10:14 01/04/2019Թատերաշխարհի համբերության բաժակը լցվել է«Հայաստանի բոլոր թատրոնները պահանջում են Նազենի Ղարիբյանի անհապաղ հրաժարականը և ակնկալում համարժեք մշակութային քաղաքականություն»։
13:51 30/03/2019Նիկոլ Փաշինյանն ու Բակո Սահակյանը հեռախոսազրույց են ունեցելԱյսօր տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի միջև: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի վարչապետ Ն.
11:17 30/03/2019Մեկնարկել է Հալեպի Սուրբ Քառասուն Մանկանց եկեղեցու վերաօծումըԱյն վերաօծվում է Մեծի Տանն Կիլիկիո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Կաթողիկոսի ձեռամբ։
11:00 30/03/2019Օպերային թատրոնի արտիստները բողոքի ակցիա կանցկացնենԹատրոնի աշխատակիցները այսօր ժամը 16։00-ին իրենց բողոքի ձայնը կբարձրացնեն նախարարության այդ կամայական որոշման դեմ՝ աջակցություն հայտնելով մաեստրո Կոնստանտին Օրբելյանին։
10:00 30/03/2019Վարդենյաց լեռնանցքը փակ էԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 30-ին՝ ժամը 09:25-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է: Դիլիջանի ոլորանները և...
10:58 29/03/2019«Մուդիզ»-ը ՀՀ-ի սուվերեն վարկանիշի հեռանկարը «կայուն»-ից դարձրել է «դրական»». Նիկոլ Փաշինյան«Մուդիզ» վարկանշային կազմակերպությունը ՀՀ-ի սուվերեն վարկանիշի հեռանկարը և ՀՀ բանկային համակարգի կանխատեսումը «կայուն»-ից դարձրել է «դրական»: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ...
11:27 28/03/2019Այսօր կկայանա Սեդրակ Քոչարյանն ընդդեմ Արթուր Վանեցյանի գործով դատական նիստըԱյսօր՝ ժամը 16:00-ին, Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, Աիդա Դավթյանի նախագահությամբ, տեղի կունենա ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդու՝ Սեդրակ Քոչարյանն ընդդեմ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր...
10:49 28/03/2019Կներեք, բայց նույնիսկ հարսանիքի պլանավորման համար տասն ամիսը երբեմն քիչ է լինում. ՓաշինյանԽորհրդարանում շարունակվում է ՀՀ Կառավարության ծրագրի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին զեկույցի քննարկումը։ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արկադի Խաչատրյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին...
10:07 28/03/2019Մեյը խոստացել է հրաժարական տալ Brexit-ից հետո«Ես պատրաստ եմ աշխատանքը թողնել ավելի շուտ, քան նախատեսել էի, եթե դա մեր երկրի և կուսակցության շահերից է բխում»։
08:47 27/03/2019Արցախում դեռևս չպարզված հանգամանքներում ժամկետային զինծառայող է մահացելՍ.թ. մարտի 26-ի, ժամը 18:40-ի սահմաններում ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում դեռևս չպարզված հանգամանքներում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել 1998թ. ծնված ժամկետային...
10:24 26/03/2019Մեկնարկեց ԱԺ նիստըՄեկնարկել է ԱԺ քառօրյա նիստը։ Քննարկվելիք հարցերը բաղկացած են երեք բաժնից, առաջին բաժնում երեքն են։ Դրանք ենթակա են պարտադիր քննարկման, քվեարկության չեն դրվելու։ Այս մասին հայտարարեց ԱԺ նախագահ...
10:09 26/03/2019Դատարանն այսօր կքննի Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ բողոքըԵրևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Գագիկ Պողոսյանի նախագահությամբ, այսօր՝ ժամը 15:00-ին, կքննվի ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ անձեռնմխելիութան հիմքով քրեական...
11:10 25/03/2019ՄԻԵԴ-ը հետաձգել է Մանվել Գրիգորյանի գործով միջանկյալ միջոց ձեռնարկելու հարցի քննությունըՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի կողմից մարտի 22-ին ստացված գրությամբ ՀՀ կառավարությունը տեղեկացվել է, որ 2019 թվականի մարտի 12-ին Մանվել Գրիգորյանի փաստաբանը, դիմելով Եվրոպական դատարան, խնդրել...
10:08 25/03/2019Արամ Առաջինը կմեկնի ՀալեպՄեծի Տանն Կիլիկիո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Կաթողիկոս մեկնելու է Սիրիա՝ առաջիկա շաբաթ օրը վերաօծելու Հալեպի Սրբոց Քառասնից Մանկանց մայր եկեղեցին։ Կիլիկիո կաթողիկոսարանի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ...
08:57 25/03/2019Այսօր ցերեկը Երևանում կգրանցվի +5-+7 աստիճանՄարտի 25-26-ը, 28-29-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում՝ ձյան, հովտային գոտում՝ անձրևի տեսքով: 27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝...
11:39 22/03/2019Ռուս դպրոցականները գարնանային արձակուրդներին նախընտրում են հանգստանալ ԵրևանումԹրավել-գործակալությունների փորձագետներն ուսումնասիրել են ավիատոմսերի վաճառքը՝ պարզելու, թե Մոսկվայից մարտի 23-31-ը երեխաների հետ որ քաղաքակներն են գնում հանգստանալու։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հաշվի...
11:00 22/03/2019Շառլ Ազնավուրը BraVo մրցանակի դափնեկիր էBraVo երաժշտական մրցանակաբաշխության ոսկե արձանիկը համաշխարհային երաժշտական մշակույթի զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար տրվել է ֆրանսահայ հանրահայտ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին։ Ռիա նովոստիի...
10:13 22/03/2019Վարդենյաց լեռնանցքը ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ էՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 22-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքը ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ է:...

09:18 17/01/2014Farewell to Syrian chemical weaponsThe issue of destroying Syria’s weapons of mass destruction has turned from the realm of politics to a specific technical issue.
16:10 16/01/2014Temperatures in capital to reach +3+5 by weekendTemperatures will rise in Armenia in the coming days as warm air masses will move in and suppress the cold weather, Zaruhi Petrosyan, head of the Meteorological Forecasts Department at the Armenian...
09:23 16/01/2014The Front Line“The Azerbaijanis are once again shooting at the village…for the past thirty minutes now… God bless our people protecting the frontier…peace…”
14:37 15/01/2014Armen Ashotyan on Robert Kocharyan’s interviewThere is no need for such harsh criticism of the assessments and comments concerning the period of 1998-2008 as there is no implication in those assessments and comments, Armenian Minister of Science...
09:24 15/01/2014Armenians Should Counteract Countless Congressional Trips to TurkeyUnderstandably, Turkish power brokers would want to sway congressional decision-making, as long as the trips follow proper legal procedures.
18:27 14/01/2014Analyst on sensation caused by Robert Kocharyan’s interviewI see no reasons for the situation in the country to change, political scientist Alexander Iskandaryan told reporters, while commenting on the sensation caused by the latest interview of Armenia’s...
16:06 14/01/2014Meteorologist: Sunny weather will keep onIt will be slightly cloudy tonight, precipitations are not expected, temperatures will fall at night to -12 -14.
15:21 14/01/20142014 will be decisive year, says Heritage member2014 will be a decisive year for Armenia in terms of foreign policy: the agreement on joining the Customs Union is to be finalized by May and by next January every effort will be made so that Armenia...
09:42 14/01/2014Black hole to 'eat biggest meal'Astronomers are getting ready for their best ever glimpse of the mysterious black hole at the heart of our galaxy.
17:00 13/01/2014Defense Ministry: Armenian side refrains from responding to provocations"The Armenian side observes the agreements reached and mainly refrains from responding to Azerbaijan’s provocations," Artsrun Hovhannisyan said.
12:29 13/01/2014Armenia to celebrate Old New YearThe Old New Year or the Orthodox New Year is an informal traditional holiday, celebrated as the start of the New Year by the Julian calendar.
13:03 11/01/2014Rev. Haroutyun Selimyan: The man killed in Syria is not ArmenianA Syrian Armenian named Minas is among those kidnapped in Syria, but the photo of the killed man posted online is not that of Minas, spokesman of the Syrian Prelacy Jirair Reyisian told Horizon...
11:19 11/01/2014Today is International Thank You DayToday is the perfect opportunity to be thankful for friends, family, freedom, food, shelter and basic necessities.
09:52 11/01/2014How dangerous are GMOs for human health?Genetically modified crops are banned in some countries. In the United States, however, most corn and soybeans are genetically engineered.
09:19 10/01/2014Two-headed whale found in Mexico: is Fukushima radiation responsible?The nearly half-tonne creatures were joined at the waist, with two full heads and tail fins.
12:02 09/01/2014Sergei Parajanov would have turned 90 todayToday, January 9, marks the birthday of renowned Armenian director Sergei Parajanov.
09:17 09/01/2014Powerful magnetic storm to hit the Earth on January 9An X-ray burst of the most powerful, X class, has taken place on the Sun. In about 2 days, a plasm cloud that formed as a result of it may reach the Earth and cause a magnetic storm.
17:17 08/01/2014Theater director Armen Mazmanyan diesTheater director and actor Armen Mazmanyan has died today at St. Gregory the Illuminator Medical Center in Yerevan. He was suffering from a serious illness. Armen Mazmanyan was the rector of Yerevan...
13:41 08/01/201453 road accidents registered in early January in Armenia53 road accidents were registered on January 1-8 in Armenia (24 of them in Yerevan), police said. 10 people died in those accidents (1 of them in Yerevan), while 82 were injured (35 of them in...