13:22 28/10/2024Պարտք/ՀՆԱ հարաբերկացությունը 2025թ.-ին կլինի հարկաբյուջետային կանոններով սահմանված շեմային 50%-ից բարձր. Մարտին Գալստյան«Ստեղծված աշխարհաքաղաքական և տնտեսական անորոշությունների պայմաններում առկա են ռիսկեր տնտեսական ներուժն ապահովող գործոնների կայունության և տնտեսական հեռանկարի հնարավոր սցենարի...
12:24 28/10/2024Ֆինանսների նախարարը հայտնեց, որ պետությունը պարտք է վերցնում նաև պետական պարտքերը փակելու համար«2025 թվականին մենք պլանավորում ենք ունենալ մոտավորապես 600 մլն դոլարի բյուջետային աջակցության վարկեր, 500 մլն դոլարի եվրաբոնդի թողարկում»,-պատախսանելով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր...
11:17 28/10/2024Շնորհավորում եմ մեզ բյուջետային քննարկումների մեկնարկի կապակցությամբ, պաշտպանության ծախսերն աճելեն 0.7 տոկոսային կետով.Նախարար«Շատ ուրեխ եմ և շնորհավորում եմ մեզ բյուջետային քննարկումների մեկնարկի կապակցությամբ»,- ԱԺ-ում ՀՀ 2025 թվականի պետական բյուջեի քննարկումների ժամանակ հայտնեց Էկոնոմիկայի նախարար Վահե Հովհաննիսյանը։ Նա...
10:41 28/10/2024Հոկտեմբերի 28-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել է, ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 28-ին ժամը 10:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.75 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազել է 0.053 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:44 26/10/2024Տուն գնելը երբեք այսքան հեշտ չի եղել․ Ամերիաբանկը Տուն էքսպոյում էՀիփոթեքային շուկայի առաջատար Ամերիաբանկը հոկտեմբերի 25-ից 27-ը մասնակցում է Հայաստանի ամենամեծ Տուն էքսպոյին։ Տուն էքսպոյի այցելուներն Ամերիաբանկի տաղավարում կգտնեն հիփոթեքային վարկավորման՝ իրենց...
20:54 25/10/2024Gyurjyan Cascade բնակելի թաղամասը TOON EXPO-ին հանդես է եկել աննախադեպ առաջարկով«Մերիդիան» ցուցահանդեսների կենտրոնում այսօր մեկնարկել է կառուցապատման և անշարժ գույքի ոլորտի՝ Հայաստանում անցկացվող խոշորագույն ցուցահանդեսը՝ TOON EXPO 2024-ը։ Gyurjyan Cascade բնակելի համալիրն...
19:42 25/10/2024«Թաթոյան» հիմնադրամի փաստահավաք խմբի որևէ ներկայացուցիչ չի այցելել «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր» ՊՈԱԿ․ ՇՄՆՇրջակա միջավայրի նախարարությունը Հանրային ռադիոյի «Էկոսֆերա» հաղորդաշարին հայտնել է, որ «Թաթոյան» հիմնադրամի փաստահավաք խմբի որևէ ներկայացուցիչ չի այցելել «Զանգեզուր» կենսոլորտային համալիր» ՊՈԱԿ, կապ...
16:52 25/10/2024Խիստ մտահոգիչ է գյուղատնտեսության ոլորտի համեստ 1,8% աճը, ինչը համադրելի չէ բյուջեից ոլորտին ուղղվող հսկայական գումարներին. Սուրեն ՊարսյանՏնտեսագետ Սուրն Պարսյանը գրում է . «ՀՀ վիճակագրական կոմիտեն հրապարակել է 2024 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսների սոցիալ-տնտեսական ամբփոփ տվյալները, ըստ որի` 9 ամիսների հաշվարկով տնտեսական...
12:07 25/10/2024ՊԵԿ. Փորձ է արվել ՀՀ ներմուծել առանց ակցիզային մակնշման 68 500 տուփ ծխախոտԻրավապահ մարմինների միջև համագործակցության շրջանակում ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության օպերատիվ հետախուզության բաժնի աշխատակիցներն ԱԱԾ-ից օպերատիվ տվյալներ էին ստացել առ այն, որ ԻԻՀ-ից...
09:49 25/10/2024Հոկտեմբերի 25-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը նվազել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 25-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.88 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազել է 0.075 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:33 24/10/202450 միլիոն ԱՄՆ դոլար կուղղվի Հայաստանում բիզնեսի զարգացմանըԱկբա բանկն առաջինը Հայաստանում համագործակցություն է մեկնարկում ԱՄՆ Միջազգային զարգացման ֆինանսական կորպորացիայի (ԶՖԿ) հետ, որի արդյունքում 50 միլիոն ԱՄՆ դոլար կուղղվի Հայաստանում միկրո, փոքր և միջին...
12:52 24/10/2024Անանյան. Երկրի տնտեսական կյանքի խաթարումը կամ կոլապսը կարող է հանգեցնել պետության փլուզման վտանգի«Թույլ քաղաքական ենթակառուցվածքի առկայության և արդյունավետ կառավարման համակարգի բացակայության պայմաններում երկրի տնտեսական կյանքի խաթարումը կամ կոլապսը կարող է հանգեցնել ոչ միայն սոցիալական և...
12:48 24/10/2024Կառավարությունը ցանկանում է նվազեցնել կարկտի առավել ակտիվ գոտիներում հնարավոր վնասները«Նախագծի ընդունման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է կարկտի առավել ակտիվ գոտիներում գտնվող բնակավայրերում գործունեություն իրականացնող տնտեսվարողների համար վնասների նվազեցման, տնտեսվարողների...
11:51 24/10/2024Կառավարությունը պարտավոր է վերանայել բանկային համակարգի հարկային քաղաքականությունը. Սուրեն ՊարսյանՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Հաշվի առնելով վերջին տարիների և այս տարվա բանկային համակարգի աննախադեպ բարձր շահույթի մեծությունները` ՀՀ կառավարությունը պարտավոր է վերանայել հարկային...
11:34 24/10/2024ՏՏ ոլորտի համար գործադիրը նախատեսում է շրջանառության հարկը 5 %-ից հասցնել 2 %-ի. Մխիթար Հայրապետյան«ՏՏ ոլորտին մենք առաջարկում ենք պետական աջակցության համապարփակ ծրագիր մինչև 2032 թվականը՝ 7 տարիների համար»,-կառավարության նիստում հայտնեց բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար...
10:17 24/10/2024Հոկտեմբերի 24-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 24-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.94 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազել է 0.033 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
11:55 23/10/2024Մինչև տարեվերջ ՀՆԱ/պարտք հարաբերակցությունը հասնելու է 50/50 %-ի.Վահե Հովհաննիսյան«Համաձայնագրով նախատեսվում է ներգրավել բյուջետային աջակցության վարկ 75 մլն եվրոյի չափով»,- ԱԺ-ում հայտարարեց Ֆինանսների նախարա Վահե Հովհաննիսյանը՝ զեկուցելով Հայաստանի Հանրապետության և Զարգացման...
11:31 23/10/2024Ավտոգազալցակայաններում հսկողական աշխատանքները շարունակվում ենառաջադրվել է 4.8 մլրդ դրամի չափով տուգանք
09:59 23/10/2024Հոկտեմբերի 23-ին փոխանակման կետերում դոլարի և ռուբլու փոխարժեքները աճել են, եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 23-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.02 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.033 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
19:54 22/10/2024Երեխաները ֆրանսերեն կսովորեն տեխնիկապես վերազինված դասասենյակումԳորիսի թիվ 2 դպրոցում երեխաները ֆրանսերենի դասընթացներն արդեն անցկացնում են տեխնիկապես վերազինված և կահավորված դասասենյակում։ «Ֆրանսերենի դասասենյակն ամբողջությամբ կահավորել և տեխնիկապես վերազինել է...

17:02 21/12/2017Deputy minister optimistic to conclude the year with over 7% economic activity indexThe economic activity index (EAI) in Armenia in January-November 2017 made up 7.3 %, deputy minister of Economic Development and Investment Tigran Khachatryan told reporters on Thursday at a briefing.
14:00 21/12/2017President of Artsakh takes part in parliamentary discussions on 2018 draft state budgetArtsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Thursday attended the discussions on the draft state budget for 2018 within the frameworks of the National Assembly plenary session.
11:39 21/12/2017World oil prices upAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
20:11 20/12/2017Converse Bank, EIAA sign a memorandum of cooperationExport Insurance Agency of Armenia (EIAA) and Converse Bank CJSC have signed a memorandum of cooperation.
10:25 19/12/2017World oil prices upAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
19:16 18/12/2017Soap, detergents production on the rise in ArmeniaSoap production volumes rose by 95 percent in Armenia in January-October 2017 to stand at 306.2 tons, according to the figures released by the National Statistical Service (NSS).
17:37 18/12/2017Fitch revises Armenia's outlook to positive, affirms at “B+”Fitch Ratings has revised Armenia's Outlook to Positive from Stable, while affirming the sovereign's Long-Term Foreign- and Local-Currency Issuer Default Ratings (IDRs) at 'B+'.
14:30 18/12/2017Brent oil price exceeds $60 per barrelAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
13:02 18/12/2017Iran to increase gas supplies to ArmeniaIran is expected to increase the supply of natural gas to Armenia this year within the acting Agreement on Gas-Electricity Swap between the two countries, the country’s ministry of energy...
11:53 16/12/2017Prime minister: We have a clear idea of how to develop our economyThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic has seen considerable economic progress this year, President Bako Sahakyan said on Friday at the meeting with Armenian Prime Minister Karen Karapetyan, also...
20:31 15/12/2017President of Artsakh hosts Armenian premierArtsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Friday held a meeting with Armenian Prime Minister Karen Karapetyan and the governmental delegation headed by him that had arrived in...
20:26 15/12/2017Prime minister: Meghri FEZ will create good conditions for business developmentThe Free Economic Zone (FEZ) launched on Friday in the southern Armenian town of Meghri (Syunik region) bordering Iran, with Prime Minister Karen Karapetyan attending the event.
19:45 15/12/2017Yerevan hosts 2nd European Business Association SummitThe 2nd Summit of the European Business Association (EBA) Armenia was held on Friday in Yerevan in attendance of the Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Piotr Świtalski, Armenia’s First...
17:30 15/12/2017ARREEF, Converse Bank to implement joint projectArmenia Renewable Resources and Energy Efficiency Fund (ARREEF) and Converse Bank signed a cooperation agreement within the framework of which energy efficiency projects of community significance and...
16:46 15/12/2017“Organic Agricultural Development” 2017-2018 program winners revealedThe results of the “Organic Agricultural Development” 2017-2018 program jointly implemented by ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK and Nature and Biodiversity Conservation Union in Germany (NABU) have been...
14:12 15/12/2017World oil prices growingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are growing, Gazeta.ru reports.
10:21 14/12/2017World oil prices upAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
18:45 13/12/2017Pre-holiday offer from VivaCell-MTSWhen buying any smartphone for AMD 49 900 and more at VivaCell-MTS service centers one gets 30% discount for the second device from a number of Alcatel, BLU, HTC and Lenovo smartphone models.
18:12 13/12/2017PM Karapetyan attends opening of solar power plant in Armavir regionArmenia’s PM Karen Karapetyan paid a working visit to Armavir Marz of Armenia. As the press department at the Government reported, the Green Energy 1 MW solar power plant (SPP) was officially opened...
15:48 13/12/2017USD denominated coupon bonds by Converse Bank listed on Nasdaq OMX ArmeniaStarting from December 13, 2017 nominal coupon bonds issued by "Converse Bank" CJSC will be listed on NASDAQ OMX Armenia and included in the bonds' main Abond list, the Bank reported in a press...