15:45 20/01/2023Արցախում կտրոններով վաճառք կիրականացվի 600 խանութումԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, Օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի ունեցած շտաբի նիստում քննարկվել են շրջափակման պայմաններում բնակչության կենսական կարիքների...
11:19 20/01/2023ՊԵԿ. Տրանսպորտային միջոցները 2023 թ. հունվարի 1-ից ձեռք են բերում ԵԱՏՄ ապրանքի կարգավիճակԵՏՀ խորհրդի որոշումներով հայտարարագրված 339-ը ավտոմեքենա ԵԱՏՄ ապրանքի կարգավիճակ կստանա 2025 թ. ապրիլի 1-ից
09:01 20/01/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 395.22 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 397 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
20:41 18/01/2023Վրաստանով Եվրոպա է տեղափոխվել 19,5 միլիարդ խորանարդ մետր գազԱնդրանատոլիական բնական գազատարը (TANAP), որը Հարավային գազային միջանցքի հիմնական մասն է, 2022 թվականին Թուրքիա է մատակարարել 5,8 միլիարդ խորանարդ մետր բնական գազ, իսկ Եվրոպա՝ 11,3 միլիարդ խորանարդ...
14:10 18/01/2023Որքանով է իրատեսական երկնիշ տնտեսական աճըՀայաստանում 2022-ին արձանագրված երկնիշ տնտեսական աճը հիմնականում պայմանավորված է արտաքին գործոններով։ Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության...
10:49 18/01/2023Amazon-ը դարձել է աշխարհի ամենաթանկ բրենդըAmazon-ն առաջ է անցել Apple-ից և դարձել աշխարհի ամենաթանկ ապրանքանիշը Brand Finance Global 500 վարկանիշում: Միևնույն ժամանակ, ինչպես գրում է «Լենտա.ռու»-ն, մեկ տարվա ընթացքում Ջեֆ Բեզոսի...
09:39 18/01/2023Ադրբեջանը կրկին խափանել է Հայաստանից Արցախը սնուցող միակ գազատարի աշխատանքըԱդրբեջանը կրկին խափանել է Հայաստանից Արցախը սնուցող միակ գազատարի աշխատանքը: Արցախգազ ընկերությունը հայտնում է, որ հանրապետություն գազ չի մատակարարվում և ներկայումս օգտագործվում է խողովակներում առկա...
09:01 18/01/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 395.39 դրամ`հունվարի 16-ի համեմատ արժեզրկվելով 0.32 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
12:24 17/01/2023Արցախում էներգետիկ ճգնաժամն էլ ավելի է խորանում՝ հանգեցնելով օրական 4-ժամյա հոսանքազրկմանՀունվարի 17–ից հոսանքի հովհարային անջատումները կկրկնապատկվեն․ 2 ժամի փոխարեն Արցախի բնակչությունն արդեն օրական 4 ժամով կհոսանքազրկվի։ Արցախի կառավարության տարածած տեղեկագրում հիշեցնում են, որ...
12:06 17/01/2023ՊԵԿ-ը բացահայտել է աշխատողի չձևակերպման ու ՀԴՄ-ի կիրառման կանոնների խախտման դեպքերՊետական եկամուտների կոմիտեն, շինարարության ոլորտի և հատուկ հսկողություն պահանջող խոշոր հարկ վճարողների հարկային կարգապահության բարելավման ծրագրերի շրջանակում, 2022 թ․ 4-րդ եռամսյակի ընթացքում...
17:55 16/01/2023Ֆիննախ. Տեղաբաշխվել են պետական կարճաժամկետ պարտատոմսեր` 5 միլիարդ դրամ ծավալովՀայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 16-ին տեղաբաշխվել են 2024 թվականի հունվարի 15-ին մարվող պետական կարճաժամկետ պարտատոմսեր` 5 միլիարդ դրամ ծավալով:...
17:22 16/01/2023Ղրղզստանը սահմանափակում է կանխիկ արտարժույթի դուրսբերումը երկրիցՂրղզստանի նախարարների կաբինետը ժամանակավոր սահմանափակում է մտցրել երկրից կանխիկ արտարժույթի արտահանման համար։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին երկուշաբթի օրը հայտնել է հանրապետության կառավարության...
15:25 16/01/2023Վրաստանում 2022 թ-ին թռիչքներն աճել են 88%-ով, ուղևորահոսքը՝ 85%-ովՎրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարության Քաղաքացիական ավիացիայի գործակալության ամփոփած տվյալների համաձայն՝ 2022 թվականին Վրաստանի օդանավակայանները սպասարկել են ընդհանուր առմամբ 4 441 316...
11:43 16/01/20232022-ին ՀՀ օդանավակայաններից մեկնած ու ժամանած ուղևորների թիվը 3 միլիոն 697 հազար 539 է2022 թվականին ՀՀ օդանավակայաններից մեկնած ու ժամանած ուղևորների թիվն աննախադեպ է: ԱԺ նիստում հայտարարեց տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանը։ «Այդ թիվը կազմել...
10:09 16/01/2023Ռուսաստանում անցած տարի ավելի շատ են ալկոհոլ արտադրելՌուսաստանում անցած տարի 2021-ի համեմատ 9.8 տոկոսով ավելի շատ են ալկոհոլային խմիչքներ արտադրել։ Արտադրության ծավալում ներառված չէ գարեջուրը։ «Ռիա Նովոստի»-ն գրում է, որ 9 տոկոսից բարձր թնդություն...
08:30 16/01/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 395.67 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 400 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
08:15 16/01/2023Բնակչությանը մատուցված ծառայությունների սակագներն աճել ենԲնակչությանը մատուցված ծառայությունների ոլորտում 2022թ. դեկտեմբերին 2021թ. դեկտեմբերի համեմատ սակագներն աճել են 7.2%-ով, իսկ 2022թ. նոյեմբերի համեմատ՝ 0.4%-ով: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած...
17:20 14/01/2023Անհրաժեշտ է իրականացնել բնապահպանական խնդիրների քարտեզագրում․ ԴուլգարյանՀայաստանում անհրաժեշտ է իրականացնել բնապահպանական խնդիրների քարտեզագրում։ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Համայնքային համախմբման և աջակցության կենտրոն» ՀԿ ղեկավար Օլեգ Դուլգարյանը։ Նրա դիտարկմամբ՝...
11:11 14/01/20236 ամսով արգելվում է սնդիկի հավելիչով արտադրանքի արտահանումը և ներմուծումըՊետական եկամուտների կոմիտեն հայտնում է, որ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության կողմից նախաձեռնվել և ՀՀ կառավարության կողմից 2022 թվականի դեկտեմբերի 1-ի N 1825-Ն որոշմամբ սահմանվել է սնդիկի հավելիչով...
09:50 14/01/2023Եվրոպայում գազի գները ICE բորսայում իջել են 700 դոլարի շեմիցԵվրոպայում գազի փոխանակման գներն 700 դոլարից ներքև են ընկել հազար խորանարդ մետրի դիմաց ՝ կորցնելով ավելի քան 6 %։ «Գազետա ռու»-ն գահտնում է, որ այդ մասին են վկայում Լոնդոնի ICE բորսայի առևտրային...

21:00 15/09/2017Глава Минэкономразвития Армении С. Караян посетит Иран по приглашению советника президента Хасана РоуханиВ ходе визита в ИРИ армянская делегация ознакомится с производственными площадями свободной экономической зоны «Арас» и организацией деятельности торговых центров.
20:33 15/09/2017«Контракт века»: ВВС рассказывает про норвежские миражи Азербайджана, карманный парламент и холодный душ для Баку«Контракт века» по добыче нефти на Каспии обрел новую трактовку.
20:21 15/09/2017Вице-премьеры стран ЕАЭС обсудили вопросы внутренней и внешней торговлиСостоялось очередное заседание Совета Евразийской экономической комиссии
19:00 15/09/2017Губернатор Тавуша заверил премьера Армении: Будет представлена конкретная программа по развитию сферы туризмаВ целом в рамках реализуемых программ планируется создать порядка 4000 рабочих мест.
15:25 15/09/2017Премьер Армении К.Карапетян провел рабочий завтрак с представителями IT-компанийВ ходе встречи главе правительства представлена инициатива по вручению премии «лучший IT-стартап».
13:21 15/09/2017Петрос Сурмелис: В новом рамочном соглашении Армении с ЕС нет положения о либерализации таможенных пошлинПланируемое к подписанию рамочное соглашение с Евросоюзом предоставит ряд возможностей армянскому бизнесу.
12:15 15/09/2017Петр Свитальский: Правительство Армении во главе с Кареном Карапетяном предприняло ряд инициатив для улучшения бизнес-средыПри этом П.Свитальский подчеркнул, что у сотрудничества Армении и ЕС – стабильный фундамент.
10:54 15/09/2017Мировые цены на нефть снижаются после очередного запуска ракеты КНДРУтром в пятницу Северная Корея произвела очередной пуск баллистической ракеты из окрестностей Пхеньяна в сторону Японии.
19:00 14/09/2017Правительство Армении одобрило программу субсидирования сельскохозяйственных кредитовПравительство Армении в ходе сегодняшнего заседания одобрило программу субсидирования сельскохозяйственных кредитов.
18:16 14/09/2017Правительство Армении отклонило законодательную инициативу по освобождению от НДС процесс реализации лекарствЗаконопроектом предлагается реализацию лекарственных средств освободить от НДС, что приведет к снижению их стоимости, а это, в свою очередь, позитивно скажется на здоровье населения.
14:05 14/09/2017Смотрите, чтобы без самодеятельности: премьер Армении поручил решить вопрос с долгами за семена для фермеров«Но старосты-то на местах? Ну, всё тогда. С них и получайте. Но проследите, чтобы без самодеятельности и рисования цифр», – указал премьер.
12:33 14/09/2017Премьер Армении К.Карапетян потребовал уделять должное внимание качеству национального брендаПроведенные исследования выявили некоторые проблемы между объемами закупленного винограда и винного сырья, что содержит в себе определенные риски.
12:11 14/09/2017В Армении представлен новый страховой продукт – страхование недвижимости «Чистый дом»Стоимость пакета «Чистый дом» составляет 13,500 драмов РА, общая страховая сумма – 1,000,000 драмов РА.
11:43 14/09/2017Президент Армении: Мы уверены, что сможем создать для иностранных инвесторов надёжную экономическую систему и возможности экспортаСчитаю важным и актуальным это мероприятие в Российско-Армянском университете, который в этом году отмечает 20-летие создания, отметил президент.
10:52 14/09/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Малая экономика может стать нашим преимуществом«Мы ставим акцент на цифровизации экономики. Малая экономика может стать нашим преимуществом», – заявил премьер РА. В данном контексте он подчеркнул важность проведения подобных научных мероприятий.
20:21 13/09/2017Глава делегации парламента Армении А.Ашотян участвует в заседании Бюро ПА Евронест в СтрасбургеВ повестке заседания Бюро – обсуждения программы и повестки дня намеченного в этом году в Киеве пленарного заседания ПА Евронест.
20:10 13/09/2017Обсуждены вопросы прямого и косвенного налогообложения в странах ЕАЭСПодведены итоги двенадцатого заседания Консультативного комитета по налоговой политике и администрированию при Евразийской экономической комиссии.
19:42 13/09/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Тренд нашего продвижения нас в некотором смысле удовлетворяетОзначает ли, что мы решили все проблемы? Конечно, нет, поскольку у нас нет граждан, не желающих улучшить качество своей жизни.
19:21 13/09/2017Премьер Карен Карапетян: Не вижу рынков, которые Армения потеряла из-за членства в ЕАЭС«Наступит ли момент, когда Армения выйдет из состава ЕАЭС? На данный момент таких прогнозов нет», – отметил он.
17:50 13/09/2017Юнкер предложил ввести евро в Болгарии, Румынии, Польше и ВенгрииПредседатель Еврокомиссии призвал к более тесному сотрудничеству внутри ЕС и укреплению конкурентоспособности европейской промышленности.