12:02 04/08/2016Դրական փոփոխությունները դեռևս չեն նշանակում, որ անելիքներ չկան. վարչապետՀՀ կառավարության նիստից առաջ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ամփոփելով 2016 թվականի առաջին կիսամյակի տնտեսական արդյունքները՝ նշեց, որ տարեսկզբին Հայաստանի Հանրապետության առջև ծառացած էին ինչպես...
12:24 03/08/2016Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Եթե քաղաքական գործընթացներով հարցերը չլուծվեն, նոր «Սասնա ծռեր» կծնվենՄեր երկիրը գտնվում է նորագույն պատմության ամենածայրահեղ ճգնաժամում, որը վերաբերում է թե իշխանական համակարգին, թե հասարակությանը, թե պետության հեռանկարին,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց...
11:32 02/08/20162016 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում արձանագրված տնտեսական արդյունքներըՀովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, քննարկվել են 2016 թ. 1-ին կիսամյակի ընթացքում արձանագրված տնտեսական արդյունքներն ու նախանշվել հետագա անելիքները:
11:06 01/08/2016Միջազգային մամուլի առաջին արձագանքները Երևանում ավարտված ճգնաժամի վերաբերյալՄիջազգային առաջատար լրատվական գործակալությունները և ԶԼՄ-ները անդրադարձել են Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանում գտնվող ՀՀ Ոստիկանության ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամների՝...
10:43 30/07/2016Կուսակցությունների արձագանքը՝ Սարի թաղի դեպքերին (լրացվում է)«Ակնհայտ հանցավոր գործելաոճ ենք համարում ոստիկանության բացահայտ թողտվությամբ և աջակցությամբ քաղաքացիական հագուստով անձանց խմբերի սադրիչ և անմարդկային գործողությունները»:
14:03 29/07/2016Արման Թաթոյան. Լրջորեն վտանգվում է Հայաստանում մարդու իրավունքների երաշխավորման ողջ համակարգը՝Հուլիսի 17-ի վաղ առավոտից Երեւանում ծավալվող իրադարձությունները ուղեկցվում են մարդու հիմնարար իրավունքների լուրջ խախտումներով:
13:28 28/07/2016ՀԿ-ներն առաջարկում են ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելԵկել է իրական պահը ցույց տալու, որ Ազգային Ժողովը իրապես ներկայացուցչական մարմին է:
15:55 26/07/2016ՄԻՊ-ի դիրքորոշումը և առաջարկները Երևանում տեղի ունեցող իրադարձությունների կապակցությամբԲռնության ցանկացած դեպք կամ ատելության խոսքի ցանկացած դրսևորում ենթակա է խիստ դատապարտման:
13:13 25/07/2016ԱԱԾ-ն կոչով դիմել է ՊՊԾ գնդում գտնվողներինԶինված խմբի բոլոր անդամներին մեկ անգամ ևս հորդորում ենք դրսևորել ողջամտություն, վայր դնել զենքն ու հանձնվել իշխանություններին:
10:12 25/07/2016Հակառակորդն առավել ինտենսիվ կրակել է Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններով. ԼՂՀ ՊՆ...բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կիրառվել են նաև դիպուկահար հրացաններ /20 կրակոց/:
11:15 23/07/2016Պատանդ ոստիկաններից երկուսն ազատ են արձակվելԲարձրաստիճան մյուս երկու ոստիկանենրը՝ փոխոստիկանապետ Վարդան Եղիազարյանն ու Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանն ազատ կարձակվեն մամուլի կետ ստեղծելուց հետո:
09:27 23/07/2016Հակառակորդի կրակոցներից պայմանագրային զինծառայող է վիրավորվել. ԼՂՀ ՊՆՆրա վիճակը գնահատվում է բավարար:
10:18 21/07/2016Լրագրողների հանդեպ կիրառված բռնության դեպքերն անթույլատրելի են. ՄԻՊԳիշերը Խորենացի փողոցում և հարակից տարածքում տեղի ունեցած բախումների ընթացքում լրագրողների շրջանում կան տուժածներ:
15:05 18/07/2016Պեսկով. «Չի կարելի միակերպ մեկնաբանել Թուրքիայի, Հայաստանի և Ղազախստանի իրադարձությունները»ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը երկուշաբթի անդրադարձել է Թուրքիայում, Հայաստանում և Ղազախստանում տեղի ունեցած զինված բախումներին և հորդորել է միակերպ չմեկնաբանել դրանք և չնույնացնել:...
19:50 17/07/2016Երևանում ստեղծված իրավիճակն իրավապահները մտադիր են հանգուցալուծել բանակցությունների միջոցովՕրվա ամփոփում՝ այս պահով:
13:06 17/07/2016Մեկ ոստիկան զոհվել է, ևս երկուսը՝ վիրավորվել, երկու պատանդ ազատ է արձակվել. ԱԱԾՀՀ իրավապահ մարմիններն ամբողջութամբ վերահսկում են իրավիճակը և ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները հանգուցալուծման հասնելու համար
16:02 16/07/2016Հայաստան-Թուրքիա սահմանին ուժեղացված հսկողություն է իրականացվումՀայտնում է «Արմենպրես»-ը:
13:55 15/07/2016«Ի՞նչ է նշանակում կարգավիճակ տարածքների դիմաց, իմը իմի դիմա՞ց». Լ. Ալավերդյան«Ամենալավ ծրագրիրն էլ, եթե իշխանություններն են առաջարկում, ուղղակի տապալվում են: Ժողովուրդը չի վստահում իր իշխանություններին»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ընդդեմ իրավական կամայականության»...

17:43 11/12/2012David Babayan: Axe-murderer Safarov’s case made year 2012 one of most unsuccessful years for Karabakh settlement"Despite the international community’s calls for Azerbaijan to revise its position, Azerbaijan keeps its fascist policy and is not ready for a compromise."
15:05 11/12/2012President Sargsyan bids farewell to famous Armenian singer Flora MartirosyanPresident Serzh Sargsyan and Mrs Rita Sargsyan, along with members of her family, relatives and admirers of her art, bade farewell to famous Armenian singer Flora Martirosyan today at Aram...
09:30 10/12/2012Today is Human Rights DayHuman Rights Day on 10 December recognizes the work of human rights defenders worldwide who act to end discrimination.
11:59 08/12/2012Armenian presidential elections set for February 18According to the electoral law of Armenia, presidential elections are held fifty days prior to the expiration of the President’s term of office.
17:16 07/12/2012Gyumri pays tribute to 1988 earthquake victimsArmenia marks the 24th anniversary of the 1988 Spitak earthquake today, December 7. Many officials, clergymen, servicemen and ordinary citizens laid flowers at the monument to earthquake victims at...
11:55 07/12/2012Armenia commemorates 24th anniversary of Spitak earthquakeAccording to official data, the quake killed 25,000 people and left 514, 000 homeless.
09:41 07/12/2012Today is International Civil Aviation DayInternational Civil Aviation Day is observed to raise awareness of the importance of international civil aviation and the role that ICAO plays in international air transport.
11:58 06/12/2012Armenian ambassador to UK Karine Kazinian dies aged 57Armenian Foreign Ministry spokesman Tigran Balayan confirmed this information to Panorama.am.
13:25 05/12/2012OSCE mission monitors contact line in Hadrut directionNo violations of the cease-fire regime were registered.
17:36 04/12/2012Serzh Sargsyan is the only candidate who has chance of winning, says former MP"Candidates who would be equal to Serzh Sargsyan should have participated in Karabakh war and need to have past way."
09:51 03/12/2012Today is International Day of People with DisabilityThe observance of the Day aims to promote an understanding of disability issues and mobilize support for the dignity, rights and well-being of persons with disabilities.
09:47 01/12/2012Today is World AIDS DayTo date around 65 million people have been infected with HIV and AIDS has killed more than 25 million people since it was first recognized in 1981.
12:28 30/11/2012European Commission President to visit ArmeniaJosé Manuel Barroso is scheduled to meet with Armenian President Serzh Sargsyan, Parliament Speaker Hovik Abrahamyan and Prime Minister Tigran Sargsyan.
17:03 29/11/2012Serzh Sargsyan: Cooperation between Armenia and Turkmenistan has bigger development potential"Turkmenistan’s President offered to hold a big business forum in Turkmenistan next year to give a good impetus to our bilateral relations,” said the Armenian President.
12:49 29/11/2012Turkmenistan’s President to pay official visit to ArmeniaAs part of his visit to Armenia, Gurbanguly Berdimuhamedov will meet President of Armenia Serzh Sargsyan, Speaker of the National Assembly Hovik Abrahamyan, Prime Minister Tigran Sargsyan.
13:41 28/11/2012Baku violates agreement with OSCEThe Azerbaijani side did not lead the OSCE mission to its front-line, as a result of which it was conducted from a farther distance.
15:35 27/11/2012Lebanese President gives official dinner in honor of President Serzh Sargsyan and Mrs. Rita SargsyanIn honor of President Serzh Sargsyan and Mrs. Rita Sargsyan, who are in the Republic of Lebanon on an official visit, the President of Lebanon Michel Suleiman last night gave an official dinner,...
13:31 27/11/2012President Sargsyan meets Lebanese President Michel Suleiman"We are deeply concerned with the situation in Syria and with the fate of the Armenians living there," said Serzh Sargsyan.
11:29 26/11/201216 Days of Activism Against Gender Violence Campaign launches in ArmeniaA march with participation of activists and members of NGOs took place in Yerevan on Sunday marking the launch of the campaign.