13:05 20/08/2019Աղեկյանը կոյուղաջուր է բերել քաղաքապետարանԵրևանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանն իր թիմակիցների հետ բողոքի ակցիա է իրականացնում Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց: Աղեկյանը հայտնեց, որ իր հետ դույլով կոյուղաջուր էր բերել։ «Աղյուսագործների...
11:00 20/08/2019«Պոբեդա»-ի ինքնաթիռը «Շիրակ» օդանավակայանում վայրէջք կատարելիս վնասվել էՕգոստոսի 19-ին, ժամը 21։04-ի սահմաններում «Պոբեդա» ավիաընկերության ինքնաթիռը Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում վայրէջք կատարելիս ետնամասով հպվել է վազքուղուն, ինչի հետևանքով պոչամասը վնասվել է։...
22:08 19/08/2019Նիկոլ Փաշինյանը թույլատրեց Ամուլսարի հանքի շահագործումը«Մեր ժողովրդի շահերից է բխում, որ մենք մեր պայմանը կատարենք և հնարավորություն տանք, որպեսզի Ամուլսարի հանքը շահագործվի»,-ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Այս պահի...
20:50 19/08/2019Վարչապետը խոսում է Ամուլսարի մասինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ուղիղ եթերում խոսում է Ամուլսարի հանքի շահագործման մասին։
11:40 19/08/2019Այսօր ապրիլյան պատերազմի հերոսներ Ադամ Սահակյանի և Գևորգ Վարդանյանի ծննդյան օրն է23 տարի առաջ այս օրը՝ օգոստոսի 19-ին, ծնվել են ապրիլյան պատերազմի հերոսներ Ադամ Սահակյանն ու Գևորգ Վարդանյանը։ Ադամն ու Գևորգը զոհվել են ապրիլյան պատերազմի ընթացքում՝ իրենց կյանքի գնով պահպանելով...
14:38 17/08/2019Օդեսայի հյուրանոցներից մեկում բռնկված խոշոր հրդեհից տուժածների թվում ՀՀ քաղաքացիներ և հայեր չկան. դեսպանՈւկրաինայի Օդեսա քաղաքի «Tokyo Star» հյուրանոցում լույս օգոստոսի 17-ին խոշոր հրդեհ է տեղի ունեցել, որի զոհվել է 8 մարդ, ևս 10-ը վիրավորվել։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ Նշվում է, որ ընդհանուր...
18:02 16/08/2019«Չենք ուզում վերածվել հանքարդյունաբերական բանավանի». ակցիա ՋերմուկումՎայոց Ձորի Ջերմուկ քաղաքում մեկնարկել է Ամուլսարի շահագործման դեմ բողոքի ակցիա։ Նախօրեին քաղաքի բնակիչները տեղեկացրել էին սպասվող ակցիայի մասին և որ սպասելու են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։ Ջերմուկ...
11:52 16/08/2019«Արևիկ» ազգային պարկում վերսկսվել են հրդեհաշիջման աշխատանքներըՕգոստոսի 16-ին, ժամը 06:30-ին «Արևիկ» ազգային պարկին հարակից տարածքում վերսկսվել են հրդեհաշիջման աշխատանքները։ ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ հրդեհաշիջման գործընթացին ներգրավվել են Փրկարարական ուժերի...
13:13 15/08/2019Կարծիքներ են հնչում, որ հրդեհները հատուկ են արվում. ՓաշինյանՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը կառավարության այսօրվա նիստում ներկայացրեց , թե ինչ աշխատանքներ են իրականացնում Սյունիքի մարզի Լեհվազ-Վարդանիձոր ավտոճանապարհից «Արևիկ» ազգային պարկ...
10:58 15/08/2019Բողոքի ակցիա՝ ի պաշտպանություն ԱմուլսարիՀՀ կառավարության դիմաց այս պահին բողոքի ակցիա է ընթանում՝ ի պաշտպանություն Ամուլսարի։ Հիշեցնենք, որ երեկ Քննչական կոմիտեն հրապարակել էր Ամուլսարի ոսկեբեր քվարցիտների հանքավայրի շահագործման հետ կապված...
16:06 14/08/2019Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայությունը հերթական տեղեկատվական խայծն է տարածել. Արծրուն ՀովհաննիսյանԱդրբեջանի սահմանապահ ծառայությունը հերթական տեղեկատվական խայծն է տարածել՝ սեփական տարածքում մարտական դիրքերի տեղաշարժը ներկայացելով որպես բացառիկ ձեռքբերում, որին, ցավոք սրտի, միանգամից արձագանքում է...
13:10 14/08/2019Անչափահաս տղային ծանր մարմնական վնաս պատճառելու կասկածանքով ձերբակալվել է մեկ այլ անչափահասՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ անչափահաս տղային ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի հանգամանքները պարզելու...
10:59 14/08/2019Շենգավիթում 15-ամյա պատանու են դանակահարելՕգոստոսի 13-ին, ժամը 16.15-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Շենգավիթի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ շտապօգնության խումբը «ձախ կրծքավանդակի 3-րդ, 4-րդ հատվածի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության...
13:30 13/08/2019Մարդասիրական օգնություն է ուղարկվել ՍիրիաՀայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունների համատեղ որոշմամբ Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն է ուղարկվել Ռուս-Հայկական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի կողմից տրամադրված...
10:01 13/08/2019Արագ շախմատի մրցաշարում Լևոն Արոնյանը զբաղեցրեց առաջին տեղը«Grand Chess Tour»-ի արագ շախմատի Սենթ Լուիսի մրցաշարում Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը դարձել է հաղթող: Արոնյանը 18 հնարավորից վաստակել է 13 միավոր և Ֆրանսիան ներկայացնող Մաքսիմ...
10:16 12/08/2019Լևոն Արոնյանը հաղթել է աշխարհի չեմպիոն ԿարլսենինՀայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը Grand Chess Tour-ի արագ շախմատի Սենթ Լուիսի մրցաշարում հաղթել է աշխարհի չեմպիոն, նորվեգացի Մագնուս Կարլսենին: Արոնյանը աշխարհի չեմպիոնին հաղթել է 5-րդ տուրում: Նա...
09:17 12/08/2019Մեզ սպառնում է ուսանելու ճգնաժամը. ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարՕգոստոսի 12-ը Երիտասարդության միջազգային օրն է։
10:14 10/08/2019Խոսքդ մեղրով կտրեմՕգոստոսի 10-ին ժամը 11:00-ին կկայանա Շամշադինի մեղրի ու հատապտուղների փառատոն: «Գնում ենք վայելելու քաղցրահամ մեղր, գույնզգույն հատապտուղներ, տարածաշրջանին բնորոշ ազգային կերակրատեսակներ, նկարների և...
12:07 08/08/2019Երևանի քաղաքապետին ակցիայի մասնակիցները կնոջ զգեստ էին բերելՄի ձեռքին ավել, մյուսին՝ կախիչով զգեստ քաղաքապետարանի շենքին մոտեցավ ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանը։ Նրա հետ էին ևս մի քանի քաղաքացի։ Քաղաքապետարանի շենքի աստիճաններից հենց առաջինի մոտ 5...

15:48 01/07/2015По инициативе армянской стороны состоялся телефонный разговор премьеров Армении и РоссииПремьер-министры Армении и России – Овик Абраамян и Дмитрий Медведев – обсудили по телефону итоги заседания Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.
13:06 01/07/2015Президент Армении поздравил работников прокуратуры с профессиональным праздником«Сегодня перед прокуратурой Армении стоят многочисленные вызовы, среди которых в частности можно выделить укрепление верховенства закона и борьбу с коррупцией», – говорится в послании президента.
10:58 01/07/2015В ЭСА опровергли информацию об увольнении Евгения БибинаСведения об освобождении генерального директора ЗАО «Электрические сети Армении» (ЭСА) Евгения Бибина от занимаемой должности не соответствуют действительности.
17:56 30/06/2015Премьер Армении: Субсидирование повышенного тарифа на электроэнергию не будет осуществляться за счет бюджетных средствДо завершения аудита деятельности ЗАО «Электрические сети Армении» (ЭСА) субсидирование повышенного тарифа на электроэнергию будет осуществляться за счет внебюджетных средств.
11:27 30/06/2015Трагедия в ереванском роддоме: мужчина выстрелил в жену, а затем покончил с собойТрагический инцидент произошел утром во вторник, 30 июня, в центре перинатологии, акушерства и гинекологии (роддоме Республиканской больницы) в Ереване.
18:03 29/06/2015Гражданский активист Вагинак Шушанян рассказал, почему митингующие в Ереване оказались разделенными на два лагеряОн заявил, что «большинство протестующих накануне осталось на проспекте Баграмяна на эмоциональной волне, под воздействием эмоций тех, кто провоцировал радикальные действия».
11:31 29/06/2015Полиция намерена разобрать баррикады из мусорных баков на проспекте Баграмяна в ЕреванеПолиция Армении заявила о намерении изъять мусорные баки, из которых в последние дни митингующие против повышения тарифов на электроэнергию на ереванском проспекте Баграмяна соорудили баррикады.
20:06 27/06/2015Президент Армении Серж Саргсян обратился к митингующей в Ереване молодежи с дружеским призывомПусть никому даже в голову не приходит мысль о том, что в Армении из-за проблемы повышения тарифов на электроэнергию есть противоборствующие стороны, «свои» и «чужие».
14:13 27/06/2015В.Гаспарян: Среди полицейских на митинге в Ереване провокаторов нет, а «живой щит» местами является декорациейВ.Гаспарян повторил, что Полиция РА не собирается применять силу, а в случае правонарушений будет охранять общественный порядок.
13:16 27/06/2015Минобороны Армении призывает Азербайджан воздержаться от провокационных шагов«Подобные действия ВС Азербайджана противоречат духу и логике переговорного процесса по урегулированию карабахского конфликта и чреваты резкой дестабилизацией ситуации», – говорится в заявлении.
14:15 26/06/2015Депутат О. Саакян: Власти Армении и президент готовы к диалогу с митингующимиА Теван Погосян назвал естественной реакцию митингующих на обнародованное накануне, 25 июня, решение правительства Армении.
11:14 26/06/2015Глава Полиции Армении В. Гаспарян об ультиматуме демонстрантов: Президенту не выдвигают условийНачальник Полиции Армении Владимир Гаспарян прокомментировал заявление митингующих против повышения тарифов на электроэнергию о готовности встретиться с президентом, если будет выполнено их...
17:04 25/06/2015В Армении митингующие против повышения цен на свет не предъявляют претензий к России. Точки над i расставил А. ИскандарянПричем, подчеркнул эксперт, это не политический, а социальный протест, и именно повышение цен на электроэнергию заставило людей выйти на улицу.
17:31 24/06/2015Митинги социального характера в Армении – против повышения цен на свет – вызвали панику российских сенаторовОн отметил, что «США могут управлять развитием событий, тем более, что американское диппредставительство в Армении является одним из самых крупных представительств США за рубежом».
17:04 24/06/2015Сатирик Вардан Петросян начал голодовку в УИУ в знак солидарности с участниками акций против повышения цен на свет в АрменииИзвестный сатирик Вардан Петросян, приговоренный в январе к 5 годам лишения свободы, сегодня после полудня в ереванском уголовно-исполнительном учреждении «Нубарашен» начал голодовку.
10:57 24/06/2015Комиссар Совета Европы Н.Муйжниекс призывает власти Армении расследовать сообщения о несоразмерном применении силы полициейКомиссар Совета Европы по правам человека Нильс Муйжниекс на своей странице в Facebook и в своем микроблоге в Twitter выступил с заявлением касательно событий на проспекте Баграмяна в Ереване,...
11:07 23/06/2015Переговоры с демонстрантами в центре Еревана не дали результата, была применена сила. Заявление Полиции АрменииОтмечается также, что участников акции неоднократно уведомили о праве полиции на применение специальных средств в случае отказа добровольно прекратить собрание.
09:47 23/06/2015Полиция разогнала протестующих на проспекте Баграмяна в Ереване: в полицейские участки доставлены десятки человекПолиция Армении с помощью водометов рано утром во вторник, 23 июня, разогнала демонстрантов, протестующих против повышения тарифов на электроэнергию в стране.
16:31 22/06/2015«И где были сверхдержавы? Они смотрели в другую сторону». Папа Римский Франциск вновь обратился к Геноциду армянВ ходе выступления Папа Римский обратился к теме Геноцида армян, назвав это событие «величайшей трагедией Армении».
11:10 22/06/2015В Ереване сегодня днем температура воздуха достигнет отметки +35 C°В Ереване сегодня днем столбик термометра поднимется до отметки +35°C, в последующие 2 дня покажет +36°C, а в конце недели опустится на +1°C.