11:03 05/08/202005.08.2020. Կորոնավիրուսով վարակի 288 նոր դեպք, երկու մահԱնցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 288 դեպք։ Կատարվել է 1 848 թեստավորում։ Առողջացած է համարվում 478 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է երկու մարդ։ Մահվան դեպքերի...
11:36 04/08/202004.08.2020. Կորոնավիրուսի վարակի 196 նոր դեպք և 6 մահՕգոստոսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 39298 դեպք, որոնցից 30372-ն` առողջացած, 768-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
11:01 03/08/202003.08.2020. Կորոնավիրուսի 52 նոր դեպք է գրանցվել, մահվան 8 դեպքԿիրակի օրվա ընթացքում կորոնավիրուս ախտորոշվել է 52 մարդ մոտ։ Անցած մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով հիվանդ 8 մարդ։ Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ),...
14:12 01/08/2020ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահների 40 հոգանոց զորախումբը մեկնել է ԿոսովոՀայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի խաղաղապահների 40 հոգանոց զորախումբը մեկնել է Կոսովո՝ ամերիկյան ստորաբաժանման կազմում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս...
10:55 01/08/202001.08.2020. Կորոնավիրուսի 291 նոր դեպք է գրանցվել, 11 հիվանդ է մահացելԱնցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում կորոնավիրուս ախտորոշվել է 291 մարդու մոտ։ Ընդհանուր առմամբ վարակվածնի թիվը հասել է 38 հազար 841-ի։ Մեկ օրվա ընթացքում իրականացվել է 1920 թեստավորում։ Մեկ օրում...
10:03 01/08/2020Աչաջրի Առողջության կենտրոնում նորածնի ճիչեր չեն լսվիՏավուշի մարզի Աչաջուր առողջության կենտրոնում այլևս նորածնի ճիչեր չեն լսվի։ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հրամանով, ծննդատան գործունեությունը կասեցվել է։ Կենտրոնի մանկաբարձ-գինեկոլոգ Կորյուն...
11:04 31/07/202031.07.2020. Կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն աճել է, 13 հիվանդ մահացել էՀուլիսի 31-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 38550 դեպք, որոնցից 28997-ն` առողջացած, 738-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
10:58 30/07/202030.07.2020. Կորոնավիրուսով հիվանդացության 259 նոր, մահվան 5 դեպքՀուլիսի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 38196 դեպք, որոնցից 28366-ն` առողջացած, 728-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
11:53 29/07/202029.07.2020. Կորոնավիրուսով 6 հիվանդ է մահացել, 308 նոր դեպք է գրանցվելՀուլիսի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 37937 դեպք, որոնցից 27824-ն` առողջացած, 723-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
15:25 28/07/2020Մուրացանում բուժվել է կորոնավիրուսով հիվանդ մինչև երկու ամսական 59 երեխա«Մուրացան» համալսարանական մանկական հիվանդանոց վերջին 6 ամսվա ընթացքում դիմել է 18,186 երեխա, ամբուլատոր կարգով՝ 12242, ստացոնար՝ 5944։ ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի փոխանցմամբ, համալսարանական...
10:57 28/07/202028.07.2020. Կորոնավիրուսով 10 հիվանդ է մահացել, 239 նոր դեպք է գրանցվելՀուլիսի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 37629 դեպք, որոնցից 27357-ն` առողջացած, 719-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
13:27 27/07/2020«Արմմոնո» փառատոնն այս տարի նվիրվելու է Հրանտ Մաթևոսյանի 85-ամյակին«Ոչ մեկը պատկերացում չուներ, թե ինչպես պետք է անցկացվի փառատոնը, բայց գտանք տարբերակը՝ ներկայացումները կլինեն բացօթյա և առցանց եղանակով»,- այսօր հայտնեց «Արմմոնո» փառատոնի տնօրեն Մարիաննա Մխիթարյանը:...
11:04 27/07/202027.07.2020. Կորոնավիրուսով 7 հիվանդ է մահացելՀուլիսի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 37390 դեպք, որոնցից 26665-ն` առողջացած, 711-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսով ևս 221 հիվանդ մահացել է այլ...
15:10 25/07/2020Ուղերձում ամրագրված է ՀՀ-ին ու Արցախին սպառնացող անվտանգային ամենամեծ ռիսկի մասին. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոն ՀԿ ղեկավար, Արցախի նախագահի անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
11:23 25/07/202025.07.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 383 նոր դեպք, մահացել է 10 հիվանդՀայաստանում մեկ օրում կորոնավիրուս է հաստատվել 383 մարդու մոտ, առողջացել է 509 մարդ: Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 10 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է...
10:53 25/07/2020Ապրիլյանում զոհված փոխգնդապետ Օնիկ Գրիգորյանի ծննդյան օրն էԱպրիլյան մարտական գործողությունների ժամանակ հինգ սպաներից բաղկացած խումբը օգնության է հասնել 112 դիրքի անձնակազմին:
20:39 24/07/2020Ոսկեդարի և միջնադարյան հայ գրականությունը ուսումնական ծրագրում ներառված է․ԿԳՄՍՆՀՀ ԿԳՄՍՆ-ն պարզաբանում է․ «Հանրակրթության հայոց լեզու և գրականություն առարկաների չափորոշիչ և ծրագրեր մշակող աշխատանքային խումբը տեղեկացնում է, որ Ոսկեդարի և միջնադարյան հայ գրականությունը ուսումնական...
16:30 24/07/2020Փոփոխություններ են տեղի ունեցել COVID-19 ինքնամեկուսացված քաղաքացիների քարտեզումCOVID-19 ինքնամեկուսացված քաղաքացիների քարտեզի մեջ տեղի են ունեցել որոշակի փոփոխություններ: Առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանի փոխանցմամբ, քարտեզն ավելի ինտերակտիվ է և հագեցած...
15:42 24/07/2020ՄԻՊ-ը միջազգային կազմակերպությունների ուշադրությունը հրավիրում է ատելության շարժառիթով ադրբեջանցիների հարձակումների վրաՄարդու Իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր միջազգային կառույցներին կուղարկի պաշտոնական նամակներ՝ տարբեր երկրներում ադրբեջանցիների կոմից հայերի վրա հարձակման դեպքերի վերաբերյալ։ «Այս օրերին մի...
11:07 24/07/202024.07.2020. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 5 հիվանդ է մահացել, հիվանդությունը հաստատվել է ևս 451 մարդու մոտԱնցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում կորոնավիրուսով 5 հիվանդ է մահացել։ ԱՆ-ից հայտնում են, որ նրանցիվ մեկը մահացել է այլ հիվանդությունից։ Այս պահի դրությամբ կորոնավիրոսով հիվանդների մահվան 910 դեպք է...

15:54 03/02/2017Президент Серж Саргсян: Переговоры вокруг соглашения Армения-ЕС вскоре вступят в завершающую стадиюПрезидент Саргсян в числе важных достижений сотрудничества Армения-ЕС отметил утверждение мандата, который позволил Еврокомиссии начать переговоры о всеобъемлющем воздушном сообщении.
13:08 02/02/2017Никто не пострадал, ни один военнослужащий не госпитализирован: в Минобороны Армении опровергли публикации СМИРаспространение подобных непроверенных сведений является недопустимым, подчеркнул Арцрун Ованнисян.
09:56 28/01/2017Армения отмечает 25-летие формирования Вооруженных силЭксперты считают, что Армию Армении можно с полным правом считать наиболее боеспособной в регионе.
12:38 27/01/2017Глава Минобороны Армении В.Саркисян рассказал, намерен ли возглавлять предвыборный штаб РПАКомментируя слухи о том, что он возглавит на выборах пропорциональный список РПА, отметил: «Похож ли я на человека, который может опередить свою партию в вопросе обнародования списка?»
14:40 26/01/2017Премьер Армении поручил обсудить с Грузией и Россией вопрос организации транспортных перевозок по альтернативным дороге Степанцминда-Ларс маршрутамСегодня, 26 января, по состоянию на 10:00, автодорога Степанцминда – Ларс была открыта только для легковых автомобилей – при применении колесных цепей противоскольжения.
16:25 25/01/2017Президент Серж Саргсян на Форуме по солнечной энергетике: Армения может быть мостом между Ираном и ЕАЭССогласно результатам многочисленных экспертных исследований, Армения имеет большой потенциал развития солнечной энергетики.
16:27 21/01/2017Экс-глава Минобороны Армении Сейран Оганян начал агиткампанию к выборам: Хватит жить одними мечтамиПо его словам, предстоящие парламентские выборы позволят грамотными переменами и при содействии общества исправить сложившуюся в стране ситуацию.
16:07 20/01/201727-я годовщина геноцида армян в Баку и «20 января»: о чем следует помнить сегодняЭксперт по информационной безопасности также отметил, что в этом году мишенью хакерских атак Азербайджана являются не только сайты, но и пользователи соцсетей.
17:08 19/01/2017Шаварш Кочарян: Безадресные заявления МГ ОБСЕ Баку воспринимает как возможность действовать более разнузданноЗаместитель министра иностранных дел РА коснулся и сделанного 17 января главой МИД РФ С. Лавровым заявления по Карабаху.
18:41 17/01/2017Лавров рассказал о роли России в Апрельской войне и о том, кто мешает внедрению механизмов расследования инцидентов в КарабахеДоговоренность не может воплотиться в жизнь, потому что пока отсутствует консенсус в ОБСЕ.
15:40 16/01/2017«Свободу Александру Лапшину»: у здания посольства Беларуси в Армении прошла акция в поддержку блогера15 декабря 2016 года стало известно о том, что блогер Лапшин был задержан в Минске по запросу Азербайджана и помещен в следственный изолятор.
15:25 14/01/2017Премьер Армении Карен Карапетян: У Гюмри есть серьезный потенциал для развития туризмаОн сообщил, что планируется также встреча с участием предпринимателей, выразивших готовность сделать инвестиции в Гюмри.
13:47 13/01/2017«Не бойтесь, все будет хорошо»: Карен Карапетян не видит угроз для Армении в возможности приобретения Азербайджаном у Грузии части газопровода«Уверяю вас, что коэффициент энергетической безопасности Армении является гораздо более высоким, чем у основной части европейских стран», – сказал глава правительства.
14:02 12/01/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Необходимо добиться увеличения объема поступающих в госбюджет средствКарен Карапетян в ходе сегодняшнего заседания правительства республики дал ряд поручений начальнику ведомства управления государственным имуществом Арману Саакяну.
15:03 11/01/2017Сергей Минасян: Заявление МГ ОБСЕ о вооруженном инциденте близ села Чинари в Армении является противоречивым«Если инициатором был не Азербайджан, то почему тело азербайджанского диверсанта оказалось на армянской стороне?»– сказал политолог.
15:56 10/01/2017Александр Искандарян: Понятно, что на данном этапе невозможно достичь урегулирования карабахской проблемыКоснулся политолог и заявлений ОДКБ, сопредседателей Минской группы ОБСЕ относительно попытки диверсионного проникновения ВС Азербайджана.
15:04 09/01/2017После распада СССР показатели религиозной свободы в Азербайджане ухудшились, а в Армении наблюдается противоположная ситуацияПодчеркивается, что после распада СССР и с приходом к власти авторитарного правителя в Азербайджане постепенно ухудшились показатели религиозной свободы.
14:22 07/01/2017Крупный пожар в одном из сел Армении: в Гегаркуник выехали сразу три боевых расчетаВыяснилось, что в гараже одного из домов горят сразу два автомобиля – марки «Opel Vectra» и «ВАЗ-2106».
13:32 05/01/2017Эксперт: Выборы станут серьезным препятствием для обеспечения предусмотренного госбюджетом Армении экономического роста в 3,2%По его словам, намеченные на апрель 2017г. парламентские выборы приведут к определенным негативным последствиям в экономике.
14:26 30/12/2016Спикер парламента Армении: В 2016 году мы не только достойно преодолели испытания, но и укрепили уверенность в своих силахПредседатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян направил поздравительное послание по случаю наступающих праздников Нового года и Святого Рождества.