12:02 20/09/2019Դավիթ Տոնոյանը չբացառեց Ադրբեջանում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների փոխանակումն ԼՂ-ում գտնվող ադրբեջանցի դիվերսանտների հետՀայաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը երեկ հանդիպել է Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան ներկայացուցչի հետ, որի ժամանակ փոխանցվել է նրան Ադրբեջանի պաշտոնական առաջարկությունը՝...
16:33 19/09/2019Քննարկվում է այդ հարցը. Վլադիմիր Կարապետյանը՝ ռազմագերիներին փոխանակման մասին«Տեղյակ ենք և քննարկվում է այդ հարցը»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանն՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ...
11:28 19/09/2019Լարված իրավիճակ. Մարգարիտա Խաչատրյանը փակել է կառավարության շենքի մուտքըԼարված իրավիճակ է կառավարության շենքի դիմաց
11:27 19/09/2019Հայաստանը դեսպանություններ է բացում Իսրայելում ու ԵթովպիայումԱյսօր կառավարության նիստում հավանության արժանացավ Իսրայելի պետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության ստեղծման մասին նախագիծը, որը ներկայացրեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։...
10:20 18/09/2019Այսօր Հայաստանում նշվում է աստղագիտության օրըՍեպտեմբերի 18-ը հայ մեծանուն գիտնական Վ. Համբարձումյանի ծննդյան օրն է։ Հայաստանի կառավարության որոշման համաձայն՝ 2009թ-ից ի վեր Հայաստանում նշվում է նաև որպես աստղագիտության օր: Բյուրականի...
11:08 16/09/2019Հայկական ԿԽ-ից մարդասիրական օգնություն՝ Շիրակի մարզի կարկուտից տուժած 925 ընտանիքիՍեպտեմբերի 16-ից Շիրակի մարզում այս տարի հունիսի 27-ին տեղացած ուժեղ կարկուտի հետևանքով առավել տուժած 925 ընտանիք՝ ընդհանուր առմամբ 4606 մարդ, Հայկական Կարմիր խաչի ընկերության (ՀԿԽԸ) կողմից կստանա...
09:45 16/09/2019Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին ողբերգական վթար հետևանքով 3 մարդ զոհվել էՍեպտեմբերի 16-ին, ժամը 04:01-ին, «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որր Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին՝ Արարատի մարզի Սուրենավան գյուղի վերջնամասում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ հրդեհի բռնկմամբ, կան...
23:07 14/09/2019Նարինե Աբգարյան. Չէի ուզում Հայաստանի պատիվը գցել, բայց դե արդեն հնար չկաՄոսկվաբնակ հայաստանցի գրող Նարինե Աբգարյանն այսօր Երևանում մասնակցել է հանուն Ամուլսարի պաշտպանության քայլերթին։ Նա մինչև սեպտեմբերի 25-ը լինելու է Հայաստանում ու պատրաստ է մինչ այդ կազմակերպվելիք...
16:16 13/09/2019Գրեթե չկա մի օր, որ հրադադարի խախտում չլինի. ՊՆ մամուլի քարտուղարՕրական սահմանին հրադադարի խախտման մեկ-երկու տասնյակ դեպքերը, ցավոք, դարձել են առօրյա երևույթ։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն...
13:38 13/09/2019ՀԱՊԿ-ում առանց ՀՀ համաձայնության ցանկացած մեկնաբանություն կմնա միայն որպես այդպիսին. Աննա Նաղդալյան«Կա ՀԱՊԿ կանոնադրություն, որտեղ հստակ ամրագրված են այն չափանիշները, որոնք պետք են և դիտորդին, և գործընկերոջը։ Մասնավորապես դիտորդի կարգավիճակի հավակնող պետությունը պետք է դիվանագիտական...
11:53 12/09/2019Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներն ու ընդդիմադիրները հավաքվել են դատարանի դիմացՄի քաղաքացի բերման է ենթարկվել։
10:54 12/09/2019ԱԺ-ն միաձայն ընդունեց դեկտեմբերի 7-ը Աղետների դիմակայունության օր նշելու նախագիծըԽորհրդարանը առաջին ընթերցմամբ միաձայն ընդունեց «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է դեկտեմբերի 7-ը նշել...
13:35 11/09/2019Ինչպե՞ս են Աբովյան փողոցում բնակվող տարեց թոշակառուները գույքահարկ վճարելուԽորհրդարանում «Անշարժ գույքի հարկով հարկման նպատակով անշարժ գույքի շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային գնահատման կարգը սահմանելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ «Լուսավոր Հայաստանի»...
12:56 11/09/2019Բարձրարժեք անշարժ գույքի հարկը կավելանաՀՀ Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ քննարկում է «Անշարժ գույքի հարկով հարկման նպատակով անշարժ գույքի շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային գնահատման կարգը սահմանելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը։...
12:22 11/09/2019Այսօր Պենտագոնը 10,082,812 դոլարի օգնություն է տրամադրել ԱդրբեջանինԱյսօր Պենտագոնը 10,082,812 դոլարի օգնություն է տրամադրել Ադրբեջանին, հակաահաբեկչական գործունեության և հետախուզական համակարգեր ձեռք բերելու համար: Այս մասին գրել է քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը։ «Հատուկ...
10:07 11/09/2019«Բուլվար Հոթել»--ում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով հյուրերն ու աշխատակիցները տարհանվել ենՍեպտեմբերի 11-ին, ժամը 06:54-ին, «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Բյուզանդի փողոցի թիվ 37 շենքում գտնվող «Բուլվար Հոթել» հյուրանոցում ծուխ է նկատվում: Հրդեհի բարդության թիվ 2 կանչով...
11:34 10/09/2019Հույս ունենք, որ ՌԴ-ում ՀՀ քաղաքացիների վարորդական իրավունքի խնդրի հետ կապված կկարողանանք հասնել արդյունքի. Շավարշ ՔոչարյանԱզգային ժողովի նիստում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանը Արտաքին գործերի փոխնախարար Շավարշ Քոչարյանից հետաքրքրվեց Ռուսաստանում ՀՀ ՀՀ քաղաքացիների վարորդական իրավունքների հետ...
10:24 09/09/2019Մեկնարկեց ԱԺ աշնանային նստաշրջանըՄեկնարկել է ՀՀ Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի առաջին նիստը։ Նստաշրջանը բացված համարվելուց հետո հնչեց ազգային օրհներգը։
10:35 07/09/2019Նիկիայի սուրբ ժողովի 318 Հայրապետների հիշատակության օրն էՆիկիայում ընդունված Հավատո հանգանակն ու Լուսավորչի ավելացրած հատվածը մինչև այսօր էլ անփոփոխ օգտագործում են Հայ Եկեղեցու ծիսակարգում:

10:27 09/05/2014Serzh Sargsyan: May 9 heralded beginning of new and peaceful life"With the liberation of Shushi, not only Stepanakert avoided physical annihilation, but also Artsakh, as well as Armenia and Armenians’ future in the broad sense."
09:33 09/05/2014California State Assembly recognizes Artsakh’s independenceUpon passage by the State Senate, California will join Massachusetts, Rhode Island, Maine and Louisiana in adopting legislation which supports the independence of Artsakh.
09:18 09/05/2014Victory Day is marked todayVictory Day or 9 May marks the capitulation of Nazi Germany to the Soviet Union in the Second World War (also known as the Great Patriotic War in the Soviet Union).
14:58 08/05/2014Seyran Ohanyan: If necessary, we will fight for every inch of land in Artsakh"Today’s peace is a result of the work, service and fight of the homeland defenders (yerkrapahs)," Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan told reporters.
09:18 08/05/2014World Red Cross and Red Crescent Day is marked todayWorld Red Cross and Red Crescent Day is an annual celebration of the principles of the International Red Cross and Red Crescent Movement.
16:27 07/05/2014No disagreement in RPA – BaghdasaryanThere was no disagreement inside the Republican Party of Armenia (RPA) over the candidacy of Vahram Baghdasaryan for head of the RPA faction, Baghdasaryan told reporters following the faction...
12:37 07/05/2014New head and secretary of RPA faction appointedToday the Republican Party of Armenia (RPA) parliamentary faction held a meeting, during which a decision was made to appoint Vahram Baghdasaryan head of the RPA faction and Gagik Melikyan secretary...
09:15 07/05/2014Radio Day is marked on May 7Radio Day takes place on 7 May, the day in 1895 on which Alexander Popov successfully demonstrated his invention.
15:39 06/05/2014Kocharyan: New government is more pragmatic than previous oneArmenia’s new government is more pragmatic than the previous one, and is closer to reality, with new Prime Minister Hovik Abrahamyan being the most harmonious figure for the current system, political...
11:07 06/05/2014CA State Assembly Rules Committee passes resolution supporting Artsakh independenceOn Thursday, May 8th, AJR 32 will be voted on by the full California State Assembly.
09:18 06/05/2014World Asthma Day is marked todayIts aim is to improve the lives of people with asthma across the world.
13:34 05/05/2014Catholicos Karekin II: Security and peace will return to SyriaSupreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, Karekin II, voiced confidence that security and peace will return to Syria, with all Syrians, including Armenian Syrians, will live peacefully and...
09:19 05/05/2014Today is World Hand Hygiene DayAccording to WHO, every year, hundreds of millions of patients around the world are affected by health care-associated infections.
17:06 03/05/2014Azerbaijan again fires at Armenian settlementsThe villagers were joking that they have got used to it and that there was nothing unusual happening, with children naming the type of arms which was used in the shooting.
09:15 03/05/2014Today is World Press Freedom DayThe 2014 theme is: Media Freedom for a Better Future: Shaping the post-2015 Development Agenda.
15:22 02/05/2014Armenians injured in Aleppo rocket attackAleppo’s Armenian-populated district of Suleymaniye came under rocket fire on the evening of May 1.
09:15 02/05/2014Smart umbrellas 'could collect rain data'Rolf Hut, from Delft University of Technology in The Netherlands, plans to turn our umbrellas into rain gauges.
16:23 01/05/2014Armenia’s small businesses need impetus – MakaryanLabor market of Armenia differs from other labor markets and has its peculiarities, chairman of the Republican Union of Employers of Armenia Gagik Makaryan told a press conference in Yerevan.
09:18 01/05/2014White House pledges to display ‘Orphan Rug’The Obama Administration advised Adam Schiff and Senator Ed Markey that the White House will be making the Armenian Orphan Rug available for public display at an event to be held as early as Fall 2014
09:53 30/04/2014Today is International Jazz DayJazz is a uniquely American musical style that emerged out of the slave experience, primarily in southern United States.