14:09 18/06/2016Գերմանացի պատմաբանները կարևորել են Գերմանիայի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումըՍտամբուլի հայկական «Ակոս» պարբերականը հրապարակել է Der Spiegel պարբերականի նախկին գլխավոր խմբագիր, գերմանացի պատմաբան Վոլֆգանգ Գուստի և Նյու Յորքի քաղաքային համալսարանի գերմանացի պատմաբան Էրիկ Վայցի...
15:52 17/06/2016Ընտրական օրենսգրքի նոր տարբերակը ավելի որակյալ է. Շարմազանով«Եվ իշխանության մեջ, և ընդդիմության մեջ կային շատ մարդիկ, ովքեր չէին տեսնում կոնսենսուսի հնարավորություն»
12:40 16/06/2016ՀՀ և ԼՂՀ ՄԻՊ հայտարարությունը՝ Ա. Առաքելյանի վարորդական վկայականը Ադրբեջանում հայտնաբերելու մասին«Ադրբեջանական կողմը պարտավոր է ապահովել նշված փաստաթղթի վերադարձնելը փոխգնդապետ Առաքելյանի ընտանիքին»:
13:21 13/06/2016ՀՕՊ համաձայնագրի ընդունման համար ժամկետներ չկան. Իշխանական պատգամավորՀայաստանի և Ռուսաստանի միջև ռազմական ոլորտին վերաբերող համաձայնագրի ընդունման համար չկան ժամկետներ: Այդ մասին այսօր հայտարարեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը: Հիշեցնենք՝...
12:54 11/06/2016Մարիա Զախարովայի՝ Նժդեհի արձանի մասին անդրադարձին հետևել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակի պատասխանըԶախարովա. «Մեզ համար անհասկանալի է, ինչու է այդ արձանը տեղադրվել»:
13:06 10/06/2016Բյուջեն վերանայելու անհրաժեշտություն լինելու դեպքում կառավարությունը հանդես կգա առաջարկով. Վահրամ ԲաղդասարյանՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը դրա անհրաժեշտությունը առայժմ չի տեսնում:
14:07 09/06/2016Հայաստանի օդային տարածքը Ռուսաստանին հանձնելու խնդիր չկա. ՔոչարյանՀայաստանի հրամանատարությունը միշտ մնում է Հայաստանի ձեռքում. Շավարշ Քոչարյանը՝ ՀՕՊ համակարգի ստեղծման մասին
14:46 08/06/2016Սերժ Սարգսյան. Հայոց Ցեղասպանության ճանաչման գործընթացը հնարավոր չէ կասեցնելԳերմանիայի Բունդեսթագի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման պատմական որոշումը եկավ կրկին փաստելու դա:
13:29 07/06/2016Սերժ Սարգսյան. Մեր բանակցությունները Հայաստան-ԵՄ նոր համապարփակ իրավական փաստաթղթի շուրջ ընթանում են հաջողությամբՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակություն:
11:27 06/06/2016Ալի Լարիջանի. Ղարաբաղյան հիմնախնդրի լուծման ճանապարհը դիվանագիտությունն էԻրան-Հայաստան հարաբերությունները վերջին տարիներին ընդլայնվել են,-իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Իրանի Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանին: Համաձայն հաղորդագրության՝ ՀՀ ԱԳ...
12:47 04/06/2016Կալանավորված գեներալ-մայորը տեղափոխվել է հիվանդանոցՄելսիկ Չիլինգարյանը սրտի հետ կապված լուրջ խնդիրներ ունի
14:13 03/06/2016Տեր Շահե. Հռոմի Պապի հայտարարության և Գերմանիայի քայլի միջև ինչ-որ կապեր կարելի է տեսնել«Ֆրանցիսկոս Պապի քայլն ինչ-որ իմաստով պատգամ էր Եվրոպային՝ ի վերջո առերեսվելու իրականության հետ, որ տեղի է ունեցել Ցեղասպանություն»:
15:04 02/06/2016Հայաստանը ողջունում է Բունդեսթագի կողմից հայերի ցեղասպանության վերաբերյալ բանաձևի ընդունումը. ՀՀ ԱԳ նախարարՀայտարարություն
13:21 01/06/2016Մարտակերտում հրետակոծությունների հետևանքով ավերված տների վերականգնման աշխատանքներն ավարտական փուլում ենՄարտակերտում ապրիլյան պատերազմի հետևանքով ամբողջությամբ վնասված տների վերականգնման աշխատանքներն ավարտական փուլում են: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Մարտակերտի քաղաքապետ Միշա...
15:37 31/05/2016ՀՀ Նախագահ. Ադրբեջանի կողմից իրադրության լարումը ԵԱՏՄ տարածաշրջանի անվտանգության համար լուրջ մարտահրավեր դարձավ«Վտանգն ակնհայտ է»:
11:55 30/05/2016Ա. Իսկանդարյան. 2016թ-ի էսկալացիան իր վրա կրում է 2015 թ-ի բավական լուրջ սրացման հետևանքըԱրտաքին քաղաքական տարին, ըստ քաղաքագետի, ավարտվեց դեկտեմբերի 7-ին...
17:19 28/05/2016Գարեգին Նժդեհի արձանի քանդակագործ. Քննադատությունն ինձ չի վախեցնումՀանդիսավոր կերպով բացվեց պետական ու ռազմական գործիչ Գարեգին Նժդեհի արձանը:
11:16 28/05/2016Սերժ Սարգսյան. Նոր Սարդարապատ չի լինելու...որովհետև մեծ հաշվով դա հուսահատական պատերազմ էր:
10:04 26/05/2016ԱԳ նախարար. ԵՄ հետ հարաբերություններում մենք հասել ենք հերթական պատասխանատու և կարևոր հանգրվանինՀայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթ է ունեցել ԵԺԿ 40-ամյակին նվիրված միջոցառմանը:
18:04 25/05/2016Ջղայնանում էի, որ նախարարությունում ցերեկը լույսը վառ էին թողում. Սերգո Կարապետյան«2011 թվականից, երբ ես սկսել եմ աշխատել, մեզ մոտ ծախսերը կտրուկ նվազել են», -այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը` պատասխանելով կոռուպցիայի...

09:08 17/04/201417 апреля –Всемирный день гемофилииЕжегодно 17 апреля многие страны присоединяются к акции Всемирной федерации гемофилии и отмечают Всемирный день гемофилии (World Hemophilia Day).
17:19 16/04/2014Турция угрожает Сенату США в связи с резолюцией о Геноциде армянАхмет Давутоглу заявил, что Турция будет внимательно следить за развитием событий вокруг принятой Комитетом по внешним отношениям Сената США резолюции о Геноциде армян в Османской империи 1915 года.
19:32 15/04/2014Какие задачи придется решать новому правительству Армении? Комментируют политологи«Если даже у общественности не будет позитивных ожиданий, этот шаг в определенной степени снизит напряженность».
14:06 15/04/2014У нового премьера Армении О. Абраамяна есть качества кризисного менеджера, а экс-глава Кабмина Т. Саркисян не просто «оступился»«У него есть качества кризисного менеджера. Все мы видели, к чему привело цитирование академических текстов и лекций. Нужен человек с жизненным опытом».
11:41 15/04/2014Азербайджанская сторона подвергла интенсивному обстрелу приграничные села Армении: повреждены детский сад и газопроводВС Азербайджана открыли интенсивный огонь в направлении приграничных сел Тавушской области Армении, в том числе и села Неркин Кармирахпюр.
15:15 14/04/2014Новый премьер Армении Овик Абраамян будет сотрудничать со всеми парламентскими силамиПри этом он добавил, что бывший премьер-министр Армении Тигран Саркисян «не жалел усилий и сделал все».
16:23 13/04/2014Тигран Саркисян перейдет на дипломатическую работуБывший премьер-министр Армении Тигран Саркисян перейдет на дипломатическую работу, заявил пресс-секретарь правящей Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов.
15:20 12/04/2014Гражданская инициатива «Я против» намерена вразумить «не столь уж разумных» членов правительства Армении«Поспешите, господа, настала пора понять, что воля народа – это закон. Нужно считаться с народом».
09:08 12/04/2014Сегодня Всемирный день авиации и космонавтики12 апреля весь мир отмечает День авиации и космонавтики (Space Probe Day). Именно в этот день 1961 года гражданин Советского Союза, старший лейтенант Ю. А. Гагарин на космическом корабле «Восток»...
17:51 11/04/2014На фоне нового соглашения Турции и Азербайджана Армения и Россия скоро еще более укрепят военно-политическое сотрудничествоВоенный эксперт также заявил, что в числе проданного Азербайджану вооружения можно отметить как современные, практичные виды оружия, так и такую военную технику, которая себя не оправдала.
11:15 11/04/2014Турция обеспокоена: Комитет по внешним отношениям Сената США принял резолюцию о Геноциде армян«Резолюция была принята соотношением голосов 12-„за” и 5-„против”».
15:51 10/04/2014Гражданин Армении Арсен Ходжоян возвращен из азербайджанского плена на родину«Чуть ранее азербайджанская сторона передала Арсена Ходжояна армянской стороне. В настоящее время его перевозят в больницу города Иджеван для медосмотра»,– об этом на своей странице в Facebook...
15:16 10/04/2014Президент Армении Серж Саргсян больше не будет баллотироваться на пост главы государства и не намерен когда-либо идти в премьеры«Для нашей страны, хотя бы на данном этапе развития, действующая модель правления является наиболее приемлемой».
11:55 10/04/2014В Азербайджане заявляют, что сегодня находящийся в плену гражданин Армении Арсен Ходжоян будет возвращен на родинуСегодня ожидается передача Армении пересекшего линию соприкосновения войск гражданина Армении, заявил секретарь Госкомиссии Азербайджана по делам военнопленных, заложников и пропавших без вести Шахин...
14:54 09/04/2014Возобновление войны приведет к еще более серьезным проблемам для Азербайджана. Прогнозы экспертов«Война завершилась, и настало время, чтобы мировое сообщество признало независимость НКР, поскольку иного решения и варианта нет».
11:14 09/04/2014Европейский институт омбудсмена выступил с заявлением по ситуации в армянонаселенном сирийском КесабеЕвропейский институт омбудсмена, членами которого являются сотни омбудсменов и правозащитников со всей Европы, откликнулся на послание омбудсмена Армении Карена Андреасяна по вопросу армян Кесаба.
16:00 08/04/2014Армия обороны НКР пресекла очередную диверсию ВС Азербайджана: противник понес потери 3 убитыми и 6 раненымиСогласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, 7 апреля, около 22:30 по ереванскому времени, на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в юго-восточном...
15:28 08/04/2014Отставка Т. Саркисяна с поста премьера может быть связана с процессом вступления Армении в Таможенный союз. Интервью с Э. Лернер«Такое положение дел дает руководству Армении прекрасные рычаги и дополнительные аргументы при переговорах о вступлении».
14:57 08/04/2014Армения и Туркменистан активизируют сотрудничество в международной сфере. Переговоры президентов С.Саргсяна и Г.БердымухамедоваПрезидент С. Саргсян, поблагодарив за теплый прием, пригласил главу Туркменистана совершить официальный визит в Армению.
09:06 08/04/2014Сегодня Международный день цыганМеждународный день цыган (International Roma (Gypsy) Day) был учрежден на первом Всемирном цыганском конгрессе, состоявшемся в Лондоне 8 апреля 1971 года и собравшем представителей из 30 стран.