13:05 20/08/2019Աղեկյանը կոյուղաջուր է բերել քաղաքապետարանԵրևանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանն իր թիմակիցների հետ բողոքի ակցիա է իրականացնում Երևանի քաղաքապետարանի դիմաց: Աղեկյանը հայտնեց, որ իր հետ դույլով կոյուղաջուր էր բերել։ «Աղյուսագործների...
11:00 20/08/2019«Պոբեդա»-ի ինքնաթիռը «Շիրակ» օդանավակայանում վայրէջք կատարելիս վնասվել էՕգոստոսի 19-ին, ժամը 21։04-ի սահմաններում «Պոբեդա» ավիաընկերության ինքնաթիռը Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում վայրէջք կատարելիս ետնամասով հպվել է վազքուղուն, ինչի հետևանքով պոչամասը վնասվել է։...
22:08 19/08/2019Նիկոլ Փաշինյանը թույլատրեց Ամուլսարի հանքի շահագործումը«Մեր ժողովրդի շահերից է բխում, որ մենք մեր պայմանը կատարենք և հնարավորություն տանք, որպեսզի Ամուլսարի հանքը շահագործվի»,-ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Այս պահի...
20:50 19/08/2019Վարչապետը խոսում է Ամուլսարի մասինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ուղիղ եթերում խոսում է Ամուլսարի հանքի շահագործման մասին։
11:40 19/08/2019Այսօր ապրիլյան պատերազմի հերոսներ Ադամ Սահակյանի և Գևորգ Վարդանյանի ծննդյան օրն է23 տարի առաջ այս օրը՝ օգոստոսի 19-ին, ծնվել են ապրիլյան պատերազմի հերոսներ Ադամ Սահակյանն ու Գևորգ Վարդանյանը։ Ադամն ու Գևորգը զոհվել են ապրիլյան պատերազմի ընթացքում՝ իրենց կյանքի գնով պահպանելով...
14:38 17/08/2019Օդեսայի հյուրանոցներից մեկում բռնկված խոշոր հրդեհից տուժածների թվում ՀՀ քաղաքացիներ և հայեր չկան. դեսպանՈւկրաինայի Օդեսա քաղաքի «Tokyo Star» հյուրանոցում լույս օգոստոսի 17-ին խոշոր հրդեհ է տեղի ունեցել, որի զոհվել է 8 մարդ, ևս 10-ը վիրավորվել։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ Նշվում է, որ ընդհանուր...
18:02 16/08/2019«Չենք ուզում վերածվել հանքարդյունաբերական բանավանի». ակցիա ՋերմուկումՎայոց Ձորի Ջերմուկ քաղաքում մեկնարկել է Ամուլսարի շահագործման դեմ բողոքի ակցիա։ Նախօրեին քաղաքի բնակիչները տեղեկացրել էին սպասվող ակցիայի մասին և որ սպասելու են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։ Ջերմուկ...
11:52 16/08/2019«Արևիկ» ազգային պարկում վերսկսվել են հրդեհաշիջման աշխատանքներըՕգոստոսի 16-ին, ժամը 06:30-ին «Արևիկ» ազգային պարկին հարակից տարածքում վերսկսվել են հրդեհաշիջման աշխատանքները։ ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ հրդեհաշիջման գործընթացին ներգրավվել են Փրկարարական ուժերի...
13:13 15/08/2019Կարծիքներ են հնչում, որ հրդեհները հատուկ են արվում. ՓաշինյանՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը կառավարության այսօրվա նիստում ներկայացրեց , թե ինչ աշխատանքներ են իրականացնում Սյունիքի մարզի Լեհվազ-Վարդանիձոր ավտոճանապարհից «Արևիկ» ազգային պարկ...
10:58 15/08/2019Բողոքի ակցիա՝ ի պաշտպանություն ԱմուլսարիՀՀ կառավարության դիմաց այս պահին բողոքի ակցիա է ընթանում՝ ի պաշտպանություն Ամուլսարի։ Հիշեցնենք, որ երեկ Քննչական կոմիտեն հրապարակել էր Ամուլսարի ոսկեբեր քվարցիտների հանքավայրի շահագործման հետ կապված...
16:06 14/08/2019Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայությունը հերթական տեղեկատվական խայծն է տարածել. Արծրուն ՀովհաննիսյանԱդրբեջանի սահմանապահ ծառայությունը հերթական տեղեկատվական խայծն է տարածել՝ սեփական տարածքում մարտական դիրքերի տեղաշարժը ներկայացելով որպես բացառիկ ձեռքբերում, որին, ցավոք սրտի, միանգամից արձագանքում է...
13:10 14/08/2019Անչափահաս տղային ծանր մարմնական վնաս պատճառելու կասկածանքով ձերբակալվել է մեկ այլ անչափահասՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ անչափահաս տղային ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի հանգամանքները պարզելու...
10:59 14/08/2019Շենգավիթում 15-ամյա պատանու են դանակահարելՕգոստոսի 13-ին, ժամը 16.15-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Շենգավիթի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ շտապօգնության խումբը «ձախ կրծքավանդակի 3-րդ, 4-րդ հատվածի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության...
13:30 13/08/2019Մարդասիրական օգնություն է ուղարկվել ՍիրիաՀայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարությունների համատեղ որոշմամբ Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն է ուղարկվել Ռուս-Հայկական մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի կողմից տրամադրված...
10:01 13/08/2019Արագ շախմատի մրցաշարում Լևոն Արոնյանը զբաղեցրեց առաջին տեղը«Grand Chess Tour»-ի արագ շախմատի Սենթ Լուիսի մրցաշարում Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը դարձել է հաղթող: Արոնյանը 18 հնարավորից վաստակել է 13 միավոր և Ֆրանսիան ներկայացնող Մաքսիմ...
10:16 12/08/2019Լևոն Արոնյանը հաղթել է աշխարհի չեմպիոն ԿարլսենինՀայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը Grand Chess Tour-ի արագ շախմատի Սենթ Լուիսի մրցաշարում հաղթել է աշխարհի չեմպիոն, նորվեգացի Մագնուս Կարլսենին: Արոնյանը աշխարհի չեմպիոնին հաղթել է 5-րդ տուրում: Նա...
09:17 12/08/2019Մեզ սպառնում է ուսանելու ճգնաժամը. ՄԱԿ-ի Գլխավոր քարտուղարՕգոստոսի 12-ը Երիտասարդության միջազգային օրն է։
10:14 10/08/2019Խոսքդ մեղրով կտրեմՕգոստոսի 10-ին ժամը 11:00-ին կկայանա Շամշադինի մեղրի ու հատապտուղների փառատոն: «Գնում ենք վայելելու քաղցրահամ մեղր, գույնզգույն հատապտուղներ, տարածաշրջանին բնորոշ ազգային կերակրատեսակներ, նկարների և...
12:07 08/08/2019Երևանի քաղաքապետին ակցիայի մասնակիցները կնոջ զգեստ էին բերելՄի ձեռքին ավել, մյուսին՝ կախիչով զգեստ քաղաքապետարանի շենքին մոտեցավ ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանը։ Նրա հետ էին ևս մի քանի քաղաքացի։ Քաղաքապետարանի շենքի աստիճաններից հենց առաջինի մոտ 5...

09:32 19/04/2014David Harutyunyan appointed Minister-Chief of Government StaffBy another presidential decree, Armen Yeritsyan was reappointed as Minister of Emergency Situations.
09:24 18/04/2014European Parliament condemns attack on KessabBastiaan Belder stressed that the resolution will not be full, unless it mentions the whole truth about Kessab, about Turkish involvement once again in depopulating the Armenians of the region.
10:49 17/04/2014Armenian Church marks Holy ThursdayToday the Armenian Apostolic Church marks Holy Thursday. Holy Thursday is dedicated to the Last Supper of our Lord Jesus Christ and symbolizes the establishment of the Sacrament of Communion. In the...
09:25 17/04/2014World Hemophilia Day is observed on April 17It is an awareness day for hemophilia and other bleeding disorders, which also serves to raise funds and attract volunteers for the WFH.
17:18 16/04/2014Turkey will not remain silent over genocide resolution if adopted - DavutogluTurkish Foreign Minister Ahmet Davutoglu said on Tuesday that Turkey is closely following developments over the Armenian genocide resolution that was passed by the US Senate Foreign Relations...
09:24 16/04/2014Erdogan waves finger at Obama during heated White House talkThere is indeed something terribly wrong when the tail wags the dog.
13:45 15/04/2014Azerbaijan opens fire at Armenian border villagesSpokesman for Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan told Panorama.am that the Armenian side returned the fire to stop the enemy’s actions.
09:23 15/04/2014Today is World Art DayWorld Art Day is an international celebration of the fine arts which was declared by the International Association of Art (IAA) in order to promote awareness of creative activity worldwide.
15:03 14/04/2014Hovik Abrahamyan: I will cooperate with all parliamentary forcesArmenia’s new Prime Minister Hovik Abrahamyan has told reporters he will cooperate with all parliamentary forces, NGOs and expert groups and will hear their opinions.
09:22 14/04/2014Former PM Tigran Sargsyan to work as diplomat“Former PM Tigran Sargsyan, who is also the deputy chairman of the Republican Party of Armenia (RPA), will get a job of a diplomat,” Edward Sharmazanov told reporters.
09:20 12/04/2014Today is Cosmonautics DayCosmonautics Day is a holiday celebrated in Russia and some other former USSR countries on April 12.
09:24 11/04/2014Senate Foreign Relations Committee adopts Armenian Genocide ResolutionWith a vote of 12 to 5, the Committee voted to condemn and commemorate the Armenian Genocide
15:22 10/04/2014Captive Arsen Khojoyan handed over to Armenian side“Several minutes ago, Azerbaijan handed Arsen Khojoyan over to the Armenian side. He is being taken to Ijevan hospital for medical examination,” spokesman for Armenian Defense Ministry Artsrun...
15:03 10/04/2014Serzh Sargsyan: I will not run for presidency againI am convinced that one person should not claim to the post of head of state more than twice in Armenia, Armenian President Serzh Sargsyan said at the meeting with the commission for constitutional...
09:24 10/04/2014Schiff delivers open letter to Turkish people on House floor on GenocideRep. Adam Schiff (D-CA) went to the House of Representatives floor on Wednesday to deliver an open letter to the Turkish people on the Armenian Genocide.
09:24 09/04/2014Why Turks were capable of exterminating Armenians, but not JewsEndless comparisons are made between the Armenian Genocide and the Jewish Holocaust.
16:34 08/04/2014Azerbaijan attempts cross-border incursionThe frontline units of the NKR Defense Army fought back the incursion and threw back the enemy.
09:28 08/04/2014Today marks International Roma DayIn all countries of the Western Balkans Roma people are still one of the most vulnerable social groups who are systematically being discriminated against and marginalized.
09:41 07/04/2014Armenian Church celebrates Annunciation to the Virgin Mary todayOn April 7, the Armenian Church celebrates one of her greatest feasts - the Annunciation to St. Mary.
09:15 05/04/2014Armenia aspires to become tech industry hubOnce seen as a Silicon Valley of the Soviet Union, the tiny Caucasus nation is hoping the launch of its first tablet computer and smartphone could kickstart a comeback for the country’s tech sector.