09:49 22/01/2024Տարադրամի օրվա փոխարժեքը բանկերում և փոխանակման կետերումՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 15-ին ժամը 09:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.58 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 404 դրամ է, վաճառքի դեպքում...
08:50 22/01/2024Ռուս-թուրքական համատեղ նախագծերը վտանգված են փոխանցումների հետ կապված խնդրի պատճառվՄասնավոր սեկտորում ռուս-թուրքական համատեղ մի շարք նախագծեր վտանգված են վճարումների փոխանցումների շուրջ ստեղծված իրավիճակի հետևանքով։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով...
21:42 21/01/2024Վերին Լարսը կրկին փակ էՎերի Լարսը երկու ուղղություններով փակվել է բեռնատար տրանսպորտի համար։ Տեղեկությունը «Sputnik Արմենիա»-ին հայտնեց ՌԴ–ում ՀՀ դեսպանության մաքսային կցորդ Վահան Հակոբյանը։ «Միջազգային նշանակության...
14:19 21/01/2024Թուրքիան կանգնեցրել է հարավից հյուսիս Բոսֆորի նեղուցով նավերի տարանցումըԹուրքիայի առափնյա պահպանության գլխավոր վարչությունը հայտնել է, որ առավոտյան ժամը 6-ից նավերի տարանցումը Բոսֆորի նեղուցով հարավից հյուսիս անորոշ ժամանակով դադարեցվել է։ Հայտարարությանն անդրադարձել է...
16:27 20/01/2024ֆերմերները դժգոհում են, ովքե՞ր են ստացել գյուղատնտեսական անտոկոս վարկերը«Ֆերմերները դժգոհում են՝ բանկերը վարկային տոկոսադրույքները բարձրացրել են՝ 14-18 տոկոս են դարձել։ Այդ ի՞նչ եղան գյուղատնտեսության համար նախատեսված անտոկոս վարկերը, սուբսիդավորվող վարկերը։ Ի՞նչ եղավ...
15:04 20/01/2024Հայկական արտադրանք ներկայացվող տոմատի մածուկները ներկրվում են Թուրքիայից․ Հրաչ ԲերբերյանՀայաստանն ավանդաբար տոմատի մածուկ արտադրող և արտահանող երկիր է եղել, սակայն այսօր տոմատը ներկրում է՝ վերափաթեթավորում ու ներկայացնում որպես տեղական արտադրանք։ Այս մասին «Ագրարագյուղացիական միավորում»...
12:32 20/01/2024Հայաստանն այն երկրների եռյակում է, որտեղ ռուսները բիզնես են բացել 2023 թվականինՎրաստանն առաջատարն է այն երկրների թվում, որտեղ Ռուսաստանի քաղաքացիները բիզնես են բացել 2023 թվականին.
12:05 20/01/2024Կոշտ, բայց շատ ճիշտ դիրքորոշում ենք ներկայացրել. ՊԵԿ նախագահՆիկոլ Փաշինյանը հետաքրքրվել է՝ արդյոք ավտոմեքենաներ ներկրող կազմակերպությունների հետ առբանավեճը հարթվել է:
11:37 20/01/2024Ճամփեզրյա առևտուր անողներն էլ պետք է ՀԴՄ ունենանՊետական եկամուտների կոմիտեի կողմից 2023-ին ապահովվել է 2 տրլն 221.9 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ՝ գերազանցելով նախորդ տարվա ցուցանիշը 296 մլրդ դրամով կամ 15.4%-ով: Ընդգծվել է, որ 2017 թ.
22:36 19/01/2024Wildberries-ը հայտնել է Սանկտ Պետերբուրգի մոտակայքում այրված պահեստի վերականգնման ծրագրերի մասինWildberries-ը նախատեսում է վերականգնել պահեստի շենքը Սանկտ Պետերբուրգի մոտակայքում, որտեղ հունվարի 13-ին հրդեհ է տեղի ունեցել։ Այժմ պահեստի վերականգնման պլանը մշակման սկզբնական փուլում է,...
18:45 19/01/2024Կենտրոնական բանկը միացել է Համաշխարհային բանկի Պահուստների խորհրդատվական և կառավարման գործընկերության ծրագրինՀայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկը միացել է Համաշխարհային բանկի Պահուստների կառավարման և խորհրդատվական գործընկերության ծրագրին (ՊԿԽԳ): Այս մասին տեղեկացնում են Կենտրոնական բանկից։ Կենտրոնական...
17:55 19/01/2024Ճանապարհներ կան, որ վերջին 5 տարիների ընթացքում մի քանի անգամ են նույնիսկ ասֆալտապատվել. Սուրեն ՊարսյանԿառավարությունը 2024 թվականը սկսեց պետական պարտքը կտրուկ ավելացնելով։ Մեկ նիստում երեք վարկային նախագիծ ընդունեց, ներգրավեց մոտ 170 մլն դոլարի վարկ։ Պետական պարտքի ավելացման նման ծավալներն ի՞նչ...
12:34 19/01/2024Երկրում էլեկտրոնային կառավարումը, այդ թվում՝ «միասնական պատուհանի» կառուցակարգը, ամենաանմխիթար վճակում են. Գևորգ ԴանիելյանԻրավաբանական գիտությունների դոկտոր Գևորգ Դանիելյանը գրում է. «Պարադոքսն այն է, որ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, հատկապես՝ մտավոր ներուժի գծով տարածաշրջանում առաջատար համարվող մեր Երկրում էլեկտրոնային...
11:53 19/01/2024Սուքիասյաններն ու վրացի գործարարները Հայաստանի վառելիքի շուկայում նոր ընկերություն են հիմնում2023 թվականի նոյեմբերի 29-ին Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը հայտարարեց «Մեգա Թրեյդ» և «Անիս Փետրոլեում» ընկերությունների կողմից նոր իրավաբանական անձի հիմնադրման միջոցով Հայաստանի նավթամթերքի...
09:57 19/01/2024Հունվարի 19-ին ՀՀ փոխանակման կետերում դոլարը և ռուբլին էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 19-ի ժամը 09:40-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 402.36 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ էժանանալով 0.07 դրամով։ Բացի դոլարից էժանացել է նաև ռուբլին։ Ըստ...
09:45 19/01/2024Կոնվերս Բանկը կրկին արժանացել է Global Finance-ի հեղինակավոր մրցանակիԿոնվերս Բանկը Global Finance միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից հինգերորդ տարին անընդմեջ ճանաչվում է լավագույնը՝ արժանանալով «Առևտրի ֆինանսավորող լավագույն բանկը Հայաստանում» պատվավոր մրցանակին:...
20:43 18/01/20242023-ին Վրաստանում Հայաստանից ավելի շատ ռուսական բիզնես է գրանցվելՎրաստանն առաջինն է այն երկրների շարքում, որտեղ Ռուսաստանի քաղաքացիները 2023 թվականին բիզնես են գրանցել։ Ալիք մեդիայի փոխանցմամբ, գրել է radiotavisupleba.ge լրատվականը՝ վկայակոչելով ռուսական...
20:24 18/01/2024Մենք արտադրող ենք, շուկա գտնող չենք, իշխանությունները պետք է դրանով զբաղվեին․ Բերբերյանը՝ կարտոֆիլի սպառման խնդրի մասինՄեր պահանջարկից ավելի կարտոֆիլ ունենք, որը միշտ արտահանել ենք, սակայն այսօր արտահանման հետ կապված խնդիրներ կան։Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Ագրարագյուղացիական միավորում» ՀԿ ղեկավար...
18:00 18/01/2024Դեկտեմբերին 140 հարկ վճարողի մոտ արձանագրվել է 261 վարձու աշխատողի չձևակերպման դեպքՏուգանքը կազմել է 65.25 մլն դրամ

11:26 26/10/2018Замминистра сельского хозяйства Арцаха: Достигнем того, чтобы необработанных земель и вовсе не былоГосударство несколькими способами поощряет землепользователей и оказывает им поддержку, к примеру, предоставляет бесплатные семена, минеральные удобрения и пр.
19:02 25/10/2018Роберт Кочарян: Революция для инвестора не является брендом, для инвестора революция – это опасностьВторой президент Армении Роберт Кочарян в интервью «Айоц ашхар» затронул вопросы, касающиеся коррупции, монополий, инвестиционных программ.
15:54 25/10/2018Банк ВТБ (Армения) перезапускает студенческие кредитыСтуденческий кредит Банка ВТБ (Армения) позволит покрыть расходы на обучение студентов и учеников как на территории РА, так и за границей.
13:14 25/10/2018Месроп Аракелян: В сентябре рост практически нулевой, однако неверно говорить о плохом состоянии экономики АрменииСтатистический комитет Республики Армения 22 октября 2018 года обнародовал макроэкономические показатели за январь-сентябрь 2018 года, которые, мягко говоря, не очень обнадеживают.
12:11 25/10/2018Экс-премьер Армении Карен Карапетян может войти в совет директоров «Зарубежнефти»По данным одного из собеседников Издания, Карен Карапетян может получить место независимого директора, которое сейчас занимает финансист Райр Симонян.
16:59 23/10/2018Президент Армении Армен Саркисян в Женеве принял участие в открытии Всемирного инвестиционного форумаЮбилейный, десятый, форум в этом году проводится под девизом «Инвестиции во имя стабильного развития.
17:37 22/10/2018Банк ВТБ (Армения) признан NASDAQ OMX Armenia победителем в номинации «Лучший член биржи»Награждение проходит уже 8-ой год подряд, и для выбора победителя учитываются количество, объем и эффективность заключенных сделок на площадках NASDAQ OMX Armenia.
13:27 22/10/2018Увеличилось число желающих встретить Новый год в Армении российских туристовВыяснилось, что на 17% упал спрос на Европу (пассажиропоток снизился с 16,1% до 13,3%).
12:26 22/10/2018Тигран Саркисян: ЕАЭС желает выйти на международный рынок с узнаваемыми и современными евразийскими брендамиМы обсудим такие инициативы, как создание Евразийского ювелирного бренда, стандарты и платформы строительной индустрии, цифровую прослеживаемость грузов и товаров.
11:10 21/10/2018Сегодня в Армении отмечается День работников сельского хозяйстваНет альтернативы применению новых технологий и новых знаний в сельском хозяйстве, а также масштабной реализации агрореформ.
15:50 20/10/2018Экономия средств или сокращение населения? О причинах снижения объемов производства хлеба в АрменииОбъемы производства хлеба и муки в Армении продолжают сокращаться.
15:23 20/10/2018Армения – в тройке экспортных рынков ГрузииСреди экспортируемых из Грузии товарных групп за девять месяцев 2018 года лидерство приходится на медные руды и концентраты, ферросплавы и легковые автомобили.
10:23 20/10/2018В случае закрытия медеплавильного комбината Алаверди свыше 600 человек потеряют работуВараг Сисерян отметил, что офис Авиняна постоянно поддерживает связь с руководством комбината и сейчас ведется поиск решений с целью продолжения работы предприятия.
19:56 19/10/2018Фонд Business Armenia планирует довести объем привлеченных инвестиций до $45 млн.Фонд Business Armenia за январь-сентябрь 2018 года заключил экспортные контракты на сумму в 5,9 млрд драмов.
19:37 19/10/2018Вопрос комбината в Алаверди обсудят в правительстве АрменииСостоится очередная встреча и.о. вице-премьера Авиняна и председателя группы компаний Vallex Валерия Меджлумяна.
16:32 19/10/2018Швейцарцы остаются самыми состоятельными людьми на земном шареНа втором месте после швейцарцев следуют австралийцы: у каждого из них «в заначке» 411 060 «зелёных».
15:49 19/10/2018Микаел Мелкумян: Нельзя 10-15 лет заявлять о том, что еще не время говорить о снижении тарифов на газ и электроэнергиюСостоялось первое заседание следственной комиссии, созданной с целью изучения обоснованности действующих тарифов на газ и электроэнергию.
15:20 19/10/2018В Армении электронный кошелек BeeMoney поможет оплатить даже утренний кофеКлиенты BeeMoney могут также переводить деньги со своего виртуального счета на карты всех армянских банков.
14:57 19/10/2018Шармазанов призвал Пашиняна сделать все возможное и невозможное, чтобы не допустить закрытия комбината в АлавердиСредства ку существованию большей части населения города напрямую связаны были именно с Алавердским медеплавильным комбинатом.
11:16 19/10/2018«EXPO-RUSSIA ARMENIA 2018»: деятельностью компании по производству противоградовых сетей в Армении заинтересованы соседние страныВ результате обмена информацией повысится уровень информированности армянских производителей, фермеров и потребителей.