10:37 27/05/2017Սերժ Սարգսյան. «Հայաստան» հիմնադրամը շարունակում է իրականացնել իր բացառիկ առաքելությունըԱյսօր Երևանում՝ կառավարության ընդունելությունների տանը մեկնարկեց «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգեբարձուների խորհրդի և տեղական մարմինների 26-րդ համատեղ նիստը: Pamorama.am-ի թղթակցի փոխանցմամբ,...
13:27 26/05/2017ՃՈ հատուկ պահպանվող տարածք է տեղափոխվել 21 տրանսպորտային միջոցՆշված 21 ավտոմեքենաներից 7-ը վարել են անչափահասներ:
15:14 25/05/2017Հասարակությանը պետք է հասկացնենք՝ շքեղ ռեստորաններում կամ ստիպողաբար դրամ հավաքելով երեխաներին տոն նվիրելը լավ չէ. Լևոն ՄկրտչյանՎերջին զանգի համար դրամահավաքության վերաբերյալ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության թեժ գծով ստացվող զանգերն այս տարի նվազել են: Այս մասին այսօր Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում...
16:23 23/05/2017Մենք խստորեն դատապարտում ենք այդ դաժան և անմարդկային արարքը. Արա ԲաբլոյանԱրա Բաբլոյանը ցավակցել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի երկու պալատների նախագահներին։
13:04 22/05/2017Իրանագետ. Վերընտրված նախագահ Ռոհանին Հայաստանի համար չափազանց ընկալելի և կանխատեսելի էՎարդան Ոսկանյանի խոսքով, Ռոհանիի վերընտրմամբ ստանում ենք լրացուցիչ հնարավարություններ առանց հապաղման իրացնելու հայ-իրանական ողջ օրակարգը։
11:40 20/05/2017Շարմազանով. Տեխասի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումը պատասխանն է թուրքերի լկտի պահվածքինԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը ԱԺ անունից այսօր շնորհակալություն հայտնեց ԱՄՆ Տեխաս նահանգի ներկայացուցիչների պալատին՝ Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու ու դատապարտելու համար։
16:20 19/05/2017ԱԺ-ն մերժեց «Ելք»-ի նախագիծը. խորհրդարանը կունենա 9 մշտական հանձնաժողովԱզգային ժողովն այսօր քվեարկության դրեց «ՀՀ Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման մշտական հանձնաժողովներ ստեղծելու մասին» ՀՀ ԱԺ որոշման նախագծի երկու տարբերակը՝ ՀՀԿ-ի և «Ելք» դաշինքի: ՀՀԿ-ն նախատեսում է...
12:25 18/05/2017Սերժ Սարգսյան. Չարաչար սխալվում են բոլորը, ովքեր կարծում են, թե սլաքը շփման գծի միայն մեկ կողմում է պտտվում«Այն պնդումը, թե տարեցտարի Հայաստանի բանակցային դիրքերը թուլանում են, որևէ քննադատության չի դիմանում»:
12:11 16/05/2017Երևանի ավագանիում պայքարը բուռն է լինելու. Թևան Պողոսյան«Երևանի ավագանու ընտրությունների արդյունքում ունենք այն, ինչ ունենք»
17:28 15/05/2017Սերժ Սարգսյանը հանդիպել է «Կատար Էյրվեյս» ընկերության գործադիր տնօրենի հետՆախագահ Սերժ Սարգսյանը Կատարի Պետություն պաշտոնական այցի շրջանակներում այսօր հանդիպում է ունեցել «Կատար Էյրվեյս» ընկերության գործադիր տնօրեն Աքբար Ալ Բաքրի հետ: ՀՀ նախագահի աշխատակազմի...
08:22 14/05/2017Երևանում ավագանու ընտրությունների քվեարկություն էՄասնակցում է երեք քաղաքական ուժ՝ «Ելք» դաշինք», «Երկիր Ծիրանի» կուսակցություն և «Հայաստանի Հանրապետական» կուսակցություն
09:41 13/05/2017Երևանում լռության օր էՄայիսի 14-ին Երևանում կայանալու են ավագանու ընտրություններ: Օրենքով արգելվում է այսօր քարոզչություն իրականացնել:
14:57 12/05/2017Վարչապետ. Պետք է ընտրել այն մարդկանց, որոնց աչքերում կրակ կա«Որպեսզի այս գործընթացը լինի էֆեկտիվ»:
14:08 06/05/2017Եվրամիության հետագա ամրապնդումը բխում է նաև Հայաստանի նման փոքր պետությունների շահերից. Սերժ ՍարգսյանՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր «Եվրոպայի օրվա» կապակցությամբ այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակություն:
16:19 05/05/2017Բուլղարական կապիտալը հնարավորություն ունի ներգրավվել նաև Մեղրիի ազատ տնտեսական գոտում. Կարեն ԿարապետյանԲուլղար ներդրողները Հայաստանը կարող են դիտարկել Եվրասիական տնտեսական միության և իրանական շուկաներ մուտք գործելու հարթակ,- այս մասին նշել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանը՝ Հայաստանում Բուլղարիայի արտակարգ...
17:07 04/05/2017Նախագահը խորհրդակցություն է անցկացրել կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալՀանրապետության Նախագահի մոտ այսօր տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ Նախագահի 2016թ.
14:24 03/05/2017Վարչապետ. Անկախ ԵԱՏՄ ծրագրից, մենք այս քայլին գնալու էինքՀամաշխարհային տնտեսությունն այսօր գնում է թվայնացման ճանապարհով և անհրաժեշտ է, որպեսզի Հայաստանը ևս ներկայացնի իր «թվային այցեքարտը»:
15:33 02/05/2017Պերմյակովին ՌԴ տեղափոխելու վերաբերյալ որևէ պայմանավորվածության մասին խոսք չկա. փոխնախարարՆերկայումս աշխատանքներ են կատարվում պատժի կրումն ապահովելու ուղղությամբ:

13:05 10/04/2013Larisa Alaverdyan: Azerbaijan perpetrated genocide in Maragha"Speaking about the tragic events that occurred on April 10, 1992 in Maragha, Baroness Caroline Cox said that “it was truly like a contemporary Golgotha,” and everything is said by this."
18:28 09/04/2013Serzh Sargsyan accepts resignation of governmentToday, when President Serzh Sargsyan assumes the office of President of the Republic of Armenia, in accordance with paragraph 4 of Article 55 of the Constitution he accepted resignation of the...
12:59 09/04/2013Serzh Sargsyan assumes office of Armenian President at National Assembly extraordinary session"Today, through taking this Oath, I once again assumed great responsibility, the awareness of which has never left me for one second through the past five years."
13:06 08/04/2013Yerevan hosts forum of Armenian and Turkish businesswomen"Trading recognizes no language, border or country. Armenia is a very important country for us,” Nevin Il said in her remarks.
09:15 08/04/2013Mild and warm weather expected in YerevanOn Wednesday, precipitation is expected, air temperature will fall significantly.
10:08 06/04/2013Armenian Church commemorates beheading of St. John the Baptist todaySt. John the Baptist is one of the greatest saints in the Armenian Church.
09:10 06/04/2013Air temperature to go upIn the afternoon rains will stop, it will be clear and sunny on the whole territory.
13:28 05/04/2013OSCE monitoring: Co-Chairs cross line of contactThe OSCE mission conducted a monitoring of the line of contact between the armed forces of Nagorno-Karabakh and Azerbaijan in Martakert-Terter direction.
09:00 05/04/2013Rain and thunderstorm expected in ArmeniaIt will get colder by 3-5 degrees in daytime, wind is also possible up to 18mps.
12:34 04/04/2013Raffi Hovannisian to Serzh Sargsyan: Be my teacher, let’s together save the people“If you are ready, let’s together withdraw from the presidential race and go to protect our border,” said the Heritage leader, addressing Serzh Sargsyan.
16:22 03/04/2013Raffi Hovannisian: Those should be excited whose names will possibly be recorded in history textbooks as traitorsHeritage leader Raffi Hovannisian continues his four-day regional tour.
13:12 02/04/2013Raffi Hovannisian: April 9 not a day to stay at home“On April 9, we should become one body, one fist and celebrate the victory you had on February 18," the Heritage leader said during a meeting with residents of Talin.
09:33 02/04/2013Today is International Children's Book DaySince 1967, on or around Hans Christian Andersen's birthday, 2 April, International Children's Book Day (ICBD) is celebrated to inspire a love of reading and to call attention to children's books.
09:12 02/04/2013Aronian beats Radjabov, Carlsen wins FIDE CandidatesBoth the Norwegian and the other leader, Vladimir Kramnik of Russia, unexpectedly lost their game in the final round, they remained tied for first place and Carlsen won on the second tie-break rule.
14:41 01/04/2013Heritage leader: You should not wait for me to save youThe future of our homeland is not in my hands but in the hands of all of us, Heritage leader Raffi Hovannisian told a rally in Sisian.
09:21 01/04/2013Armenia marks Remembrance Day of the DeadToday all churches celebrate the Divine Liturgy. People visit their relatives’ graves.
09:29 30/03/2013Armenian Church marks Holy SaturdayOn Holy Saturday, Christ’s destruction of hell and His liberation of righteous souls are commemorated.
16:07 29/03/2013Yerevan elections will be tense, says political analyst“With the exception of the Mission party, all of the remaining six political forces have chances to be represented in Yerevan Council of Elders.”
10:15 29/03/2013Armenian Apostolic Church marks Good FridayToday, the Armenian Apostolic Church marks Good Friday. Good Friday is the day of commemoration of Christ’s tortures, Crucifixion, Death and Burial. The Service of the Crucifixion is conducted,...