16:01 10/01/2023Ֆիննախ. Տեղաբաշխվել են երկարաժամկետ արժեկտրոնային պարտատոմսերՖինանսների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 10-ին տեղաբաշխվել են 2033 թվականի հոկտեմբերի 29-ին մարվող պետական երկարաժամկետ արժեկտրոնային պարտատոմսեր` 3 միլիարդ 580 միլիոն դրամ ծավալով:...
08:40 10/01/2023Դոլարը, եվրոն, ռուբլին արժևորվել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.67 դրամ` հունվարի 8-ի համեմատ արժևորվելով 0.10 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
19:44 09/01/2023Առգրավվել է 1200կգ «սիգ» տեսակի ձուկՍևան» ազգային պարկի, Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի, ՀՀ Ոստիկանության, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության, Գեղարքունիքի մարզպետարանի և պատասխանատու մյուս...
17:29 09/01/2023Պետական պարտքի գծով Ուկրաինայի վճարումները 2023 թվականին կկազմեն 18 միլիարդ դոլարՏարեսկզբին գործող պայմանագրերով Ուկրաինայի պետական պարտքի գծով վճարումները2023 թվականին կկազմեն 658,4 միլիարդ գրիվնա (մոտ 18 միլիարդ դոլար)։ Այդ մասին գրում է «Կոմերսանտ» թերթը՝ վկայակոչելով...
09:14 09/01/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 394.56 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 399 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
14:25 06/01/2023Ջոան Ռոուլինգը 2022 թվականին Հարի Փոթերի մասին գրքերից 18 միլիոն ֆունտ է վաստակել2022 թվականին գրող Ջոան Ռոուլինգը Հարի Փոթերի մասին գրքերի համար ստացել է 18 միլիոն ֆունտ։ МИР 24-ը, հղում անելով Daily Mail-ին, գրում է, որ նրա եկամուտներին չի խանգարել կանանց իրավունքների...
17:54 05/01/2023Բուսական յուղի առկայությամբ ապրանքները «թթվասեր» մակնշմամբ իրացնելու առնչությամբ վարույթներ են հարուցվելՄրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովն այսօր վարույթներ է հարուցել «Ապարանի Պանրի Գործարան» ՓԲԸ-ի, «Արբան» և «Արզնի Կաթնամթերք» ՍՊԸ-ների նկատմամբ բուսական յուղի առկայությամբ ապրանքները որպես թթվասեր...
15:13 05/01/2023Ադրբեջանը սկսել է Վրաստանի տարածքով գազ մատակարարել ՌումինիայինՎրաստանի տարածքով Ադրբեջանը սկսել է գազ մատակարարել Ռումինիային։Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ BM.ge-ի փոխանցմամբ՝ SOCAR-ի և ռումինական Romgas S.A.-ի միջև կնքված պայմանագրի համաձայն, ներմուծումը...
15:00 05/01/2023ՊԵԿ հարկային էլեկտրոնային կառավարման համակարգերը վերականգնվել ենՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ ՊԵԿ հարկային էլեկտրոնային կառավարման համակարգերը վերականգնվել են և հունվարի 5-ից գործում են բնականոն կերպով։ «Միաժամանակ, կոմիտեն հայտնում է, որ...
12:40 05/01/2023Կառավարությունը մի շարք ընկերությունների ազատեց մաքսատուրքիցԿառավարությունն իր այսօրվա՝ հունվարի 5-ի նիստում որոշեց գերակա ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակներում մաքսատուրքից ազատել «ՄԵՏԱԼ ՈՒՈՐԼԴ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը:...
09:52 05/01/2023Արցախի Լուսաձոր համայնքի փոքրիկ խանութը գրեթե դատարկվել է․ պատգամավորները հանդիպել են բնակիչներինԱրցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի և կառավարության ներկայացուցիչները այսօր՝ հունվարի 4-ին, հանդիպել են Ասկերանի շրջանի Խնածախ և Այգեստանի համայնքների բնակիչների հետ: Այս մասին գրում է Արցախպրեսը՝...
09:40 05/01/2023Ռուսաստանից Վրաստան ալյուրի ներմուծումն աճել էրաստանը ռուսական ցորենի ալյուրի հիմնական ներկրողներից է։ IKAR գյուղատնտեսական շուկայի հետազոտությունների ինստիտուտի տվյալներով, ռուսական ցորենի գրեթե 1/5-ն արտահանվում է Վրաստան: Aliq.ge-ի...
13:30 04/01/2023«+Premium» ծառայություն. ստացի՛ր ևս 30 ԳԲ և «Yandex Plus» բաժանորդագրություն՝ քո «X», «Y», «Z», «Viva» կամ «START» սակագնային պլանի շրջանակումԱվելացրու՛ ևս 30 ԳԲ ինտերնետ՝ քո «X», «Y», «Z», «Viva» կամ «START» սակագնային պլանին և ստացի՛ր «Yandex Plus»-ի բաժանորդագրություն: «Yandex Plus»-ի շրջանակում վայելի՛ր անսահմանափակ ֆիլմեր, սերիալներ,...
09:45 04/01/2023Ռազմական գործողություններից Ուկրաինայի տնտեսությանը հասցված վնասը գերազանցում է 700 միլիարդ դոլարըՌազմական գործողությունների արդյունքում Ուկրաինայի տնտեսությանը հասցված վնասը գերազանցում է 700 մլրդ դոլարը։ Այս մասին կառավարության նիստում հայտնել է երկրի վարչապետ Դենիս Շմիգալը, փոխանցում է...
13:44 03/01/2023Դարդանելի նեղուցը դարձյալ փակ է նավերի երթևեկության համարՍտամբուլը պատած թանձր մառախուղի պատճառով երրորդ օրն է Դարդանելի նեղուցը փակ է նավերի երթևեկության համար։ Լուրը հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ին: Երրորդ օրն է, ինչ քաղաքում դիտվում է խիտ մառախուղ.
12:25 03/01/2023Թուրքիան սկսում է աշխատանքները Ռուսաստանի առաջարկած գազային հանգույցի նախագծի վրաԹուրքիայի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Ֆաթիհ Դոնմեզը հայտնել է, որ հանրապետությունը սկսել է ռուս-թուրքական գազային հանգույցի նախագծի աշխատանքները։ Այս մասին նա ասել է TVnet հեռուստաալիքի...
15:00 31/12/2022Բնապահպանները նամակով կդիմեն ԱլԳ ՔՀՖ-ի քարտուղարությանը՝ ներկայացնելով ադրբեջանական կեղծ օրակարգըՄի շարք բնապահպանական հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ հավաքվել և քննարկել են ոլորտի ներկա վիճակը, ամփոփել 2022թ․-ը։ «Էկոլուր» տեղեկատվական ՀԿ ղեկավար Ինգա Զարաֆյանն ասում է, որ...
18:10 30/12/2022Ռուբեն Վարդանյան. Շրջափակման հետևանքով գնալով ծանր վիճակում է հայտնվում տնտեսությունըԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանն (Ruben Vardanyan) այսօր տարեվերջյան ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել՝ պետական մարմինների ղեկավար կազմի...
11:07 30/12/2022Ռուս միլիարդատերերը փետրվարից ի վեր ավելի քան 93 մլրդ դոլար են կորցրել. BloombergՓետրվարի վերջից ռուս միլիարդատերերը կորցրել են ավելի քան 93 միլիարդ դոլար. այդ գումարի կեսը՝ 46,6 միլիարդ դոլարը, նրանք կորցրել են փետրվարի 24-ին, մնացած 47 միլիարդ դոլարը հաջորդ ամիսներին, գրում է...
09:36 30/12/2022Դոլարը փոքր-ինչ թանկացել է, եվրոն և ռուբլին՝ էժանացելՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.22 դրամ`դեկտեմբերի 28-ի համեմատ արժևորվելով 0.14 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...

10:44 03/04/2013Zhamanak: Carrefour signs Memorandum of Understanding with ArmeniaMAF CARREFOUR, the main partner of Carrefour (CARREFOUR group and MAJID AL FUTTAIM based in Dubai), has signed a Memorandum of Understanding with Armenia to establish the first Carrefour hypermarket...
18:47 02/04/2013Orange My Country tariff plan customers to receive 5 free international minutes in return for 10 incoming minutesStarting April 1, all Orange My Country tariff plan customers will receive free minutes to use for making international calls, just by receiving calls from their close ones living abroad.
14:40 30/03/2013Armenia’s Armavia owes Russian companies 54 million rublesArmavia’s press service reported on Friday that the airline will stop flights starting April 1.
17:38 29/03/2013Armavia stops flights, prepares to file for bankruptcyArmavia Air Company, Armenia’s national airline, will stop flights starting April 1, company’s press service reported.
14:43 29/03/2013Bako Sahakyan meets with Ralph YirikianOn March 29, President of Artsakh Republic Bako Sahakyan attended a solemn ceremony of signing a cooperation agreement between Synopsys Armenia and Karabakh-Telecom and Artsakh State University.
12:05 29/03/2013Zhoghovurd: Baghdasarov offers Tsarukyan to buy Mika-Cement?Businessman Mikhail Baghdasarov plans to sell his Mika-Cement factory and is negotiating with Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan on this issue, Zhoghovurd daily says.
10:09 29/03/2013Zhamanak: Carrefour to buy Yerevan City supermarket chain?Armenian authorities have decided to negotiate with Samvel Alexanyan over selling his Yerevan City supermarket chain to French Carrefour, Zhamanak daily says.
15:39 28/03/2013Synopsys Armenia, Karabakh Telecom start cooperation with Artsakh State UniversitySynopsys Armenia CJSC, Karabakh Telecom CJSC and Artsakh State University will sign a cooperation agreement to promote education in micro-electronic circuitry and systems of the communication means...
17:17 27/03/2013Free Orange WiFi internet in two more universities in YerevanToday the official opening of Orange WiFi corners took place at the State Architecture University of Armenia and the State Conservatory in Armenia.
19:40 25/03/2013Lydian International announces appointment of Dr. Armen Sarkissian to BoardLydian International Ltd. (TSX: LYD) (“Lydian” or “the Company”), a gold-focused mineral exploration and development company, is pleased to announce that Dr. Armen Sarkissian has been appointed as a...
15:30 25/03/2013The Economist: By democracy index Armenia is far ahead of authoritarian AzerbaijanBritish research center “The Economist Intelligence Unit”, which is the analytical unit of British magazine “The Economist”, published its annual report on the condition of democracy in the world...
10:24 23/03/2013Zhamanak: Mika-Cement workers demand their salariesWorkers of Mika-Cement factory have held a protest in the city of Hrazdan demanding their unpaid salaries, Zhamanak daily says.
11:58 22/03/2013Orange ‘nice’ phone numbers for free until April 7Until April 7, just by subscribing to either of Butterfly, Panther or Dolphin 6,000, 10,000 or 20,000 tariff plans for 12 or 24 months’ commitment, customers will be offered free gold or platinum...
16:54 21/03/2013SIPRI: Azerbaijan grew by 13 positions among the largest arms importersAzerbaijan increased its arms imports by 155 percent and rose from 48th to 35th largest importer in the world, the report of Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI) says.
12:08 21/03/2013Haykakan Zhamanak: Armenian banking system may be affected by Cyprus crisisThe Cyprus financial crisis may affect Armenian banking system, Haykakan Zhamanak says. “A considerable part of doubtful Armenian capital is kept in the Cypriot banks. This capital mainly belongs to...
09:55 21/03/2013Zhamanak: Discussions over Carrefour to continueArmenian Economy Minister Tigran Davtyan has told Zhamanak daily that representatives of French Carrefour hypermarket chain left Armenia after meeting with Armenian officials.
14:49 20/03/2013Orange Armenia deploys advanced fiber-optic backbone network to meet growing demand for mobile broadbandOrange Armenia completed the upgrading works on its fiber-optic data transport backbone network to offer improved high-quality mobile broadband services, company’s press service reported.
13:18 20/03/2013Yirikian: I want every employee to be responsibleVivaCell-MTS General Manager was hosted by Harvard Club of Armenia, as a guest-speaker, to lecture on the contemporary issues of business management and innovation, company’s press service reported.
14:46 19/03/2013Orange introduces Orange Blade III smartphoneToday Orange introduced the Orange Blade III smartphone – the first Orange branded smartphone in Armenia.
14:07 19/03/2013Armenian Deputy Prime Minister to visit UAE, Kuwait, QatarArmenian Deputy Prime Minister, Territorial Administration Minister, Co-Chairman of Armenian-UAE, Armenian- Kuwaiti and Armenian-Qatari intergovernmental commissions Armen Gevorgyan is on a working...