16:04 19/06/2023Կենսաթոշակային հաշվի կառավարում Converse Mobile-ումConverse Mobile հավելվածի հնարավորությունները համալրվել են ևս մեկով. հասանելի է դարձել «Կենսաթոշակային հաշիվ» բաժինը՝ մի քանի գործառույթով: Մասնավորապես, այսուհետ Հավելվածում օգտատերերը կարող են. -...
16:00 19/06/2023Krisp-ի և WEB-ի համահիմնադիրները միացել են Team Telecom Armenia -ին` որպես տնօրենների խորհրդի անկախ անդամներKrisp-ի համահիմնադիր Արտավազդ Մինասյանը և WEB ընկերության համահիմնադիր Ալբերտ Տոնեյանը դարձել են Team Telecom Armenia-ի տնօրենների խորհրդի անկախ անդամներ։ ՏՏ և տելեկոմ ոլորտում հաջողված նախագծեր...
09:33 19/06/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.47 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 385 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
08:50 19/06/2023Ճապոնիան կաջակցի Ուկրաինային վերականգնելու ենթակառուցվածքներըՃապոնիայի վերականգնման հարցերով նախարար Հիրոմիտի Վատանաբեն և Ուկրաինայի փոխվարչապետ, Ուկրաինայի ենթակառուցվածքների նախարար Ալեքսանդր Կուբրակովը երկուշաբթի հուշագիր են ստորագրել Ուկրաինայի...
08:40 19/06/2023Իրանը Շրի-Լանկայում 120 մեգավատ հզորության էլեկտրակայան է կառուցումԻրանի հիդրոէլեկտրակայանների հզորությունը գերազանցում է 13 000 մեգավատը, հայտարարել է Իրանի էներգետիկայի նախարար Ալի Աքբար Մեհրաբյանը, նշելով Շրի-Լանկայում իրանցի մասնագետների կողմից 120 մեգավատ...
11:40 18/06/2023Միլիարդատերը․ Խաչատուր Սուքիասյանը միայն կանխիկ 6 մլրդ 6 մլն դրամ և մոտ 2 մլն դոլար ունի5 մլրդ 521 մլն բաժնեթղթեր ունի, Երևանում 30 անշարժ գույքից 8-ը վաճառել է
18:45 17/06/2023Իլոն Մասկը դեռահասի է վարձել՝ որպես ծրագրային ապահովման ինժեներԱմերիկացի ձեռներեց և միլիարդատեր Իլոն Մասկը 14-ամյա Կայրան Քվազիին աշխատանքի է ընդունել որպես ծրագրային ապահովման ինժեներ SpaceX-ում: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին գրում է Independent-ը։ «Ես...
11:15 17/06/2023ԱՄՆ պետական պարտքը պատմության մեջ առաջին անգամ գերազանցել է 32 տրիլիոն դոլարըՊետական պարտքն առաջին անգամ գերազանցեց 32 տրիլիոն դոլարը, ինչը ընդգծում երկրի անհանգստացնող ֆինանսական հետագիծը, երբ Վաշինգտոնը պատրաստվում է պետական ծախսերի նոր պայքարի: Այս մասին հայտնում է The New...
10:45 17/06/2023Ֆրանսիայի ԱԳՆ. ՌԴ-ն չի հրավիրվել նոր միջազգային ֆինանսական պայմանագրի շուրջ գագաթնաժողովինՌուսաստանը չի մասնակցի գագաթնաժողովին, որտեղ քննարկվելու է նոր միջազգային ֆինանսական պայմանագիրը, որը տեղի կունենա Փարիզում հունիսի 22-23-ը։ ՏԱՍՍ-ը փոխանցում է, որ այդ մասին ուրբաթ օրը LCI...
19:06 16/06/2023Team-ի աջակցությամբ առաջին անգամ Հայաստանում տեղի ունեցավ ConFEAS համաժողովըԵրևանում կայացավ ConFEAS 2023 միջազգային հեղինակավոր համաժողովը, որի ընթացքում Եվրո-Ասիական Ֆոնդային Բորսաների միության անդամ բորսաներն ու դեպոզիտարիաները, ինչպես նաև ֆինանսական ոլորտի հատուկ...
18:40 16/06/20232022թ. ծրագրերի կատարման ցուցանիշներն ամբողջական պատկեր չեն արտացոլում․ «ԼՈՒՅՍ»«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է 2022թ. ՀՀ պետական բյուջեի կատարման հաշվետվությունը, որում ասվում է․ «2022թ. բավական նպաստավոր տարի էր հարկաբյուջետային հատվածի համար: Այսպես, 2022թ. արտաքին գործոնների...
15:55 16/06/2023Վարդան Արամյանը՝ ՔԿ-ին. Բա հրապարակեք տեղեկանանք, թե շուկայականից որքա՞ն բարձր արժեքով է ձեռք բերում կատարվելՖինանսների նախկին նախարար, հայտնի տնտեսագետ Վարդան Արամյանը, անդրադառնալով ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի վերաբերյալ ՔԿ տարածած հաղորդագրությանը, գրում է.
14:52 16/06/2023Ակբան՝ կորպորատիվ արժեթղթերի շուկայում լավագույն հաշվետու թողարկող բանկԱկբա բանկը Հայաստանի ֆոնդային բորսայի և Կենտրոնական դեպոզիտարիայի կողմից իրականացվող AMX ամենամյա մրցանակաբաշխության շրջանակում ճանաչվել է «Լավագույն հաշվետու թողարկող կորպորատիվ արժեթղթերի շուկայում...
14:30 16/06/2023ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բացեց իր նոր գլխամասային գրասենյակըՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխամասային գրասենյակը տեղափոխվել է նոր շենք: 5 հազար քառակուսի մետր տարածքում բանկի 400 աշխատակիցներն աշխատում են բիզնեսի բոլոր ուղղություններով, ինչը նոր գրասենյակը դարձնում է...
12:52 16/06/2023Այսօր գազի 490 նոր բաժանորդի հայտ կա բազմաբնակարան շենքերից. Գնել Սանոսյան«Նախագծի ներկայացումը պայմանավորված է Երևանում խոշորամասշտաբ կառուցապատմամբ, երբ գազասպասարկման ծավալները կտրուկ աճել են, և եղած ցանցը բավարար չէ, անհրաժեշտություն է առաջացել մայրաքաղաքը...
09:28 16/06/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 383.61 դրամ` հունիսի 14-ի համեմատ արժևորվելով 0․07 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
17:40 15/06/2023Օտարերկրացիները վաճառում են իրենց անշարժ գույքը Հայաստանում. Սուրեն ՊարսյանՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը հայտնում է, որ օտարերկրացիները վաճառում են իրենց անշարժ գույքը Հայաստանում: «Վերջին տարիների ընթացքում բնակարարների գների աննախադեպ աճը նպաստել էր, որ օտարերկրացիները մեծ...
16:37 15/06/2023Թուրքիա-ԱՄՆ խորացնում են համագործակցությունը տնտեսական ոլորտումԹուրքիայի Արտաքին տնտեսական հարաբերությունների խորհրդի (DEIK) Թուրքիա-ԱՄՆ գործարար խորհրդի (TAIK) նախագահ Մեհմեթ Ալի Յալչընդաղը հայտարարել է, որ Թուրքիայում օտարերկրյա ուղիղ ներդրումներ կատարող...
16:30 15/06/2023Մենք ագրարային երկրից դարձանք դզող-փչողների երկիր. Արթուր Խաչատրյան«Եթե ամեն ինչ այդպես հրաշալի լիներ, ինչպես ներկայացնում է կառավարությունը և իշխանական պատգամավորները, ապա Հայաստանից չէր շարունակվի արտագաղթը: 28000 ՀՀ անձնագիր ունեցող մարդ 2022 թ.-ին լքել է մեր...
11:27 15/06/2023Բեյոնսեի պատճառով Շվեդիայում գների աճ է գրանցվելԱմերիկացի հայտնի երգչուհի Բեյոնսեին մեղադրում են Շվեդիայում գների բարձրացման համար։ Բանն այն է, որ անցած ամիս երգչուհին համերգային շրջագայությամբ եղել է Ստոկհոլմում։ BBC-ն գրում է, որ դրա հետևանքով...

17:48 02/02/2018Президент Серж Саргсян поставил перед КРОУ Армении задачу: адекватно реагировать на программы развития экономикиСерж Саргсян счел необходимым уточнить правовую базу взаимоотношений регулируемых компаний, повысить уровень защиты прав потребителей.
17:25 02/02/2018Премьер К.Карапетян: Объем торговли Армении с государствами-членами ЕАЭС в 2017 году вырос на 25%Возглавляемая премьер-министром Армении Кареном Карапетяном правительственная делегация приняла участие в заседании Евразийского межправительственного совета.
17:03 02/02/2018В России предложили криптотрейдеров и покупателей криптовалют сослать на островаВ отношении криптообменников и криптобирж было одно условие – регистрация юридического лица.
16:05 02/02/2018Встреча Карапетян-Медведев: премьеры Армении и России обсудили реализацию инвестиционных программПремьеры обсудили ряд вопросов армяно-российской экономической повестки, объемы товарооборота между двумя странами, развитие экономических связей, реализацию инвестиционных программ.
15:51 02/02/2018Глава Минсельхоза И. Аракелян: За рубежом растет спрос, и именно поэтому выросли объемы экспорта икры из Армении«Одновременно за счет увеличения спроса на армянскую продукцию на внешнем рынке, создаются предпосылки к увеличению объемов производства рыбной продукции», – отметил министр.
15:24 02/02/2018Премьеры Армении и Казахстана обсудили вопросы двустороннего сотрудничестваПремьер Армении подчеркнул, что в обеих странах есть многочисленные перспективные проекты, которые можно реализовать совместно и на взаимовыгодных условиях.
14:04 02/02/2018Председатель совета директоров «Газпрома» продал все принадлежащие ему акции компанииЗубкову принадлежало 179 918 акций «Газпрома». Исходя из котировок на 25 января, этот пакет мог стоить около 26,6 млн руб.
12:40 02/02/2018Премьер Карен Карапетян: В 2017 году Армения и Беларусь увеличили товарооборот на 20%Карен Карапетян в рамках заседания Евразийского межправительственного совета в городе Алматы сегодня, 2 февраля, встретился со своим белорусским коллегой Андреем Кобяковым.
12:25 02/02/2018Президент Бразилии Мишел Темер не получил пенсию за ноябрь и декабрь – не предоставил доказательств того, что он живСогласно бразильскому законодательству, пенсионер ежегодно должен обновлять регистрацию в органах, ответственных за соответствующие выплаты.
12:05 02/02/2018Премьер Карен Карапетян: Армения наметила для себя 6 стратегических направлений цифровой трансформацииПремьер-министр Армении Карен Карапетян на форуме «Цифровая повестка дня в эпоху глобализации» в Казахстане рассказал, что республика предполагает осуществить в рамках цифровой повестки.
11:35 02/02/2018Премьер РФ Д.Медведев призвал государства ЕАЭС не замыкаться в национальных подходах к вопросу использования криптовалютОн подчеркнул, что их судьба пока не известна, но технология блокчейна вошла в жизнь навсегда.
10:02 02/02/2018Самая популярная в мире криптовалюта – биткоин – продолжает дешеветьБиткоин продолжает дешеветь на фоне ряда внешних угроз. В среду соцсеть Facebook запретила рекламу криптовалют, ICO (процедуру первичного размещения токенов) и бинарных опционов
19:45 01/02/2018Президент Армении Серж Саргсян подчеркнул важность внедрения в сфере сельского хозяйства института страхованияКроме того, по поручению президента от 24 мая 2017г. были разработаны и уже находятся в стадии реализации ряд новых программ по повышению прибыльности фермерских хозяйств.
19:34 01/02/2018Курс самой популярной в мире криптовалюты – биткоина – рухнул до двухмесячного минимумаВ течение дня курс биткоина падал до $9,165.
18:47 01/02/2018Впервые за 25 лет Иран поставил в США партию черной икрыСтоимость партии оценивается в 13 тысяч долларов
17:37 01/02/2018Крупнейший оператор tax free побоялся работать в России самостоятельно и будет развивать бизнес с Рубеном ВарданяномОпыт Global Blue необходим для успешной реализации проекта, приводятся в сообщении слова Варданяна.
17:17 01/02/2018После смерти Ниязова цены на бензин в Туркмении подскочили в 20 разОфициальная причина удорожания топлива в стране не сообщается.
16:44 01/02/2018Президент Арцаха обсудил вопросы строительства с мэром Степанакерта и главами районных администрацийБыли обсуждены вопросы, касающиеся хода проводимых в районах и столице работ. Особое внимание было уделено сферам сельского хозяйства, строительства и социального обеспечения.
14:03 01/02/2018Армения – среди самых бюджетных направлений для отдыха россиян в 2018 годуПерелет, проживание в течение двух недель, питание и траты на бюджетные развлечения в этой стране обойдутся на двоих приблизительно в 76,5 тысячи рублей.
12:28 01/02/2018Премьер Армении потребовал устранить препятствия при таможенном оформлении товаровВыявлены случаи срыва таможенного оформления товаров, что было обусловлено наложением ареста на имущество физического либо юридического лица.