15:45 20/01/2023Արցախում կտրոններով վաճառք կիրականացվի 600 խանութումԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, Օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի ունեցած շտաբի նիստում քննարկվել են շրջափակման պայմաններում բնակչության կենսական կարիքների...
11:19 20/01/2023ՊԵԿ. Տրանսպորտային միջոցները 2023 թ. հունվարի 1-ից ձեռք են բերում ԵԱՏՄ ապրանքի կարգավիճակԵՏՀ խորհրդի որոշումներով հայտարարագրված 339-ը ավտոմեքենա ԵԱՏՄ ապրանքի կարգավիճակ կստանա 2025 թ. ապրիլի 1-ից
09:01 20/01/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 395.22 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 397 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
20:41 18/01/2023Վրաստանով Եվրոպա է տեղափոխվել 19,5 միլիարդ խորանարդ մետր գազԱնդրանատոլիական բնական գազատարը (TANAP), որը Հարավային գազային միջանցքի հիմնական մասն է, 2022 թվականին Թուրքիա է մատակարարել 5,8 միլիարդ խորանարդ մետր բնական գազ, իսկ Եվրոպա՝ 11,3 միլիարդ խորանարդ...
14:10 18/01/2023Որքանով է իրատեսական երկնիշ տնտեսական աճըՀայաստանում 2022-ին արձանագրված երկնիշ տնտեսական աճը հիմնականում պայմանավորված է արտաքին գործոններով։ Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության...
10:49 18/01/2023Amazon-ը դարձել է աշխարհի ամենաթանկ բրենդըAmazon-ն առաջ է անցել Apple-ից և դարձել աշխարհի ամենաթանկ ապրանքանիշը Brand Finance Global 500 վարկանիշում: Միևնույն ժամանակ, ինչպես գրում է «Լենտա.ռու»-ն, մեկ տարվա ընթացքում Ջեֆ Բեզոսի...
09:39 18/01/2023Ադրբեջանը կրկին խափանել է Հայաստանից Արցախը սնուցող միակ գազատարի աշխատանքըԱդրբեջանը կրկին խափանել է Հայաստանից Արցախը սնուցող միակ գազատարի աշխատանքը: Արցախգազ ընկերությունը հայտնում է, որ հանրապետություն գազ չի մատակարարվում և ներկայումս օգտագործվում է խողովակներում առկա...
09:01 18/01/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 395.39 դրամ`հունվարի 16-ի համեմատ արժեզրկվելով 0.32 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
12:24 17/01/2023Արցախում էներգետիկ ճգնաժամն էլ ավելի է խորանում՝ հանգեցնելով օրական 4-ժամյա հոսանքազրկմանՀունվարի 17–ից հոսանքի հովհարային անջատումները կկրկնապատկվեն․ 2 ժամի փոխարեն Արցախի բնակչությունն արդեն օրական 4 ժամով կհոսանքազրկվի։ Արցախի կառավարության տարածած տեղեկագրում հիշեցնում են, որ...
12:06 17/01/2023ՊԵԿ-ը բացահայտել է աշխատողի չձևակերպման ու ՀԴՄ-ի կիրառման կանոնների խախտման դեպքերՊետական եկամուտների կոմիտեն, շինարարության ոլորտի և հատուկ հսկողություն պահանջող խոշոր հարկ վճարողների հարկային կարգապահության բարելավման ծրագրերի շրջանակում, 2022 թ․ 4-րդ եռամսյակի ընթացքում...
17:55 16/01/2023Ֆիննախ. Տեղաբաշխվել են պետական կարճաժամկետ պարտատոմսեր` 5 միլիարդ դրամ ծավալովՀայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 16-ին տեղաբաշխվել են 2024 թվականի հունվարի 15-ին մարվող պետական կարճաժամկետ պարտատոմսեր` 5 միլիարդ դրամ ծավալով:...
17:22 16/01/2023Ղրղզստանը սահմանափակում է կանխիկ արտարժույթի դուրսբերումը երկրիցՂրղզստանի նախարարների կաբինետը ժամանակավոր սահմանափակում է մտցրել երկրից կանխիկ արտարժույթի արտահանման համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին երկուշաբթի օրը հայտնել է հանրապետության կառավարության...
15:25 16/01/2023Վրաստանում 2022 թ-ին թռիչքներն աճել են 88%-ով, ուղևորահոսքը՝ 85%-ովՎրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարության Քաղաքացիական ավիացիայի գործակալության ամփոփած տվյալների համաձայն՝ 2022 թվականին Վրաստանի օդանավակայանները սպասարկել են ընդհանուր առմամբ 4 441 316...
11:43 16/01/20232022-ին ՀՀ օդանավակայաններից մեկնած ու ժամանած ուղևորների թիվը 3 միլիոն 697 հազար 539 է2022 թվականին ՀՀ օդանավակայաններից մեկնած ու ժամանած ուղևորների թիվն աննախադեպ է: ԱԺ նիստում հայտարարեց տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանը։ «Այդ թիվը կազմել...
10:09 16/01/2023Ռուսաստանում անցած տարի ավելի շատ են ալկոհոլ արտադրելՌուսաստանում անցած տարի 2021-ի համեմատ 9.8 տոկոսով ավելի շատ են ալկոհոլային խմիչքներ արտադրել։ Արտադրության ծավալում ներառված չէ գարեջուրը։ «Ռիա Նովոստի»-ն գրում է, որ 9 տոկոսից բարձր թնդություն...
08:30 16/01/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 395.67 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 400 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
08:15 16/01/2023Բնակչությանը մատուցված ծառայությունների սակագներն աճել ենԲնակչությանը մատուցված ծառայությունների ոլորտում 2022թ. դեկտեմբերին 2021թ. դեկտեմբերի համեմատ սակագներն աճել են 7.2%-ով, իսկ 2022թ. նոյեմբերի համեմատ՝ 0.4%-ով: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած...
17:20 14/01/2023Անհրաժեշտ է իրականացնել բնապահպանական խնդիրների քարտեզագրում․ ԴուլգարյանՀայաստանում անհրաժեշտ է իրականացնել բնապահպանական խնդիրների քարտեզագրում։ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Համայնքային համախմբման և աջակցության կենտրոն» ՀԿ ղեկավար Օլեգ Դուլգարյանը։ Նրա դիտարկմամբ՝...
11:11 14/01/20236 ամսով արգելվում է սնդիկի հավելիչով արտադրանքի արտահանումը և ներմուծումըՊետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության կողմից նախաձեռնվել և ՀՀ կառավարության կողմից 2022 թվականի դեկտեմբերի 1-ի N 1825-Ն որոշմամբ սահմանվել է սնդիկի հավելիչով...
09:50 14/01/2023Եվրոպայում գազի գները ICE բորսայում իջել են 700 դոլարի շեմիցԵվրոպայում գազի փոխանակման գներն 700 դոլարից ներքև են ընկել հազար խորանարդ մետրի դիմաց ՝ կորցնելով ավելի քան 6 %։ «Գազետա ռու»-ն գահտնում է, որ այդ մասին են վկայում Լոնդոնի ICE բորսայի առևտրային...

16:41 17/05/2013Rise in gas price may lead to economic recession but social riot unlikely to occur, Khosrov Harutyunyan saysThe rise in the gas price has both political and social components, member of RPA parliamentary faction, leader of Christian Democratic Party Khosrov Harutyunyan told today’s press conference.
14:52 17/05/2013Political analyst: Rise in gas price should not be viewed as an attempt by Moscow to punish Yerevan“Currently there are two processes: dynamic relations with Russia in parallel with the worsening of relations with Azerbaijan and renewal of relations with Europe.”
14:45 16/05/2013Artsvik Minasyan: Increase in gas price will lead to large-scale inflation“It is necessary to increase pensions and allowances and only then to pass to a planned increase of the gas price.”
12:14 16/05/2013Zhamanak: Gas price to rise 35 percentAccording to Zhamanak daily, Armenian authorities and ArmRosGazprom Company have agreed on the gas price.
17:33 15/05/2013Yerevan to host DigiTec Business Forum in JuneDigiTec Business Forum aims to contribute to the increase of the use of information technologies in business – both in private companies and state structures.
17:41 14/05/2013Despite Aliyev’s frustration oil production of British Petroleum decreased in AzerbaijanThe British company “British Petroleum” didn’t manage to raise the level of oil production in the biggest oil field in the Caspian Sea in Azerbaijan, even after the dissatisfaction expressed by the...
18:24 13/05/2013Orange launches sales of Samsung Galaxy S4On May 10, Orange launched sales of Samsung Galaxy S4 smartphone in its shops. And today Orange presented gifts to those customers who were the first to pre-register their Samsung Galaxy S4...
10:02 11/05/2013Today marks World Fair Trade DayTrade must benefit the most vulnerable and deliver sustainable livelihoods by developing opportunities for small and disadvantaged producers.
12:19 08/05/2013Azerbaijani MP called for banning activities of Turkish companies in Azerbaijan cooperating with ArmeniaAzerbaijani MP Gudrat Hasanguliev called on official Baku to ban the activities of Turkish companies in Azerbaijan cooperating with Armenia, the Azerbaijani news agency "Haqqin.az" reports.
17:30 06/05/2013Orange customers can get ticket to country from where they have received callFrom May 6 until July 28, all Orange voice customers will get a chance to be rewarded for getting a call from their close ones from abroad.
09:07 01/05/2013China steps up customs checks, but North Korea trade robustChina has stepped up checks on shipments to and from North Korea almost two months after agreeing to new U.N.
11:58 30/04/2013Armenian President, IMF officials discuss current state of Armenian economyPresident Serzh Sargsyan met Head of the IMF Mission to Armenia Mark Horton and IMF Resident Representative in Armenia Guillermo Tolosa on Monday.
13:54 26/04/2013U.S. Reps support aid for Armenia, Artsakh, Javakhk, and at-risk Middle East ArmeniansCongressional Armenian Caucus Co-Chairmen Frank Pallone (D-N.J.) and Michael Grimm (R-N.Y.) were joined by more than 20 of their colleagues in calling on leading House foreign aid appropriators to...
12:56 26/04/2013Vardan Bostanjyan: Armenian Prime Minister is able to carry out tasks set before himThe new government should give priority to the attraction of investments because economic development can only be achieved through investment, said the economist.
18:43 25/04/2013Expertise-approved Armenian products will unimpededly be exported to EU statesThe European Union will allow to sell Armenian products in the European Union states only when they are sure that there are only safe products in the Armenian market.
18:38 24/04/2013Institute for Economics and Peace: Armenia is leader among peace-loving countries in regionIn its annual ranking of peace-loving countries, compiled by the Institute for Economics and Peace, Armenia once again ranked first in the region among 158 countries in the world, ahead of both...
17:45 23/04/2013Haypost launches PostMobile systemHaypost launches operation of PostMobile, a new system brought by Haypost to enlarge its network and make available the modern, convenient and affordable postal, postal financial and commercial...
15:00 23/04/2013Panel discussion on “Global Economic Prospects and Role of Emerging Markets”On April 22, 2013 Ameria Group of Companies and Global Shapers Community Yerevan Hub, as sole representatives of different communities of World Economic Forum in Armenia, organized a panel discussion...
12:53 23/04/2013“BlackBerry Complete” – a package of services for prepaid subscribersVivaCell-MTS presents the “BlackBerry Complete” - a package of Internet and social networking services for prepaid subscribers.