09:36 15/04/2019Ավագ երկուշաբթիԱռավոտյան ժամերգության ընթացքում ավետարանական ընթերցումները հիշատակում են «Անիծված թզենու» պատմությունը։
13:40 13/04/2019Սիմոն Մարտիրոսյանը Եվրոպայի առաջնության կրկնակի չեմպիոն էԾանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց թիմի անդամ Սիմոն Մարտիրոսյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության կրկնակի չեմպիոն: Բաթումիում անցկացվող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 109 կգ քաշային կարգի պոկում...
10:00 13/04/2019Իսպանիայի Բուրգոս քաղաքը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունըԻսպանիայի Բուրգոս քաղաքի քաղաքային խորհուրդը ճանաչել է Հայոց ցեղասպանությունը: Այս մասին նշված է Բուրգոսի քաղաքային խորհրդի թվիթերյան էջում։ «Քաղաքային խորհրդի բոլոր քաղաքական ուժերը միաձայն...
12:12 11/04/2019Մակրոնը ստորագրել է ապրիլի 24-ը Հայոց ցեղասպանության հիշատակման օր հաստատելու հրամանըՖրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ապրիլի 10-ին ստորագրել է ապրիլի 24-ը Հայոց ցեղասպանության հիշատակման օր հաստատելու մասին հրամանը։ Հրամանում ասվում է, որ 1915թ.-ի հայերի ցեղասպանության հիշատակման...
10:40 11/04/2019Ավելի քան 230 երեխա է զոհվել սիրիական ճամբարումԱղետալի իրավիճակի մասին հայտնի էր դարձել մի կնոջից, որին հաջողվել էր լքել ճամբարը։
10:00 11/04/2019Իտալիայում ՀՀ դեսպան. Այս քայլով իտալական կողմը վերահաստատեց իր հավատարմությունը համամարդկային արժեքներին«Ողջունում ենք ապրիլի 10-ին Իտալիայի պատգամավորների պալատի կողմից 382 կողմ, 43 ձեռնպահ, 0 դեմ ձայներով Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ նախաձեռնության ընդունումը»,-այս մասին հայտարարել է...
10:00 10/04/2019Warner Bros-ը մեղադրում է Թրամփին հեղինակային իրավունքի խախտման մեջԱՄՆ նախագահն իր Թվիթերում հրապարակել է տեսանյութ, որը երեք ժամում մեկ միլիոն դիտում է ունեցել։
09:17 10/04/2019Բեռլինում մոռացել են դիմավորել Թերեզա ՄեյինՄեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյին, ով գնացել է Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլին Brexit-ի հարցով բանակցությունների, ավտոմեքենայի մոտ որևէ մեկը չի դիմավորել։ Ավանդաբար, կարևոր հյուրերին անձամբ...
10:10 08/04/2019Այսօր ցերեկը Երևանում ջերմաստիճանը կհասնի +19-իԱԻՆ-ից խոստանում են տաք, հրաշալի գարնանային շաբաթ հանրապետության ողջ տարածքում։ Ապրիլի 8-12-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավ-արևմտյան` 3-8 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի մինչև...
11:07 05/04/2019Դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը ելույթ է ունեցել «Ռոյալ Ալբերտ Հոլում»Star Prize-ի հիմնադիրն ասել է, որ Եվայի մենահամերգը փառատոնի գլխավոր իրադարաձությունն է։
12:15 04/04/2019Հայաստանի 4 մարզերում կան ականային վտանգ պարունակող տարածքներՀայաստանում ականային պատահարներից 700-ից ավելի մարդ է տուժել:
12:14 04/04/2019Որևէ մեկը թող չտրվի գայթակղությանը կառավարության հակահարվածի ուժն իր ծնոտին զգալու. վարչապետԳործադիրի այսօրվա նիստում մինչև օրակարգի հարցերին անցնելը, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ վերջին օրերին գազալցակայաններում գազի գնի բարձրացմանը: Նրա խոսքով՝ երեկվանից սոցիալական ցանցերը ողողված...
10:50 04/04/2019Լարսը բաց է միայն մարդատար մեքենաների համարՎրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտից ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությանը տեղեկացնում են, որ այսօր՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ,...
11:17 03/04/2019ԲՀԿ. Հայաստանի ու Արցախի քաղաքական ու ռազմական ղեկավարությանը ԱԺ հրավիրելու անհրաժեշտություն կաԽորհրդարանական քաղաքական ուժերի կողմից վարչապետին և պնախարարին առանձին Աժ խորհրդարանական խմբակցություններ հրավիրելու փոխարեն «Բարգավաճ Հայաստան»-ն առաջարկում է հնարավորինս արագ կազմակերպել...
10:37 03/04/2019Ալժիրում տոնում են Բուտեֆլիկայի հրաժարականը«Մենք դրան սպասում էինք, համարում ենք, որ ազգի մեծ հաղթանակն է»։
09:17 02/04/2019New York Times-ը հաղորդել է աշխարհում ամենաթանկ կտավի կորստի մասինՊաշտոնյաները հուսով են, որ նկարը շուտով կգտնեն, քանի որ նրանք ծրագրում են դա ներառել դա Վինչիի մահվան 500-րդ տարելիցին նվիրված ցուցադրության մեջ։
08:20 02/04/2019Ապրիլյան պատերազմի օրերիցԵրեք տարի առաջ այս օրը՝ ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը 25-ամյա զինադադարից հետո Ադրբեջանը ռազմական ագրեսիա սկսեց Արցախի հետ շփման գծի ողջ երկայնքով` կիրառելով իր զինանոցում եղած ռազմական տեխնիկայի...
12:30 01/04/2019Խորեն Աբրահամյանի ծննդյան օրն է«Մի օրենք կա, որ չպետք է խախտել` ճշմարտությունը. եթե ճիշտ չէ, ոչինչ չի օգնի, չի փրկի: Չկա ավելի պիղծ բան, քան ճշմարտանման սուտը: Իսկ ճշմարտանման սուտը էսօր շատ է»:

16:56 17/04/2015Футболисты аргентинского клуба «Депортиво Арменио» сыграют в Турции в черных футболках с надписью «Помню и требую»Клуб третьего аргентинского дивизиона «Депортиво Арменио» сыграет в Турции в специальной форме, посвященной 100-й годовщине Геноцида армян в Османской империи.
15:54 17/04/2015В Ереване продолжается строительство многоквартирных домов в рамках программы «Ассоциации выпускников ЕГУ»В рамках реализации социальной программы жилищного обеспечения, осуществляемой общественной организацией «Ассоциация выпускников ЕГУ», продолжается строительство новых многоквартирных зданий в ряде...
11:42 17/04/2015Память жертв Холокоста нужно чтить признанием Геноцида армян. Статья The Jerusalem PostАвторитетное израильское издание «The Jerusalem Post» опубликовало статью колумниста Х.А. Гудмана (H. A. Goodman) под названием «День памяти жертв Холокоста должен привести к официальному признанию...
09:15 17/04/2015В мире сегодня отмечается День гемофилииЕжегодно 17 апреля многие страны присоединяются к акции Всемирной федерации гемофилии (World Federation of Hemophilia, WFH) и Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) и отмечают Всемирный день...
14:11 16/04/2015Спикер парламента Армении Г. Саакян назвал одно из основных условий успешного и эффективного развития ЕАЭѫ этом контексте, полагаю, основная задача парламентов наших стран – не вмешиваться в процессы экономического сотрудничества».
18:15 15/04/2015А.Искандарян: Заявление Папы Римского о Геноциде армян имеет общехристианское значениеСостоявшуюся 12 апреля в Соборе Св. Петра в Ватикане литургию, которую отслужил Папа Римский Франциск, а также прозвучавшее в этот день заявление понтифика о Геноциде армян не следует ставить в один...
17:23 15/04/2015Нервная реакция Турции на заявление Папы Римского о Геноциде армян курьезна, череда ошибок продолжается. Комментарий эксперта«Еще смешнее нервничают азербайджанцы», – добавил политолог Александр Искандарян.
15:13 15/04/2015Серж Саргсян: Армения заинтересована в углублении сотрудничества с ЕАБРПредседателя правления ЕАБР указал, что банк заинтересован в реализации программ в ряде сфер Армении, в частности в сферах развития инфраструктур, энергетики, сельского хозяйства.
11:25 15/04/2015Представитель Госдепа США Мари Харф ушла от прямых ответов на вопросы о Геноциде армянМари Харф прокомментировала заявление Папы Римского Франциска о Геноциде армян в Османской империи 1915 года.
16:05 14/04/2015«Мы не можем не говорить того, что видели и слышали». Папа Римский Франциск призвал быть честными«Сокрытие или отрицание зла подобно кровоточащей ране, которую не забинтовали», – сказал ранее понтифик на литургии, посвященной 100-й годовщине Геноцида армян.
10:15 14/04/2015На Лондонской книжной ярмарке будет представлена литература, посвященная теме Геноцида армянСегодня в столице Великобритании стартует Лондонская книжная ярмарка (The London Book Fair). Как сообщает пресс-служба министерства культуры Армении, официальное открытие армянского павильона...
16:07 13/04/2015Как «бомбовое заявление» Папы Римского Франциска о Геноциде армян взорвало медийное пространство во всем мире…Отдельное место занимает освещение данного события на сайте Радио Ватикана, где размещены выступления понтифика и католикоса Всех армян Гарегина Второго на английском языке.
13:31 13/04/2015Турецкие СМИ сравнивают литургию в Ватикане и заявление Папы Римского с землетрясениемОтметим, в ходе состоявшейся 12 апреля литургии в Соборе Св. Петра в Ватикане, посвященной 100-й годовщине Геноцида армян, впервые Папа Римский Франциск использовал в отношении событий начала 20 века
15:11 12/04/2015В Соборе Св. Петра в Ватикане в память 1,5 млн. жертв Геноцида армян была вознесена молитва сразу на нескольких языкахПапа Римский сказал, что «в минувшем столетии было три масштабных, беспрецедентных трагедии и первая из них, ставшая первым Геноцидом XX века, постигла армянский народ».
14:48 12/04/2015В Соборе Святого Петра в Ватикане завершилась месса, посвященная 100-й годовщине Геноцида армянB ходе церемонии состоялся также обряд присвоения Святому Григорию Нарекаци титула Учителя Вселенской Церкви
13:44 12/04/2015Западные СМИ: Произнесенное Папой Римским сочетание «Геноцид армян» может резко осложнить отношения Ватикана с ТурциейПапа Римский Франциск в ходе мессы в Ватикане назвал массовое убийство армян в Османской империи в 1915 году геноцидом.
16:32 11/04/2015В церкви Св. Григория Просветителя в Неаполе освятили хачкар, посвященный 100-й годовщине Геноцида армянЗа вклад в дело реконструкции Церкви Св. Григория в Неаполе Католикос Гарегин II наградил посла Армении в Ватикане Микаела Минасяна высшей церковной Медалью «Нерcеc Шнорали».
16:17 11/04/2015Эксперт: Мировые лидеры участием в клоунаде Турции 24 апреля одобрят фашистскую политику Анкары в вопросе Геноцида армян«Кто не приедет, продемонстрирует свое участие в турецком фашизме, в самых черных и подлых мировых сделках, разделит ответственность за Геноцид. Это дело их чести».
11:45 11/04/2015Армянская Апостольская Церковь отмечает день памяти Усечения головы Св. Иоанна КрестителяВ следующую за праздником Св. Воскресения субботу Армянская Апостольская Св. Церковь отмечает день памяти Усечения головы Св. Иоанна Крестителя. Об этом сообщает сайт qahana.am. Евангельская история...
19:19 10/04/2015Свидетельства очевидцев резни в Мараге: Повсюду были трупы с отрезанными конечностями, многих просто давили танкамиВ результате резни армян в Мараге бывшая жительница села Эльмира Саакян потеряла мужа, сына и свекра.