17:03 14/03/2025ԱՆԻՖ-ի Մոսկվայի մասնաճյուղը 5 տարում 6,9 մլն դոլար է ստացել. «Հետք»«Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդ» ՓԲԸ-ի (առավել հայտնի է իբրեւ ԱՆԻՖ) մոսկովյան ներկայացուցչությունը 2020-2024 թթ.
15:44 14/03/2025Գնել ենք արտադրական կանեփի խրոմատոգրաֆ. Արթուր Մկրտչյան«2024 թվականին թիրախավորել ենք ԱԳԼՃԿ-ների, բեզին-վառելիքի, հեղուկ գաժի, խաղալիքների, օծանելիքակոսմետիկական արտադրանքի, ծխախոտի և թանկարժեք մետաղների ոլորտները»,- Սպառողների իրավունքների պաշտպանության...
11:55 14/03/2025Արփինե Հովհաննիսյանն ահազանգում է վտանգավոր նախագծի մասինՁեզ ապօրինի կտուգանեն, բայց դուք ոչինչ չեք կարողանա անել ու ձեր հաշվին կլցվի բյուջեն:
09:03 14/03/2025Մարտի 14-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 14-ին ժամը 08։45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 389.02 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.43 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
15:07 13/03/2025Կոնվերս Բանկը կրկին լավագույնն է ճանաչվել առևտրի ֆինանսավորման ոլորտումԿոնվերս Բանկը կրկին վերահաստատել է Հայաստանում առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում առաջատար դիրքը՝ վեցերորդ անգամ լավագույնը ճանաչվելով հեղինակավոր Global Finance ամսագրի «Առևտրի ֆինանսավորող լավագույն...
11:22 13/03/2025Ֆիզիկական անձանց եկամուտների համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի կիրառությունը չի չեղարկվիԿառավարության այսօրվա նիստում գործադիրը քվեարկությամբ հավանություն տվեց նիստի օրակարգում ընդգրկված չզեկուցվող նախագծերի փաթեթին։ Դրանում ներառված էր «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու...
08:55 13/03/2025Մարտի 13-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 13-ին ժամը 08։45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 389.86դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.43 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
16:07 12/03/2025Այո՛, տնտեսական աճը ներառական չէ, այն հավասարաչափ չի բաշխվում. Արմեն ՔթոյանԸստ պաշտոնական վիճակագրության 2018 թվականից հետո միջին աշխատավարձը գրեթե կրկնապատկվել է։ Գնաճն էականորեն զիջում է աշխատավարձերի աճին, սակայն աղքատության մակարդակը գրեթե նույնն է մնացել, ինչ 2018...
12:37 12/03/2025Պատերազմ բիզնեսի և քաղաքացու դեմ. Էլինար ՎարդանյանԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Էլինար Վարդանյանի հոդվածը. «Կառավարությունը ներկայացրել է ՀՀ Վարչական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին...
09:06 12/03/2025Մարտի 12-ին փոխանակման կետերում ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, դոլարինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 12-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.33դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.68 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
22:13 11/03/2025Տնտեսական աճի շքեղ թվերի ետևում թաքնված են լուրջ կառուցվածքային խնդիրներ. Աղասի ԹավադյանՏնտեսագետ Աղասի Թավադյանը գրում է. «Հայաստանի տնտեսությունն այսօր հայտնվել է ճակատագրական խաչմերուկում։ Վերջին վիճակագրական տվյալները բացահայտում են անհանգստացնող պատկեր՝ վերջին շրջանում այդքան...
17:35 11/03/2025Պարզեցվել և առավել համակարգված է դարձել հարկային պարտավորությունների և դեբետային գումարների հաշվառման գործընթացը. ՊԵԿ2025 թվականի հունվարի 1-ից ներդրվել է հարկային պարտավորությունների հաշվառման նոր համակարգ, ինչի արդյունքում պարզեցվել և առավել համակարգված է դարձել հարկային պարտավորությունների ու դեբետային...
17:16 11/03/2025Փոքր բիզնեսի հարկային բեռի կրկնապատկման հետևանքները. Թադևոս ԱվետիսյանՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայատանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը գրում է.
16:27 11/03/2025Հայաստանի տնտեսական ազատության ինդեքս - 2025. առաջընթացի փոխարեն՝ դիրքերի կորուստ. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է «Հերիթեյջ» հիմնադրամի կողմից հրապարակված «Տնտեսական ազատության ինդեքս-2025» ամենամյա զեկույցը։ • 2025 թվականին ՀՀ տնտեսական ազատության ինդեքսը կազմել է 65.4 միավոր՝...
14:53 11/03/2025Արագ ախտորոշում և ժամանակակից սարքավորումներով ակնաբուժություն՝ «Վիժնմեդում»«Վիժնմեդ» ընկերությունը հիմնադրվել է 2016 թվականին և մինչև ակնաբուժական ծառայությունների մատուցումը՝ զբաղվել բժշկական սարքավորումների ներմուծմամբ։ 2023 թվականին «Վիժնմեդն» ընդլայնվեց և մեկնարկեց նաև...
09:05 11/03/2025Մարտի11-ին փոխանակման կետերում ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, դոլարինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 11-ին ժամը 08։45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 391.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.19 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
16:57 10/03/2025Մի շարք գազալցակայանների սեփականատերեր խուսափել են շուրջ 2 մլրդ դրամի հարկային պարտավորություններ կատարելուցՔննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվում է մի շարք գազալցակայանների սեփականատեր Վ.Կ.-ի և մի խումբ անձանց կողմից առանձնապես խոշոր...
16:28 10/03/2025Ակբա բանկը ստացել է «Հաճախորդների պաշտպանության հավաստագրման» ոսկե մակարդակԱկբա բանկը միջազգային հեղինակավոր MFR գործակալության կողմից արժանացել է «Հաճախորդների պաշտպանության հավաստագրման» (Customer protection certification) ամենաբարձր՝ ոսկե մակարդակի։ MFR-ի կողմից Ակբա...
09:12 10/03/2025Մարտի 10-ին փոխանակման կետերում ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, դոլարինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 10-ին ժամը 08։45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 391.56 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
16:41 08/03/2025Մարտի 8-ի ամենաթանկ ծաղկեփնջերը վաճառվում են Հարավային Կորեայում և ՀայաստանումԿանանց միջազգային օրը՝ մարտի 8-ին, ամենաթանկ ծաղկեփնջերը վաճառվում են Հարավային Կորեայում, Հայաստանում և Արգենտինայում։ Այս մասին հայտնում է Ռիա նովոստին՝ վկայակոչելով տեղի սուպերմարկետների...

11:15 13/01/2021Коммерсантъ представил карту транспортной разблокировки – согласно договоренности Путин-Пашинян-Алиев«В Баку и Ереване результаты трехсторонних переговоров лидеров России, Армении и Азербайджана, состоявшихся в Москве 11 января, получили диаметрально противоположную оценку.
18:57 12/01/2021450 семей с детьми купили квартиру в ипотеку при поддержке государстваСтартовавшей в июле 2020 года «Государственно программой жилищной помощи для молодых семей и семей с маленькими детьми на 2020-2023 гг.» уже воспользовались 450 бенефициаров: государство выплатило...
18:39 12/01/2021Банк ВТБ (Армения) профинансировал компанию «Тойота Ереван»В конце третьего квартала 2020 года Банк ВТБ (Армения) начал комплексное обслуживание компании «Тойота Ереван».
14:00 12/01/2021Замминистра: «К всеобщей радости должен сказать, что мы завершили год с достаточно высокой, впечатляющей налоговой дисциплиной»В Армении после осенней 44-дневной войны нет проблем с выплатой зарплат, пенсий. Об этом заявил 12 января в беседе с журналистами в Национальном Собрании РА заместитель министра финансов Арман...
13:10 12/01/2021Месроп Манукян. Никол Пашинян нанес ущерб Армении и армянскому народу на сумму 38,4 млрд долларовЧлен Совета попечителей «Фонда страхования военнослужащих» Месроп Манукян на своей странице в социальной сети Facebook представил, какой ущерб причинила 44-дневная война Армении: «Никол Пашинян нанес...
10:26 12/01/2021Глава компаний SpaceX и Tesla Илон Маск потерял первое место в рейтинге ForbesГлава компаний SpaceX и Tesla Илон Маск покинул первое место рейтинга богатейших людей планеты журнала Forbes, при этом сохранив свое лидерство в рейтинге Bloomberg Billionaires Index (BBI),...
09:59 12/01/2021Котировки нефти снижаются во вторник: Brent подешевела до $55,56 за баррельКотировки нефти снижаются во вторник на сигналах о возможном увеличении предложения на рынке за счет притока новых объемов сланцевой нефти из США.
14:32 11/01/2021В январе-ноябре 2020 года активность экономики Армении снизилась на 7,2%Согласно данным, опубликованным Статистическим комитетом РА, в январе-ноябре 2020 года по сравнению с тем же периодом 2019 года экономическая активность снизилась на 7,2%.
20:06 08/01/2021Арцах: стоимость минимальной потребительской корзины вырослаСтоимость рассчитанной по медицинским нормам в Арцахе минимальной потребительской корзины на 30 декабря прошлого года в текущих ценах составила 59 тыс 679,3 драмов, стоимость продуктовой корзины - 33...
16:09 08/01/2021Мировые цены на нефть продолжают ростМировые цены на нефть продолжают рост: стоимость барреля марки Brent поднялась выше 55 долларов впервые с 26 февраля прошлого года.
15:27 08/01/2021Курс самой популярной в мире криптовалюты – биткоина – обновил исторический максимумСтоимость самой популярной криптовалюты - биткоина - в пятницу вновь обновила исторический максимум, впервые превысив уровень в 41 тысячу долларов, свидетельствуют данные торгов.
19:21 07/01/2021Биржи США и доллар реагируют «цинично» на протесты в ВашингтонеФондовые рынки США и доллар реагируют «цинично» на протесты в Вашингтоне и больше ориентируются на вливание денег Федрезервом, для российских активов в ближайшее время важнее будет динамика нефти.
19:32 06/01/2021Впервые в мире повысился уровень нищетыУровень нищеты в мире вырос впервые за 22 года. Об этом заявил генсек ООН Антониу Гутерриш, передает РИА Новости. «Ожидается, что сокращение экономической активности в нестабильных и затронутых...
16:59 06/01/2021Производство коньяка в Армении снизилось на 11,4%В январе-ноябре 2020 года производство коньяка в Армении снизилось на 11,4%. Об этом Panorama.am узнает из Статкомитета РА. Согласно официальной статистике, за 10 месяцев прошлого года в стране...
19:08 05/01/2021Что страшнее – их некомпетентность, или стремление ничего не делать, тянуть время, а затем переложить на кого-то другого?Эксперт по геополитике Южного Кавказа Анжела Элибегова пишет: «Подорожания, конечно, наша общая проблема.
12:43 05/01/2021Мировые цены на нефть снижаются на опасениях локдауновЦены на нефть снижаются в ходе торгов во вторник в связи с тревогами по поводу ограничительных мер, направленных на борьбу с распространением коронавируса.
11:10 05/01/2021Меры из-за нового штамма коронавируса могут замедлить темпы восстановления экономикиВведение новых ограничительных мер в некоторых странах из-за нового штамма коронавируса может замедлить темпы восстановления экономики.
20:00 04/01/2021Цены на нефть вырослиЦена барреля нефти марки Brent превысила 53 доллара впервые с 4 марта прошлого года, свидетельствуют данные торгов, передает РИА НОВОСТИ.
13:56 31/12/2020Стоимость самой популярной криптовалюты в мире биткоина обновила исторический максимумЦена на биткоин впервые поднялась до 29 тысяч долларов, вновь обновив исторический рекорд. Об этом пишет РИА Новости со ссылкой на данные торгов. По данным портала CoinMarketCap, высчитывающего...
13:48 31/12/2020Эдмон Марукян обратился к главе ГКЗЭК Армении по вопросу подорожавших товаровДепутат Национального Собрания от фракции «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян пишет: «В последние дни в республике зафиксирован рост цен на товары широкого потребления.