в Армении произойдут форс-мажорные ситуации, то она не сможет противостоять внешним вызовам», – резюмировал он.
13:18 28/05/2017«Мы, граждане нынешней Армении, верны заветам Первой Республики»: праздник в СардарапатеСегодня, 28 мая, в Армении отмечается День Первой Республики. Именно в этот день 1918 года была восстановлена независимость Армении, шесть веков находившейся под игом разных завоевателей.
10:58 27/05/2017Президент Армении Серж Саргсян: Всеармянский фонд «Айастан» продолжает осуществлять свою уникальную миссиюВ Ереване сегодня в доме приемов правительства Республики Армения открылось 26-е совместное заседание совета попечителей и местных органов Всеармянского фонда «Айастан».
15:39 26/05/2017«Последний звонок» в Армении: на штрафплощадки доставлены более 20 автомобилейв частности за рулем 7 из этих автомобилей находились несовершеннолетние, один автомобиль был эвакуирован на штрафплощадку из-за отсутствия госномеров.
16:41 25/05/2017Левон Мкртчян: Число жалоб родителей на денежные сборы к «последнему звонку» в школах Армении резко сократилось«Если найдется родитель, который с уверенностью заявит, что произошло нечто подобное, то тот или иной директор сразу же будет наказан»
14:28 24/05/2017В индексе качества жизни международного портала Numbeo Ереван значительно опережает БакуТак, согласно авторам исследования, в столице Азербайджана низкий индекс покупательной способности и здравоохранения. Кроме того, высок уровень загрязнения, как и цена на недвижимость.
16:44 23/05/2017Спикер парламента Армении А. Баблоян: Мы решительно осуждаем теракт в Манчестере, это жестокое и бесчеловечное деяниеВыражаем нашу солидарность с Вами, разделяя скорбь семей погибших и желаем скорейшего выздоровления раненым. Примите, Ваше Превосходительство, заверения в моем самом высоком уважении.
14:44 22/05/2017Вардан Восканян: Переизбрание Хасана Роухани президентом Ирана позволит без промедления реализовать совместные с Арменией проектыПереизбрание Хасана Роухани на пост президента Ирана выгодно Армении во временном плане, отметил он.
12:15 20/05/2017Вице-спикер НС Армении: Признание Техасом Геноцида армян – ответ на политику отрицания ТурцииШармазанов от имени парламента Армении выразил благодарность Палате представителей штата Техас за признание и осуждение Геноцида армян.
16:38 19/05/2017Число постоянных комиссий парламента Армении сократилось с 12 до 9: предложение оппозиции отклоненоГрайр Товмасян пояснял, что в пользу решения о сокращении числа парламентских комиссий говорят два фактора: число депутатов уменьшилось, а прежняя нагрузка комиссий была распределена несоразмерно.
16:43 18/05/2017Спикером парламента Армении избран бывший глава Минздрава Ара БаблоянКандидатуру Эдмона Марукяна, напротив, поддержали 12 парламентариев, 88 высказались против.
15:10 18/05/2017Президент Армении: Апрельская агрессия Азербайджана показала, что борьба народа Арцаха за самоопределение – единственно верный путьКак отметил Серж Саргсян, карабахская проблема до сих пор не урегулирована по вине не Армении или международных посредников, а по вине Азербайджана.
16:04 17/05/2017В результате превентивных действий Армии обороны НКР азербайджанская сторона понесла потериВ результате превентивных действий АО НКР, согласно имеющимся в распоряжении соответствующих служб Армии обороны достоверным данным, азербайджанская сторона понесла потери.
16:49 16/05/2017Теван Погосян: На выборах 14 мая зафиксирован небывалый результат, в мэрии Еревана число представителей оппозиции выросло на 200%Т. Погосян считает, что борьба в Совете старейшин города ожидается бурной, и принятия односторонних решений отныне не будет.
18:48 15/05/2017Президент Армении и исполнительный директор Qatar Airways обсудили развитие сотрудничества в сфере авиацииСобеседники обсудили ход и возможности развития армяно-катарского сотрудничества в сфере авиации.
08:00 14/05/2017В Ереване проходят выборы в Совет старейшин – орган, который изберет мэра столицы АрменииИзбирательный список РПА возглавляет действующий мэр Еревана Тарон Маргарян, избирательный список партии «Страна абрикоса» – Заруи Постанджян, а список Блока «Выход» – Никол Пашинян.
09:55 13/05/2017В Ереване наступил день тишины перед выборами в Совет старейшинИзбирательный список РПА возглавляет Тарон Маргарян, избирательный список партии «Страна абрикоса» – Заруи Постанджян, а избирательный список Блока «Выход» – Никол Пашинян.
15:28 12/05/2017Премьер Армении Карен Карапетян заявил о важности проведения семинаров по разработке конкурентных инвестиционных программ«Число участников семинаров нужно увеличивать, выбирать тех людей, в глазах которых есть огонь, энергия, представлять их обществу», – отметил Карен Карапетян.
12:14 11/05/2017Антон Носик: Визит в Баку придется отложить до тех пор, пока не исчезнет историческое недоразумение под названием «Азербайджан»Министерство иностранных дел Азербайджана внесло в обновленный «черный список» Антона Меркурова, Антона Носика и других посетивших в марте 2017 года Республику Арцах известных блогеров.