11:28 01/01/2025Ուկրաինայի տարածքով ռուսական գազի մատակարարումը Եվրամիություն հունվարի 1-ից դադարեցվել է. «Գազպրոմ»Հունվարի 1-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 8:00-ից Ուկրաինայի տարածքով ռուսական գազի մատակարարումը դադարեցվել է։ Այդ մասին «Գազպրոմ»-ը հայտնել է իր պաշտոնական Telegram ալիքում։ Մամուլի հաղորդագրության մեջ...
19:31 30/12/2024Էդուարդ Հակոբյանն անձնակազմին է ներկայացրել նորանշանակ ՊԵԿ նախագահի առաջին տեղակալինՊետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանը Կոմիտեի ղեկավար անձնակազմին է ներկայացրել նորանշանակ ՊԵԿ նախագահի առաջին տեղակալ Վրեժ Մխիթարյանին՝ նշելով, որ նրա փորձառությունը և բարձր...
15:41 30/12/2024Ստվերի որոշակի նվազում է արձանագրվել, սակայն անելիքներ դեռ շատ կան.ՊԵԿ նախագահՊետական եկամուտների կոմիտեի կառուցվածքային ստորաբաժանումների հետ առանձին հանդիպումներից ու քննարկումներից հետո Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է...
14:40 30/12/20242025 թվականից մաքսային մարմնում կմեկնարկի «Ծանուցման» էլեկտրոնային համակարգըՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2025 թվականին հունվարին մաքսային մարմնում ամբողջական կմեկնարկի «Ծանուցման» էլեկտրոնային համակարգը։ Այսինքն, ապրանքների հայտարարագրերի սպասարկումն...
13:35 30/12/2024UBPAY համակարգով փոխանցումները հասանելի են Կոնվերս ԲանկումԿոնվերս Բանկը միացել է UBPAY միջազգային համակարգին, ինչի շնորհիվ հնարավոր է դարձել այդ համակարգով փոխանցումների իրականացումը Բանկի մասնաճյուղերում, ինչպես նաև ստացումը մասնաճյուղերում և Converse...
10:15 30/12/20244 էլեկտրամոբիլ. Կոնվերս Բանկը Mastercard քարտապանների համար արշավ է մեկնարկելԿոնվերս Բանկը հայտարարում է խրախուսման արշավ C360 Mastercard Standard, C360 Mastercard Gold, C360 Mastercard World Elite, Woman’s Card, Mastercard Standard, Mastercard Gold, Mastercard World Elite...
09:16 30/12/2024Դեկտեմբերի 30-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 30-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 392.63 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.057 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
16:24 28/12/2024Ռուսաստանի ԱԳՆ. 10 տարվա գործունեության ընթացքում ԵԱՏՄ-ն դարձել է միջազգային տնտեսական հարաբերությունների կարևոր դերակատար2025 թվականի հունվարի 1-ին լրանում է 2014 թվականի մայիսի 29-ին Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) մասին պայմանագրի ուժի մեջ մտնելու և ԵԱՏՄ-ի՝ որպես տարածաշրջանային ինտեգրացիոն ասոցիացիայի փաստացի...
15:48 28/12/2024Կառվարությունը որոշել է մտնել ձախողված պրոցեսի մեջ․ Թեհմինե Ենոքյանը՝ «Լիդիան Արմենիա»-ի և Կառավարության գործարքի մասին«Լիդիան Արմենիա» ՓԲԸ-ի և ՀՀ կառավարության միջև գործարքը մտահոգիչ է, քանի որ պետությունը ձախողված ընկերության հետ կիսելու է պատասխանատվությունը։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Կանաչ...
13:15 28/12/2024Ամուլսարի ծրագրի ֆինանսական ռիսկերը պետությունն ուզում է դնել ՀՀ քաղաքացիների «վզին»․ Գալստյան«Ամուլսարի ծրագիրը նախատեսում էին իրականացնել 2005թ․-ից: Այս 20 տարվա ընթացքում տարբեր տեսակի թղթեր են ստորագրվել, ինչպես նաև բազմաթիվ նախագահներ, վարչապետեր և այլ պաշտոնյաներ, նաև այդ ընկերության...
10:43 28/12/2024Աշխատաժամանակի կրճատման հետևանքները. Ահազանգում է ՀԱԳՄ–ըՀայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միությունում մտահոգությամբ են ընդունել «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին»...
18:52 27/12/2024Հայաստանը 2,5 մլն դոլար կծախսի՝ պաշտպանվելու Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենայինի արբիտրաժային գործովCivilnet-ը գրում է․ «Հայաստանի կառավարությունը ավելի քան 2,5 մլն դոլար է ծախսելու Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի (ԶՊՄԿ) բաժնետեր Walnort Finance Limited-ի կողմից ներդրումային արբիտրաժային...
17:20 27/12/2024Կոնվերս Բանկ. Համատեղ ուժերով՝ հեռավոր գյուղերի երեխաների համարՈւրախ շոու, սիրելի հերոսներ, Ձմեռ պապ ու Ձյունանուշ և, իհարկե, նվերներ: Կոնվերս Բանկի աշխատակիցներն ու հաճախորդները հերթական անգամ Ձմեռ պապ են դարձել Հայաստանի հեռավոր բնակավայրերից մեկի դպրոցի...
15:45 27/12/2024Opel-ի բաժնետոմսերի գինը Ավինյանի հոր հայտարարությունից հետո. Արմեն Դարբինյանն է ստուգել բորսայի կայքըՀայաստանի նախկին վարչապետ Արմեն Դարբինյանն Ավինյանի հոր խոսքերից հետո Նյու Յորքի Ֆոնդային Բորսայում ստուգել է Opel-ի բաժնետոմսերի գնի փոփոխությունը։ «Ուրեմն՝ մեր այս «Ծուռ հայելիների...
12:54 27/12/2024Ուրեմն ծրագիրը հաջող չի ընթանում, եթե չենք ներմուծել նախարարի ձայնն ապահովող սարքավորում. Մհեր Գրիգորյանը՝ Ավանեսյանին«Քանի որ կառավարության 2020 թվականի մարտի 26-ի N 355-Լ որոշմամբ նախատեսված է արտադրողականության ցուցանիշը հասցնել 12 դոլար ՀՆԱ-մարդ/ժամ՝ առաջարկվում է նպատակային ծրագրի վերջնաժամկետը երկարաձգել մինչև...
10:07 27/12/2024Լույս է տեսել «Ստարտափ էկոհամակարգի զարգացման միտումները Հայաստանի Հանրապետությունում» թեմայովՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանըն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է. «Լույս է տեսել ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի հետազոտական խմբի «Ստարտափ էկոհամակարգի զարգացման միտումները Հայաստանի Հանրապետությունում»...
09:40 27/12/2024Դեկտեմբերի 27-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 27-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 392.58դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.092 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:33 26/12/2024ՊԵԿ. Ինչ փոփոխություններ են սպասվում եկամտային հարկի վերադարձի դեպքումՊետական եկամուտների կոմիտեն հիշեցնում է քաղաքացիներին, որ 2025 թվականի հունվարի 1-ից հիփոթեքային վարկի գծով եկամտային հարկի վերադարձի գործընթացում կլինեն մի քանի փոփոխություններ, որոնք վերաբերելու...
15:04 26/12/2024Պուտին. Նիկոլ Վովայիչը պետք է որ կապի մեջ լինիՍանկտ Պետերբուրգում մեկնարկել է ԵԱՏՄ գագաթաժողովը։ Արարաողակարգային լուսանկարահանմանը Հայաստանից մասնակցում էր փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։ Երբ ԵԱՏՄ անդամ երկրների առաջնորդները զբաղեցրեցին իրենց...

14:49 30/06/2020Из-за бойкота Facebook Цукерберг потерял на рекламе уже больше $7 млрдАмериканская соцсеть Facebook дешевеет. Стоимость акций стремительно падает.
12:39 30/06/2020Когда Россия возобновит полеты в страны СНГ? Рассказал министр транспортаРоссия может открыть перелеты в СНГ раньше, чем в другие страны, заявил журналистам министр транспорта Евгений Дитрих.
10:22 30/06/2020Второй президент Армении Роберт Кочарян переизбран в совет директоров АФК «Система»АФК «Система» – инвестиционный холдинг, владеющий активами в сфере телекоммуникаций, электроники, электроэнергетики, розничной торговли ...
18:11 29/06/2020Банк ВТБ (Армения) присоединился к 3-й программе Правительства РА по нейтрализации последствий COVID-19Банк ВТБ (Армения) начинает выдачу льготных кредитов для малого бизнеса в рамках 3-й программы Правительства РА по нейтрализации экономических последствий COVID-19.
20:00 27/06/2020В Армении коронавирус сократил выручку винных заводов на четвертьПандемия стала причиной сокращения прибыли винодельческой отрасли в странах Содружества.
11:29 27/06/2020Рейтинг Forbes: среди самых успешных российских звезд моложе 40 лет – двое армянForbes опубликовал ежегодный рейтинг 40 самых успешных российских звезд до 40 лет.
19:53 25/06/2020У президента НКР обсуждена стратегия деятельности Инвестиционного фонда АрцахаПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян, являясь председателем Совета попечителей Инвестиционного фонда Арцаха, сегодня, 25 июня, провел заседание Совета...
15:25 25/06/2020Премьер Армении: Сегодня эта свобода прессы, свобода социальных сетей людей толкает на смертьОтметим, что Эдмон Марукян с трибуны НС заявил, что власти заняты тем, чтобы заставить замолчать оппозиционных деятелей и СМИ.
19:45 24/06/2020Министр финансов Армении выступил почти в пустом зале НС«Экономический рост в 2019 году составил не 4.9%, как мы указали, а 7.6%, и это при условии, когда мировая экономика выросла на 2.9%», – заявил в Национальном Собрании Армении министр финансов РА...
10:00 24/06/2020«Всё могло быть хуже». Докладе Всемирной торговой организацииИз-за пандемии коронавируса в мире наблюдается исторически большое падение объема торговли, но все могло обстоять гораздо хуже.
18:35 23/06/2020Н. Пашинян: В Армении начался процесс восстановления экономикиПремьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе прямого эфира через соцсеть Facebook заявил, в апреле в связи с коронавирусом было закрыто 71 471 рабочее место.
19:48 22/06/2020В мае число туристов, посетивших Турцию, сократилось на 99,26%Первые иностранные туристы в Турцию вернулись на прошлой неделе.
18:04 22/06/2020В «Газпроме» по итогам года экспортную цену на газ ожидают на уровне 130-140 долларовВ 2020 году финансовые показатели «Газпрома» окажутся значительно хуже, чем в прошлом.
17:58 22/06/2020В Армении начались обсуждения заявок министерств в рамках проекта программы среднесрочных государственных расходов на 2021-2023 гг.Премьер-министр Пашинян подчеркнул, что заявки будут утверждены с учетом показателей исполнения работы министерств в предыдущие годы и в первом квартале текущего года.
17:23 22/06/2020Грузия в скором времени определится с международным туризмомГеоргий Гахария на заседании межведомственного координационного совета заявил, что решение по этому вопросу будет принято в ближайшее время.
17:16 22/06/2020Отчет об исполнении бюджета был обсужден во фракциях парламента Арцаха22-го июня годовой отчет об исполнении государственного бюджета за 2019 год был обсужден во фракциях «Справедливость» Арцаха, «Демократическая партия Арцаха» и «Армянская Революционная Федерация».
15:49 22/06/2020Банк ВТБ (Армения) возобновляет продажу золотых слитков своим клиентамБанк осуществляет продажу стандартизированных золотых слитков российского производства самого высокого качества и 999.9 пробы.
16:15 20/06/2020Известно, какой ущерб нанес град в ряде общин Гегаркуникской области АрменииВ некоторых общинах Гегаркуникской области Армении град, продолжающийся на протяжении двух дней, нанес серьезный ущерб сельскому хозяйству.
19:59 19/06/2020Тариф на газ вырастет только для хозяйствующих субъектов – КРОУ АрменииКомпания «Газпром Армения» в своей заявке предлагала для всех потребителей применить единый тариф без дифференциации между группами.
18:40 19/06/2020Глава ЦБ Армении встретился с президентом АрцахаОбсужден ряд представляющих взаимный интерес вопросов.