09:10 14/01/2025Հունվարի 14-ին փոխանակման կետերում ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, դոլարինը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 14-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.83 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.50 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:15 13/01/2025Օրգանական մեղր AUREA. բիզնես՝ ընտանեկան 35 տարվա մեղվապահական ավանդույթներիցՄասնագիտությամբ աշխարհագրագետ-մանկավարժ Հայարփի Հակոբյանը, շարունակելով իր ընտանիքի ավելի քան 35 տարվա մեղվապահական ավանդույթները, հիմնել է մեղրի սեփական արտադրությունը, որը շուկայում ներկայացված է...
13:21 13/01/2025Որևէ պարագայում մենք չենք մտածում ԵԱՏՄ-ն փոխարինել ինչ-որ բանով. Գևորգ Պապոյան«Մենք ուզում ենք լինել անկախ, իսկ անկախություն այն է, որ դու բոլորից ես կախված, ոչ թե մեկից և բոլորն էլ ինչ-որ չափով քեզանից են կախված.
13:19 13/01/2025Կյանքը սև ու սպիտակ չէ. Ֆիննախը՝ ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու մասին«Ես այդ հարցին պատասխանել չեմ կարող»,-ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու հարց կա՞ օրակարգում հարցին ի պատասխան ասաց ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը։ Նա նշեց, ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու վնասները, ռիսկերը հաշվում են։...
09:20 13/01/2025Հունվարի 13-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել են, եվրոյինը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 13-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.05 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.013 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
13:51 11/01/2025ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու հնարավոր հետևանքները. Թադևոս Ավետիսյան«Դեպի ԵԱՏՄ շուկա արտահանումը և այդ շուկայից ներմուծումը շարունակում է մնալ մեր երկրի տնտեսական աճի, արտադրական և սպառողական պահանջարկի բավարարման առանցքային գործոն՝ ավելացնելով իր իրական ներուժը»,-...
20:13 10/01/2025Քննարկվել են Հնդկաստանի կողմից հնարավոր տեխնիկական աջակցությունների տրամադրմանն առնչվող հարցեր․ ՊԵԿՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանը հյուրընկալել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային։ Այս մասին հայտնում են ՊԵԿ-ից։ «Հանդիպման ընթացքում...
17:02 10/01/2025Անհուսալի վարկ ունեցողներին պետության աջակցությունն ունի դրական և բացասական կողմեր. Սուրեն ՊարսյանԿառավարությունը դեկտեմբերի վերջին նիստում որոշում ընդունեց, որով անհուսալի վարկ ունեցողներին կտրամադրի ֆինանսական աջակցություն՝ նրա ֆորմալ զբաղվածության արդյունքում ձևավորված աշխատավարձից և դրան...
16:20 10/01/2025Դատարանը մերժել է Wildberries-ի ակտիվների վերաբերյալ Բակալչուկի հայցըՄոսկվայի մարզի արբիտրաժային դատարանը ապացույցներ չի գտել Wildberries-ի հիմնադրի ամուսնու՝ Վլադիսլավ Բակալչուկի հայցի վերաբերյալ։ Այդ մասին ասվում է դատարանի որոշման մեջ, որը գտնվում է «ՌԻԱ նովոստի»-ի...
11:15 10/01/2025Փաշինյանի նախկին խորհրդական. Նիկոլ Փաշինյանը տեղյակ չէ, թե ինչ է կատարվում երկրում«Նիկոլ Փաշինյանը գլուխ է գովում, որ հունվարի 1-6-ը օդային ճանապարհով Հայաստան է եկել 20% ավել մարդ, քան անցած տարի։ Սա տիպիկ օրինակ է, թե ինչպես Նիկոլ Փաշինյանը տեղյակ չէ, թե ինչ է կատարվում...
08:57 10/01/2025Հունվարի 10-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 10-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.001 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
08:55 09/01/2025Հունվարի 9-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 9-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.068 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
08:46 09/01/2025Լրիվ կրկեսՃարտարապետ Արսեն Կարապետյանը իր սոցէջում աանդրադարձ է արել փոխքաղաքապետի երեկվա ասուլիսին, որի ընթացքում, կարելի է ասել՝ քաղաքապետարանի ներկայացուցիչը լրիվ «բրնձեց» տրանսպորտի ու տոմսերի հարցերը։...
16:13 08/01/2025Փոխքաղաքապետը երթևեկելու տոմսերը համեմատում է գերմանականի հետ ու վերջինները պարտվում են. ՈւՂԻՂ«Եթե Երևանի քաղաքապետարանի կայքում ինչ-որ բան հրապարակվում է, ապա դրանից հետո անտրամաբանական է ասել, որ հրապարակային առումով այդ մասին չի հայտնվել, որովհետև կա պաշտոնական խողովակ, որին որպես...
09:09 08/01/2025Հունվարի 8-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 8-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 392.91 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.065 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
20:36 04/01/2025Հայաստանը Ռուսաստանի խոշորագույն առևտրային գործընկերների տասնյակում էՀայաստանը Ռուսաստանի առևտրային խոշոր գործընկերների թոփ տասնյակում է։ Այս մասին գրում է РБК-ն՝ վկայակոչեով Ռուսաստանի դաշնային մաքսային ծառայության տրամադրած տվյալները։ Ցուցակը գլխավորում է Չինաստանը,...
16:02 04/01/2025Մոլդովան կարող է արգելել FlyOne Armenia-ի գործունեությունըՄոլդովայի ենթակառուցվածքների և տարածաշրջանային զարգացման նախարարությունը մինչև հունվարի 9-ը հանրային քննարկման է դրել մի նախագիծ, որն առաջարկում է արգելել ավելի քան 20 երկրների ավիաընկերությունների...
14:10 04/01/2025Հայաստանը՝ Ռուսաստանի 10 խոշորագույն առևտրային գործընկերների ցուցակումՀայաստանը ընդգրկվել է է Ռուսաստանի 10 խոշորագույն առևտրային գործընկերների ցանկում։ ՌԴ Դաշնային մաքսային ծառայությունը РБК-ին հայտնել է, թե որ երկրներն են ներկայումս Ռուսաստանի ամենամեծ առևտրային...
14:17 01/01/2025Թուրքական ընկերությունները գրավել են ռուսական շուկան լքած ընկերությունների բոլոր տեղերըԹուրքական ընկերությունները ռուսական շուկայում զբաղեցնում են այնյ տեղեր, որոնք ազատվել էին հակառուսական պատժամիջոցների ֆոնին արևմտյան ընկերությունների՝ երկիրը լքելու հետևանքով։ Այս մասին գրում է...
12:33 01/01/2025171 նոր ավտոբուս՝ օպելների դիմացՏիգան Ավինյանը Ֆեյսբուքի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել ևգրել, որ հունվարի 1-ից երթուղի են դուրս եկել 171 նոր ավտոբուս։ «Սիրելի՛ երևանցիներ, մեր առաջնահերթություններից է ունենալ մարդկանց համար...

19:15 11/07/2020Объемы производства хлеба в Армении снизилисьСогласно опубликованным Статистическим комитетом Армении данным, в январе-мае в РА было произведено 112 тысяч 764,9 т хлеба, что, по сравнению с 2019 годом, ниже на 1,2%.
18:30 11/07/2020В 2021 году будет сдана в эксплуатацию новая подстанция в СтепанакертеПрезидент Арцаха ознакомился с текущими работами.
18:15 11/07/2020Протянутый через Черное море в Турцию газопровод «Голубой поток» простаивает с мая – СМИИсточники полагают, что причиной простаивания газопровода стало то, что Турции хватает объемов газа от «Турецкого потока».
18:13 10/07/2020Айк Есаян: Массовых сокращений в Beeline не будетСотрудники Beeline вышли на акцию протеста в Ереване.
16:42 10/07/2020Банк ВТБ (Армения) предлагает клиентам выгодные условия автокредитованияОформить автокредит в Банке ВТБ (Армения) можно с предоплатой начиная от 10%, с процентной ставкой 12%-14% годовых (эффективная ставка 18%-24%), на сумму от 500 тыс. до 28 млн. драмов РА.
16:22 09/07/2020Богатейший человек мира стал ещё богаче: состояние основателя Amazon превысило $180 млрдСостояние основателя Amazon Джеффа Безоса превысило 180 миллиардов долларов. Это максимальная оценка активов, которую когда-либо фиксировало издание Forbes. Об этом сообщает «Лента.Ru». Богатейший...
13:19 09/07/2020Чтобы не разрушали асфальт: грузовики в Армении начнут взвешиватьВместо упраздненных 5 инспекционных органов в Армении будет действовать один: Инспекционный орган по градостроительству, технической и пожарной безопасности.
17:13 07/07/2020Премьер-министр Армении посетил завод по сборке автоматов КалашниковаВ Армении открылся завод по сборке автоматов Калашникова. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян. На предприятии премьер-министру сообщили, что они...
11:46 07/07/2020В ЕАЭС сформируют оперативный комитет для урегулирования спорных вопросов перемещения товаров через границыНовый подход к решению старых проблем...
10:57 07/07/2020Цены на нефть во вторник утром коррекционно снижаютсяТак, цена сентябрьских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent опускалась на 0,42% - до 42,92 доллара за баррель.
20:27 06/07/2020Компания Ucom выразила свою позицию ГКЗЭК Армении26 июня Государственная комиссия по защите экономической конкуренции обратилась в ЗАО «Юком» с просьбой разъяснить позицию компании в отношении слияния ЗАО «ВЕОН Армения» с ООО «Тим»
18:22 03/07/2020Банк ВТБ (Армения) запустил новый продукт – приобретение товаров в рассрочку из российских интернет-магазиновБанк ВТБ (Армения), совместно с компанией H2H, впервые в Армении запустили продукт, в рамках которого клиенты могут приобретать в рассрочку различные товары из российских интернет-магазинов.
15:36 03/07/2020Нефть Brent подешевела до $42,71 на фоне прироста новых случаев заражения в СШАКоличество заболевших COVID-19 в Штатах в четверг увеличилось рекордными темпами - более чем на 50 тыс., причем множество новых случаев зафиксировано в густонаселенных южных штатах.
13:56 03/07/2020Из-за пандемии коронавируса женщины теряют работуПри этом, пандемия по-разному сказалась на занятости обоих полов. Безработица среди женщин выросла до 7,2% с 6,9% в апреле, а среди мужчин осталась прежней.
18:01 02/07/2020СМИ: Крупный франчайзи ресторанов Pizza Hut и Wendy's в США подал заявление о банкротствеКомпания NPC International, один из крупнейших операторов сетей быстрого питания в США, под чьим управлением находятся около 1,2 тыс.
16:11 02/07/2020Никол Пашинян: Монопольные явления на рынке нефтепродуктов в Армении уменьшились, но не исчезли«После подписания данного соглашения Армения получит возможность организовать поставки казахстанского топлива на более выгодных условиях, что предполагает создание определенной конкуренции на...
10:03 02/07/2020Мировой туристический бизнес может не досчитаться в этом году до 3,3 триллионов долларовТакие убытки возникнуть в случае развития пандемии по худшему сценарию, продление карантинных мер на 12 месяцев.
09:53 02/07/2020МОТ: 400 млн человек потеряли работу из-за пандемииОколо 340 млн человек по всему миру могут потерять работу к концу нынешнего года.
10:14 01/07/2020Лионель Месси забил 700-й гол в карьереЭтот гол стал не только юбилейным 700-м голом в карьере аргентинца, но и 630-м голом забитым за «Барселону». Еще 70 раз Месси отличился за сборную Аргентины.