12:02 20/09/2019Դավիթ Տոնոյանը չբացառեց Ադրբեջանում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների փոխանակումն ԼՂ-ում գտնվող ադրբեջանցի դիվերսանտների հետՀայաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը երեկ հանդիպել է Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան ներկայացուցչի հետ, որի ժամանակ փոխանցվել է նրան Ադրբեջանի պաշտոնական առաջարկությունը՝...
16:33 19/09/2019Քննարկվում է այդ հարցը. Վլադիմիր Կարապետյանը՝ ռազմագերիներին փոխանակման մասին«Տեղյակ ենք և քննարկվում է այդ հարցը»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանն՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ...
11:28 19/09/2019Լարված իրավիճակ. Մարգարիտա Խաչատրյանը փակել է կառավարության շենքի մուտքըԼարված իրավիճակ է կառավարության շենքի դիմաց
11:27 19/09/2019Հայաստանը դեսպանություններ է բացում Իսրայելում ու ԵթովպիայումԱյսօր կառավարության նիստում հավանության արժանացավ Իսրայելի պետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության ստեղծման մասին նախագիծը, որը ներկայացրեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։...
10:20 18/09/2019Այսօր Հայաստանում նշվում է աստղագիտության օրըՍեպտեմբերի 18-ը հայ մեծանուն գիտնական Վ. Համբարձումյանի ծննդյան օրն է։ Հայաստանի կառավարության որոշման համաձայն՝ 2009թ-ից ի վեր Հայաստանում նշվում է նաև որպես աստղագիտության օր: Բյուրականի...
11:08 16/09/2019Հայկական ԿԽ-ից մարդասիրական օգնություն՝ Շիրակի մարզի կարկուտից տուժած 925 ընտանիքիՍեպտեմբերի 16-ից Շիրակի մարզում այս տարի հունիսի 27-ին տեղացած ուժեղ կարկուտի հետևանքով առավել տուժած 925 ընտանիք՝ ընդհանուր առմամբ 4606 մարդ, Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության (ՀԿԽԸ) կողմից կստանա...
09:45 16/09/2019Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին ողբերգական վթար հետևանքով 3 մարդ զոհվել էՍեպտեմբերի 16-ին, ժամը 04:01-ին, «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որր Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին՝ Արարատի մարզի Սուրենավան գյուղի վերջնամասում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ հրդեհի բռնկմամբ, կան...
23:07 14/09/2019Նարինե Աբգարյան. Չէի ուզում Հայաստանի պատիվը գցել, բայց դե արդեն հնար չկաՄոսկվաբնակ հայաստանցի գրող Նարինե Աբգարյանն այսօր Երևանում մասնակցել է հանուն Ամուլսարի պաշտպանության քայլերթին։ Նա մինչև սեպտեմբերի 25-ը լինելու է Հայաստանում ու պատրաստ է մինչ այդ կազմակերպվելիք...
16:16 13/09/2019Գրեթե չկա մի օր, որ հրադադարի խախտում չլինի. ՊՆ մամուլի քարտուղարՕրական սահմանին հրադադարի խախտման մեկ-երկու տասնյակ դեպքերը, ցավոք, դարձել են առօրյա երևույթ։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն...
13:38 13/09/2019ՀԱՊԿ-ում առանց ՀՀ համաձայնության ցանկացած մեկնաբանություն կմնա միայն որպես այդպիսին. Աննա Նաղդալյան«Կա ՀԱՊԿ կանոնադրություն, որտեղ հստակ ամրագրված են այն չափանիշները, որոնք պետք են և դիտորդին, և գործընկերոջը։ Մասնավորապես դիտորդի կարգավիճակի հավակնող պետությունը պետք է դիվանագիտական...
11:53 12/09/2019Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներն ու ընդդիմադիրները հավաքվել են դատարանի դիմացՄի քաղաքացի բերման է ենթարկվել։
10:54 12/09/2019ԱԺ-ն միաձայն ընդունեց դեկտեմբերի 7-ը Աղետների դիմակայունության օր նշելու նախագիծըԽորհրդարանը առաջին ընթերցմամբ միաձայն ընդունեց «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է դեկտեմբերի 7-ը նշել...
13:35 11/09/2019Ինչպե՞ս են Աբովյան փողոցում բնակվող տարեց թոշակառուները գույքահարկ վճարելուԽորհրդարանում «Անշարժ գույքի հարկով հարկման նպատակով անշարժ գույքի շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային գնահատման կարգը սահմանելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ «Լուսավոր Հայաստանի»...
12:56 11/09/2019Բարձրարժեք անշարժ գույքի հարկը կավելանաՀՀ Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ քննարկում է «Անշարժ գույքի հարկով հարկման նպատակով անշարժ գույքի շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային գնահատման կարգը սահմանելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը։...
12:22 11/09/2019Այսօր Պենտագոնը 10,082,812 դոլարի օգնություն է տրամադրել ԱդրբեջանինԱյսօր Պենտագոնը 10,082,812 դոլարի օգնություն է տրամադրել Ադրբեջանին, հակաահաբեկչական գործունեության և հետախուզական համակարգեր ձեռք բերելու համար: Այս մասին գրել է քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը։ «Հատուկ...
10:07 11/09/2019«Բուլվար Հոթել»--ում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով հյուրերն ու աշխատակիցները տարհանվել ենՍեպտեմբերի 11-ին, ժամը 06:54-ին, «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Բյուզանդի փողոցի թիվ 37 շենքում գտնվող «Բուլվար Հոթել» հյուրանոցում ծուխ է նկատվում: Հրդեհի բարդության թիվ 2 կանչով...
11:34 10/09/2019Հույս ունենք, որ ՌԴ-ում ՀՀ քաղաքացիների վարորդական իրավունքի խնդրի հետ կապված կկարողանանք հասնել արդյունքի. Շավարշ ՔոչարյանԱզգային ժողովի նիստում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանը Արտաքին գործերի փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանից հետաքրքրվեց Ռուսաստանում ՀՀ ՀՀ քաղաքացիների վարորդական իրավունքների հետ...
10:24 09/09/2019Մեկնարկեց ԱԺ աշնանային նստաշրջանըՄեկնարկել է ՀՀ Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի առաջին նիստը։ Նստաշրջանը բացված համարվելուց հետո հնչեց ազգային օրհներգը։
10:35 07/09/2019Նիկիայի սուրբ ժողովի 318 Հայրապետների հիշատակության օրն էՆիկիայում ընդունված Հավատո հանգանակն ու Լուսավորչի ավելացրած հատվածը մինչև այսօր էլ անփոփոխ օգտագործում են Հայ Եկեղեցու ծիսակարգում:

11:36 22/07/2015Министр обороны Армении лично изучил оперативную ситуацию на передовой и дал ряд приказовМинистр обороны Армении Сейран Оганян 21-22 июля посетил воинские части юго-восточного пояса, побывал на передовых позициях и на месте изучил оперативную ситуацию, тактические и служебные изменения...
15:01 21/07/2015Погода в Армении: усиливающаяся жара повышает уровень пожароопасностиНа большей части территории Армении 22 июля, а 23 июля – преимущественно в северных областях в вечерние часы и по ночам ожидаются кратковременные дожди и грозы.
14:20 21/07/2015Палата адвокатов Армении представит профессиональное мнение касательно проекта новой Конституции РАСогласно информации, в составе рабочей группы первый заместитель Палаты адвокатов Армении (координатор) и 12 адвокатов, имеющих ученую степень по юриспруденции.
17:49 20/07/2015Д. Туск: Этот год станет решающим в отношениях Евросоюз-АрменияАрмения может рассчитывать на дальнейшее содействие Евросоюза с целью обеспечения прогресса в реализации социальных, политических реформ, продолжения политики по защите прав человека и основных...
15:43 20/07/2015За неделю в Ереване родились свыше 530 малышейЗа минувшую неделю в столице Армении родились 533 малыша – 266 мальчиков и 267 девочек. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
15:16 20/07/2015Президент Армении: Власти Азербайджана преподнесли нам очень большой подарок проведением Евроигр в Баку«Знак равенства должен быть устранен. Уверен, как бы соблазнительны ни были запах нефти и газа и вкус икры для представителей европейских структур и многих в Европе, мы все же выйдем на верный путь».
13:57 20/07/2015Д. Туск: Важно уважать соглашение о перемирии в зоне карабахского конфликта и проявлять сдержанность в действиях и заявленияхПо его словам, мирное урегулирование карабахского конфликта по-прежнему остается одним из приоритетом Европейского совета, ЕС поддерживает переговоры по разрешению проблемы при посредничестве МГ ОБСЕ.
15:35 18/07/2015Минобороны НКР: Любое посягательство ВС Азербайджана чревато непоправимыми последствиямиОтмечается также, что, помимо нарушений режима перемирия, ВВС Азербайджана активизировали учебно-боевые полеты.
13:06 18/07/2015В Ереване настоящий праздник: представители шоу-бизнеса Армении лично угостят участников Фестиваля арбузовСтоличная администрация подготовила награды и призы для участников конкурсов, в особенности для тех, кто представит на фестивале самый большой и самый маленький арбуз.
12:56 18/07/2015Погода в Армении: синоптики прогнозируют после сегодняшней прохлады повышение температурыНа территории Армении 18 июля, в большинстве областей республики – 22 июля в вечерние часы и по ночам ожидаются кратковременные дожди и грозы.
09:39 18/07/2015Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. апостола Фаддея и девы СандухтСегодня Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Свв. апостола Фаддея и девы Сандухт. Как отмечает qahana.am, Свв. апостол Фаддей и дева Сандухт – одни из самых известных празднуемых...
14:29 17/07/2015Сотрудники завода «Наирит»: Правительству Армении не позавидуешь, если долги по зарплатам не будут выплачены до конца июляА пока принято решение прекратить митинги до конца месяца (28-29 июля) и дождаться обещанных выплат.
13:00 17/07/2015День международного правосудия: эксперт призвал граждан Армении развивать в себе законопослушность«Законность зависит от нас, если граждане не законопослушны, ни одно ведомство не может заставить стать таковыми», – заявил в ходе состоявшейся сегодня в Ереване пресс-конференции заявил директор...
14:20 16/07/2015Госдеп США исключает военное решение карабахского конфликта: «принципиальное» заявление Эрика Рубина«Нет иного, лучшего решения, все остальные настолько ужасны, что их не стоит даже рассматривать», – сказал Эрик Рубин.
10:00 16/07/2015Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Св. Пророка ИсаииСегодня Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Св. Пророка Исаии. Как отмечает qahana.am, пророка Исаию по справедливости считают важнейшим из пророков Ветхого Завета. Родился Исаия и...
11:45 15/07/2015Минобороны НКР: ВС Азербайджана начали интенсивнее нарушать режим перемирия, в ход пошли минометыВ отличие от ситуации минувших нескольких дней ВС Азербайджана начали более интенсивно нарушать режим перемирия на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил.
13:58 14/07/2015Глава Европейского совета Дональд Туск начинает визиты в Грузию и АрмениюПредседатель Европейского совета Дональд Туск сегодня начинает визиты в Грузию и Армению. Об этом ранее сообщили РИА Новости в его пресс-службе. Согласно информации, в Грузии глава Евросовета будет...
12:50 14/07/2015А. Ованнисян: Возможно, трагический инцидент в азербайджанском селе – результат неосторожного обращения с боеприпасамиПресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян отметил, что данные сведения являются полной дезинформацией, которая носит провокационный характер.
15:02 13/07/2015Герман Стерлигов без обиняков назвал своих друзей и врагов, обещав вернуться в РоссиюРоссийский предприниматель, миллиардер Герман Стерлигов в ходе пресс-конференции в НКР заявил о намерении вернуться в Россию, однако, без семьи, и избавить армянских друзей от вопросов.