17:52 04/03/2025Ամուլսարի շահագործումն անհասկանալի պատճառով կասեցրած իշխանությունը հիմա արդեն ստիպված է պետական աջակցությամբ վերագործարկել այն. Ավետիսյան«Շարունակվում է գյուղատնտեսության ազատ անկումը, արձանագրվում է օտարերկյա կապիտալի փախուստ, տնտեսական անվտանգության ռիսկերն ավելանում են», - ԱԺ-ում հայտարարությունների ժամին ասաց «Հայաստան»...
11:31 04/03/2025ՔՊ-ականը չկիսեց մյուս ՔՊ-ականի միտքը, որ իրենց պայքարն արդյունք է տվելԱԺ-ում Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին նախագծի քննարկմանն ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը, ով հիմնական զեկուցողն է, չհամաձայնվեց ՔՊ-ական...
09:02 04/03/2025Մարտի 4-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 4-ին ժամը 08։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 391.05 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.2 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
18:20 03/03/2025Դադարեցվել է Շատին բնակավայրում գործող բենզալցակայանի, հեղուկացված ածխաջրածնային գազով լցակայանի գործունեությունըՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Գարեգին Խաչատրյանի հանձնարարագրի հիման վրա տեսչական մարմնի Վայոց ձորի տարածքային ստորաբաժանման մասնագետների կողմից...
17:10 03/03/2025Shame on you. Ի պատասխան Ամուլսարի վերաբերյալ ԱՄՆ դեսպանատան Great news-ի«Մինչ ոմանք ոռնում են Հայաստանի տնտեսական հաջողություններից, հերթական խոշորագույն ներդրումային ծրագիրը շուտով կմեկնարկի։ Շունը հաչում է, քարավանը՝ գնում»,-գրել էր Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը...
12:40 03/03/2025Բացի 222lava-ից ՊԵԿ-ը տուգանել է Tik-tok-Romantika-ին, gonchukshop-ինԱնցած տարվա վերջին սոցցանցերում 222lava անունով գրանցված ինֆլյուենսեր-բլոգեր Էրիկ Շահբազյանը հայտարարել է, որ ՊԵԿ-ն իրեն տուգանել է 109 մլն դրամով։ Նա նախ սպառնաց լքել երկիրը, ապա ծաղրեց ՊԵԿ...
09:32 03/03/2025Գևորգ Պապոյանի լեքսիկոնի վերաբերյալ բաց նամակ ՓաշինյանինԵվ դրանք արվում են անձնական վիրավորանք՝ «ծակ պրոֆեսոր տնտեսագետներ, լրագրողներ, ինքնահռչակներ, ոռնացող ..» պարունակող բառերով։
09:17 03/03/2025Մարտի 3-ին փոխանակման կետերում ռուբլու, դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 3-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.01 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
16:44 02/03/2025Վրաստանը Հայաստան է արտահանել 137,43 մլն կՎտ.ժ էլեկտրաէներգիա, ներմուծումել 72,70 մլն կՎտ.ժ. Վահե ԴավթյանԷներգետիկայի հարցերով փորձագեռ Վահե Դավթյանը գրում է. «Հայաստանը հերթական անգամ բացասական սալդո է արձանագրում Վրաստանի հետ էլեկտրաէներգիայի առևտրի ոլորտում։ 2024 թ. Վրաստանը Հայաստան է արտահանել...
13:56 01/03/2025ՊԵԿ-ը՝ էլեկտրական շարժիչով տրանսպորտային միջոցների քվոտայի մասինՊետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի 24.11.2023թ. N 134 որոշմամբ ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 2 ծածկագրին դասվող էլեկտրական շարժիչով տրանսպորտային միջոցների...
18:50 28/02/2025Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը ողջունել է «Լիդիան-Արմենիայի» վերաբերյալ ՀՀ կառավարության որոշմանըՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջում տարածված հաղորդագրության մեջ ասվում է. «Հրաշալի լուր։ ԱՄՆ դեսպանատունը ողջունում է Lydian-ի և Հայաստանի միջև կնքված համաձայնությունը Հայաստանում...
13:00 28/02/2025ՊԵԿ-ը՝ Էլեկտրական շարժիչով տրանսպորտային միջոցների` մաքսատուրքի արտոնության քվոտայի մնացորդի վերաբերյալՊետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի 24.11.2023թ. N 134 որոշմամբ ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 2 ծածկագրին դասվող էլեկտրական շարժիչով տրանսպորտային միջոցների...
09:24 28/02/2025Փետրվարի 28-ին փոխանակման կետերում դոլարն արժևորվել է, եվրոյի և ռուբլու փորխարժեքները՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 28-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.61 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.25 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:32 27/02/2025Դրա ֆինանսական հետևանքների կրողն էլ ենք մենք լինելու․ Ավետիսյանը՝ «Լիդիան»-ի 150 մլն դոլար վարկի մասինՀանրային գործիչ, պետական կառավարման մասնագետ Հովհաննես Ավետիսյանը գրում է․ «Այսօր կառավարությունը որոշում է ընդունել, որով «Լիդիան»ընկերության կողմից Հայաստանի մասնավոր բանկերից մինչև 5 տարի ժամկետով...
18:19 27/02/2025Թուրքիան փորձելու է տնտեսական շահով մեզ թուլացնել, իսկ մենք պետք է պահենք մեր զգոնությունը․Մակարյան«Սոցիալ-տնտեսական զարգացման կենտրոնի» ղեկավար Գագիկ Մակարյանը խոսեց Թուրքիա-Հայաստան սահմանների բացման մասով Թուրքիայի ունեցած դիրքորոշման վերաբերյալ։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ Մակարյանը նշել է, որ...
18:00 27/02/2025Իշխանությունների գլուխ գովելու 100 կետը 100 անգամ նվազել է, դարձել 1 կետ. Թադևոս ԱվետիսյանԿառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, թե 2018 թվականից հետո մոտ 60%-ով բարձրացել է միջին աշխատավարձը, իսկ գնաճը կազմել է մոտ 20 %, հետևաբար բնակչությունը մոտ 40%-ով ավելի լավ է ապրում։...
16:23 27/02/2025Առաջիկայում տնտեսական ակտիվության տեմպն էլ ավելի ցածր կլինի. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2025 թվականի հունվարին։ 1.
16:08 27/02/2025Պետք է նորից արմատապես վերանայել 5 %-ից 10 %-ի անցումը. «Նոր Պրոյեկտ.Տնտեսական Ալիք»«Նոր Պրոյեկտ.Տնտեսական Ալիք» նախաձեռնությունը հայտարարություն է տարածել, որում անդրադարձել է կառավարության այսօրվա նիստում ընդունված որոշմանը։ «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Այսօր Կառավարությունը հաստատեց...
15:57 27/02/2025Ամուլսարն ունի բնապահպանական, տնտեսական, անվտանգային և արդեն բյուջետային ռիսկեր. Սուրեն ՊարսյանՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը Թելեգրամի իր միկրոբլոկում գրում է «Դեռ մեկ ամիս առաջ զգուշացնում էի, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստվում է Ամուլսարի հանքի 12,5 տոկոս բաժնետոմսերի դիմաց երաշխավոր դառնալ,...
14:21 27/02/20250% միջնորդավճար SWIFT փոխանցումների համար. Կոնվերս Բանկի առաջարկը բիզնեսինԿոնվերս Բանկը ՀՀ ռեզիդենտ իրավաբանական անձանց, անհատ ձեռներեցների համար հանդես է գալիս նոր առաջարկով.

13:28 17/12/2020Цена самой популярной криптовалюты – биткоина – побила новый исторический рекордБиткоин в четверг дорожает более чем на 20% - стоимость самой популярной криптовалюты впервые поднялась выше 23 тысяч долларов, побив третий за последние сутки исторический рекорд, свидетельствуют...
18:19 16/12/2020Банк ВТБ (Армения) предлагает кредиты на развитие сельского хозяйства на выгодных условияхБанк ВТБ (Армения), придавая особое значение развитию сельского хозяйства в Армении, предлагает выгодные условия для агрокредитов.
18:01 16/12/2020Цена самой популярной криптовалюты - биткоина - обновила исторический максимумСтоимость самой популярной криптовалюты - биткоина - на крупнейшей по объему торгов криптовалютами бирже Binance в среду вечером растет в цене на 4,3%, поднявшись выше отметки в 20 042 долларов,...
11:08 15/12/2020Котировки нефти снижаются во вторникКотировки нефти снижаются во вторник на ухудшении прогноза ОПЕК в отношении динамики спроса на нефть в 2021 году.
18:11 14/12/2020Банк ВТБ (Армения) предает особое значение развитию образования и спорта в регионахБанк ВТБ (Армения) совместно с Союзом Банков Армении принял участие в финансировании строительных работ крыши школы села Караберд Ширакского региона, которая была обрушена в мае 2020 года в...
21:02 11/12/2020Генсек ООН бьет тревогу: Страны мира могут столкнуться c сильнейшим за 80 лет экономическим спадомГенеральный секретарь ООН Антониу Гутерреш предупредил, что страны мира могут столкнуться c сильнейшим за 80 лет экономическим спадом.
20:00 11/12/2020Михаил Мясникович: Главы ЕАЭС планируют наладить совместное производство вакцины от COVID-19Главы стран - членов Евразийского экономического союза (ЕАЭС) выступили с предложением наладить совместное массовое производство вакцины против коронавируса.
18:44 11/12/2020Денежные переводы с Банком ВТБ (Армения) – быстро, просто и комфортно!Банк ВТБ (Армения), являясь одним из лидеров по объёмам денежных переводов Армении, предлагает своим клиентам широкие возможности для осуществления международных денежных переводов.
16:44 11/12/2020Президент Грузии Саломе Зурабишвили выступила с идеей создания «Кавказской платформы мира»Мы должны начать новый этап сейчас, он нужен Грузии. Как передает передает Грузия-онлайн, об этом заявила президент Грузии Саломе Зурабишвили в своем выступлении на заседании парламента десятого...
11:32 10/12/2020Цены на нефть эталонных марок в четверг повышаютсяЦены на нефть эталонных марок в четверг повышаются, несмотря на данные Минэнерго США, которые накануне показали максимальный с апреля недельный рост запасов нефти в стране.
10:40 10/12/2020Новые возможности с картой Visa Банка ВТБ (Армения)Банк ВТБ (Армения), совместно с международной платежной системой Visa, предлагает своим держателям карт Visa воспользоваться рядом преимуществ.
14:52 09/12/2020Атом Джанджугазян: Любой риск возникновения бюджетной задолженности будет лучшим способом для создания нестабильности«Иметь сегодня такую точку зрения, что бюджет может быть приостановлен, учитывая, что мы не знаем, что будет с нашими военными расходами в следующем году, я думаю, будет просто грубым упущением -в...
14:26 09/12/2020Впервые в Армении Visa открывает потребителям безопасные и удобные мобильные платежи с Visa Token ServiceVisa и ACBA запустили первую в стране программу мобильных платежей, в основе которой лежит Visa Token Service – инновационная технология, которая обеспечивает безопасную среду для дальнейшего...
12:50 09/12/2020Россельхознадзор вводит временные ограничения на поставки томатов и перцев из Армавирской области АрменииРоссельхознадзор запрещает поставки в Россию помидоров и перца из Армавирской области Армении в связи с распространением вируса мозаики пепино.
09:08 09/12/2020Россия запретит импорт яблок и томатов из АзербайджанаРоссельхознадзор сообщил, что с 10 декабря запрещает ввоз в Россию томатов и яблок из Азербайджана. Как передает РИА Новости, в ведомстве напомнили, что неоднократно находили в импортируемой...
17:48 07/12/2020Банк ВТБ (Армения) оповещает своих клиентов об улучшении условий гарантирования вкладов физических лицБанк ВТБ (Армения) оповещает своих клиентов об улучшении условий и порядка гарантирования вкладов физических лиц.
14:36 04/12/2020Мишустин призвал продолжить курс на укрепление единого рынка ЕАЭСЕвразийский экономический союз должен выйти на новый уровень своего развития, нужно продолжить курс на укрепление единого рынка, чтобы товары, услуги и капиталы перемещались внутри стран объединения...
14:56 03/12/2020Всем действующим в Армении операторам связи будет предоставлена возможность для деятельности в Арцахе – А.АрутюнянПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян пишет: «Дорогие соотечественники!
10:18 03/12/2020Котировки нефти утром в четверг направились внизКотировки нефти утром в четверг направились вниз после роста днем ранее, передает Интерфакс. В среду поддержку рынку оказали данные о снижении запасов нефти в США на прошлой неделе, новости об...
15:05 02/12/2020Понесенный армянской стороной во время войны в Арцахе ущерб оценили в $3,8 млрдСтоимость уничтоженной или взятой в качестве трофея военной техники армянской стороны в ходе военных действий в Карабахе при минимальной оценке составляет не менее 3,8 миллиарда долларов, заявил...