14:07 10/01/2017Ա.Իսկանդարյան. Հասկանալի է, որ այս էտապում հնարավոր չէ հասնել ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորմանը«Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացում որևէ լուրջ փոփոխություն 2016-ի ընթացքում տեղի չի ունեցել»:
12:08 07/01/2017Գեղարքունիք գյուղում հրդեհից երկու ավտոմեքնա է այրվելԱյսօր ժամը 06.25 -ին ԱԻՆ փրկարար ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Գեղարքունիքի մարզի Գեղարքունիք գյուղում այրվում է տուն: Դեպքի վայր են մեկնել երեք մարտական հաշվարկ: ԱԻՆ մամուլի ծառայության...
18:51 04/01/2017Նախընտրական տարին լուրջ խոչընդոտ է լինելու 3.2% տնտեսական աճն ապահովելու համար. Վիլեն ԽաչատրյանՆախընտրական տարին լուրջ խոչընդոտ է լինելու 2017-ի բյուջեի ուղերձում դրված 3.2% տնտեսական աճն ապահովելու համար: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց տնտեսագետ Վիլեն Խաչատրյանը: Նրա...
19:28 30/12/2016Մեզնից է կախված, թե ինչպիսին կլինեն վաղվա օրը, գալիք տարին, հաջորդ դարը. Գալուստ ՍահակյանՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամանորի առթիվ
14:50 29/12/2016Այսպես է Բաքուն պատասխանում Համբուրգում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանագահ երկրների արտգործնախարարների հնչեցրած հստակ պահանջին. ՀՀ ԱԳՆՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը դատապարտող հայտարարություն է տարածել Հայաստանի պետական սահմանին Ադրբեջանի կողմից իրականացված դիվերսիոն ներթափանցման փորձի վերաբերյալ: «Խստագույնս դատապարտում ենք...
11:10 28/12/2016Վաղը կունենանք արժանի ֆիլմեր, որոնք մրցունակ կլինեն համաշխարհային կինոյի հարթակներում. Կինոգետ«Լավատես եմ: Հիմա լավատեսությունս հիմնված է ոչ միայն իմ զգացողության, ցանկության վրա, այլ ֆիլմերն են թույլ տալիս խոսել այդ մասին»:
14:14 24/12/2016Սաիդ Ավդալյանը՝ եզդիական համայնքների ձեռքբերումների և կորուստների մասինՏարվա ընթացքում եզդիական համայնքների կորուստներն ավելի շատ էին, քան ձեռքբերումները,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Հայաստանի երիտասարդ եզդիների ասոցիացիա» ՀԿ-ի նախագահ Սաիդ Ավդալյանը՝...
16:17 23/12/2016Իմ և Սեյրան Օհանյանի համագործակցությունը խորանում է. Դալլաքյան«Իմ և Սեյրան Օհանյանի համագործակցությունը ոչ միայն շարունակվում է, այլ նաև խորանում է», -այսօր «Երրորդ հանրապետություն» կուսակցության արտահերթ համագումարից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում...
14:28 22/12/2016Սուրեն Կարայանն ամփոփում է վարչապետի գործունեության 100 օրըԿարող ենք արձանագրել, որ լուրջ դրական փոփոխություններ կան
14:51 21/12/2016ՀՀ նախագահ. Պարսից ծոց-Սև ծով միջանցքը լուրջ խթան կհանդիսանա ՀՀ-Իրան ապրանքաշրջանառության ծավալների աճի համարՀայաստանի ու Իրանի նախագահները մտքեր են փոխանակել Պարսից ծոց-Սև ծով միջազգային տրանսպորտային և տարանցիկ միջանցք ստեղծելու ծրագրերի շուրջ:
11:02 20/12/2016Սեյրան Օհանյան. Իմ նպատակն է ակտիվորեն մասնակցել 2017 թ.-ի խորհրդարանական ընտրություններինՊաշտպանության նախկին նախարարը հանդես է եկել հայտարարությամբ:
15:15 19/12/2016Կառավարության մեծ հատվածը չի հասցնում Կարեն Կարապետյանի տեմպին. քաղտեխնոլոգԳալիք խորհրդարանական ընտրություններին ՀՀԿ-ն ամենաշատ շանսերն ունի, նրան հետևում է ԲՀԿ-ն,-այսօր Կարեն Քոչարյանի հետ համատեղ ասուլիսում հայտարարեց սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանը: «Բարդ վիճակ է ՀԱԿ-ի ու...
14:36 17/12/2016Իր սանձազերծած հաջորդ պատերազմում, Ադրբեջանը դառը պարտություն կկրի. ՀՀ առաջին նախագահՍեփական նախաձեռնությամբ սանձազերծած հաջորդ պատերազմում, երբ էլ այն պատահի, Ադրբեջանը հաստատաբար դառը պարտություն կկրի և ևս մի քանի շրջան կկորցնի: Այդ մասին այսօր Հայ Ազգային կոնգրես կուսակցության...
12:12 16/12/2016Նախագահի, ԱԺ նախագահի, վարչապետի արարողակարգի գնումների ծախսերը գաղտնի կլինենԱզգային ժողովի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ ընդունվեց «Գնումների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին հարցը:
11:32 15/12/2016Այս ձևով այդ ծրագրերը չեն ընդունվելու. Վարչապետը դժգոհ էՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում մինչ օրակարգային հարցերին անցնելը, վարչապետ Կարեն Կարապետյանն անդրադարձավ նախարարությունների կողմից առաջարկված տարեկան միջոցառումների ծրագրի կետերին ու գերակա...
11:45 14/12/2016ԱԺ-ն երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեց զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին նախագիծըՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում այսօր քվեարկության դրվեց Կառավարության կողմից ներկայացված «ՀՀ պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին»...
14:58 13/12/2016Էրմիտաժի հետ ստորագրած համաձայնագիրը կծառայի հայկական մշակույթի հանրահռչակմանը. ՆախարարՀայաստանի Պատմության թանգարանում ՀՀ մշակույթի նախարարության և Էրմիտաժի միջև ստորագրվեց համագործակցության ռազմավարական համաձայնագիր:
13:27 12/12/2016Էռնեկյանը հայտարարել է, որ շարունակելու է Հայաստանում ներդրումային ծրագրերի իրականացումըՔննարկել են Արմավիրի մարզում արևային էլեկտրակայանի, Մեղրիի հիդրոէլեկտրակայանի կառուցման խնդիրներ:
11:58 09/12/2016Նման իրավիճակում հանդիպումը որևէ առաջընթաց չի արձանագրի. Վ. Բաղդասարյան«Վիեննայում, Սանկտ Պետերբուրգում ձեռք բերված պայմանավորվածություններին պետք է կատարել ու նոր գնալ առաջ»:
11:02 07/12/2016Երկրաշարժից 28 տարի անց. Վերքերը դեռ չեն սպիացելՀետո արդեն պաշտոնապես հայտարվեցին նման մեծ վնասների պատճառները՝ թերագնաատված էր սեյսմիկ վտանգը, թույլ էին տրված որոշակի սխալներ շենքերի և կառույցների նախագծման ժամանակ...

13:07 17/06/2014Истерика на семинаре ПА НАТО в Азербайджане: озвучены оскорбления в адрес руководства Армении и армянских делегатов«Очень скоро по линии Интерпола твоего отца-убийцу найдут, доставят, и он получит свое наказание. Очень скоро ты увидишь это», – сказал Аскеров Тевану Погосяну.
12:31 17/06/2014Экологи бьют тревогу: Опустынивание угрожает и расположенной в засушливой зоне АрменииОпустынивание сегодня угрожает всему миру, в том числе и расположенной в засушливой зоне Армении. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am заявила эколог Карине Даниелян, обратившись к...
09:27 17/06/2014Сегодня в мире отмечают День борьбы с опустыниванием и засухойСегодня,17 июня, отмечается Всемирный день борьбы с опустыниванием и засухой (World Day to Combat Desertification and Drought).
15:00 16/06/2014Аргументированные выступления членов делегации Армении привели к истерике на семинаре ПА НАТО в АзербайджанеНаапетян настоятельно потребовал, чтобы во время обсуждений по поводу решения нагорно-карабахского конфликта в качестве сторон назывались не только Армения и Азербайджан, но и НКР.
10:21 16/06/2014Сирийская правительственная армия освободила город КесабВ Сирии правительственные войска отбили у исламистов стратегический город Кесаб, располагающийся недалеко от турецкой границы.
15:00 14/06/2014Премьер Армении О. Абраамян обсудил с парламентскими фракциями поправки в резонансный закон о накопительных пенсияхПервый пункт требований оппозиции гласит: «Устранить обязательный компонент накопительной пенсионной системы и вернуть гражданам уже сделанные отчисления».
11:05 14/06/2014Синоптики прогнозируют повышение температуры воздуха в АрменииС 14 по 17 июня в первую половину ночи и во второй половине дня преимущественно в северных областях Армении ожидаются дожди и грозы, в некоторых районах – град.
09:11 14/06/2014Сегодня отмечается Всемирный день донора кровиСегодня, 14 июня, отмечается Всемирный день донора крови (World Blood Donor Day). Об этом напоминает Calend.ru. Согласно информации, дата приурочена ко дню рождения Карла Ландштейнера (1868‑1943) –...
16:29 13/06/2014Киселев – вовсе не «рупор Кремля». В парламенте Армении решили не относиться к гендиректору МИА «Россия сегодня» серьезноНакануне в парламенте Армении призвали МИД рассмотреть вопрос объявления генерального директора Международного информационного агентства «Россия сегодня» Дмитрия Киселева персоной нон грата.
14:04 12/06/2014В парламенте Армении потребовали объявить персоной нон грата гендиректора МИА «Россия сегодня» Дмитрия Киселева«Считаю, Армения должна направить однозначный месседж всем иностранцам о том, что любой получит четкий ответ за подобное поведение», – отметил Н. Пашинян.
09:59 12/06/2014Сегодня в мире отмечается День борьбы с детским трудомЕжегодно 12 июня отмечается Всемирный день борьбы с детским трудом (World Day Against Child Labour).
17:49 11/06/2014Президент С. Саргсян призвал президента Австрии Х. Фишера содействовать в вопросе развития отношений Армения-Евросоюз«Австрия является для нас дружественным государством и доверенным партнером».
14:58 11/06/2014Т. Манасерян: Двузначный показатель экономического роста вполне реалистичен для Армении, но при одном условии…По словам эксперта, настала пора трезво оценить сложившуюся ситуацию и руководствоваться уже разработанной стратегией развития экономики.
14:43 11/06/2014В Армении стартовал крупный международный форум «Кризис в Сирии: вызовы для христианских общин»В Первопрестольном Святом Эчмиадзине под председательством Католикоса всех армян Гарегина Второго и при участии премьер-министра Армении Овика Абраамяна сегодня стартовала двухдневная международная...
14:32 10/06/2014В Армении оппозиция выдвинула властям 12 «экстренных требований», в числе которых вопрос Нагорного Карабаха«Тем самым, мы подтверждаем, что в Армении настала пора перемен и есть необходимость оздоровления системы».
12:44 10/06/2014Мониторингу миссии ОБСЕ в Нагорном Карабахе предшествовала стрельба со стороны ВС АзербайджанаСегодня миссия ОБСЕ, согласно достигнутой с властями Нагорно-Карабахской Республики договоренности, провела плановый мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана...
15:09 09/06/2014В парламенте Армении состоятся слушания вокруг заявлений с заседания Высшего евразийского экономического совета в АстанеПри этом спикер отметил, что в случае необходимости слушания могут пройти 16-17 июня.
12:56 09/06/2014В результате ракетного обстрела в сирийском Алеппо погиб армянин, еще двое раненыНакануне, 8 июня, в армянонаселенном квартале Алеппо Нор Гюх скончался раненный 1 июня в результате взрыва самодельной ракеты Левон Черчян, 1963 г.р.
15:51 07/06/2014Экс-министр охраны природы Армении А. Арутюнян извинился за обзывание эколога-активиста «щенком», однако сам требует извинений…«Употребление высокопоставленными должностными лицами этих выражений в общении с представителями общественных институтов не демонстрирует уважения к гражданам», – говорилось в решении Комиссии.
13:42 07/06/2014Премьер Армении О. Абраамян порой жалуется свату Г. Царукяну на поведение депутатов от партии «Процветающая Армения»Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян заявил, что премьер-министр РА Овик Абраамян, который приходится ему сватом, после вступления на пост главы правительства продолжает с ним...