15:48 06/03/2024Բիբլոս Բանկ Արմենիան՝ կրկին CaseKey մրցույթի գլխավոր գործընկերCaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթի գլխավոր գործընկերը 2024-ին ևս Բիբլոս Բանկ Արմենիան է։ Արդեն 2-րդ տարին անընդմեջ Բանկը կֆինանսավորի մրցույթի՝ 250-ից ավելի խելացի երիտասարդի գործնական գիտելիք...
13:30 06/03/2024Տասնյակ հազարավոր մարդիկ Հայաստանում լրացրել են չափավոր աղքատների բանակը. Թադևոս ԱվետիսյանԱՄՆ Զարգացման գործակալության Աշխատուժի զարգացման ծրագրի աջակցությամբ իրականացված հետազոտության արդյունքներով Թբիլիսին 14 %-ով ավելի էժան է, քան Երևանը, Տաշքենդը՝ 51 %-ով, Ստամբուլը՝ 35 %-ով, Քիշնևը՝...
09:27 06/03/2024Մարտի 6-ին փոխանակման կետերում դոլարը էժանացել է, ռուբլին և եվրոն՝ թանկացելՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 6-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401 դրամ՝ էժանանալով 0.1 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 402 դրամ է,...
15:28 05/03/2024Կոնվերս Բանկ. «Trusted device»՝ Ձեր ֆինանսների հուսալի պաշտպանըԹվայնացումը կյանքի, հանրության, բիզնեսի զարգացման էվոլյուցիոն փուլերից մեկն է՝ հեղափոխական նորարարությունների շրջանը: Ամենօրյա խնդիրների լուծման ավտոմատացման, ամպային տեխնոլոգիաների օգտագործման, մեծ...
14:47 05/03/2024Թբիլիսին 14 %-ով ավելի էժան է, քան Երևանը, Տաշքենդը՝ 51 %-ով, Ստամբուլը՝ 35 %-ով, Քիշնևը՝ 56 %-ով. Սևակ Հովհաննիսյան«Այսօր ՏՏ ոլորտի աշխատողների արտահոսք ենք նկատում առավել զարգացած կամ մրցակից երկրներ, ռիսկ կա, որ կարող ենք կորցնել այն ռելոկանտներին, որոնք այսօր տեղափոխվել են Հայաստան»,-ԱԺ-ում ՏՏ ոլորտի...
13:44 05/03/2024Բրեթ Քինգը Doing Digital միջազգային ֆորումի գլխավոր խոսնակն էSPRING PR ընկերության Doing Digital միջազգային ամենամյա ֆորումը (DDF) վերադառնում է․ այս տարի այն կանցկացվի ապրիլի 3-ին «Հնարավորություններին ընդառաջ» խորագրով։ Ֆորումի նպատակն է ներկայացնել...
12:40 05/03/2024Ծխախոտի տեղական արտադրությունը մոտ 12 անգամ գերազանցում է ներմուծման ծավալը. ՄՊՀ ուսումնասիրության արդյունքներըՄՊՀ-ն հրապարակել է ծխախոտի արտադրանքի ոլորտի ուսումնասիրության արդյունքները
10:34 05/03/2024Մինչև 40 % աղքատություն ունեցող Հայաստանում տնտեսագետներն ինչու են պահանջում 4% գնաճ. Պարզաբանում է Աղասի Թավադյանը2023 թվականին Հայաստանում գրանցվել է 0.6 % գնանկում։ Տնտեսագետները բարձրաձայնում են, որ այն տնտեսության համար վնասակար է և Հայաստանում գոնե 4% գնաճ պետք է ապահովվի։ Ինչքանո՞վ է հիմնավորված նման գնաճի...
09:10 05/03/2024Փոխանակման կետերում եվրոն թանկացել է, իսկ դոլարն ու ռուբլին մնացել են անփոփոխՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 5-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.08 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 402 դրամ է, վաճառքի դեպքում...
19:38 04/03/2024«Մաքս Ֆիշ» ընկերությունում վերահսկողություն է իրականացվել 2023թ-ին, խախտումներ չեն հայտնաբերվել․ ՍԱՏՄՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը ՌԴ անասնաբուժության և բուսասանիտարիայի հսկողության դաշնային ծառայությունից (Ռոսսելխոզնադզոր) ստացել է գրություն այն մասին, որ Հայաստանից ներմուծված «Մաքս...
16:21 04/03/2024Ադրբեջանն ու Վրաստանը մոտ ժամանակներս համատեղ ընկերություն կստեղծենՀամատեղ ընկերություն կստեղծեն Բաքու-Թբիլիսի-Կարս (ԲԹԿ) երկաթուղու շահագործման համար, BusinessMediaGeorgia լրատվականի փոխանցմամբ՝ հայտնել է «Ադրբեջանական երկաթուղու» ղեկավար Ռովշան Ռուստամովը,-գրում է...
15:16 04/03/2024ՀԲ. Ավարտական փուլում են Հայաստանի հետ գործընկերության ռազմավարության մշակման աշխատանքներըՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի փոխնախագահ Անտոնելլա Բասանիին: Կառավարությունից հայտնում են՝ Փաշինյանը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և...
09:42 04/03/2024Փոխանակման կետերում մարտի 4-ին դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներըՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 4-ին ժամը 09:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.08 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 402 դրամ է, վաճառքի դեպքում...
16:52 02/03/2024Մենք փորձելու ենք այնպես անել, որ և՛ Հայաստանում, և՛ Սփյուռքում ավելի շատ մարդ իմանա ծրագրերի մասին և համայնք ձևավորվի. Սամվել Մարտիրոսյան«Մենք միշտ հարթակում ունենք ծրագրեր զարգացնելու խնդիր՝ փոքր ծրագրերից մինչև մեծ և հարցն այն է, որ դրանց համար անհրաժեշտ դրամահավաքները միշտ կախվածության մեջ են դրսից»,-«ռեԱրմենիա» հարթակի 3-րդ...
16:10 02/03/2024Երեք տարվա ընթացքում «ռեԱրմենիա»-ում 101 նախագիծ է իրականացվել, ընդհանուր 3 մլն դոլար արժողությամբ. Գևորգ Պողոսյան«2023 թվականին մենք «ռեԱրմենիա» համայնքի 9 հազար նոր անդամ ենք ունեցել, 1 մլն 700 հազար դոլարի համարժեք 31 նոր նախագիծ է հաջողել և 16400 հոգու կյանք է փոխվել»,-«ռեԱրմենիա» հարթակի 3-րդ հանդիպմանն...
14:00 02/03/2024ԵԱՏՄ-ին անհրաժեշտ են միասնական վճարային համակարգեր. Տիգրան ՍարգսյանԵվրասիական տնտեսական միությունը (ԵԱՏՄ) դեռևս հեռու է միասնական արժութային համակարգը՝ նույն արժույթը ներդնելուց, սակայն անհրաժեշտ է զարգացնել միասնական վճարային համակարգերը, որը թույլ կտա...
18:32 01/03/2024Բիբլոս Բանկ Արմենիան աջակցել է «Նորարարի երկընտրանքը» բեսթսելերի հայերեն հրատարակությանըԲիբլոս Բանկ Արմենիան իր կրթական ծրագրերի շրջանակում աջակցել է ամերիկացի բիզնես խորհրդատու Քլեյթոն Մ․ Քրիստենսենի «Նորարարի երկընտրանքը» գրքի հայերեն թարգմանությանն ու հրատարակությանը «Անտարես»...
17:52 01/03/2024«Ռոսսելխոզնադզորը» ժամանակավոր սահմանափակումներ է մտցրել Հայաստանից ձկնկիթի մատակարարման հարցումՌոսսելխոզնադզորը լաբորատոր հետազոտություններիկ ընթացքում խախտումներ է հայտնաբերել Հայաստանից կարմիր ձկնկիթի և Բելառուսից մսի պահածոների մատակարարման հետ կապված։ Նման հայտարարությամբ այսօր հանդես է...
13:13 01/03/2024Հիմա էլ «մեղավորը» արտագնա աշխատանքի մեկնողներն ե՞ն. Թադևոս ԱվետիսյանՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը գրում է.
09:41 01/03/2024Փոխանակման կետերում մարտի 1-ին դոլարն արժեզրկվել է, իսկ ռուբլին և եվրոն՝ արժևորվելՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 1-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.08 դրամ՝ էժանանալով 0.08 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 402 դրամ...

20:30 24/01/2019В Армении резко выросли объемы производства стройматериаловС января по ноябрь 2018 года в РА было произведено 512.1 тысяч тонн цемента, за аналогичный период 2017 года в РА было произведено 334.5 тысяч тонн.
19:54 24/01/2019Никол Пашинян встретился с Матеушем Моравецким: Армения и Польша разработают новую повестку экономического сотрудничестваВ этом контексте глава правительства подчеркнул важность ратификации соглашения со стороны стран ЕС в максимально краткие сроки.
19:31 24/01/2019Премьер Армении Никол Пашинян принял участие в проходимых в Давосе обсужденияхНикол Пашинян принял участие также в неформальной встрече всемирных экономических лидеров, которая прошла под лозунгом «Переломный момент Европы».
17:17 24/01/2019Банк ВТБ (Армения) объявляет акцию «Вход Свободный» для представителей малого и среднего бизнесаПо истечении срока действия услуг (1 год) клиент будет обслуживаться по тарифам, действующим на текущий момент в Банке.
16:37 24/01/2019Нарек Бабаян: Государство пока не приняло переданное Манвелом Григоряном в дар имуществоОбратившись к процессу передачи Манвелом Григоряном в дар имущества государству, он отметил, что процесс принятия имущества пока не завершен.
15:17 24/01/2019Никол Пашинян и Марк Рютте обсудили перспективы развития экономических связей между Арменией и НидерландамиПремьер-министры Армении и Нидерландов также обменялись мнениями о реализации совместных программ в сферах сельского хозяйства, туризма и инфраструктур.
14:32 24/01/2019Премьера Армении Никола Пашиняна пригласили в СингапурВ частности, собеседники обсудили возможности экспорта из Армении в Сингапур различных товаров – коньяк, вино, пиво, соки и другие переработанные продукты.
13:10 24/01/2019Максимум 1,5 млн: Давид Ананян опроверг сведения об огромных премиях в КГД Армении«Подобных премий нет, таких огромных цифр нет, невозможно», – заверил Ананян.
19:53 23/01/2019«Marriott International», Российский фонд прямых инвестиций и «Корпорасьон Америка» планируют реализовать в Армении новые инвестиционные программыПремьер-министр добавил, что правительство Армении заинтересовано в развитии и расширении известной международной гостиничной сети в нашей стране.
12:36 23/01/2019Никол Пашинян назвал приоритет Армении в ЕАЭС в 2019 годуОтвечая на уточняющий вопрос, идёт ли речь о сближении регулирования в области экономики в странах союза, он сказал: «Да, конечно».
18:25 22/01/2019Никол Пашинян в Давосе обсудил перспективы сотрудничества с руководителями компании «Mitsubishi Heavy Industries», JICA и eBayПремьер-министр подчеркнул важность деятельности интернет-аукционной компании и отметил, что она созвучна существующей технологической трансформации.
16:39 22/01/2019Премьер Армении Никол Пашинян в Давосе встретился с президентом Азиатского банка развития Такехико НакаоН. Пашинян подчеркнул также, что правительство РА настроено решительно в вопросе реализации реформ и осуществления экономической революции в Армении.
15:20 22/01/2019Никол Пашинян: Армения договорилась с «Газпромом» о сохранении внутреннего тарифа на газ«"Газпром" продает газ не Армении, а компании "Газпром Армения", поэтому наша роль опосредованная», – сказал Пашинян в кулуарах экономического форума в Давосе.
19:09 21/01/2019Никол Пашинян обсудил с Варданом Срмакешем вопросы, касающиеся реализации программы «Старый Ереван»Находящийся с рабочим визитом в Швейцарии премьер-министр Армении Никол Пашинян в Цюрихе провел встречи с группой предпринимателей.
18:23 21/01/2019Хлебный вопрос в Армении: как быть уверенным в том, что тебя не обманываютПотребитель никогда не бывает уверенным в том, что купленный им хлеб весит столько, сколько указано на маркировке.
16:56 21/01/2019В Армении дефицит сжиженного природного газа«На автомобильных газозаправочных станциях (АГЗС) на вопрос, когда будет, отвечают: Бог его знает», – рассказал один из позвонивших в редакцию Panorama.am граждан.
18:21 19/01/2019Грузия и «Газпром» планируют договориться об условиях транзита российского газа в Армению за 2 недели18 января премьер-министр Мамука Бахтадзе заявил, что Грузия не собирается отказываться от роли транзитера газа из России в Армению.
12:50 19/01/2019Премьеры стран ЕАЭС 1 февраля обсудят формирование цен на транзит газа«Нам необходимо выработать консенсусный подход. Этот вопрос будет обсуждаться на уровне премьер-министров 1 февраля», – сказал Саркисян.
11:40 19/01/2019Электронная торговля по-армянски и исчезающие с карты средстваЭлектронная торговля является одной из самых быстроразвивающихся отраслей в мире. В этом смысле Армения не является исключением.
19:35 18/01/2019Премьер Армении Никол Пашинян примет участие во Всемирном экономическом форуме в ДавосеПремьер-министр Армении Никол Пашинян 20 января с рабочим визитом посетит Швейцарию.