11:03 05/08/202005.08.2020. Կորոնավիրուսով վարակի 288 նոր դեպք, երկու մահԱնցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 288 դեպք։ Կատարվել է 1 848 թեստավորում։ Առողջացած է համարվում 478 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է երկու մարդ։ Մահվան դեպքերի...
11:36 04/08/202004.08.2020. Կորոնավիրուսի վարակի 196 նոր դեպք և 6 մահՕգոստոսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 39298 դեպք, որոնցից 30372-ն` առողջացած, 768-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
11:01 03/08/202003.08.2020. Կորոնավիրուսի 52 նոր դեպք է գրանցվել, մահվան 8 դեպքԿիրակի օրվա ընթացքում կորոնավիրուս ախտորոշվել է 52 մարդ մոտ։ Անցած մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով հիվանդ 8 մարդ։ Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ),...
14:12 01/08/2020ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահների 40 հոգանոց զորախումբը մեկնել է ԿոսովոՀայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի խաղաղապահների 40 հոգանոց զորախումբը մեկնել է Կոսովո՝ ամերիկյան ստորաբաժանման կազմում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս...
10:55 01/08/202001.08.2020. Կորոնավիրուսի 291 նոր դեպք է գրանցվել, 11 հիվանդ է մահացելԱնցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում կորոնավիրուս ախտորոշվել է 291 մարդու մոտ։ Ընդհանուր առմամբ վարակվածնի թիվը հասել է 38 հազար 841-ի։ Մեկ օրվա ընթացքում իրականացվել է 1920 թեստավորում։ Մեկ օրում...
10:03 01/08/2020Աչաջրի Առողջության կենտրոնում նորածնի ճիչեր չեն լսվիՏավուշի մարզի Աչաջուր առողջության կենտրոնում այլևս նորածնի ճիչեր չեն լսվի։ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հրամանով, ծննդատան գործունեությունը կասեցվել է։ Կենտրոնի մանկաբարձ-գինեկոլոգ Կորյուն...
11:04 31/07/202031.07.2020. Կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն աճել է, 13 հիվանդ մահացել էՀուլիսի 31-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 38550 դեպք, որոնցից 28997-ն` առողջացած, 738-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
10:58 30/07/202030.07.2020. Կորոնավիրուսով հիվանդացության 259 նոր, մահվան 5 դեպքՀուլիսի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 38196 դեպք, որոնցից 28366-ն` առողջացած, 728-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
11:53 29/07/202029.07.2020. Կորոնավիրուսով 6 հիվանդ է մահացել, 308 նոր դեպք է գրանցվելՀուլիսի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 37937 դեպք, որոնցից 27824-ն` առողջացած, 723-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
15:25 28/07/2020Մուրացանում բուժվել է կորոնավիրուսով հիվանդ մինչև երկու ամսական 59 երեխա«Մուրացան» համալսարանական մանկական հիվանդանոց վերջին 6 ամսվա ընթացքում դիմել է 18,186 երեխա, ամբուլատոր կարգով՝ 12242, ստացոնար՝ 5944։ ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի փոխանցմամբ, համալսարանական...
10:57 28/07/202028.07.2020. Կորոնավիրուսով 10 հիվանդ է մահացել, 239 նոր դեպք է գրանցվելՀուլիսի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 37629 դեպք, որոնցից 27357-ն` առողջացած, 719-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
13:27 27/07/2020«Արմմոնո» փառատոնն այս տարի նվիրվելու է Հրանտ Մաթևոսյանի 85-ամյակին«Ոչ մեկը պատկերացում չուներ, թե ինչպես պետք է անցկացվի փառատոնը, բայց գտանք տարբերակը՝ ներկայացումները կլինեն բացօթյա և առցանց եղանակով»,- այսօր հայտնեց «Արմմոնո» փառատոնի տնօրեն Մարիաննա Մխիթարյանը:...
11:04 27/07/202027.07.2020. Կորոնավիրուսով 7 հիվանդ է մահացելՀուլիսի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 37390 դեպք, որոնցից 26665-ն` առողջացած, 711-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսով ևս 221 հիվանդ մահացել է այլ...
15:10 25/07/2020Ուղերձում ամրագրված է ՀՀ-ին ու Արցախին սպառնացող անվտանգային ամենամեծ ռիսկի մասին. Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոն ՀԿ ղեկավար, Արցախի նախագահի անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
11:23 25/07/202025.07.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 383 նոր դեպք, մահացել է 10 հիվանդՀայաստանում մեկ օրում կորոնավիրուս է հաստատվել 383 մարդու մոտ, առողջացել է 509 մարդ: Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 10 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է...
10:53 25/07/2020Ապրիլյանում զոհված փոխգնդապետ Օնիկ Գրիգորյանի ծննդյան օրն էԱպրիլյան մարտական գործողությունների ժամանակ հինգ սպաներից բաղկացած խումբը օգնության է հասնել 112 դիրքի անձնակազմին:
20:39 24/07/2020Ոսկեդարի և միջնադարյան հայ գրականությունը ուսումնական ծրագրում ներառված է․ԿԳՄՍՆՀՀ ԿԳՄՍՆ-ն պարզաբանում է․ «Հանրակրթության հայոց լեզու և գրականություն առարկաների չափորոշիչ և ծրագրեր մշակող աշխատանքային խումբը տեղեկացնում է, որ Ոսկեդարի և միջնադարյան հայ գրականությունը ուսումնական...
16:30 24/07/2020Փոփոխություններ են տեղի ունեցել COVID-19 ինքնամեկուսացված քաղաքացիների քարտեզումCOVID-19 ինքնամեկուսացված քաղաքացիների քարտեզի մեջ տեղի են ունեցել որոշակի փոփոխություններ: Առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանի փոխանցմամբ, քարտեզն ավելի ինտերակտիվ է և հագեցած...
15:42 24/07/2020ՄԻՊ-ը միջազգային կազմակերպությունների ուշադրությունը հրավիրում է ատելության շարժառիթով ադրբեջանցիների հարձակումների վրաՄարդու Իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր միջազգային կառույցներին կուղարկի պաշտոնական նամակներ՝ տարբեր երկրներում ադրբեջանցիների կոմից հայերի վրա հարձակման դեպքերի վերաբերյալ։ «Այս օրերին մի...
11:07 24/07/202024.07.2020. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 5 հիվանդ է մահացել, հիվանդությունը հաստատվել է ևս 451 մարդու մոտԱնցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում կորոնավիրուսով 5 հիվանդ է մահացել։ ԱՆ-ից հայտնում են, որ նրանցիվ մեկը մահացել է այլ հիվանդությունից։ Այս պահի դրությամբ կորոնավիրոսով հիվանդների մահվան 910 դեպք է...

18:24 02/03/2015Armenian opposition is in a crisis - analystThe emphases in the speech of opposition Armenian National Congress (ANC) leader, Armenia’s first President Levon Ter-Petrosyan during the March 1 rally were quite logical: given his rich political...
12:47 02/03/2015Armenian President congratulates diplomats on professional holiday"Patriotism, self-devotion, purposefulness, high professional and human merits are the vital guarantees of your successful work and the realization of our people’s goals," said the President.
11:27 02/03/2015Tension increases on borders of Armenia and Artsakh – Defense Ministry spokesmanThe situation on the Armenia-Azerbaijan border and Karabakh-Azerbaijan Line of Contact is tense again after the fragile calm established as of February 21, Artsrun Hovhannisyan, a spokesman for the...
10:30 02/03/2015Temperatures to reach 17 degrees in Yerevan todayTemperatures will fall by 2-4 degrees on March 4 and 6.
09:35 02/03/2015All roads mostly passable in ArmeniaThe Stepantsminda-Lars highway is open to all types of vehicles in case of having wheel-chains.
09:29 28/02/2015Rare Disease Day is observed todayIt was established in 2008 because, according to the European Organization for Rare Diseases, treatment for many rare diseases is insufficient.
10:35 27/02/2015South Dakota House recognizes Armenian GenocideThe South Dakota House of Representatives on Thursday in a vote of 51 to 17 passed a resolution recognizing the Armenian Genocide, becoming the 43rd state to call for justice for the Genocide.
09:23 27/02/2015International Polar Bear Day is observed todayThe holiday encourages people to find ways to reduce their carbon output, such as by turning down their thermostat or driving less.
16:06 26/02/2015Temperatures to be above norm in March – meteorologistTemperatures will rise by 1-3 degrees on February 28.
09:30 26/02/2015WHO 'taken aback' by measles outbreaksOfficials say they have been "taken aback" by more than 22,000 cases in 2014 and the first months of this year.
19:06 25/02/2015Armine Adibekyan: Azerbaijan does not look for justice in Aghdam events but indulgency for further atrocities against ArmeniansPanorama.am held an interview with the head of the "Xenophobia Prevention Initiative" NGO, sociologist Armine Adibekyan.
12:15 25/02/2015Today is 150th birthday of Zoravar AndranikFebruary 25, 2015 marks the 150th birthday of Andranik Ozanian (Zoravar Andranik), Armenian military commander and statesman, key figure of the Armenian national liberation movement.
09:34 25/02/2015World's diet worsening with globalizationChina and India recorded some of the highest increases in unhealthy food consumption, the study said.
14:59 24/02/2015City of LA severs ties with Genocide denier firmThe Armenian National Committee of America – Western Region is encouraged that Los Angeles World Airports (LAWA) is terminating a contract worth over $845,000 with Gephardt Government Relations, a...
09:30 24/02/2015WHO calls for action over Mers virusCases have been confirmed in the UK, Jordan, Qatar, the United Arab Emirates, France, Germany, Italy, Tunisia, Egypt, and the US - usually after travel to Saudi Arabia.
10:04 23/02/2015Temperatures to rise in ArmeniaPrecipitation is not expected in Armenia on February 23-27.
09:57 21/02/2015International Mother Language Day is observed todayThe 2015 theme is: Inclusive Education through and with Language - Language Matters.
12:03 20/02/2015Bako Sahakyan sends congratulations on Artsakh Revival DayArtsakh (Nagorno-Karabakh) President Bako Sahakyan has issued an address in connection with the Artsakh Revival Day.
09:34 20/02/2015World Day of Social Justice is observed todayThe 2015 theme is: 'Ending human trafficking and forced labour.'
09:29 19/02/2015Omnivores vs. herbivores: How meat consumption affects our healthMeat stands to divide people into two different groups, some carrying with them varying morals and in many cases misconceptions about what it means to be healthy.