15:48 06/03/2024Բիբլոս Բանկ Արմենիան՝ կրկին CaseKey մրցույթի գլխավոր գործընկերCaseKey բիզնես խնդիրների լուծման մրցույթի գլխավոր գործընկերը 2024-ին ևս Բիբլոս Բանկ Արմենիան է։ Արդեն 2-րդ տարին անընդմեջ Բանկը կֆինանսավորի մրցույթի՝ 250-ից ավելի խելացի երիտասարդի գործնական գիտելիք...
13:30 06/03/2024Տասնյակ հազարավոր մարդիկ Հայաստանում լրացրել են չափավոր աղքատների բանակը. Թադևոս ԱվետիսյանԱՄՆ Զարգացման գործակալության Աշխատուժի զարգացման ծրագրի աջակցությամբ իրականացված հետազոտության արդյունքներով Թբիլիսին 14 %-ով ավելի էժան է, քան Երևանը, Տաշքենդը՝ 51 %-ով, Ստամբուլը՝ 35 %-ով, Քիշնևը՝...
09:27 06/03/2024Մարտի 6-ին փոխանակման կետերում դոլարը էժանացել է, ռուբլին և եվրոն՝ թանկացելՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 6-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401 դրամ՝ էժանանալով 0.1 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 402 դրամ է,...
15:28 05/03/2024Կոնվերս Բանկ. «Trusted device»՝ Ձեր ֆինանսների հուսալի պաշտպանըԹվայնացումը կյանքի, հանրության, բիզնեսի զարգացման էվոլյուցիոն փուլերից մեկն է՝ հեղափոխական նորարարությունների շրջանը: Ամենօրյա խնդիրների լուծման ավտոմատացման, ամպային տեխնոլոգիաների օգտագործման, մեծ...
14:47 05/03/2024Թբիլիսին 14 %-ով ավելի էժան է, քան Երևանը, Տաշքենդը՝ 51 %-ով, Ստամբուլը՝ 35 %-ով, Քիշնևը՝ 56 %-ով. Սևակ Հովհաննիսյան«Այսօր ՏՏ ոլորտի աշխատողների արտահոսք ենք նկատում առավել զարգացած կամ մրցակից երկրներ, ռիսկ կա, որ կարող ենք կորցնել այն ռելոկանտներին, որոնք այսօր տեղափոխվել են Հայաստան»,-ԱԺ-ում ՏՏ ոլորտի...
13:44 05/03/2024Բրեթ Քինգը Doing Digital միջազգային ֆորումի գլխավոր խոսնակն էSPRING PR ընկերության Doing Digital միջազգային ամենամյա ֆորումը (DDF) վերադառնում է․ այս տարի այն կանցկացվի ապրիլի 3-ին «Հնարավորություններին ընդառաջ» խորագրով։ Ֆորումի նպատակն է ներկայացնել...
12:40 05/03/2024Ծխախոտի տեղական արտադրությունը մոտ 12 անգամ գերազանցում է ներմուծման ծավալը. ՄՊՀ ուսումնասիրության արդյունքներըՄՊՀ-ն հրապարակել է ծխախոտի արտադրանքի ոլորտի ուսումնասիրության արդյունքները
10:34 05/03/2024Մինչև 40 % աղքատություն ունեցող Հայաստանում տնտեսագետներն ինչու են պահանջում 4% գնաճ. Պարզաբանում է Աղասի Թավադյանը2023 թվականին Հայաստանում գրանցվել է 0.6 % գնանկում։ Տնտեսագետները բարձրաձայնում են, որ այն տնտեսության համար վնասակար է և Հայաստանում գոնե 4% գնաճ պետք է ապահովվի։ Ինչքանո՞վ է հիմնավորված նման գնաճի...
09:10 05/03/2024Փոխանակման կետերում եվրոն թանկացել է, իսկ դոլարն ու ռուբլին մնացել են անփոփոխՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 5-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.08 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 402 դրամ է, վաճառքի դեպքում...
19:38 04/03/2024«Մաքս Ֆիշ» ընկերությունում վերահսկողություն է իրականացվել 2023թ-ին, խախտումներ չեն հայտնաբերվել․ ՍԱՏՄՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմինը ՌԴ անասնաբուժության և բուսասանիտարիայի հսկողության դաշնային ծառայությունից (Ռոսսելխոզնադզոր) ստացել է գրություն այն մասին, որ Հայաստանից ներմուծված «Մաքս...
16:21 04/03/2024Ադրբեջանն ու Վրաստանը մոտ ժամանակներս համատեղ ընկերություն կստեղծենՀամատեղ ընկերություն կստեղծեն Բաքու-Թբիլիսի-Կարս (ԲԹԿ) երկաթուղու շահագործման համար, BusinessMediaGeorgia լրատվականի փոխանցմամբ՝ հայտնել է «Ադրբեջանական երկաթուղու» ղեկավար Ռովշան Ռուստամովը,-գրում է...
15:16 04/03/2024ՀԲ. Ավարտական փուլում են Հայաստանի հետ գործընկերության ռազմավարության մշակման աշխատանքներըՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի փոխնախագահ Անտոնելլա Բասանիին: Կառավարությունից հայտնում են՝ Փաշինյանը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և...
09:42 04/03/2024Փոխանակման կետերում մարտի 4-ին դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներըՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 4-ին ժամը 09:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.08 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 402 դրամ է, վաճառքի դեպքում...
16:52 02/03/2024Մենք փորձելու ենք այնպես անել, որ և՛ Հայաստանում, և՛ Սփյուռքում ավելի շատ մարդ իմանա ծրագրերի մասին և համայնք ձևավորվի. Սամվել Մարտիրոսյան«Մենք միշտ հարթակում ունենք ծրագրեր զարգացնելու խնդիր՝ փոքր ծրագրերից մինչև մեծ և հարցն այն է, որ դրանց համար անհրաժեշտ դրամահավաքները միշտ կախվածության մեջ են դրսից»,-«ռեԱրմենիա» հարթակի 3-րդ...
16:10 02/03/2024Երեք տարվա ընթացքում «ռեԱրմենիա»-ում 101 նախագիծ է իրականացվել, ընդհանուր 3 մլն դոլար արժողությամբ. Գևորգ Պողոսյան«2023 թվականին մենք «ռեԱրմենիա» համայնքի 9 հազար նոր անդամ ենք ունեցել, 1 մլն 700 հազար դոլարի համարժեք 31 նոր նախագիծ է հաջողել և 16400 հոգու կյանք է փոխվել»,-«ռեԱրմենիա» հարթակի 3-րդ հանդիպմանն...
14:00 02/03/2024ԵԱՏՄ-ին անհրաժեշտ են միասնական վճարային համակարգեր. Տիգրան ՍարգսյանԵվրասիական տնտեսական միությունը (ԵԱՏՄ) դեռևս հեռու է միասնական արժութային համակարգը՝ նույն արժույթը ներդնելուց, սակայն անհրաժեշտ է զարգացնել միասնական վճարային համակարգերը, որը թույլ կտա...
18:32 01/03/2024Բիբլոս Բանկ Արմենիան աջակցել է «Նորարարի երկընտրանքը» բեսթսելերի հայերեն հրատարակությանըԲիբլոս Բանկ Արմենիան իր կրթական ծրագրերի շրջանակում աջակցել է ամերիկացի բիզնես խորհրդատու Քլեյթոն Մ․ Քրիստենսենի «Նորարարի երկընտրանքը» գրքի հայերեն թարգմանությանն ու հրատարակությանը «Անտարես»...
17:52 01/03/2024«Ռոսսելխոզնադզորը» ժամանակավոր սահմանափակումներ է մտցրել Հայաստանից ձկնկիթի մատակարարման հարցումՌոսսելխոզնադզորը լաբորատոր հետազոտություններիկ ընթացքում խախտումներ է հայտնաբերել Հայաստանից կարմիր ձկնկիթի և Բելառուսից մսի պահածոների մատակարարման հետ կապված։ Նման հայտարարությամբ այսօր հանդես է...
13:13 01/03/2024Հիմա էլ «մեղավորը» արտագնա աշխատանքի մեկնողներն ե՞ն. Թադևոս ԱվետիսյանՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը գրում է.
09:41 01/03/2024Փոխանակման կետերում մարտի 1-ին դոլարն արժեզրկվել է, իսկ ռուբլին և եվրոն՝ արժևորվելՀՀ բանկերում այսօր՝ մարտի 1-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.08 դրամ՝ էժանանալով 0.08 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 402 դրամ...

12:26 03/10/2016World oil prices are droppingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are dropping, Gazeta.ru reports.
13:46 01/10/2016World oil prices continue fluctuatingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are fluctuating in different directions, Gazeta.ru reports.
15:57 30/09/2016Considerable progress in defense industry observed, Davit Pakhchanyan says“The April war taught certain lesson to us. We witnessed how the adversary used highly technological weapons. Since then an active cooperation has been launched with the Ministry of Defense which...
12:04 30/09/2016DigiTec technological international exhibition opened in YerevanThe 12th annual international DigiTec Expo 2016 held under the slogan “Fest for technological Armenians” was launched today in Yerevan.
11:10 30/09/2016HayPost launches a new regular scheduled cargo and postal transportation service to and from EuropeThe National Postal Operator of Armenia “HayPost” CJSC today announced the launch of an unprecedented service in the history of Armenia.
19:27 29/09/2016Prime Minister announces a tight budget for 2017The National Assembly of Armenia has adopted today the draft law on the state budget of the Republic of Armenia for 2017.
16:55 29/09/201612th annual DigiTec technological international exhibition commencesThe 12th annual international DigiTec Expo 2016 held under the slogan “Fest for technological Armenians” starts.
12:35 29/09/2016SCPEC: Yandex operating by unfair competition rulesThe RA State Commission for Protection of Economic Competition began studying the activities of Yandex Taxi service, Chairman of RA SCPEC, Artak Shaboyan said during a session in Moscow.
12:57 28/09/2016Armenia up 3 places to 79th on global competitiveness indexArmenia has moved up 3 positions to rank 79th on a global index of the world's most competitive economies, according to the report of World Economic Forum, which ranked 138 countries according to the...
18:12 27/09/2016Brussels Airlines to operate flights to ArmeniaFrom March 2017 onwards, Brussels Airlines will operate flights to Armenia, press room of Brussels Airlines informs .
15:55 27/09/2016Nune Manukyan: Ecotourism is the potential of ArmeniaBefore demanding a growth in the tourism sphere, the state should develop certain programs, invest money, organize exhibitions, “Areni" Fest” Foundation Director Nune Manukyan told a press conference...
15:12 27/09/2016Agricultural development strategy to be drafted in ArtsakhArtsakh economy is a part of global economic integration and should be competitive in terms of exporting the locally produced goods, Arayik Harutyunyan, Prime Minister of Artsakh, said at a meeting...
13:26 27/09/2016Law enforcement bodies should check “Forpostart production” activity, Pipoyan saysFollowing the cancelation of Leningrad band’s concert planned on October 19 in Yerevan, Babken Pipoyan, Chairman of Informed and Protected Consumer NGO, suggests checking the activity of “Forpostart...
19:34 24/09/2016Armenian collector coin “The Centenary of the Armenian Genocide” – winner of Coin Constellation-2016The silver collector coin “The Centenary of the Armenian Genocide” issued by the Central Bank of Armenia in 2015 was announced the winner in the nomination “Coin of the Year” at the 10th Jubilee...
15:00 24/09/2016As a country at war, Armenia needs to make development of arms industry number one priority, Karen Vardanyan saysA few years ago, representatives of the IT sector requested the establishment of corresponding ministry to regulate the issues of the sphere.
11:46 24/09/2016World oil prices are droppingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are dropping, Gazeta.ru reports .
19:50 22/09/2016Yerevan Sports and Concert Complex needs a manager to generate profit, Prime Minister saysThe Government of Armenia adopted a decision today, which states that the State Committee of the Real Estate Cadastre will obtain all the properties of the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex...
19:01 22/09/2016Ruben Vardanyan: We should take advantage of the Armenians spread throughout the world“We should develop the scientific branches where we have certain advantages along with scientists not from the Diaspora but of other states,” Ruben Vardanyan, President of IDeA Foundation told at...
15:00 22/09/2016Three ministries renamed, one transformed into a committeeMinister - Chief of Armenia’s Government Staff Davit Harutyunyan presented draft legislation on amendments to the Law on “Government Structure” during the Cabinet session today in Yerevan.