11:43 22/06/2017«Կարգի հրավիրեք այս երիտասարդին». Բաղդասարյան-Փաշինյան բանավեճ՝ ԱԺ-ում«Շշով կտամ վապշե… պոդեզդի մակարդակ ես ուզում…»:
15:03 20/06/2017Արա Բաբլոյանն այցելել է Մալայանի անվան ակնաբուժական կենտրոնԲժիշկները ներկայացրել են վիրավորի բուժման ընթացքը և արդյունքները:
14:56 19/06/2017Ֆոտիու Ֆոտիս. Կիպրոսը Հայաստանի դեսպանն է ԵՄ-ում«Ի դեմս Կիպրոսի դուք լավ ընկեր ունեք նաև ԵՄ-ում»:
13:11 17/06/2017Լռության օր էԴիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով սահմանված ժամկետում ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում որևէ հասարակական կազմակերպություն չի հավատարմագրվել:
15:24 16/06/2017Նախագահը հանձնարարել է արագացնել չգազաֆիկացված բնակավայրերի կենցաղային կարիքների ապահովման աշխատանքներըՆախագահին էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարարը զեկուցել է ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների մասին
14:12 14/06/2017Երբեք չգիտես, թե քո արյան այդ փոքր քանակը որ պահին, ում կյանքը կարող է փրկել. ՊատգամավորԱրյունատվության ակցիա՝ Ազգային ժողովում
15:30 13/06/2017ԱԺ նախագահ. Հայաստանը մտադիր է ավելացնել ՆԱՏՕ-ի հետ իր համագործակցության ներկայիս տեմպը«Կարևոր ներդրումն ենք ունենում միջազգային խաղաղության և անվտանգության ապահովման գործում՝ անվտանգություն սպառողից վերածվելով անվտանգություն արտադրողի»:
12:47 10/06/2017Հեծանվավազք՝ նվիրված առանց ծխախոտի համաշխարհային օրվան«Նպատակը առողջության համար պայքարելն է, և լավագույն մեխանիզմներից մեկն էլ հենց փակ հանրային վայրերում ծխախոտի օգտագործման արգելքն է»,- ասաց Բազարչյանը։
14:44 09/06/2017Խոսքը միայն վերաբերում է նրան, որ անձը չվախենա հնարավոր հաշվեհարդարից. Արփինե Հովհաննիսյան«Ազդարարման համակարգի» մասին
13:40 08/06/2017Շավարշ Քոչարյան. Շուտով ևս վեց երկրի քաղաքացիներ կարող են առանց վիզայի այցելել Հայաստան«Զբոսաշրջության խթանմանն ուղղված մեր քայլերը շարունակվելու են»:
12:30 07/06/201790 րոպեում ուզում եք օրենքներ սղացնեք. Նաիրա Զոհրաբյան«Բացարձակ անընդունելի է, ինչ-որ մնացել է Հայաստանում չմասնավորեցված, օտարում եք: Ի դեպ, հանձնաժողովում նաև պարզվեց, որ պոտենցիալ գնորդներ դեռևս չկան, ընդամենը դրվում է բյուջեն լցնելու խնդիր»։
09:25 05/06/2017Թալիշի վերականգնման ծրագիր չունենք, ունենք Թալիշ կառուցելու մեծ ծրագիր. Արայիկ ՀարությունյանՎարչապետը նշեց, որ թալիշցիների կողմից բարձրացված յուրաքանչյուր խնդիր, տեղում լուծում է ստանում:
09:27 03/06/2017Հայկական արտադրության լոլիկը դեռ որոշ ժամանակ կարող է պահանջարկ ունենալ ռուսական շուկայում. ՀԺՀայկական արտադրության լոլիկը դեռ որոշ ժամանակ կարող է պահանջարկ ունենալ ռուսական շուկայում: Խնդիրն այն է, որ երեկ ՌԴ վարչապետ Մեդվեդևը ստորագրել է թուրքական մթերքների՝ ՌԴ ներմուծելու...
09:25 03/06/2017Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալի պետի հեռացման հիմքում հայտնաբերված չարաշահումներն ու խախտումներն են. «Հրապարակ»ՀՀ կենտրոնական զինվորական հոսպիտալի պետ Արամ Ասատուրյանը մայիսի կեսերին ազատվել էր պաշտոնից: ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության պետ, գնդապետ Կամավոր Խաչատրյանը հավաստիացրել էր, որ ազատման պատճառը քաղաքական...
09:22 03/06/2017Շիրակի մարզպետի փոփոխության պատճառը խորհրդարանական ընտրություններն էին. «Ժամանակ»Երեկ ՀՅԴ Գերագույն մարմնի նիստի ժամանակ որոշում է կայացվել, որ Շիրակի մարզպետ Հովսեփ Սիմոնյանին փոխարինելու է տարածքային կառավարման զարգացման փոխնախարար, ՀՅԴ-ական Արթուր Խաչատրյանը։ «Այս փոփոխության...
15:59 02/06/2017Միջազգային Ճգնաժամային Խումբը ԼՂ հակամարտության գոտում արձանագրում է լարավածության նկատելի աճԶեկույցի հեղինակները նշում են, թե պատերազմը չի բխում ոչ Հայաստանի, ոչ Ադրբեջանի շահերից։
14:42 30/05/2017Բունիաթյան. Առաջարկում ենք ստեղծել ևս երեք հանրապետական ռադիոընկերությունՀարցը տարիներ շարունակ քննարկվել է տնտեսվարողների հետ, իհարկե դժգոհություններ եղել են:
14:00 29/05/2017Ընտրությունները Հայաստանում վերածվել են նպատակի, երբեմն՝ ինքնանպատակի. քաղաքագետ«Եթե լինեն ֆորս մաժորներ, Հայաստանը չի կարողանալու դիմագրավել արտաքին մարտահրավերներին»։
12:37 28/05/2017Զորահանդես և Պատվո նվագախմբի հանդիսավոր քայլերթ ՍարդարապատումԶորահանդեսի մասնակիցներին ողջունելուց և Պատվո նվագախմբի հանդիսավոր քայլերթը ընդունելուց հետո Նախագահը եղել է Հայոց ազգագրության և ազատագրական պայքարի պատմության ազգային թանգարանում:

09:22 22/04/2013Earth Day is marked on April 22Earth Day is an annual day on which events are held worldwide to demonstrate support for environmental protection.
15:26 20/04/2013Tatul Manaseryan proposes government to create foreign trade bodyAlternative Research Center has developed a strategy of economic development presenting the directions of economic reforms for the period until 2025.
10:12 20/04/2013Today is Astronomy DayAstronomy Day also forms part of Astronomy Week, which begins on the preceding Monday.
18:35 19/04/2013Aznews.az: Azerbaijani tales promoting zoophilia, incest and homosexualityIn January 2004, the President of Azerbaijan Ilham Aliyev signed a decree on mass publications of literary works in Azerbaijani language using the new Latin alphabet.
16:01 19/04/2013Anahit Bakhshyan says Barev Yerevan’s rivals are RPA, PAP and Orinats Yerkir“These parties are our rivals to an equal extent,” the Barev Yerevan candidate said.
15:17 18/04/2013Zurabyan: Age does not hinder Levon Ter-PetrosyanLevon Ter-Petrosyan agreed to head the party, which means that his age does not hinder him, ANC vice chairman Levon Zurabyan told reporters on Thursday when asked whether age hinders Levon...
14:51 18/04/2013Hovhannes Igityan: ANC is a party of one person"ANC is where Levon Ter-Petrosyan is," the former ANM member said.
09:22 18/04/2013International Day for Monuments and Sites is marked on April 18In 2013, the theme is Heritage of Education (schools, universities, libraries, academies, etc.) in its expressions in different geo-cultural contexts.
12:42 17/04/2013Armenia to assume CoE Committee of Ministers chairmanship on May 16Andorra was the previous chair of the CoE Committee of Ministers.
09:10 17/04/2013Air temperature to go downSnow, rains and thunderstorms are expected in the whole territory from time to time.
15:56 16/04/2013Khosrov Harutyunyan: Raffi Hovannisian missed a unique political chance"A considerable part of Raffi Hovannisian’s electorate is disappointed and is turning towards other parties."
09:07 16/04/2013Today marks World Voice DayWorld Voice Day is a worldwide annual event that takes place on April 16 devoted to the celebration of the phenomenon of voice.
18:02 15/04/2013Armenia ready to expand economic ties with KoreaInternational science conference on “Future perspectives of Armenian-Korean economic cooperation” has kicked off in Yerevan.
14:42 15/04/2013Armenia’s foreign policy has been multi-vector and multi-layer – Garnik Isagulyan"Armenia manages to maintain relations with the East, the West, the North and the South, which is important in view of our geographical position as well as the problems faced by Armenia."
15:56 13/04/2013Levon Ter-Petrosyan: Gagik Tsarukyan ‘cannot tear himself away from’ authorities“I do not rule out that Prosperous Armenia Party will receive a serious blow in these elections.”
09:32 13/04/2013Levon Ter-Petrosyan to address ANC founding congressThe Armenian National Congress (ANC) party will hold founding congress today, April 13, at Yerevan’s Sports and Concerts Complex, ANC press service reported.
09:02 13/04/2013Air temperature to go up a littleNo significant precipitation is expected in Yerevan, strong wind up to 15mps is possible in the evening.
09:01 12/04/2013Today marks International Day of Human Space Flight12 April 1961 was the date of the first human space flight, carried out by Yuri Gagarin, a Soviet citizen.
10:45 11/04/2013Maine recognizes Artsakh independenceThe state of Maine adopted legislation recognizing the Republic of Nagorno Karabakh and calling upon both the U.S. President and Congress to support the democratic independence of NKR.
17:34 10/04/2013Maragha: 21st anniversary of inhuman and barbaric massacre committed by Azerbaijani militants in Armenian villageOn April 10, in 1992, after a three-hour artillery preparation, regular army units of Azerbaijan invaded Maragha, the peaceful village of Karabakh, from Azerbaijani village Mir-Bashir (now Tartar).