17:52 04/03/2025Ամուլսարի շահագործումն անհասկանալի պատճառով կասեցրած իշխանությունը հիմա արդեն ստիպված է պետական աջակցությամբ վերագործարկել այն. Ավետիսյան«Շարունակվում է գյուղատնտեսության ազատ անկումը, արձանագրվում է օտարերկյա կապիտալի փախուստ, տնտեսական անվտանգության ռիսկերն ավելանում են», - ԱԺ-ում հայտարարությունների ժամին ասաց «Հայաստան»...
11:31 04/03/2025ՔՊ-ականը չկիսեց մյուս ՔՊ-ականի միտքը, որ իրենց պայքարն արդյունք է տվելԱԺ-ում Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին նախագծի քննարկմանն ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը, ով հիմնական զեկուցողն է, չհամաձայնվեց ՔՊ-ական...
09:02 04/03/2025Մարտի 4-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 4-ին ժամը 08։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 391.05 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.2 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
18:20 03/03/2025Դադարեցվել է Շատին բնակավայրում գործող բենզալցակայանի, հեղուկացված ածխաջրածնային գազով լցակայանի գործունեությունըՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավար Գարեգին Խաչատրյանի հանձնարարագրի հիման վրա տեսչական մարմնի Վայոց ձորի տարածքային ստորաբաժանման մասնագետների կողմից...
17:10 03/03/2025Shame on you. Ի պատասխան Ամուլսարի վերաբերյալ ԱՄՆ դեսպանատան Great news-ի«Մինչ ոմանք ոռնում են Հայաստանի տնտեսական հաջողություններից, հերթական խոշորագույն ներդրումային ծրագիրը շուտով կմեկնարկի։ Շունը հաչում է, քարավանը՝ գնում»,-գրել էր Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը...
12:40 03/03/2025Բացի 222lava-ից ՊԵԿ-ը տուգանել է Tik-tok-Romantika-ին, gonchukshop-ինԱնցած տարվա վերջին սոցցանցերում 222lava անունով գրանցված ինֆլյուենսեր-բլոգեր Էրիկ Շահբազյանը հայտարարել է, որ ՊԵԿ-ն իրեն տուգանել է 109 մլն դրամով։ Նա նախ սպառնաց լքել երկիրը, ապա ծաղրեց ՊԵԿ...
09:32 03/03/2025Գևորգ Պապոյանի լեքսիկոնի վերաբերյալ բաց նամակ ՓաշինյանինԵվ դրանք արվում են անձնական վիրավորանք՝ «ծակ պրոֆեսոր տնտեսագետներ, լրագրողներ, ինքնահռչակներ, ոռնացող ..» պարունակող բառերով։
09:17 03/03/2025Մարտի 3-ին փոխանակման կետերում ռուբլու, դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 3-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.01 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
16:44 02/03/2025Վրաստանը Հայաստան է արտահանել 137,43 մլն կՎտ.ժ էլեկտրաէներգիա, ներմուծումել 72,70 մլն կՎտ.ժ. Վահե ԴավթյանԷներգետիկայի հարցերով փորձագեռ Վահե Դավթյանը գրում է. «Հայաստանը հերթական անգամ բացասական սալդո է արձանագրում Վրաստանի հետ էլեկտրաէներգիայի առևտրի ոլորտում։ 2024 թ. Վրաստանը Հայաստան է արտահանել...
13:56 01/03/2025ՊԵԿ-ը՝ էլեկտրական շարժիչով տրանսպորտային միջոցների քվոտայի մասինՊետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի 24.11.2023թ. N 134 որոշմամբ ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 2 ծածկագրին դասվող էլեկտրական շարժիչով տրանսպորտային միջոցների...
18:50 28/02/2025Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը ողջունել է «Լիդիան-Արմենիայի» վերաբերյալ ՀՀ կառավարության որոշմանըՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջում տարածված հաղորդագրության մեջ ասվում է. «Հրաշալի լուր։ ԱՄՆ դեսպանատունը ողջունում է Lydian-ի և Հայաստանի միջև կնքված համաձայնությունը Հայաստանում...
13:00 28/02/2025ՊԵԿ-ը՝ Էլեկտրական շարժիչով տրանսպորտային միջոցների` մաքսատուրքի արտոնության քվոտայի մնացորդի վերաբերյալՊետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի 24.11.2023թ. N 134 որոշմամբ ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 2 ծածկագրին դասվող էլեկտրական շարժիչով տրանսպորտային միջոցների...
09:24 28/02/2025Փետրվարի 28-ին փոխանակման կետերում դոլարն արժևորվել է, եվրոյի և ռուբլու փորխարժեքները՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ փետրվարի 28-ին ժամը 09։00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 390.61 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.25 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:32 27/02/2025Դրա ֆինանսական հետևանքների կրողն էլ ենք մենք լինելու․ Ավետիսյանը՝ «Լիդիան»-ի 150 մլն դոլար վարկի մասինՀանրային գործիչ, պետական կառավարման մասնագետ Հովհաննես Ավետիսյանը գրում է․ «Այսօր կառավարությունը որոշում է ընդունել, որով «Լիդիան»ընկերության կողմից Հայաստանի մասնավոր բանկերից մինչև 5 տարի ժամկետով...
18:19 27/02/2025Թուրքիան փորձելու է տնտեսական շահով մեզ թուլացնել, իսկ մենք պետք է պահենք մեր զգոնությունը․Մակարյան«Սոցիալ-տնտեսական զարգացման կենտրոնի» ղեկավար Գագիկ Մակարյանը խոսեց Թուրքիա-Հայաստան սահմանների բացման մասով Թուրքիայի ունեցած դիրքորոշման վերաբերյալ։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ Մակարյանը նշել է, որ...
18:00 27/02/2025Իշխանությունների գլուխ գովելու 100 կետը 100 անգամ նվազել է, դարձել 1 կետ. Թադևոս ԱվետիսյանԿառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, թե 2018 թվականից հետո մոտ 60%-ով բարձրացել է միջին աշխատավարձը, իսկ գնաճը կազմել է մոտ 20 %, հետևաբար բնակչությունը մոտ 40%-ով ավելի լավ է ապրում։...
16:23 27/02/2025Առաջիկայում տնտեսական ակտիվության տեմպն էլ ավելի ցածր կլինի. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2025 թվականի հունվարին։ 1.
16:08 27/02/2025Պետք է նորից արմատապես վերանայել 5 %-ից 10 %-ի անցումը. «Նոր Պրոյեկտ.Տնտեսական Ալիք»«Նոր Պրոյեկտ.Տնտեսական Ալիք» նախաձեռնությունը հայտարարություն է տարածել, որում անդրադարձել է կառավարության այսօրվա նիստում ընդունված որոշմանը։ «Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Այսօր Կառավարությունը հաստատեց...
15:57 27/02/2025Ամուլսարն ունի բնապահպանական, տնտեսական, անվտանգային և արդեն բյուջետային ռիսկեր. Սուրեն ՊարսյանՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը Թելեգրամի իր միկրոբլոկում գրում է «Դեռ մեկ ամիս առաջ զգուշացնում էի, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստվում է Ամուլսարի հանքի 12,5 տոկոս բաժնետոմսերի դիմաց երաշխավոր դառնալ,...
14:21 27/02/20250% միջնորդավճար SWIFT փոխանցումների համար. Կոնվերս Բանկի առաջարկը բիզնեսինԿոնվերս Բանկը ՀՀ ռեզիդենտ իրավաբանական անձանց, անհատ ձեռներեցների համար հանդես է գալիս նոր առաջարկով.

17:31 28/12/2018Russia and Armenia to intensify gas talks - PeskovRussia and Armenia will intensify their talks on gas, Kremlin spokesman Dmitry Peskov told reporters, TASS news agency reported.
15:06 28/12/2018Economist: Armenia spends 94.1 billion drams in state procurement in first half-yearArmenia has spent around 94.1 billion drams in state procurement in the first half of 2018, against the 70,8 billion drams spent in the same period last year, an advisor to Armenian’s acting PM,...
13:43 28/12/2018Global oil prices up 2%The global oil prices increased by 2% on Friday morning, Russian state news agency RIA Novosti reports.
14:11 27/12/2018Armenia reduces electricity prices for needy familiesArmenia’s Public Services Regulatory Commission has lowered electricity prices for low-income families by 10,01 drams per kWh.
13:45 27/12/2018Armenia’s acting energy minister expects no rise in Russian gas pricesArmenia is in talks with Russia on the possibility of gaining a price cut for natural gas supplied to the country, Acting Minister of Energy Infrastructures and Natural Resources Garegin Baghramyan...
12:34 27/12/2018Pashinyan: Armenian banks pardon over 7 billion drams in fines and penaltiesDue to the legislative reforms implemented by the government in July, Armenian banks have lifted penalties and fines of 14,963 creditors totaling to more than 7 billion drams, Acting Prime Minister...
12:22 26/12/2018Global oil prices downAs a result of e-commerce, the global oil prices are falling, Russian state news agency RIA Novosti reports.
12:08 26/12/2018Armenia tightens control on key commodity markets ahead of New YearThe Armenian State Commission for Protection of Economic Competition is tightening control over dominant commodity markets ahead of the New Year to prevent unreasonable price hikes and...
20:23 25/12/2018Knitwear, hosiery production on the decline in ArmeniaKnitwear, hosiery and cotton fabrics production continues dropping in Armenia, according to the latest official statistics.
17:57 25/12/2018Converse Bank reopens Nor Hachn branchThe official reopening ceremony of Converse Bank’s Nor Hachn branch took place on December 25. It was attended by guests from Kotayk regional aministration, Nor Hachn community administration,...
11:00 22/12/2018Mineral water production drops in ArmeniaArmenia saw a significant decline in mineral water production volumes over the past eleven months, according to the latest figures released by the Statistical Committee.
18:18 21/12/2018Export volumes of Armenian wine growingThe export volumes of Armenian wine have grown by 30 per cent for the past six months to compare with the data of the same period of the previous year,” Executive Director at Armenian Vineyard and...
13:53 21/12/2018Armenia ranks 81st in Forbes' Best Countries for Business 2019Armenia is ranked 81st on Forbes' annual list of Best Countries for Business 2019, with 7.5% GDP growth and $3,900 GDP per capita.
11:27 21/12/2018President: Energy sector among strategic directions of ArtsakhArtsakh Republic President Bako Sahakyan hosted on Friday a group of employees of Artsakh Energo company at the head of its Executive Director Andranik Khachatryan to discuss a range of issues on the...
19:06 20/12/2018EU to provide 6.5 million euros for Implementation of stress tests at Armenian NPPThe Armenian cabinet approved on Thursday the draft decree of the RA President on ““On Nuclear Safety Promotion and Stress-Tests in Armenia”.
14:40 20/12/2018Armenian government grants customs privileges to several companiesThe Armenian government granted a privilege to Spayka LLC to free it from customs duties for imports of technological equipment, their components and raw materials on the sidelines of an investment...
13:58 20/12/2018Artsakh president: 2019 state budget reflects key principles of country's economic developmentPresident of the Artsakh Republic Bako Sahakyan took part in the plenary session of the National Assembly dedicated to the approval of the 2019 draft state budget on Thursday.
20:26 18/12/2018Clock production grows in Armenia in ten monthsArmenia saw a strong growth in clock production volumes in the first ten months of this year, the latest statistics show.
15:55 17/12/2018Brent oil price up at London and New York stock exchangeAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising following the 2-3% drop recorded on Friday, Ria Novosti agency reports.
19:24 15/12/2018Armenia’s bread production on the declineBread production volumes kept dropping in Armenia over the past ten months, according to the latest figures released by the National Statistical Committee.