10:14 01/04/2019Թատերաշխարհի համբերության բաժակը լցվել է«Հայաստանի բոլոր թատրոնները պահանջում են Նազենի Ղարիբյանի անհապաղ հրաժարականը և ակնկալում համարժեք մշակութային քաղաքականություն»։
13:51 30/03/2019Նիկոլ Փաշինյանն ու Բակո Սահակյանը հեռախոսազրույց են ունեցելԱյսօր տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի միջև: Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի վարչապետ Ն.
11:17 30/03/2019Մեկնարկել է Հալեպի Սուրբ Քառասուն Մանկանց եկեղեցու վերաօծումըԱյն վերաօծվում է Մեծի Տանն Կիլիկիո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Կաթողիկոսի ձեռամբ։
11:00 30/03/2019Օպերային թատրոնի արտիստները բողոքի ակցիա կանցկացնենԹատրոնի աշխատակիցները այսօր ժամը 16։00-ին իրենց բողոքի ձայնը կբարձրացնեն նախարարության այդ կամայական որոշման դեմ՝ աջակցություն հայտնելով մաեստրո Կոնստանտին Օրբելյանին։
10:00 30/03/2019Վարդենյաց լեռնանցքը փակ էԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 30-ին՝ ժամը 09:25-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է: Դիլիջանի ոլորանները և...
10:58 29/03/2019«Մուդիզ»-ը ՀՀ-ի սուվերեն վարկանիշի հեռանկարը «կայուն»-ից դարձրել է «դրական»». Նիկոլ Փաշինյան«Մուդիզ» վարկանշային կազմակերպությունը ՀՀ-ի սուվերեն վարկանիշի հեռանկարը և ՀՀ բանկային համակարգի կանխատեսումը «կայուն»-ից դարձրել է «դրական»: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ...
11:27 28/03/2019Այսօր կկայանա Սեդրակ Քոչարյանն ընդդեմ Արթուր Վանեցյանի գործով դատական նիստըԱյսօր՝ ժամը 16:00-ին, Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, Աիդա Դավթյանի նախագահությամբ, տեղի կունենա ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդու՝ Սեդրակ Քոչարյանն ընդդեմ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր...
10:49 28/03/2019Կներեք, բայց նույնիսկ հարսանիքի պլանավորման համար տասն ամիսը երբեմն քիչ է լինում. ՓաշինյանԽորհրդարանում շարունակվում է ՀՀ Կառավարության ծրագրի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին զեկույցի քննարկումը։ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արկադի Խաչատրյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին...
10:07 28/03/2019Մեյը խոստացել է հրաժարական տալ Brexit-ից հետո«Ես պատրաստ եմ աշխատանքը թողնել ավելի շուտ, քան նախատեսել էի, եթե դա մեր երկրի և կուսակցության շահերից է բխում»։
08:47 27/03/2019Արցախում դեռևս չպարզված հանգամանքներում ժամկետային զինծառայող է մահացելՍ.թ. մարտի 26-ի, ժամը 18:40-ի սահմաններում ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում դեռևս չպարզված հանգամանքներում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել 1998թ. ծնված ժամկետային...
10:24 26/03/2019Մեկնարկեց ԱԺ նիստըՄեկնարկել է ԱԺ քառօրյա նիստը։ Քննարկվելիք հարցերը բաղկացած են երեք բաժնից, առաջին բաժնում երեքն են։ Դրանք ենթակա են պարտադիր քննարկման, քվեարկության չեն դրվելու։ Այս մասին հայտարարեց ԱԺ նախագահ...
10:09 26/03/2019Դատարանն այսօր կքննի Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ բողոքըԵրևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Գագիկ Պողոսյանի նախագահությամբ, այսօր՝ ժամը 15:00-ին, կքննվի ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ անձեռնմխելիութան հիմքով քրեական...
11:10 25/03/2019ՄԻԵԴ-ը հետաձգել է Մանվել Գրիգորյանի գործով միջանկյալ միջոց ձեռնարկելու հարցի քննությունըՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի կողմից մարտի 22-ին ստացված գրությամբ ՀՀ կառավարությունը տեղեկացվել է, որ 2019 թվականի մարտի 12-ին Մանվել Գրիգորյանի փաստաբանը, դիմելով Եվրոպական դատարան, խնդրել...
10:08 25/03/2019Արամ Առաջինը կմեկնի ՀալեպՄեծի Տանն Կիլիկիո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Կաթողիկոս մեկնելու է Սիրիա՝ առաջիկա շաբաթ օրը վերաօծելու Հալեպի Սրբոց Քառասնից Մանկանց մայր եկեղեցին։ Կիլիկիո կաթողիկոսարանի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ...
08:57 25/03/2019Այսօր ցերեկը Երևանում կգրանցվի +5-+7 աստիճանՄարտի 25-26-ը, 28-29-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում՝ ձյան, հովտային գոտում՝ անձրևի տեսքով: 27-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝...
11:39 22/03/2019Ռուս դպրոցականները գարնանային արձակուրդներին նախընտրում են հանգստանալ ԵրևանումԹրավել-գործակալությունների փորձագետներն ուսումնասիրել են ավիատոմսերի վաճառքը՝ պարզելու, թե Մոսկվայից մարտի 23-31-ը երեխաների հետ որ քաղաքակներն են գնում հանգստանալու։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հաշվի...
11:00 22/03/2019Շառլ Ազնավուրը BraVo մրցանակի դափնեկիր էBraVo երաժշտական մրցանակաբաշխության ոսկե արձանիկը համաշխարհային երաժշտական մշակույթի զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար տրվել է ֆրանսահայ հանրահայտ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին։ Ռիա նովոստիի...
10:13 22/03/2019Վարդենյաց լեռնանցքը ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ էՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 22-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքը ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ է:...

16:32 10/04/2015Посвященная 100-й годовщине Геноцида армян литургия, которую отслужит Папа Римский Франциск, – беспрецедентное событиеВажен и тот факт, что инициатива провести литургию принадлежит самому главе Римско-католической церкви. По словам посла, давление на понтифика и Святой Престол было беспрецедентным.
13:11 10/04/2015Погода в Армении: синоптики прогнозируют резкое повышение температуры воздуха и сильный ветерТерритория Армении 10 апреля будет находиться под воздействием мощного воздушного потока, который возник в северных районах Африки, в результате чего будет наблюдаться резкое потепление: температура...
16:33 09/04/2015Делегация Канады посетит Армению 24 апреляАрмению для участия в официальных мероприятиях, приуроченных к 100-й годовщине Геноцида армян в Османской империи, посетит также делегация Канады.
13:08 09/04/2015Экспертиза признала вменяемым обвиняемого в убийстве семьи Аветисянов в Гюмри российского военного В.ПермяковаМежду тем, как стало известно «Коммерсанту», 8 апреля суд продлил арест Валерию Пермякову. В ходе разбирательства выяснилось, что СКР ужесточил и конкретизировал ранее предъявленное ему обвинение.
14:41 08/04/2015Глава МИД Армении: Баку отвергает предложения по урегулированию карабахского конфликтаГлава МИД РФ Сергей Лавров в свою очередь заявил, что Россия не допускает даже мысли о возможности перехода карабахского конфликта в «горячую фазу».
13:23 08/04/2015На боевой позиции от пули противника погиб военнослужащий АО НКРВо вторник, 7 апреля, около 17:15, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР), расположенной в восточном направлении линии соприкосновения с ВС...
12:16 08/04/2015Сегодня отмечается Международный день цыганСегодня, 8 апреля, отмечается Международный день цыган (International Roma (Gypsy) Day). Об этом сообщает «Календарь событий». Согласно информации, этот день был учрежден на первом Всемирном...
10:21 07/04/2015«Сегодня мы чествуем наших матерей: они – первые гаранты вечности нашего народа». Поздравительное послание президента АрменииСерж Саргся сегодня, 7 апреля, направил поздравительное послание по случаю Праздника материнства и красоты.
09:34 07/04/2015Сегодня в мире отмечается День здоровьяЕжегодно 7 апреля, в день создания в 1948 году Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) отмечается Всемирный день здоровья.
17:45 06/04/2015Жители Армении доверяют ВС РА и Армии обороны НКР. Опрос «GALLUP International association»Большинство жителей Армении уверены, что ВС РА и Армия обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР) смогут и далее предпринимать адекватные меры в ответ на действия азербайджанской армии.
09:30 06/04/2015В мире сегодня отмечается День спорта на благо развития и мираГенеральная Ассамблея ООН 23 августа 2013 года единогласно приняла решение отмечать 6 апреля как Международный день спорта.
13:33 04/04/2015В мире отмечается День просвещения по вопросам минной опасности и помощи в деятельности, связанной с разминированиемСегодня, 4 апреля, отмечается Международный день просвещения по вопросам минной опасности и помощи в деятельности, связанной с разминированием (International Day for Mine Awareness and Assistance in...
12:56 04/04/2015Сенат американского штата Гавайи принял резолюцию о признании Геноцида армян«Мы призываем всех никогда не забывать эти ужасные преступления против человечества»,– говорится в резолюции.
11:01 04/04/2015В субботу над Землей взойдет «кровавая Луна», но лишь на 5 минутСамое короткое за целое столетие полное лунное затмение смогут наблюдать жители Земли 4 апреля. Об этом сообщает НТВ.Ru. В NASA отметили, что природное явление начнется в 06:16 по времени Восточного...
19:17 03/04/2015Авиационные подразделения и силы ПВО Армянской армии могут отразить воздушные атаки противника. Итоги совещания в МО АрменииГлава Минобороны РА Сейран Оганян подчеркнул важность роли войск ПВО в контексте обеспечения боеспособности национальной армии.
16:05 02/04/2015Глава МИД Армении: Кипр внес весомый вклад в высокое дело предупреждения геноцидов«Армения приветствует единогласное принятие 2 апреля парламентом Кипра закона о криминализации отрицания геноцидов. Это символическое событие в преддверии 100-й годовщины Геноцида армян»,– сказал он
17:32 01/04/2015Снятие или ослабление санкций против Ирана окажет позитивное воздействие на экономику Армении. Комментарий А. ИскандарянаКроме того, добавил А. Искандарян, снятие санкций сделает иранский рынок открытым для инвестиций, что не может не оказать положительного влияния на Армению.
11:45 01/04/2015Сегодня легендарному актеру театра и кино Хорену Абрамяну исполнилось бы 85 летСегодня, 1 апреля, известному армянскому актеру театра и кино, театральному режиссеру, народному артисту СССР, заслуженному артисту Армянской ССР, лауреату государственных премий и кинофестивалей...
09:34 01/04/2015Сегодня в мире отмечают День смеха (День дурака)Сегодня, 1 апреля, отмечается День дурака (April Fools' Day или All Fool's Day) или День смеха. Как пишет «Календарь событий», откуда именно родом этот праздник – из Франции, Англии, Мексики или...