09:49 22/01/2024Տարադրամի օրվա փոխարժեքը բանկերում և փոխանակման կետերումՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 15-ին ժամը 09:20-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 401.58 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 404 դրամ է, վաճառքի դեպքում...
08:50 22/01/2024Ռուս-թուրքական համատեղ նախագծերը վտանգված են փոխանցումների հետ կապված խնդրի պատճառվՄասնավոր սեկտորում ռուս-թուրքական համատեղ մի շարք նախագծեր վտանգված են վճարումների փոխանցումների շուրջ ստեղծված իրավիճակի հետևանքով։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով...
21:42 21/01/2024Վերին Լարսը կրկին փակ էՎերի Լարսը երկու ուղղություններով փակվել է բեռնատար տրանսպորտի համար։ Տեղեկությունը «Sputnik Արմենիա»-ին հայտնեց ՌԴ–ում ՀՀ դեսպանության մաքսային կցորդ Վահան Հակոբյանը։ «Միջազգային նշանակության...
14:19 21/01/2024Թուրքիան կանգնեցրել է հարավից հյուսիս Բոսֆորի նեղուցով նավերի տարանցումըԹուրքիայի առափնյա պահպանության գլխավոր վարչությունը հայտնել է, որ առավոտյան ժամը 6-ից նավերի տարանցումը Բոսֆորի նեղուցով հարավից հյուսիս անորոշ ժամանակով դադարեցվել է։ Հայտարարությանն անդրադարձել է...
16:27 20/01/2024ֆերմերները դժգոհում են, ովքե՞ր են ստացել գյուղատնտեսական անտոկոս վարկերը«Ֆերմերները դժգոհում են՝ բանկերը վարկային տոկոսադրույքները բարձրացրել են՝ 14-18 տոկոս են դարձել։ Այդ ի՞նչ եղան գյուղատնտեսության համար նախատեսված անտոկոս վարկերը, սուբսիդավորվող վարկերը։ Ի՞նչ եղավ...
15:04 20/01/2024Հայկական արտադրանք ներկայացվող տոմատի մածուկները ներկրվում են Թուրքիայից․ Հրաչ ԲերբերյանՀայաստանն ավանդաբար տոմատի մածուկ արտադրող և արտահանող երկիր է եղել, սակայն այսօր տոմատը ներկրում է՝ վերափաթեթավորում ու ներկայացնում որպես տեղական արտադրանք։ Այս մասին «Ագրարագյուղացիական միավորում»...
12:32 20/01/2024Հայաստանն այն երկրների եռյակում է, որտեղ ռուսները բիզնես են բացել 2023 թվականինՎրաստանն առաջատարն է այն երկրների թվում, որտեղ Ռուսաստանի քաղաքացիները բիզնես են բացել 2023 թվականին.
12:05 20/01/2024Կոշտ, բայց շատ ճիշտ դիրքորոշում ենք ներկայացրել. ՊԵԿ նախագահՆիկոլ Փաշինյանը հետաքրքրվել է՝ արդյոք ավտոմեքենաներ ներկրող կազմակերպությունների հետ առբանավեճը հարթվել է:
11:37 20/01/2024Ճամփեզրյա առևտուր անողներն էլ պետք է ՀԴՄ ունենանՊետական եկամուտների կոմիտեի կողմից 2023-ին ապահովվել է 2 տրլն 221.9 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ՝ գերազանցելով նախորդ տարվա ցուցանիշը 296 մլրդ դրամով կամ 15.4%-ով: Ընդգծվել է, որ 2017 թ.
22:36 19/01/2024Wildberries-ը հայտնել է Սանկտ Պետերբուրգի մոտակայքում այրված պահեստի վերականգնման ծրագրերի մասինWildberries-ը նախատեսում է վերականգնել պահեստի շենքը Սանկտ Պետերբուրգի մոտակայքում, որտեղ հունվարի 13-ին հրդեհ է տեղի ունեցել։ Այժմ պահեստի վերականգնման պլանը մշակման սկզբնական փուլում է,...
18:45 19/01/2024Կենտրոնական բանկը միացել է Համաշխարհային բանկի Պահուստների խորհրդատվական և կառավարման գործընկերության ծրագրինՀայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկը միացել է Համաշխարհային բանկի Պահուստների կառավարման և խորհրդատվական գործընկերության ծրագրին (ՊԿԽԳ): Այս մասին տեղեկացնում են Կենտրոնական բանկից։ Կենտրոնական...
17:55 19/01/2024Ճանապարհներ կան, որ վերջին 5 տարիների ընթացքում մի քանի անգամ են նույնիսկ ասֆալտապատվել. Սուրեն ՊարսյանԿառավարությունը 2024 թվականը սկսեց պետական պարտքը կտրուկ ավելացնելով։ Մեկ նիստում երեք վարկային նախագիծ ընդունեց, ներգրավեց մոտ 170 մլն դոլարի վարկ։ Պետական պարտքի ավելացման նման ծավալներն ի՞նչ...
12:34 19/01/2024Երկրում էլեկտրոնային կառավարումը, այդ թվում՝ «միասնական պատուհանի» կառուցակարգը, ամենաանմխիթար վճակում են. Գևորգ ԴանիելյանԻրավաբանական գիտությունների դոկտոր Գևորգ Դանիելյանը գրում է. «Պարադոքսն այն է, որ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, հատկապես՝ մտավոր ներուժի գծով տարածաշրջանում առաջատար համարվող մեր Երկրում էլեկտրոնային...
11:53 19/01/2024Սուքիասյաններն ու վրացի գործարարները Հայաստանի վառելիքի շուկայում նոր ընկերություն են հիմնում2023 թվականի նոյեմբերի 29-ին Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը հայտարարեց «Մեգա Թրեյդ» և «Անիս Փետրոլեում» ընկերությունների կողմից նոր իրավաբանական անձի հիմնադրման միջոցով Հայաստանի նավթամթերքի...
09:57 19/01/2024Հունվարի 19-ին ՀՀ փոխանակման կետերում դոլարը և ռուբլին էժանացել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հունվարի 19-ի ժամը 09:40-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 402.36 դրամ` նախորդ օրվա համեմատ էժանանալով 0.07 դրամով։ Բացի դոլարից էժանացել է նաև ռուբլին։ Ըստ...
09:45 19/01/2024Կոնվերս Բանկը կրկին արժանացել է Global Finance-ի հեղինակավոր մրցանակիԿոնվերս Բանկը Global Finance միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից հինգերորդ տարին անընդմեջ ճանաչվում է լավագույնը՝ արժանանալով «Առևտրի ֆինանսավորող լավագույն բանկը Հայաստանում» պատվավոր մրցանակին:...
20:43 18/01/20242023-ին Վրաստանում Հայաստանից ավելի շատ ռուսական բիզնես է գրանցվելՎրաստանն առաջինն է այն երկրների շարքում, որտեղ Ռուսաստանի քաղաքացիները 2023 թվականին բիզնես են գրանցել։ Ալիք մեդիայի փոխանցմամբ, գրել է radiotavisupleba.ge լրատվականը՝ վկայակոչելով ռուսական...
20:24 18/01/2024Մենք արտադրող ենք, շուկա գտնող չենք, իշխանությունները պետք է դրանով զբաղվեին․ Բերբերյանը՝ կարտոֆիլի սպառման խնդրի մասինՄեր պահանջարկից ավելի կարտոֆիլ ունենք, որը միշտ արտահանել ենք, սակայն այսօր արտահանման հետ կապված խնդիրներ կան։Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Ագրարագյուղացիական միավորում» ՀԿ ղեկավար...
18:00 18/01/2024Դեկտեմբերին 140 հարկ վճարողի մոտ արձանագրվել է 261 վարձու աշխատողի չձևակերպման դեպքՏուգանքը կազմել է 65.25 մլն դրամ

10:52 31/05/2016World oil prices riseAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
20:19 30/05/2016Armenia IT Forum to be held in Silicon ValleyFor the first time Armenia IT Forum will be held on June 10, 2016 in Silicon Valley, in the framework of ArmTech.
19:45 30/05/2016Tatul Manaseryan: The state should demonstrate it stands by those struggling for the motherlandGreater role should be assigned to youth for making progress in economy or state administration. The migration of the youth exhausts the economy and progress of the state, Tatul Manaseryan,...
17:12 28/05/2016Oil prices continue to dropAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
17:40 27/05/2016“Water Ideathon” innovative contest launched to solve Armenia’s water resource challengesAs part of its Science, Technology, Innovation and Partnership (STIP) efforts, USAID announced the 24-hour Water Ideathon project – a competition of ideas through which Armenian and American partners...
17:13 26/05/2016Safety of tourists in Artsakh guaranteed, Artak Grigoryan saysWhat developments will be recorded in Artsakh tourism industry after the April War? How will Artsakh surprise foreign tourists? Project coordinator at Artsakh tourism development organization, NGO,...
13:34 26/05/2016Brent oil price rises above $50 for first time in 2016Brent crude had climbed as much as 0.7 per cent to $50.08 per barrel in early Asian trading, its highest since early November last year, City A.M.
12:34 26/05/2016Poverty level in Armenia falls by 2%, says Minister of Labour and Social AffairsCompared with 2015, this year the poverty level in Armenia fell by 2%, amounting to 30%, said Minister of Labour and Social Affairs, Artem Asatryan during National Assembly session.
12:28 25/05/2016Oil prices rising againAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
19:04 24/05/2016Oil prices continue droppingAs a result of sales and purchases in London and New York stock exchanges, the oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
13:03 24/05/2016Armenian cheese export to Russia doublesFor the first time, after the use of food embargo, an increase has been recorded in the foreign cheese share in Russian consumer market.
19:07 23/05/2016T. Manaseryan: Cooperation with China through multilateral formats is of importanceEconomist Tatul Manaseryan notes importance of cooperating with China especially in the light of China-initiated Silk Road project “It has been for almost a quarter of a century Armenia is being...
18:18 23/05/2016Applications for ‘Open Game’ contest acceptedFirst round of the annual ‘Open Game’ Armenian Open Championship of Developers of Computer and Mobile Games has kicked off.
17:41 21/05/2016Syrian-Armenians move their chocolate business to ArmeniaSyrian-Armenian Sosi Temirchian arrived in Armenia in 2012. She has been engaged in chocolate production in Syria for 15 years. During the war, she moved to Armenia with her family to continue her...
16:07 21/05/2016Armenian wine tasting reception in Washington D.C.An Armenian wine tasting reception was organized at the Armenian Embassy in the US. With the efforts of Vineyards of Armenia organization, eight different Armenian wine-producing companies presented...
10:30 21/05/2016Oil prices droppingAs a result of sales and purchases in London and New York stock exchanges, the oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
20:06 20/05/2016Armenian Prime Minister: Formation of the EAEU common market of particular attention“A firm foundation of agreements is established within the Eurasian Economic Union, mechanisms of collaboration are being worked out.
19:10 20/05/2016President Sargsyan deems critical to get rid of obstacles obstructing free movement of goods and services within EEUPresident Serzh Sargsyan received today members of the Intergovernmental Council of the Eurasian Economic Union (EEU) and Chairman of the EEU Board Tigran Sarkissian, who have arrived to Armenia to...
13:07 20/05/2016Iran’s oil exports at highest level since 2012The latest market figures show that oil exports in April reached the highest level in over four years – a yet another indication that the country is regaining the share of the market it lost as a...
11:29 20/05/2016Syrian Armenian businessmen intend to expand in ArmeniaToday in the Yerevan Expo center “New opportunities for Syrian Armenians” exhibition was launched within the framework of «Week of economic opportunities» business conference.