09:06 09/04/2020Ավագ հինգշաբթիԱռավոտյան եկեղեցիներում մատուցվում է Ս. Պատարագ: Կատարվում է Ոտնլվայի արարողություն:
09:07 07/04/2020Ավետումն Սբ. Աստվածածնի«Օրհնյալ ես դու ի կանայս, և օրհնյալ է պտուղ որովայնի քո»: (Ղուկ. Ա 42-43) Ամեն տարի ապրիլի 7-ին Հայ Առաքելական Ս. Եկեղեցին նշում է Ս. Մարիամ Աստվածածնի Ավետման տոնը: Ամենայն Հայոց Գարեգին Բ...
10:20 06/04/2020Ադրբեջանական կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայողԱպրիլի 5-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմանում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող,...
18:00 04/04/2020Վաղը կնշվի Ծաղկազարդը. Հիսուսի հաղթական մուտքը ԵրուսաղեմՀայ Եկեղեցին Ս. Հարության տոնին նախորդող կիրակի նշում է Ծաղկազարդը, որը Քրիստոսի հաղթական մուտքն է Երուսաղեմ: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի բարձր տնօրինությամբ Ծաղկազարդը հռչակվել է...
10:00 04/04/2020Հայ առաքելական եկեղեցին նշում է Ղազարոսի հարության հիշատակության օրըԱյսօր Հայ առաքելական եկեղեցին նշում է Ղազարոսի հարության հիշատակության օրը։ Արարատյան թեմից տեղեկացնում են, որ Մեծ Պահքի 41-րդ օրը Հայաստանյայց Առաքելական եկեղեցու օրացույցում Ղազարոսի հարության...
11:00 02/04/2020Բրուքների «Ռեքվիեմ»-ը՝ Ապրիլյանի հերոսների հիշատակինԿամերային երաժշտության ազգային կենտրոնն ապրիլի 4-ին իր էջով ժամը 20:30-ին կներկայացնի Ա. Բրուքների «Ռեքվիեմ»-ը: Համերգի տեսագրության ցուցադրությունը Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնի հարգանքի...
10:02 02/04/2020Ապրիլյանի մասնակիցներ. Մենք շարունակելու ենք վառ պահել Ձեր անմահությունը...«Փառք ու պատիվ Ձեր հավերժ հիշատակին տղե՛ք.... Մենք շարունակելու ենք վառ պահել Ձեր անմահությունը...»,- գրառումն արված է Ապրիլյան մարտական գործողությունների մասնակիցների միության ֆեյսբուքյան էջում։...
10:44 31/03/2020Արցախում քվեարկության մեկնարկը տրված էԺամը 8.00-ին բացվել են 281 ընտրական տեղամասերը, այդ թվում՝ Երևան 1 տեղամասը՝ ՀՀ-ում: Քվեարկությունը սկսված է: Արցախի Հանրապետության ԿԸՀ-ից հայտնում են, որ Շուշիի քրեակատարողական հիմնարկում...
09:06 31/03/2020Արցախում ընտրություններ ենԱրցախում այսօր տեղի են ունենում համապետական ընտրություններ՝ և նախագահական, և խորհրդարանական։ Ընտրություններին մասնակցելու են նախագահի 14 թեկնածու, իսկ Ազգային ժողովի ընտրություններին` 10...
08:06 31/03/2020Մահացել է Լևոն Արոնյանի կինըՄահացել է հայ շախմատիստ, գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանի կինը՝ ֆիլիպինյան ծագումով ավստրալացի շախմատիստուհի, ՖԻԴԵ-ի կանանց միջազգային վարպետ Արիանե Կաոլին։ «Բառեր չունեմ արտահայտելու իմ կսկիծը կնոջս՝...
18:28 30/03/2020Հայտնի է Տոկիոյում օլիմպիական խաղերի անցկացման նոր ժամկետըՏոկիոյում ամառային օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեի ղեկավար Եսիրո Մորին հայտարարել է, որ ճապոնական մայրաքաղաքում ամառային օլիմպիական խաղերը կայանալու են 2021 թվականի հուլիսի 23-ից օգոստոսի 8-ը։ Նա նշել...
15:42 30/03/2020Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի օնլայն կատարումը՝ նվիրված բուժաշխատողներինՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը, գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանն իրենց երախտագիտությունն են հայտնում բուժաշխատողներին անձնուրաց աշխատանքի համար: «Մենք սատարում ենք...
10:36 29/03/2020ԱՆ. Մահացել է երկու մարդ, որոնց մոտ հաստատված էր կորոնավիրուսԱռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը անցած գիշեր ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է. «Ցավով պետք է նշեմ, որ վերջին 1 ժամվա մեջ Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոցում երկու մահ ունեցանք՝ 55 տարեկան կնոջ և 73...
12:22 27/03/2020Այսօր ցորենի սերմացու չկա, որ գյուղացին ցանի. Բերբերյան«Կառավարության շատ անդամներ կողմ են, որ գյուղատնտեսության նախարարությունը վերականգնվի, կարծում եմ՝ Նիկոլ Փաշինյանն էլ է եկել այն գաղափարին, որ նախարարությունը փակելը մեծագույն սխալ էր»,- այսօր...
11:15 27/03/2020Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում կկատարվի Հանրապետական մաղթանքՄարտի 28-ին, հանդիսապետությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում կկատարվի Հանրապետական մաղթանք մեր հայրենիքի և ժողովրդի համար: Այս...
18:08 26/03/2020ՀՀ-ում կորոնավիրուսից մահվան առաջին դեպքն է գրանցվել«Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում արձանագրվել է մահվան դեպք։ Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը հայտնում է, որ 72-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային...
11:43 26/03/2020Կառավարությունը մտադիր է կորոնավիրուսով հիվանդ, բայց գանգատ չունեցող քաղաքացիներին տեղափոխել հյուրանոցներԿառավարության ընթացող նիստում վարչապետն Նիկոլ Փաշինյանն ասաց՝ այս պահին ընթացիկ խնդիր ունեն կապված հիվանդանոցային հզորությունների արդյունավետ կառավարման հետ։ «Այսօր հիվանդանոցներում կան պացիենտներ,...
11:33 24/03/2020Բորիս Ջոնսոնը ևս հայտարարեց երեք շաբաթյա կարանտին բրիտանացիների համարԿորոնավիրուսի տարածման պատճառով Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը հրահանգեց անհապաղ երկրում հաստատել երեք շաբաթյա կարանտին, ինչպես նաև հայտարարեց ոչ առաջնային անհրաժեշտության ապրանքների...
09:57 24/03/2020Լռեցնել զենքերը, դադարեցնել հրետանին․ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը գլոբալ հրադադարի կոչ է անումԵրկուշաբթի օրը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտիերեշը կոչ արեց պատերազմող կողմերին ամբողջ աշխարհով մեկ՝ վայր դնել զենքերը՝ ի աջակցություն առավել մեծ պայքարի ընդդեմ COVID-19- ի։ Այս մասին...
15:22 23/03/2020Աղբի նոր տեսակ փողոցներում՝ օգտագործած դիմակ ու ձեռնոց«Դա կարող է աղբյուր հանդիսանալ վարակի նոր ալիքի տարածման»

13:47 16/09/2014Armenia enhances military capacity – MinisterArmenia’s military equipment and armament is in experienced hands – in the hands of our soldiers, Defense Minister Seyran Ohanyan said at a meeting with faculty and students of Yerevan State...
09:31 16/09/2014Today is International Day for Preservation of Ozone Layer2014 Theme: Ozone Layer Protection: The Mission Goes On
12:22 15/09/2014ECHR processes request for interim measure to return remains of Karen PetrosyanOn 10 September 2014, a working group representing the family of Karen Petrosyan, an Armenian civilian killed under Azerbaijani custody, has applied to the European Court of Human Rights (ECHR) with...
10:01 15/09/2014Remembrance Day of the Dead in ArmeniaToday is Remembrance Day of the Dead in Armenia. It follows all the main religious holidays. On Sunday, September 14, the Armenian Church celebrated the Feast of the Exaltation of the Holy Cross. The...
09:35 15/09/2014Today is International Day of DemocracyThis year's theme - Engaging Young People on Democracy - highlights the challenges and opportunities of young people engaging in democratic processes.
13:14 13/09/2014220 ceasefire violations reported in one weekAbout 220 cases of ceasefire violation by the Azerbaijani side were recorded at the Line of Contact between the troops of Nagorno-Karabakh and Azerbaijan on September 7-13, according to the NKR...
09:25 13/09/2014World First Aid Day is celebrated todayWorld First Aid Day 2014 theme is: First Aid and Disaster in Daily Danger.
17:03 12/09/201490 percent of Armenians confident in army, survey showsThe survey was conducted on August 8-17, among 1,067 people in 10 provinces of Armenia and all administrative districts of Yerevan.
16:20 12/09/2014ARFD will not stop cooperation with non-government forces – VardanyanWe do not cooperate with the authorities and we have our own approaches to the constitutional reforms, ARFD parliamentary faction secretary Aghvan Vardanyan said at a briefing in the parliament.
09:24 12/09/2014Brain 'can classify words during sleep'The sleeping brain can perform complex tasks, particularly if the task is automated.
16:43 11/09/2014Karabakh hands over teen to AzerbaijanThe Nagorno-Karabakh authorities handed over 15-year-old Azerbaijani boy, Muzafarzade Javid Samiroglu, to Azerbaijan.
09:16 11/09/2014Scientists: Strong solar storm heading to EarthThe storm is moving medium fast, about 2.5 million miles per hour, meaning the soonest it could arrive is early Friday.
09:35 10/09/2014Today is World Suicide Prevention DayMore people die from suicide than from murder and war; it is the 13th leading cause of death worldwide.
16:42 09/09/2014Rustamyan: ‘Parliamentary four’ maintains its formatThe meeting of the four non-government parliamentary factions is over. Despite the rumors, ARF Dashnaktsutyun did not quit the union. ARFD parliamentary faction head Armen Rustamyan told reporters...
09:28 09/09/2014International Beauty Day is celebrated todayOn September 9, people honor beauty and everything that gives aesthetic and even moral delight, what is believed “to save the world.”
11:37 08/09/2014Autumn session of Armenian parliament startsThe autumn session of Armenian National Assembly of fifth convocation starts today, September 8. 145 issues and 25 international agreements are included in the draft agenda of the session. The draft...
09:22 08/09/2014Today is International Literacy DaySome 775 million adults lack minimum literacy skills; one in five adults is still not literate and two-thirds of them are women.
15:12 06/09/2014Government begins discussions of 2015 draft budgetArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan chaired the discussions of the preliminary version of the draft state budget for 2015.
13:16 06/09/2014Azerbaijani citizen captured while trying to cross border into KarabakhAn Azerbaijani citizen was taken captive by Karabakh frontier guards as he was attempting to cross the NKR state border in the northeastern direction (Verin Chaylu) around 6:10 pm on September 5.
12:51 06/09/2014Nalbandian: Turkey should reconcile with its own pastArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian's article was published, with slight abridgements, in the French Le Figaro.