11:07 05/09/202005.09.2020. Անցած մեկ օրում Հայաստանում կորոնավիրուսով 7 հիվանդ է մահացելԱնցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 188 նոր դեպք։ Յոթ հիվանդ է մահացել, որից երեքը՝ այլ հիվանդություններից։ Առողջապահության նախարարության հրապարակած տվյալների...
11:53 04/09/2020Երևանի կոնյակի գործարանը պատրաստ է մթերել ոչ ավելի քան 25 000 տոննա խաղողԵրևանի կոնյակի գործարանն այս տարի ավելի քիչ խաղող կմթերի։ Նախորդ տարի 29 հազար տոննա խաղող մթերած ընկերությունն այս տարի պատրաստ է մթերել ոչ ավելի քան 25 000 տ։ Գործարանից Panorama.am-ին հայտնեցին՝...
11:07 04/09/202004.09.2020. Հայաստանում մինչ օրս կորոնավիրուսով 1 163 հիվանդ է մահացել190 նոր դեպք է գրանցվել, ևս հինգ մարդ մահացել է։
11:01 03/09/202003.09.2020. Կորոնավիրուսով 5 հիվանդ է մահացել, 196 նոր դեպք է գրանցվելՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 196 նոր դեպք, առողջացել է 224 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է...
14:24 02/09/2020Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տան այգում կհնչի լարախաղացի նվագՀամերգը կկայանա սեպտեմբերի 5-ին ժամը 20։30-ին, հանդես կգան Երևանի պետական կամերային երգչախումբը և և Հնագույն երաժշտության «Տաղարան» համույթը։
11:31 02/09/202002.09.2020. Կորոնավիրուսի 197 նոր դեպք, մահվան չորս դեպքՍեպտեմբերի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44075 դեպք, որոնցից 38631-ն` առողջացած, 884-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին...
18:12 01/09/2020ԱՆ. Հանրապետությունում գրանցվել է ալկոհոլային թունավորման 23 դեպքՕգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում գրանցվել է ալկոհոլային թունավորման 23 դեպք, այդ թվում 11-ը՝ մահվան ելքով: Առողջապահության նախարարության խոսնակի հրապարակած...
11:40 01/09/2020Կառավարական առանձնատների վերանորոգման չարաշահումների գործը ՀԿԳ գլխավոր վարչությունում էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է քրեական գործ՝ «Կոնդի առանձնատների տնտեսություն» ՊՈԱԿ-ում առերևույթ կատարված չարաշահումների դեպքի առթիվ: Այս մասին...
11:11 01/09/202001.09.2020. 97 նոր վարակակիր ու մահվան երկու դեպքՍեպտեմբերի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 43878 դեպք, որոնցից 38356-ն` առողջացած, 881-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին...
11:09 01/09/2020Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1 նոր դեպքԱրցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 1 նոր դեպք: Վարակակիրը Ստեփանակերտ քաղաքից է: Վարակի օջախը...
09:00 01/09/2020Սեպտեմբերի 1-ը՝ համավարակի ժամանակԴպրոցների դռները փակ են, բակերը դատարկ... անսովոր լռություն է։
11:01 31/08/202031.08.2020. Կորոնավիրուսի 31 նոր դեպք է գրանցվել, երեք հիվանդ է մահացելՕգոստոսի 31-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 43781 դեպք, որոնցից 37722-ն` առողջացած, 879-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
11:08 28/08/202028.08.2020. Կորոնավիրուսով 6 հիվանդ է մահացել, 181 նոր դեպք է գրանցվելՀայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 181 նոր դեպք, առողջացել է 276 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 6 մարդ, որկց մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է...
09:43 28/08/2020«Հրապարակ». Բազում փաստեր վկայում են, որ Արսեն Թորոսյանի գործերը լավ չեն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Որքան էլ առողջապահության նախարարությունից հերքեն, թե Արսեն Թորոսյանի գործերը լավ են, և նա դիմում չի գրելու, ոչ միայն մամուլի աղբյուրներն են վկայում այն մասին, որ այդպես չէ,...
09:34 28/08/2020«Հրապարակ». ԲՀԿ-ում ամեն շաբաթ պիկնիկներ են կազմակերպվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԲՀԿ-ում թեժ աշնանը նախապատրաստվելուն զուգընթաց, ամեն շաբաթ պիկնիկներ են կազմակերպվում, Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ շաբաթը մի մարզ են այցելում և հյուրընկալվում այդ...
09:31 28/08/2020«Ժողովուրդ». Ծառուկյանի հանդեպ հարուցված քրգործով արդեն 20 մեղադրյալ է ներգրավված«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հանդեպ հարուցված քրեական գործով արդեն 20 մեղադրյալ է ներգրավված, չնայած նախաքննական մարմինն այս հարցով...

13:19 12/04/2017Анаит Бахшян: Я очень высоко оцениваю шансы Никола Пашиняна на победу в ходе выборов мэра ЕреванаНа вопрос журналистов, почему она решила выдвинуть свою кандидатуру на выборах в Совет старейшин по списку блока «Выход», Анаит Бахшян ответила: «Не выдвигаться же мне по списку РПА?»
16:57 11/04/2017Американские конгрессмены призвали президента США Дональда Трампа признать Геноцид армян и 24 апреля назвать вещи своими именамиАвторы письма призвали президента США Дональда Трампа «надлежащим образом отмечать в США 24 апреля как день памяти жертв Геноцида армян в Османской империи».
11:02 10/04/2017Начинается Страстная неделя Великого ПостаВеликий Понедельник посвящен воспоминанию о сотворении мира.
10:14 10/04/2017Президент Серж Саргсян: Армения подтверждает свою поддержку Египту в борьбе против терроризмаПрезидент Армении Серж Саргсян 9 апреля направил телеграмму соболезнования президенту Арабской Республики Египет Абдул-Фаттаху Ас-Сиси.
10:02 07/04/2017Армянская Апостольская Церковь отмечает сегодня один из самых важных праздников – Благовещение Пресвятой БогородицыВо всех армянских церквах в этот день совершается обряд благословения матерей.
16:37 06/04/2017Глава Минфина Армении пришел на заседание правительства с хорошими новостями – для Карена КарапетянаМинистерство финансов РА планирует в кратчайшие сроки достичь гораздо больших экономических показателей.
18:14 05/04/2017НПО Армении обратились к генсеку ООН: Избрание Бюльбюльоглу подорвет принципы ЮНЕСКО и создаст опасный прецедентПодобное неприемлемое решение неизбежно ввергнет гуманитарную структуру ООН в мрачную эпоху преступного пренебрежения и предвзятого отношения к памятникам мирового культурного наследия.
14:38 04/04/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Впереди нас ждет усердная и последовательная работа, мы не боимся трудностейПремьер-министр РА, первый заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Карен Карапетян выступил с заявлением касательно прошедших 2 апреля парламентских выборов.
20:00 02/04/2017В Армении завершились парламентские выборыПредварительные итоги голосования будут подведены и обнародованы 3 апреля до 20:00.
08:00 01/04/2017В Армении сегодня День тишины перед парламентскими выборамиЭто будут первые общереспубликанские выборы после конституционного референдума 6 декабря 2015 года: Армения совершит переход к парламентской модели правления.
14:40 31/03/2017Президент Серж Саргсян: Существуют все предпосылки для проведения в Армении хороших выборовПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня принял Игнасио Санчеса Амора – специального координатора и руководителя миссии краткосрочных наблюдателей ОБСЕ.
11:47 30/03/2017Омбудсмен Арцаха: Безнаказанность Азербайджана поощряет новые военные преступленияОмбудсмен Республики Арцах Рубен Меликян представил свой доклад о военных преступлениях и зверствах Азербайджана во время эскалации карабахского конфликта в апреле 2016 года.
15:55 28/03/2017Умышленная антипропаганда: зампредседателя РПА А. Ашотян о материале «Союза информированных граждан Армении»«Поднятую шумиху, антипропаганду в отношении нашей партии я считаю умышленными», – сказал сегодня на пресс-конференции Армен Ашотян.
16:53 24/03/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Наши шаги будут нацелены на обеспечение прозрачного поля для бизнесаПремьер-министр Армении Карен Карапетян принял вице-президента Европейского инвестиционного банка (ЕИБ) Вазила Гудака.
17:15 22/03/2017Блок «Оганян-Раффи-Осканян» назвал залог проведения справедливых выборов в Армении«Мы можем обеспечить справедливые выборы, лишь освободившись от собственных страхов, покорности, веря в себя. А избранная по итогам справедливых выборов власть будет подотчетна вам», – подчеркнул он.
13:38 18/03/2017Визит премьера Армении Карена Карапетяна в Гегаркуник: планируется существенно увеличить производство гречихиПремьер-министр Армении Карен Карапетян с рабочим визитом 17 марта посетил Гегаркуникскую область РА.
16:26 17/03/2017Президент Армении Серж Саргсян: Никто не получает удовольствия от критики, за исключением, пожалуй, мазохистовЯ ожидаю от вас активности, научных достижений, которые могут быть применены на практике. Я ожидаю от вас более активной поддержки представителей молодежи.
15:19 15/03/2017Серж Саргсян: Армяно-российское взаимодействие, сотрудничество непрерывно обогащаютсяВ Москве состоялась встреча президентов Армении и России.
15:34 14/03/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Мониторинговый центр Комитета госдоходов поможет в борьбе с теневым сектором экономикиПо словам премьера, мониторинговый центр КГД позволяет реально оценить рисковые зоны внутреннего рынка и проводить адресные проверки.
16:53 10/03/2017«Ну, боишься, так и сиди»: Гагик Царукян попытался объяснить избирателям в Армении свой уход из политики в 2015г.Главные виновники всего – именно сельские старосты, которые делают все ради сохранения должностей, сокрытия своих махинаций.