12:02 04/08/2016Դրական փոփոխությունները դեռևս չեն նշանակում, որ անելիքներ չկան. վարչապետՀՀ կառավարության նիստից առաջ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ամփոփելով 2016 թվականի առաջին կիսամյակի տնտեսական արդյունքները՝ նշեց, որ տարեսկզբին Հայաստանի Հանրապետության առջև ծառացած էին ինչպես...
12:24 03/08/2016Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Եթե քաղաքական գործընթացներով հարցերը չլուծվեն, նոր «Սասնա ծռեր» կծնվենՄեր երկիրը գտնվում է նորագույն պատմության ամենածայրահեղ ճգնաժամում, որը վերաբերում է թե իշխանական համակարգին, թե հասարակությանը, թե պետության հեռանկարին,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց...
11:32 02/08/20162016 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում արձանագրված տնտեսական արդյունքներըՀովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, քննարկվել են 2016 թ. 1-ին կիսամյակի ընթացքում արձանագրված տնտեսական արդյունքներն ու նախանշվել հետագա անելիքները:
11:06 01/08/2016Միջազգային մամուլի առաջին արձագանքները Երևանում ավարտված ճգնաժամի վերաբերյալՄիջազգային առաջատար լրատվական գործակալությունները և ԶԼՄ-ները անդրադարձել են Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանում գտնվող ՀՀ Ոստիկանության ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամների՝...
10:43 30/07/2016Կուսակցությունների արձագանքը՝ Սարի թաղի դեպքերին (լրացվում է)«Ակնհայտ հանցավոր գործելաոճ ենք համարում ոստիկանության բացահայտ թողտվությամբ և աջակցությամբ քաղաքացիական հագուստով անձանց խմբերի սադրիչ և անմարդկային գործողությունները»:
14:03 29/07/2016Արման Թաթոյան. Լրջորեն վտանգվում է Հայաստանում մարդու իրավունքների երաշխավորման ողջ համակարգը՝Հուլիսի 17-ի վաղ առավոտից Երեւանում ծավալվող իրադարձությունները ուղեկցվում են մարդու հիմնարար իրավունքների լուրջ խախտումներով:
13:28 28/07/2016ՀԿ-ներն առաջարկում են ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելԵկել է իրական պահը ցույց տալու, որ Ազգային Ժողովը իրապես ներկայացուցչական մարմին է:
15:55 26/07/2016ՄԻՊ-ի դիրքորոշումը և առաջարկները Երևանում տեղի ունեցող իրադարձությունների կապակցությամբԲռնության ցանկացած դեպք կամ ատելության խոսքի ցանկացած դրսևորում ենթակա է խիստ դատապարտման:
13:13 25/07/2016ԱԱԾ-ն կոչով դիմել է ՊՊԾ գնդում գտնվողներինԶինված խմբի բոլոր անդամներին մեկ անգամ ևս հորդորում ենք դրսևորել ողջամտություն, վայր դնել զենքն ու հանձնվել իշխանություններին:
10:12 25/07/2016Հակառակորդն առավել ինտենսիվ կրակել է Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններով. ԼՂՀ ՊՆ...բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կիրառվել են նաև դիպուկահար հրացաններ /20 կրակոց/:
11:15 23/07/2016Պատանդ ոստիկաններից երկուսն ազատ են արձակվելԲարձրաստիճան մյուս երկու ոստիկանենրը՝ փոխոստիկանապետ Վարդան Եղիազարյանն ու Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանն ազատ կարձակվեն մամուլի կետ ստեղծելուց հետո:
09:27 23/07/2016Հակառակորդի կրակոցներից պայմանագրային զինծառայող է վիրավորվել. ԼՂՀ ՊՆՆրա վիճակը գնահատվում է բավարար:
10:18 21/07/2016Լրագրողների հանդեպ կիրառված բռնության դեպքերն անթույլատրելի են. ՄԻՊԳիշերը Խորենացի փողոցում և հարակից տարածքում տեղի ունեցած բախումների ընթացքում լրագրողների շրջանում կան տուժածներ:
15:05 18/07/2016Պեսկով. «Չի կարելի միակերպ մեկնաբանել Թուրքիայի, Հայաստանի և Ղազախստանի իրադարձությունները»ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը երկուշաբթի անդրադարձել է Թուրքիայում, Հայաստանում և Ղազախստանում տեղի ունեցած զինված բախումներին և հորդորել է միակերպ չմեկնաբանել դրանք և չնույնացնել:...
19:50 17/07/2016Երևանում ստեղծված իրավիճակն իրավապահները մտադիր են հանգուցալուծել բանակցությունների միջոցովՕրվա ամփոփում՝ այս պահով:
13:06 17/07/2016Մեկ ոստիկան զոհվել է, ևս երկուսը՝ վիրավորվել, երկու պատանդ ազատ է արձակվել. ԱԱԾՀՀ իրավապահ մարմիններն ամբողջութամբ վերահսկում են իրավիճակը և ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները հանգուցալուծման հասնելու համար
16:02 16/07/2016Հայաստան-Թուրքիա սահմանին ուժեղացված հսկողություն է իրականացվումՀայտնում է «Արմենպրես»-ը:
13:55 15/07/2016«Ի՞նչ է նշանակում կարգավիճակ տարածքների դիմաց, իմը իմի դիմա՞ց». Լ. Ալավերդյան«Ամենալավ ծրագրիրն էլ, եթե իշխանություններն են առաջարկում, ուղղակի տապալվում են: Ժողովուրդը չի վստահում իր իշխանություններին»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ընդդեմ իրավական կամայականության»...

12:38 07/05/2014Стали известны имена главы и секретаря парламентской фракции РПАНа сегодняшнем заседании парламентской фракции Республиканской партии было принято решение о назначении Ваграма Багдасаряна руководителем фракции, а Гагика Меликяна – секретарем.
11:15 07/05/2014Сегодня станут известны имена главы и секретаря парламентской фракции Республиканской партии АрменииСегодня парламентская фракция Республиканской партии Армении (РПА) созовет заседание, в ходе которого будет решен вопрос о назначении нового руководителя и секретаря фракции.
09:07 07/05/2014Сегодня отмечается День радиоДень 7 мая вошел в историю мировой науки и техники как день рождения радио. Именно в этот день в 1895 году на заседании Русского физико-химического общества российский физик Александр Степанович...
13:25 06/05/2014К. Кочарян: Именно западные финансовые структуры лоббировали вопрос объединения Комитета госдоходов и Минфина АрменииСегодня газета «Айкакан жаманак» написала, что в армянских представительствах Международного валютного фонда и Всемирного банка крайне недовольны…
15:38 05/05/2014Позиции Армении и Ирана по региональным проблемам совпадают. Главы МИД отметили общность интересов двух странАрмения ценит сбалансированную политику Ирана в карабахском вопросе, а Тегеран готов поддерживать усилия по обеспечению стабильности в регионе.
13:30 03/05/2014ВС Азербайджана открыли огонь в направлении села Айгепар в Армении – во время встречи местных жителей с журналистамиСельчане шутили, что они уже привыкли к этому и что ничего необычного в этом нет, а детишки даже называли вид оружия, из которого велась стрельба.
13:16 03/05/2014Потеря 1 балла в рейтинге Freedom House о свободе прессы связана с заявлением о вступлении Армении в Таможенный союз«В целом по части свободы слова фиксируется регресс, но в евразийском регионе вызовы куда более серьезные».
09:08 03/05/2014Сегодня Всемирный день свободы печатиВ 1993 году Генеральная Ассамблея ООН провозгласила 3 мая Всемирным днем свободы печати (World Press Freedom Day).
14:27 02/05/2014Армения взяла тайм-аут и переходит к политике «ни-ни» – ни Таможенный союз, ни ЕС?Секретарь оппозиционной партии «Наследие» С. Сафарян также заявил, что новое правительство не сможет преодолеть груз скопившихся проблем.
13:49 01/05/2014Малому бизнесу Армении нужен лишь малый толчок. Развенчан миф о доминировании крупного бизнесаРынок труда в Армении существенно отличается от других стран и имеет свою специфику. Ситуацию по случаю 1 мая представил глава Союза работодателей Гагик Макарян.
11:16 01/05/2014«The Washington Post»: Белый дом согласился предоставить «Ковер армянских сирот» для выставки«Рад сообщить, что „Ковер армянских сирот” будет выставлен осенью текущего года», - отметил Адам Шифф.
15:54 30/04/2014Дельный разговор по выполнению закона о накопительных пенсиях. Помогли ли работодателям Армении разобраться?Министр труда Артем Асатрян ответил на вопросы депутата от фракции оппозиционного Армянского национального конгресса Никола Пашиняна.
09:08 30/04/2014Сегодня мир отмечает Международный день джазаПервый Международный день джаза (International Jazz Day) прошел в 2012 году. О введении новой даты в календарь Генеральная конференция ЮНЕСКО объявила в ноябре 2011 года. В качестве основной цели...
14:48 29/04/2014Спикером парламента Армении стал представитель правящей партии – Галуст СаакянГ. Саакян, поблагодарив за поддержку, отметил, что чувствует себя крепче и намерен создать такую площадку, в рамках которой будут обсуждаться любые предложения.
09:06 29/04/2014Сегодня мир отмечает Международный день танцаМеждународный (Всемирный) день танца (International (World) Dance Day) отмечается с 1982 года по решению ЮНЕСКО в день рождения французского балетмейстера Жана-Жоржа Новера (Jean-Georges Noverre),...
16:46 28/04/2014Проблема Армении не в модели госуправления… Офис экс-президента Роберта Кочаряна ответил всем и в особенности Грайру Товмасяну«Непонятно, когда прячутся и время от времени что-то там заявляют», – сказал тогда Г. Товмасян, отметив, что времена скрытых действий минули.
10:40 28/04/2014Сегодня станет известно имя нового спикера парламента АрменииНа сегодняшнем заседании Национального Собрания Армении начнется выдвижение кандидатов на пост председателя парламента.
09:09 28/04/2014Сегодня Всемирный день охраны трудаМеждународная организация труда (International Labour Organization, ILO, русск. МОТ) объявила 28 апреля Всемирным днем охраны труда (World Day for Safety and Health at Work) с тем, чтобы привлечь...
15:08 26/04/2014На фоне речи президента Армении… Глава МИД России заявил о ложности интеграционного выбора «либо с нами – либо против нас»«Россия не противопоставляет евразийский и иные интеграционные проекты, в частности, интеграционную работу, которая проводится в Евросоюзе».
13:51 26/04/2014В Армавирской области Армении апрельские заморозки причинили ущерб почти 7000 фермерских хозяйствВ результате заморозков с 31 марта по 2 апреля в Армавирской области Армении был причинен ущерб плодовым садам (абрикосовым, персиковым, сливовым и вишневым) общей площадью в 3962.078 га.