20:46 05/10/20222004 կգ սառեցված ձկով բեռնված մեքենան Վրաստանից հետ է ուղարկվել ՀայաստանՎրաստանի ֆինանսների նախարարության եկամուտների ծառայության վրաց-հայկական «Սադախլո-Բագրատաշեն» մաքսային անցակետում կանգնեցվել է Հայաստանի Հանրապետությունից եկող սառեցված ձկներով բեռնված ավտոմեքենա,...
14:44 05/10/2022Մի քանի հազար հեկտար հողատարածք չի մշակվի, Ջերմուկում էլ զբոսաշրջային կյանքը կանգնել է. ՔերոբյանՍեպտեմբերին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով Հայաստանի որոշ հատվածներում որոշակի խնդիրներ են առաջացել գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության ոլորտներում։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ...
13:42 05/10/2022Մեր նպատակն է ունենալ սեփական՝ հայկական արհեստական բանականությունը. Նուբար ԱֆեյանՀայաստանի գիտության և տեխնոլոգիաների հիմնադրամի (FAST) կողմից անցկացվող Գլոբալ նորարարական ֆորումն (GIF) այս տարի տեղի է ունենում այն ժամանակ, երբ վտանգված է ընդհանրապես հայկական պետության և հայի...
12:21 05/10/2022Հուսով եմ՝ մեզ կհաջողվի Հայաստանը հզորացնել և դարձնել նորարարական, գիտելիքահեն պետություն. Անդրե ԱնդոնյանԵրևանում մեկնարկել է «Գլոբալ ինովացիոն ֆորում 2022»-ը (GIF), որն անցկացվում է Հայաստանի գիտության և տեխնոլոգիաների հիմնադրամի (FAST) նախաձեռնությամբ։ «Կյանքը վերափոխող տեխնոլոգիաներ» խորագրով...
17:05 04/10/2022Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով զբոսաշրջության ոլորտը կանգնել է լուրջ խնդիրների առաջ. Մեխակ ԱպրեսյանՀայաստանի դեմ Ադրբեջանի վերջին ագրեսիայի հետևանքով զբոսաշրջության ոլորտը լուրջ խնդիրների առաջ է կանգնել։ Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Տուրիզմի հայկական ֆեդերացիայի նախագահ Մեխակ...
15:23 04/10/2022Ուկրաինան ԵՄ-ից ավելի կայուն ֆինանսական աջակցություն է պահանջումՈւկրաինան ավելի կայուն և կանխատեսելի ֆինանսական աջակցություն է պահանջում ԵՄ-ից՝ կառավարության աշխատանքը պահպանելու համար, չնայած այն հանգամանքին, որ խոստացված 9 միլիարդ եվրոյից ԵՄ-ն մինչ այժմ Կիևին...
12:29 04/10/2022Ռեկորդային գնաճ ԹուրքիայումԹուրքիայում սեպտեմբերին գնաճը, ըստ պաշտոնական տվյալների, կազմել է տարեկան 83,45%: Ամենից շատ թանկացել են տրանսպորտային ծառայությունները, ինչպես նաև սննդամթերքն ու ոչ ալկոհոլային խմիչքները։ Այս մասին...
11:30 04/10/2022Սուրեն Պարսյան. Կուտակային ֆոնդերի նվազումը հիմնականում պայմանավորված է դրամի արժևորմամբՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Ռուսաստանից եկող դրամական հոսքերի շնորհիվ գրանցված փուչիկ տնտեսական աճը չի կասեցրել պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային ֆոնդերի արժեզրկումը, մասնավորապես՝ եթե 2022...
09:59 04/10/2022ՄԱԿ-ը զգուշացրել է համաշխարհային տնտեսության նոր ցավալի անկման մասինՄԱԿ-ը նախազգուշացրել է, որ տոկոսադրույքների բարձրացումը և խիստ խնայողության միջոցները, որոնք աշխարհի ամենահարուստ երկրներն օգտագործում են բարձր գնաճի դեմ պայքարելու համար, սպառնում են խթանել...
08:45 04/10/2022Թուրքիան խնդրել է Ռուսաստանին գազի վճարումների մի մասը հետաձգել մինչև 2024 թվականըԹուրքիան դիմել է Ռուսաստանին՝ բնական գազի մատակարարման վճարումների մի մասը մինչև 2024 թվականը հետաձգելու խնդրանքով։ Այս մասին հայտնում է «Bloomberg» գործակալությունը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները։...
20:31 03/10/2022Վրաստանում հացի գինն այս ամիս ամենաշատն է բարձրացելՎրաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը (Geostat) հրապարակել է գնաճի ցուցանիշները 2022 թվականի սեպտեմբերին։ Այս մասին գրում է «Ալիք մեդիա»-ն։ Սեպտեմբերին, նախորդ ամսվա համեմատ, Վրաստանում գնաճի...
13:59 03/10/2022Որքանո՞վ 75 հազար դրամը կօգնի այն մարդկանց, որոնք կոչվում են աշխատող աղքատներ. Թաթուլ ՄանասերյանԿառավարությունը սեպտեմբերի 29-ի նիստում հավանության արժանացրեց 2023 թվականից նվազագույն աշխատավարձը 68000 դրամից 75000 դրամ ավելացնելու օրենսդրական նախագծերի փաթեթը: Panorama.am-ը տնտեսական...
12:40 03/10/2022ՊԵԿ. Փորձ է արվել ՀՀ-ից ՌԴ արտահանել ծխախոտային արտադրանքի չհայտարարագրված մեծ խմբաքանակԹվով 199 հազար տուփ չհայտարարագրված և առանց ակցիզային դրոշմանիշերի ծխախոտ։
08:30 03/10/2022Պուտինին և Լուկաշենկոյին կներկայացվի Միութենական պետության էլեկտրաէներգիայի շուկայի ձևավորման մասին համաձայնագիրըԲելառուսի և Ռուսաստանի միութենական պետության շրջանակներում էլեկտրաէներգիայի շուկայի ձևավորման մասին համաձայնագիրը շուտով կներկայացվի նախագահներին, ասել է Բելառուսի էներգետիկայի փոխնախարար Դենիս...
19:48 01/10/2022Հոկտեմբերի 2-ից 9-ը Իրանից Թուրքիա գազատարից հոսքը կդադարեցվի տեխնիկական սպասարկման համարԻրանից Թուրքիա մայրուղային գազատարից հոսքը հոկտեմբերի 2-ից 9-ը կդադարեցվի պլանային կանխարգելիչ սպասարկման համար: «Ինտերֆաքս»-ը գրում է, որ շաբաթ օրն այդ մասին հայտարարել է թուրքական Botas...
11:05 01/10/2022Detaly. Լիզ Թրասի ղեկավարության պատճառով Բրիտանիան սկսել է կորցնել տնտեսական տերության կարգավիճակը՝Մեծ Բրիտանիայի նոր վարչապետ Լիզ Թրասի ղեկավարությունը կարող է հանգեցնել նրան, որ երկիրը կկորցնի տնտեսական գերտերության կարգավիճակը։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է իսրայելական Detail...
18:07 30/09/2022Ի՞նչ պետք է իմանան հարկ վճարողները Հայաստանում անկանխիկ գործառնությունների մասինՊետական եկամուտների կոմիտեն հիշեցնում է, որ 2022 թվականի հուլիսի 1-ից ուժի մեջ է մտել «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» ՀՀ օրենքը։ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ,...
15:00 30/09/2022Տոկիոյում կարևորվել է ճապոնական ընկերությունների մասնաճյուղերի հիմնումը ՀայաստանումՀակոբ Արշակյանը սեպտեմբերի 29-ին Տոկիոյում հանդիպել է Ճապոնիայի Թվայնացման, Թվային բարեփոխումների, Սպառողների և սննդամթերքի անվտանգության հարցերով, Վարչական բարեփոխման համար պատասխանատու նախարար Տարո...
14:27 30/09/2022Դոլարի անկումը շարունակվում էՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 14:10-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 405.65 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 410 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
13:36 30/09/2022Թուրքիայում վախենում են՝ «Միր» քարտերի հետ կապված խնդիրների պատճառով ռուս զբոսաշրջիկները չեն այցելի իրենց երկիրԹուրքիայի զբոսաշրջության ոլորտն ակնկալում է, որ երկրի կառավարությունը որքան հնարավոր է շուտ կլուծի ռուսական «Միր» վճարային համակարգի աշխատանքի խնդիրը։ mk.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է...

18:10 18/05/2017Белорусские СМИ раскрыли подробности коррупционной сделки по модернизации ракетных комплексов АзербайджанаРеализация этой тайной сделки не обошлась без коррупционных махинаций.
09:53 18/05/2017Мировые цены на нефть снижаются в четверг утромСтоимость июльских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,59%, до 51,90 доллара за баррель.
21:32 17/05/2017Анкара закатила истерику после решения египетской биржи о переносе штаб-квартиры FEAS из Турции в АрмениюКак передает источник, Мохаммад Омран отметил, что Египет одобрил решение о переносе центрального офиса из Турции в Армению, учитывая крепкие отношения РА и Кипра.
20:52 17/05/2017Вложенные в обанкротившийся Межбанк Азербайджана пенсионные сбережения граждан Казахстана оказались под угрозойВ то же время юрист считает, что о полном возврате средств клиентами МБА речи быть не может.
17:52 17/05/2017Премьер Армении Карен Карапетян: Непонятно, почему тратятся средства на малоэффективную противоградовую систему«Мы ожидаем от вас очень жесткой регулировки», – отметил премьер.
13:40 17/05/2017В Ростове-на-Дону появится торговый дом АрменииЭто будет площадка для реализации товаров, произведенных в Армении, здесь будут проходить бизнес-встречи, разместится культурно-выставочный центр.
13:32 17/05/2017Президент Венесуэлы Н.Мадуро вновь продлил режим ЧП в экономике – в седьмой разЧП в экономике продлили на фоне идущих с начала апреля массовых протестов после решения Верховного суда серьезно ограничить власть оппозиционной Национальной ассамблеи.
12:16 17/05/2017Ричард Миллс: Сфера энергетики Армении может заинтересовать американских инвесторовАрмения сегодня с гордостью может говорить о пути, который прошла страна за минувшие 25 лет в плане развития сферы энергетики, отметил он.
11:40 17/05/2017Банк ВТБ (Армения) предоставляет кредиты по сниженным процентным ставкамБанк ВТБ (Армения) в преддверии лета объявляет о снижении номинальных и эффективных процентных ставок по Кредитным линиям и потребительским кредитам - кредитам «Универсал».
10:22 17/05/2017Цена нефти снижается в среду утромВ то же время инвесторы продолжают отыгрывать опубликованные во вторник данные Международного энергетического агентства (МЭА).
17:01 16/05/2017Премьер России Д. Медведев «успокоил» мужчин и женщин новостью о налоге на бездетность«Мужчины и женщины в этом смысле могут успокоиться», – сказал Медведев.
14:11 16/05/2017Beeline и «Инекобанк» начали сотрудничество в сфере потребительского кредитованияПри покупке телефонов, смартфонов, планшетов и другого оборудования в офисах Beeline клиентам доступны несколько типов кредитования.
13:11 16/05/2017Состоялось заседание Высшего совета по разработке программы среднесрочных государственных расходов в АрменииНа заседании были обсуждены и утверждены основные макроэкономические показатели, закладываемые в основу проекта программы среднесрочных государственных расходов.
12:50 16/05/2017Премьер Карапетян: Из страны-импортера Армения должна превратиться в страну-экспортераЧто же касается показателей экономической активности, то в целом, как указал премьер, зарегистрирован рост на уровне 6,7%. «Продолжаем работать в строгом режиме», – отметил он.
11:55 16/05/2017Финансовый аналитик: МБА-Москва помогает обанкротившемуся Международному банку Азербайджана, очевидно и цинично нарушая российские нормативыОднако, как пишет Шевченко, судя по бухгалтерскому балансу, «дочка» Межбанка – «МБА-Москва» – также может оказаться в условиях фактического банкротства.
11:26 16/05/2017При Деловом совете ЕАЭС будет создан Комитет по цифровой повесткеНа заседании президиума Делового совета ЕАЭС было также решено утвердить Положение о Комитете по цифровой повестке и назначить председателя.
10:09 16/05/2017Мировые цены на нефть растут во вторник утромСтоимость июльских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent росла на 0,23%, до 51,94 доллара за баррель.
20:49 15/05/2017Экономист: С 2009 по 2015 годы из обанкротившегося МБА в оффшоры тайно было выведено $8 млрд«По сути, в крупнейшем банке страны откровенно расхищались огромные валютные средства», – сказал Г. Ибадоглу.
20:35 15/05/2017В регионах Армении будут созданы информационно-туристические центрыЦель данной встречи – обмен мнениями об имеющихся в работе информационных центров проблемах, налаживание контактов.
16:18 15/05/2017Владимир Путин: Интерес к сотрудничеству с ЕАЭС проявляют порядка 50 государств Европы, Азии и Латинской АмерикиКак отметил российский лидер, в 2015 году было принято решение о сопряжении интеграционных процессов в рамках ЕАЭС и проекта по созданию экономического пояса «Шелкового пути».