20:46 05/10/20222004 կգ սառեցված ձկով բեռնված մեքենան Վրաստանից հետ է ուղարկվել ՀայաստանՎրաստանի ֆինանսների նախարարության եկամուտների ծառայության վրաց-հայկական «Սադախլո-Բագրատաշեն» մաքսային անցակետում կանգնեցվել է Հայաստանի Հանրապետությունից եկող սառեցված ձկներով բեռնված ավտոմեքենա,...
14:44 05/10/2022Մի քանի հազար հեկտար հողատարածք չի մշակվի, Ջերմուկում էլ զբոսաշրջային կյանքը կանգնել է. ՔերոբյանՍեպտեմբերին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով Հայաստանի որոշ հատվածներում որոշակի խնդիրներ են առաջացել գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության ոլորտներում։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ...
13:42 05/10/2022Մեր նպատակն է ունենալ սեփական՝ հայկական արհեստական բանականությունը. Նուբար ԱֆեյանՀայաստանի գիտության և տեխնոլոգիաների հիմնադրամի (FAST) կողմից անցկացվող Գլոբալ նորարարական ֆորումն (GIF) այս տարի տեղի է ունենում այն ժամանակ, երբ վտանգված է ընդհանրապես հայկական պետության և հայի...
12:21 05/10/2022Հուսով եմ՝ մեզ կհաջողվի Հայաստանը հզորացնել և դարձնել նորարարական, գիտելիքահեն պետություն. Անդրե ԱնդոնյանԵրևանում մեկնարկել է «Գլոբալ ինովացիոն ֆորում 2022»-ը (GIF), որն անցկացվում է Հայաստանի գիտության և տեխնոլոգիաների հիմնադրամի (FAST) նախաձեռնությամբ։ «Կյանքը վերափոխող տեխնոլոգիաներ» խորագրով...
17:05 04/10/2022Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով զբոսաշրջության ոլորտը կանգնել է լուրջ խնդիրների առաջ. Մեխակ ԱպրեսյանՀայաստանի դեմ Ադրբեջանի վերջին ագրեսիայի հետևանքով զբոսաշրջության ոլորտը լուրջ խնդիրների առաջ է կանգնել։ Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Տուրիզմի հայկական ֆեդերացիայի նախագահ Մեխակ...
15:23 04/10/2022Ուկրաինան ԵՄ-ից ավելի կայուն ֆինանսական աջակցություն է պահանջումՈւկրաինան ավելի կայուն և կանխատեսելի ֆինանսական աջակցություն է պահանջում ԵՄ-ից՝ կառավարության աշխատանքը պահպանելու համար, չնայած այն հանգամանքին, որ խոստացված 9 միլիարդ եվրոյից ԵՄ-ն մինչ այժմ Կիևին...
12:29 04/10/2022Ռեկորդային գնաճ ԹուրքիայումԹուրքիայում սեպտեմբերին գնաճը, ըստ պաշտոնական տվյալների, կազմել է տարեկան 83,45%: Ամենից շատ թանկացել են տրանսպորտային ծառայությունները, ինչպես նաև սննդամթերքն ու ոչ ալկոհոլային խմիչքները։ Այս մասին...
11:30 04/10/2022Սուրեն Պարսյան. Կուտակային ֆոնդերի նվազումը հիմնականում պայմանավորված է դրամի արժևորմամբՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Ռուսաստանից եկող դրամական հոսքերի շնորհիվ գրանցված փուչիկ տնտեսական աճը չի կասեցրել պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային ֆոնդերի արժեզրկումը, մասնավորապես՝ եթե 2022...
09:59 04/10/2022ՄԱԿ-ը զգուշացրել է համաշխարհային տնտեսության նոր ցավալի անկման մասինՄԱԿ-ը նախազգուշացրել է, որ տոկոսադրույքների բարձրացումը և խիստ խնայողության միջոցները, որոնք աշխարհի ամենահարուստ երկրներն օգտագործում են բարձր գնաճի դեմ պայքարելու համար, սպառնում են խթանել...
08:45 04/10/2022Թուրքիան խնդրել է Ռուսաստանին գազի վճարումների մի մասը հետաձգել մինչև 2024 թվականըԹուրքիան դիմել է Ռուսաստանին՝ բնական գազի մատակարարման վճարումների մի մասը մինչև 2024 թվականը հետաձգելու խնդրանքով։ Այս մասին հայտնում է «Bloomberg» գործակալությունը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները։...
20:31 03/10/2022Վրաստանում հացի գինն այս ամիս ամենաշատն է բարձրացելՎրաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը (Geostat) հրապարակել է գնաճի ցուցանիշները 2022 թվականի սեպտեմբերին։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Սեպտեմբերին, նախորդ ամսվա համեմատ, Վրաստանում գնաճի...
13:59 03/10/2022Որքանո՞վ 75 հազար դրամը կօգնի այն մարդկանց, որոնք կոչվում են աշխատող աղքատներ. Թաթուլ ՄանասերյանԿառավարությունը սեպտեմբերի 29-ի նիստում հավանության արժանացրեց 2023 թվականից նվազագույն աշխատավարձը 68000 դրամից 75000 դրամ ավելացնելու օրենսդրական նախագծերի փաթեթը: Panorama.am-ը տնտեսական...
12:40 03/10/2022ՊԵԿ. Փորձ է արվել ՀՀ-ից ՌԴ արտահանել ծխախոտային արտադրանքի չհայտարարագրված մեծ խմբաքանակԹվով 199 հազար տուփ չհայտարարագրված և առանց ակցիզային դրոշմանիշերի ծխախոտ։
08:30 03/10/2022Պուտինին և Լուկաշենկոյին կներկայացվի Միութենական պետության էլեկտրաէներգիայի շուկայի ձևավորման մասին համաձայնագիրըԲելառուսի և Ռուսաստանի միութենական պետության շրջանակներում էլեկտրաէներգիայի շուկայի ձևավորման մասին համաձայնագիրը շուտով կներկայացվի նախագահներին, ասել է Բելառուսի էներգետիկայի փոխնախարար Դենիս...
19:48 01/10/2022Հոկտեմբերի 2-ից 9-ը Իրանից Թուրքիա գազատարից հոսքը կդադարեցվի տեխնիկական սպասարկման համարԻրանից Թուրքիա մայրուղային գազատարից հոսքը հոկտեմբերի 2-ից 9-ը կդադարեցվի պլանային կանխարգելիչ սպասարկման համար: «Ինտերֆաքս»-ը գրում է, որ շաբաթ օրն այդ մասին հայտարարել է թուրքական Botas...
11:05 01/10/2022Detaly. Լիզ Թրասի ղեկավարության պատճառով Բրիտանիան սկսել է կորցնել տնտեսական տերության կարգավիճակը՝Մեծ Բրիտանիայի նոր վարչապետ Լիզ Թրասի ղեկավարությունը կարող է հանգեցնել նրան, որ երկիրը կկորցնի տնտեսական գերտերության կարգավիճակը։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է իսրայելական Detail...
18:07 30/09/2022Ի՞նչ պետք է իմանան հարկ վճարողները Հայաստանում անկանխիկ գործառնությունների մասինՊետական եկամուտների կոմիտեն հիշեցնում է, որ 2022 թվականի հուլիսի 1-ից ուժի մեջ է մտել «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» ՀՀ օրենքը։ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ,...
15:00 30/09/2022Տոկիոյում կարևորվել է ճապոնական ընկերությունների մասնաճյուղերի հիմնումը ՀայաստանումՀակոբ Արշակյանը սեպտեմբերի 29-ին Տոկիոյում հանդիպել է Ճապոնիայի Թվայնացման, Թվային բարեփոխումների, Սպառողների և սննդամթերքի անվտանգության հարցերով, Վարչական բարեփոխման համար պատասխանատու նախարար Տարո...
14:27 30/09/2022Դոլարի անկումը շարունակվում էՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 14:10-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 405.65 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 410 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
13:36 30/09/2022Թուրքիայում վախենում են՝ «Միր» քարտերի հետ կապված խնդիրների պատճառով ռուս զբոսաշրջիկները չեն այցելի իրենց երկիրԹուրքիայի զբոսաշրջության ոլորտն ակնկալում է, որ երկրի կառավարությունը որքան հնարավոր է շուտ կլուծի ռուսական «Միր» վճարային համակարգի աշխատանքի խնդիրը։ mk.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է...

13:11 22/12/2011Government approves business atmosphere improvement action plan 2012Armenia’s Government has approved today business atmosphere improvement action plan 2012. Minister of Economy Tigran Davtyan said the program has been successfully implemented, in the aftermath of...
12:36 22/12/2011Cabinet approves Tourism Support Program for 2012The Cabinet has approved today Tourism Support Program for 2012. Minister of Economy Tigran Davtyan noted that the program envisages steps within the RA budget, within the framework of cooperation...
11:45 22/12/2011Prime Minister congratulates energy workers on their professional holidayArmenia marks Energy Worker’s Day on December 22. Prime Minister Tigran Sargsyan congratulated all employees of energy industry before opening the Cabinet Meeting today. The premier noted that this...
14:00 21/12/2011Azerbaijani authorities commission oligarch MPs to build hotels for Eurovision 2012In the Azerbaijani parliament, 40 MPs run big personal businesses. On the threshold of Eurovision 2012, the Azerbaijani authorities have commissioned the businessmen MPs to invest in hotel business...
19:10 20/12/2011Bako Sahakyan visits Estet Jewelry House in MoscowOn 20 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Estet Jewelry House in Moscow, got acquainted with the work of the jewelry factory and met head of the organization, President of...
15:28 20/12/2011Hayk Chobanyan; protection of personal database to become hardPersonal database isn’t secret, but at the same time it cannot be open for everybody, Hayk Chobanyan, the director of “Nork” information-analytical center, said in a news conference.
14:29 20/12/2011T. Manaseryan: Turkey interested with Armenia-Turkey relations“The development of a national model is a difficult issue that needs experienced and gifted experts.
18:20 19/12/2011Iraqi oil smuggled to Azerbaijan and Afghanistan - deputy prime ministerHussein al-Shahristani, Iraqi deputy prime minister for energy affairs, said smuggling of Iraqi crude oil is reaching as far as Azerbaijan, Afghanistan and the Gulf States, according to Huliq.com.
16:27 19/12/2011President Serzh Sargsyan pays working visit to MoscowToday President Serzh Sargsyan has left for Moscow on a working visit. President Sargsyan will participate at the session of the Collective Security Council of the Collective Security Treaty...
14:09 19/12/2011Armenian-Kuwaiti intergovernmental commission to meet in Kuwait in 2012The second meeting of the Armenian-Kuwaiti intergovernmental commission will take place in Kuwait in 2012, the Armenian Development Agency press office reported.
10:23 19/12/2011Gas supply to Armenia resumesNatural gas supply to Armenia has been resumed on December 18 at 11:45. “ArmRusgasprom” reported earlier that Georgian gas company had ceased gas flow to Armenia to hold some reconstruction on the...
17:44 16/12/2011Chairman of Global Group of Companies Johnny Hon visits ArmeniaChairman of the Global Group of Companies Johnny Hon is on a familiarization visit in Armenia. Mr Johnny Hon is accompanied by member of the British House of Lords, Baroness Caroline Cox and Vice...
16:42 16/12/2011BSEC FMs adopt 80 decisions, recommendationsMoscow hosted Friday the 25th Black Sea Economic Cooperation (BSEC) ministerial summit, which Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian also attended.
12:43 16/12/2011Gas supply to Armenia ceasedGeorgian gas-transport company has officially informed “ArmRusgasprom” that from December 16 gas supply to Armenia will ceased temporarily.
12:20 15/12/2011Government approves strategy for industrial policyArmenian Government approved on Thursday a strategy for industrial policy targeting the expansion of import sector, discovery of importing potential and ways for efficient implementation.
11:51 15/12/2011Government approves state support program for SMEArmenia’s Government has approved on Thursday state support program 2012 for Small & Medium Enterprises, aimed at developing stable economic growth.
15:57 14/12/2011Special offer from VivaCell-MTS – new MTS Touch 551phoneVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, introduces MTS Touch 551 – a new mobile phone equipped with 2.8” touch screen, a 1.3 MP photo camera, Bluetooth, MP3 player, FM radio and...
14:21 14/12/2011Attention: Italian businessmen in ArmeniaWhat makes cooperation with Armenia attractive? Italian businessmen could be heard answering to this request in interviews with Armenian mass media outlets after they had a meeting with Armenian...
11:31 14/12/2011Hong Kong 'most developed' financial market - reportHong Kong is the world's most developed financial market, according to a World Economic Forum report, overtaking the US and the UK for the first time, BBC reported.
18:40 13/12/2011Another Open Doors Session at VivaCell-MTSVivaCell-MTS, a subsidiary of “Mobile TeleSystems” OJSC, informs that the children of the Alaverdi Community Rehabilitation Center NGO visited VivaCell-MTS premises in the frames of the Company’s...