11:07 05/09/202005.09.2020. Անցած մեկ օրում Հայաստանում կորոնավիրուսով 7 հիվանդ է մահացելԱնցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 188 նոր դեպք։ Յոթ հիվանդ է մահացել, որից երեքը՝ այլ հիվանդություններից։ Առողջապահության նախարարության հրապարակած տվյալների...
11:53 04/09/2020Երևանի կոնյակի գործարանը պատրաստ է մթերել ոչ ավելի քան 25 000 տոննա խաղողԵրևանի կոնյակի գործարանն այս տարի ավելի քիչ խաղող կմթերի։ Նախորդ տարի 29 հազար տոննա խաղող մթերած ընկերությունն այս տարի պատրաստ է մթերել ոչ ավելի քան 25 000 տ։ Գործարանից Panorama.am-ին հայտնեցին՝...
11:07 04/09/202004.09.2020. Հայաստանում մինչ օրս կորոնավիրուսով 1 163 հիվանդ է մահացել190 նոր դեպք է գրանցվել, ևս հինգ մարդ մահացել է։
11:01 03/09/202003.09.2020. Կորոնավիրուսով 5 հիվանդ է մահացել, 196 նոր դեպք է գրանցվելՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 196 նոր դեպք, առողջացել է 224 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է...
14:24 02/09/2020Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տան այգում կհնչի լարախաղացի նվագՀամերգը կկայանա սեպտեմբերի 5-ին ժամը 20։30-ին, հանդես կգան Երևանի պետական կամերային երգչախումբը և և Հնագույն երաժշտության «Տաղարան» համույթը։
11:31 02/09/202002.09.2020. Կորոնավիրուսի 197 նոր դեպք, մահվան չորս դեպքՍեպտեմբերի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44075 դեպք, որոնցից 38631-ն` առողջացած, 884-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին...
18:12 01/09/2020ԱՆ. Հանրապետությունում գրանցվել է ալկոհոլային թունավորման 23 դեպքՕգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում գրանցվել է ալկոհոլային թունավորման 23 դեպք, այդ թվում 11-ը՝ մահվան ելքով: Առողջապահության նախարարության խոսնակի հրապարակած...
11:40 01/09/2020Կառավարական առանձնատների վերանորոգման չարաշահումների գործը ՀԿԳ գլխավոր վարչությունում էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է քրեական գործ՝ «Կոնդի առանձնատների տնտեսություն» ՊՈԱԿ-ում առերևույթ կատարված չարաշահումների դեպքի առթիվ: Այս մասին...
11:11 01/09/202001.09.2020. 97 նոր վարակակիր ու մահվան երկու դեպքՍեպտեմբերի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 43878 դեպք, որոնցից 38356-ն` առողջացած, 881-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին...
11:09 01/09/2020Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1 նոր դեպքԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 1 նոր դեպք: Վարակակիրը Ստեփանակերտ քաղաքից է: Վարակի օջախը...
09:00 01/09/2020Սեպտեմբերի 1-ը՝ համավարակի ժամանակԴպրոցների դռները փակ են, բակերը դատարկ... անսովոր լռություն է։
11:01 31/08/202031.08.2020. Կորոնավիրուսի 31 նոր դեպք է գրանցվել, երեք հիվանդ է մահացելՕգոստոսի 31-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 43781 դեպք, որոնցից 37722-ն` առողջացած, 879-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
11:08 28/08/202028.08.2020. Կորոնավիրուսով 6 հիվանդ է մահացել, 181 նոր դեպք է գրանցվելՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 181 նոր դեպք, առողջացել է 276 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 6 մարդ, որկց մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է...
09:43 28/08/2020«Հրապարակ». Բազում փաստեր վկայում են, որ Արսեն Թորոսյանի գործերը լավ չեն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Որքան էլ առողջապահության նախարարությունից հերքեն, թե Արսեն Թորոսյանի գործերը լավ են, և նա դիմում չի գրելու, ոչ միայն մամուլի աղբյուրներն են վկայում այն մասին, որ այդպես չէ,...
09:34 28/08/2020«Հրապարակ». ԲՀԿ-ում ամեն շաբաթ պիկնիկներ են կազմակերպվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԲՀԿ-ում թեժ աշնանը նախապատրաստվելուն զուգընթաց, ամեն շաբաթ պիկնիկներ են կազմակերպվում, Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ շաբաթը մի մարզ են այցելում և հյուրընկալվում այդ...
09:31 28/08/2020«Ժողովուրդ». Ծառուկյանի հանդեպ հարուցված քրգործով արդեն 20 մեղադրյալ է ներգրավված«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հանդեպ հարուցված քրեական գործով արդեն 20 մեղադրյալ է ներգրավված, չնայած նախաքննական մարմինն այս հարցով...

18:59 26/03/2015No danger of flu epidemic in Armenia – MinisterThere is no danger of flu epidemic in the country, Minister of Health Armen Muradyan told reporters after the cabinet meeting on Thursday.
16:40 26/03/2015Armenian President underscores relations with ChinaAccording to Zhang Dejiang, successful high-level negotiations with President Xi Jinping will give new impetus to bilateral relations.
09:34 26/03/2015Purple Day is observed todayCassidy Megan of Nova Scotia, Canada created the idea of Purple Day in 2008, motivated by her own struggles with epilepsy.
12:14 25/03/20153.7 magnitude earthquake hits ArmeniaMagnitude 3.7 earthquake hit Armenia at 20:01pm local time on Tuesday, according to the Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations.
09:28 25/03/2015Today is International Day of Remembrance of the Victims of Slavery and the Transatlantic Slave TradeThis year’s theme, “Women and Slavery” pays tribute to the many enslaved women who endured unbearable hardships, including sexual exploitation.
13:52 24/03/2015Large-scale provocations expected this year - Arkady Ter-TadevosyanThere will be large-scale provocations this year as we mark the 100th anniversary of the Armenian Genocide, Artsakh Hero, Major General Arkady Ter-Tadevosyan told reporters on Tuesday, commenting on...
09:30 24/03/2015Today is World Tuberculosis DayOn World TB Day, WHO is calling for new commitments and new action in the global fight against tuberculosis – one of the world’s top infectious killers.
17:05 23/03/2015Mediamax and VivaCell-MTS present “100 Seconds” projectMediamax Media Company and VivaCell-MTS presented “100 Seconds” project in Yerevan today, at Komitas Museum- Institute.
09:48 23/03/2015World Meteorological Day is observed todayWorld Meteorological Day often features various events such as conferences, symposia and exhibitions for meteorological professionals, community leaders and the general public.
09:29 20/03/2015Today is International Day of HappinessThe day recognizes that happiness is a fundamental human goal, and calls upon countries to approach public policies in ways that improve the well being of all peoples.
14:07 19/03/2015International Clients' Day is observed todayTraditionally, on Clients' Day customers are rewarded with discounts, special offers, and all other kinds of gifts.
13:12 19/03/2015Armenian Genocide survivors to get higher pensions from April 1The Armenian government on Thursday made a decision to raise the monthly pension of the people living in Armenia who have survived the Armenian Genocide in the Ottoman Turkey from 25,000 drams to...
09:30 19/03/2015New global fund to help countries defend tobacco controlThe fund has been launched in Abu Dhabi at an international conference on tobacco control.
16:54 18/03/2015Johannes Hahn: EU encourages further dialogue between Armenia and AzerbaijanThe current situation in the Nagorno-Karabakh conflict settlement is not satisfactory from the European point of view, EU Commissioner for European Neighbourhood Policy and Enlargement Negotiations,...
15:37 18/03/2015Vigen Sargsyan: Armenia has never put forward preconditions for normalization of relations with TurkeyInternational struggle must be carried out against genocides – crimes against humanity, Vigen Sargsyan, head of the Armenian presidential administration, coordinator of the events dedicated to the...
12:40 18/03/2015International media forum kicks off in YerevanThe event has brought together about 150 media representatives from some 30 countries.
09:30 18/03/2015Repeated remembering 'wipes similar memories'The results suggest that our brains actively delete memories that might distract us from the task at hand.
16:07 17/03/2015Fourth Ordinary Session of Euronest PA kicks off in YerevanThe Fourth Ordinary Session of the Euronest Parliamentary Assembly (PA) officially opened at the Armenian National Assembly on Tuesday.
09:31 17/03/2015Inactive children 'become middle-aged couch potatoes'Parents should increase children's physical activity to ensure they become fit and healthy adults.
11:07 16/03/2015Temperatures to continue fallingPrecipitation is forecast in Armenia on March 16-17, on the night of March 18, and on March 20. Precipitation is not expected in daytime on March 18, and on March 19. Southwest winds could reach 3-8...