10:39 06/05/2020«ԱԺ-ում հավանաբար կա կորոնավիրուսով հիվանդի հետ կոնտակտ ունեցած աշխատակից».ԱԺ նախագահ«Կա կասկած, միգուցե շատ հիմնավոր կասկած, ես հիմա չեմ կարող ասել, որ ԱԺ աշխատակիցներից մեկը կոնտակտավոր անձ է: Քանի որ հանգամանքները դեռ ամբողջովին չեն պարզվել, բոլորս խստացված կերպով ենք...
17:43 05/05/2020Ուսանողը, եթե լավ առաջադիմություն չունի, նշանակում է, որ զեղչման խնդիր չունի՞. Զոհրաբյան«Ես շարունակելու եմ համառորեն ներկայացնել այն հարցերը, որոնք ինձ են ուղղում մեր քաղաքացիները»,- խորհրդարանում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը: Նրա խոսքով,...
11:58 05/05/2020ԱՀԿ ղեկավարը նշել է կորոնավիրուսի դեմ պայքարում հիմնական միջոցըԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադհանոմ Հեբրեյեսուսը պատմել է կորոնավիրուսի դեմ պայքարի միջոցների մասին։ Նրա խոսքով, ամենալավ միջոցներից մեկը կարող է լինել...
11:34 05/05/2020Նոր Զելանդիայում արդեն երկրորդ օրն է կորոնավիրուսի դեպքեր չի գրանցվումԱյսօր արդեն երկրորդ անընդմեջ օրն է, որ Նոր Զելանդիայում ոչ մի նոր կորոնավիրուսային դեպք չի գրանցվել։ Այս մասին հայտնել է վարչապետ Յասինդա Արդերնը։ Այս մասին գրում է Reuters-ը։ Արդենը միացել էր...
11:20 05/05/202005.05.2020. 112 նոր վարակակիր, 40 առողջացած ու մահվան դեպքերՄայիսի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2619 դեպք, որոնցից 1111-ն` առողջացած, 40-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի...
17:25 04/05/2020«Արսենալ»-ն առաջիկա ամռանը մտադիր է ազատվել վեց խաղացողիցՆրանց թվում է նաև կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը։
15:46 04/05/2020Մինչև մայիսի վերջ կունենանք 10 հազար վարակված. Թորոսյան«Հորդորում եմ քաղաքացիներին շարունակել պահպանել սոցիալական հեռավորությունը և հետևել անձնական հիգիենային»,- այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն...
18:00 02/05/2020Վաղը Կարմիր կիրակին էՀայաստանյայց Առաքելական Եկեղեցու տոնացույցում Ս. Զատկին հաջորդող կիրակիները հատուկ խորհրդանշական անվանումներ ունեն: Զատկի չորրորդ կիրակին կոչվում է Կարմիր: Արարատյան հայրապետական թեմից մանրամասնում...
14:00 02/05/2020Արսեն Թորոսյան. Ծայրահեղ ծանր վիճակում է 28 հիվանդԱռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը գրում է. «Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ քաղաքացիների առողջական վիճակի մասով ունենք հետևյալ պատկերը. . Թոքաբորբ ունեցող` 454 հոգի . Ծանր վիճակում` 63 հոգի ....
17:20 01/05/2020Յունիսեֆ. Վտանգված է 370 միլիոն երեխայի ապագանԱյս օրերին, երբ ՔՈՎԻԴ-19 ճգնաժամի պատճառով աշխարհում աղքատ բնակչության շրջանում բարձրացել է սովի ցուցանիշի մակարդակը, Պարենի համաշխարհային ծրագիրը և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը կոչ են անում կառավարություններին՝...
11:00 01/05/202001.05.2020. 82 նոր վարակակիր, 48 առողջացած, մահացածը 27 տարեկան էԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի՝ քիչ առաջ հրապարակած տվյալների համաձայն, Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը մայիսի 1-ի ժամը 11։00-ի դրությամբ հասել է 2148-ի։ Նախորդ...
10:55 30/04/202030.04.2020. 134 նոր վարակակիր, 29 բուժվածԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի՝ քիչ առաջ հրապարակած տվյալների համաձայն, Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը ապրիլի 30-ի ժամը 10։40-ի դրությամբ հասել է 2066-ի։ Նախորդ...
09:07 30/04/2020«Ոսկե գլոբուսի» դափնեկիրներն առաջին անգամ կընտրվեն առցանց պրեմիերաներիցՀոլիվուդյան արտասահմանյան լրագրողների ասոցիացիայի գոյության ընթացքում առաջին անգամ «Ոսկե գլոբուս» արձանիկը կտրվի միայն այն ֆիլմերին, որոնք ներկայացվել են առցանց։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, նման...
13:06 29/04/2020Արամ Ա․ Սիսի կաթողիկոսարանի վերադարձման համար հայց ենք ներկայացրել թուրքական դատարանՄեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա-ն հայտնել է, որ Սիսի կաթողիկոսարանը վերադարձնելու համար Անթիլիասը հայց է ներկայացրել Թուրքիայի առաջին ատյանի դատարան։ Այս մասին Արամ Ա-ն հայտնել է «Շանթ»...
11:40 28/04/2020Երևանում կտեղադրվի Մահաթմա Գանդիի արձանըԵրևանի ավագանու որոշմամբ «Լեոնիդ Ենգիբարյանի անվան պուրակ» կլինի։
11:00 28/04/202028.04.2020. 59 նոր վարակակիր, 18 առողջացած, մեկ մահԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնի՝ քիչ առաջ հրապարակած տվյալների համաձայն, Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը ապրիլի 28-ի ժամը 11։00-ի դրությամբ հասել է 1867-ի։...
09:00 28/04/2020Լորիս Ճգնավորյանը գրել է «աբստրակտ» երաժշտություն համավարակի մասինԻրանահայ հայտնի կոմպոզիտոր և դիրիժոր Լորիս Ճգնավորյանը հայտարարել է, որ երաժշտություն է գրել կորոնավիրուսի համավարակի մասին և այն անվանել է վերացական արվեստ առանց մեղեդու: «Իռնա» գործակալությանը տված...
11:47 24/04/2020ԱՆ. Երեկ մահացածները 80 տարեկանից բարձր տարիք ունեցող քաղաքացիներ ենԵրեկ արձանագրվել է կորոնավիրուսակիր երեք քաղաքացիների մահ։ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 87, 84 և 81 տարեկան և ունեցել են ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:...
11:40 24/04/2020Հասան Ջեմալի ապրիլքսանչորսյան գրառումը վրդովեցրել է թուրքերինԹուրք հայտնի լրագրող, հրապարակախոս, Հայոց ցեղասպանության կազմակերպիչներից Ջեմալ փաշայի թոռ Հասան Ջեմալը, որը բազմիցս հրապարակավ ընդունել է ցեղասպանությունը և ներողություն խնդրել, ապրիլքսանչորսյան...

11:48 11/03/2016Армия обороны НКР отразила диверсию ВС Азербайджана, противник понес потериНакануне, 10 марта, и в ночь на 11 марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 5500 выстрелов.
13:17 10/03/2016Правительство Армении одобрило инициативу отменить НДС на автомобили, импортируемые из стран ЕАЭСВице-премьер РА Ваче Габриелян отметил, что подобный проект разработан также правительством и признан как экстренный, посему кабмин будет поддерживать инициативу парламентариев.
15:57 09/03/2016Конфедерация предпринимателей Армении требует от правительства решить вопрос ярмарок в пользу малого бизнесаОднако на сегодняшний день на ярмарках наблюдается малый торговый оборот, и подобная процентная ставка должна быть снижена.
10:50 09/03/2016Армия обороны НКР отразила диверсию ВС Азербайджана, противник понес потери7 и 8 марта ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 12000 выстрелов.
12:51 08/03/2016Премьер Армении: Неоценима роль женщин в деле становления и укрепления нашей Родины и армянской семьиОвик Абраамян направил поздравительное послание по случаю Международного женского дня.
16:23 07/03/2016Оппозиционный депутат Заруи Постанджян накануне 8 марта оценила участие женщин в общественно-политической жизни АрменииЗ. Постанджян, которая является матерью четырех девочек, рассказала о том, что младшие дочери не одобряют ее деятельности.
13:19 07/03/2016Лидеры Европейского союза и Турции обсудят на внеочередном саммите в Брюсселе проблему беженцевАгентство Франс пресс цитирует неназванного дипломата ЕС, сообщившего журналистам, что в понедельник лидеры ЕС объявят о том, что они «в ближайшие дни закрывают балканский маршрут».
15:46 05/03/2016«Русская планета»: Россия не должна продавать оружие Азербайджану, тесно сотрудничающему с вражеской ТурциейПодчеркивается, что России, которая является союзницей Армении, необходимо осторожнее подходить к военно-техническому сотрудничеству с Азербайджаном.
15:01 04/03/2016Глава Минтруда: Для улучшения демографической ситуации в Армении выделяются средства не только из госбюджетаВ парламенте организовали слушания по проекту решения правительства Армении об одобрении национальной программыпо улучшению демографической ситуации в 2016-2018гг.
13:40 04/03/2016Путин, Кэмерон, Меркель и Олланд обсудят ситуацию в Сирии27 февраля в Сирии наступило перемирие.
10:03 04/03/2016Штат Джорджия признал независимость НКРДжордия стала шестым штатом США, признавшим суверенитет и независимость Нагорно-Карабахской Республики.
14:57 03/03/2016Правительство утвердило проект нового Избирательного кодекса Армении«В проекте учтены замечания и предложения, представленные Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ по итогам двух последних выборов в республике».
10:55 03/03/2016Вардан Деврикян: Армянская литература развивается как часть мировой литературы, сохраняя свой уникальный национальный обликПо словам Вардана Деврикяна, сегодня наблюдается интерес к книгам, что, естественно, служит стимулом для творчества писателей, рождаются новые произведения.
16:20 02/03/2016Депутат НС Армении: Усилия России в Сирии нацелены на обеспечение стабильности, а действия Турции чреваты новыми вызовамиПо его словам, Запад действует по двойным стандартам.
14:16 01/03/2016«Воз не сдвинулся с места»: оппозиция Армении недовольна расследованием трагических событий 1 марта 2008 годаГагик Джангирян отметил, что это «самое важное и вызывающее сожаление обстоятельство» к 8-й годовщине трагических поствыборных развитий.
16:22 29/02/2016«За оскорбление в Facebook»: Комиссия НС Армении по этике не нашла угроз и нарушений в действиях депутата-певицы Шушан ПетросянПри желании пользователь Facebook Гаяне Шахинян может обратиться в суд.
17:10 27/02/2016Ара Папян: Армения должна вступить в диалог с коренными народами АзербайджанаКоренные этносы в Азербайджане на сегодня стоят перед проблемой сохранения идентичности, культуры и языка: в повестке вопрос выживания этих народов.
11:53 27/02/2016«Грапарак»: Вардан Осканян не решил вопросы финансирования новой партииГазета «Грапарак» пишет, что близкое окружение бывшего члена ППА, экс-главы МИД Вардана Осканяна уверяет, что идет процесс формирования новой партии, однако финансовый вопрос пока остается нерешенным.
16:57 26/02/2016Айк Бабуханян: Прогнозы оппозиции о монополизации власти в Армении после конституционной реформы провалились«Сегодня Иран является страной, обладающей мощным экономическим потенциалом. ИРИ также имеет большое влияние в регионе. И мы имеем хорошие предпосылки для развития отношений с Ираном».