12:26 24/05/2016Մեր նպատակը մեր աշխատանքը վերաիմաստավորելն է. Դավիթ ՀարությունյանԱյսօր Ազգային ժողովում 2015 թվականի բյուջեի կատարողականի քննարկման ժամանակ ԱԺ պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանը կառավարության աշխատակազմիղ ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանից հետաքրքրվեց, թե ինչ...
11:17 21/05/2016Ուժեղ պետությունը պետք է ունենա ուժեղ բանակ. Սերժ ՍարգսյանՆախագահ Սերժ Սարգսյանի ուղերձ է հղել Հայկական քաղաքական կուսակցությունների երկրորդ համաժողովի մասնակիցներին: Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից...
14:24 20/05/2016Սերժ Սարգսյան. Ամենակարևոր հարցը խոչընդոտների վերացումն էՀՀ նախագահն ընդունել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի անդամներին:
14:06 18/05/2016Նալբանդյան. Հուսով ենք, որ այս անգամ Ադրբեջանը չի խորտակի համանախագահ երկրների հույսերը«Մինչ այսօր Ադրբեջանը շարունակաբար խափանել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների նման առաջարկությունները»:
12:19 17/05/2016Ընտրական օրենսգիրքը ԱԺ-ում ընդունվեց նաև 2-րդ ընթերցմամբԸնտրական օրենսգիքի նախագիծը երրորդ ընթերցմամբ և վերջնականապես պետք է ընդունվի մինչև հունիսի 1-ը
13:44 16/05/2016Արցախը ճանաչելու մասին օրինագիծը դուրս մնաց ԱԺ օրակարգից«Այս օրինագիծը եթե դրվի այսօր քվեարկության կլինի ամենամեծ հարվածը մեր երկրին, հաշվի առնելով այն, որ այսօր Վիեննայում սպասվում է Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը»
11:00 14/05/2016ՀՀ ՊՆ. Ադրբեջանական կողմը դիտավորյալ սրում է իրավիճակըՀակառակորդը շփման գծի հրետակոծությունը և իրադրությունն ապակայունացնելու իր քայլերը բարդել է ղարաբաղյան կողմի վրա:
12:17 13/05/2016Ընտրացուցակների հրապարակման հետ կապված իշխանությունը ԸՕ-ում նոր փոփոխություններ է առաջարկումԸՕ նախագիծը դարձյալ քննարկում են ԱԺ-ում
17:22 12/05/2016ԵԽԽՎ համազեկուցողները հայ զինծառայողի գլխատման փաստը պատրաստվում են ներկայացնել ԵԽՀայկական կողմի դիրքորոշումը հստակ է՝ ԼՂ հակամարտությունը պետք է լուծվի ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների շրջանակում՝ բացառապես խաղաղ բանակցությունների արդյունքում: Նշել է ՀՀ վարչապետ Հովիկ...
11:25 11/05/2016«Հրազդան-ցեմենտ» ընկերությանը վերաբերող չարչրկված նախագիծն ընդունվեցԱյս օրինագծի քվեարկությունը ԱԺ նախորդ քառօրյա նիստում տապալվել էր, ինչը մեծ իրարանցում էր առաջացրել ՀՀԿ վերնախավում
14:11 10/05/2016Առանց կանխավճարի բնակարան գնելու մասին ծրագիրը ներկայացվել է կառավարությունՀայաստանի ժողովրդագրկան իրավիճակի բարելավման 2016-2018 թթ. ազգային ծրագիրը ներկայացվել է կառավարություն: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում տեղեկացրեց Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի...
13:06 09/05/2016Սերժ Սարգսյան. Որևէ մեկին թույլ չենք տա վերաշարադրելու պատմությունը«Ուզում եմ մի բանում էլ վստահ լինեք»:
09:43 06/05/2016Եթե աշխարհի բոլոր ազգերն առաջնորդվեին «նեղացածություններով», ապա դաշնակից պետություններ չէին լինի. «Առավոտ»«Առավոտ»-ի խմբագիր Արամ Աբրահամյանը գրել է. «Վերջերս Ֆեյսբուքում մի քննարկման ժամանակ բազմաթիվ օգտատերերի մեկնաբանություններից ես հասկացա, որ մենք՝ հայերս, պարտավոր ենք հակասեմիթ (հակահրեա) լինել,...
12:35 04/05/2016Մեր հաջողության գրավականը բարձր տեխնոլոգիաներն են. Արծվիկ ՄինասյանԵրևանում այսօր մենկարկեց «Չորրորդ ինդուստրիալ հեղափոխություն՝ ուղի դեպի արդյունավետ և ինովացիոն կառավարում» խորագրով համաժողովը, որի նպատակն է ներկայացնել բարձր տեխնոլոգիաների և նորարարական...
11:44 03/05/2016Քաղաքացիական լրագրության տեսանկյունից Հայաստանը գնահատվում է որպես ազատ երկիր. Ս. ՄարտիրոսյանՄամուլի ազատությունը գնահատող հասարակական կազմակերպությունների հայացքով՝ Հայաստանը ոչ ազատ կամ կիսաազատ մամուլ ունեցող երկիր է: Այսօր լրագրողենրի հետ հանդիպմանն ասաց տեղեկատվական անվտանգության...
09:38 03/05/2016Միքայել Մելքումյան. «ԲՀԿ-ին կեղծ ընդդիմություն անվանողները թոշակառուներ են». «Իրավունք»Թեև մեկ տարի կա մինչև խորհրդարանական ընտրությունները, սակայն նախընտրական մրցավազքն արդեն սկսվել է: Թեժ պայքար է ընթանում ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի միջև իրական ընդդիմության տիտղոսը...
15:28 02/05/2016ՀԾԿՀ-ն սեփական նախաձեռնությամբ կվերանայի էլեկտրաէներգիայի գործող սակագներըՍկսում է էլ.էներգետիկական համակարգի ընկերությունների կողմից էլեկտրաէներգիայի արտադրության և ծառայությունների մատուցման, վերջնական սպառողներին վաճառվող էլեկտրաէներգիայի սակագների վերանայման գործընթաց:
17:48 30/04/2016«Օղակ» գործողությունը պետական ահաբեկչության դրսևորում էր. 25-րդ տարելիցն է«Օղակ» (Кольцо) գործողությունը, որը խորհրդային իշխանությունների կողմից գործադրվեց Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության դեմ, պետական ահաբեկչության դրսևորում էր՝ լայնամասշտաբ ռազմա-ոստիկանական օպերացիա, որն...
11:30 30/04/2016Քենիայում շենքի փլուզումից 7 մարդ է մահացելԳրում է Gazeta-ն՝ հղում անելով KTN News-ին:

15:54 07/04/2014Стали известны подробности смерти клиента в отделении Банка ВТБ (Армения)Сегодня утром в филиале «Номер 3» Банка ВТБ (Армения) по адресу г. Ереван, ул. Киевян 19, скоропостижно скончался клиент банка. 57-летнему мужчине внезапно стало плохо. Сотрудники банка вызвали...
15:22 07/04/2014В Грузии состоялся митинг в поддержку армян Кесаба. Озвучено требование к ООН – наказать Турцию«Призываем изучить имеющиеся факты на предмет оказания Турцией технической и политической поддержки исламистским организациям, совершившим вооруженное нападение на мирный город Кесаб».
09:16 07/04/2014Сегодня Армянская Апостольская церковь отмечает Благовещение Пресвятой БогородицыCегодня, 7 апреля, Армянская Апостольская церковь отмечает один из самых важных праздников – Благовещение Пресвятой Богородицы.
14:40 05/04/2014Армянский вопрос должен стать инструментом дипломатии Армении, а не служить интересам мировых держав«Турция сделает все возможное, чтобы отвлечь внимание общественности от проблем, так или иначе связанных с Геноцидом армян».
11:03 05/04/2014Сегодня ААЦ отмечает День памяти о страшных муках и ввержении в ров Св. Григория ПросветителяДень памяти о страшных муках и ввержении в ров Св. Григория Просветителя – первый из трех дней в году, посвященных памяти первого армянского католикоса Св. Григория Просветителя. Согласно календарю...
17:20 04/04/2014В составе нового правительства Армении произойдут значительные изменения. Заявление президента С. Саргсяна«Я очень недолго работал на посту премьера, но и этого хватило для того, чтобы почувствовать всю тяжесть».
14:40 04/04/2014Сопредседатель МГ ОБСЕ от США Джеймс Уорлик с нетерпением ждет…Сопредседатель Минской группы ОБСЕ от США Джеймс Уорлик оставил очередную запись в своем микроблоге в Twitter.
16:51 03/04/2014Глава Минюста Армении: Перечисленные с января по март 2014 года пенсионные взносы возврату не подлежат«Будут разработаны механизмы перерасчета. Как это будет, какая модель будет выбрана, покажут обсуждения», – сказал он.
13:23 03/04/2014Известный рок-музыкант Серж Танкян призвал расследовать роль Турции в нападении на сирийский КесабВсемирно известный рок-музыкант Серж Танкян на своей странице в социальной сети Facebook оставил запись относительно сложившейся вокруг армянонаселенного сирийского города Кесаб ситуации.
15:08 02/04/2014Правительство Армении изменит закон о накопительных пенсиях в соответствии с решением Конституционного судаСегодня КС РА признал ряд положений Закона «О накопительных пенсиях» противоречащими требованиям Конституции и недействительными.
12:56 02/04/2014Конституционный суд Армении признал недействительными ряд положений закона «О накопительных пенсиях»Конституционный суд Армении обнародовал решение по делу касательно конституционности ряда положений Закона РА «О накопительных пенсиях».
10:23 02/04/2014Синоптики прогнозируют в Армении потепление на 6-8 градусовНа территории Армении 2-3, а также 5-6 апреля установится погода преимущественно без осадков. 4 апреля в восточных районах ожидаются осадки. Ветер северо-западный до 2-7 м/с. Температура воздуха 2-6...
19:45 01/04/2014МИД России требует от Совбеза ООН дать оценку событиям в сирийском Кесабе и комментирует «ролик о казни»Департамент информации и печати МИД России распространил комментарий в связи с развитием ситуации на севере Сирии, в котором требует от Совбеза ООН дать принципиальную оценку событиям в Кесабе.
17:50 01/04/2014Из 38 оставшихся в сирийском Кесабе жителей 20 освобожденыИз 38 жителей сирийского Кесаба, оставшихся в этом районе, 20 освобождены. Об этом сообщает сайт «Yerakouyn.com» со ссылкой на свои источники в Латакии. Накануне были освобождены также трое армян из...
14:14 01/04/2014Эдмон Марукян: Нашедшие убежище в сирийской Латакии кесабские армяне рассчитывают на помощь соотечественниковТюрколог Артак Шакарян, в свою очередь, выразил мнение, что до сих пор Турция продолжает ошибочно считать, что Кесаб – это турецкая территория.
20:12 31/03/2014Трое похищенных из сирийского Кесаба армян освобожденыТрое армян, похищенных из сирийского Кесаба и увезенных в Турцию, освобождены и уже находятся в Латакии.
18:50 31/03/2014Это расстрел не армян из Кесаба, а сирийских военнослужащих. Эксперт С. Григорян о тиражируемом в сетях видеороликеАктивно тиражируемый в эти дни видеоролик попал в Сеть задолго до осуществленного на этот район Сирии нападения.
17:04 31/03/2014Ответчик не представил ни одного контраргумента. О чем попросил А. Минасян Конституционный суд Армении?...«Не было предъявлено ни одного контраргумента, которое опротестовало бы наши доводы о нарушении прав».
14:52 31/03/2014Вазген Месропян: Сегодня будут освобождены 3 из 22 похищенных и увезенных в Турцию кесабских армянИз 22 армян, похищенных из сирийского Кесаба и увезенных в Турцию, 3 сегодня будут освобождены, судьба еще 11 армян остается неизвестной.
18:50 29/03/2014Ш. Кочарян: Армения не могла поддержать абсолютизацию принципа территориальной целостностиЗамглавы МИД Армении подчеркнул, что никакого давления со стороны России по части «крымской резолюции» не было.