11:28 01/01/2025Ուկրաինայի տարածքով ռուսական գազի մատակարարումը Եվրամիություն հունվարի 1-ից դադարեցվել է. «Գազպրոմ»Հունվարի 1-ին Մոսկվայի ժամանակով ժամը 8:00-ից Ուկրաինայի տարածքով ռուսական գազի մատակարարումը դադարեցվել է։ Այդ մասին «Գազպրոմ»-ը հայտնել է իր պաշտոնական Telegram ալիքում։ Մամուլի հաղորդագրության մեջ...
19:31 30/12/2024Էդուարդ Հակոբյանն անձնակազմին է ներկայացրել նորանշանակ ՊԵԿ նախագահի առաջին տեղակալինՊետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանը Կոմիտեի ղեկավար անձնակազմին է ներկայացրել նորանշանակ ՊԵԿ նախագահի առաջին տեղակալ Վրեժ Մխիթարյանին՝ նշելով, որ նրա փորձառությունը և բարձր...
15:41 30/12/2024Ստվերի որոշակի նվազում է արձանագրվել, սակայն անելիքներ դեռ շատ կան.ՊԵԿ նախագահՊետական եկամուտների կոմիտեի կառուցվածքային ստորաբաժանումների հետ առանձին հանդիպումներից ու քննարկումներից հետո Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Էդուարդ Հակոբյանն աշխատանքային խորհրդակցություն է...
14:40 30/12/20242025 թվականից մաքսային մարմնում կմեկնարկի «Ծանուցման» էլեկտրոնային համակարգըՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2025 թվականին հունվարին մաքսային մարմնում ամբողջական կմեկնարկի «Ծանուցման» էլեկտրոնային համակարգը։ Այսինքն, ապրանքների հայտարարագրերի սպասարկումն...
13:35 30/12/2024UBPAY համակարգով փոխանցումները հասանելի են Կոնվերս ԲանկումԿոնվերս Բանկը միացել է UBPAY միջազգային համակարգին, ինչի շնորհիվ հնարավոր է դարձել այդ համակարգով փոխանցումների իրականացումը Բանկի մասնաճյուղերում, ինչպես նաև ստացումը մասնաճյուղերում և Converse...
10:15 30/12/20244 էլեկտրամոբիլ. Կոնվերս Բանկը Mastercard քարտապանների համար արշավ է մեկնարկելԿոնվերս Բանկը հայտարարում է խրախուսման արշավ C360 Mastercard Standard, C360 Mastercard Gold, C360 Mastercard World Elite, Woman’s Card, Mastercard Standard, Mastercard Gold, Mastercard World Elite...
09:16 30/12/2024Դեկտեմբերի 30-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 30-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 392.63 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.057 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
16:24 28/12/2024Ռուսաստանի ԱԳՆ. 10 տարվա գործունեության ընթացքում ԵԱՏՄ-ն դարձել է միջազգային տնտեսական հարաբերությունների կարևոր դերակատար2025 թվականի հունվարի 1-ին լրանում է 2014 թվականի մայիսի 29-ին Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) մասին պայմանագրի ուժի մեջ մտնելու և ԵԱՏՄ-ի՝ որպես տարածաշրջանային ինտեգրացիոն ասոցիացիայի փաստացի...
15:48 28/12/2024Կառվարությունը որոշել է մտնել ձախողված պրոցեսի մեջ․ Թեհմինե Ենոքյանը՝ «Լիդիան Արմենիա»-ի և Կառավարության գործարքի մասին«Լիդիան Արմենիա» ՓԲԸ-ի և ՀՀ կառավարության միջև գործարքը մտահոգիչ է, քանի որ պետությունը ձախողված ընկերության հետ կիսելու է պատասխանատվությունը։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Կանաչ...
13:15 28/12/2024Ամուլսարի ծրագրի ֆինանսական ռիսկերը պետությունն ուզում է դնել ՀՀ քաղաքացիների «վզին»․ Գալստյան«Ամուլսարի ծրագիրը նախատեսում էին իրականացնել 2005թ․-ից: Այս 20 տարվա ընթացքում տարբեր տեսակի թղթեր են ստորագրվել, ինչպես նաև բազմաթիվ նախագահներ, վարչապետեր և այլ պաշտոնյաներ, նաև այդ ընկերության...
10:43 28/12/2024Աշխատաժամանակի կրճատման հետևանքները. Ահազանգում է ՀԱԳՄ–ըՀայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միությունում մտահոգությամբ են ընդունել «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և «Նվազագույն ամսական աշխատավարձի մասին»...
18:52 27/12/2024Հայաստանը 2,5 մլն դոլար կծախսի՝ պաշտպանվելու Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենայինի արբիտրաժային գործովCivilnet-ը գրում է․ «Հայաստանի կառավարությունը ավելի քան 2,5 մլն դոլար է ծախսելու Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի (ԶՊՄԿ) բաժնետեր Walnort Finance Limited-ի կողմից ներդրումային արբիտրաժային...
17:20 27/12/2024Կոնվերս Բանկ. Համատեղ ուժերով՝ հեռավոր գյուղերի երեխաների համարՈւրախ շոու, սիրելի հերոսներ, Ձմեռ պապ ու Ձյունանուշ և, իհարկե, նվերներ: Կոնվերս Բանկի աշխատակիցներն ու հաճախորդները հերթական անգամ Ձմեռ պապ են դարձել Հայաստանի հեռավոր բնակավայրերից մեկի դպրոցի...
15:45 27/12/2024Opel-ի բաժնետոմսերի գինը Ավինյանի հոր հայտարարությունից հետո. Արմեն Դարբինյանն է ստուգել բորսայի կայքըՀայաստանի նախկին վարչապետ Արմեն Դարբինյանն Ավինյանի հոր խոսքերից հետո Նյու Յորքի Ֆոնդային Բորսայում ստուգել է Opel-ի բաժնետոմսերի գնի փոփոխությունը։ «Ուրեմն՝ մեր այս «Ծուռ հայելիների...
12:54 27/12/2024Ուրեմն ծրագիրը հաջող չի ընթանում, եթե չենք ներմուծել նախարարի ձայնն ապահովող սարքավորում. Մհեր Գրիգորյանը՝ Ավանեսյանին«Քանի որ կառավարության 2020 թվականի մարտի 26-ի N 355-Լ որոշմամբ նախատեսված է արտադրողականության ցուցանիշը հասցնել 12 դոլար ՀՆԱ-մարդ/ժամ՝ առաջարկվում է նպատակային ծրագրի վերջնաժամկետը երկարաձգել մինչև...
10:07 27/12/2024Լույս է տեսել «Ստարտափ էկոհամակարգի զարգացման միտումները Հայաստանի Հանրապետությունում» թեմայովՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանըն իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է. «Լույս է տեսել ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի հետազոտական խմբի «Ստարտափ էկոհամակարգի զարգացման միտումները Հայաստանի Հանրապետությունում»...
09:40 27/12/2024Դեկտեմբերի 27-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքներն աճել են, ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ դեկտեմբերի 27-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 392.58դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.092 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:33 26/12/2024ՊԵԿ. Ինչ փոփոխություններ են սպասվում եկամտային հարկի վերադարձի դեպքումՊետական եկամուտների կոմիտեն հիշեցնում է քաղաքացիներին, որ 2025 թվականի հունվարի 1-ից հիփոթեքային վարկի գծով եկամտային հարկի վերադարձի գործընթացում կլինեն մի քանի փոփոխություններ, որոնք վերաբերելու...
15:04 26/12/2024Պուտին. Նիկոլ Վովայիչը պետք է որ կապի մեջ լինիՍանկտ Պետերբուրգում մեկնարկել է ԵԱՏՄ գագաթաժողովը։ Արարաողակարգային լուսանկարահանմանը Հայաստանից մասնակցում էր փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։ Երբ ԵԱՏՄ անդամ երկրների առաջնորդները զբաղեցրեցին իրենց...

14:40 21/06/2018Armenia’s economic activity up 8.6 % in Jan-MayThe economic activity index (EAI) of Armenia grew by 8.6% in January-May 2018 from the same period last year, according to the latest figures released by Armenia’s National Statistical Service (NSS).
16:07 20/06/2018Converse Bank makes car loans more advantageousWithin the framework of the launched campaign, Converse Bank has significantly improved the terms of car loans, making them more advantageous, the bank’s press service reports.
14:07 20/06/2018Tashir Group to partially cover energy costs of Armenia’s low-income familiesThe Tashir Group of Companies owned by Russian-Armenian businessman Samvel Karapetyan has today unveiled its plan to partially compensate the energy costs of Armenia’s low-income families.
11:25 20/06/2018Armenia’s electricity generation down 0.4% in Jan-April 2018Armenia saw a slight decline in electricity generation in the first four months of 2018, according to the latest statistics.
17:43 19/06/2018Megna company makes special offer for Duster SUVMegna company, which officially represents Renault manufacturer in Armenia, presents Duster SUV at an unprecedented low price of 7,900,000 drams to those seeking extremal emotions and freedom ahead...
13:15 16/06/2018We have turned into an export country in IT sector - Samvel MartirosyanBarCamp EVN’ 18 non-conference opened today at American University of Armenia which is participatory workshop-events in the sphere of information technology (IT), new media and Internet.
19:20 15/06/2018Armenian president speaks of huge untapped potential in Iran-Armenia trade relationsArmenian President Armen Sarkissian received today the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran (IRI) to f Armenia Seyyed Kazem Sajjad.
17:36 15/06/2018Export volumes of fruit and vegetables from Armenia growing67, 294 tons of fresh fruit and vegetables were exported from Armenia as of June this year, while the number was 33, 819 tones exported in same period last year, the country's agriculture ministry...
14:07 15/06/2018PM: No problems in Armenian-Russian relationsArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has reflected on his latest visit to Moscow at today’s Cabinet meeting, assessing it as ‘productive’.
15:50 14/06/2018World oil prices upThe world oil prices are rising due to an increase of 1.75-2% of the base interest rates by the U.S.
14:40 14/06/2018PM Pashinyan, VTB Bank head discuss expansion of bank’s activity in ArmeniaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan, who is in the Russia on a working visit, had working breakfast with Andrey Kostin, President and Chairman of the Russian VTB Bank’s Management Board.
13:05 14/06/2018Economist praises the planned changes into the tax legislationNew amendments and supplements are planned to be introduced into the Armenian Tax Code that has entered into effect since January2018.
16:53 13/06/2018VivaCell-MTS presented new tariff plans “X” and “Y” - Top 5 messengers, high speed Internet, calls and SMSchanged the telecommunications industry and the demand for mobile Internet is growing with a geometric progression, VivaCell-MTS has introduced new "X" and "Y" tariff plans to its subscribers,...
15:13 13/06/2018Armenia’s State Tourism Committee has new headHripsime Grigoryan has been appointed new Chairperson of the State Tourism Committee of the Armenian Ministry of Economic Development and Investments upon Prime Minister Nikol Pashinyan’s decision.
13:03 13/06/2018Armenian border village to have LED outdoor lighting infrastructure by year-endOfficial press release by VivaCell-MTS Chinari border village in Armenia’s Tavush region is surrounded by the adversary on three sides.
20:28 12/06/2018Armenia’s salt production on the declineSalt production volumes dropped by 41.2% in Armenia during January-April 2018 to stand at 6,115.3 tons, according to figures released by the country’s National Statistic Service.
13:49 12/06/2018Foreign tourists expected to shell out $1.6 bln during 2018 FIFA World CupAccording to the Russian Ministry of Economic Development, foreigners will spend over 100 bln rubles (about $1.6 bln) during the upcoming FIFA World Cup, Russian Minister of Economic Development...
18:26 09/06/2018Tobacco production on the rise in ArmeniaIn January-April 2018, the tobacco production volumes increased by 28% in Armenia compared to the same period of 2017, according to the data released by the National Statistical Service (NSS) of...
19:12 07/06/2018Armenia’s consumer market sees price cut in May: statisticsConsumer prices in Armenia fell by 1% in May compared to March 2018, the country's National Statistical Service (NSS) told Panorama.am, adding the decline is mainly prompted by the 2.8% deflation in...
14:57 07/06/2018Armenian potato back to marketsVarieties of vegetables and industrial crops of Armenian production have not vanished, quite the opposite, they are in active cultivation, Gayane Sargsyan, Director at the Scientific Center of...