08:00 01/04/2017Լռության օր էՔաղաքացիները ընտրություն են կատարելու գրանցված 5 կուսակցությունների և կուսակցությունների 4 դաշինքների միջև:
13:00 28/03/2017Աշոտյան. ՀՀԿ-ի դեմ ուղղորդված հակաքարոզչություն է իրականացվում«Ավելի լուրջ հիմքեր կան «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» կազմակերպությանը դիտորդական հավատարմագրից զրկելու, քան ՀՀԿ-ին ընտրարշավից զրկելու համար»:
15:07 24/03/2017Մեր քայլերն ուղղված են լինելու բիզնեսի համար թափանցիկ դաշտի ապահովմանը. վարչապետԿարեն Կարապետյանն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահին։
16:23 22/03/2017Իրական աշխատանքի արդյունքում կարող ենք ունենալ հաջողություններ. Օհանյան«Բայց կամաց-կամաց քայլերը մեզ համար չեն, տարածաշրջանային զարգացումներն այնպիսին են, որ այդ մարտահրավերները, սպառնալիքները չափազանց արագ տեմպերով են գալիս Հայաստան»:
11:19 18/03/2017Հանրապետությունում հնդկացորենի պահանջարկը հասնում է 7 հազար հեկտար արտադրանքի.վարչապետՎարչապետ Կարեն Կարապետյանն աշխատանքային այց է կատարել Գեղարքունիքի մարզ: Կառավարության ղեկավարը նախ եղել է Սևան քաղաքի նոր կառուցվող բժշկական կենտրոնի շինհրապարակում՝ ծանոթացել աշխատանքների ընթացքին:...
15:13 17/03/2017«Հանդուրժող եղեք, ակտիվություն ցուցաբերեք, ինքներդ խոսեք հաջողության մասին». ՀՀ նախագահ«Շատերը չեն ցանկանում հրապարակավ հակադրվել տգետներին, չեն ցանկանում, որովհետև վախենում են, որ «Ֆեյսբուք»-ով, այլ կայքերով կսկսեն խոսել»
14:21 14/03/2017Վարչապետ. Կարծում ենք, որ ներքին բիզնեսում ստվերն ու գերիշխող կարգավիճակները դեռևս գոյություն ունեն«Արտահանվող բիզնեսի շահութաբերությունն ավելի ցածր է, քան ներքինի, թվում է՝ հակառակը պետք է լինի»:
13:52 10/03/2017Ձեր տուն քանդողները գյուղապետերն են. Գագիկ ԾառուկյանԱրագածոտնի մարզի Ծաղկահովիտ գյուղում այսօր տեղի է ունենում «Ծառուկյան» դաշինքի նախընտրական քարոզարշավը: Ծաղկահովիտի բնակիչները նրան դիմավորեցին աղուհացով, ծափողջույններով: Իր ելույթում Գագիկ...
09:21 08/03/2017Մեր համոզումն է, որ Հայաստանի կանայք ունեն դեռևս լիարժեքորեն չբացահայտված մեծ ներուժ. ՀՀ նախագահՆախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել կանանց տոնի առթիվ
12:58 07/03/2017Վարչապետ. «Մտադիր ենք հետևողական աշխատել ԵԱՏՄ ներուժի լիարժեք օգտագործման ուղղությամբ»ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունն այսօր կվերադառնա Երևան:
15:30 06/03/2017Բաբայանը համոզված է, որ Էնֆիաջյանին մոլորության մեջ են գցել«Իրականում, ամեն ինչ առավել քան պարզ է»:
18:18 03/03/2017Վարչապետ. Փորձում ենք կոտրել այն կարծրատիպը, թե Հայաստանում փող աշխատելու տեղ չկա«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտը ռեալ կարող է լինել տնտեսության դրայվերներից մեկը»:
17:24 02/03/2017Տիգրան Մուկուչյան. Եթե մարդիկ ինքնակամ փոխում են իրենց հասցեն, այդ պարագայում անընկալելի է վարույթի հարուցումը«Մարդը գնում է, իր կամքով փոխում է բնակության վայրը: Այդ պայմաններում եթե իրավահարաբերությունները նորմալ գնում են, չեմ կարծում վարույթ հարուցելու խնդիր կա»:
16:39 02/03/2017Նախագահը ընդունել է «Ֆիլիպ Մորիս Ինթերնեյշնլ Մենեջմենթ Էս Էյ» ընկերության պատվիրակությանըՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Ֆիլիպ Մորիս Ինթերնեյշնլ Մենեջմենթ Էս Էյ» ընկերության Արևելյան Եվրոպայի, Մերձավոր Արևելքի ու Աֆրիկայի տարածաշրջանի և «Ֆիլիպ Մորիս Ինթերնեյշնլի Դյութի Ֆրի»-ի...
16:29 01/03/2017Այս պահին որևէ մեկն ընտարակաշառք չի կարող տալ, դեռևս քարոզչությունն էլ չի սկսվել. Գալուստ ՍահակյանԱԺ նախագահը նշեց, որ իրենց համար կարևոր է, որ ընտրակաշառքներ չլինեն, ընտրություններն անցնեն շատ լավ:
13:10 22/02/2017Տեսանք որոշակի ընդհանրություններ և որոշեցինք միասին հանդես գալ. Արարատ Զուրաբյան«Այսօր այլ իրողություն է ստեղծված, և եթե զբաղվում ես քաղաքականությամբ պետք է հաշվի առնես դա»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց ՀՀՇ վարչության նախագահ, «Ծառուկյան դաշինք»-ի առաջադրված թեկնածու...
11:42 22/02/2017Վիգեն Սարգսյանը ներկայացրել է, թե որ դեպքում Հայաստանը գործի կդնի «Իսկանդեր» համակարգերը«Իր գաղափարով ու հնարավորություններով այնպիսի զենք է, որ պետք է հովացնի ցանկացած տաք գլուխ որոշումների կայացման առումով»:
11:20 21/02/2017Մայրենի լեզվի միջազգային օրն էՄայրենի լեզվի միջազգային օրը (International Mother Language Day) նշվում է 2000 թվականից սկսած՝
15:08 20/02/2017ՀԱՊԿ-ին Հայաստանի անդամակցությունը գիտակցված է և անհրաժեշտ. Հայաստանի նախագահ«Այն անփոխարինելի է այս տարածաշրջանում կայունությունը պահպանելու համար»:
13:40 18/02/2017ԵԿՄ վարչության նախագահ վերընտրվեց Մանվել ԳրիգորյանըԳեներալ Սեյրան Սարոյանն առաջարկեց գեներալ-լեյտենանտ, ԱԺ պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի թեկնածությունը

18:55 09/07/2014Смбат Саиян: В Армении произведенные до 1 июля пенсионные отчисления будут возвращеныНа основании заявлений граждан все произведенные с января по июль 2014 года пенсионные отчисления будут возвращены, причем независимо от того, является ли сотрудник в настоящее время обязательным...
15:11 09/07/2014О чем Армении говорить с Турцией? Интервью президента Сержа Саргсяна аргентинским СМИ«Сегодня нам не о чем говорить с Турцией. Мы долгое время вели переговоры вокруг подписания протоколов, однако парламент Турции так и не ратифицировал их».
12:59 09/07/2014Квартал сирийского Алеппо Нор Гюх вновь подвергся обстрелу: ранены армянеАрмянонаселенный район Нор Гюх в городе Алеппо накануне, 8 июля, вновь подвергся обстрелу. Об этом сообщает издание «Гандзасар». Согласно информации, мощные взрывы прогремели возле центра воздушных...
15:45 08/07/2014Армения может связать Аргентину с Таможенным союзом и странами СНГ. Речь президента Сержа Саргсяна«Пришел момент по-новому переосмыслить сотрудничество Армении с латиноамериканскими странами», - отметил президент.
12:43 08/07/2014Дело по факту стрельбы напротив «Вернисажа» в Ереване: взят под стражу еще один участник ЧПВ рамках уголовного дела по факту стрельбы напротив «Вернисажа» в центре Еревана 17 мая с.г. взят под стражу также Валерий Ованнисян. Ему предъявлено обвинение по признакам ч.3 ст.258 УК Армении...
16:43 07/07/2014Галуст Саакян: Геноцид армян должен надлежащим образом быть представлен в учебниках историиСпикер НС Армении выразил надежду, что Госдума соответствующим образом отреагирует на это преступление против человечества и здесь будет организована выставка, посвященная Геноциду армян.
11:14 07/07/2014В Армении в ближайшие дни сохранится дождливая и ветреная погодаВ большинстве областей Армении с 7 по 10 июля в первой половине ночи и в вечерние часы ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных местностях возможен град.
14:30 05/07/2014Правящая партия Армении будет настаивать на пересмотре и снижении тарифов на электроэнергиюПарламентарий подчеркнул, что подорожание тарифов неизбежно, поскольку необходимость в таком изменении была детально изучена и доказана специалистами.
10:17 05/07/2014«Конституция Армении проявила свою жизнеспособность и выявила возможности преодоления вызовов». Послание Сержа СаргсянаПрезидент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание по случаю Дня Конституции. Как передает пресс-служба главы государства, в послании говорится: «Дорогие соотечественники! Поздравляю...
09:06 05/07/20145 июля – День Конституции и государственных символов АрменииСегодня, 5 июля, в Армении отмечается День Конституции и государственных символов – флага, герба и гимна.
16:29 04/07/2014«Дело Люкса Степаняна»: Обвиняемый в убийстве сослуживца Давид Хачатрян приговорен к 17 годам тюрьмы«Этот трагический инцидент причинил мне много боли и страданий. До конца жизни буду испытывать эту боль. И это не только моя боль или боль семей двух моих друзей, но и всего общества. Я уже наказан».
10:37 04/07/2014В Ереване пройдет ряд мероприятий по случаю Дня национальной библиотеки АрменииСегодня в Ереване отмечается День Национальной библиотеки Армении, в связи с чем запланирован ряд мероприятий.
09:25 04/07/2014Сегодня актеру театра и кино Фрунзику Мкртчяну исполнилось бы 84 годаРовно 84 года назад в этот день, 4 июля 1930 года, в армянском городе Ленинакан (ныне Гюмри) родился советский актер театра и кино, театральный режиссер, Народный артист СССР Фрунзик (Фрунзе...
17:09 03/07/2014Президент С. Саргсян: Власти Армении представят скоро большую, важную и дорогостоящую программу в сфере образованияСерж Саргсян принял сегодня участие в торжественной церемонии вручения дипломов выпускникам Армянского государственного педагогического университета имени Хачатура Абовяна.
16:10 03/07/2014Продолжается областной этап публичных обсуждений проекта Концепции конституционных реформ в АрменииПродолжается областной этап публичных обсуждений проекта Концепции конституционных реформ в Армении: сегодня заседание состоялась в городе Арташат.
13:49 03/07/2014Какие изменения произойдут в армяно-турецких отношениях в случае избрания Эрдогана президентом Турции? Ответил А.ЧакрянПри этом эксперт отметил, что избрание Эрдогана президентом Турции будет меньшим из зол для стабильности этой страны.
14:56 02/07/2014КРОУ Армении повысила тарифы на электроэнергию без контраргументов касательно резервных источников. Ответ Роберту Назаряну«Если не будут предприняты меры, то мы будем вынуждены ежегодно повышать тарифы. Государство может предпринять эти меры для смягчения воздействия роста цен», – сказал Микаел Мелкумян.
10:31 02/07/2014На территории Армении в ближайшие дни ожидаются дожди и грозы2-3 июля преимущественно в северных районах Армении, а 4-6 июля в большей части областей ночью и в вечернее время ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных районах возможен град.
13:48 01/07/2014Дома без крыш и поваленные деревья. Синоптики предупреждают жителей Армении о сохранении ветреной погодыСильный ветер, наблюдавшийся накануне, 30 июня, в ряде областей Армении, может повториться 4, 5 и 6 июля.
13:16 01/07/2014«Вы смелые ребята…» КРОУ приняла решение о повышении тарифов на электроэнергию в АрменииР. Назарян призвал прочие вопросы касательно увеличения социального бремени и роста уровня бедности в стране направлять в соответствующие органы.