08:00 01/04/2017Լռության օր էՔաղաքացիները ընտրություն են կատարելու գրանցված 5 կուսակցությունների և կուսակցությունների 4 դաշինքների միջև:
13:00 28/03/2017Աշոտյան. ՀՀԿ-ի դեմ ուղղորդված հակաքարոզչություն է իրականացվում«Ավելի լուրջ հիմքեր կան «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» կազմակերպությանը դիտորդական հավատարմագրից զրկելու, քան ՀՀԿ-ին ընտրարշավից զրկելու համար»:
15:07 24/03/2017Մեր քայլերն ուղղված են լինելու բիզնեսի համար թափանցիկ դաշտի ապահովմանը. վարչապետԿարեն Կարապետյանն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահին։
16:23 22/03/2017Իրական աշխատանքի արդյունքում կարող ենք ունենալ հաջողություններ. Օհանյան«Բայց կամաց-կամաց քայլերը մեզ համար չեն, տարածաշրջանային զարգացումներն այնպիսին են, որ այդ մարտահրավերները, սպառնալիքները չափազանց արագ տեմպերով են գալիս Հայաստան»:
11:19 18/03/2017Հանրապետությունում հնդկացորենի պահանջարկը հասնում է 7 հազար հեկտար արտադրանքի.վարչապետՎարչապետ Կարեն Կարապետյանն աշխատանքային այց է կատարել Գեղարքունիքի մարզ: Կառավարության ղեկավարը նախ եղել է Սևան քաղաքի նոր կառուցվող բժշկական կենտրոնի շինհրապարակում՝ ծանոթացել աշխատանքների ընթացքին:...
15:13 17/03/2017«Հանդուրժող եղեք, ակտիվություն ցուցաբերեք, ինքներդ խոսեք հաջողության մասին». ՀՀ նախագահ«Շատերը չեն ցանկանում հրապարակավ հակադրվել տգետներին, չեն ցանկանում, որովհետև վախենում են, որ «Ֆեյսբուք»-ով, այլ կայքերով կսկսեն խոսել»
14:21 14/03/2017Վարչապետ. Կարծում ենք, որ ներքին բիզնեսում ստվերն ու գերիշխող կարգավիճակները դեռևս գոյություն ունեն«Արտահանվող բիզնեսի շահութաբերությունն ավելի ցածր է, քան ներքինի, թվում է՝ հակառակը պետք է լինի»:
13:52 10/03/2017Ձեր տուն քանդողները գյուղապետերն են. Գագիկ ԾառուկյանԱրագածոտնի մարզի Ծաղկահովիտ գյուղում այսօր տեղի է ունենում «Ծառուկյան» դաշինքի նախընտրական քարոզարշավը: Ծաղկահովիտի բնակիչները նրան դիմավորեցին աղուհացով, ծափողջույններով: Իր ելույթում Գագիկ...
09:21 08/03/2017Մեր համոզումն է, որ Հայաստանի կանայք ունեն դեռևս լիարժեքորեն չբացահայտված մեծ ներուժ. ՀՀ նախագահՆախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել կանանց տոնի առթիվ
12:58 07/03/2017Վարչապետ. «Մտադիր ենք հետևողական աշխատել ԵԱՏՄ ներուժի լիարժեք օգտագործման ուղղությամբ»ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունն այսօր կվերադառնա Երևան:
15:30 06/03/2017Բաբայանը համոզված է, որ Էնֆիաջյանին մոլորության մեջ են գցել«Իրականում, ամեն ինչ առավել քան պարզ է»:
18:18 03/03/2017Վարչապետ. Փորձում ենք կոտրել այն կարծրատիպը, թե Հայաստանում փող աշխատելու տեղ չկա«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտը ռեալ կարող է լինել տնտեսության դրայվերներից մեկը»:
17:24 02/03/2017Տիգրան Մուկուչյան. Եթե մարդիկ ինքնակամ փոխում են իրենց հասցեն, այդ պարագայում անընկալելի է վարույթի հարուցումը«Մարդը գնում է, իր կամքով փոխում է բնակության վայրը: Այդ պայմաններում եթե իրավահարաբերությունները նորմալ գնում են, չեմ կարծում վարույթ հարուցելու խնդիր կա»:
16:39 02/03/2017Նախագահը ընդունել է «Ֆիլիպ Մորիս Ինթերնեյշնլ Մենեջմենթ Էս Էյ» ընկերության պատվիրակությանըՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Ֆիլիպ Մորիս Ինթերնեյշնլ Մենեջմենթ Էս Էյ» ընկերության Արևելյան Եվրոպայի, Մերձավոր Արևելքի ու Աֆրիկայի տարածաշրջանի և «Ֆիլիպ Մորիս Ինթերնեյշնլի Դյութի Ֆրի»-ի...
16:29 01/03/2017Այս պահին որևէ մեկն ընտարակաշառք չի կարող տալ, դեռևս քարոզչությունն էլ չի սկսվել. Գալուստ ՍահակյանԱԺ նախագահը նշեց, որ իրենց համար կարևոր է, որ ընտրակաշառքներ չլինեն, ընտրություններն անցնեն շատ լավ:
13:10 22/02/2017Տեսանք որոշակի ընդհանրություններ և որոշեցինք միասին հանդես գալ. Արարատ Զուրաբյան«Այսօր այլ իրողություն է ստեղծված, և եթե զբաղվում ես քաղաքականությամբ պետք է հաշվի առնես դա»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց ՀՀՇ վարչության նախագահ, «Ծառուկյան դաշինք»-ի առաջադրված թեկնածու...
11:42 22/02/2017Վիգեն Սարգսյանը ներկայացրել է, թե որ դեպքում Հայաստանը գործի կդնի «Իսկանդեր» համակարգերը«Իր գաղափարով ու հնարավորություններով այնպիսի զենք է, որ պետք է հովացնի ցանկացած տաք գլուխ որոշումների կայացման առումով»:
11:20 21/02/2017Մայրենի լեզվի միջազգային օրն էՄայրենի լեզվի միջազգային օրը (International Mother Language Day) նշվում է 2000 թվականից սկսած՝
15:08 20/02/2017ՀԱՊԿ-ին Հայաստանի անդամակցությունը գիտակցված է և անհրաժեշտ. Հայաստանի նախագահ«Այն անփոխարինելի է այս տարածաշրջանում կայունությունը պահպանելու համար»:
13:40 18/02/2017ԵԿՄ վարչության նախագահ վերընտրվեց Մանվել ԳրիգորյանըԳեներալ Սեյրան Սարոյանն առաջարկեց գեներալ-լեյտենանտ, ԱԺ պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի թեկնածությունը

13:13 16/03/2013Orinats Yerkir MPs visit Raffi Hovannisian at Liberty Square“In a talk with Raffi Hovannisian, we stressed that the political process does not cause hostility and does not set representatives of different social groups against each other.”
09:24 15/03/2013Today marks World Sleep DayThis year’s theme is “Good Sleep, Healthy Aging,” which draws needed attention to common complaints of sleep disturbance in older adults.
17:47 14/03/2013Humorist Aramais Sahakyan dies aged 76He was being treated at the hematology unit of Kanaker-Zeytun medical center and was transferred to the intensive care unit after his health deteriorated one week ago.
09:37 14/03/2013World marks International Day of Action for RiversIt is a day to educate one another about the threats facing our rivers, and learn about better water and energy solutions.
16:39 13/03/2013Exhibition ‘Kars’ opens at Yeghishe Charents House-Museum (photos)Today marks the 116th birthday of great Armenian poet Yeghishe Charents.
15:06 12/03/2013Bizarre court verdict: French-Armenian guilty of defaming a Turkish denialist!Turning the proposed law on its head, Sirma Oran-Martz, a French citizen of Turkish origin, had filed a lawsuit in France against Laurent Leylekian, a French-Armenian, for defamation of character.
12:32 11/03/2013Raffi Hovannisian to give press conference in Liberty SquareLeader of Heritage party, former presidential candidate Raffi Hovannisian is on hunger strike in Liberty Square, joined by several citizens.
11:59 11/03/2013Nominations start for Yerevan Council of Elders electionsPolitical parties are to submit their candidate lists to the Central Electoral Commission (CEC) until March 21, 18:00.
10:29 11/03/2013Raffi Hovannisian goes on hunger strike"This is not a hunger strike, but rather a struggle against fraud and lies."
15:27 09/03/2013Raffi Hovannisian meets with residents of VardenisFormer presidential candidate, leader of Heritage party Raffi Hovannisian continues his provincial visits.
10:00 09/03/2013Commemoration of Forty Holy Martyrs on March 9The Forty Holy Martyrs martyred in approximately 320 AD were Christians from various towns and cities of Lesser Armenia.
10:15 08/03/2013‘We make a special promise to women in conflict situations: United Nations stands with you’ - Ban Ki-moon"We make a special promise to women in conflict situations: United Nations stands with you."
09:33 08/03/2013International Women's Day marked todayIn some regions, the day lost its political flavor, and became simply an occasion for men to express their love for women in a way somewhat similar to a mixture of Mother's Day and Valentine's Day.
12:24 06/03/2013German Bundestag President highly appreciates service of Armenian peacekeepers in AfghanistanArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian met today, March 6, with visiting German Bundestag President Norbert Lammert.
18:07 05/03/2013Raffi Hovannisian: Obama, Hollande, Putin still have time to reconsider their decisionsThere is still time for Putin, Obama and Hollande, who congratulated Serzh Sargsyan, to reconsider their wrong decisions, Heritage party leader Raffi Hovannisian told today’s rally at Liberty Square,...
14:09 05/03/2013No bids at auction of Foreign Ministry premisesThe auction of the premises of Armenian Foreign Ministry failed because there were no bids to match the starting price, meaning that Tango CJSC of Argentinean-Armenian businessman Eduardo Eurnekian...
13:12 05/03/2013Sparapet Vazgen Sargsyan would have turned 54 todayToday, March 5, marks the birthday of Sparapet Vazgen Sargsyan. He would have turned 54 today. “No one knows the cost of peace than I do, no one wants peace as much as I do… I gave everything I had...
12:32 05/03/2013Armenian Foreign Ministry premises to be auctioned todayThe premises of Armenian Foreign Ministry will be auctioned today, with the starting price being AMD equivalent of USD 51,270,840.
11:08 05/03/2013Lithuanian Foreign Minister to visit ArmeniaDuring the visit, Linas Linkevičius will be received by Armenian President Serzh Sargsyan.
19:04 04/03/2013Constitutional Court to consider Raffi Hovannisian’s appeal within 10 daysDisputing the election results in the Constitutional Court is only the legal aspect of our struggle, Heritage spokesman told reporters after leaving the court.