09:06 09/04/2020Ավագ հինգշաբթիԱռավոտյան եկեղեցիներում մատուցվում է Ս. Պատարագ: Կատարվում է Ոտնլվայի արարողություն:
09:07 07/04/2020Ավետումն Սբ. Աստվածածնի«Օրհնյալ ես դու ի կանայս, և օրհնյալ է պտուղ որովայնի քո»: (Ղուկ. Ա 42-43) Ամեն տարի ապրիլի 7-ին Հայ Առաքելական Ս. Եկեղեցին նշում է Ս. Մարիամ Աստվածածնի Ավետման տոնը: Ամենայն Հայոց Գարեգին Բ...
10:20 06/04/2020Ադրբեջանական կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայողԱպրիլի 5-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմանում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող,...
18:00 04/04/2020Վաղը կնշվի Ծաղկազարդը. Հիսուսի հաղթական մուտքը ԵրուսաղեմՀայ Եկեղեցին Ս. Հարության տոնին նախորդող կիրակի նշում է Ծաղկազարդը, որը Քրիստոսի հաղթական մուտքն է Երուսաղեմ: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի բարձր տնօրինությամբ Ծաղկազարդը հռչակվել է...
10:00 04/04/2020Հայ առաքելական եկեղեցին նշում է Ղազարոսի հարության հիշատակության օրըԱյսօր Հայ առաքելական եկեղեցին նշում է Ղազարոսի հարության հիշատակության օրը։ Արարատյան թեմից տեղեկացնում են, որ Մեծ Պահքի 41-րդ օրը Հայաստանյայց Առաքելական եկեղեցու օրացույցում Ղազարոսի հարության...
11:00 02/04/2020Բրուքների «Ռեքվիեմ»-ը՝ Ապրիլյանի հերոսների հիշատակինԿամերային երաժշտության ազգային կենտրոնն ապրիլի 4-ին իր էջով ժամը 20:30-ին կներկայացնի Ա. Բրուքների «Ռեքվիեմ»-ը: Համերգի տեսագրության ցուցադրությունը Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնի հարգանքի...
10:02 02/04/2020Ապրիլյանի մասնակիցներ. Մենք շարունակելու ենք վառ պահել Ձեր անմահությունը...«Փառք ու պատիվ Ձեր հավերժ հիշատակին տղե՛ք.... Մենք շարունակելու ենք վառ պահել Ձեր անմահությունը...»,- գրառումն արված է Ապրիլյան մարտական գործողությունների մասնակիցների միության ֆեյսբուքյան էջում։...
10:44 31/03/2020Արցախում քվեարկության մեկնարկը տրված էԺամը 8.00-ին բացվել են 281 ընտրական տեղամասերը, այդ թվում՝ Երևան 1 տեղամասը՝ ՀՀ-ում: Քվեարկությունը սկսված է: Արցախի Հանրապետության ԿԸՀ-ից հայտնում են, որ Շուշիի քրեակատարողական հիմնարկում...
09:06 31/03/2020Արցախում ընտրություններ ենԱրցախում այսօր տեղի են ունենում համապետական ընտրություններ՝ և նախագահական, և խորհրդարանական։ Ընտրություններին մասնակցելու են նախագահի 14 թեկնածու, իսկ Ազգային ժողովի ընտրություններին` 10...
08:06 31/03/2020Մահացել է Լևոն Արոնյանի կինըՄահացել է հայ շախմատիստ, գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանի կինը՝ ֆիլիպինյան ծագումով ավստրալացի շախմատիստուհի, ՖԻԴԵ-ի կանանց միջազգային վարպետ Արիանե Կաոլին։ «Բառեր չունեմ արտահայտելու իմ կսկիծը կնոջս՝...
18:28 30/03/2020Հայտնի է Տոկիոյում օլիմպիական խաղերի անցկացման նոր ժամկետըՏոկիոյում ամառային օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեի ղեկավար Եսիրո Մորին հայտարարել է, որ ճապոնական մայրաքաղաքում ամառային օլիմպիական խաղերը կայանալու են 2021 թվականի հուլիսի 23-ից օգոստոսի 8-ը։ Նա նշել...
15:42 30/03/2020Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի օնլայն կատարումը՝ նվիրված բուժաշխատողներինՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը, գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանն իրենց երախտագիտությունն են հայտնում բուժաշխատողներին անձնուրաց աշխատանքի համար: «Մենք սատարում ենք...
10:36 29/03/2020ԱՆ. Մահացել է երկու մարդ, որոնց մոտ հաստատված էր կորոնավիրուսԱռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը անցած գիշեր ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է. «Ցավով պետք է նշեմ, որ վերջին 1 ժամվա մեջ Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոցում երկու մահ ունեցանք՝ 55 տարեկան կնոջ և 73...
12:22 27/03/2020Այսօր ցորենի սերմացու չկա, որ գյուղացին ցանի. Բերբերյան«Կառավարության շատ անդամներ կողմ են, որ գյուղատնտեսության նախարարությունը վերականգնվի, կարծում եմ՝ Նիկոլ Փաշինյանն էլ է եկել այն գաղափարին, որ նախարարությունը փակելը մեծագույն սխալ էր»,- այսօր...
11:15 27/03/2020Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում կկատարվի Հանրապետական մաղթանքՄարտի 28-ին, հանդիսապետությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում կկատարվի Հանրապետական մաղթանք մեր հայրենիքի և ժողովրդի համար: Այս...
18:08 26/03/2020ՀՀ-ում կորոնավիրուսից մահվան առաջին դեպքն է գրանցվել«Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում արձանագրվել է մահվան դեպք։ Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը հայտնում է, որ 72-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային...
11:43 26/03/2020Կառավարությունը մտադիր է կորոնավիրուսով հիվանդ, բայց գանգատ չունեցող քաղաքացիներին տեղափոխել հյուրանոցներԿառավարության ընթացող նիստում վարչապետն Նիկոլ Փաշինյանն ասաց՝ այս պահին ընթացիկ խնդիր ունեն կապված հիվանդանոցային հզորությունների արդյունավետ կառավարման հետ։ «Այսօր հիվանդանոցներում կան պացիենտներ,...
11:33 24/03/2020Բորիս Ջոնսոնը ևս հայտարարեց երեք շաբաթյա կարանտին բրիտանացիների համարԿորոնավիրուսի տարածման պատճառով Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը հրահանգեց անհապաղ երկրում հաստատել երեք շաբաթյա կարանտին, ինչպես նաև հայտարարեց ոչ առաջնային անհրաժեշտության ապրանքների...
09:57 24/03/2020Լռեցնել զենքերը, դադարեցնել հրետանին․ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը գլոբալ հրադադարի կոչ է անումԵրկուշաբթի օրը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտիերեշը կոչ արեց պատերազմող կողմերին ամբողջ աշխարհով մեկ՝ վայր դնել զենքերը՝ ի աջակցություն առավել մեծ պայքարի ընդդեմ COVID-19- ի։ Այս մասին...
15:22 23/03/2020Աղբի նոր տեսակ փողոցներում՝ օգտագործած դիմակ ու ձեռնոց«Դա կարող է աղբյուր հանդիսանալ վարակի նոր ալիքի տարածման»

15:38 04/02/2016Глава Госкомиссии по защите экономической конкуренции Артак Шабоян заявил об «адекватности» цен на бензин в АрменииУдельный вес имеет большое влияние на формирование стоимости бензина. Данное топливо в основном импортируется в Армению из России, а в РФ расходы на добычу нефти имеют большой объем.
17:15 03/02/2016Депутат НС Армении: Вывод 102-й российской военной базы в Гюмри приведет к крайне негативным последствиям102-я российская военная база вовсе не является головной болью для жителей этого города на севере Армении, однако определенные проблемы по части уровня доверия населения к РВБ имеются.
13:57 02/02/2016Э.Налбандян: Депутаты ПАСЕ проголосовали в пользу мирного урегулирования карабахской проблемыНесмотря на призывы сопредседателей, Азербайджан, уже не в первый раз, пытается использовать ПАСЕ в вопросе карабахского урегулирования, отметил глава МИД Армении.
12:09 01/02/2016В «Индексе экономической свободы - 2016» Армения, как и прежде, лидирует среди стран СНГОтносительно Азербайджана в докладе подчеркивается, что в стране широко распространена коррупция, а коррумпированная и неэффективная судебная система в значительной степени подвластна президенту.
14:02 30/01/2016Минобороны НКР: ВС Азербайджана за неделю произвели в направлении армянских позиций около 3500 выстреловКроме того, 26 января ВС Азербайджана предприняли попытку разведывательно-диверсионного проникновения.
18:20 29/01/2016Глава Минюста: В Армении нет политзаключенных, никакого давления на Геворка Сафаряна не оказывалосьОна отметила, что данная проблема находится под ее непосредственным контролем, были проведены проверки и «никакого насильственного давления не имело места».
14:42 27/01/2016В антикоррупционном рейтинге Transparency International Армения значительно опередила Азербайджан и стала лидером среди стран СНГИз стран региона Грузия в рейтинге заняла 48-е место, Турция – 66-е, Азербайджан – 119-е, а Иран – 130-е.
18:15 26/01/2016Давид Бабаян: Одна из главных демократических инстанций – ПАСЕ – просто превратилась в восточный рынокКак отметил пресс-секретарь президента Нагорно-Карабахской Республики, это не поражение армянской стороны: данные резолюции не имеют никакой обязательной силы.
20:25 25/01/2016Глава ПАСЕ Анн Брассер: Жители Нагорно-Карабахского региона должны жить в миреСегодня до старта зимней сессии ПАСЕ в Страсбурге председатель Парламентской Ассамблеи Совета Европы Анн Брассер, завершающая свою деятельность на этом посту, выступила с пресс-конференцией, в ходе...
14:46 25/01/2016Освобождены сразу несколько подозреваемых в рамках дела об обезвреженной СНБ Армении вооруженной группе25 ноября 2015 года СНБ Армении была обезврежена организованная преступная группировка, которая планировала ряд тяжких преступлений на территории республики.
17:17 23/01/2016Президент Армении: Мы никогда не делали и не сделаем предметом торга вопрос защиты, безопасности нашей Родины«Еще раз от души поздравляю вас всех и благодарю вас за то, что вы достойные граждане Республики Армения», – сказал глава государства.
17:42 22/01/2016Сопредседатели Минской группы ОБСЕ призвали ПАСЕ воздержаться от вредоносных действий при рассмотрении докладов по КарабахуОтметим, 26 января в ПАСЕ пройдут голосования по двум проектам резолюций по НКР.
15:10 21/01/2016В «Международном индексе защиты прав собственности» Армения по всем параметрам опережает АзербайджанМеждународный индекс защиты прав собственности является комбинированным показателем Международного Альянса прав собственности (The Property Rights Alliance).
17:06 20/01/2016Парламент НКР: Власти Азербайджана искажают суть «Черного января» и хотят скрыть последствия трех погромов армян в БакуНС НКР призывает цивилизованное мировое сообщество и парламентские организации осудить массовые погромы армянского населения в Баку и дать правовую оценку этим событиям.
16:03 19/01/2016Член делегации Армении: Антиармянские доклады составлены с нарушениями Устава ПАСЕОн также добавил, что данные антиармянские доклады неполноценны как в политическом плане, так и в правовом.
11:07 18/01/2016Армения опередила Азербайджан в международном «Индексе экономической свободы -2016» на 44 позицииЛидерами индекса в этом году стали Гонконг, Лихтенштейн, Макао, Сингапур, Швейцария.
16:50 16/01/2016Бизнесмены попросили премьера Армении представить властям России обращение о снижении цен на газ«По вопросу энергоносителей, принимая во внимание стратегический характер сотрудничества Армении с Россией, мы ожидаем получить положительное решение».
19:53 15/01/2016«За оскорбление в Facebook»: Комиссия НС Армении по этике рассмотрит жалобу на депутата-певицу Шушан ПетросянВ. Бабаян категорически опроверг возможность субъективного отношения Комиссии по этике к данному вопросу и напомнил дело депутата Аракела Мовсисяна («Шмайс»).
15:10 15/01/2016Сергей Смбатян: За рубежом сформировался серьезный интерес к Государственному молодежному оркестру Армении«Это были насыщенные десять лет», – так он охарактеризовал работу оркестра.