14:09 18/06/2016Գերմանացի պատմաբանները կարևորել են Գերմանիայի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչումըՍտամբուլի հայկական «Ակոս» պարբերականը հրապարակել է Der Spiegel պարբերականի նախկին գլխավոր խմբագիր, գերմանացի պատմաբան Վոլֆգանգ Գուստի և Նյու Յորքի քաղաքային համալսարանի գերմանացի պատմաբան Էրիկ Վայցի...
15:52 17/06/2016Ընտրական օրենսգրքի նոր տարբերակը ավելի որակյալ է. Շարմազանով«Եվ իշխանության մեջ, և ընդդիմության մեջ կային շատ մարդիկ, ովքեր չէին տեսնում կոնսենսուսի հնարավորություն»
12:40 16/06/2016ՀՀ և ԼՂՀ ՄԻՊ հայտարարությունը՝ Ա. Առաքելյանի վարորդական վկայականը Ադրբեջանում հայտնաբերելու մասին«Ադրբեջանական կողմը պարտավոր է ապահովել նշված փաստաթղթի վերադարձնելը փոխգնդապետ Առաքելյանի ընտանիքին»:
13:21 13/06/2016ՀՕՊ համաձայնագրի ընդունման համար ժամկետներ չկան. Իշխանական պատգամավորՀայաստանի և Ռուսաստանի միջև ռազմական ոլորտին վերաբերող համաձայնագրի ընդունման համար չկան ժամկետներ: Այդ մասին այսօր հայտարարեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը: Հիշեցնենք՝...
12:54 11/06/2016Մարիա Զախարովայի՝ Նժդեհի արձանի մասին անդրադարձին հետևել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակի պատասխանըԶախարովա. «Մեզ համար անհասկանալի է, ինչու է այդ արձանը տեղադրվել»:
13:06 10/06/2016Բյուջեն վերանայելու անհրաժեշտություն լինելու դեպքում կառավարությունը հանդես կգա առաջարկով. Վահրամ ԲաղդասարյանՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը դրա անհրաժեշտությունը առայժմ չի տեսնում:
14:07 09/06/2016Հայաստանի օդային տարածքը Ռուսաստանին հանձնելու խնդիր չկա. ՔոչարյանՀայաստանի հրամանատարությունը միշտ մնում է Հայաստանի ձեռքում. Շավարշ Քոչարյանը՝ ՀՕՊ համակարգի ստեղծման մասին
14:46 08/06/2016Սերժ Սարգսյան. Հայոց Ցեղասպանության ճանաչման գործընթացը հնարավոր չէ կասեցնելԳերմանիայի Բունդեսթագի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման պատմական որոշումը եկավ կրկին փաստելու դա:
13:29 07/06/2016Սերժ Սարգսյան. Մեր բանակցությունները Հայաստան-ԵՄ նոր համապարփակ իրավական փաստաթղթի շուրջ ընթանում են հաջողությամբՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակություն:
11:27 06/06/2016Ալի Լարիջանի. Ղարաբաղյան հիմնախնդրի լուծման ճանապարհը դիվանագիտությունն էԻրան-Հայաստան հարաբերությունները վերջին տարիներին ընդլայնվել են,-իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Իրանի Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանին: Համաձայն հաղորդագրության՝ ՀՀ ԱԳ...
12:47 04/06/2016Կալանավորված գեներալ-մայորը տեղափոխվել է հիվանդանոցՄելսիկ Չիլինգարյանը սրտի հետ կապված լուրջ խնդիրներ ունի
14:13 03/06/2016Տեր Շահե. Հռոմի Պապի հայտարարության և Գերմանիայի քայլի միջև ինչ-որ կապեր կարելի է տեսնել«Ֆրանցիսկոս Պապի քայլն ինչ-որ իմաստով պատգամ էր Եվրոպային՝ ի վերջո առերեսվելու իրականության հետ, որ տեղի է ունեցել Ցեղասպանություն»:
15:04 02/06/2016Հայաստանը ողջունում է Բունդեսթագի կողմից հայերի ցեղասպանության վերաբերյալ բանաձևի ընդունումը. ՀՀ ԱԳ նախարարՀայտարարություն
13:21 01/06/2016Մարտակերտում հրետակոծությունների հետևանքով ավերված տների վերականգնման աշխատանքներն ավարտական փուլում ենՄարտակերտում ապրիլյան պատերազմի հետևանքով ամբողջությամբ վնասված տների վերականգնման աշխատանքներն ավարտական փուլում են: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Մարտակերտի քաղաքապետ Միշա...
15:37 31/05/2016ՀՀ Նախագահ. Ադրբեջանի կողմից իրադրության լարումը ԵԱՏՄ տարածաշրջանի անվտանգության համար լուրջ մարտահրավեր դարձավ«Վտանգն ակնհայտ է»:
11:55 30/05/2016Ա. Իսկանդարյան. 2016թ-ի էսկալացիան իր վրա կրում է 2015 թ-ի բավական լուրջ սրացման հետևանքըԱրտաքին քաղաքական տարին, ըստ քաղաքագետի, ավարտվեց դեկտեմբերի 7-ին...
17:19 28/05/2016Գարեգին Նժդեհի արձանի քանդակագործ. Քննադատությունն ինձ չի վախեցնումՀանդիսավոր կերպով բացվեց պետական ու ռազմական գործիչ Գարեգին Նժդեհի արձանը:
11:16 28/05/2016Սերժ Սարգսյան. Նոր Սարդարապատ չի լինելու...որովհետև մեծ հաշվով դա հուսահատական պատերազմ էր:
10:04 26/05/2016ԱԳ նախարար. ԵՄ հետ հարաբերություններում մենք հասել ենք հերթական պատասխանատու և կարևոր հանգրվանինՀայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ելույթ է ունեցել ԵԺԿ 40-ամյակին նվիրված միջոցառմանը:
18:04 25/05/2016Ջղայնանում էի, որ նախարարությունում ցերեկը լույսը վառ էին թողում. Սերգո Կարապետյան«2011 թվականից, երբ ես սկսել եմ աշխատել, մեզ մոտ ծախսերը կտրուկ նվազել են», -այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը` պատասխանելով կոռուպցիայի...

13:49 12/11/2012Serzh Sargsyan arrives for official visit to FrancePresident Serzh Sargsyan left for an official visit to France Sunday evening. An official welcome ceremony for Armenian President took place at Paris Orly International Airport. As part of a...
13:02 12/11/2012Armenian parliament building to be adapted for disabled accessNA speaker’s spokesperson had told Panorama.am that Hovik Abrahamyan ordered the NA staff to build inclined planes in the parliament.
16:30 10/11/2012Sharmazanov: Hasanov’s statement reminds of Krylov's fable Elephant and Pug"The authoritarian leaders of this country are so dizzy with Baku’s petrodollars that they think they have the right to present an ultimatum to the OSCE Minsk Group Co-Chair countries."
11:47 10/11/2012Today is World Science Day for Peace and Development"In order to succeed, we must train today the researchers of tomorrow in greater numbers," the UNESCO Director-General said in her massage for the occasion.
18:49 09/11/2012Expert: Sooner or later, Azerbaijan will have to accept Artsakh’s self-determination“We cannot cede part of our territory for the sake of something unknown and thus contribute to the strengthening of the enemy’s claims."
14:53 08/11/2012Foundation laying ceremony held for Meghri HPPThe construction project of Meghri-Gharachilar HPP cascade is implemented with the efforts of Armenian-Iranian intergovernmental commission which worked on the project for one year.
13:39 08/11/2012Health Ministry: Epidemiological situation in Ijevan under controlNo cases of infection with anthrax among people have been recorded there.
12:21 08/11/2012Another Armenian Syria-bound plane grounded by TurkeyThe cargo plane was searched in the eastern Turkish city of Erzurum in a previously agreed step.
17:06 07/11/2012President Sargsyan congratulates Obama on reelection"I am also greatly pleased that with your reelection we will be able to continue to develop and deepen the Armenian-American relations."
16:02 06/11/2012Hovhannes Sahakyan: Opposition unlikely to nominate common presidential candidate“HAK and Aram Manukyan once had a large political capital, but they lost it," said RPA parliamentary faction secretary.
19:04 05/11/2012Baku’s military adventure will lead to NKR’s recognition not only by Armenia but also internationally"The international community in fact sends a “message” to Azerbaijan that the “status quo” will not work for Azerbaijan," said Artak Apitonyan.
11:43 05/11/2012One Armenian killed, another abducted in SyriaMore than 3 dozen Armenians have been killed in the Syrian conflict.
12:17 03/11/2012Today is Men's World DayDue to the male propensity for violence author George Kindel proposed that Men's World Day not be conceived as a day to celebrate men but rather a day of introspection and self-criticism.
15:00 02/11/2012One Armenian killed by sniper fire in AleppoHe was identified as George Kabanjian, 32.
09:27 01/11/2012Europe's oldest prehistoric town unearthed in BulgariaThe walled fortified settlement, near the modern town of Provadia, is thought to have been an important centre for salt production.
15:00 31/10/2012Preliminary results of Census 2011: 2 871 771 people live in ArmeniaThe permanent population of Armenia is 3 018 854.
13:57 31/10/2012Czech Senate president: Czech businessmen willing to make investments in ArmeniaArmenian National Assembly speaker Hovik Abrahamyan and Czech Senate president Milan Štěch discussed Armenian-Turkish relations, Karabakh issue and the situation in Syria during a meeting in Prague.
14:29 30/10/20127 Armenians abducted from bus en route from Beirut to AleppoThe abductors are said to demand handover of their companions-in-arms that had been detained and threaten to kill the 10 captives if the rebels are not handed back within 3 days.
19:15 29/10/2012Foundation laying ceremony of joint Armenian-Iranian HPP over Arax River on Nov.18Armenia and Iran intend to build a joint HPP with 260 MW capacity, one part of which will be on the Iranian territory (Ghare Chiler) and the other one in Armenia (Meghri).
16:12 29/10/2012U.S. Secretary of the Navy Ray Mabus visits ArmeniaThe Secretary of the Navy of the United States of America, Ray Mabus, met with Armenian Minister of Defense Seyran Ohanian in Yerevan today.